BEVERWIJK raadsvergadering. Aanbieding van de gemeente- begrooting. «.ntpraad vergadert op Maandag 3 V avonds te half acht. De agenda ^onderstaande punten van behan" Si:..w«ilnB gemeente-begrooting, dienst behandeling van het voorstel tot yadere o perceel Breestraat 112 ten het Gasbedrijf, vann opheffing der gestelde ze- 3. voorste^ w Langendijk als Voormalige gemeente Wijk a. Zee ijjtgerQC Ï^Wel tot reorganisatie van den ge- Sten reinigingsdienst. ^{êüjseu het verkoopen van een per- Voo;5;pJrein aan den Romerkerkweg. rf '30U tg] tot het verhuren van het weiland - „„rsJmzake de huur van de fitters- .a weemskerk. !tri inzake de benoeming van perso on de gemeentelijke huishoud- en ïn- S^Ö'tot goedkeuring van de reke- 9. Voorste"opgeheven burgerlijke instel- 'JS!!n,In weldadigheid over het eerste half- !t?üï? en der rekening van het, gasthuis of je mannen- en vrouwenhuis te Wijk aan Vlfededeeiingen en ingekomen stukken. ,0 «EILAND AAN DEN VELSERWEG. Verlaging van Imur voorgesteld. .rkand met het overlijden van den huur- het weiland aan den Velserweg hebben diens weduwe in de gelegenheid ge- nfrip bestaande huur te continueeren. f«d te kennen, dat zij van dit recht geen ïfk wenscht te maken, doch dat zij wel be- 'aii zijn het land tegen een lageren prijs raar) weder in te huren. fS&e huurprijs van dit land, dat na de .arrtkoming van de verbreeding van den Vel zeen oppervlakte heeft van ongeveer 60 tedraagt f 77.50 per jaar. in aanmerking nemende, dat bij de laat- :"lnbare verhuring in het vorig najaar vhTéén inschrijving op dit perceel ontvan- - i- rr.eenen B. en W., dat eenige aanleiding hn worden gevonden om het land bij onder- VA-che akte te verhuren aan genoemde we ggen een jaarlijkschen huurprijs van f 50 De overeenkomst kan worden aangegaan voor .■ii?.ar terwijl aan huurster behoudens de Nakeuring van B. en W. het -recht kan wor- a toegekend de huur uiterlijk tot 1 December ijtl te verlengen. o-der mededeeling, dat de commissie van b:«tand in het beheer der openbare werken zich Ermede kan vereenigen, stellen B. en W. den ïtaad voor een overeenkomst aan te gaan niet iachtneming van het in het ontwerp be- fialde. ÏERGADERING „KATHOLIEK BEVERWIJK" Donderdagavond houdt het Comité „Katho- H-Beverwijk" in het K. S. A.-gebouw zijn Jaarvergadering, voorafgegaan door een kort toi met toespraak in de kapel van het St. jozef Rustoord. Naast de verslagen van secre taris en penningmeester vermeldt de agenda een bespreking over het concept statuten en huishouder; k reglement. IOONÉELAVOND FRIESCHE VEREENIGING „US MEMMETAEL". De h'iesche vereeniging „Us Memmetael" al op Woensdag 19 October a.s. een tooneel- avond geven in het Kennemer Theater. Een tweetal Priesclie tooneelwerken zal worden Od Donderdag 29 September a.s. houdt de vereeniging een ledenvergadering in gebouw jAdrichem". De rekeningen van twee voor malige instellingen. Ter goedkeuring voorgedragen. Aan de goedkeuring van den Raad zijn onderworpen de rekening der inkomsten er uigaven van de Burgerlijke Instelling „Maat- schappelijk Hulpbetoon" in de gemeente Be- verwijk, alsmede de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur ia de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin, beiden over het tijdvak van 1 Januari to! en met 30 Juni 1937. Deze. instellingen zijn met ingang van M 1937 opgeheven. Op grond van artikel 19, 2e lid der Verorde- op den gemeentelijken dienst voor So ciale Zaken in deze gemeente, welke verorde ning op 1 Juli 1937 in werking is getreden, tïeedt het College van B. en W. voor de af deling van het financieel beheer der bo vengenoemde instellingen van den dienst 1937 betreft,* voor het tijdvak, gelegen tusschen 1 Januari 1937 en den datum van inwerkingtre ding van bovenbedoelde verordening, in de P-aats van de besturen der opgeheven instel den, h verband hiermede worden de rekening «n verantwoording van die instellingen door B- enW. aan den Raad ingediend en stellen fl]voor deze goed te keuren. Voorts heeft het bestuur van het Gasthuis oi Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk "n Zee toegezonden de rekening zijner in kten en uitgaven over het jaar 1937. aangezien de inhoud daarvan B. en W. tot. fenerlel opmerkingen aanleiding geeft stellen -n Raad voor, deze rekening goed te keu- Reorganisatie van den Reinigings dienst. B. en W. achten centralisatie noodzakelijk. De reinigingsdienst in het gebied der voor malige gemeente Wijk aan Zee en Duin is al dus geregeld, dat voor Wijk aan Duin en voor Wijk aan Zee overeenkomsten zijn aangegaan voor het ophalen van haardasch en vuilnis. Voor de berging daarvan wordt gebruik ge maakt van voor dit doel gehuurde stortplaat sen aan den St. Aagtendijk en ten Zuiden van den Boschweg. De jaarlij ksche huurprijs be draagt respectievelijk 100 en 90. Deze re geling kan B. en W. op den duur niet bevre digen, zoodat zij zich beraden hebben over de vraag in hoeverre deze voorzieningen zonder bezwaar voor de gemeentelijke middelen zouden zijn te verbeteren. Mede in verband met het feit, dat de nieu we vuilnisbelt aan de Pijp binnen enkele maanden in gebruik kan worden genomen, achten zij thans de gelegenheid aanwezig cm den reinigingsdienst grondig te reorganisee- ren, hetgeen kan geschieden door dezen dienst rechtstreeks door de gemeente te doen uitvoeren en al het vuil te doen verzamelen in de nieuwe stortplaats. Het gebruik van de stortplaatsen aan den St. Aagtendijk en te Wijk aan Zee zou alsdan beëindigd kunnen worden. In aanmerking moet worden genomen, dat bij bestendiging van het tegenwoordige systeem de beide bestaande stortplaatsen van een omrastering en beplanting moeten wor den voorzien, waarvan de kosten voor elk op ongeveer 1600 worden geraamd. Voor eèn beoordeeling van de financieele consequenties hebben B. en W. de kosten, welke bij handhaving van den bestaanden toestand moeten worden gemaakt, vergeleken met de kosten, die na doorvoering van het reorganisatieplan zijn te verwachten. B, W. zijn tot het resultaat gekomen, dat in het eerste geval de jaarlij ksche kosten 4258 zullen bedragen en 'in het tweede geval 5035.50. Voor een zuivere vergelijking moet er even wel rekening mede worden gehouden, dat bij handhaving van den bestaanden toestand zoowel op de stortplaats aan den St. Aagten dijk als op de nieuwe vuilnisbelt een arbeider moet worden geplaatst, zoodat het eerste be drag met de jaarkosten van een beltarbeider moet worden verhoogd. Gesteld, dat deze kos ten 728.— zouden bedragen, dan wordt het eindbedrag 4986. Centralisatie is noodig. Daar de kosten nagenoeg gelijk zijn, komt het B. en W. voor, dat met de centralisatie niet langer gewacht mag worden. In dit ver band wijst het college er op dat in de naaste toekomst een aanmerkelijke uitbreiding van de bebouwing in de af deeling Wijk aan Duin is te verwachten; de hierdoor ontstane ver zwaring van den reinigingsdienst zal bij handhaving van het huidige systeem voor de gemeente zeker niet zonder beteekenis zijn, terwijl daarentegen stellig mag worden aan genomen, dat de capaciteit van den gemeen telijken dienst ook op de verzorging van het nieuwe gebied zal zijn berekend. Voor het belang van de centralisatie der stortplaatsen mag voorts nog worden aange voerd, dat bij het ontbreken van een deugde lijke omrastering weinig of geen controle kan worden uitgeoefend op de stortingen door particulieren, hetgeen het inkomstencijfer der dérwege te innen precario-rechten zeer na- deelig beïnvloedt. Clandestiene stortingen zullen voortaan beter voorkomen kunnen worden. Het huurcontract met den eigenaai van de stortplaats aan den St. Aagtendijk loopt tot 1 Juli 1944. Hierbij is het beding ge maakt, dat de gemeente bij beëindiging der overeenkomst het gehuurde zal opleveren ter hoogte van het maaiveld. Gebleken is, dat gemiddeld tot ongeveer 1.50 M. boven liet maaiveld is gestort, zoodat een hoeveelheid van ongeveer 6500 M3. moet worden afgegra ven en verwijderd. De vervoerkosten zijn op ongeveer f 1.per M3. te ramen. Na bespreking met den verhuurder is deze bereid gevonden de gemeente van deze ver- nlichting te ontheffen tegen betaling van een bedrag van 1600—, waarbij hij dan tevens bereid is het bestaande huurcontract te an- nuleeren. Ingevolge de Kringenwet is bepaald, dat tot ten hoogste 1.50 M. boven het maaiveld mag worden gestort, zoodat de capaciteit, tenzij tijdig wordt afgegraven, nagenoeg uit geput is. Ook om deze reden lijkt het B. en W. juister om van deze stortplaats geen verder gebruik te maken en met den eigenaar over een te komen als hierboven omschreven is. Het huurcontract voor de vuilnisbelt te Wijk aan Zee is reeds op 1 Juni j.l. geëindigd. Het aldaar gestorte vuil heeft ongeveer de hoogte van het maaiveld bereikt en moet contractueel met een laag zand, ter dikte van 30 cm. worden afgedekt. De kosten van deze afdekking zullen ongeveer 100— bedragen. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Woensdag: Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II. Lijn 3: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs; 11.05 Diversen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 2.50 Londen Reg.; 3.35 Deutschlandsender of diver sen; 4.20 Parys; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; ".20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 12.05 Nationaal programma ".20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Na tionaal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Nationaal programma; 8.20 Lon den Reg.; 8.30 Keulen. Prof. Pater B. H. Molkeiiboer O.P. over de R.-K. Universiteit. Onder mededeeling, dat de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken zich daarmede volkomen kan vereenigen, stel len B. en W. den Raad voor: a. met ingang van 1 Januari a.s. op'te zeg gen de overeenkomsten inzake de ophaling van haardasch en vuilnis in het gebied der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin; b. met ingang van dien datum op te zeg gen de huurovereenkomst van de stortplaats aan den St. Aagtendijk; c. met den eigenaar van de sub b bedoelde stortplaats overeen te komen als boven is om schreven; d. de reorganisatie van den reinigingsdienst een aanvang te doen nemen op 1 Januari a.s.; e. ons te machtigen het noodige ter berei king van het gestelde doel te verrichten. BENOEMING VAN EEN LEERARES AAN DE HUISHOUDSCHOOL. Voor de benoeming van personeel aan de Ge meentelijke Huishoud- en Industrieschool heb ben B. en W. den Raad een voordracht doen toekomen. Zij stellen voor met ingang van 1 November 1938 te benoemen in tijdelijken dienst voor ten hoogste één jaar tot: Leerares in de vakken van voortgezet lager onderwijs, mevrouw J. M. Sonnevelt-van Mënsch .sedert 1 November 1931 als zoodanig aan de school verbonden. Deze benoeming werd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedge keurd. DE GEMEENTE VERLAAGT DE HUREN. Huurverlaging van terugwerkende kracht. De huur van de dienstwoning aan den Tolweg te Heemskerk, die aan den aldaar gestationeer- den fitter van het gemeentelijk gasbedrijf ter bewoning is aangewezen, bedraagt f 6 per Week. Rekening houdende met het normale huurpeil voor soortgelijke woningen en tevens met den huurprijs der dienstwoningen aan den Nieuwen Weg, thans f 4 bedragende, wil het B. en W. oorkomen, dat de huur van de woning te Heemskerk eveneens tot f 4 kan worden ver minderd. Deze verlaagde prijs zou geacht kun nen worden te zijn ingegaan op 1 Januari 1938: in de bedrijfsbegrooting is hiermede steeds re kening gehouden. Overwogen moet worden, dat aan dezen be ambte een bepaalde woning wordt toegewezen en de verplichting om in de gemeente Heems kerk te wonen meerdere lasten met zich brengt, die niet door het hier wonende personeel wor den gevoeld. Gevolg gevende aan het advies van de com missie van bijstand in het beheer van het en electrïciteitsbedrijf stellen B. en W. den raad voor den huurprijs van de dienstwoning aan den Tolweg te Heemskerk, te rekenen van 1 Januari jl. af te verlagen tot f 4 per week. WETHOUDER VAN DOK LOCO BURGEMEESTER. In verband met de afwezigheid van den burgemeester en van wethouder N. J. Out zal wethouder W. van Dok tot a.s. Donderdag c functie van loco-burgemeester waarnemen. VORMING VAN EEN FONDS VOOR STADS- AANLEG. Voor een behoorlijke exploitatie van bouw terreinen. A. Nolten alhier wenscht van de gemeente aan te koopen het haar in eigendom toebehoorende perceel bouwterrein aan den Romerkerkweg, ter grootte van ongeveer 236 M2. Het ligt in zijn bedoeling om daarop een ga rage met bovenwoning te stichten en zijn be drijf het verhuren van auto's zonder chaufffeur en den in- en verkoop van tweedehandsch auto mobielen uit te oefenen. De verkoop van dit perceel kan naar de mee ning van B. en W. in gunstige overweging wor den genomen, indien de prijs bepaald wordt op f 7.50 per M2. B. en W. hebben hierbij rekening gehouden met de verkoopsprijzen der perceelen aan de Stumphiusstraat en het C. H. Moensplein, die laatstelijk f 8 per M2. hebben opgebracht, zoo dat, gelet op de ligging van het bedoelde per ceel, de prijs op f 7.50 kan worden bepaald. Van dit bedrag moet een gedeelte wor den afgezonderd voor de vorming van een fonds voor algemeenen stadsaaan- leg. In dit fonds moet door belangheb benden een bijdrage worden gestort in de kosten van doorbraken enz. in het bestaande stadsgedeelte, die noodig zijn om een behoorlijke exploitatie van bouwterreinen volgens het uitbreidings plan te verzekeren. Deze bijdrage zal gemiddeld ongeveer f 1 per M2. moeten bedragen. Het ligt in het voornemen van B. en W. om binnenkort daarom trent voorstellen bij den Raad in te die nen. De verkoop zal voorts moeten geschieden on der de voorwaarde, dat de kooper zorg zal dra gen, dat het te stichten gebouw binnen zes maanden na den datum van het passeeren der notarieele koopakte voltooid is. Met den kooper is, onder voorbehoud van des Raads goedkeuring en die der hoogere instan ties, een voorloopig koopcontract aangegaan, waarbij met het bovenstaande rekening is houden. In overeenstemming met het gevoelen der commissie van bijstand in het beheer der open bare werken stellen B. en W. den Raad voor al dus te besluiten. Vaste jaarlijksche bijdragen gevraagd. HEEMSKERK Maandagavond werd in het Veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat een door het plaatselijk St. Radboud-comité en het Comité Katholiek Beverwijk georganiseerde vergadering gehouden, waarin prof. pater B. H. Molkenboer O.P. een rede hield over de R.K. Universiteit. Na een inleidend woord van Deken P. J. Simons bracht het R.K. Dubbel- mannenkwartet „Onder Ons" onder leiding van den heer Lou Tervoort een drietal liederen ten gehoore, die met een dankbaar applaus werden beloond. Prof. Molkenboer ving hierna 'zijn rede aan met een herinnering aan het enthousi asme van het Nederlandsche publiek, toen de stichting van de RK. Universiteit in 1923 een feit werd. Van meet af aan hebben de Ka tholieken op frappante wijze gehoor gegeven aan den oproep van hun bisschoppen om de R.K. Universiteit krachtig financieel te steu nen. In de laatste jaren, aldus spr., is evenwel uit de opbrengst van de jaarlijksche collecten een daling van de belangstelling van Katholiek Nederland te constateeren. Hoewel spr. de ge volgen van crisis, werkloosheid enz. geenszins wil wegcijferen, meende hij het verschijnsel van de verminderde belangstelling aan een algemeen menschelijke oorzaak te moeten toe schrijven. Na zooveel jaren van enthousias me is namelijk een zekere mate van indolentie te bespeuren. Nochtans, aldus spr., is het voor ons allen van het allerhoogste belang, dat de R.K. Universiteit in stand wordt gehouden. Dit is van zoo'n onberekenbaar belang, dat nimmer het „frappez toujours" moet weer klinken. De Universiteitsgedachte moet onder de Katholieken leven en blijven leven, zoo als de gedachte aan de Missie dat doet. Voor alles achtte spr. dan echter het aankweeken van meer historisch besef bij Katholiek Ne derland noodzakelijk. De ongestoorde, rustige uitoefening van hun godsdienst is namelijk gekocht met het bloed van onze voorouders. De geschiedenis van Nederland, aldus spr., begon bij de komst van Willibrordus en Boni- facius in deze gewesten, die als apostelen door het vaderland rondtrokken. In iedere stad of dorp zijn daarvan de steenen getuigen over gebleven. Daarna kwam de vloedgolf van de reformatie en het woord „beeldenstorm", zoo ging prof. Molkenboer voort, bevat de her innering aan wat onze voorouders toen hebben moeten doorstaan. In het begin van van de 19de eeuw werden de Katholieken uit hun verschrikkelijke doodslaap gewekt door groote mamien als Kuypers, Alberdinck Thym; Schaepman e.a., die tenslotte door hun ge weldigen arbeid het herstel van de bisschop pelijke hiërarchie mogelijk maakten. Toen hebben de Katholieken hun geld bijeen gebracht voor den bouw van nieuwe kerken. De emancipatie was begonnen en schreed voort onder de Katholieken. Zij verwierven de vrijheden, die de Koningin bij haar jubileum zelf gewaarborgd heeft. Zelfs in deze dagen, aldus spr., kan het anti-papisme de Katho lieken niets deren. De ontwikkeling van het Katholieke leven gold niet de wetenschap pen. Op dat gebied waren de katholieken „kopschuw" en zelfs nu leeft in bepaalde kringen nog een zeker wantrouwen ten op zichte van de beoefening van de wetenschap en met name van de universiteit. In al zijn geledingen evenwel dient het on derwijs aangepast te zijn aan het principiëele katholieke leven. Daarom voorzagen de bis schoppen reeds de noodzakelij kheid van stichtihg van de R.K. universiteit. Prof. Molkenboer schetste hierna uitvoerig, hoe iedereen met de producten van de uni versiteit te maken heeft. De wetenschap vloeit als het ware vanaf de universiteit naar alle lagen van de bevolking. Spr. zei verder, dat de universiteit moet werken als een centrale van licht en warmte. De katholieken van thans dienen er voor te zorgen, dat zij hun rijkdom ongeschonden bewaren en overdragen aan het nageslacht. De universiteit is het bolwerk tegen de opdringende stroomingem die Katholiek Nederland van de kaart van Europa willen doen verdwijnen. Daarom, al dus spr., is het noodig, dat de Universiteit van Nederland volledig moet worden, want thans ontbreken daaraan nog de faculteiten van de wis- en ntauurkunde en de medische weten schappen. Tenslotte wekte prof. Molkenboer zijn hoor op de R.K. Universiteit te steunen met een jaarlijksche bijdrage. Deze bijdrage be hoeft slechts te zijn een dubbeltje, maar dan is het noodig, dat iedere Katholiek dit kleine bedrag jaarlijks beschikbaar stelt. In dat geval zou de R.K. Universiteit zelfs kunnen worden uitgebreid. Met het steunen van de R.K. Universiteit, aldus besloot spr. zijn boeiende redevoering, doet ge een apostolisch werk. Deken Simons dankte prof. Molkenboer voor zijn betoog, dat naar spr.'s meening in Bever wijk gunstige resultaten zal afwerpen. Nadat het kwartet zich nogmaals had doen hooren werd de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze gesloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Theodorus, z. v. Th. J. van Veen en Petr. Tock. Overleden: Corn, van der Kolk, edhtgenoote van Gr. Zonneveld 80 jaren. Gehuwd: Corn. J. de Boer, 30 jr.. en Cath. A. de Ruijter, 26 jr., beiden te Heemskerk. WIJK AAN ZEE B.SM.—V.V.E. M. SCHOUW. De najaarschouw over de wegen en water leidingen enz. is in deze gemeente bepaald op Woensdag 5 October as. GEVONDEN. Een damesfiets. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer onder het vee neemt hier steeds grooteren omvang aan. Bedroeg het aantal gevallen vorige week 19, thans is dit aantal gestegen tot 39. BOUWVERGUNNINGEN. Aan de wed. Hagedoom te Beverwijk is ver gunning verleend tot het verbouwen van per ceel G. van Assendelftstraat 37:39. terwijl aan P. Nijssen te Santpoort vergunning is ver leend tot het bouwen van een schuur achter perceel Rijksstraatweg 66. L. T. B. Op Donderdag 29 September a.s. houdt de plaatselijke af deeling van den Land- en Tuin- bouwbond een ledenvergadering in het K.S.A.- gebouw. De agenda vermeldt o.a.: benoeming afgevaar digde alg. verg. te Haarlem en bespreking kl. tuinderssteun. RIJWIEL VARIA. De 13-jarige D. B. welke Zaterdagmorgen bij het bezoeken der kerk zijn fiets voor de kerk had neergezet, kwam bij zijn terugkomst tot de minder aangename ontdekking dat zijn kar retje verdwenen was. Van de daders natuurlijk geen spoor. CON AMORA. De zangvereeniging „Con Amora" heeft haar repetitie-avonden van Woensdag op Dinsdag avond verzet. WANDELSPORT. De Heemskerksche wandelsportvereeniging „W. I. K." neemt deel aan den op Zondag 2 October a.s. te houden jubileummarsch, uitge schreven door de 'wandelsportvereeniging „Am sterdam" te Amsterdam. VISCHCLUB ,,'t SNOEKJE". Zondagmorgen hield de vischclub ,,'t Snoek je" een hengelwedstrijd op Witvisch in de Sluissloot te Assendelft. De wedstrijd duurde twee maal V/2 uur. De eerste prijs werd ge wonnen door Jac. Bakkum, met den grootsten visch en het grootste aantal; 2e prijs J. Been tjesPeekei; 3e prijs J. Vet. R.K. V.V. „A.D.O.". De uitslagen van Zondag waren als volgt: G.V.O. aA.D.O. a 2—3 A.D.O. bS-D.E. b 3—1 A.D.O. c—I.E.V. b 2-r-l SANTPOORT ZWEM VEREENIGING „VELSEREND". Door de zwemvereeniging „Velserend" was Zaterdag "in het Vereenigingsgebomv aan de Burgemeester Enschedélaan een propaganda- filmavond belegd, waarvoor de belangstelling zoo groot was dat de zaal geheel gevuld was. Na zijn welkomstwoord sprak de voorzitter van „Velserend", de heer Ritman, ook nog een propaganda-woord. Spr. zeide, dat deze avond, welke nog door andere gevolgd zal worden, óók belegd was om de ouders eens met de vereeni ging te doen kennis maken en om de band tus schen de leden onderling ook in de wintermaan den hecht te doen blijven. Hierna volgde een propaganda-woord voor het zwemmen in het algemeen met als eind conclusie: Ieder Nederlander behoort te kunnen zwemmen. Na deze inleiding werden een aantal films vertoond, waaronder een zwemfilm, natuurfilms en de bekende Ford-film. VOETBALWEDSTRIJD. De ontmoeting tusschen Santpoort 1 en Onze Gezellen 1 is geëindigd met een 10 overwin ning voor Onze Gezellen. Dit doelpunt werd door den linksbuiten in de eerste minuut ge maakt. Het was een hard schot, onhoudbaar voor doelman Kochx. Tromp (Santpoort) trapte uit een penalty den bal tegen de lat. DAMMEN. De medaille-wedstrijd T.O.P. 1 (Hoogovens) Stabiel 2 had het volgende resultaat: Zondag is V.V.E. naar Bennebroek geweest, om te spelen tegen B.S.M. V.V.E. had een zware taak; het leek er op, dat het voor V.V.E. op een 21 nederlaag zou ge" afloopen, maar even voor het einde wisten de Wijk aan Zeeërs nog een doelpunt te scoren (22). V.V.E. II speelde te Wijk aan Zee tegen Limmen en won met 9—0. De ruststand was 5—0. T.O.P. 1 Stabiel 2 v. d. AkkerW. Dinkgreve 0—2 DiemeerJ. v. d. Berg 0—2 v. d. Berg-P. Klaasen 2—0 G. SmitH. M. Janssen 2—0 v. d. KooiJ. Oosterling 0—2 MakseG. Zuiderduyn 0—2 v. d. StarJ. Zaal 0—2 W. SmitP. de Kort 0—2 OortwijnN. C. Bierman 0—2 KettingH. Kreule 0—2 4—16 Hedenavond wordt in „Spaarnberg" de return wedstrijd gespeeld. FIETS ONTVREEMD. Ten nadeele van iemand, die zijn fiets maar een oogenblik voor een onzer winkelpanden had geplaatst, werd Zaterdagavond een fiets ontvreemd. mimi tmiNCEN! nv. HOLLANDAMERIKA LIJN Pllilad. n. Rott. 24 te Baltimore. TWviij'H p,hiïad. n. Rott. 24 v. Three Riv. 24mirir13n- Vancouver via N.-York v- Ambrose-vuurschip. GT?ï<Sn' N-"York n. Rott. 27 (2.30 n.in. wL? Plymouth verw. 25 v- N.-Orleans te Rott. w j J--Tllree Rivers n. Rott. 25 te Lnd. Vnimw) Philad. 11. Rott. 24 te Halifax. n- N.-York p. 25 Lizard. ES?' vanc. n. Rott. 22 v. Cristobal, paamdam, 23 v- Mobile te Freeport. M^J?Ü1^AND-AFRIKA LIJN ViWt r,) 25 v- Gibraltar. iaS (lhuisr.ï 25 v. Durban. SSBSffH- 25 V. Rott. te Hamburg. W,ntfn (uitr.) 26 te Beira. Vancouver n- Rott. 25 te South- Vanc°uver 11. Rott. via L'pool 25, E^mcï' !an La^'s End. erk (uitr.) p. 25 Beachy Head. Randfontein, 26 v. Rott. n. Hamburg. Bloemfontein (th.) p. 26 Gibraltar. HOLLAND— AUSTRALlë LIJN Arendskerk (uitr.) 25 v. Vlissingen. HOLLAND—OOST-AZlë LIJN Zuiderkerk (thuisr.) 25 v. Penang. Meerkerk, 25 van Hamburg te Rott. Gaasterkerk (uitr.) 24 v. Colombo. Serooskerk (thuisr.) 26 te Antwerpen. HALCYON LIJN Flensburg, 28 (2 n.m.) v. Narvik te VI. verw. Stad Schiedam, 23 v. Vlaardingen te Pepel. St. Dordrecht, 24 v. Vlaard. te Dunston. Rozenburg, 24 v. Rott. te Bordeaux. Stad Vlaardingen, 25 v. Vlaard. te Wabana. Stad Zaandam, 26 v. Les Falaises te Velsen. KON NKD STOOMBOOT MIJ Boskoop, Chili 11. Amst. via L'pool 24, 680 m. Z.W. van Valencia. Fauna, Palermo n. Amst. p. 26 Gibraltar. Amor, 21 v. Curasao n. Maracaibo. Plato, 21 v. Kingston (Ja) te Curasao. Midas, 21 v. Curasao n. Ciudad Trujillo. Dido, 22 v. Curasao n. Ciudad Trujillo. Baralt, 24 v. Curasao n. Bovenw. Eil. Odysseus, 26 v. Amst. te Gdynia. Rhea, Palermo n. Amst. 26, 25 m. Z. v. Niton Hebe, 26 v. Amst. te Kopenhagen. Douro, 18 v. Pt. Barrios te Curasao. Triton. Rott. n. Algiers p. 24 Dungeness. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 24 Dungeness. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 24 Dungeness. Barneveld, Amst. n. Chili p. 24 Dungeness. Ganymedes, Rott. n. Tunis p. 24 Dungeness. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 24 Dunge ness. Oberon, Rott. n. Jaffa p. 25 Dungeness. Vulcanus, 26 v. $ran te Genua. Pericles, 24 v. Curasao 11. Pto Cabello. Tiberius, Catacolo n. Amst. 26, 180 mijl Z.W. van Ouessant. Agamemnon, 25 v. Tel Aviv te Beyrouth. Breda, 25 v. Amst. te Hamburg. Ceres, 25 van Kiuluk n. Catania. Colombia, 25 v. Barbados te Amst. Crijnssen, 5 v. Hamburg te Amst. Deucalion ,Constantza n. Yerakini p. 25 Stamboul. Helder, Izmir, n. Aihst. p. 25 Stamboul. Hermes, 25 v. Alexandrië n. Samos. Irene, 24 v. Amst. n. Gothenburg. Iris, 24 v. Danzig n. Amst. Juno, 24 v. Stamboul n. Kymassi. Luna, 25 v. Piraeus te Candia. Mars, 25 van Catania te Venetië. Orestes, 25 v. Antwerpen te Amsterdam. Orion, 24 v. Livorno n. Napels. Pluto, 26 v. Kopenhagen te Amst. Rhea, Palermo- n. Amst.. p. 25 Ouessant. Theseus, 25 v. Kopenhagen te Odense. Stuyvesant, Amst. n. Paramaribo 24 van Dover. Titus, Bourgas n. Amst. p. 25 Ouessant. Trajanus, 25 v. Amst. te Hamburg. Vesta, Rott. n. Midd. Zee p. 24 Gibr. Alkmaar, 24 v. Talcahuano n. Coronel. Bacchus, 24 v. West-Indië te New-York. Costa Rica, 23 v. Barbados te Cristobal. Stuyvesant, Amst. 11. Paramaribo p. 25 Ouess. KON HOLLANDSUHE LLOYD Waterland (thuisr.) 24 v. Las Palmas. Eemland, 26 v. B.-Ayres te Amst. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, 23 v. Miri te Madras. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Benlomond, Dairen 11. Rott. 24 Gibr. City of Singapore, Chefoo n. Rott. 25 van Port Said. Laertes, 25 v. Batavia te Amst. Aleinous, 25 v. Hamburg te Amst. Glenshiel, Dairen n. Rott. 24 v. Singapore. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 24 v. Ma nilla. Menelaus, Japan n. Rott. 25 v. Port Said. Melampus, Amst. n. Batavia p. 25 Dungeness. Bengloe, Japan n. Rott. 23 v. Sagay. Benmohr, Japan n. Rott. vertr. 10 v. Otaru. Polyphemus, Batavia n. Amst. 24 van Triest. Perseus, Japan n. Rott. 25 te Manilla. Eurylocus. Batavia n. Amst. 26 te Suez. Phrontis, 24 v. Batavia jo., Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, 25 van Rott. te Batavia. Buitenzorg (th.) p. 25 Finisterre. Garoet (uitr.) p. 25 Gibraltar. Kota Agoeng, 26 v. Bremen te Rott.. Kota Radja iuitr.) p. 25 Gibraltar. Sitoebondo (th.) p. 23 Perim. Soekaboemi (th.) 25 v. Djeddah. Tapanoeli (uitr.) 26 te Sabang. Baloeran (uitr.) 26 te Batavia. Dempo, 26 v. Batavia te Rott. Indrapoera (th.) 25 v. Sabang. Blitar (th.) p. 25 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 24 v. B. Ayres n. Rott. Alpherat (th.) 25 v. Bahia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Tello, 25 v. Amst. 11. Batavia. Poelau Roebiah (thuisr.) 25 v. Port Said. Tawali (thuisr.) 23 te Belawan. Tjikandi, 26 v. Amst. te Batavia. Tawali (thuisr.) 25 van Sabang. Poelau Tello (uitr.) 26 te Londen. WIJKLIJN. Haulerwijk, Danzig n. Thamshavn p. 25 Skagen. Randwijk, 24 v. N.-York n. Hamburg. Naaldwijk, Rott, n. Newport News 25 op 200 mijl W. van Azoren. Stolwijk, 25 van Bilbao te Rott.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3