Loop der bevolking VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Wanneer stempelen? Stempeluren voor de werkloozen. Voor de week van 26 Sept. tot en met 1 Oc tober zijn de stempeluren voor de georgani seerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: 26 Sept. 9—9.30, overige dagen 10.3011 uur. Christelijke Besturenbond: 26 9—9,15 en 10.15—10.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 26 Sept. 9— 9.15 en 10—10.15 uur en 33.15 uur. R.K. Volksbond: 26 Sept. 9—9.30 en 11—11.30 uur, overige dagen 44.15 uur. Wijk aan Zee: 26 Sept. 9—9.15 en 10—10.15 uur; overige dagen 2.30—2.45 uur. BURGERLIJKE STAND. 'Ondertrouwd: J. B. C. van Zutpben en Th. Kemper;J. A. Molenkamp en H. M. Bras ser, toek. adres: Iepenlaan 12; L. F. Bos en M. E. van Egmond, toek. adres Graafwijk straat 60; W. Hoogewerf en M. Marx, toek. adres Grensstraat 6. Bevallen: A. H. StroomerBesteman, d.; A. M. GeldermansNiesten, z.; G. van den Booren—Jansen, z.; C. J. Smitv. Otterloo, d.; A. Kruithoh—van der Meer, z.; T. Maenhout Bos, d.; A. M. Schelvis—Wevers, z.; M. S. MarxSelderbeek, z. Getrouwd: C. Oostewaal en J. Griekspoor; J. P. Velserboer en C. E. M. de Wüdt; C. D. B. Diepgrond en H. Franck. Daling van het aantal werkloozen. Bij den Gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal r werkzoekenden ingeschreven tegen 923 aan het einde der vorig week. In Beverwijk waren 764 (vorige week 826) en in Heemskerk 95 (vorige week 97) ingeschre venen woonachtig. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder groote belangstelling heeft het echt paar H. Burgerde Jong Vrijdag zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Des avonds brachten de beide plaatselijke muziekcorpsen aan het gouden paar de ge bruikelijke serenades, die veel publiek trok ken. Onze nieuwe ingezetenen. Vertrokken: A. P. Pekopsde Haas, dienstbode, naar Haarlem, Pijnboomstraat 75. D. E. Mouton, z. ber., naar Uitgeest, Burg. van Nienenstraat; O. C. Steltenpohl en gezin, z. ber., n. Am sterdam, Borgerstraat. C. M. van Overbeek, z. ber., n. Medemblik, Ridderstraat 10. H. v. d. Moolen, chauffeur, naar Haarlem, Gruttostraat 21. J. J. van Meurs, chauffeur, naar Velsen, Kalverstraat 78 A. P. Brouwer, havenarbeider, naar Heems kerk, Kerkweg 6 h. M. J. Boonekamp, religieuse, naar Sneek, Stationsweg 3- E. Link, dienstbode, naar Duitschland, Bottrop. M. W. Duiker, boekhouder, naar Engeland, Manchester. W. F. Duiker, bloembollenkweeker, naar En geland, Manchester. J. H. H. Janssen, chef V. en D., n. Haarlem, Groote Houtstraat 147a. G. Sant, militair apoth., naar Ned. O. I. M. J. Schelvis, dienstbode, naar Haarlem, Groote Markt 4. N. Poen, z. ber., naar Den Haag, Valken- boschplein 4. Ingekomen: M. D. Nopper, z. ber., van Velsen, Popu lierenlaan 12. A. M. G. van Gils, religieuse, van Heteren, Peperstraat 44. A. J. Chaudron, apoth. ass., van Zeist, Von dellaan 13. C. J. Spruit, schilder, van Uitgeest, Hof- landerweg 95. E. Schuurman, electricien, van Velsen, Ber kenlaan 26. C. W. Galesloot, dienstbode, van Haarlem, Wijkermeerweg 95. J. de Laat en gezin, z. ber., van Amsterdam, Peperstraat 17. R. Stellingwerf, fabrieksarbeider, van Heemskerk, Munnikenweg 129. L. G. Mosterbman, winkelchef V. en D., van Haarlem, Dr. Schuitstraat 6. S. Nieuwenhuis, z. ber., van Lisse, H. Bur gerstraat 50. W. H. M. Numan, z. ber., van Bloemendaal, Wilhelminastraat 23. C. H. C. Verheijen, z. ber., van Bloemen daal, Peperstraat 17. E. H. Harbers, religieuse, van Maastricht, Re l weg 51. J. Lakeman, z. ber., van Epe, Vondel- laan 36. Th. C. Kunst, z. ber., van Hoogkarspel, Bissch. Kweekschool- W. P. B. van Raij, z. beroep, van Hoorn, Bissch. Kweekschool. J. M. van Leeuwen, z. ber., van Alphen a. d. Rijn, Bissch. Kweekschool. Th. J. Tromp, zonder ber., van Castricum, Bissch. Kweekschool. H. L. J. Brouwer, z. ber., van Sassenheim, Bissch. Kweekschool. C. P. Verbeen, zonder ber., van Baarland, Bissch. Kweekschool. H. Kalthoff, zonder ber., van Steenwijk, Bissch. Kweekschool. J. A. C. de Graaf, z. ber., van Haarlem, Bissch. Kweekschool. C. H. J. van Loon, z. ber., van Haarlem, Bissch. Kweekschool. C. A. Veeken, z. (beroep, van Haarlem, Bissch. Kweekschool. C. J. Bartelman, zonder ber., van Haarlem, Bissch. Kweekschool. J. W. Laijen, kopergieter, van Heemskerk, Hoflanderweg 236. M. L. Verstrenge, dienstbode, van Bloemen daal, Zeestraat 104. J. H. P. Kempering, leeraar, van Wierden, Arendsweg 60. J. Boonstra, winkelier, van Zandvoort, Populierenlaan 75. A. G. Wormsbecker, diénstbode, van Amster dam, Munnikenweg 103. J. C. Kraakman, z. ber., van Heiloo, Gal- genweg 8. W. J. Hoogkamer, zaagslijper, van Hoorn, Jan Alsweg 12. A. Weinrich, z. ber., van Kampen, Mun nikenweg 54. M. G. Ridderhof, leerl. verpleegster, van Amersfoort, Vondellaan 13. Het winterprogramma vastgesteld. De plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche vereeniging voor Jong Hervormden hield gisteravond een ledenvergadering in de boven zaal van het Nederlandsch Hervormd vedeeni- gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het zingen van Ps. 68:10 ging de voorzitter de heer A. van Herwijnen voor in gebed, waarna hij een gedeelte uit Matth. 9 voorlas, aan de hand waarvan hij een korte inleiding hield. Na het leZen der notulen door de secretaresse mej. G. v. d. Ploeg deelde de voorzitter mede, «dat ook dezen winter verschillende Jeugddiensten gehouden zullen worden waar zullen spreken: 6 November Prof. Dr. Brouwer uit Utrecht; 18 December Ds. Koningsbergen uit Amster dam; 5 Februari Ds. Poot uit Leiden; 19 Maart Ds. Jac. Poort uit Den Haag. Na de pauze, waarin thee geserveerd werd, was er e'en be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de secretaresse mej. G. v. d. Ploeg Cniet herkiesbaar) de voorzitter de heer van Her wijnen en de heer P. Bakker commissaris. Als secretaresse werd mej. W. van Ameide geko zen. De heeren van Herwijnen en Bakker werden bij acclamatie herkozen. Hierna volgde het jaarverslag van de secretaresse. Spreekster memoreerde de vergaderingen en excursies, di'e in het afgeloopen jaar gehouden zijn. Uit het jaarverslag van de penningmeeste- resse, mej. A. Veerbeek, bleek, dat de ontvang sten f 83.36 en de uitgaven f 33,79 bedroegen, zoodat er een batig saldo van f 49.57 was. Ver der werd nog besloten odk dezen winter e'en tooneelavond te houden. VERGADERING VAN DE HUURWAARBORG- VEREENIGING. De Beverwijksche Huurwaarborgvereeniging houdt Woensdagavond in Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering. O.m. zal een bestuurs verkiezing worden gehouden wegens bedanken van den heer P. J. J. Haazevoet. DE MODERNE WERKLOOZEN VERGADEREN. De Moderne Werkloozenvereenigïng zal Woensdagmiddag in het gebouw „Adrichem" een ledenvergadering houden. In deze bijeen komst zal o.m. een bespreking worden ge houden over de actie tot aanwerving van nieuwe leden. De gemeente doet grond- aankoopen. Ledenvergadering Jong Her vormden. In verband met het uitbreidingsplan. In de laatste weken deden in Beverwijk allerlei geruchten de ronde over het aan- koopen van gronden door de gemeente. Deze transacties werden als regel voorbereid door den wethouder van Openbare Werken, den heer W van Dok in opdracht van het ge meentebestuur, dat daartoe door den ge meenteraad in geheime vergadering gemach tigd zou zijn. Het ligt voor de hand, dat de juistheid van deze geruchten moeilijk was te controleeren ook al omdat aan de verkoopers om begrijpelijke redenen verzocht was aan de transacties geen ruchtbaarheid te geven. Hoe wei zij zich daaraan wat de voornaamste bijzonderheden betreft vrijwel hielden, lekte toch een en ander uit De grondaankoopen vormden zelfs de hoofd inhoud van de gesprekken op de markt en in stamcafés. Niemand is evenwel in staat om de juiste gronden aan te duiden en nog minder wat de gemeente met deze trans acties bedoelde Geen enkele gemeentelijke instantie kon zich op het oogenblik over deze zaak uit laten. Wij hebben met den burgemeester nog een onderhoud gehad over het aankoopen van tuingronden, perceelen weiland enz. dooi de gemeente. Hoewel ook het hoofd der ge meente ons in het stadium, waarin de voor bereidingen thans verkeerden, niet volledig kon inlichten de zaak komt natuurlijk te zijner tijd volledig tot openbaarheid deelde hij ons mede, dat inderdaad de gemeehte gronden aankoopt, evenwel niet ten behoeve van de uitvoering van het rioleeringsplan, maar ter voorbereiding van het gemeentelijk uitbreidingsplan. Zijdelings heeft dit plan ook te maken met het streekplan, dat, zooals de burgemeester ons mededeelde in het be gin van het volgende jaar gereed zal zijn. Zooals bekend is, zal het gemeentelijk uit breidingsplan zich bij dit streekplan dienen aan te passen. In verband hiermede is het van groot be lang, dat de gemeente beschikt over de gron den, die in het uitbreidingsplan vallen. Welke dat precies zijn? Dat weet niemand buiten het gemeentebestuur, om dezelfde be grijpelijke redenen, waarvan hierboven gewag werd gemaakt Wat de tuinders kregen. De noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 1028 Sla per 100 stuks 0.60—2.70 Postelein per kistr 16—30 Andijvie per stuk 13 Wortelen per bos 3%-6 Rabarber per bos 47 Raapstelen per bos 1 Peterselie per bos 11% Selderie per bos 1—2% Prei per kg. 3%—4% Tomaten per kg. 47 Witte Cap. per kg. 25 Wortelen per kg. 2%3 Waschpeen per kg. 3%5 Snijboonen per kg. 1220 Kassnijboonen per kg. 2027% Dikke boonen per kg. 1120 Spercieboonen z. draad per kg. 1521 Pronkboonen per kg. 57% Trosboonen per kg. 1821 Meloenen per stuk 822 Knollen per stuk 36 Komkommers per stuk 1—7% Bloemkool le soort per stuk 10—14 Idem 2e soort per stuk 56 Groene kool per kg. 34 Spruiten per kg. 8% Roode kool per kg. 24% Chineesche kool per kg. 24% Aardbeien per doosje 1623 Appelen per kg. 1024 Peren per kg. 1022 Druiven per kg. 2630 Augurken per kg. 520 Bramen per slof 60. ALS ER ZIEKEN ZIJN. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Muys van der Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 25 September2 October is de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Film over de zending in Papoea- land. Toelichting van zendeling De Neef. Op Maandag 3 October zal in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat de zendingsfilm „Papoealand" wor den vertoond. Deze film bestaat uit drie dee- len, n.l. 1. Een reis door de Molukken. 2. De Papoea's in hun primitief stamleven. 3. Strijd en overwinning van het Evangelie in Papoea- land. Zendeling De Neef, die jarenlang onder de Papoea's werkte, zal de film toelichten. Des middags is er om half vijf een kinder voorstelling in hetzelfde gebouw. Langs de lijn. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Zondag: Lijn 1: 8.55 Hilversum I. Lijn 2: 8.30: Hilversum EL Lijn 3: 8.50 Keulen; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Brussel Ned.; 3.20 Brussel Fr.; 5.20 Brussel Ned.; 6.20 Keulen; 7.55 Diversen; 8.20 Brussel Fr.; pl.m. 8.50 Keulen; pl.m. 10.20 Parijs of diversen; plm. 10.50 Keulen. Lijn 4: 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fr.; 9.40 Brussel Ned.; pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal programma; pl.m. 11.— Brussel Fr.; 11.20 Parijs. Lijn 5: 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fr.; 10.30 Parijs; 11.05 Nationaal programma; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Nationaal programma; 4.20 Londen Reg.; 4.50 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal programma; 8.10 Diversen; 8.35 Parijs; 10.55 Keulen. Maandag: Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II. Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 3.20 Parijs; 3.35 Deutschlandsender of diversen; 4.Radio P. T. T. Nord of diversen4.20 Keu len; 6.20 Parijs; 6.50 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.30 Pauze; .35 Parijs; 11.20 Keulen. Lijn 4: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Nationaal pro gramma; 6.45 Londen Reg.; 7.05 Nationaal pro gramma; 8.30 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn 5: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 1.50 Natio naal programma; 2.35 Londen Reg.; 4.20 Keu len; 6.20 Londen Reg.; 7.05 Nationaal program ma; 8.20 Londen Reg.; 10.— Radio P. T. T. Nord of diversen; 10.20 Londen Reg. VERGADERING VAN DEN CHRISTEN VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den Neder landsehen Christen Vrouwenbond houdt op Donderdag 29 September een ledenvergade ring in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ruzie in het gebouw voor Sociale Zaken. Politie scheidde twee ruziemakers. In de hal van het gebouw voor Sociale Zaken in de Zeestraat ontstond een daveren de ruzie tusschen een dame en een heer, die daar voor zaken moesten zijn. Het verschil van meening nam zulke ernstige vormen aan, dat de partijen slaags raakten. Het per soneel van Sociale Zaken ontbood ijlings politiehulp, die spoedig aanwezig was en de partijen scheidde. Van het gebeurde werd proces-verbaal op gemaakt. AUTOBUSTOCHT NAAR WIERINGEN. De supportersvereniging „Rood-Wit" organi seert Zondag in verband met den voetbalwed strijd SuccesBeverwijk een autobustocht naar het voormalige eiland Wieringen. Deelnemers kunnen zich tot hedenavond 10 uur aan de bekende adressen vervoegen. De autobussen vertrekken Zondagmiddag te 12.15 uur vanaf het clublokaal, café „Vessies" aan den Alkmaarschenweg. PRIJSUITREIKING VAN DE FLORALIA- TENTO ON STELLIN G. Gisteravond zijn in gebouw Odeon de prijzen uitgereikt van de kort geleden gehouden ten toonstelling van potplanten, die door de Flora- liavereenïging aan de schooljeugd waren ver strekt. - De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld toen de heer Th. Runia zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst van de kinderen. Spr. prees voorts de jeugd voor de uitste kende verzorging van de planten, waarover ook de jury zeer tevreden was geweest. Ook het verschil tusschen de aantallen uitgegeven en ingeleverde planten was dit jaar niet groot. De heer Runia drukte de kinderen nog eens extra op het hart om, indien zij twee planten voor verzorging krijgen, ook met liefst twee weer op de tentoonstelling te komen. De heer Marx heeft hierna eenige komische filmpjes vertoond, die bij de kinderen buiten- sen-N. T. van der Meulen-Bakker, z., Mar- uit het donderend applaus van de kinderschare aan het einde van de vertooning. De heer Runia heeft vervolgens de prijzen aan de eigenaars van de bekroonde planten uitge reikt. De burgemeester met verlof. Wethouder N. J. Out loco. Burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens zal vanaf heden tot en met 9 October met ver lof buiten de gemeente vertoeven. Tijdens de afwezigheid van het hoofd der gemeente is wethouder N. J. Out loco-burgemeester. TREKKING VAN DE VERLOTpjo De trekking van de door de Arbeid vereeniging „De Daad" georganiseerde^"^' is vastgesteld op Woensdag 5 October dpT'"^ te 9.15 uur in gebouw „Odeon" aan straat e IJMUIDEN Zeven kleine kleutertjes Gaan allen op één schooi. SCHIP Altona (Du.) Amstelkerk (Ned.) Ajax (Ned.) Amstelland (Ned.) Achilles (Ned.) Alkmaar (Ned.) Boskoop (Ned.) Baara (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Ceres (Ned.) Cassel (Du.) Colombia (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) D. G. Thermiotis (Gr.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Enrylochus (Br.) Enggano (Ned.) Eemland (Ned.) Farmdale (Br.) Grootekerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) Helder (Ned.) Iris (Ned.) Icarion (Gr.) Inge Esseberger (Du.) Joh. de Witt x) Luneborg (Du.) Laertes (Ned.) x) Luna (Ned.) Meliskerk (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Murjek (Zw.) M.v.St. Aldegonde (Ned Marianne (Du.) Narkissos (Gr.) Neleus (Eng.) x) Orestes (Ned.) Poelau Roeblah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Peisander (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Pluto (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Patella (Br.) Randfontein (Ned.) Rendsburg (Du.) Rhea (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Socrates 'Ned.) Salawati (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Sigulda (Letl.) Stad Zaandam (Ned.) Salta (Noor) San Marco (It.) Titus (Ned.) Towa (Ned.) Tiberius (Ned.) Tawali (Ned.) x) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Walborg (Zw.) Westland (Ned.) k ^ulderkerk 'Ned.) x 'Zaanland (Ned.) x) VAN Ned. Indië W. Afrika Stettin Hamburg Hamburg Chili Chili Chili Beira Zw. Zee Ned. Indië West Indië Hamburg (v. IJm.) Pto Barrios Hamburg Buenos Aires Zw. Zee Ned. Indië Batavia Batavia Santos W. Afrika Japan Ned. Indië Izmir Danzig Rosario Tallinn Batavia Ned. Indië Batavia Alexandrië Beira Hamburg Narvik (v. IJm.) Batavia Helsinki La Plata Batavia Hamburg Batavia Batavia Batavia Batavia Pto Barrios Kopenhagen Batavia Houston Z. Afrika Ned. Indië Midd. Zee Japan Batavia Chili Batavia Batavia Sundsvall Les Falaises (n. IJm.) Rosario Pola Bourgas Rosario Catacolo Batavia Alexandrië Buenos Aires Gefle Buenos Aires 'apan Buenos Aires Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT 6 Oct. 29 Sept. 26 Sept. 2 Oct. 25 Sept. 28 Oct 25 Sept. 25 Sept. 14 Oct. 25 Sept. 27 Sept. 8 Oct. 6 Oct. 1 Oct. 16 Oct. 20 Oct. 1 Oct. 26 Sept. 29 Oct. 23 Sept. 12 Oct. 27 Sept. 25 Sept. 1 Sept. i Sept. 8 Oct. 21 Oct. 4 Oct. 12 Oct. 10 Oct. 25 Sept. 24 Oct. 25 Sept. 26 Sept. 25 Sept. 26 Sept. 15 Oct. 5 Oct. 8 Oct. 1 Oct. 30 Sept. 24 Sept. 19 Sept. van Pt. Sudan, vertr. 28 Sept. v. Hamburg. 23 Sept. vertrokken, vertrekt 1 Oct. 24 Sept. vertrokken. 20 Sept. te Valparaiso. 12 Sept. van Curasao. 20 Sept. van Arica. 23 Sept. te Marseille. 20 Sept. te Izmir. 19 Sept. van Soerabaja. 23 Sept. van Plymouth. 24 Sept. vertrokken. 23 Sept. vertrokken, 24 Sept. vertrokken. 17 Sept. van St. Vincent. 22 Sept. te Varna. 21 Sept. van Port Said. 7 Sept. van Belawan. 22 §ept. van Port Sai.d 8 Sept. van Bahla. 13 Sept. van Takoradi. 19 Sept. te Kobe. 16 Sept. van Padang. 21 Sept. van Gibraltar. 23 Sept. vertrokken, vertrekt 28 Sept. 18 Sept. vertrokken. 17 Sept. van Colombo. 20 Sept. te Liverpool. 24 Sept. van Londen. 22 Sept. te Piraeus. 22 Sept. van Marseille, vertrekt 29 Sept. 21 Sept. vertrokken, in Jading. 19 Sept. vertrokken. 12 Sept. van La Plata. 19 Sept. vertrokken. 22 Sept. te Antwerpen. 8 Sept. 24 Sept. 21 Sept. 16 Sept. 21 Sept. 22 Sept. 24 Sept. 14 Sept. van Belawan. van Triëst. van Djeddah. van Padang. van Curasao, vertrokken, vertrokken, vertrokken. 22 Sept. van Duinkerken. 20 Sept. van Macassar. 22 Sept. van Lissabon. 22 Sept. van Gibraltar. 22 Sept. van Gibraltar. 14 Sept. van Curasao. 21 Sept. van Pt. Said, in lading. 20 Sept. vertrokken. 19 Sept. van Gibraltar. 18 Sept. van Buenos Aires, in lading. 21 Sept. van Gibraltar. 22 Sept. van Montevideo. 20 Sept. van Algiers. 21 Sept. van Singapore. 18 Sept. te Izmir. 21 Sept. van Bari. 14 Sept. van Bahla. 17 Sept. vertrokken, vertrekt 29 Sept. 20 Sept. van Singapore. 20 Sept. te Santos. Schepen, voorzien van een x) zijn groo;. .ar. ÖÜ00 ton. DE KINDEREN DE JONG Er gaan op een school natuurlijk meer dan zev.en kleine kleutertjes, maar het zevental dat op deze foto staat zijn broers en zusjes en al len gaan ze op dezelfde school, nl op de Ir,, singerschool. Het zijn de kinderen de Jong ea ze wonen in de Cornelius Drebbelstraat. Geraid is 14 jaar en zit evenals zijn 13-jarig broertje in 6A; dan volgt Sofia Maria, 11 jaar, leer linge van 5A, op haar volgt Hendrika, 9 jaar die in 3B zit, dan komt de 8-jarige Martha van 2A, de 7-jarige Elias zit in 1B en de 6-jarlg» Joost in IA. Het is een stelletje, waarop de ouders trotse* kunnen zijn en de heer Dalhuysen, het hoolï der school zal het wel nooit eerder hebben na gemaakt, dat zeven broers en zusjes tegelijker tijd zijn school bezoeken. AANGEKOMEN. 22 September: Dalegarth Force s.s. Swansea Stella s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen Adelaar m.s. Villagarcia City of Waterford s.s. Antwerpen Box Hill s.s. Londen 23 September: Escaut m.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Fowey Abel Tasman m.s. King's Lynn Borthwick sa. Antwerpen Queenworth s.s. Sunderland VERTROKKEN. 22 September: Ransdorp m.s. Oxelösund Mercurius s.s. Kristiansand Europe m.s. Dublin Mary Slessor m.s. Aarhuus Bellatrix m.s. Abö Penolver sa. Leningrad Astra s.s. Rotterdam Aurora s.s. Rotterdam Nereus sa. Rotterdam Triton s.s. Rotterdam Ganymedes s.s. Rotterdam Oberon sa. Rotterdam Liberian sa. Gdynia Ousel s.s. Liverpool City of Waterford s.s. Cork 23 September: Monica ma. Hamburg Montferland s.s. Zuid Amerika Purfina m.s. Duinkerken Bug s.s. Spitsbergen Escaut m.s. Parijs Iskra opl.vtg. Gdynia Br. Reliance ma. Newcastle Een andere huidskleur. Het sa. „Amstelland", hetwelk Woensdag avond naar Hamburg vertrok om alaaar cj te laden voor Zuid Amerika, was, evenals w nieuwe m.s. „Westland" van de Kon. hoj. Lloyd, lichtgrijs geschilderd. Naar wordt zullen nog meer „Lloydbooten picturale metamorphose ondergaan. Houdbaarheid van vischconsemn. Om de houdbaarheid en den smaak w vischconserven bij vervoer naar wan» Iuchtstrken te onderzoeken heeft de industrie in Duitschland een belangrij» proef genomen. Met een Duitsch stoomschip werden 1 verschillende soorten doozen medegegeven na terugkeer bleken 57 bussen in uitste» den staat te zijn. De andere waren iwna goed doch nog voor de consumptie |e®£. Men wil zich nu aan de hand van de o-=- vens verder specialiseeren. CASTRICUM C.S.V. NAAR BERGEN. dal C.S.V. gaat a.s. Zondag naar evenals onze plaatselijke vereniging competitie met een nederlaag heeft inge zelfs een grootere. dan C.S.V. leed. Dit zeggen, dat C.S.V. het Zondag gemaög* hebben, integendeel. Bergen is op elSe rein een sterke tegenstander. Toch zal C.S.V. wel een kansje °p punten hebben, wanneer het geheeie van de eerste tot de laatste nunuu krachten inspant. Het volledige programma luidt: BergenC.S.V. C.S.V. 2—Uitgeest 3 K.F.C. 6—C.S.V. 3 D.T.S. a—C.S.V. a 2 uur. 2 uur. 10 uor. 1 uur. Dr. J. V. d. SLUIS ONOEST&D. Naar wij vernemen is dokter J Sluis wegens een acute ontsteking blinden darm in het ziekenhuis te opgenomen. De patiënt heeft met goed 0 doorstaan en maakt het thans £0fia-

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10