nog geen hervatting der onderhandelingen Staat Hankau voor den val? De Schelde in het geding. M' Jtófcèïr*—lÉitóW Wel een bespreking over de incidenten te Moravisch Ostrau. Ernstig spoorwegongeluk in Frankrijk. NOG SLECHTS ENKELE DAGEN JUBILEUM-DEKENS WOLTERING vjjnPA'G 9 SEPTEMBER 1938 Het SudetenDuitsche vraagstuk. Scherp onderzoek naar de incidenten ingesteld. Naar Havas uit Praag verneemt blijkt het in het buitenland gepubli ceerde bericht, dat de Sudeten Duit sche partij zich bereid zou hebben verklaard de onderhandelingen te her vatten, voorbarig te zijn. Weliswaar zijn de Sudeten Duitsche afgevaardigden Kundt en Rosche gistermiddag" door Hodza ontvangen, doch dit onderhoud bad betrekking op de incidenten te Moravisch Ostrau. Voorts is onder voorzitterschap van presi dent Benesj gisteren een kabinetszitting ge houden. Het niet de regeenng in nauwe relatie staande blad A-Zet meldt, dat de regeering besloten heeft, vandaag bijzonderheden mede te deelen over de onderhandelingen betref fende de nationaliteitenkwestie en de reorga nisatie van het openbaar bestuur. President Benesj zal volgens het blad en ook vol gens de Prager Mittag Zaterdag a.s. voor de radio over de ontwikkeling van den toe stand spreken. De incidenten te Moravisch Ostrau. Inzake het incident te Moravisch Ostrau wordt nog bekend, dat de Tsjecho Slowaak sche autoriteiten reeds sancties hebben ge nomen tegen politiebeambten, die verant woordelijk geacht kunnen worden voor de incidenten. Het onderzoek duurt nog voort en de schul digen zullen met uiterste gestrengheid worden In verband met deze incidenten zijn, zooals boven reeds gemeld, de politieke ministers gisterochtend met Benesj bijeengekomen om den toestand te bestudeeren en de maatrege len te overwegen, die noodig zijn. Om half vijf des middags heeft Hodza de afgevaardigden Kundt en Rosche ontvangen en°stelde hen in kennis van de resultaten van het door de Tsjecho Slowaaksche autoriteiten ingestelde onderzoek en van de maatregelen die reeds genomen zijn en nog genomen zul len worden, zoodra het onderzoek is geëindigd. Drukke politieke besprekingen te Londen. Halifax nog niet naar Genève. Om vijf uur gistermiddag, arriveerden Lord Halifax en Cadogan in Downing street no. 10 om een onderhoud met Chamberlain te heb ben. Sir Robert Vansittart was enkele oogen- blikken eerder aangekomen. Tot laat in den avond was het zeer diyak in Downingstreet. Sir John Simon, die er naar het schijnt van vijf uur af was geweest, ver trok zeer laat in den avond. De Britsche gezant te Berlijn, Sir Neville Henderson, verlaat met Lord Halifax het Foreign Office te Londen. Cadogan en Macdonaldi verlieten Downing street om 'half zeven. Ook Kingsley Wood, de minister van luchtvaart, bracht in den loop van den avond een kort bezoek aan Downing street. De Fransche gezant Corbin begaf zich om ongeveer half zeven naar het Foreign Office, waar hij ongeveer een kwartier heeft vertoefd. Naar Reuter opmerkt, vormen de terugkeer van Chamberlain uit Schotland, van het uit stellen van Halifax' vertrek naar Genève en de drukke besprekingen van Donderdag in de ambtswoning van den ministerpresident een aanwijzing voor den ernst, waarmede men in Britsche kringen de Tsjecho Slowaaksche situatie beschouwt. Maandag vergadert het kabinet. De Britsche kabinetsraad is tegen Maandag ochtend elf uur bijeengeroepen. Naar Reuter meent te weten, is het de bedoeling de minis ters op de hoogte te stellen van de ontwikke- ijng van den internationalen toestand sedert de bijeenkomst op 30 Augustus. Britsche ambassadeur bij Von Ribbentrop. De Britsche ambassadeur, die op het oogen- blik te Neurenberg vertoeft, heeft gistermid dag een langdurig onderhoud met minister Von Ribbentrop gehad. Het gerucht gaat zelfs, fet de ambassadeur ook door Hitier ontvan gen is, doch de waarheid van dit bericht was tot dusver niet na te gaan. Heeft Runciman een nieuw plan? Een bureau, dat in nauwe betrekking met de Tjechische regeering staat, meldt, dat de missie-Runclman Maandag een vertrouwe lijk document aan het Britsche ministerie van buiteiilandsche zaken heeft gezonden. In dit document zouden o.a. de resultaten vervat zijn van de besprekingen tusschen Runciman en Henlein, verder het nieuwste plan der Tsjecho Slowaaksche regeerimg en het ontwerp voor een bemiddelingsvoorstel van Lord Runciman, dat bestemd is voor het geval het jongste regeeringsontwerp door de Sudeten Duitsche partij van de hand zou worden ge wezen. Trein met pelgrims ontspoord. VANNES, 9 September. Op de depar tementale spoorlijn van Locmine naar Ploermel, in het departement Morbi- han, is een omnibustrein, waarmede pelgrims van Notre Dame du Roncier terugkeerden, ontspoord bij den uit gang van het station Jossekin bij Van nes. Twee rijtuigen werden vernield. Het ongeluk eischte drie dooden en twintig gewonden. In den loop van den nacht zijn nog twee der gewonden in het ziekenhuis te Vannes overleden. (Havas.) De publicatie van de „Times'' Tsjechische démarche te Londen. De Tsjecho Slowaaksche gezant te Londen heeft een energieke démarche gedaan in ver band met het artikel in de „Times", dat zoo veel stof heeft doen opwaaien. Hij heeft Woensdagavond een bezoek aan het ministerie van buitenlandsche zaken gebracht, en naar verluidt, medegedeeld, dat de Tsjecho Slowaak sche regeering de publicatie van het artikel inopportuun acht. Vele arrestanten in Santiago weer in vrijheid gesteld. Parade" voor de warenhuizen te San Francisco. Honderden stakende verkoopsters posten. SAN FRANCISCO. 8 September. Honder den keurig gekleede meisjes posten voor de warenhuizen, waar een staking onder de be dienden is uitgebroken. Het lijkt of er een parade van mannequins gehouden wordt. Dit is de tweede dag van de staking en het ziet er niet naar uit of men spoedig tot overeen komst zal komen. Blijkbaar heeft men voor het posten de knapste meisjes uitgezocht. Zij maken grapjes met de mannelijke koopers, doch tusschen de bedrijven door beletten zij de werkwilligen door den ring van posters heen te glippen. Totnutoe zijn er geen ern stige ongeregeldheden voorgekomen. De waren huizen openen zooals gewoonlijk en de direc ties beweren, dat het posten geen invloed op de inkomsten heeft. De leden van de vakver- eenigingen meenen daarentegen, dat de ver- koopen tot op de helft verminderd zijn. De vakvereenigingen schatten het aantal stakers op 7000, de werkgevers schatten het op 4000. (United Press). DE GRAAF VAN COVADONGA TERAARDE- BESTELD. Donderdag is te Miami het stoffelijk over schot van den graaf van Covadonga ten grave gedragen. Mej. Mildred Gaydon, die de auto bestuurde, waarmede het ongeluk geschiedde, was bij de teraardebestelling aanwezig. De plechtigheid greep haar sterk aan en zij was dan ook zichtbaar geroerd. Vier Arabieren bij gevecht gedood. Gewapende bende had politie-autobus in hinderlaag gelokt. Een autobus, waarin zich Britsche politie beambten bevonden, is, naar Reuter meldt, gisteravond bij Jaffa in een hinderlaag terecht gekomen. Er ontstond een gevecht met een ge wapende bende, waarbij vier Arabieren werden gedood. Voorts wordt vernomen, dat bij Lydda vier Britsche militairen licht gewond werden ten gevolge van de ontploffing van een landmijn. Bijeenroeping van het Britsche Parlement verzocht. Verzoek van Attlee namens de Lagerhuis- oppositie. o Reuter "meldt Uit Londen, dat Attlee in zijn hoedanigheid van leider der oppositie in het Britsche Lagerhuis een brief aan Cham berlain heeft gezonden waarin hij onmiddel lijke bijeenroeping van het parlement vraagt. Hij heeft een afschrift bijgesloten van de verklaring der arbeiderspartij over den in ternationalen toestand, waarin ook werd ge- eischt, dat het parlement zou bijeenkomen. Leider der nationaal-socialisten neemt de verantwoordelijkheid van den opstand op zich. SANTIAGO (Chili), 8 September. Van de 171 arrestanten, die verdacht waren bij den Putsch betrokken te zijn, zijn er 112 weer op vrije voeten gesteld, doch anderzijds wor den er nieuwe arrestaties o.a. in Valparaiso verricht. De leider en stichter der Ohileensche Nazipartij, Gonzalez von Marees, heeft de volle verantwoordelijkheid voor den opstand op zich genomen en van zijn functie afstand gedaan. Hij verzocht den ouders der slachtoffers hem niet te streng te beoordeelen. „Ik vertrouw op Gods rechtvaardigheid en hoop, dat Hij mij vergeve". Von Marees betreurt de schade, die hij aan de candidatuur van Ibanez heeft ver oorzaakt. De begrafenis van 61 opstandelingen is in alle stilte geschied. President Alessandri heeft het woord gevoerd bij de teraardebestel ling der gedoode karabiniers. De Kamer be spreekt op het oogenblik of het uitroepen van den staat van beleg voor 20 dagen noodig ge acht moet worden. De senaat keurde het voor stel reeds goed. De regeering wordt hierdoor in staat gesteld de pers te beperken en publieke vergaderingen te verbieden. (United Press) ARTHUR RUBINSTEIN ANNULEERT ZIJN CONCERTEN IN ITALIë. De bekende Joódséhe pianist Arthur Rubin stein heeft een cbhtract voor concerten in Italië geannuleerd. Hij heeft zoo meldt Press Association Mussolini tevens het kruis van commandeur in de kroonorde van Italië teruggezonden. Tsjecho-Slowaaksche minderheden beraadslagen. Reorganisatie van den Staat door alle vertegenwoordigers noodig geacht. Woensdag is te Praag onder voorzitterschap van den plaatsvervanger van Henlein, Karl Hermann Frank, een gemeenschappelijke ver gadering gehouden van de politieke commissie van de hoofdleiding der Sudeten Duitsche par tij met de vertegenwoordigers van de Slowaak sche volkspartij, de Vereenigde Hongaarsche partijen en het Poolsche comité van samen werking. Ten aanzien van de noodzakelijkheid van reorganisatie van den staat en van rege ling van het nationaliteitenvraagstuk werd al- geheele overeenstemming geconstateerd. Be sloten werd de gemèenschappelijke besprekin gen wanneer noodig voort te zetten. Japanners verwoesten hoofdverbindingen met de stad. Evacuatie op groote schaal in voorbereiding. SJANGHAI, 8 September. De Ja panners zijn er thans vast van over tuigd, dat zij Hankau vóór 10 October zullen veroveren. Deze meening heerscht algemeen na de jongste suc- cesssen aan den Jangtse en ten Noor den van de Taipehbergen. Japansche vliegtuigen hebben intusschen, teneinde de verbinding van Hankau met het Jangtsefront af te snijden, de hoofdverkeers aders op eenige kilometers van Hankau opge blazen .De ontploffingen warén in Hankau hoorbaar. De Japanners melden voorts, dat de slag, die op het oogenblik aan den voet van de Noordelijke heuvels van Taipeh wordt geleverd aan hevigheid, die van Sjanghai verre over treft. Er zouden 9 Chineesche divisies bij be trokken zijn, w.o. keurtroepen van de centrale regeering en wel de 88ste divisie, die ook wel „Tjang's eigen divisie" wordt genoemd. Een terugtrekking naar de bergen is door de om trekkende beweging der Japanners onmogelijk gemaakt. De Japaners leggen er den nadruk op, dat de Chineesche tegenstand buitenge woon heldhaftig is. Deze zouden 80 gemon teerde veldkanonnen en buitengewoon goede wapenen bezitten. Het Nationale Hulpcomité te Hankau heeft zoo wordt uit deze stad ver nomen plannen bekend gemaakt be treffende de gedwongen evacuatie van 250.000 burgers uit groot-Hankau vóór een mogelijken aanval van de Ja panners van het veldi uit. Deze bekendmaking is gevolgd op de recente militaire bulletins, waarin wordt gemeld, dat de Japanners blijkbaar een „stoom-wals" of fensief hebben geopend met het doel om de bezetting van Hankau en haar omgeving „zoo spoedig mogelijk te voltrekken". Het Hulpcomité zegt verder, dat het dagen achtereen gemiddeld 3.000 burgers per naar het Verre Westen,, in die deelen rond Itsjang, heeft geëvacueerd, doch dat het nu in één keer 250.00 personen moet wegvoeren. Deze zullen voornamelijk naar de Han-vallei worden gezonden. De politie en agenten van de provinciale regeering te Hoepei zullen on middellijk een aanvang maken met het aanwij zen van personen, die geëvacueerd moeten worden. Zij, die niet in staat zijn te loopen, zullen per vaartuig worden vervoerd. De kosten zullen door de regeering worden gedragen. (United Press) Een Chineesch tegenoffensief. Chineesche berichten, uit Hankau ontvan gen, wekken, volgens United Press, den indruk, dat de inzinking aan het front ten noorden van de Jangtse tijdelijk is geweest en dat thans reeds het tegenoffensief in vollen gang is. Kwangsi, de stad die pas in Japansche han den was, zou thans geheel door de Chineezen heroverd zijn een bericht, dat overigens uit Sjanghai door de Japansche militairen wordt De Japansche voorhoede bij Kwangsi zou volkomen omsingeld zijn. De verliezen van de Japansche troepen zijn, blijkens ditzelfde be richt, zeer aanzienlijk, de overwinning is zoo groot en belangrijk, dat ze te vergelijken is bij den slag van Taiertsjwang, waar de Japanners in April eveneens een zoo belangrijke neder laag geleden hebben. Heeft Nederland het recht een van Antwerpen komend schip aan te houden De „Garbi"-affaire heeft een juridisch staartje. EN heeft den laatsten tijd, zoowel in Nederland als in België, zoowel in als buiten de parlementen, met vreugde van de betere verstand houding tusschen de beide landen gewaagd. Men heeft veel gesproken over een nauwere samenwerking en een mogelijke regeling van de nog hangende problemen. Het feit, dat beide landen op de conferentie der Oslo-sta- ten te Kopenhagen weer nader contact von den werd hier met Instemming begroet door allen die wenschen, dat België de wegen van de traditioneele Nederlandsche onafhanke- lijkheidspólitiek zal volgen. Wat de samen werking op economisch gebied betreft, de hui dige minister van economische zaken, Paul Heymans, heeft vóór en tijdens zijn minister schap daarvoor een lans gebroken. Het Vlaamsch Economisch Verbond verklaarde bij monde van zijn voorzitter op zijn jaarver gadering in Mei 1938, dat die samenwerking één van zijn programmapunten uitmaakte. Nu en dan komt er een kink in de kabel. We den ken bijv. aan de agitatie in landbouwkringen tegen de huidige contingenteeringsovereen- komst met Nederland.- Dat is ook het geval met de kwestie van de inbeslagneming der „Garbi", al is er van veel kanten de neiging merkbaar om die zaak niet te veel op te bla zen. Men weet, dat het hier een Spaansch schip geldt, ingeschreven in een haven van het Franco-gebied en aan een reeder van de Franco-partij behoorend. Ingevolge een uit spraak van den president van het Ant- werpsch gerecht, uitgelokt door de regeering te Valencia was dit schip te Antwerpen eerst aan de ketting gelegd en daarna ter beschik king gesteld van den Spaanschen consul- generaal te Antwerpen, die er een bemanning op plaatste. Officieel begaf het schip zich daarop naar Noorwegen. De eigenaar van het schip heeft te Vlissingen echter het tegen overgestelde gedaan van den voor de Spaan- sche regeering optredenden consul-generaal te Antwerpen. Hij verzocht en verkreeg n.l. van het gerecht te Middelburg de beslagleg ging van zijn schip. zijn ontboezeming met de volgende uitlating „Men zal te Middelburg pleiten en aangezien Nederland de regeering-Franco erkend heeft, is het waarschijnlijk dat de Nederlandsche justitie juist het tegenovergestelde van de Belgische justitie zal zeggen, die verklaard heeft slechts één officieele macht in Spanje te kennen die van Valencia". Overigens wordt er in de pers de aandacht op gevestigd dat het geval van de „Garbi" reeds precedenten gehad heeft en nog onlangs Hollandsche gendarmen op Belgische jachten en lichters tot confiscatie zijn overgegaan, overeenkomstig de Hollandsche wet op de vuurwapenen. De Katholieke, Avant-Gardi dringt er dan ook bij de regeering op aan, dat zij van dit geval gebruik moet maken om tot een oplossing in de kwestie der vrije scheep vaart op de Schelde te komen. En aangezien er thans een stevige vriendschap tusschen Brussel en den Haag bestaat, gelooft zij, dat deze poging veel kans op succes zou hebben. Het schijnt echter, volgens de laatste be richten in de Belgische bladen, dat de re geering hier de zaak inderdaad niet heeft wil len opblazen, en, in plaats van met juridische verdragsbepalingen en stukken op de prop pen te komen, heeft de Belgische zaakgelas tigde (de gezant is met vacantie) slechts een mondelinge gedachtenwisseling met minister Patijn gehad en, zooals het hier heet, slechts stappen van den meest vriendschappelijken aard gedaan, zoodat van een rechtsgeschil op 't oogenblik geen sprake is. De achtergrond. OOR de Belgen beduidt dit nu echter meer dan een juridisch gevecht tusschen twee par tijen, maar komen de geheele kwestie van de vrije scheepvaart van de Schelde van Ant werpen en vice-versa en de garanties van het verdrag van 1839 in het geding. Men is het er over eens, dat Nederland op grond van het verdrag van 1839 betreffende het regime van de Schelde niet het recht heeft een van Ant werpen komend schip aan te houden. De schending van de rechten der vrije scheep vaart op de Schelde, zegt dé Brusselsche „In- dépendance bëlge" is te in 't oog loopend om niet binheh het kader der nationale belangen alle stemmen en alle opinies samen te brengen". De wijze waarop men die opinie uit, is ech ter nogal verschillend van toon. Terwijl de in Antwerpen verschijnende Katholieke „Mé- tropole" erop aandringt agitatie te vermijden men moet de verdragen van 1839 in vrede en vriendschap herzien uiten de socialisti sche Volksgazet van Antwerpen en de „Peuple", het Brusselsche socialistische blad, beiden principieele tegenstanders van gene raal Franco, zich heel wat scherper. Men weet dat reeds in Mei j.l. in den senaat een meer derheid van Katholieken en Liberalen, ge steund door de rechtsche oppositie, zich uit sprak voor het hervatten van de betrekkingen met Burgos. De socialisten blijven zich hier tegen echter ten sterkste verzetten en de „pa tron", Emile Vandervelde heeft het niet over bodig geacht, nu blijkbaar toch reeds een eerste contact met de regeering-Franco heeft plaats gevonden en de zaak na de vacantie weer aan de orde zal komen* in de socialisti sche „Peuple" nog eens uitdrukkelijk te ver klaren, dat zij die de regeeringsmeerderheid niet in gevaar willen brengen, zich nog eens tweemaal moeten bedenken, voordat zij het zenden van een vertegenwoordiger naar Bur gos eischeni Hoe het zij, overal waar de Spaansche kwes tie bij komt, zijn de gemoederen hier extra in beweging en dat verklaart misschien wel een deel van de opwinding rondom de „Garbi". Antwerpen verzoekt regeerings- bemiddeling. ttt ET Antwerpsch gemeentebestuur heeft nu de regeering omtrent de zaak van de „Garbi" een memorie doen toekomen, waarin de tusschenkomst van de Belgische regeering gevraagd wordt om „krachtdadig de verdedi ging op te nemen van de rechten van den handel en van de Stad Antwerpen". In de memorie wordt verwezen naar par. van artikel 9 van het verdrag van 1839, dat, in afwijking van het bepaalde in de acte van het Congres te Weenen betreffende de vrije scheepvaart op de stroomen en bevaarbare rivieren, voorziet in de inning door de Ne derlandsche regeering van een recht op de scheepvaart op de Schelde, echter onder be ding dat elk oponthoud of elke belemmering op de Hollandsche reden wordt verboden voor de schepen die de Schelde op- of afvaren Hierover gaat nu juist al sinds jaren het ge schil. Nederland heeft" steeds verklaard, dat dit beding slechts geldt voor de inning der tol, terwijl de memorie er nogmaals op wijst, dat België deze opvatting steeds bestrijdt en bestreden heeft, zoodat volgens de Belgische stelling de Schelde onder alle omstandigheden geheel vrij is van iedere belemmering voor de schepen uit of naar Antwerpen. Ook de Kamer van Koophandel te Antwer pen heeft zich bij het protest van het Ant- werpensch gemeentebestuur aangesloten en in een schrijven aan den eersten minister er op aangedrongen dat „hij van de Nederland sche regeering verkrijgen zou. niet alleen dat zij het gepleegde feit ongedaan make, maar bijzonderlijk dat zij bevestige dat de meest volstrekte vrijheid der scheepvaart op de Schelde gewaarborgd is en blijft". Het verfranschte Brusselsche weekblad ..Pourauoi Pas" wiit in zijn laatste nummer het gebeurde aan de „mollesse", die de Belgi sche regeering inzake de rechten op de Schel de steeds getoond heeft en zij bepleit in het belang van een „entente cordiale et défini- tive" met Nederland een regeling dezer nete lige en gevaarlijke kwestie. Het blad eindigt een-persoons twee-persoons 9.85 13.90 in kleuren rood, blauw, geel, zalm on reseda In Speciale Jubileum Verpakking MET EEN ZELFDE DEKEN CADEAU Postorders worden spoedig verzonden NIEUWENDIJK DAMBAK (Adv. Ingez. Med.) ftTCGR&MMA ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 von. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 12.20 Programma voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 —1.45 Gramofoonmuziek (Om c.a. 12.15 Be richten). 2.00 Filmpraatje. 2.15 .Fantasia". 3.00 Reportage. 3.30 VARA-Orkest. 4.30 Cau serie „Tsjecho Slowakije, het democratische eiland in Midden-tEuropa", (met gr.pl.). 5.05 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Orgel spel. 6.30 VARA-kinderkoortjes „De Krekel tjes", en „De Merels". In de pauze: Gramo foonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Be- richten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Korte toespraak. Hierna gramofoonmu ziek. 9.45 Gevarieerd programma m.m.v. so listen en Esmeralda. 11.00 Berichten A. N. P. 11.05 Cor Steyn's Accordeonorkest. 11.30 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 en 415,5 M. KRO'Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (Om 1.00 Gramofoonmuziek; om 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. (Tusschen 2.30 en 5.45 Flitsen van de natio nale Hulde in het Stadion te Amsterdam). 2.30 Vervolg concert. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 De KRO-Melodisten m.m.v. solist, en gramo foonmuziek. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie „30 jaar Nationaal Ka tholiek studentenleven". 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten A. N. P., Mededeelin- gen. 8.15 Overpeinzing met muzikale illustra tie. 8.35 Gevarieerd programma. 10.30 Berich ten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITYVICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 1.50 BBC-Welsh- orkest m.m.v. solist. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Het New Hippodrome Orkest. 2.20 Gra- mofoonmuzeik. 2.50 Orgelspel. 3.20 Gilbert Staeey en zijn sextet. 4.00 Sportreportage. 4.20 Hazell's Printing Works-orkest, m.m.v. soliste. 7.05 Pianovoordracht. 7.40 Militair or kest. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Variété-program ma. 10.00 Berichten. 10.25 Het Orchestre Ray- monde. 1.05 Declamatie. 11.2012.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Bailly-orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 en 4.05 Zang. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Vroo- lijk programma. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-program ma. 10.25 Symphonieconcert. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 RL 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 en 8.50 Om roeporkest. 9.5010.50 en 11.50 Rijkszendin gen Rijkspartijdag 1938. 1.35 Omroepklein- orkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.50 Rijkszen ding Rijkspartijdag 1938. 6.50 Omroeporkest Omroeporkest m.m.v. solist. 8.30 Amusements orkest en solisten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 W. Nock en W. Hass met hun orkesten. 12.20—3.20 Omroeporkest, Omroepkleinorkest, het H. J. Fierke-kwintet en solist. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek .12.50 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Pianoduetten. 3.50 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Viool voordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Om roeporkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Om- roepdansorkest en solisten. 10.30 Gramofoon muziek. 11.20—12.20 Populair concert.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9