Niet veel verder gekomen' constateert de Britsche pers. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Kinderverlamming breidt zich nog uit. Frankrijk eensgezim als gevaar dreiq De reactie op Hitler's rede in het buitenland. Reuter meldt uit Londen, dat de ministers Chamberlain, Halifax, Simon en Hoare gis teravond tot 22.40 uur bijeen gebleven zijn om de belangrijkste deelen van Hitler's rede voor- loopig te bestudeeren. Men achtte het op het oogenblik, dat dit bericht verzonden werd, echter nog te vroeg om definitieve conclusies te trekken en de rede zal in al haar aspecten en implicaties vandaag verder bestudeerd worden. Het is nog niet bekend, of dit onder zoek in de eerste plaats zal geschieden door de groep ministers, die gisteravond verga derd heeft of door het geheele kabinet. Terwijl er dus gisteravond geen formeele of officieele reactie was, is de eerste gedachte in verantwoordelijke Londensche kringen vol gens den diplomatieken correspondent van Reuter, dat de rede niets heeft bijgedragen om den toestand ten goede te keeren. Men is van meening, dat de rede in geen enkel op zicht als constructief kan worden gekenmerkt. Het feit, dat geen ontstellende nieu we eischen zijn gesteld, beteekent niet, dat de verklaring van den Führer geen vorm geeft aan den toestand, daar niet slechts in de officieele rede voeringen, doch ook uit den toon van de pers en uit de voortdurende mobi lisatie in Duitschland, de vaste wil tot uiting schijnt te komen de Sudeten Duitschers en Tsjechen niet onge moeid hun onderhandelingen te laten voortzetten. De zinspelingen op zelfbeschikkingsrecht, zoo vervolgt de correspondent, schijnen een wenk aan een der beide partijen in het ge schil te zijn, zoo verstrekkende eischen te stel len als zij willen. In tactisch opzicht zou de bedoeling van de rede zijn, een dreigende hou ding te laten zien, zonder den juisten vorm van de bedreiging te toonen, of te doen blij ken van welken kant deze komt. Een punt, dat niet uit het oog wordt verlo ren is. dat, terwijl Hitier Tsjecho-Slowakije aanvait naar aanleiding van toespelingen op de Duitsche mobilisatie in Mei jl., het weinig zegt over de thans in Duitschland aan den gang zijnde manoeuvres, waarbij anderhalf millioen man onder de wapenen zijn. en welke nog enkele weken zullen voortduren. Zoolang zij niet achter den rug zijn en zoolang de stemming in Duitschland blijft zooals zij nu is, kan, zoo oordeelt men. geen realist geloo- ven, dat het gevaar voorbij is, of dat de be dreiging van den Europeeschen vrede niet aanhoudt. „De redevoering van Hitier heeft de wereld in twijfel gelaten over zijn be doelingen". Aldus is het algemeene gevoelen der Engelsche bladen, welke meerendeels een voortzetting voorzien van het tijdperk van onrust over den vrede in Europa. Zoo schrijft de Times: „Hoewel niet gerust stellend. was de rede niet sterk verontrustend. Het doel van Hitler's woorden was blijkbaar den last der regeling op de Tsjecho-Slowaak- sche regeering te leggen. Hitier zeide: „7 mil lioen Tsjechen kwellen 3 1'2 millioen Duit schers". Dit is een absurde verdraaiing van de waarheid, waardoor zijn eigen toegewijde gehoor zich nauwelijks zal kunnen laten beet nemen. Het is werkelijk betreurenswaardig, dat het hoofd van een grooten staat als Duitschland zulken onzin spreekt". Waardeerende woorden heeft de Times voor Hitler's opmerking inzake het pact met Polen, het vlootverdrag met Engeland en den defini tieven afstand van Eizas-Lotharingen. De Daily Telegraph zegt: „Het is een on aangename gedachte, dat Europa wellicht nog maanden lang in spanning zit, wachtend op het oogenblik, dat Hitier het resultaat der onderhandelingen goed- of afkeurt. De Daily Herald schrijft: „Hoewel de ge heele wereld verheugd is, dat geen nieuwe eischen gesteld zijn en een respijt is ingetre den, zou het verkeerd zijn blind te zijn voor de gevaren, welke aan Hitler's woorden kle ven. De News Chronicle is van meening, dat de rede, verre van de crisis op te helderen, de ongerustheid aanwakkert. Engeland, Frank rijk en Rusland moeten allen voorzorgsmaat regelen treffen en ten nauwste samenwerken, wil de vrede bewaard blijven. De Daily Mail zegt, dat de vrede altijd in gevaar zal verkeer en, zoolang de grieven der Duitsche minderheid niet zijn weggenomen. De Daily Express verwacht een verder tijd perk van onrust en onzekerheid, een verlengd tijdperk van onderhandelingen en van nieu we bezorgdheid voor den vrede in Europa. „Deur voor onderhandelingen blijft open/' „Het ergste is niet gebeurd, maar de toekomst blijft dreigend". Aldus de eenstemmige reactie der Fransche bladen ten aanzien van Hitler's rede voering. ,De Petit Parisien zegt: „Hitier heeft de deur voor besprekingen niet gesloten. Het gaat erom, of hij de onderhandelingen nor maal zal laten verloopen en of de Gestapo in het Sudetenland geen nieuwe ernstige inci denten zal verwekken, waarin Duitschland een aanleiding vindt om zijn bedreigingen uit te voeren". De Journal schrijft: „Hitier heeft niets ge zegd, dat als een bedreiging, zich te willen meester maken van het Sudetengebied, kan worden opgevat. Op een voorwaarde evenwel, dat weldra tusschen de Tsjechen en de Su deten een regeling tot stand komt". De Epoque concludeert: „De deur blijft open voor onderhandelingen, maar als Duitschland niet bevredigd wordt, blijft de weg ook vrij voor het gebruik van geweld. Er is een hechte Fransch-Engelsche solidariteit noodig. Alle Franschen moeten zich broeder lijk vereenigen, want het land is in gevaar. Het is onze laatste kans om den vrede te red den". In de Populaire schrijft Léon Blum: „Het Tsjechische vraagstuk schijnt thans ter zijde gesteld. Hitier gaat thans over tot een in wendige insluiping en ontbinding. De wolk, die voorbijgedreven is, dreigt met eenzelfde hevigheid terug te keeren. De Humanité zegt: „Het vredesfront kan en moet Duitschland dwingen af te zien van eenige onderneming in Midden-Europa. Het vredesfront heeft zijn veto uitgesproken, dat in den meest uitgebreiden zin moet worden toegepast". Tsjecho-Slowaaksche persstemmen. De Tsjecho-Slowaaksche bladen wijden uiteraard veel aandacht aan Hitler's rede. I De Lidove Novinye (linksch onafhankelijk) veroordeelt de „beleedigingen van Hitier I jegens Benesj en de regeering", i De Bohemia (onafhankelijk) schrijft: ..Men moet constateeren, dat Hitier alleeen heeft ge- eischt, dat de regeering te Praag onverwijld een accoord met de Sudeten Duitschers sluit". De Narodny Noviny schrijft: „De crisis duurt voort, Hitier bedreigt Tsjecho Slowakije, maar is het ermede eens, dat de onderhan delingen tusschen de Sudeten en de regeering worden voortgezetgezet. Het Prager Tageblatt is van meening, dat zich niets nieuws heeft voorgedaan en voegt hieraan toe: „Hitier wil geen volksstemming, omdat hij de onderhandelingen tusschen de Sudeten en de regeering heeft goedgekeurd". Tenslotte merkt de socialistische Pravolidy op: „De hevigheid der rede zal een bron wor den van nieuwe incidenten. Hitier heeft niets nieuws gezegd en de redevoering heeft den toestand niet doen opklaren. Duitsche pers prijst Hitier. „Ondubbelzinnige, maar vredelievende taal." De redevoering van den Führer wordt in de Duitsche bladen groot opgemaakt weerge geven. De „Völkischer Beobachter" meldt over de geheele breedte eener pagina: „De Duitsche eisch voor de Sudeten Duitschers is zelfbe schikkingsrecht". Het Berliner Tageblatt gebruikt als kop: „Hitier vereffent een rekening met Praag". Over het algemeen verheerlijken de bla den langdurig de „ondubbelzinnige, maar vredelievende taal van Hitier". „In enkele zinnen", aldus de Völkischer Beobachter, heeft de Führer zijn besluit ken baar gemaakt de onderdrukkng der Sudeten niet langer te dulden. Het is de taak van Benesj en zijn regeering met dezen eisch rekening te houden en met deze Sudeten tot een regeling te komen, welke Hitler's eischen bevredigt. De leugens en kuiperijen, als van 21 Mei, zullen een tweede maal niet ongestraft blijven. De wereld moet ervan overtuigd zijn, dat een gewapend volk zich bezig is achter een front van staal en beton te verheffen". Onder het opschrift „een zuiverend on weer" schrijft de Lokal Anzeiger, dat de rede van Hitler in oprechtheid, die van Bismarck overtreft in 1888, toen deze verklaarde: „Wij Duitschers vreezen God en niets anders ter wereld". Thans treedt de waarheid in Europa aan het licht. Het blad doet voorts een aanval op Engeland door indirect te zinspelen op het communiqué van eergisteren inzake de houding van Enge land, wanneer een oorlog zou uitbreken. Deze Engelsche houding, die op het laatste oogenblik druk op den Führer wilde uitoefenen getuigt van dien geest van dubbelzinnigheid, welke oorzaak is, dat het „perfide Albion" sinds lang in het politieke woordenboek staat. Tenslotte richt de Lokal Anzeiger zich tegen Benesj. Het is goed, aldus dit blad, dat de Führer het kind bij zijn naam genoemd heeft en Benesj dus betiteld heeft met leuge naar. Eenige opluchting in Washington. De redevoering van Hitier heeft in officieele Amerikaansche kringen betrekkelijk eenige opluchting teweeg gebracht. Pers en publiek aldus meldt Havas uit Washington had den zich voorbereid op verklaringen welke Europa terstond in een oorlog zouden kunnen storten. Thans is men van meening, dat de toestand over het geheel genomen geen wij ziging .heeft ondergaan. Men merkt te Washington op, dat in weerwil van Hitler's herhaalde verklaring een maximum aan con cessies van de Tsjechen te willen loskrijgen, hij niet heeft aangetoond met welke middelen hij zijn doel wil bereiken. Men acht dit een aanduiding, dat de deur voor onderhande lingen is opengebleven. De New-York Times schrijft: „Hitier heeft niet den oorlog verklaard, maar niemand, die geluisterd heeft naar de duidelijke, scher pe uitbarstende stem, kreeg de verzeke ring, dat hij den vrede bedoelde". Met betrekking tot Hitler's belofte de Su- deten-Duitschers te steunen, schrijft de Times: „Dergelijke hevige, onverantwoorde lijke eischen en bedreigingen hebben de sym pathie der vrije volkeren achter Tsjecho- Slowakije gebracht. Tegen deze uitbreiding der wetten van geweld, onder den schijn van orde, verzet de wereld zich. Onder het opschrift: „Het geweer nog aan den voet" schrijft de „Herald Tribune": „Hit- Ier heeft geen oorlog verklaard en geen vrede afgekondigd. Hij deed geen poging een woord van kalmte of verzoening te laten vallen in de kokende hitte van den Tsjecho-Slowaakschen staat". IJMUIDEN IJM 40 en SCH 40 in een optocht. En beide schepen droegen den naam Wilhelmina. Zooals men weet kwam de Insinger-bewaar- school in den j.l. Vrijdag gehouden optocht o.a. te voorschijn met een kloeken trawler. Het was de IJM. 40, die natuurlijk niet toevallig was gekozen, maar daarom omdat deze traw ler den naam droeg van Wilhelmina. Op Koninginnedag werd in Scheveningen een optocht gehouden waarin de Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders vertegenwoordigd was door een mo- del-motorlogger. Dit was de SCH 40 en ook deze droeg den naam van Wilhelmina.. Wel heel toevallig; beide met het nummer 40 beide met den naam Wilhelmina. IJMUIDEN. DE DUITSCHE SOLDAAT EET MEER VISCH. Volgens een mededeeling in het Duitsche militaire weekblad bedraagt het gebruik van visch in het Duitsche leger 24.5 K.G. per hoofd oer jaar. Voor het geheele land was dit cijfer i2,5 K.G. Als de Nederlandsche soldaat eens zoovee! visch at als de Duitsche en de Nederlandsche burger evenveel als de Duitsche burger, zou IJmuiden een bloeiend visscherijbedrijf bezit ten. Kruiser vertrokken. De Fransche kruiser „Quentin Roosevelt", welke een bezoek van eenige dagen aan de hoofdstad heeft gebracht, heeft de reis weer voortgezet en vertrok Zondag j.l. naar Grimsby, AANGEKOMEN. 11 September: Tri to s.s. Fowey Vechtstroom s.s. Huil Ajax s.s. Kopenhagen The President s.s. Swansea Chr. T. Boe m.s. Port Arthur Wilbo m.s. Londen Britannic s.s. Onega Lapwing s.s. Londen Hasewint m.s. Swansea Eston s.s. Newcastle Rijnstroom m.s. Bristol 12 September: Vliestroom s.s. Leith Midsland s.s. Boness Airadne s.s. Bari Vulcanus s.s. Hamburg Sc. Standard m.s. Aruba Rhein s.s. Hamburg Normandia s.s. Gothenburg Texelstroom s.s. Liverpool Por jus m.s. Oslo VERTROKKEN. 11 September: Eston s.s. Newcastle BEVERWIJK De arrestatie van den fietsendief. Politie is een complot op het spoor. Met de arrestatie vain een bekend Bever- wijksch type, dat zich had schuldig ge maakt aan diefstal van rijwielen, heeft de politie een goede vangst gedaan. Uit het on derzoek is namelijk reeds komen vast te staan dat hier sprake is van een complot waarin meerdere personen deel hadden. Gisteravond heeft de gemeentepolitie in samenwerking met de marecheaussee twee Beverwenkers gearresteerd die verdacht wor den van medeplichtigheid aan de gepleegde diefstallen en van heling. Naar de politie ons mededeelde zijn in deze zaak nog meerdere arrestaties te verwachten. Zij meende voorts, wanneer zij er althans in slaagt ook de an dere verdachten aan te houden, Beverwijk ver lost te hebben van een bende, die den laat- sten tijd zoowel de plaats ais de omgeving onveilig maakte en verscheidene fietsen heeft weggenomen. Het onderzoek wordt met groote voortva rendheid voortgezet. DE INBRAAK AAN DE VONDELLAAN. Zooals wij reeds in ons blad van gisteren berichtten werd in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in een perceel aan de Vondellaan. Omtrent deze inbraak kunnen wij nader mededeelen dat twee tot nu toe on bekend gebleven personen tijdens de afwe zigheid van de bewoners de woning zijn bin nengedrongen van den heer N. H. S. aan de Vondellaan alhier. Door opening van een tuimelraam konden zij gemakkelijk de spanjolet van een deur be reiken en zoo het huis binnendringen. Uit de achter gebleven sporen kon de politie opma ken dat zij hier te doen had met twee inbre kers die het geheele huis hebben doorzocht. Zij hebben een klein bedrag aan geld meege nomen. Het politie-onderzoek duurt nog voort. Vele gevallen in Twente. Te Groningen heeft zich wederom een ge val van kinderverlamming voorgedaan en wel bij een tweejarig meisje. Uit voorzorg is thans de school, waar een broertje van het patiëntje onderwijs geniet, gesloten. In overleg met den inspecteur van de Volksgezondheid is voorts de schippersschool te Groningen gesloten. Te Moordrecht alle scholen gesloten. In de gemeente Moordrecht is een tweede geval van kinderverlamming geconstateerd, thans bij een veertienjarig meisje. In ver band daarmede heeft de burgemeester in overleg met den inspecteur voor de volksge zondheid gelast, dat alle scholen voor voor bereidend en voor gewoon lager onderwijs moeten worden gesloten, voorloopig tot en met 24 September a.s. Weer twee gevallen te Waddinxveen. Te Waddinxveen is het aantal gevallen van kinderverlamming thans gestegen tot twaalf. Vier patiëntjes zijn overleden. De sluiting van de scholen is opnieuw met een week ver lengd. In Twente heerscht de ziekte in vrij ernstige mate. In het kleine plaatsje Ambt Delden zijn vier nieuwe gevallen geconstateerd. Het betreft hier kinderen van acht jaar, drie jaar en elf maanden. Een dier gevallen acht men heel ernstig. De wettelijke voorzorgsmaatre gelen zijn genomen. Alle lagere scholen zijn voor onbepaalden tijd gesloten. Uit Haaksbergen wordt een nieuw geval gemeld bij een kind van zeven maanden. Het ergst heerscht de ziekte te Enschedé, SCHIP Atreus (Eng Amstelland (Ned.) x Agnita (Ned.) Achilles (Ned.) Altona (Du.) Amazone (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Alca (Fin) Alwine Russ (Du.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Boug (Rus) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Ceres (Ned.) Cassel (Du.) D G. Thermiotis (Gr.) Depa (Ned.) Essen (Du.) Enrylochus (Br.) Enggano (Ned.) Eemland (Ned.) Europe (Noor) Euterpe (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) Hebe (Ned.) Joh.v.Oldenbamev. (N.) Joh. de Witt x) Kreta (D.) Luneborg (Du.) Liberlan (Eng.) Laertes (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Magdalena (Br.) Menin Ridge (Br.) Narklssos (Gr.) Neleus (Eng.) x) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roeblah (Ned Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Peisander (Ned.) x) Poseidon (Ned.) Phoenicia (Du.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Sesostris (Du.) Sembilan (Ned.) x), Socrates (Ned.) Salawati (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Titus (Ned.) Trajanus (Ned.) Towa (Ned.) Uddeholm (Zw.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x) ^ulderkerk 'Ned Zaanland (Ned.) x) VAN Batavia Buenos Aires Curasao (via Hbg.) Alexandrië Ned. Indië West-Indië Midd. Zee W. Afrika Ornskoldsvik Uleaburg Chili (via L'pool) Chili Chili Hamburg (via Antw.) Beira Archangel Hamburg Pto Barrios West Indië Zw. Zee Ned. Indië Buenos Aires Trangsund Ned. Indië Batavia Batavia Santos Port Arthur Bordeaux Z.-Afrika Ned. Indië Kopenhagen Batavia Batavia Ned. Indië West Afrika Batavia Beira Hamburg Hamburg Archangel Huelva La Plata Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Albany Pto Barrios Z Afrika Hamburg Japan Cristobal Batavia Chili Batavia West Indië Calamata Hamburg Bourgas Zw. Zee Rosario Karlstad Midd. Zee Buenos Aires 'apan Buenos Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 15 Sept. 16 Sept 14 Sept. 17 Sept. 7 Oct. 15 Sept. 14 Sept. 13 Sept. 14 Sept. 19 Sept. 21 Sept. 15 Sept. 16 Sept. 16 Sept. 13 Sept. 27 Sept. 14 Sept. 7 Oct. 6 Oct. 1 Oct. 20 Sept. 20 Sept. 18 Sept. 21 Oct. 18 Sept. 21 Sept. 12 Oct. 14 Sep; 27 Sept. 14 Sept. 23 Sept. 15 Sept. 18 Sept. 18 Sept. 13 Sept. 8 Oct. 21 Oct. 17 Sept. 4 Oct. 12 Oct. 10 Oct. 14 Sept. 16 Sept. 14 Sept. 13 Sept. 13 Sept. 24 Sept. 19 Sept 15 Oct. 13 Sept. 1 Oct. 30 Sept. 14 Oct. 10 Sept. 10 Sept. 13 Sept. 11 Sept. 3 Sept. 27 Aug. 11 Sept. 8 Sept. 7 Sept. 8 Sept. van Gibraltar, van Las Palmas. van Hamburg, van Gibraltar, van Singapore, van Curasao, van Finisterre. van Dakar, van Sundsvall. vertrokken. 27 Aug. van Curacao. 7 Sept. van Balboa. 10 Sept. van Corral, vertrekt 17 Sept. 10 Sept. van Mombassa. 5 Sept. vertrokken, vertrekt 15 Sept. 6 Sept. van Barbados. 8 Sept. van de Azoren. 9 Sept. van Varna. 8 Sept. van Bintang. 27 Aug. 8 Sept. 7 Sept. 7 Sept. 7 Sept. 8 Sept. 2 Sept. vertrekt vertrokken, vertrokken. van Colombo, van Belawan. van Colombo, van Bahia. vertrokken. 16 Sept. vertrekt 17 v. Hamburg. 8 Sept. van Soerabaya. vertrekt 15 Sept. 10 Sept. van Pt. Said. 10 Sept. vertrokken. 31 Aug. van St. MichieLs. 7 Sept. van Pt. Said. 8 Sept. te Bordeaux. 10 Sept. van Pt. Said. 6 Sept. van Aden. 11 Sept. te Bremen, vertrekt 17 Sept. 8 Sept. vertrokken 11 Sept. van Land's End. 10 Sept. van San Nicolas, vertrekt 17 Sept. 10 Sept. van Genua. 8 Sept. van Belawan. 31 Aug. van Padang. in lading. 10 Sept. vertrokken. 3 Sept vertrokken. 12 Sept. vertrokken. 9 Sept. van Dakar. 13 Sept. vertrokken. 11 Sept. van Pt. Said. 31 Aug. van Port-of-Spain. 12 Sept. van Pt. Said. 7 Sept. van Callao. 8 Sept. van Colombo. 8 Sept. van Madeira. 9 Sept. van Gibraltar. 12 Sept. vertrokken. 8 Sept. te Cephalonia. 10 Sept. te Algiers. 8 Sept. vertrokken 9 Sept. vertrokken. 11 Sept. te Fiume. 11 Sept. van Rio Janeiro. 11 Sept. van Hongkong, vertrekt 15 Sept. Schepen, voorzien van een x) zijn grootei dan 6000 ton. De Bilt '.leest matigen Westelijk™ m of geen regen: in het NoorX tot zwaar bewolkt en iets -■ Zuiden nevelig tot licht w1''' weinig verandering in temS*^ BAROMETERSTAND: Hoogste 769,8 m.M. te Laagste 735.6 m.M. te Vaat» THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht 3; Hoogste heden BAROMETERSTAND5 Hedenmorgen 9 uur Stilstand. '«s, Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHTJI8 Kanaalstraat 86 IJmuifW HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 5.30 uur- nm Donderdag v.m. 6.10 uur'; «1 ïïj* Vrijdag v.m. 6.55 uur; na 7* (Geen zomertijd). waar meer dan twintig kinderen aan i\ verlamming lijden. De laatste week S' zich daar echter geen nieuwe m»-». gedaan en het ziekteverloop is niet T5 wekkend. Men denkt er over de sph«i.- derdag a.s. weer open te stellen. Albert Sarraut: NOYON 11 September. Bij óe wijding van een monument heeft Fransche minister van sche zaken, Albert Sarraut, een gehouden waarin hij zeide: „Als het volk zich in dienst van de grootheid van 't land wil stellen, is in Frankrijk niets onmogelijk. Als morgen het uur van gevaar zou komen, zou Frankrijk onmiddellijk weer even een zijn als het was in vroeger jaren, wanneer een buitenlandsch gevaa* dreigde. Laat het buitenland zich daarin niet vergissen. ,X>e handhaving van den vrede zoo volgde hij „vraagt van alle Franschen a'. felijke offers of doctrinaire offers. Wij ten eensgezinder dan ooit rondom de m. ring van nationale verdediging staan, Fransche volk zal een homogene massa rf- waarbij zich ongetwijfeld de elementen w wijsheid en gezond verstand die nog n machtig zijn in de wereld, zullen schat Daardoor zal de vrede eens te meer worden." Sarraut herinnerde in dit verband aa ondubbelzinnige waarschuwingen van Bü fax en de rede van den Amerikaansche::'. zant. Frankrijk, zoo zeide hij, blijft i/' iederen staat de hand te reiken, welke Ir verraden heeft, maar die ook nooit Incident in nachtelijk Een vrouw neergestoken AMSTERDAM 12 September. Vanna::! hebben in een perceel aan den Amstel bij ii Amstelstraat een vrouw en een man, die haar op bezoek was, oneenigheid gekie-q welke al spoedig in een gewapend coaLi overging. De man greep in drift naar een mes bracht daarmede de vrouw een diepe steek: de linkerzijde toe. De vrouw kon nog juist de trap bereik Hier snelden beneden buren haar te De politie en de geneeskundige dii ren spoedig ter plaatse. De vrouw, die d:<r bloedverlies ineengezakt was, kon geen hoor meer worden afgenomen, zoodat ie omtrent de aanleiding tot de ruzie nog In te duister tast. Het slachtoffer is naar het Bk' nengasthuis overgebracht. De onbekende ma heeft van de consternatie gebruik om spoorloos in het duister te „Karimata" staakt het schatgraven Woensdag terug naar Kinderdijk. 's-GRAVENHAGE, 12 September. - Naar wij vernemen, zal de Karimata, op 14 dezer worden teruggesleept van Terschelling naar Kinderdijk. Verder vernemen wij, dat het niet in de be doeling ligt, dat de Karimata de po ging nog zal herhalen. Hiermede is dus het zoeken naar de schatten van de Lutine zonder succes De strijd bij Joeitsjang, Japanners zouden belangrijke si punten bezet hebben. SJANGHAI, 11 September. - De Japan-^f krijgsverrichtingen van heden ten Wes.en^- Joeitsjang hebben tot de bezetting van strategisch belangrijke heuvels geleid^-- maandenlang door vijf Chineesche oir^- taai werden verdedigd. Tegelijkertijd^ door de Japansche troepen, die in net ft den van het Taipeh gebergte staan een ow- sief op de PekingHankau spoorlijn in/«- dat dermate groote afmetingen beeft nomen, dat in een beslissenden doorslag het verdere verloop van de gevechten kunnen geven. Vooral de Japansche luchtmacht ismen actief. Volgens Chineesche berichten zon den de Chineezen het JaPans™e 0:' fensief aan de Jangtsje, niettegen staande het groot aantal troepen materiaal, dat Japan in den strc heeft geworpen tot staan hebben c bracht. Volgens berichten uit Tientsin rende de laatste week ongeveer 70.wu nieuwe troepen uit Japan aangekomen. (United P®0,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6