HET NIEUWE AVONDBLAD BRIEVEN. Qui ocrü- !o oiupcrJ- wo^jmlemgm dos/eJJres? jAARCANC No. 277 MAANDAC 26 SEPT. 1938 IJMUIDER COURANT BONNEMENTEN per week 12Vi ets., per maand 52V« cents, per kwartaal 1.55. Geen - Losse nummers 3 cents. Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. overlijden ƒ400.- q atis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000. één tTafzönderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd' Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kimtore"van "dit "blaT*verkr|jgbare'voorwaarden. G- nf twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger f 15.—, één of twee leden anderen vinger 5. één oi by verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfd verlies van hand, voet of oog 200.belde leden duim f 100^- arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.- hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. -, één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. IJMUIDEN Het afscheid van Egmonds O.-K. pastoor. Een indrukwekkende plechtigheid. cuteieo heeft pastoor B. A. van Kleef van «meente te Egmond aan Zee op tref- ?„J mize afscheid genomen om a.s. Zon al? intrede te doen in het Oud-Kath. SSum te Amersfoort, waar de scheiden- SS tot president is benoemd. de 0 K gemeente te IJmuiden waren JHn aanwezig, die of van Egmond aan MOaam zijn 01 nauwe betrekkingen tot «plaatshebben. nnder ie aanwezigen merkten wij o.a. op wiwmeest® en mevrouw Eyma, alsmeide wet- ders en raadsleden; terwijl Dr. Belonje Ss vele plaatselijke autoriteiten van he istelling blijk gaven. Ook pastoor en me- 2w Th Moleman te IJmuiden waven aan- r; evenals vele bestuurders van corpora- I te IJmuiden. Reeds ver voor den aanvang I den .Kerkdienst, was het stemmige kepk- ïïrnw waarvan de altaarruimte eenvoudig las versierd, tot de laatste plaats bezet en os de kerk overvol. Gelezen werd de Mis van Dankzegging; ge nreen werd de 33ste Mis, een muziekmis van S A Rinkel en toepasselijke gezangen op Ifscheid werden evenals een door het koor uitgevoerde zegenbede den herder toege- "Sfzijn afscheidsrede zeide pastoor Van Heef, uitgaande van Luc. 8 5 „Een zaaier «in» uit om zijn zaad te zaaien", dat de kan- wi "welke hij voor de laatste maal betrad, hem lief geworden was. Dit afscheid, aldus sdt roept over de afgeloopen 12 jaren, her- br,'erintTen van vergankelijkheid boven, welke jaren het beste deel van mijn leven waren en een tijd van veel vreugde, maar ook van leed. Spr ging vervolgens van den eersten dag van lijn' komst af de belevenisssen uitvoerig na, schetsende de ondervonden moeilijkheden als de vriendelijke bejegening. Hij besprak daarna de gelijkenis van den Zaaier doorweven met jijn ondervindingen. Ik heb getracht, vervolg de spr., uw gemeente naar beste weten en geweten te dienen en wat ik deed, deed ik uitliefde tot-de taak. Ik beveel U allen aan God en dank u voor de aan mij bewezen liefde en vriendschap, zoo ook aan de plaatselijke ambtenaren van hoog lag. eindigde zijn met volle aandacht be luisterde afscheidsrede met de spreuk: „Soli Deo Gloria et Gratia" „God alleen Zij eer en dank!" Des namiddags werd de Vesper van Dank- jgging gedongen, waarna enkele honderden gemeenteleden, waaronder zeer velen uit IJmuiden, persoonlijk afscheid namen van den scheidenden herder, die hoewel bewogen voor eik nog een vriendelijk woord had. Van vele rereenigingen en corporaties had pastoor Van ileef waardevolle geschenken ontvangen. A.s. Zondag zal pastoor J. A. J. van Zanten, ran Den Helder, zijn intrede te Egmond aan Teraardebestelling L. M. Lavoo. Groote belangstelling op den doodenakker. Zaterdagmiddag heeft onder zeer groote be langstelling, de teraardebestelling plaats gehad van wijlen den heer L. M. Lavoo, in leven chef- machinist aan de vischmeelfabriek „De Toe komst.". Het stoffelijk overschot van den overledene, die het ambt van voorganger vervulde bij de Hersteld Apostolische gemeente, werd door die nende broeders dezer gemeente grafwaarts ge dragen. Bij aankomst op het kerkhof bracht het zang koor der gemeente eenige liederen ten gehoore. Nadat het stoffelijk overschot aan de groeve was toevertrouwd, werd eerst het woord ge voerd, namens de directie van de V.E.M. door den heer J. J. v. d. Boogaard. Deze schetste den overledene als iemand, die steeds trachtte zich zelf te geven. Hij wilde het beste geven in zijn arbeid tegenover allen met wie hij in zijn da- plijkschen omgang in aanraking kwam. Zijn ar- «id in de fabriek bracht mee, koude te pi-odu- K5rer»: door zijn leven trachtte hij warmte te tangen in de harten van hen, met wie hij in ^iraking kwam. Dat hem dit gelukt is blijkt de vele aanwezigen bij deze plechtigheid. Met den wensch dat velen zijn goed voor meld mogen volgen, besloot de heer v. d. Boo- ''-yd zijn toespraak. Het woord werd daarna gevoerd door den -;'riets-oudste der gemeente, den heer Wild- fut "it Hilversum. Deze zeide dat men stond ün de groeve van een voorganger die de ge beente nog gaarne minstens 20 jaar als herder «d gewenscht. Spreker roemde den overledene iemand, die zijn geloof, waarvan hij steeds spraK, in daden omzette. Lasten en moeiten zijn den overledene niet o®paard gebleven, maar hij droeg deze met blijmoedigheid, gesteund door een hoogere -°tdie de vrucht was van zijn geloof. De indrf ne' dien sPrelter noemde een voorbeeld Worde Goor Semeente niet vergeten Nadat het zangkoor zich nog eens deed hoo- 11 was het woord aan den heer Donkersloot, wrganger uit Haarlem. Deze getuigde van i overledene als een, die geleid heeft een le- °n.v?n Nefde en dankbaarheid dat zich steeds pi 1 'n daden. n ^hoonzoon van den overledene dankte r de betoonde belangstelling, waarna het -u-oor nog eenige liederen zong. bv"0"! no§ te worden, dat ook van |t? °e gemeente vele bewijzen van belang- g waren gezonden in den vorm van een f J 7 'oyrórfiiirM m 2450 LA BHGIQUl 1300 l 'e/pèditiw annuek des lell- res, des caries posic/es, des imprimés, das échonHHuns e/ des ledres reasmmandés LA TCHICO- SLOVAQU/E (Volgens de hierboven afgedrukte Fransche statistiek ivorden -per jaar in Nederland 1100 millioen brieven ver post verzonden. Dit aantal is zeer hoog vergeleken bij andere landen in verhouding tot elks bevolking. Alleen Engeland en België zijn hooger). Wel, hier is een beeld gegeven, Indrukwekkend en frappant, Hoeveel er wel wordt geschreven In ons kleine vaderland. Dit zijn cijfers die niet liegen, Lezer, had u een idee, Dat er zooveel brieven vliqgen Door ons landje aan de zee? Van de koele nuchtre brieven In het zakelijk verkeer, Tot epistels van gelieven Kleuterkrabbels en zoo meer Korte brieven, lange brieven, Flinke brieven, bange brieven, Open en intieme brieven, Laffe anonieme brieven, Bittere, gegriefde brieven, Teedere, verliefde brieven, Slechte brieven, goede brieven, Krachtige en moede brieven, Kwade brieven, milde brieven, Tamme brieven, wilde brieven, Rijpe brieven, prille brieven, Luide brieven, stille brieven, Droeve en verheugde brieven, Angstige en vreugdebrieven, Frisch en vlot geschreven brieven, Beter uitgebleven brieven, Lieve brieven, booze brieven, Hulp- en moedelooze brieven, Domme en verwaten brieven, Dolle, uitgelaten brieven, Kostbare en mooie brieven, Nijdig weg te gooien brieven Nuchter zakelijke brieven Dol vermakelijke brieven, Waardelooz' en dure brieven. Suikerzoet' en zure brieven, Zachte brieven, harde brieven, Klare en verwarde brieven. Uit den koers geslagen brieven En door hoop gedragen brieven, Zeer verheven edelbrieven, Klagelijke bedelbrieven, Valsche en oprechte brieven. Echte en onechte brieven, Van critiek doordrenkte brieven, Dankbare, gekrenkte brieven, Zeurige, gezonde brieven, Stiekeme en ronde brieven, Slimme brieven, vlotte brieven, Stuntelige, zotte brieven, Gare en ongare brieven, Fijne brieven, nare brieven, Grappige en droge brieven, Koele en bewogen brieven, Haaiïge, bescheiden brieven, Mopperige, blijde brieven, Slordige en nette brieven, Schrikachtig verplette brieven, Onvoldoend doordachte brieven, Totaal onverwachte brieven, Gulle brieven, kale brieven, Needrige, brutale brieven, Lichte brieven, zware brieven Welkome en nare brieven Kalme en gejaagde brieven. Snelle en vertraagde brieven, Smeuïge en taaie brieven. Spranklende en saaie brieven, Snertige en reuze brieven. Kille en nerveuze brieven, Geurende en muffe brieven, Puntige en suffe brieven.... Die tezamen uit gaan dijen Tot een stortvloed van papier, Tot het heil van posterijen En papierleverancier. Waar wij lang soms naar verlangen En begroeten met jolijt, Of met stille vrees ontvangen, Dat gebeurt ook op z'n tijd. Als je ziet dat ons klein landje Zulke hooge cijfers geeft Blijkt wel, dat ons volk een handje Van het brievenschrijven heeft. P. GASUS. groot aantal kransen en bloemstukken die de groeve dekten. Onder de aanwezigen bevonden zich verte genwoordigers der Hersteld Apostolische ge meenten te Amsterdam, Haarlem, Alkmaar, Den Haag, Den Helder en Zaandijk. DE HOOFDKLASSE DAMCOMPETTTIE BEGINT MET IJMUIDEN—BEVERWIJK. Dinsdagavond zal voor D.C.IJ. de hoofd klasse damcompetitie beginnen. De eerste wedstrijd moet worden gespeeld tegen de pas gepromoveerde damclub Bever wijk in Kennemerhof. DE IJMUIDER FEDERATIE GEEFT EEN CABARETAVOND. Op een nader vast te stellen datum zal de IJmuider Federatie aan de leden en hun vrouwen een cabaretavond aanbieden. Het cabaret-ensemble Alice Dorell zal dien avond een non-stop revue opvoeren. De avond wordt gegeven als propaganda voor den Centralen Bond van Transport arbeiders. Exporteurs lijden een schade van circa 8000.—. Door verloren gegane wagonladingen. Omtrent de zendingen versche haring, door IJmuidensche exporteurs naar Tsjecho Slo wakije verzonden en die door de stremming van het spoorwegverkeer tusschen Duitsch- land en Tsjecho Slowakije niet naar de plaats van bestemming kunnen worden doorgezonden vernemen wij nader, dat niet minder dan 15 a 20 wagons, die Woensdag of later verzonden werden aan de Duitsch-Tsjechische grens staan. De totale schade wordt geraamd op onge veer f 8000. Een viertal exporteurs zou bij deze zaak be trokken zijn „Wilhelmina" houdt receptie. En ontvangt vele gelukwenschen en vele bloemen. Ter gelegenheid van haar zilveren jubileum hield de muziekvereeniging Wilhelmina, Za terdagavond in Hotel No. Een, een receptie, die druk bezocht was. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter, de heer K. Brouwer, zich in het bijzonder tot den heer en mevrouw Adam, directeur der Vereeniging, alsmede tot de heer Noordzij en J. v. d. Zwaan respectie velijk eerelid en lid van verdienste. De heer Brouwer bracht naar voren, dat de muzikale kennis der vereeniging, dank zij den ijverigen directeur, op een goed peil staat en nog steeds beter wordt. Eveneens roemde hij de onder linge verhouding der leden. Vervolgens resu meerde hij in het kort de geschiedenis der ver eeniging gedurende de 25 jaar van haar be staan. Hij herinnerde aan den eersten direc teur den heer D. Klut Sr. die 15 jaar den diri geerstok heeft gehanteerd, vervolgens hoe in 1919 voor het eerst aan een concours werd deelgenomen en hoe na dien tijd Wilhelmina aan verschillende concoursen met stijgend succes heeft deelgenomen. Tijdens het direc teursschap van den heer J. Ril is de vereeni ging, die als fanfare is opgericht, omgezet in een harmonievereeniging. Na den heer Ril heeft men den heer Polderman als directeur gehad, die opgevolgd werd door den tegen- woordigen directeur, den heer Mar. Adam. Met den heer Adam is men weer hooger gegaan op de muzikale ladder. Aan het slot van zijn toe spraak, memoreerde de heer Brouwer, de le den Kroon, Broere en Voogd die door den dood aan de vereeniging zijn ontvallen. De eerste die de vereeniging complimenteer de, was de directeur, de heer Adam. Deze bood bij zijn gelukwensch een partituur aan van een door hem, speciaal hiervoor vervaardigde marsch, die hij betitelde met Wilhelmina Ju- bileum-marsch. Namens het dames-comité bestaande uit mevrouw van Rijn, mevrouw Brouwer, mevr. Noordzij, mevrouw Voogd en mevrouw de Niet voerde eerstgenoemde het woord. Na het be stuur der vereeniging gefeliciteerd te hebben deelde zij mede, dat door het comité indertijd een inzameling is gehouden, waardoor zij nu in staat was de vereeniging een stel pauken te kunnen aanbieden. Mevrouw van Rijn, die hierna als lid der commissie naar voren kwam overhandigde den voorzitter een enveloppe met inhoud, ruim f 54. een bedrag dat van de inzameling over was, nadat de pauken gekocht waren. Door een drietal leden der vereeniging was indertijd het plan opgevat, om bij gelegenheid van het jubileum, de leden zelf ook iets te laten doen. Het gevolg hiervan is geweest dat de leden on derling gelden bijeen hebben gebracht, waar door een groote, marschtrom is gekocht, die door een van het drietal, waarvan het initia tief uitging, den heer K. v. d. Molen aan het bestuur werd overgedragen. Namens de Christ. Zangvereengiing Halle luja werd door den heer G. Visser een felici tatie overgebracht waarbij deze sprak van een goeden band, die er tusschen de beide ver- eenigingen bestaat. Als huldeblijk bood hij na mens Halleluja een enveloppe met inhoud aa.n, De heer A. v. d. Veer wienst felicitatie verge zeld ging vari een fraaie bloemenmand, sprak namens de Chr. Zangvereeniging Looft den Heer. Hij sprak zijn vreugde uit over den goe den vooruitgang van Wilhelmina en hoopte dat het immer zoo door mag gaan. Ook de vereeniging Euphonie wenschte bij monde van haar voorzitter, den heer F. Bras- singa, Wilhelmina veel succes, welke wensch vergezeld ging van het aanbieden van een marsch. De muziekvereeniging Juliana was eveneens op het appél om de jubileerende vereeniging te feliciteeren. Dit werd met zeer gepaste woorden gedaan door den heer T. Tijl, die te vens een mooie bloemenmand aanbood. De heer Schouten sprak namens den Christ. Metaalbewerkersbond den wensch uit, dat Wilhelmina onder de goede leiding van den heer Mar. Adam zich nog vele jaren zal doen hooren. Deze wensch werd eveneens onder streept door een enveloppe met inhoud. Namens de eGref. Jeugd Centrale, omvat tend de vereenigingen IJmuiden, IJmuiden- Oost, Velsen-Noord en Beverwijk, werd de ge lukwensch uitgesproken, onder het aanbieden van een bloemstuk, door mejuffrouw Gré Verhoog. D. C. IJ. was vertegenwoordigd door den heer K. de Jong. Deze roemde de cultureele verheffing, die er geschiedt door verschillen de plaatselijke vereenigingen en waaraan ook Wilhelmina meewerkt. Hij getuigde van de waardeering die D. C. IJ. steeds voor Wilhel mina heeft en wenschte dat dit zoo mag blij ven tot welzijn en bloei van IJmuiden. Spre kende over den verwarden toestand, die thans heerscht, hoopte hij, dat Wilhelmina spoedig een marsch zal doen hooren en dat dit dan mag zijn een dankmarsch voor den vrede. De heer G. Lustig hierna het woord ver krijgend namens de chr. zangvereeniging Excelsior, wenschte de jubileerende vereeni ging Gods besten Zegen toe voor de verdere vereenigingsjaren, waarbij eveneens een bloemstuk werd aangeboden. Polyhymnia ver tegenwoordigd door den heer J. v. d. Wel deed eveneens haar felicitatie vergezeld gaan van een mooi bloemstuk. De voorzitter dankte hierop de verschillen de sprekers voor hun gelukwensch. Hij deelde mede, dat van den burgemeester, een tele grafische gelukwensch was binnen gekomen, eveneens van mej. Riek Meyering te Katwijk aan Zee, directrice van het kinderkoor Lente klokjes. Ingekomen was tevens een schrifte lijke gelukwensch van den Ned. Bond van Ghristelijke Haven- en Transport-arbeiders en den Christ. Besturenbond. De heer D. Klut Sr., die wegens ongesteldheid verhinderd was, aanwezig te zijn, had eveneens een schrifte lijken gelukwensch gezonden. Schriftelijke gelukwënschen waren voorts ontvangen van de heeren T. van Popta en D. iVsser, hoofden der Marnix- en Groen van Prinsterer-school en van IJmuidens a Cappella koor. De buurt- vereeniging Bloemstraat had een gelukstele gram gezonden. Verder werd voorgelezen een waardeerend schrijven van de vereeniging IJmuiden's Bloei en de muziekvereeniging „Wilhelmina" te Santpoort. Nadat de heer Brouwer nog eens namens het bestuur zijn dank had uitgesproken, richtte hij nog eenige waardeerende woorden tot de drie leden»die van de oprichting af, nog steeds als werkende leden aan de vereeniging ver bonden zijn, n.l. de heeren K. Ebbeling, W. Noordtzij en N. Noortzij Lzn. En ten slotte kwam nog de heer Blij dorp de gelukwenschen aanbieden namens de Chr. Schoolvereenïging IJmuiden-West. Na het officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen en werden de vele bloemstukken en cadeaux bezichtigd. VELSEN De afdeeling der S. D. A. P. viert haar zilveren jubileum. Met een geslaagd familiefeest in het Beukenrond. Begunstigd door schitterend najaarsweer vierde de afdeeling Velsen-Noord der S.D.A.P. haar 5e lustrum. Niettegenstaande de donkere dagen der afgeloopen week vol emotie en oorlogsdreiging, welke de menschen nog niet geheel vermocht los te laten, waren zeer velen in het mooie Beukenrond in het park Rooswijk bijeen om opgewekt het „familiefeest" der afdeeling te vieren. Tal van vaandels en vlag gen van S.D.A.P.- en VARA-afdeelingen, be nevens de vlaggen der jeugdbeweging verleen den aan 't geheel een feestelijk aanzien. Een luidspreker-installatie zorgde voor het goed verstaan van het gesprokene. Te half twaalf opende de voorzitter der commissie van voor bereiding, de heer H. Mol met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. Spreker was ver heugd dat het weer zoo meewerkte, waardoor dit buitenfeest reeds voor 90 pCt. geslaagd mocht heeten. Wanneer ooit bleek dat socia lisme noodig was, zegt spr., is dit thans wel het geval. Het zal nu toch wel tot ieder door gedrongen zijn, dat het kapitalisme en zijn uitwassen de chaos brengt. Moge dit de oogen openen van hen die thans nog afzijdig van het socialisme staan, aldus de heer Mol. Maar niet alleen voor de afdeeling Velsen-Noord is deze dag een mijlpaal, doch eveneens voor haren eminenten voorzitter, den heer W. F. Visser, daar dit de man is, die de afdeeling al die jaren met tact door alle moeilijkheden heeft gebracht. Als blijk van erkentelijkheid voor het vele door den heer Visser in het belang van partij en afdeeling verricht bood spreker den heer Visser een boekwerk aan „Europa mobiliseert". Mevr. VisserHulleman en de heer W. Davidson en J. Waagmeester, die met de afdeeling jubileerden ontvingen elk een fraai bouquet. Na de groote homogeniteit in het bestuur der afdeeling te hebben gememo reerd, verklaarde de heer Mol het feest ge opend. Van de gelegenheid tot gelukwenschen maakten velen gebruik. Achtereenvolgens spraken de heeren J. Dekker, Federatie Vel- sen, J. de Waal, IJmuider Bestuurdersbond, mevrouw MartensHos. S.D.V.C. Velsen-N., Joh. Struyk, Vakbondsjeugd, J. J. Romunde, S.D.A.P. Beverwijk, F. v. d. Pennen, Bestuur dersbond Beverwijk, H. A. Boersma, Vara Velsen-N., H. Kenter, S.D.A.P. Santpoort, J. de Dood, Vara Beverwijk, A. de Ruyter, I. v. A. V. Velsen, C. v. d. Meulen, Zangver. „De Daad", Beverwijk, G. Zegel, IJmuider Volks stem. De meesten lieten hunne toespraken vergezeld gaan van een bloemenhulde of en veloppe met inhoud. De heer W. F. Visser dankte namens de afdeeling en de jubilaris sen voor de gebrachte hulde en eindigde met een opwekking om reeds nu alle krachten te verzamelen voor de verkiezingen in het vol gende jaar. Thans volgde zang van „De Daad" dir. P. J. Potgieser waarbij een drietal strijd liederen ten gehoore werd gebracht. Voorts gezelschapspel en gemeen schappelij- ken maaltijd. Daarna was het woord aan den heer M. A. Reinalda, voorzitter van het partij- gewest der SD.A.P., lid der Eerste Kamer en wethouder van Haarlem, voor het uitspreken der feestrede. De heer Reinalda begon met er op te wijzen, hoe rustig hier alles is en hoe wij W. F. Visser in volle vrijheid tezamen komen. En buiten ons land is op vele plaatsen een chaos zonder weerga ongeveer gelijk aan den toestand voor 25 jaren terug. Dit vormt wel een groot con trast. Velen onzer vrienden, zeide spreker zit ten reeds jaren opgesloten in concentratie kamp of gevangenis en toch vindt men des ondanks zelfs in ons land nog menschen, die naar een dergelijken toestand verlangen. Ver volgens hield spreker een gloedvol betoog om onversaagd voort te gaan op den moeilijken weg, waar aan twee fronten moeten worden gestreden. Het is hier thans een feestelijke bijeenkomst om te gedenken dat men hier ondanks alle tegenwerking en verguizing trouw is gebleven aan het socialistische beginsel en de roode vaan, aldus spr. Hier zal straks plaats moeten worden gemaakt voor de jongeren, want dezea zullen eenmaal de plaats der ouderen in on zen strijd moeten innemen, maar beter onder legd en beter onderwezen dan het den oude ren ten deel viel. Het colportagewerk en huis bezoek zal straks ook veel van den arbeid der jongeren verwachten. De heer Reinalda bracht ten slotte de ge lukwenschen over van Partijbestuur en Ge westelijk bestuur, maar spreker zal he^ meest voldaan zijn, wanneer hij heen kan gaan met de wetenschap, dat dit familiefeest is geweest een feest van gelofte om elkander trouw bij te staan in den strijd voor het socialisme en een betere toekomst. Een hartelijk applaus be loonde spr. voor zijn geestdriftig uitgesproken rede. Vervolgens nam de heer H. Mol het woord. Hij bracht den heer Reinalda hartelijk dank voor zijn mooie feestrede. Daarna voerde de Vakbondsjeugd afd. Velsen een leekenspel op getiteld „De geschiedenis en voorgeschiedenis der S.D.A.P. vanaf Adam en Eva", welke op voering zeer in den smaak viel en een har telijk applaus ten deel viel. Tenslotte tf acht de heer Mol dank aan al len, die tot liet slagen van dezen dag hadden medegewerkt. De commissie van voorbereiding en de afd. Velsen-N. kunnen met voldoening op dit uitstekend geslaagde jubileumfeest terugzien. De trawler van reederij Groen wordt niet vrijgegeven. Zooals wij dezer dagen meldden, heeft de Reederij Groen ip Engeland een grooten trawler gekocht. Naar wij thans vernemen, heeft de Engel - sche regeering den uitvoer van dezen trawler, in verband met den gespannen internationa len toestand verboden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1