Meisje door schot uit mitrailleur gedood. Bij het bekend worden van het bereikte accoord te Londen moest mrs. Chamber- Iain voor de ambtswoning van den Eugelschen minister-president in Downing- street te Londen een hartelijke ovatie van de bevolking in ontvangst nemen. Nederlandsche hulde aan Chamberlain. Bloemen, giften, telegrammen enz. Spontaan hebben een aantal Nedern getuigd van hun dankbaarheid voor ri :s beid, welke door Chamberlain voor het flar' van den vrede is verricht. De Klm Jui ren in verschillende plaatsen van'™ ontvingen Vrijdag pakketten bestemi den Engelsehen prime-minister, wel'- V0!t felijke blijken van waardeering bevatten^* zijn ingrijpen in de Europeesehe cr'isk 7T05r op Waalhaven als op Schiphol werd?*-"" haaldelijk bloemstukken ingeladen reeds enkele uren later op Downinesw^ waren bezorgd. 5 re$ U Eenige Groningers hebben hun bliinv getoond door den heer Chamberlain 5 groote Groningerkoek te zenden. per JL werd deze origineele hulde Vrijdagmiddag^ Londen verstuurd. gDa£ I-Iet Nederlandsche Roode Kruis 1 dag aan den Britschen minister-pre^n™. telegram gezonden, om hem geluk te schen met den gelukkigen uitslag vermoeide pogingen om aan de volken gruwel van een nieuwen wereldoord tP P sparen. 0 e De" De voorzitter, het bestuur, de secreta>ï- de leden van de Vereeniging voor den 51 tenhandel alsmede hunne bedienden hehk* aan Chambrlain een telegram gericht m in zij hun diepe erkentelijkheid uitsnïïf voor zijn bemoeiingen om den wereldweb redden, terwijl zij hem tevens gelukwensen met het succes dat zijn pogingen hebben 5 geleverd. Zij bedanken hem en wenschen'n- toe dat hij nog vele jaren in gezondheid 2 geluk getuige zal kunnen zijn van de iJl ningen die hij de menschheid heeft gebrast Initiatief van Rotterdamsel» jongeren. 5 Een aantal jongere Rotterdammers uit ton dels- en beurskringen heeft het initiatief nomen, tot het vormen van een commissie met het doel minister Neville Chamberlain te huldigen voor het grootsche werk, dat hfi in het belang van den wereldvrede heeft ver- richt. Na onderling overleg zal worden vastgesteld waaruit dit huldeblijk zal bestaan. Gedacht wordt o.a. aan het oprichten van een geden>- teeken in de buurt van het Vredespaleis, dat de dankbaarheid van het Nederlandsche'voü voor minister Chamberlain's geweldige 'pres^ tatie aan het nageslacht kan toonen." Zeeuwsch huldeblijk Bij het bekend worden van de berichten dat de vrede gered was, Is op het bureau van de Middelburgsche Courant een stroom van gif ten beginnen binnen te vloeien teneinde een Zeeuwsch huldeblijk aan Neville Chamberlain aan te bieden. Binnen enkele uren was er al ruim 200 binnengekomen. K. L .M. vervoert in de West een record-aantal passagiers. Het K.L.M.-bedrijf in de West hoekt la de laatste maanden steeds betere resultaten. Was het aantal passagiers in Augustus nog ongeveer 880, voor de maand September wordt het een aantal, dat voor de eerste maal met vier cijfers zal worden'geschreven. Op 28 Sep tember' 'namelijk' wérd de 1000ste passagier van deze maand reeds vervoerd. Dit beteekent, dat de aanzienlijke toename, welke het luchtvervoer in de West in de eerste helft van dit jaar te zien gaf, zich onvermin derd voortzet. In Juli werden 764 passagiers vervoerd, in Augustus 884. terwijl dit aantal in September de duizend zal overschrijden. In de eérste acht maanden van dit jaar werden per maand gemiddeld 723 passagiers vervoerd tegen 520 passagiers in dezelfde pe riode van het vorige jaar. Dit beteekent een stijging van ongeveer 39%. In totaal vervoerde de K.L.M. dit jaar reeds bijna 6800 passagiers in West-Indië. Voor een niet gering deel zullen deze cijfers in gunsti- gen zin zijn beïnvloed door groote bedrijvig heid in de olie-industrie. Uiteraard gaat m Venezuela en het gebiedsdeel Curacao hier van een opwekkende werking uit. Meer Java-suiker naar Cliina. Het gaat weer iets beter met de versche pingen van Java-suiker naar China, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat er aanleiding is voor een hoerastemming. Doch een feit is het, dat in de laatste maanden de versche pingen naar China een meer continu karak ter krijgen en de eenige wensch bij expor teurs en scheepvaartmaatschappijen is dan ook. dat deze toestand bestendig zal blijven. Als gevolg van de vermindering van lading aanbod wijzigde een jaar geleden de Java- China-Japan lijn haar tweewekelijkschen dienst op China in een driewekelijkschen, het geen beteekende een vermindering van oe beschikbare ladingruimte tot rond 66 pCt, a zelfs dëze verminderde ruimte kon in de eer ste 3 maanden niet geheel benut woroem Thans is dit anders, alle schepen gaan prac- tisch vol met suiker naar Hongkong en Sjang hai. De eerste symptomen van een verande ring ten gunste werden in begin Augustus op gemerkt. Men gelooft dat de suikervoerraden in Hongkong en Sjanghai langzamerhand ge heel opgesoepeerd zijn en dat men, nu er ge vaar voor een tekort dreigt, de Java-contrac- ten gaat afwikkelen. Japan schijnt geen hup te kunnen bieden, omdat de Formosa-rietsu.- keroogst en de Koreabietsuikeroogst 1®=' groot genoeg zijn om de home-consumptie dekken De gemeentetram is in Utrecht verdwenen. Bussen verzorgen thans alle vervoer. De Utrechtsche burgerij heeft de laatsteHit van de gemeentetram, waarvan alleen was overgebleven, doch die nu ook moetij ken voor de autobus, niet onopgemerkt bij laten gaan. Velen, waaronder tal van jongelui en deputatie van 't le regt. veldartillene.nl ten deze laatste rit mede, zoodat een wagen noodig was om al de passagiers voeren. if.,n De ervaring, opgedaan opjde laagste inciden- In ieders lijn 3, had de politie aanleiding gegeve gebreide maatregelen te treffen om ten en baldadigheden te voorkomen---j, tram zaten een paar rechercheurs m en iedere wagen werd begeleid door een. tie-motor; de rit verliep dan ook m stekende stemming en incidenten oeae niet voor, behoudens dat de tram een maal moest stoppen omdat aan ae van den beugel werd getrokken. ktT00r De gemeentetram heeft plaats gema een gemeentelijken autobiusa:lens I Utrechtsch stadsbeeld gaat zich inf hziéhtén. wijzigen Alleen de Zeister tra nóg overgebleven, dóch voor hoelana. Onoplettendheid bij schoonmaken van het wapen. Dc Oranje-waarschuwing betreffende voor-mobilisatie vervallen. De regeeringspersdiènst meldt: De minister van Defensie maakt be kend, dat zij, die een oranje-waar- schuwing hebben ontvangen om zich gereed te houdèn voor onmiddellijke opkomst bij voor-möbilisatie, kunnen handelen, alsof deze waarschuwing niet was uitgereikt, b Overgang naar de aanvullings- reserve van dienstplichtigen - opgëschort. - De regeeringspersdienSt meldt: de overgang naar de aanvullingsreserve van dienstplichti gen der lichting 1923 en van dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1923 de eerste oefening hebben volbracht, wordt tot nader order opgeschort. In verband hier mede wordt het innemen van rijksgoederen van deziv,dienstplichtigen voorloópig gestaakt. ;i-.- -<v. AFSCHEID Mr, H. VAN MANEN. Het door mr. H. van Manen tegen 1 October a.s. gevraagd ontslag als directeur der N.V. Nederlandsche Spoorwegen 'werd hem in die gisteren te Utrecht gehouden algemeene ver gadering op de meest': eervolle wijze verleend met dankbetuiging vóór de vele en-gewichtige aan het bedrijf bewezen diensten,. Aan een afscheidsmaaltijd namen met com missarissen en directie deel de chefs der diensten van het bedrijf en ir. Th. M. B. van Marie, inspecteur-generaal van het verkeer. Tijdens den maaitijd deelde de voorzitter na mens den minister van Waterstaat mede, dat mr. van Manen bij zijn aftreden is bevorderd tot groot-officier in de orde van Oranje- Nassau. Geheel in deh geest dezer hooge on derscheiding werd van verschillende zijden hulde gebracht aan al hetgeen mr. van Manen voor het spoorwegbedrijf met groote bekwaam heid en werkkracht onder uiterst moeilijke omstandigheden heeft verricht. DE DAG VAN DEN POSTZEGEL. De Nederlandsche Bond van vereenigin- gen van postzegelverzamelaars zal op 9 Octo ber a.s. den dag van den postzegel vieren. De bij dezen bond aangesloten vereeniging „Hollandia" zal te Amsterdam op den avond van 8 October een postzegeltentoonstelling houden. De op deze tentoonstelling ter post be zorgde correspondentie zal den volgenden dag worden voorzien van den afdruk van een bij zonderen stempel. Vrijstelling van (len dienstplicht voor onmisbare arbeidskrachten gevraagd. Verzoek van het Verbond van Ned. Werkgevers. Het verbond van Nederlandsche werkgevers heeft zich tot den minister van Defensie ge wend met het verzoek zoo spoedig mogelijk een regeling in het leven te willen roepen om aan arbeidskrachten, die voor het bedrijfsleven on misbaar zijn, bij voorbaat een bewijs van vrij stelling van militairen dienstplicht te doen verleenen. Een dergelijke regeling bestaat wel voor de z.g. ingeschakelde bedrijven, waarvoor de re geering zich uit een oogpunt van defensie of volksvoeding bijzonder interesseert. Daarnaast zijn echter nog talrijke andere bedrijven, die voor het in stand houden van onze nationale economie van beteekenis zijn en waar werk zaamheden verricht moeten worden door spe cialisten, die niet op korten termijn door an deren vervangen kunnen worden. Dit geldt niet alleen voor fabrieken, doch ook voor bureaux, van waaruit centrale leiding aan bedrijfstakken wordt gegeven. 1-Iet verbond zou het betreuren, indien de be slissing omtrent, vrijstelling voor onmisbare krachten eerst kon worden genomen nadat de betreffende personen onder de wapenen zijn geroepen. In die omstandigheden gaan daar ze ker eenige weken mede verloren, gedurende welken tijd het betreffende bedrijf volkomen gedesorganiseerd kan zijn. Het verbond heeft er daarom op aangedrongen, dat thans reeds een regeling worde getroffen om bij voorbaat uit te maken welke personen in geval van mo bilisatie op hun post in een fabriek of kantoor kunnen blijven. Waardeering van den commandant van liet veldleger. Over de houding van de onderdeden der weermacht. De commandant van het veldleger heeft de volgende order uitgegeven: Voor de houding van de onder mij ressor- teerende ond'erdeelen der weermacht, waar bij ingedeeld o.m. de herhalingslichtingen 1932 en 1934 betuig ik mijn bijzondere waar deering. Zoowel bij het inperken der bewegingsvrij heid, als bij de verschillende, dikwijls onver wacht in den nacht verrichte, verplaatsingen per spoor en met auto's is geen wanklank ge hoord. Deze verplaatsingen verliepen dank zij de goede maatregelen, getroffen door de er bij betrokken commandanten, op uitstekende wijze. De maatregel, dat de lichtingen in werkelij ken dienst moesten worden gehouden, werd op ernstige wijze, vastberaden aanvaard. Een ieder werkte aldus ten volle mede tot het be vorderen van de groote belangen, waarvoor hij werd gesteld of wellicht zou komen te staan. HET PROTESTANTSCH HULPCOMITé VOOR UITGEWEKENEN OM RAS OF GELOOF NIET OPGEHEVEN. Onder voorzitterschap van prof. mr. V. H. Rutgers heeft het protestantsch hulpco mité voor uitgewekenen om ras of geloof de zer dagen een vergadering gehouden. De agenda vermeldde staking der werkzaam heden 'wegens gebrek aan geldmiddelen. De penningmeester, de heer H. P. Doode- heefver, deelde mede dat de kas ledig was. Se dert 8 Februari j.l. is wel ruim f 16.000 ont vangen doch voor de uitgaven voor emigratie en wekelijksche ondersteuning (van 32 per sonen) zijn de inkomsten onvoldoende. Het-comité, van oordeel dat een staking dei- werkzaamheden een schade zou zijn voor Pro testantsch Nederland, besloot o.m. voorloopig niet hiertoe over te gaan eiï den financieelen nood van het comité in zoo ruim mogelijken kring bekend te maken. De Nederlandsche telegraafdienst werkt vlug. In de laatstgehouden internationale sta tistiek betreffende de snelheid van overbren ging van telegrammen voor het buitenland over 1937 neemt Nederland een eervolle plaats in. Als normaal wordt aangenomen, dat 75 pro cent van de telegrammen in het land in ver binding moet zijn ontvangen binnen 30 mi- mïtén in het rechtstreeksche verkeer, en bin nen 45 minuten in het verkeer met vooraf gaande binnenlandsche overbrenging. Voor Nederland is dit percentage in de meeste gevallen dicht bij de 100 procent. Ons land neemt op de lijst der landen, ge rangschikt naar de snelheid der telegrafische overbrenging, de derde plaats in, 11a Dene marken en Luxemburg, waarbij moet worden aangestipt, dat gedurende het over 3 dagen loopende onderzoek, het aantal in Nederland gecontroleerde telegrammen (4770)belangrijk hooger was dan in Denemarken (998) en in Luxemburg met slechts 376 telegrammen. DE van Een ernstig ongeluk heeft Vrijdag middag onder de bewoners van Zalk en de daar gestationneerde militairen schrik en ontsteltenis gebracht. De dertienjarige Jent je Bultman werd n.l. door een schot uit een mitrailleur in het hart getroffen en was op slag dood. Het meisje Bultman, dat uit Zalk afkomstig Was. fietste met twee vriendinnen over den IJseldijk. Zij zagen daar een soldaat, den twintigjarigen dienstplichtige B. S. uit Kam pen, behoorend tot het tweede bataljon van het twintigste regiment infanterie te Zwolle, bezig met het schoonmaken van een mitrail leur. De meisjes gingen vóór den loop van de mitrailleur in het gras zitten en zagen toe, hoe S. de doos van de mitrailleur open maak te, olie uit den bak haalde en het wapen smeerde. Op een bepaald oogenblik schijnt S. alleen nog maar gedacht te hebben dat hij, om de veer te spannen, het wapen moest afschieten. Daarbij vergewiste hij zich niet, of het on geladen was. Hij haalde den trekker over, een schot ging af, dat Jent je Bultman doodelijk In het hart trof. Vol ontzetting holden de bei de andere meisjes weg. S., die hevig ontsteld was, dekte het lijk van het meisje toe en meldde zich vervol gens, geheel van streek, bij zijn commandant. Hij werd terstond gearresteerd en na verhoor door den bataljonscommandant in de Mare chausseekazerne te Wezep ingesloten. Het lijk van het slachtoffer en de mitrail leur zijn in beslag genomen. Het gebeurde heeft later op den dag nog éen ongeval ten gevolge gehad. Twee auto's, die naar de plaats van het ongeluk gingen kwamen op den dijk met elkaar in botsing. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Kostwinnersvergoeding. Aan de burgemeesters is een aanschrijving uitgegaan,-waaraan, .wij Jiet volgende ont- leenen: 1. Nu er buitengewone omstandigheden zijn ingetreden die reeds aanleiding hebben ge geven tot buitengewone oproeping van een deel der ,met groot verlof zijnde dienstplich tigen, doét zich het geval voor, bedoeld in art. 1 onder a van het dienstplicht-vergoedïngs- besluit. Dit' brengt met zich, dat van toepas sing zijn geworden de bepalingen, welke en in dit besluit en in de dienstplicht-vergoe dingsbeschikking1 voorkomen onder het op schrift .,e. bij zondere bepalingen, van kracht in bijzondere tijdsomstandigheden". 2. Bij hetgeen hierdoor in den gang van za ken verandert, treden op den voorgrond twee verrichtingen: de toekenning van kostwin nersvergoeding en de uitbetaling van deze vergoeding. Terwijl in gewone tijdsomstandig heden de toekenning berust bij den minister van defensie en de uitbetaling althans in het algemeen geschiedt door de zorg van een militaire autoriteit, liggen beide verrich tingen, toekenning en uitbetaling, thans in handen van den burgemeester. 3. Als datum, waarop de bijzondere tijds omstandigheden zijn ingetreden, moet worden aangemerkt de dag, waarop de eerste bui tengewone oproeping van dienstplichtigen heeft plaats gehad, dat is 28 September 1938. De bedoelde bijzondere bepalingen zijn der halve van kracht van 28 September 1938 af. 4. Ten aanzien van de dienstplichtigen, die bij het intreden van de bijzondere omstan digheden reeds in werkelijken dienst waren, geschiedt de uitbetaling van de door den mi nister toegekende vergoeding ook na 27 Sep tember nog op de gewone wijze dus van wege de militaire autoriteit en in den regel aan den dienstplichtige zelf voor zoover betreft de aan 28 September voorafgegane dagen van werkelijken dienst. Met andere woorden: op Zaterdag 1 October a.s. doet de militaire autoriteit de uitkeering nog op de gewone wijze over de op vergoeding aan spraak gevende dagen tot en met 27 Septem ber. Op denzelfden dag. Zaterdag 1 October, doet de burgemeester de uitkeering van de vergoeding aan de echtgenoote of een andere rechthebbende over de dagen van werkelij ken dienst, aanvangende met den 28sten September. Hierbij valt bovendien het vol gende in acht te nemen. 5. Alle uitkeerïngen van kostwinners vergoeding geschieden, in afwijking van de bepalingen van de aangehaalde beschikking, zooveel mogelijk elke week op Zaterdag. Daar zich echter verschillende omstandig heden kunnen voordoen, welke invloed heb ben op de vergoeding en die de burgemeester slechts kan weten door berichten van de corpscommandanten (verlof van een zekeren duur enz.), moet een kleine tussehenruimte worden gelaten tusschen den laatsten dag, over welken uitkeering geschiedt, en den dag van uitbetaling. Daarom moet elke wekelijk sche uitkeering door den. burgemeester zich niet verder uitstrekken dan tot en met den voorafgaanden Donderdag. De eerste uitkee ring door den burgemeester moet dus ge-j schieden over slechts twee dagen, Woensdag 28 en Donderdag 29 September, daar de uit keering over de overige dagen vanwege de militaire autoriteit geschiedt. 6. De laatste dag, waarvoor de loopende vergoedingsbeslissingen van den minister van defensie gelden om het even, of de dienst plichtige in werkelijken dienst is voor eerste oefening', voor herhalingsoefening of om een andere reden is 27 September 1938. Voor den volgenden tijd, aanvangende 28 Septem ber, moet de burgemeester omtrent de toe kenning van vergoeding beslissen. Het ver dient aanbeveling, dat deze voorshands de loopende vergoeding handhaaft op het door den minister toegekende bedrag, tot dat er zich omstandigheden voordoen welke tot ver hooging of vermindering aanleiding geven. WERELD-DIERENDAG Ondanks den ernst der tijden, houdt de Stichting Anti-vivisectie-Bond haar jaarlijk- sche propaganda op Dinsdag 4 October, den Wereld-Dierendag. In Amsterdam, Rotterdam en Zwolle zijn propaganda winkels ingericht en Groningen, Leeuwarden, Meppel, Amersfoort. Utrecht, Arnhem, Haarlem (Ged. Oude gracht) en D enHaag' hebben elk haar markfc- Jtra mapjes. K. L. M. raakt een concurrent kwijt Bij den nachtdienst op Londen. Met ingang van heden wordt de vrachtdienst AmsterdamLonden v.v. der International Air Freight Ltd. niet meer uitgevoerd. Deze maatschappij zal geheel ophouden te bestaan. Het geringe rendement van den vracht- dienst schijnt de oorzaak van deze liquidatie te zijn. Dit beteekent voor de K. L. M. weer een ver ruiming van haar arbeidsveld, temeer daar, zooals de heer Plesman op de onlangs ge houden persconferentie mededeelde, de K.L.M.- met ingang van October een afzonderlijken vrachtdienst op Londen opent. Door het ver dwijnen van International Air Freight Ltd. zal de K.L.M. dus practisch alle luchtvrachtgoe deren tusschen Nederland-en Engeland te vér- voeren krijgen. Geregistreerde werkloosheid niet goed geregistreerd? De Nationale Vereeniging tegen Werkloos heid heeft in een op 22 October a.s. te Am sterdam te houden vergadering de volgende vraag aan de orde gesteld: .Daalt de (geregistreerde).- werkloosheid - in gelijken tred met de tpeireming :va|(r?aé'*werk gelegenheid in handel "en industrie? Zoo héén, wat zijn hiervan' de oorzaken?" Over dit onderwérp zijn drie prae-adviezen uitgebracht, namelijk door de heeren F. P. Fuykschot, secretaris van het Christelijk Na tionaal Vakverbond té'Utrecht, 'H. Lindeman, secretaris van het Nederlands'ch Verbond van Vakvereenigingen te Amsterdam en mr. A. J. ,R. Maurits, secretaris'van Centraal Overleg in Ar beidszaken voor Werkgeversbonden te 'Haar lem. De heer Fuykschot constateert tusschen het verloop van de wèridoosheïd en van de werk gelegenheid een volstrekt parallelisme. Indien men echter verband brengt tusschen toene ming van de bedrijvigheid en daling dér werk loosheid, dan kan hoewel men met het sta tistische materiaal, uit hoofde van in meer dan één opzicht gebleken onvolledigheid, omzich tigheid moet betrachten worden aangetoond, dat de daling van de werkloosheid resp. de toeneming van de werkgelegenheid geen gelij ken tred heeft gehouden met de toeneming der bedrijvigheid in handel en industrie.- De' oorzaak daarvan ligt in de toenemende ratio nalisatie, met name in de mechanisatie. De heer Lindeman, hoewel niet beschikken de over een reeks van cijfers, welke met vol doende nauwkeurigheid een beeld geven van „de" werkgelegenheid in ons land, is eveneens van meening, dat er inderdaad een groote ga ping moet bestaan tusschen het aantal nieuwe arbeidsplaatsen, dat beschikbaar komt en de daling van liet aantal geregistreerde werkloo- zen. Oorzaak van dit verschil is het aantal nieuwe jonge arbeidskrachten, waarmede de arbeidsmarkt telkenjare vergroot wordt, voorts het feit, dat bij een verbeterden bedrijfstoe- stand ook een deel der niet-geregistreerde werk- loozen aan den gang gaat. alsmede de omstan digheid dat hetgeen sedert het najaar van 1936 het geval is relatief meer jeugdige dan volwassen werkloozen werk hebben gevonden Een tegenwerkende tendenz is ook, dat jonge werknemers bij het in militairen dienst gaan verdwijnen uit de registers der arbeidsbemid deling, zoodat hier dus een vermindering van het aantal ingeschrevenen plaats vindt, zonder dat daar een toeneming van de werkgelegen heid tegenover staat. Mr. A. J. R. Mauritz beperkte zich in zijn prae-advies, aangezien de gestelde vraag reeds' verschillende malen uitvoerig door bevoegde deskundigen is besproken, tot het samenvatten van een aantal punten uit de discussie der laatste twee jaar. Hierin gaat hij vooral in op het probleem der onvolledige registratie, dat hoofdzakelijk is toe te schrijven aan de om standigheid, dat. de inschrijvingsplicht slechts tot enkele groepen werkloozen beperkt is. Wat den juisten omvang der werkloosheid be treft, herinnert de prae-adviseur aan de bere kening van dr. Colijn, die van de 347.000 ge- registreerden (op half Mei jl.), 38.000 personen aftrok uit hoofde van ongeschiktheid om ar beid te verrichten en verder nog 70.000 als om vang van de normale werkloosheid, ook in gun- stige economische omstandigheden. Dit getal werd dan nog verminderd met den beoogden omvang van de werkverschaffing, zoodat het eigenlijke probleem werd hoe men voor 165.000 man werkgelegenheid zou kunnen vinden. Voor een zoo compleet mogelijke analyse van den omvang der werkloosheid ziet mr. Mauritz behalve in een verdere zoo volledig mogelijke registratie van de jeugdige werkloo zen, in een verbetering van de beroepsnomen clatuur de belangrijkste nuttige wijziging, die in dezen tijd in de werkloosheidsstatistiek kan worden aangebracht. Bij de a.s. volkstelling zouden voorts-eenige vragen over de werkloos heid kunnen worden gesteld. Ook de invoering van een arbeidsboekje, kan t.z.t., wanneer dit gepaard zou gaan met de bovengenoemde ge leidelijke normaliseering van dc beroepsbena mingen, .een zeer nuttige schrede vormen, die tot een bétere' statistiek leidt. DE TERUGKEER VAN NEVILLE CHAMBERLAIN IN ENGELAND NA VIERMOGENDIIEDENCONFERENTIE TE MüNCHEN. De thans zoo populaire Engelsche premier tijdens zijn rede na aankomst Müncheh op het vliegveld Heston.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2