jftfid ik 't 4 m %HJ m m m Heva yOOCfW ÏXana's W. ALPHENAAR WKKh FFin DAMRUBRIEK. Snelheidsrecordpogingen kosten veel geldEyston's staf van medewerkersBartali verdient veel geld Het Reichs- sportfeld geopend voor iedereen Speerwerpers hadden succesLoatti is professionalSelectiewedstrijden in het hockey-stadion Een nieuwe biljartregel De politiehond. n monster-auto, waarmede de Engelsch- r.eorge Eyston het snelheidsrecord heeft rirterd, verslindt evenveel geld als kilo- tprs De bouwkosten van den 7000 kilogram Sen wagen bedroegen ongeveer 90.000 gul- fnvoor een groot deel werd deze som be- ffp'd aan de constructie der twee motoren, jjie s&men 3600 paardekrachten kunnen ont- ^Kens Eyston zijn recordpoging kon on tnemen. moesten er op de Groote Zout- K heel wat maatregelen worden genomen, na haan moet voortdurend worden onder en omdat de kleinste oneffenheid ge ar oplevert en dit onderhoud kost 9000 Vïïen per jaar. De over het traject getrok- I n breede zwarte lijn, die den coureur als Swiizei' dient, moet volkomen recht zijn en hfpraan wordt groote zorg besteed, omdat een yetae onduidelijkheid ernstige gevolgen kan k'Fvsto'n vertrok naar Amerika met acht mé- caniciens twee dokters, drie verpleegsters en Ln ambulance. Uit Los Angeles en Indiana 's werden 35 beambten van de American Emobile Association beschikbaar gesteld nm de electrische tijdopnemers te bedienen. !t bestaan slechts twee apparaten, die derge- iii'-e hooge snelheden kunnen registreeren. In Staal verleenden 75 personen hun medewer- Wne bij deze record-poging. i!s men Eyston's prestatie met de vliegtuig- snelheidsrecords vergelijkt, dan hebben deze laatste weliswaar nog een ruimen voorsprong, doch zij maken toch niet zooveel indruk als de door middel van een auto gevestigde C Het wereldrecord in een watervliegtuig staat met 702.209 kilometer op naam van den Italiaan Agello, de topprestatie in een gewoon dipotui* werd door den Duitscher Wurster iet 610 950 K.M. geleverd. Wie heeft het meeste geld in den laatsten Tour de France verdiend? Vanzelfsprekend de winnaar Gino Bartali, wiens aandeel 25.000 gulden bedraagt. Dit geld komt uit velerlei bronnen, want behalve de prijzen en premies inden wedstrijd behaald, hebben verschillende fabrieken den Italiaan gratificaties gegeven voor het rijden en winnen met hun mate riaal, zooals versnellingsapparaat, fiets, ban den en zadel. Voeg daarbij de vele baancon- tracten als gevolg van de zege en men ziet, dat een succesvol wegrenner niet over beloo ning te klagen heeft. Trouwens, Bartali's landgenooten Girar- dengo en Binda werden al fietsend million- nair zij het niet in guldens, dan toch in lires' En ook Bartali zelf is al aardig op weg, Immers 25.000 gulden is meer dan een kwart millioen in Italiaansch geld. Het „Reichssportfeld" te Berlijn is in zijn Sóórt uniek, want het vereenigt binnen zijn muren alle installaties, die noodig zijn voor de sportbeoefening in den ruimsten des woords. Voor den geringen toegangsprijs van 30 pfennig kan iedereen dagelijks van deze accomodatie gebruik maken; men heeft dan de beschikking over een sintelbaan, wedstrijd- velden, een zwembad, doch tevens over de noodige attributen, zooals horden voor hin- dernisloopen, een voetbal, een speer, een dis cus, halters en gewichten, hookey sticks, etc. Het aantal beoefenaren, dat van deze prachtige gelegenheid gebruik maakt, is zoo groot, dat de recettes, gevormd uit deze toch zeer lage toegangsprijzen een van de voor naamste bijdragen vormt voor de winstge vende exploitatie van het complex. Gezien de naar verhouding nog veel te ge ringe belangstelling van onze jeugd voor athletiek in het algemeen, is het te betwij felen, of een dergelijke instelling in ons land evenveel succes zou hebben. De speerwerpers hebben zich in het thans afgeloopen seizoen wel bijzonder goed ge weerd. Niet minder dan tien Europeanen kwa men boven de zeventig meter en vanzelfspre kend vormen de Finnen bij dit tiental de meerderheid. Zes athleten uit het land van Nurmi verrichtten deze prestatie, die voorts door een Zweed, een Hongaar en twee Est- landers geëvenaard werd. Nikkanen met 77.87 meter, Jarvinen met 1687 (beiden Finland) en Sule (Estland) met 75.93 meter gooiden de speer zelfs boven de 75 meter. Het blijkt dus, dat op dit gebied Europa verre aan de spits gaat en daarom was het Europeesche kampioenschap te Parijs van evenveel waarde als een wereld-kampioen schap. Merkwaardig is, dat de Olympische kampioen van 1936, de Duitscher Stöck, te Parijs slechts de zevende plaats kon veroveren. De Italiaansche wielerbond had vorig j aai den sprinter Laotti verzocht, nog amateur te blijven tot na de wereldkampioenschappen te Amsterdam, omdat men hem terecht een zeer goede kans op den titel toekende. Loatti behaalde in de eerste maanden van het sei zoen vele overtuigende overwinningen, o.a. °P onze landgenooten Van der Vijver en Ooms. Maar toen het er op aan kwam, bleek Van oer Vijver uitstekend in vorm te zijn en in shat om de regenboogtrui voor ons land te veroveren. Loatti, de runner-up, is thans pro fessional geworden, doch het is de vraag, of hi) m de beroepsklasse tegen matadoren als Van Vliet, Scherens en Richter veel succes zal boeken. In Astolfi en Rigoni heeft Italië thans nieuwe candidaten voor den amateur-we' zeldtitel van 1939 Zaterdagmiddag om half vier zal in het njsuwe Amsterdamsche Hockeystadion bij de wschbaan een selectiewedstrijd worden ge- nouaen met het oog op het landentournooi, waaraan ook België, Duitschland en Zwitser land zullen deelnemen. In de elftallen heeft ®on ditmaal vrij veel spelers uit de provincie gnomen, een bewijs, dat het hockey in het yosten en Zuiden van ons land merkbaar vooruit gaat. opstelling der ploegen luidt: (si fam: Verhoeven (M. O. P.), de Waal «erdam) en postma (Zutfen)Van der Jm) H- Y- c-)> de Looper Sr. (Hilver- ïmSVan der Veen (Amsterdam); Gun- H. C.), Schnitger (P. W., De Roos C)- Van der Doll (H. D. M.) «wr (Togo). (Tii'hi?' Koetesmidt (Amsterdam); Weyers Cavia/ ,,en Mendes de Leon (Hilversum); Bnritl H Go°i). Vermeulen (Union) en Penger (Breda); Rodenburg (Amsterdam) Heybroek (Amsterdam), Kanters (Breda), Schmeink (B. M. H. C.) en Hazewinkel (Am sterdam). Het is opmerkelijk, dat zoowel Caviët als Schmeink in de B-ploeg zijn ingedeeld, ter wijl van der Graaf en van der Doll een plaats in het A-elftal hebben gekregen. Wellicht zal in dezen oefenwedstrijd blijken, dat eerst genoemd tweetal in aanmerking komt voor keuze in het nationale team. Speciaal Schmeink heeft in het vorige seizoen her haaldelijk getoond, samen met de Roos uit stekend te kunnen combineeren, terwijl de voorhoede door de aanwezigheid van drie B. M. H. C.'ers ongetwijfeld sterker en meer aan elkaar gewend zou zijn. Men zal zich herinneren, dat op voorstel van den Franschman Avé eenige jaren gele den een nieuwe bepaling bij biljartwedstrij den is ingevoerd, waardoor beide spelers een gelijk aantal beurten kregen en niet, zooals tot op dat oogenblik het geval was, de match bij het bereiken van het vereischte aantal punten door den eersten speler, voor zijn te genstander eveneens was beëindigd. Door die bepaling kreeg ook de tweede speler, zij het dan van acquit, de kans, een draw te be werkstelligen. Thans wil men verder gaan en beide spe lers hun laatste beurten laten uitspelen, tot zij door missen gedwongen worden te staken. Wanneer dus in een partij van 400 caram boles speler A, op 392 staande, een serie van 48 maakt en daardoor zijn totaal op 440 brengt, heeft speler B, die op dat moment 350 punten heeft, zonder van acquit te be hoeven spelen, toch de kans, door een serie van 100 in zijn laatste beurt, de partij met een totaal van 450 te winnen. Het is een bekend feit, dat er op honden tentoonstellingen zeer veel aandacht wordt geschonken aan den stand der ooren en de houding van den staart. Deskundigen zijn in staat, onmiddellijk te constateeren, of een hond werkelijk tot een bepaald ras behoort en of het dier in zijn soort een der beste is Daarom zal men begrijpen, welk een op schudding er werd teweeg gebracht, toen op een onlangs gehouden tentoonstelling van politiehonden een rechercheur een hond voorleidde, die in plaats van rechtopstaande ooren hangende had en wiens staart tus- schen de achterbeenen over den grond sleepte. „Maar dat is toch geen politiehond', zoo riep een deskundige uit. „Zeker", antwoordde de rechercheur, „maar geen gewone, dit is een hond van de geheime politie." onder leiding van B. Dukel. Wij laten allereerst volgen de oplossing van het derde vraagstuk. De stand in cijfers was: Zwart 9 stukken op: 4, 11, 12, 13, 14, 17, 21 24 25. Wit'9.stukken op: 23, 33, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 50. Wit speelt en wint door: 41—36 23—18 13x22 gedw. (daar op 12x23 3328 volgt) 33—^28 22x33 38x9 44x33 46—41 4x13 42—38 en 41—37 en wint. De stand van den oplosserswedstrijd luidt: H. A. Hühl 3 pnt., C. Suyk 3 pnt., J. J. H. Mer- tens 3 pnt., B. de Boer 3 pnt., J. de Vlugt 3 pnt., A. Lieferingh 3 pnt., J. Brand 3 pnt., N. N. 3 pnt., H. Lichtendahl 3 pnt., F. Dukel 3 pnt., P. Schiller 3 pnt., A. Krab 3 pnt., H. La- ros 2 pnt., H. Schaap 2 pnt.. allen te IJmui- dne. A. Buyck 3 pnt., G. Zuiderduin 3 pnt., B. v. Zweden 3 pnt., L. Schol 3 pnt., J. C. Fre- derik 3 pnt. te Santpoort. P. Schenk 3 pnt., Bakkum. K. Steenbeek 2 pnt., Hellendoorn. C. Peekei 3 pnt., Beverwijk. H. Koelemij 3 pnt., IJmuiden-Oost. H. Bakhuys 1 pnt. CORRESPONDENTIE. Sm., Santpoort. Dank voor uw toezending. Hoog, Beverwijk. Dank voor uw brief. Uw voorstel kunnen wij niet aannemen. B., Santpoort. Wij waren u vergeten. Nu is het in orde. WEDSTRIJDVRAAGSTUK 5. Van den hoofdredacteur van de pas ver schenen „Damwereld" den heer C. H. Huizer mochten wij drie vraagstukken voor den wed strijd ontvangen. Deze vraagstukken zijn door den auteur speciaal voor ons blad sa mengesteld en doen dienst als struikelpro- blemen. De oplossing van onderstaande compositie is dan ook verre van gemakkelijk. Aan de oplossers te toonen dat zij niet struikelen. Auteur C. H. Huizer, Den Haag. Zwart: l/aae VERTEGENWOORDIGER VOOR RÖNISCH - GRUNERT LIEBIG - KRUMM E.A. KRUISWEG 49 Verhooren - Stemmen - Repareeren - Inruilen (Adv. Ingez. Med.j HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse- Hilversum—Togo H.D.M.—Amsterdam. B.M.H.C.H.H.IJ.C. H.O.C.—Gooi. Promotie-klasse A: LeidenStrawberries. ZandvoortAlkmaar. Promotie-klasse B: B.H.V.B.M.H.C. 2. Tweede klasse B: B.M.H.C. 3—H.H.IJ.C. 2. Alliance—Leiden 2. H.B.S.—H.H.IJ.C. 3. Derde klasse C: B.M.H.C. 5Zandvoort 2. Leiden 4—B.M.H.C. 4. Derde klasse D: Hurley—H.B.S. 2. F.A.H.C. 2B.M.H.C. 6. Strawberries 2Ijsvogels,. KON. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Sport Vereent gaat den strijd aanbinden tegen het Amsterdamsche Vesta. Voor de thuisclub kon eigen terrein wel eens een over winning brengen. Het S.V.-terrein ligt bij de Ruïne van Brederode; er wordt om twee uur begonnen. De ontmoeting Blauw Wit 3T.H.B. werd uitgesteld. Haarlem 1 gaat naar D.V.D. 2 en zal haar handen volkrijgen. O.K. 2 ontvangt op het terrein aan de Zo- mervaart Sportief 2, dat nog niet speelde. OK. 3 gaat naar Blauw Wit 5. Het volledige programma luidt: N.-Holland 2B; S.V.Vesta, ArchipelGroen Geel, A.W.D.E.D.; 2C: K.V.D.Zuiderkwar tier, Z.K.V.Blauw Wit 2, Westerkwartier 2- Hercules, B.E.P.Oosterpark; 3B: ZKV 2 Amstelodanum 2, D.V.D. 2—Haarlem 1, Blauw Wit 4—D.D.V. 2; 3D: O.K. 2—Sportief 2, SwifT, 2—S.V.K. 2: 3E: Blauw Wit 5—O.K. 3 en K.VJD, 2Amsterdam Zuid 2. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Watervliet 1, dat haar eersten wedstrijd verloor, ontvangt Haarlem 2, dat nog niet speelde. Palvu 1T.H.B. 2 hebben ook nog een schoone lei. Meerlebosch 1 ontvangt Aurora 1, dat ons sterker lijkt. N. Flora 2O.K. 4 is de vierde ontmoeting. In de 2e klasse zijn vastgesteld: Aurora 3— Aurora 2, AnimoReady 2Meerlebosch O.K. 5—S.V. 3. In de 3e klasse A gaat het derde Animo-R. naar Palvu 2, Watervliet 2 naar S.V. 4 ontvangt T.H.B. 3 Oosthoek 1. Dreigt met 2924, terwijl ook 2024 belet] wordt door den verrassenden damzet met. Wit: Zwart 1 dam op 3 en schijven op: 5, 12, 13, 18, 19, 30, 33, 35 en 36. Wit: 15, 20, 24, 27, 32, 37, 44, 45, 47, 48, 49 en 50. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt in den wedstrijd. De oplossing dient uiterlijk 7 dagen na het verschijnen van deze rubriek op 1 October te worden ingezonden aan het bureau van dit blad Kennemerlaan, IJmuiden. UIT DE PARTIJ. In een partij die wij speelden met den heer J. J. H. Mertens kwam onderstaand fragment voor. Deze stellingen keeren in het partijspel .herhaaldelijk terug zoodat de vol gende combinaties leerzaam zijn voor den par tij speler. Zwart: 3"_ i B B I H 10, 11. 13, 14, 15, 35, 36, 3. 20—24 4. 29x20 15x24 5. 26—21 17x26 gedw 6. 37—31 26x28 7. 33x22 17x27 8. 38—32 27x38 9. 39—33 38x29 10. 34x5 en wint. Tot slot nog een geestige studie van Springer. Zwart: 8, 10, 11, 12, 14, 18, 19, 24. Wit: 27, 28. 31. 33. 34. 40, 41. 45. Wit wint door: 2822 8—13 gedw. 27—21 dwingt Zwart 3 te slaan. 18x47 2116 47x29 16x20 24x15 34x5. CORRESPONDENTIE. K. S. te H. Probleem en oplossing zijn zoo als u ziet goed. Ik hoop dat u allen uw be langstelling voor onze rubriek zult blijven be houden. Weet u de rèsteerende vraagstukken nog op te lossen dan ontvangt u van ons een troostprijs. Oplossingen en correspondentie te adres- seeren aan het bureau IJm. Crt., Kennemer laan 42, IJmuiden. (Adv. Ingea. Med.) VOETBAL. STORMVOGELS 2—AJAX 2. Stormvogels komt uit met: Kraak. Booy, Van Dongen, Keerssemaker, Heilig Jr., Glas. Lieperts, Goedhart. Schellevis, Schipper, Cupido. Wit: Zwart, Mertens: 3, 4, 6, 16. 17, 19; 21. 23. Wit, B. Dukel: 25, 26, 27, 28, 30, 37, 38, 41, 43, 47, 49. De kampioen van Noord-Holland Mertens speelde hier 4—9 om door met een combi natie te dreigen, uit de opsluiting te komen, b.v. 49—44? 17—22 27x29 15—20 26x17 11x31 36x27 19—24 enz., enz. Het spel verliep als volgt: 1 .4—9! 2. 36—31 15—20! De meest voor de hand liggende positiezet. Op verrassende wijze weet Wit te winnen door: 3. 30—24 20x29 4. 25—20 14x25 5. 38—33 29x38 6. 47—42 38x36 7. 28—22 17x28 8. 26x17 11x22 9. 27x29 36x38 10. 43x5 met gewonnen eindspel. Onderstaande stelling uit de derde partij na den 32en zet: Zwart: i mm m m mm «bi m m m m i m mmm Wit Zwart, Mertens: 3. 8, 9, 10, 16. 17, 18, 19. Wit, B. Dukel: 26, 29, 32, 33, 34, 37, 38, 39, 44, 45, 48. Het is weer een treffend voorbeeld dat het damspel typeert. Oogenschijnlijk contactloos, zonder dat het minste gevaar aanwezig is. Zwart speelde: 1 .14—20 2. 45-40 De wedstrijden voor Zondag. Wel behaalden onze eerste-klassers ditmaal niet het maximum aantal punten, maar dit neemt niet weg, dat we over de door hen be haalde resultaten best tevreden waren. We „tee kenen" elke week voor 75 pet. van het te be halen aantal winstpunten. V.S.V. deed, wat we van haar verwacht had den: ze stuurde V.U.C. met een 31 nederlaag huiswaarts. Wie de ploeg der roodwitten Zondag jl. aan het werk heeft gezien, zal, ondanks het feit, dat ze nog niet op volle kracht speelde, tot de con clusie zijn gekomen, dat de hoop gerechtvaar digd is, dat zij ditmaal in den strijd om de bo venste plaats een woordje zal medespreken. Dat de voorhoede doelpunten kan maken, wisten we het vorige seizoen al. Dooi'dat toen echter de verdediging niet zoo sterk bleek, raakte V.S.V. tenslotte leelijk in de knel. Thans echter lijkt ons de verdediging hech ter geworden, doordat Voet beter ingespeeld raakte en omdat De Vries een vrij sterk terug getrokken positie inneemt. Morgen krijgen de V.S.V.'ers wederom bezoek, thans van D.F.C. Naar verluidt, moeten de Dordtenaren, die een hunner beste aanvallers naar een andere vereeniging zagen vertrekken, dit jaar niet zoo sterk zijn; de wijze, waarop ze met 41 van Ajax verloren, wijst wel eenigs- zins in die richting. Dit moet echter voor V.S.V. geen reden zijn, de tegenpartij te onderschatten: daardoor zijn wel meer onverwachte uitslagen tot stand geko men! Van een normaal spelend V.S.V. zijn we overtuigd, dat ze beslag op beide punten zal leggen. Hoewel de Stormvogels ook nu nog twee hun ner beste spelers misten, hebben zij op den re gel, nog niet van C.V.V. verloren te hebben, Zondag jl. geen uitzondering gemaakt, zoodat de blauw-witten uit twee wedstrijden drie winst punten wisten te behalen. Uit de tot dusver gespeelde ontmoetingen is wel gebleken, dat de IJmuider voorhoede niet bijster productief is. Dit mag temeer opvallend heeten, omdat zij toch een speler als Schoorl in haar midden heeft van wien bekend is, dat hij schieten kan. Hij heeft echter te veel tijd noodig om tot een schot te kom err en mist ook het agressieve van Van der Lugt in zijn spel. Morgen trekken Prins c.s. naar A.D.O. De Hagenaars hebben in de Zilveren Bal-wedstrij den een aardig succes geboekt en hebben tot. dusver in de competitie evenals Stormvogels uit twee wedstrijden drie punten behaald. Het zijn dus tegenstanders, waarmee rekening dient te worden gehouden. Gelukkig voor Stormvogels is Woudenbei-g morgen van de partij. Hollenberg ontbreekt echter nog, doch Akkerman is een betrouwbaar plaatsvervanger. We rekenen dan ook in ieder geval op een gelijk spel. Met de Kennemers wil het nog maar steeds niet vlotten. Het is werkelijk een vreemd ge zicht. de Wijkers op de laatste plaats te zien staan met 0 punten uit 2 wedstrijden. Verontrustend is de toestand natuurlijk nog niet. In de eerste plaats duurt het seizoen nog lang en voorts werden beide wedstrijden slechts met den oneven goal verloren. Toch zouden we nu morgen wel eens een overwinning voor de roodzwarten willen no- teeren. De kans daarop lijkt onS1 vrij groot, om dat de tegenpartij voor morgen, de ex-eerste klasser R.C.H., ook nog niet veel goeds heeft laten zien; we zijn nog altijd van meening, dat de Wij kers tot dusver onder hun prestaties zijn gebleven. In ieder geval rekenen we op een ge lijk spel. De Beverwijksche derde klasser slaagde er zoowaar in, haar reis naar Succes met succes te bekronen, zoodat de roodwitten nog steeds in het bezit zijn van het maximum aantal pun ten. Zouden ze kampioensaspiraties hebben?... Op deze vraag zullen ze morgen het juiste antwoord geven, want dan komt Zaandijk op bezoek en van deze club loopen ook geruchten dat ze zin in den kampioenstitel heeft. Dat het zal spannen op het Beverwijk-terrein is te ver wachten. Beide clubs schijnen over een pro ductieve voorhoede te beschikken, wat den strijd aantrekkelijk kan maken. Een verdeeling der punten lijkt ons het meest waarschijnlijk. De Kinheimers hebben hun eerste winst- puntje binnen en nu zullen er wel spoedig meer volgen. We vermoeden zelfs, dat ze er spoedig twee zullen bijvoegen, omdat ze morgen op bezoek gaan bij Assendelft, de club. die in twee wedstrijden reeds 12 tegen-goals heeft. Als Raaymakers c.s. nu niet meer doelpun ten maken, dan hun doelman laat passeeren. weten we het niet. Ook de V.V.B.'ers boekten Zondag jl. in de ontmoeting tegen Zilvermeeuwen hun eerste winstpunt, doch dat zij er, evenals Kinheim. morgen ook twee punten bij zullen voegen, gelooven we niet. Ze moeten nl. op bezoek bij Zaanlandia en deze club heeft evenals Spaar- nevogels en E.H.S. nog geen enkel verliespunt. Een gelijk spel zouden we reeds een goede prestatie vinden. De nieuwe Castricumsche 4de klassers wach ten nog steeds op hun eerste overwinning of gelijke spel. Zondag verloren ze met 41 van Bergen. Ze hebben thans van twee wedstrijden reeds 7 tegen-goals. Morgen krijgen ze I.V.V. op bezoek, dat uit twee wedstrijden 4 winstpunten distilleerde en dat een doelgemiddelde heeft van 91. We ge ven den C.S.V.'ers ook nu weinig kans. Stormvogels 2 hield zich niet slecht door te gen Z.F.C. 2 gelijk te spelen. Morgen spelen ze weer thuis en wel tegen Ajax 2, dat niet zoo sterk schijnt als het vorige jaar. Toch geven we den Amsterdammers de meeste kans. De Kennemers-reserves hebben Zondag we derom gewonnen. Met T.O.G. 2 is ze thans de eenige club, die nog geen verliespunten heeft Het sterke V.S.V.-elftal heeft er zelfs al 2. De Kennemers ontvangen morgen Volewijc- kers en dat bete'ekent wederom een Wijker- zege. De V.S.V.'ers trekken naar Zeeburgia 2. Als ze niet beter oppassen dan Zondag jl., komen ze er weer niet zonder kleerscheuren af. HAARL. VOETBALBOND Overzicht. De eerste competitie-Zondag is weer achter den rug; het valt op dat er lustig op los ge scoord is. Gemiddeld werden ruim zes goals per wedstrijd gemaakt, hetgeen voor een be gin zeker niet onverdienstelijk is. In IA startte Bloemendaal n met een zeer fraaie 63 zege op R.C.H. V. Ook Hillinen H debuteerde niet kwaad en wist haar eersten wedstrijd tegen Schoten II met 3—2 te win nen. Kinheim III en E.D.O. Hl speelden met 22 gelijk, hetgeen aan de thuisclub wel eenig zelfvertrouwen zal geven. Spaarnestad begon de competitie al zeer slecht. Niet alleen ver loor de ploeg met 61 van D.C.O., maar boven dien konden eenige spelers dit resultaat blijk baar zóó slecht verkroppen, dat zij het noodig vonden om na afloop ook nog eens met tegen partij en scheidrechter te vechten. Gelukkig komen deze toestanden in onzen H.V.B. slechts weinig voor; wij twijfelen er niet aan of de Bond zal voor dit geval de schuldigen wel van repliek dienen. I.V.O D.W.O. won in deze afdeeling nog met 31 van Haarlem III A. In IB nam E.D.O. V met 9—6 geducht re vanche op het vierde E.D.O.-team voor de nederlaag van de vorige week. De 41 zege. welke R.C.H. Hl op R.C.H. IV behaalde kan als een normaal resultaat be schouwd worden. Hetzelfde zou gezegd kun nen worden van de 21 overwinning van Haai'lem III op Kinheim II, ware het niet. dat de roodbroeken eigenlijk meer kregen dan zij verdienden. Heemstede stelde wederom teleur door thuis met 23 van V.O.G. te verliezen. Het programma voor Zondag In IA ontvangt Bloemendaal n bezoek van Kinheim III; de witten hebben dus een goede gelegenheid om hun tweede zege te behalen. E.D.O. Ill achten we in staat om thuis spe lend van R.C.H. V te winnen en ook bij Haar lem IIIA—Schoten II geven we den gastheeren de beste kansen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 1 OCTOBER Thalia Theater: „Blauwbaards Achtste Vrouw" en „Bulldog Drummond Ontsnapt", 8 uur. Rex Theater; Lloyds of London" en „Geluk kige landing". 8.15 uur. Theater de Pont: „Arabische Machten" en „Paniek in den Aether", 8 uur. ZONDAG 2 OCTOBER Thalia Theater: „Blauwbaards Achtste Vrouw" en „Bulldog Drummond Ontsnapt", 8 uur. Van 3—7 doorl. matinée. Rex Theater: „Lloyds of London" en „Geluk kige landing", 8.15 uur. 3 uur: Matinée. Theater de Pont: .Arabische Maohteh" en ..Paniek in den Aether", 8 uur. Matinée 3 uur, AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 1 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „De Barones en de butler" en „Charlie Chan in Monte Carlo", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat; „Het meisje in de taxi" en „De man die zichzelf vond", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Spionnage in de Maginotlmie" en „Bandieten der woestijn", 8 uur. ZONDAG 2 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „De Barones en de butler" en „Charlie Chan in Mopte Carlo", 2.30—7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje in de taxi" en „De man die zichzelf vond", 2.30—7 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De vechtende speurder", 2.30 uur. „Bandieten der woestijn", 3.30 uur. „Spionnage in de Maginot-linie", 5 u. Spionnage in de Magino-linie" en „Bandieten der woestijn", 8 uur. MAANDAG 3 OCTOBER. Luxor Theater, Breestraat: „De Barones en de butler" en „Charlie Chan in Monte Carlo", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje in de taxi" en „De man die zichzelf vond", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Spionnage in de Maginotlinie" en „Bandieten der woestijn", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 1 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Dancing Society „Everybody": Stars from Broadway, 9—4 uur. Frans Hals Theater: „De Godin van de Jungle" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een nieuw Moto mysterie" en „Park Avenue", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drie gezworen kame raden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De vliegende dood" en „Joe Brown". Moviac Uurfilm Theater: o.a. Het Spook - ship en Lago Maggiore. Doorloopende voor stellingen van 2.30—11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 2 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds MAANDAG 3 OCAOBER Groote Kerk: Weldadigheidsconcert ten bate van Bethesda-Sarepta. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7