iftgel ift't ff eet DAMRUBRIEK. m W 'M m m m m Om den Gordon Bennett-bekerGroote belangstelling In België voor ballonvaren 70.000 toeschouwers bij den startDemuyter favorietDe voetbalwedstrijd Engeland ContinentZal Caldenhove worden gekozen? De Batavie ren misschien naar Amerika Sport bloeit in Bloemendaal Bob Jack Een nieuwe tennisster. Werkelijk hevige pech ondervonden de Amerikanen Merrïl Phenix en Harold Allen. Zij ver beterden het wereldduurrecord voor lichte vliegtuigendoor 63 uur in de lucht te blijven, waarbij zij uit een auto van olie en benzine werden voorzien. Tenslotte divong een motor- defect hen tot landen juist builen een vliegveld, waardoor hun record niet kan worden erkend, omdat aan de bepalingen niet is voldaan. Er is geen land, waar het ballonvaren meer populair is dan in België. Dat is door de ja ren 'heen zoo geweest en te oordeelen naar de geweldige menschenmenigte, die Zondag jl. te mik getuige was van den start voor den jaar- lijkschen Gordon Bennett-wedstrijd, zal 't wel altijd zoo blijven. We herinneren ons een dergelijk evenement ln 1923 te Brussel, toen de wegen van de stad naar de ver afgelegen startplaats dermate overvuld waren, dat heu verkeer, ofschoon het aantal motorrijtuigen toen van zelfsprekend veel geringer was, gedurende geruimen tijd volkomen gestremd bleef. Hoewel het opstijgen in een luchtballon reeds eeuwen geleden werd beoefend en dit „vervoermiddel" in de laatste decennia wel haast totaal door de vliegmachine is verdron gen. spreekt juist het ongewisse van zulk een de mogelijke samenstelling van het Continen- Bob Jack, de vader van David Jack, 1« 23 aar lang manager van Plymouth geweest en rij slaagde er destijds na vele vergeefsche po gingen in (het team bezette vijf maal achter een de tweede plaats), de club in de tweede divisie te brengen. Aanvankelijk speelde de Argyle in die hoogere afdeeling een toonaan gevende rol, doch het vorig seizoen scheelde het maar heel weinig, of Pljunouth was zijn tweede klasse kwijt geraakt en zooals het meer gaat, als het geluk een club den rug toekeert, ontstond er oneenigheid tusschen directie en manager. Het gevolg was, dat Bob Jack ontslag nam en de vroegere West Ham- en Engeland-half- back Tresadern, die een tijdje manager van Tottenham is geweest, kwam in zijn plaats. Het elftal werd gereorganiseerd en heeft thans vier punten uit evenveel wedstrijden behaald. Deze veelbelovende start is voor Tresadern aanleiding geweest, het publiek te verzoeken, harder te juichen en het team zoo luid moge lijk aan te moedigen, opdat de goede vorm be houden blijft. De 15-jarige Miss Jean Nicholl uit Harrow heeft de Engelsche tenniswereld verbaasd doen staan, door den dames-singlestitel te winnen bij de te Wimbledon gehouden Junior Championships. Zij verloor geen enkele set en kreeg in 6 matches 17 games tegen. In de finale versloeg zij de favoriete Miss Muriel Harris in 25 minuten met 60, 61 en de d kundigen zijn algemeen overtuigd, dat Jean Nicholl de beste speelster van haar leeftijd is sinds den tijd, dat Betty Nuthall triomfen vierde. Als ze nu maar niet teveel gaat tennissen. winnen met kans op het winnen van der. wedstrijd dan zal hij risico moeten nemen, evenals Raichenbach en Springer ook in al hun partijen doen. Ten slotte vinden wij het jammer dat in zoo'n damcent-rum als Kennemerland, nog nooit één partij om het wereldkampioenschap is gespeeld. CORRESPONDENTIE. Deelnemers aan den oplosserswedstrijd worden er aan herinnerd, dat oplossingen liefst op briefkaart worden tegemoet gezien. De oplossers uit Santpoort en Beverwijk heb ben hiervoor briefkaarten te gebruiken van 2 cent porto. Eenige lezers: Aan uw verzoek om een voorbeschouwing te geven over de match KeilerRaichenbach is voldaan. Wegens plaatsgebrek moeten wij echter zeer kort zijn. Den heer J. G. te Heiloo. Mijn dank voor de toegezonden dambladen. Ook danik voor plaatsing eindspelen. Uw rubriek is keurig verzorgd, wat ook de mee ning is van den heer J. J. H. Mertens. EEN MOOI PARTIJFRAGMENT. In het Juli-nummer van „Het Damspel" geeft de oud-wereldkampioen B. Springer een uitvoerige analyse over de partij Vos— Dukel. Kampioenschap van Nederland 1938. Vooral de stelling na den. 42en zet van Zwart neemt Springer danig onder handen. Deze stand was: Wit: J. H. Vos. Zwart: onder leiding van B. Dukel. DE OPLOSSERSWEDSTRIJD. De belangstelling voor den nieuwen oplos serswedstrijd is weer ruim voldoende, zoo dat den oplossers een mooie en spannende wedstrijd te wachten staat. In de volgende rubriek plaatsen wij de twee oplossingen van de eerste vraagstukken evenals de lijst van de goede oplossers. Hieronder volgt wedstrij dvraagstuk no. 3. Dit vraagstuk werd voor den wedstrijd afge staan door een oud-lid van D. C. IJ. De slag wending die zich in dit vraagstuk voordoet is van den Franschen meester Fabre. Zwart: tocht tot de fantasie der menschen, terwijl het logge gevaarte op den grond een imposan- ten aanblik oplevert. Men stelt zich onwillekeurig in de plaats van deze onverschrokken ballonvaarders, die 'toch grootendeels van. weer en wind afhanke lijk zijn en slechts in zeer geringe mate in vloed op het verloop van den tocht kunnen uitoefenen. En zelfs al verloopt de vaart gun- I stig, dan nog zijn er aan de daling allerlei ri sico's verbonden, waarbij niet zelden de bal lon in onzache aanraking met de aarde komt en de luchtvaarder gevoelige schade lijdt. Al deze overwegingen maken den start voor de Gordon-Bennett-race tot een gebeurtenis van meer dan gewoon sportief belang. ZooaLs men weet, vindt deze race ieder jaar in September plaats, omdat in deze maand de atmosferische condities in den regel het gun stigst zijn, gelijk dat ook in de wielerwereld ten opzichte van de verbetering van het we reld-uurrecord wordt erkend. Er wordt dan gestart in het land, dat het jaar tevoren de overwinning behaalde en dat België zoo dik wijls die eer geniet, dankt het in hoofdzaak aan haar kampioen Demuyter, die met zijn ballon „Belgica" reeds menige zege op zijn naam bracht. De moeilijkheden bij de opstijging zijn min stens even groot als gedurende de vaart door de lucht, althans bij bovengenoemde race, wanneer vele ballons met onderling geringen afstand op het startterrein verzameld zijn en men behalve met het gas-volume ook terdege met de windkracht moet rekening houden. In 1923 werd een Fransche halion reeds op den grond het slachtoffer, want toen de naaste mededinger startte, werd het netwerk door de zwaaiende mand van den opstijgenden con current volkomen vernield en er zat voor den diep teleurgestelden Franschman niets anders op dan zijn zwaar beschadigde ballon onmid dellijk te laten leegloopen. Destijds waren er zestien gegadigden naar den prijs, Zondag 1.1. gingen er negen de lucht in. Ook nu heeft Demuyter een goede kans op de overwinning, die ten deel valt aan de be manning, die hemelsbreed gemeten den groot sten afstand aflegt. Tot zijn tegenstanders be hooren twee Belgen, drie Polen, twee Fran schen en een Zwitser. De wedstrijd is open voor ballons met een Inhoud van meer dan 2200 kubieke meter en om de zege te behalen moet zulk een gevaarte minstens 55 tot 60 uur in de lucht blijven. De kosten aan een dergelijken wedstrijd ver bonden, zijn zeer hoog, de voorbereiding en het materiaal komen per deelnemer op duizen den guldens, het geld voor Demuyter's nieuwe ballon werd door middel van een nationale inschrijving bijeengebracht. Behalve de ballast en de proviand (uit voor zorg toereikend voor twee weken) worden ook zuurstof-apparaten en een radiotoestel mede genomen, terwijl de sleepkabel als noodzake lijk onderdeel het gewicht van het geheel niet weinig verzwaart. Op 26 October zal te Londen de voetbalwed strijd tusschen Engeland en het Continent worden gespeeld naar het voorbeeld van de in 1937 te Amsterdam gehouden match West tegen Centraal-Europa. Het hoofddoel van deze ontmoeting is, de 'banden tusschen de Football Association en de F.LF.A. weer vaster aan te knoopen en ge zien de betere verstandhouding tusschen deze beide bonden, waarvoor speciaal Karei Lotsy zeer heeft geijverd, zal dit doel ook wel be reikt worden. .Aanvankelijk stond men in Engeland eenigs- zms afwijzend tegenover een dergelijke match, hoofdzakelijk als gevolg van het feit, dat de Italianen destijds in den wedstrijd tegen En geland zeer ruw hebben gespeeld. De ontmoe dig te Amsterdam, waaraan ook eenige Ita- iiaansche spelers deelnamen en die in de beste Verstandhouding plaats vond, heeft de Engel- sche bestuurderen niet alleen tot andere ge dachten gebracht, doch zij waren zoo enthou- •&st over het spel van den middenvoor Piola en anderen, dat zij het als een bijzondere at tractie beschouwden deze voetballers in Lon den te kunnen laten uitkomen. Natuurlek zal de organisatie-commissie, be staande uit de heeren Mauro (Italië), Pelican (Tsjecho-Slowakije) en Lotsy (Nederland) er naar streven, zooveel mogelijk landen in het Continentale elftal te doen vertegenwoordi gen. Of dit de kracht van het team ten goede zal komen, dient echter te worden betwijfeld. Het verschil is spelopvatting en tactiek is speciaal tusschen de West- en de Centraal- Europeesche landen vrij groot, wat trouwens in de match te Amsterdam duidelijk tot uiting kwam en de eenheid van het West-Europee- sche elftal merkbaar beïnvloedde. Het zou ons te ver voeren, thans nader op tale team in te gaan, doch men moet zich toch afvragen, of er één en zoo ja, wie der Neder- landsche spelers de eer waardig zal worden gekeurd, in het elftal te worden opgenomen. Voorloopig lijkt de kans daarop niet groot, al zal Caldenhove in. dit verband wel genoemd worden. De vereeniging „De Batavieren', die in de hockeywereld eenzelfde plaats inneemt als „de Zwaluwen" in voetbal, heeft groote plannen. De mogelijkheid bestaat, dat er in 1939, ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling te New-York, een internationaal hockey-tour- nooi zal worden georganiseerd. In dat geval zouden ook de Batavieren de reis naar Ame rika aanvaarden en de gedachte aan deze trip zal ongetwijfeld vele jongere spelers inspiree- ren, dit seizoen hun beste beentje voor te zetten. Ook onze eerste klasser, de natio nale kampioen B. M. H. C., telt eenige krach ten, die, te oordeelen naar hun vorm van het vorige seizoen, tot de uitblinkers behooren en voor den tocht over den Oceaan in aanmer king zouden komen. We noemen in dit ver band A. de Roos. Schmeink en Gunning. Overigens hebben de spelers van B. M. H. C. ook reden genoeg, om zich van hun beste zijde te laten zien; zij beschikken immers thans over 'n zeer fraai terreinencomplex, dat men niet anders dan een herhaling van het kam pioenschap mag verwachten. Het gemeentebestuur van Bloemendaal heeft wel getoond, de sport een goed hart toe te dragen, want behalve de hockeyers kunnen ook de voetballers met hun nieuwe terreinen dubbel en dwars tevreden zijn. Meer en meer wordt het actieve Haarlem- sche sportleven naar de randgemeenten ver plaatst; R.C.H. gaf destijds noodgedwongen het voorbeeld en sindsdien hebben vele H.V3.- clubs een terrein buiten de stad gezocht. Het ware te wenschen, dat ook in het centrum of althans in de onmiddellijke nabijheid daar van, meer gelegenheid werd gegeven tot sport beoefening; dit zou vooral voor de school jeugd een uitkomst zijn. II f| ÉI 1 gp HP PP 11 m 1 iü Él m m ff ÜJ Hü WW/ jÉJ jj ÉS Hf H m w m ff? Wit; De stand in cijfers luidt: Zwart 9 stukken op: 4, 11, 12, 13, 14, 17, 21, 24, 25. Wit 9 stukken op: 23, 33, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 50,. Wit speelt en wiht. Gaarne houden wij ons aanbevolen voor vraagstukken, die nog niet elders gepubli ceerd waren, evenals fraaie partijen en eind spelen of fragmenten uit de diverse com petities. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN. De a.s. match Keiler—Raichenbach. De voorbereidingen voor de match Keiler Raichenbach Poolsch dammen is thans zoover gevorderd dat deze is vastgesteld van 1 tot 22 October a.s. De match zal bestaan uit 16 partijen en er vallen 6 rustdagen tusschen. Het programma is reeds vastgesteld. Niet minder dan acht partijen zijn aan de hoofd stad toegewezen, één partij aan Maastricht, één partij aan Diemen, één partij aan Am- hem en één partij aan Hengelo, terwijl nog voor de vier resteerende partijen de plaatsen „open" zijn. De belangstelling voor deze match blijkt dus niet zoo groot te zijn, als met de laatste match RaichenbachSpringer. Wat de kansen van onzen landgenoot be treft daarover zijn wij niet optimistisch ge stemd. Wel is Keiler sinds zijn match in 1934 tegen Raichenbach vooruit gegaan, maar ook Raichenbach's spel is'vooruit gegaan, zoodat op dat punt de meesters de zelfde wapens hanteeren als in 1934. In 1934 verloor Keller van de 10 partijen 3 en eindigden 7 partijen met remise. Hij kon geen één partij winnen. En dat is juist de handicap van Keller's spel. Ingewijden weten de zwakte van den groo- ten technicus Keller: in het partijspel het wetenschappelijke te ver door voeren, zonder de minste risico te nemen. En doordat Keiler ontzettend sterk speelt, een geweldige concentratie bezit, daarom be zet hij in Holland de hoogste trede. Maar wil hij met succes een partij van Raichenbach Wit: Zwart: B. Dukel. Wit: 43, 40, 39, 38, 37. 35, 34, 31, 28. Zwart: 2, 3, 12, 15, 16, 17. 20, 24, 25 In de partij werd gespeeld 1621. Vos 38—32?, Zwart won fraai door: 2127 12—17 24—29 25—30 20x49. Volgens Springer was 1721 veel sterker dan 1621 en na een uitvoerige correspon dentie over dezen standblijkt dat de oud wereldkampioen volkomen gelijk heeft. Springer geeft in dezen stand als zuiver po sitiespel aan: 1 .17—21 Thans faalt 3832 evengoed door 2127 2429 enz., enz. 2. 39—33 12—18 Hiermee wordt 3429 belet door 1823. 3. 31—26 A 21—27 Zwart dreigt met 2732 24—30. Op 28—22 volgt 2731 enz. 4. 3732 of? 2—7 5. 32x21 16x27 6. 43—39 of? 7—12 Typisch is dat Wit nu niet 2822 kan spe len wegens 18—23 23—28 2429 25—30 wint! 7. 34—29 12—17 Wit kan opgeven. Op 2823 2732! Op 4034 1822 2823 38 en Wit moet op geven. Een prachtige variant, waarvan Springer zeer terecht opmerkt dat 1621 in den dia gramstand een brillante zet is, doch 1721 beslist gewonnen is. Een feit dat wij eerst na uitvoerige analyse moesten toegeven. Hieronder nog een variant uit den diagram- stand: 17—21! 31—26 21—27 37—32 2—7 32x21 16x27 39—33 of? 12—18 en Wit is ver loren daar op 2822 1823 2328 24—29 2530. Het is interessant na te gaan of Wit van den diagramstand uit na Zwart 1721 nog houdbaar spel heeft. Wij stellen een prijsje disponibel voor den remisevinder. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het bureau van de IJmuider Courant, Kennemerlaan 42, IJmuiden. De Japansche recordzwemmers bereiken niet vanzelf hun merkwaardige prestaties. Zij moe ten zich aan een uiterst harde training onderwerpen. Hier ziet men Tomikatsu Amano (links) de nieuwe wereldrecordhouder over 1500 Meter en Tetsuo Hamurao, Japansch kampioen schoolslag tijd&ns een rustpoos in detraining verdiept inliet Japansche schaak spel „Shogi'\ WIELRIJDEN. SPEICHER EN HEIDE VOOR EEN JAAR GESCHORST. Uit Parijs: De vroegere wereldkampioen. Fransch kampioen en winnaar van de Ronde van Frankrijk. George Speicher en de Duit- scher Karl Heide zijn door de U. C. I. van 19 September 1938 tot 19 September 1939 ge schorst in verband met hun practijken in de Ronde van Frankrijk 1938. Men zal zich her inneren, dat de Franschman en de Duitscher zich toen aan een auto hebben vastgehouden en zich zoo de klimmende bergwegen lieten optrekken. Hun handelwijze werd toen ech ter ontdekt, waarna zij van verdere deelr.e ming werden uitgesloten. Na zes maanden echter, dus op 19 Maart, kunnen zij onthef fing van deze straf vragen welke gewoonlijk wordt toegestaan. Ook kunnen de renners nog in hooger beroep gaan. VOETBAL. De Competitie begint. Vriendschappelijke wedstrijden mogen nog zoo „aardig" zijn, toumooïen nog zoo aan trekkelijk, het grootste deel van het voetbal- minnend publiek leeft pas op. als de strijd om de punten begint. Deze nu begint morgen en men kan er verzekerd van zijn, dat ge durende anderhalf uur duizenden en nog eens duizenden met de grootste aandacht de wentelingen van den „leeren knikker" zullen volgen. De Stormvogels beginnen de competitie met den thuiswedstrijd tegen Hermes-D.V.S. De IJmuidenaren hebben zich grondig voorbereid Zij namen deel aan het Westerkerk- en Spaernebeker-tournooi en zelf organiseer den ze nederlaag-wedstrij den. In de beide tournooien waren de eindresul taten aanzienlijk minder dan het vorige jaar, doch in hun eigen nederlaagwedstrijden ble ven de Vogels ongeslagen. Hoe de Vogels zich morgen tegen Hermes- D.V.S. zullen houden,, is moeilijk te zeggen. Een voordeel lijkt het ons, dat ze weten, dat Hermes niet de zwakke club is van het vorige seizoen, wat het Zilveren Bal-tournooi heeft bewezen. Daar tegenover staat echter dat de achter hoede twee harer sterkste steunpilaren mist, n.l. Haak Sr. en Hollenberg, terwijl het voorts nog- een open vraag is, of de voorhoede in deze samenstelling productief is. Laten de Vogels echter bedenken, dat de eerste klap pen nog steeds hoog genoteerd staan! V.S.V. maakte zich in den achter ons liggen- den zomer heel wat minder druk. Blijkbaar was men in leidende krinegn van meening, dat de ploeg welke zich in de tweede helft der vorige competitie en in de wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker zoo kranig geweerd had, meer gebaat was met rust, dan met een intensieve zomer-campagne. De roodwitten speelden alleen tegen K.F.C., Achilles, Blauw Wit en Hollandia en boekten in deze wedstrijden zeer behoorlijke resulta ten. In het bijzonder bleek, dat de producti viteit van de voorhoede door de zomerrust er niet minder op was geworden. De V.S.V.'ers hebben in hun elftal geen ver anderingen aangebracht. Wel had men in enkele vriendschappelijke ontmoetingen Van der Griendt weer opgesteld, doch tenslotte heeft men besloten de competitie te begin nen met het team, dat den Ned. Voetbalbeker naar IJmuiden bracht en dat zich in de tweede helft der competitie zoo krachtig weerde. V.S.V. start in Utrecht, waar zij den nieuwen eerste klasser D.O.S. ontmoet. De roodwitten kunnen er zeker van zijn, dat Dumortier c.s. hun een warme ontvangst zullen bereiden! Toch verwachten we, dat we morgen reeds de eerste V-S.V.-overwinning kunnen noteeren. De Kennemers zijn met vele oude bekenden waartoe we o.a. R.C.H., E.D.O. en H.F.C. reke nen, in één afdeeling ondergebracht. Hoe ze zich hierin zullen weren, is natuurlijk niet met zekerheid te zeggen, doch we hebben er zoo'n voorgevoel van, dat de Wijkers zeker geen passieve rol zullen vervullen In hun eersten competitie-wedstrijd komen ze tegenover H.F.C. te staan. Deze Haarlem mers hebben o.a. in het Arol-tournooi een niet al te sterken indruk gemaakt. Hiermede eenigszins rekening houdende zouden we den roodzwarten een kansje op heide punten durven geven. Beverwijk en Kinheim zijn ook dit seizoen weer in afdeeling I terechtgekomen. Boven dien is in deze afdeeling o.a. ook het gedegra deerde Z.V.V. geplaatst. Beverwijk speelt morgen thuis tegen Hol landia, terwijl Kinheim op eigen terrein Zaan dijk ontvangt. Het komt ons voor, dat beide clubs het in hun eersten wedstrijd al niet gemakkelijk zullen hebben. V.V.B. ontmoet in haar eersten wedstrijd reeds een tegenstandster van liet vorige jaar n.l. T.H.B. Als het bij de Breesapers even lukt, moet deze ontmoeting hun twee punten op leveren, Stormvogels 2 gaat met een aanzienlij k °-ewijzigd elftal haar geluk tegen Haarlem 2 beproeven. Aan een voorspelling wagen we ons niet, maar wel willen we zeggen, dat we van de voorhoede nog al verwachtingen hebben. V S "V 2 zal ook dit seizoen haar geluk weer in de Reserve 2de klas moeten beproeven, hoewel ze toch het vorige seizoen reeds met één been in de Reserve le klas heeft gestaan De roodwitten beschikken ook dit seizoen weer over een aardig elftal, dat we, om te begin nen, morgen tegen De Volewijckers 2 een goede kans geven. In dezelfde afdeeling hebben ook de Kenne- mersreserves weer een plaatsje gevonden. Zij ontvangen 's morgens om 10 uur H.F.C. 2 en zullen o.i. hun eerste elftal aantoonen hoe een wedstrijd gewonnen wordt. LAWNTENNIS. NEDERLAND—ZWITSERLAND. De samensteling van de Zwitsersche ten- nisploeg, welke heden Zaterdag en Zondag in het D. D. V.-tennisstadion te Amsterdam in een landenwedstrijd tegen Nederland zal uit komen, heeft een kleine wijziging ondergaan. Ellmer is n.l. verhinderd om naar Nederland te komen; hij is vervangen door Brechbuehl. Het programma voor heden begint te 1 uur en is als volgt samengesteld: Enkelspelen: HughanManeff LeyenaarReethlisberger Jhr. de BrauwBrechbuehl „Van Es,"Steiner HeynenJ. Spitzer K ars tenR. Spitzer Dubbelspelen: Karsten en Teschmacher-Maneff en Steiner. „Van Es" en Hughan—Gebroeders Spitzer. BILJARTEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Van de internationale wedstrijden zal er in dit komende seizoen een in ons land gespeeld worden, n.l.: het wereldkampioenschap ancre cadre 45/2 te Arnhem van 2 tot 5 Maart 1939 en mogelijk nog het dito 45/1, onmiddel lijk daarna, ook te Arnhem, terwijl Neder land te Antwerpen met een ploeg van 3 spe lers zal deelnemen aan de eerste ronde van de Coupe Glorieux tegen België van 18 tot 20 November a.s. H.F.C.DE KENNEMERS. De elftallen voor dezen wedstrijd worden als volgt'opgesteld: H. F. C.: Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruyer, Van Olphen, J ten Have, Höck, Drijver, A. van Baasbank, Hagenaar. De Kennemers: Veenstra, Steeman, Boom, Horeman, Koning, Van der Wal, Dinkla, Six, Balder, Van den Bos. Van Urk. D. O. S—V. S. V. V.S.V. heeft het volgende elftal: Michel, Broek, Voet, Heins, De Vries. Van Os, Döhring. Balvers, Van der Lugt, Bot, Sterk. STORMVOGELS—HERMES-D. V.S. Stormvogels komt uit met: Akkerman, Visser, Haak Jr., Bravenboer. Tol, Gerrits, Van Pel. Prins, Schoorl, Woudenberg, Opbergen. V.S.V. 2—DE VOLEWIJCKERS 2. V.S.V. komt als volgt uit: Demmers, Verstraaten, Rechsteiner, Voorthuyzen, Glas, Van der Gevel, Van der Kuyl, Michel, Karrebelt, Kunst, De Haas. WIJZIGING WEDSTRIJDREGLEMENT. Tot de voornaamste wijzigingen, welke in het wedstrijdreglement van den Ned. Biljart bond zijn aangebracht, behooren: de bepa ling, dat de finales van de persoonlijke na tionale kampioenschappen beperkt blijven tot 8 spelers, het zal dus niet meer voorkomen dat er in poules van 4 of 5 gespeeld wordt. Voorts zal een gewijzigde manier van bereke ning voor de plaatsing in den eindstrijd uit; de voorwedstrijden ingevoerd worden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7