VERWACHT WORDENDE SCHEPEN rM"- IJMUIDEN Verdiensten van opvarenden bij haring- en trawlvisscherij. In 1937 hooger dan in de beide voorafgaande jaren. Blijkens een in de 8ste aflevering van het maandschrift van het Centraal bureau voor de Statistiek gepubliceerd overzicht van de verdiensten van schepelingen bij de haring en trawlvisscherij, waren deze in 1937 hooger dan in de beide voorafgaande jaren. Bij de haringvisscherij hadden de matrozen der reederijen te Katwijk, Scheveningen, Vlaardingen en Maassluis gemiddeld per week f 22,10 ontvangen, tegen f 20.72 in 1936 en f 17.08 in 1935. Over den geheelen duur der visscherij (ongeveer 27 weken) waren de ge middelde ontvangsten der matrozen f 593 tegen f 551 in 1936 en f 420 in 1935. Wat de trawlvisscherij betreft, bevat de statistiek ditmaal voor het eerst gegevens van de IJmuidensche reederijen. Hier verdienden de matrozen gemiddeld f 28.13 per week. Op de schepen met een bruto-inhoud van minder dan 200 registertonneri waren deze weekver-. diensten dooreengenomen f 24.84, op schepen met 200350 b.r.t. daarentegen f 30,24. De ontvangsten der matrozen over den geheelen tijdsduur der IJmuidensche trawlvisscherij (ongeveer 40 weken) bedroegen dooreengeno men f 1135. Op de schepen tot 200 b.r.t. had den zij gemiddeld f 935 ontvangen, op schepen van 200—350 b.r.t. f 1297. ONGEVAL BIJ DE AMSTERDAMSCHE BALLAST MAATSCHAPPIJ. De timmerman Pel, wonende te Velsen- Noord, in dienst van de Amsterdamsche Bal- lastmaatschappij, die werkzaamheden uit voert bij den bouw van de staalfabriek van Hoogovens, viel aldaar van een steiger, waar bij hij zijn rechterschouder ontwrichtte. Nadat Dr. Büller in de verbandkamer van de Hoog ovens de eerste hulp had verleend, werd de getroffene voor een nader onderzoek naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd. Kaderdag O. K. Verbond van V akvereenigingen. De IJmuider Operette Vereeniging weer aan het werk. Bisschop van Haarlem onder de aanwezigen. Het Oud-Katholiek Verbond van Vakver- eenigingen organiseerde Donderdag jl. een „Kaderdag" in het eigen vereenigingslokaal aan de Trawlerkade, welke Kaderdag als zeer geslaagd mag heeten. Aanwezig waren het Verbondsbestuur, de besturen van de respectieve bonden van Transport- en Fabrieksarbeiders, Bouwvakar beiders, Metaalbewerkers en Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden .alsmede afgevaar digden van plaatselijke af deelingen, terwijl de geestelijk adviseur van het Verbond,pas toor B A. van Kleef te Egmond aan Zee, die tijdens de geheele vergadering, welke tot laat in den avond duurde, het zakelijk gedeelte der besprekingen leidde. Dit in verband met ziek te van den Verbondsvoorzitter, pastoor F. T. van der Steen te Delft. Deze Kaderdag werd met een inleidend woord geopend door den 2en Verbondsvoor zitter, den heer H. M. Verhey te Zaandam, die allen hartelijk welkom heette en den wensch uitsprak, dat de besp* °-tngen een vruchtbaar resultaat mochten hebben. Pastoor van Kleef, die de leiding overnam, deelde mede, dat de huidige Verbondsvoor zitter, pastoor Van der Steen, in verband met zijn ziekte, den wensch te kennen zou geven als zoodanig ontslag te vragen bij de betref fende Instantie, waarbij de voorzitter op merkte, dat nu de tijd daar zal zijn om een leek als verbondsvoorzitter te candideeren. In middels werd door den voorzitter aan pastoor Van der Steen dank gezegd voor zijn bezie lende leiding in den aanvang en bij het ont staan van het Verbond. De heer A. J. van Kleef, secretaris-penning meester, ging hierna over tot zijn eerste in leiding „De huidige positie van ons Verbond". In verband hiermede behandelde de heer Van Kleef de Jeugd-Werkloozenkampen. ter wijl hij speciale aandacht wijdde aan den achteruitgang van het Visscherijbedrijf, den huidigen toestand besprak en een blik wierp in de naaste toekomst. Nadat de heer Van Kleef alle aanwezige be stuurders had dank gezegd om in korten tijd een overvloed van werk te verzetten met de huidige resultaten volgden op deze inleiding geanimeerde en onderhoudende besprekingen. Na deze inleiding, welke werd gevolgd door een koffietafel, welke door een 3-tal dames uitstekend was verzorgd, in hetzelfde gebouw, werd vooraf door alle aanwezigen een bezoek gebracht aan een van de grootste stoomtraw lers de Haarlem IJM 9, welker bezichtiging door de directie van de V.E.M. welwillend was toegestaan. Des namiddags hield de heer Van Kleef zijn tweede inleiding over „Het vraagstuk van de propaganda". Mgr. H. T. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem, lid van de financieele commissie van het Verbond, die gedurende eenige oogenblik- ken de vergadering bijwoonde, sprak daarna eenige woorden. Spr. zeide o.a.: „Wij men- schen leven slechts korten tijd, doch onze werken moeten langer duren. De overtuiging moet het werk doen, ook in de propaganda. De beste oorsprong voor propaganda is ons leven zelf. Van u, bestuurders, moet eens uit en door gevoelsoverweging de kracht uitgaan. Men moet zien wat het Verbond doet en dan komen met een zuiver gevoerde propaganda. Spr. besloot met de woorden: „Laa1- ons wer ken, dan komt alles recht!" Mgr. Van Vlijmen werd voor zijn welge meende woorden door den voorzitter dank gebracht. Gezien de herhaaldelijke aandrang van Protestantsch-Christelijke zijde uitgeoefend tot het openstellen van het lidmaatschap van het Oud-Kath. Verbond van Vakvereenigin- gen werd door den heer Van Kleef zijn derde inleiding gegeven en het vraagstuk besproken: „Moeten andersdenkende christelijke arbei ders tot het lidmaatschap worden toegela ten?" Dit vraagstuk, waarover zeer langdurige en breedvoerige besprekingen zijn gehouden, werd ter nadere behandeling aan het hoofd bestuur, hetwelk onder bepaalde voorwaarden, gunstig daar tegenover bleek te staan, in han den gegeven ter verdere afdoening. Na een welverzorgd diner werden nog eenige interne zaken behandeld o.a. het winterpro- gramma. De eerstvolgende jaarvergadering zal Zon dag, 5 Februari 1939 te Rotterdam worden ge houden. De heer Verhey, vice-Verbondsvoorzitter, sloot dezen geanimeerden „Kaderdag", dank brengend aan alle aanwezigen voor hun op komst en met de beste wenschen voor de ver schillende bonden en af deelingen. „In het Witte Paard" wordt in studie genomen. Nu de vacanties weer achter den rug ook de jubileumfeesten ten einde zijn heeft de IJmuider Operette Vereeniging besloten wederom een aanvang te maken met de repe tities in het nieuwe seizoen. Het bestuur heeft in overleg met de artistieke leiding gemeend thans in studie te moeten nemen de be kende en zeer populaire operette „In het witte Paard" (lm weissen Röss'l) en deze einde April 1939 op te voeren. Dit zal dan tevens een jubileumuitvoering zijn ter gele genheid van het eerste lustrum der IJ.O.V. Het bestuur, bestaande uit de heeren H. A. Osendarp voorzitter, Hofman, secretaris (adres Snelliusstraat 91), A. A. van Rooijen. penningmeester, A. J. van der Weijden, 2e secretaris en mej. D. Krijnen, 2e penning- meesteresse, heeft zich voor deze operette we derom de medewerking weten te verzekeren van de artistieke leiders, de heeren Leo Pie- lage directeur en Reinhard Rijke regis seur, alsmede van tal van nieuwe leden, die tezamen met de thans aan de IJ.O.V. verbon den leden voor hun donateurs een vroolijke en pakkende operette, in Tiroler sfeer spelende, ten toon eel e zullen brengen. De repetities worden weer gehouden in de achterzaal van hotel Nommer Eén, waar Dins dagavond 20 September a.s. alle adspirant- Friedl Dotza's en Johan Heesters welkom zul len zijn en verwacht worden. HARING. Scheveningen 16 September. Aangevoerd door 4 schepen 2057 kantjes haring. De prijzen warenvolle haring f 10.20 —f 10,40.; Maatjesharing f 10.20—f 10.90; IJle haring f 8,40—f 8,80. Alles per ton naar kwaliteit en stukstal. Bezoek Poolsch marineschip. Het opleidingsschip van de Poolsche marine Iskra is hier gisteren van een oefentocht in de Noordzee aangekomen en in de Binnen haven vastgemaakt. Het zal Zaterdag naai de hoofdstad verder gaan voor een kort be zoek aldaar. Om te dokken. De sleepboot Holland van de reederij Doek- sen, welke ter beschikking kwam wegens het staken der werkzaahiheden van da Karimata, naar Amsterdam gepasseerd om te dokken en schoon te maken. Uitbreiding tankvloot. Het door de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij voor de Koninklijke Shell te 's Gra- venhage gebouwd tankmotorschip heeft een geslaagde proefreis gemaakt en is door de reederij overgenomen. Het schip heeft een draagvermogen van ruim 12000 ton en liep bij de proefvaart niet minder dan dertien mijl. Reparaties beëindigd. De drijvende traankokerij Southern Cross heeft bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. haar omvangrijke reparaties beëindigd en is gisteren m ballast naar New Castle vertrok ken. Aldaar zal het schip voorloopig worden opgelegd tot het a.s. vangseizoen. K.R.O.-STUDIO-BEZOEK. Onder auspiciën van de R.K. Propaganda- club afd. IJmuiden-West wordt Zondag 2 October a.s. een bezoek gebracht aan de nieuwe K.R.O.-studio. Zij die zich reeds op gaven, krijgen nog nader bericht. Opgave voor deelneming kan nog geschieden bij den heer P. Botman, Oranjestraat. DRIEHUIS MASSADIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES Gistermorgen kwamen tal van leerlingen van de R.K. U. L. O. school alhier tot de ont dekking, dat tijdens de schooluren het rijwiel plaatje van hun rijwiel was gestolen. Het bleek, dat in totaal ongeveer twintig plaatjes waren verdwenen. CASTRICUM De voetbal rolt weer. Twee thuiswedstrijden. Zoowel C.S.V. als Vitesse beginnen morgen de competitie met een thuiswedstrijd. C.S.V. speelt haar eersten wedstrijd in den K.N.V.B. tegen het sterke E.V.C. uit Edam. Alle sup porters zijn natuurlijk nieuwsgierig naai* de verrichtingen van de C.V.S.-ers in deze voor hen zoo ongewone omgeving. Het zal er op aankomen alle krachten in te spannen om zich in deze zware afdeeling te handhaven. Een gelijk spel zou om te beginnen al een heel verdienstelijk resultaat zijn, dat moed zou geven voor de toekómst. Wanneer het elftal met veel zelfvertrouwen en vooral met veel strijdlust in het veld komt zal er al veel ge wonnen zijn. Komaan C.S.V., een goede start is meer dan de halve overwinning. C.S.V. verschijnt in de volgende opstelling: Doel; J. Schenk. Achter: Van Zon, Leebach. Midden: Hoogeboom, De Beurs, Tiemstra. Voor: Boot, Molenkamp, Kossen, Koelewijn, Bakker. Ook Vitesse heeft het in den eersten com petitiewedstrijd niet gemakkelijk. Zij ontmoet SCHIP Achilles (Ned.) Alexandrië Altona (Du.) Ned. Indië Amazone (Ned.) West-Indië Amstelkerk (Ned.) W. Afrika Ariadne (Ned.) Hamburg Breda (Ned.) x) Chili Chill Baarn (Ned.) Chili Barneveld (Ned.) x) Hamburg (via Antw.) Bloemfontein (Ned.) x: Beira Bintang (Ned.) Liverpool Ceres (Ned.) Zw. Zee Cassel (Du.) Ned. Indië West Indië Caribia (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) D. G. Thermiotis (Gr.) Buenos Aires Essen (Du.) Ned. Indië Enrylochus (Br.) Batavia Enggano (Ned.) Batavia Eemland (Ned.) Santos Europe (Noor) Port Arthur Euterpe (Ned.) Bordeaux Eriksborg (Zw.) Hernösand Farmdale (Br.) W. Afrika Heemskerk (Ned.) x) Z.-Afrika Heidelberg (Du.) Ned Indië Hebe (Ned.) Kopenhagen Helder (Ned.) Izmir Joh.v.01denbarnev.(N.) Batavia Joh. de Witt x) Batavia Luneborg (Du.) Ned. Indië West Afrika Laertes (Ned.) x) Batavia Luna (Ned.) Alexandrië Meliskerk (Ned.) x) Belra Montferland (Ned.) x) Hamburg Magdalena (Br.) Archangel Martha Halm (Du.) Danzig Narkissos (Gr.) La Plata Neleus (Eng.) x) Batavia Nereus (Ned.) Oporto Odysseus (Ned.) Stettin Orpheus (Ned.) Danzig Oberon (Ned.) Hamburg Poelau Tello (Ned.) Batavia Poelau Roeblah (Ned.) Batavia Polyphemus (Ned.) x) Batavia Poelau Laut (Ned.) x) Batavia Peisander (Ned.) x) Batavia Albany Phoenicia (Du.) Pto Barrios Penolver (Eng.) Archangel Randfontein (Ned.) Z Afrika Rio Novo Soerabaja Serooskerk (Ned.) x) Japan Sembilan (Ned.) x) Batavia Socrates (Ned.) Chili Salawati (Ned.) Batavia Salabangka (Ned.) x) Batavia Sigulda (Letl.) Sundsvall Titus (Ned.) Bourgas Trajanus (Ned.) Zw Zee Towa (Ned.) Rosario Uddeholm (Zw.) Karlstad Ulysses (Ned.) Alexandrië Venus (Ned.) Midd. Zee Waterland (Ned.) x) Buenos Aires Zuiderkerk 'Ned.) x) Japan Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 18 Sept. 6 Oct. 15 Sept. 19 Sept. 21 Sept. 28 Oct 25 Sept. 27 Sept. 8 Oct. 6 Oct. 1 Oct. 20 Sept. 20 Sept. 21 Sept. 16 Oct. 18 Sept. 20 Oct. 18 Sept. 21 Sept. 12 Oct. 27 Sept. 17 Sept. 23 Sept. 18 Sept. 18 Sept. 19 Sept. 8 Oct. 21 Oct. 19 Sept. 20 Sept. 18 Sept. 17 Sept. 4 Oct. 10 Oct. 19 Sept. 19 Sept. 24 Sept. 19 Sept. 15 Oct. 16 Sept. 1 Oct. 30 Sept. 14 Oct. 16 Sept. van Ouessant. 3 Sept. van Singapore. 16 Sept. van Lizard. 16 Sept. van Havre, in lading. 16 Sept. te Antwerpen. 12 Sept. van Curasao. 11 Sept. te Talcahuano. 17 Sept. vertrokken. 10 Sept. van Mombassa. in lading. 11 Sept. te Stamboul. 12 Sept. van Tjilatjap. 13 Sept. van Barbados, vertrekt 25 Sept. 27 Aug. vertrokken. 7 Sept. van Colombo. 7 Sept. van Belawan. 15 Sept. van Aden. 8 Sept. van Bahia. 2 Sept. vertrokken. 16 Sept. vertrokken. 15 Sept. van Ljusne. 8 Sept. van Birutu. 17 Sept. van Hamburg. 13 Sept. van Batavia. 15 Sept. vertrokken. 16 Sept. vertrokken. 14 Sept. van Genua. 14 Sept. van Sabang. 15 Sept. van Gibraltar. 13 Sept. van Bordeaux. 10 Sept. van Pt. Said. 13 Sept. van Tripolis. 12 Sept. van Port Said. 17 Sept. vertrokken. 9 Sept. vertrokken. 15 Sept. vertrokken. 12 Sept. van La Plata. 17 Sept. vertrokken. 15 Sept. van Vigo. 16 Sept vertrokken. 17 Sept. vertrokken. 17 Sept. vertrokken. 13 Sept. van Gibraltar. 8 Sept. van Belawan. 15 Sept. van Pt. Sudan. 14 Sept. vertrokken. 10 Sept. vertrokken. 14 Sept. te Queenstown. 12 Sept. vertrokken. 15 Sept. van Bergen. 9 Sept. van Dakar. 12 Sept. van Algiers. 16 Sept. te Genua. 12 Sept. van Pt. Said. 14 Sept. van Curacao. 8 Sept. van Colombo, in lading. 13 Sept. vertrokken. 8 Sept. te Cephalonia. 14 Sept. van Gibraltar. 13 Sept. van Santa Fé. 9 Sept. vertrokken. 14 Sept. te Piraeus 11 Sept. te Fiume. 14 Sept. van Bahia. 13 Sept. te Manilla. 15 Sept. vertrokken. haar oude rivale A.D.O. en dat beteekent voor Vitesse reeds een zware opgave. Onze plaats- genooten zullen wel voor oogen houden, dat de eerste klap nog altijd een daalder waard is en daarom rekenen wij tenminste op een ge lijk spel. Verder zijn nog vastgesteld: Vitesse a—Meervogels a. Vitesse bMeervogels b. l'OLITIESCHIETVEREENIGING „CASTRICUM EN OMSTREKEN". De op 27 Augustus 1937 opgerichte politie- schietvereeniging Castricum en omstreken heeft haar eersten officieelen schietwedstrijd gehouden. De uitslagen luiden als volgt: 1. H. van der Leegte 48 pnt., 2. Brigadier der Rijksveldwacht te Limmen 44 pnt., 3. H. Nielen 42 pnt., 4. Burgemeester Sloet 41 pnt., 5. H. Kloes 41 pnt., 6. G. Liefting 40 pnt., 7. J. Castricum 39 pnt., 8. B. Buddingh 39 pnt., 9. Jac. Castricum 38 pnt., 10. E. de Vries 38 pnt., 11. C. Schoen 38 pnt. De donateurs van de vereeniging waren in een aparte groep ingedeeld. De uitslagen hiervan zijn: 1. J. H. Richard 41 pnt., 2. Dr. Leenaers 40 pnt., 3. C. van Duin 22 pnt. Des avonds hebben de deelnemers zich in Hotel Borst vereenigd. De aanwezigen hebben zich daar eenige uren kostelijk vermaakt met humoristische voordrachten. VELSEN VOOR DE WERKLOOZEW; WANNEER STEMPELEN. De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 19 tot en met 24 September zijn vastgesteld, als volgt: Algem. Ned. Metaalbewerkersbond 9.00.9.20 Algem. Ned. Bouwarbeidersbond 9.259.45 Werkloozenvereeniging 9.5010.20 IJmuider Transport Federatie 10.3010.45 Ongeorganiseerden 11-0012.00 Kleine bonden 9.009.15 R.-K. Bonden 9.2010.00 IJmuider Federatie 10.1511.00 Chr. Bond van Fabr. en Tr. Arb. 11.1011.40 Oud-Kathiek Vakverbond 11.4512.00 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. A. Ch. Wolfraad—Verdonk, z., Hofdijklaan 23, Velsen; G. Zeeuw—Bregge- man, z.. Tusschenbeeksweg 48, IJmuiden; J. Th. Wigchert—Rijs, d., Tulpenstraat 20, Santpoort. Overleden: K. v. d. Stadt, 77 jaar, weduw naar van E. Bakker, Bloemendaalschestraat- weg 59, Santpoort; J. Klunder, 79 jaar, we duwe van E. Duiker, Kennemerlaan 68, IJmuiden. Ondertrouwd: P. F. Koster en H. Hen- drickx. Trompstraat 139, IJmuiden, Groene- weg 68, IJmuiden; Chr. C. Gerritsen en C. H. J. de Groot, Duinlustparkweg 56 rd., Sant poort; D. Bakker en A. Pletting, J. v. Heems kerkstraat 64, IJmuiden, P. Potterstraat, IJmuiden; G. van Duijn en E. Fidder, Zee weg 9, Willemsbeek weg, IJmuiden; L. C. Ger- rits en C. v. d. Putten, Driehuizerkerkweg 71, Velsen, Lagersstraat 39, IJmuiden; P. J. Hoek stra en N. J. Boere, Frogerstraat 2, IJmui den, Frogerstraat 17c, IJmuiden. Gehuwd: B. Scholten en J. C. Wijminga, Wanssum; A. Vrolijk en A. Visser, Pres. Steyn- straat 52, IJmuiden; J. L. Bonekamp en C. W. v. d. Brink, Cypressenstraat 37, IJmuiden; K. Anker en J. v. d. Heide, D. Hartogh- straat 19, IJmuiden; P. de Bruijn en A. v. d. Doel, Hobbemastraat 4, IJmuiden; H. L. Vul ling en M. A. Roodenberg, Ruysdaelstraat 45, IJmuiden; A. Zwanenburg en J. S. Schroe- vers, Willebrordstraat 89, IJmuiden. DE OPSTELLING VAN KINHEIM. Kinheim verschijnt morgen in den eersten competitiewedstrijFd in de volgende opstel ling: Doel: C. Druyven Achter: Kuyper, Groeneveld. Midden: Boom, P. Druyven, De Vries. Vóór: Raaymakers, Ramaker, v. d. Wal, Ellen, Kuilenburg. NIEUWS UIT VELSERBAD. Dinsdag 27 September des avonds te 8.15 uur, zal in Velserbad voor het diploma wor den gezwommen. Na afloop van dit diploma- zwemmen wordt een polowedstrijd gespeeld tusschen leden van V.Z.V. en militairen van het fort. R. K. VOLKSUNIVERSITEIT. Donderdag 29 September a.s. houdt boven genoemde universiteit een feestavond, welke tevens de inzet zal zijn van het tweede les- jaar, waarvan de eerste lessen gegeven zullen worden op Maandag 3 October a.s. Vervolgens zal op Vrijdag 7 October tijdens het eerste lesuur door Pater Strij-bosch het examen Godsdienst- en Kerkgeschiedenis wor den afgenomen. Prettige Feestdagen geha(|? Tóch was 't lastig Uitgaa' hoe moest het met de u/it*'"- Weest verstandig en |aa, IJMUIDER STOOM-, WASCH STRIJKINRÏCHTING SNELLIUSSTRAAT TELEF Eï VITESSE—A. D. O. Voor deze eerste competitie-we* Vitesse komt A. D. O. als volgt uit-*° Kloes, Beentjes Sen., Beentjes Jr v. Wensen, v. d. Kolk, Groot Brasser, Rozing, Koopman, Welboren DAMCLUB „D. C. H." Dinsdag a.s. gaat de damclub' D n r haar le tiental naar „St. Bavo" een hót strijd spelen. De&^ BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida Agatha Suzanrav d. van P. Schuijt en Sus. P, van Roode dus Michfel, z. van M. Kunnen en Imm Tunen; Bernardus Joseph, z. van PetfV*-' Ruiter en A. M. B. Fasthoff; Hermant,, ;,(it nes, z. van L. W. Hoogewerf en Corn aik5' Petrum Gerardus, z. van Joh Wm Twaalf hoven; Alida Margaretha d ien N. Knaap en Joh. M. Keet. 11 per alhier en Joh. C. Hessen, te Haaru Overleden: Herm. Joh. Oldhoven powT Joh. Fr. Hertsig. 59 j. '«wg.tjj Ondertrouwd: Ger. M. van Buuren sen en Joh. M. Kneppel, alhier; Th iw.r boer en Marg. de Wildt, beiden alhier-S C. Teijken, te Weesp en Hendr. j 1 alhier; Em. Koper, alhier en Joh c te Haarlem. Gehuwd: P. C. de Boer, 24 j. te Bev D. Bloedjes, 21 j., alhier; Jac. Borst 2«V'; Castricum en Cl. J. Voormeer 24 i' *iv Ed. P. Kint, 30 j„ te Amsterdam en nü Henneman, 28 j., alhier; Pancr. BeeSS j. en Imm. KI. Aardenburg, 22 j. beiden a W Joh. J. Hoogewerf, 33 j„ alhier en El F 1:; der Kolk, 28 j., te Beverwijk. POLDERSCHOUW Op Donderdag, 29 September as zal 79 wege den polder „De Uitgeester- en Hem' kerkerbroek" schouw worden gevoerd ov<ïï vaarten, wateringen, tocht-, not- en heliiï ten alsmede over de rietdergen onder de meente Uitgeest en Tolvaart en de gem. Heemskerk. TUINDERSTEUN. De voorbereidende werkzaamheden faalt» den tuinderssteun zijn thans zoover g- BEVERWIJK Schepen, voorzien vaD eeD x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Buitenhaven Duitach ma Caribia West Indië ALS ER ZIEKEN ZIJN. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lap- pöhn, Dr. Schuitstraat 8, tel. 3652. In de week van 1825 September is de apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. FILMAVOND VAN DE N.C.G.O.V. De Nederlandsche Christelijke Geheelont- houdersvereeniging. afdeeling Beverwijk, zal op Woensdag 5 October een filmavond hou den in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De hoofdfilm is ge titeld „Mannen van Staal". Verder zal o.m. nog vertoond worden de Oranjefilm en een teekenfilm „Mickey in de loopgraven". 's Middags wordt een kindervoorstelling ge geven met de films „Lust je nog een hapje", „de Oranjefilm", „Afgewend gevaar", .Mickey in de loopgraven" en „Je moet maar boffen". HEEMSKERK stukgoed SUCCES VOOR DE GEITENFOK- VEREENIGIN G. Op de veetentoonstelling te Purmerend wer den de volgende geiten bekroond: Marie, eige naar J. Kleef; Marie, eigenaar J. Beentjes; Corrie, eigaenra J. Husiman; Corrie, eigenaar Jac. Bleijendaal. Ook de bok der geitenfokver- eeniging werd bekroond. Een groep van vijf melkgeiten van de ver eeniging werd eveneens bekroond dat eerstdaags tot de uitbetaling van d steun kan worden overgegaan. Het aantal tuin ders, dat in de steunregeling valt, hednJ ruim 220. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer onder het vee breüf zich in deze gemeente steeds meer uit aantal gevallen is reeds gestegen tot 19 fa h. vorige periode van deze veeziekte bedroe® y aantal 64. 0 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 17 SEPTEMBER Thalia Theater: „De Boekanier" en Rep?, tage van de jubileumfeesten. 8 uur. Theater de Pont: „Het spel met den dood" en „Vleugels boven Honolulu". 8 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Thalia Theater: „De Boekanier" en Repor« tage van de jubileumfeesten. 8 uur. Van 37 doorl. matinée. Theater de Pont: „Het spel met den d en „Vleugels boven Honolulu". 8 uur. 3 uur: Matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 17 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Veldslag la New York" en „De Onweerstaanbare", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De tyran* en „De rebellen van La Santa", 8_uur. W. B. Theater, Peperstraat: en „Vrouwen zijn lastig". 8 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Veldslag ia New York" en „De Onweerstaanbare", 2.30-1 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De tyran" en „De rebellen van La Santa", 2.30—7 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Raskolniko*" en „Vrouwen zijn lastig", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 19 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Veldslag in New York" en „De Onweerstaanbare", 8 uur, Kennemer Theater, Zeestraat: „De tyran" en „De rebellen van La Santa", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Raskolnlko/ en „Vrouwen zijn lastig". 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM ZATERDAG 17 SEPTEMBER Corso Theater, Dorpsstraat: „Onverbreek- bare banden", 8 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Corso Theater, Dorpsstraat: „Onverteer bare banden", 2.30 en 8 uur. MAANDAG 19 SEPTEMBER Corso Theater, Dorpsstraat: „Onverteek- bare banden", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 17 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „Delila" door het Neder- landsch Tooneel. 8.15 uur. Palace Familie Cinema: Olympiade film. 2 en 8 uur. Luxor Sound Theater: „Alibi" met von Sfa> heim en Jouvet, 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Danielle Darrleux B Vrouwenclub. Op het tooneel: To Rhama 2,30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een groot schandaal met Carole Lombard. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: chineesche Wateren en Moederschap. 8 uur. Mo viae Uurfilm Theater: Jubileumfeest® in het Stadion te Amsterdam, de verlichnn? van de hoofdstad enz. Doorloopende voorstel lingen van 2.30—11.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend 0? werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel lift Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdaf' van 35 en 7—9 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Groot Ned. Voiw- tooneel „Het Biechtgeheim". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags te QW avonds. MAANDAG 19 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags te Qö avonric

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10