BEVERWIJK "ragen over hamsteren aan B. en W. Het antwoord van het college. Het raadslid de heer G. A. Rollenberg, heeft een viertal vragen tot B. en W. gericht over het z.g.n. „hamsteren" van levensmiddelen, waarmede ook een deel van de Beverwijksehe burgerij zich in de spannende dagen van de vorige week bezig hield. Het antwoord laten B. en W. op elke vraag afzonderlijk volgen. Vragen en antwoorden luiden: 1. Heeft het college kennis gekregen van het feit, dat in verband met de gespannen internationale situatie een groote inkoop van levensmiddelen plaats vindt? (Het z.g hamsteren). Het is den leden van ons college niet onbe kend, dat verschillende gezinnen op min of meer groote schaal levensmiddelen hebben ingeslagen. Het is hen tevens bekend, dat dit verschijnsel na Woensdag j.l. is afgenomen 2. Heeft het college kennis genomen, dat reeds prijsstijgingen der eerste levensbehoef ten plaats vonden? Hoewel wij van het feit der prijsstijging in verband met de bijzondere omstandigheden nog geen kennis hebben gekregen, meenen wij het vóórkomen daarvan te mogen afleiden uit de maatregelen, die van Regeeringswege tegen prijsopdrijving zijn getroffen. 3. Kan het college mededeeling doen van de maatregelen, welke het wenscht te tref fen om te voorkomen dat de levensmiddelen- voorziening in onze plaats geschaad wordt? Opgemerkt wordt, dat blijkens mededeeling van den Minister van Economische Zaken d.d. 28 September j.l. de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat tot distributie van levens middelen moet worden overgegaan, waarbij aan de gemeentebesturen een belangrijke taak zal worden toegewezen. In verband daar mede zullen de ter plaatse aanwezige voorra den worden opgenomen. Voor het treffen van verdere maataregelen achten wij voorshands geen grond aanwezig. 4. Wil het college van Burgemeeste en Wet houders met de Regeering in overleg treden om maatregelen te verzoeken, waardoor prijs stijging wordt voorkomen? De sub 3 genoemde mededeeling wijst op de voorbereiding van een wet tegen prijsop drijving; deze wet is inmiddels reeds tot stand gekomen. Een naxler overleg met de Regee ring komt ons in dit stadium nutteloos voor. De Hoogovenmensclien nog niet op dreef. Nederlandsclie Arbeiders Sportbond. ZaanlandiaV. V. B. (30) De straffe wind, die dwars over het veld blies, deed veel afbreuk aan het plaatsen. De Zaandammers zijn direct in den aanval en hun voorhoede wordt daarbij goed door de middenlinie gesteund. De verdediging van V. V. B. weet stand te houden. Zelfs slaagt V. V. B. er in het spel te verplaatsen, maar het blijft onproductief omdat de voorhoede maar steeds in het korte spel blijft volharden. In de eerste, helft slaagt geen van beide partijen er in het net te vinden. V. V. B. hervat het spel met eenige goede aanvallen, maar de verdediging van de gast- heeren blijft de situatie meester. De Zaan dammers werken zich los en trekken dan on stuimig ten aanval. Zij zien hun beter veld werk beloond met drie doelpunten. V. V. B. mist vervolgens een strafschop en zij krijgt in den resteerenden tijd geen kans meer zelfs de eer te redden. Met 30 behaalde Zaan landia de overwinning en deze kon geenszins onverdiend worden genoemd. LANGS DE LIJN. programma van de radiocentrale. DINSDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs: 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Lon den Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 10.05 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ner' 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Biussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. DE NAJAARSCOMPETITIE VAN „KENNEIMERLAND". De Beverwijksehe Rennersclub „Kennemer- land" hield Zondag voor alle klassen de eer ste rit voor de najaarscompetitie. De uitslagen waren: A-klasse (66 K.M.) 1. J. Leguit in 1 uur 54 min. 44 sec.; 2. A. Mooy. 3. A. Drenth (beiden op een halve lengte); 4. J. Berkhout. 5. S. Hollander. B-klasse (55 K.M.)1. Th. Kwantes in 1 uur 43 min. 37 sec.; 2. K. Troost. 3. G. Bak, 4. W. Dekker. C-klasse (44 K.M.): 1 A. Kuilman in 1 uur 26 min. 28 sec., 2. J. Hoefsmit (op 50 Meter). 3. B. Noë, 4. J. Jongejans* 5. A. Veenis, 6. Th Koek. Zondag houdt „Kennemerland een record- rit voor de A, B. en C-klassen resp. over 55, 44 en 33 K.M. HaarlemDe Zwaluwen (16) De Zwaluwen hebben in dezen wedstrijd de eerste klassers een stevige nederlaag toege bracht. Hoewel Haarlem in het begin van den wedstrijd het beste van het spel had, gelukte het haar niet te scoren. Langzamerhand wer ken de Beverwijkers zich los en bij den eersten aanval toonen zij zeer gevaarlijk te zijn. Toch neemt Haarlem de leiding, als door missen in de achterhoede de rechtsbuiten der gast- heeren Leijen kansloos passeert (1—0). Dit wordt Zwaluweij te bar en het is A. de Reuver, die uit een fraaie troughpass van Van Thiel de bakens weer in evenwicht brengt 11. De zelfde speler brengt nog voor de rust den stand op 1—2. Na de hervatting maakt Mandenmaker met een goed schot 13, terwijl even later Groot een vrijen trap onhoudbaar inschiet (14). Haarlem is totaal ontmoedigd, waarvan Groot profiteert door tweemaal achtereen te scoren (16). Nog eenmaal poogt Haarlem den ach terstand te verkleinen, maar de fraaie kans wordt jammerlijk gemist. Met een verdiende overwinning voor de Beverwijkers kondigt de goed leidende scheidsrechter het einde aan. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN SEPTEMBER. Aan het poostkantoor Beverwijk en het daaronder behoorend ambtsgebied werd ge durende de maand September ingelegd f 71621.37 en terugbetaald f 84883.53. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20794. EEN SLECHTE DAG VOOR KENNEMERLAND. Het was gisteren een zwarte dag voor de voetbalsport in ons gewest. Niet alleen, dat de clubs uit Beverwijk en omgeving het zoet der overwinning niet mochten smaken, het geluk, dat in de voetballerij toch altijd nog een krachtig element vormt had zelfs de heele kuststreek van Den Helder tot Haarlem toe in den steek gelaten. Op dezen somberen dag keerde de victorie Alkmaar den rug toe en vestigde zich in de Spaarnestad. Uit onderstaand lijstje is wel af te leiden, dat in Noord-Kennemerland de stemming onder de tallooze club-enthousiasten verre van enthousiast was. Hier is de „zwarte lijst" van Noord naar Zuid: H.R.C. (Den Hedler) verloor. Alcmaria Victrix verloor. C.S.V. (Castricum) verloor. Uitgeest verloor. Beverwijk verloor. Kennemers verloor. V.V.B. verloor. Kinheim verloor. V.S.V. verloor. Stormvogels verloor. Slechts Helder en Alkmaarsche Boys wisten uit gelijke spelen elk een kostbaar puntje machtig te worden. Zoo'n „dies irde" heeft voetbalminnend Noord-Holland-Noord in de historie nog niet meegemaakt. Het comité inzake huishoudelijke voorlichting. V eiliglieidsdagen van Hoogovens. Cursussen in voorbereiding. De Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende: Het Comité inzake Huishoudelijke Voorlich ting heeft zijn werkzaamheden hervat en wederom twee naaicursussen en één kook cursus op het program gezet, te geven in de Gemeentelijke Huishoudschool. Deze cursussen zullen in de tweede week van October begin- m. Soortgelijke cursussen worden overal m den lande georganiseerd en hebben vorig jaar hier en elders groot succes gehad. Zij, die ze volg den. vrouwen van werkloozen en van hen, wier inkomen dat van een werklooze niet te boven gaat, verkregen er kennis en vaardig heid, misschien altijd wel ge wenscht. maar nu zoo bitter noodzakelijk door de verminderde inkomsten. In betere tijden was het inkomen groot ge noeg om b.v. een kindermanteltje te koopen. schaar en centimeter raakten in onbruik en men kwam er niet aan toe om het uit een ander kleedingstuk te maken. Dit kan men o.a, nu weer leeren. Zoo zuinig mogelijk, en toch lekker en voed zaam een maaltijd bereiden, dat leert de kookleerares, en wie naar haar luistert ver krijgt voor haar leven een voor haar gezin waardevolle kennis. Het Comité is dan ook overtuigd, dat het aan leerlingen niet zal ontbreken, en acht het zelfs mogelijk, dat er vraag zal zijn naar een vervolgcursus. Het belang van dezen arbeid is vorigen winter volkomen begrepen door onze plaatse lijke vereenigingen en industrieën en het Comité hoopt, dat ook dit jaar een beroep op deze gevers beantwoord zal worden. Maar iedereen, die inziet, dat hier in één winter hulp verleend wordt voor vele winters in de toekomst moge bijdragen (Penningmees- teresse is mevr. C. Maters, Vondellaan 34, giro nummer 60454) en bedenken, dat iedere gege ven gulden tot minstens vijf guldens uitgroeit, n.l. met drie van de Regeering. die dit werk subsidieert en nog één van de toewijding der leeraressen en van de door de gemeente be schikbaar gestelde verwarmde en verlichte lokalen. En dat in een tijd, dat geld zoo moeilijk te beleggen is! Lezingen in het Kennemer Theater. Als onderdeel van de veiligheidsdagen van de Hoogovens van 812 October, wordt op Zaterdag 8 October in het Kennemer Theater een bijeenkomst gehouden, waar als sprekers zullen optreden de heeren Ir. A. H. Ingen Housz, De Roever, Hoofd van den Luchtbe schermingsdienst van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" en Ir. Spies. Op Woensdag 12 October worden de veili; heidsdagen besloten met een slotavond in de beide zalen van het Kennemer Theater Op dezen avond zal de indrukwekkende film „Kameradschaft" worden vertoond. Boven dien zullen de' heeren Ir. Ingen Housz, Spies en Blaauw het onderwerp ,,Onze veiligheids taak" bespreken. De film zal voor arbeiders in continudienst extra vertoond worden-op Woensdagochtend en Woensdagmiddag, eveneens in het Kenne mer Theater. Het concours van de Harmonie- kapel. Prijsuitreiking tot slot. Zaterdagavond zijn in gebouw „Harmonie' in de Groenelaan de prijzen uitgereikt van 't muziekconcours, dat de Beverwijksehe Har moniekapel op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag heeft gehouden. De voorzitter van de Harmoniekapel, de heer G. Scheuer, zeide o.m., dat hij met veel ge noegen de prijzen zou uitreiken, omdat zoo veel vereenigingen aan de uitnoodiging om de prijsuitreiking bij te wonen, gevolg hadden gegeven. Het organiseeren van een concours eischt zeer veel voorbereiding, "maar ook daarna moeten nog talrijke werkzaamheden worden verricht om alles tot een goed einde te bren gen. Door verschillende omstandigheden kon ook de prijsuitreiking niet eerder worden ge houden. Voorts bracht spr. dank aan de schenkers van de prijzen en hij hoopte, dat de muziek- vereenigingen nog vele concourssuccessen zouden behalen. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd, reikte de voorzitter de prijzen uit. De ver eenigingen „Prinses Juliana" uit Huizen en „Excelsior" uit Amsterdam kwamen respec tievelijk in het bezit van de medailles van H.K.H. Prinses Juliana en H.M. de Konin gin. De prijsuitreiking werd o.m. bijgewoond door mevrouw A. A. van HattumDekker, beschermvrouwe van de Harmoniekapel en den direteur van de kapel, den heer H. W. Hofmeester. Veiligheidsmaatregelen bij luchtaanvallen. De vragen van den heer Kollenberg. B. en W. hebben op de vragen van het raadslid, den heer G. A. Rollenberg over even- tueele maatregelen bij luchtaanvallen als volgt geantwoord: 1. Zien Burgemeester en Wethouders in den huidigen gespannen internationalen toe stand, waarin de vrede en veiligheid, spe ciaal van de kleine volken, waaronder ook het Nederlandsclie, door de aanvalszucht Van de fascistische staten wordt bedreigd, aanleiding tot het nemen van bijzondere voorzieningen ter bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen? Antw.: Daargelaten, dat het nemen der be schermingsmaatregelen geen deel uitmaakt van onze bestuurstaak, achten B. en W. het van genoegzaam belang om mede te deelen, dat, voorzoover hun bekend, in deze gemeente, die in de derde gevarenklasse is ingedeeld, al het mogelijke is verricht ter beperking van de gevaren, welke voor de bevolking uit lucht aanvallen kunnen voortvloeien. 2. Zijn Burgemeester en Wethouders be reid mede te deelen, welke maatregelen te dien aanzien door hun reeds zijn getroffen en wel ke voornemens zij ten deze koesteren in het bijzonder wat betreft de bescherming van de talrijke bevolking der arbeiderswijken? Antw.: Onder verwijzing naar hetgeen in sub 1 in de eerste plaats is opgemerkt, zijn B. en W. van oordeel, dat zij zich van een omschrijving dier maatregelen, die zich niet slechts tot de bevolking der arbeiderswijken moeten beperken, kunnen- onthouden. 3. Vinden Burgemeester en Wethouders in hetgeen in andere plaatsen, o.a. Den Haag, wordt gedaan inzake het maken van schuil plaatsen tegen luchtbombardementen voor groote deelen der bevolking aanleiding om eveneens in Beverwijk tot het nemen van dergelijke maatregelen over te gaan? Antw.: In aanmerking nemende, dat de ge meente 's-Gravenhage in de eerste gevaren- klasse is ingedeeld wordt er de aandacht op gevestigd, dat de bijzondere maatregelen, welke in een dergelijke gemeente worden noodig geacht, voor andere gemeenten met een lager gevarencijfer niet noodzakelijk of zelfs ongewenscht kunnen zijn. Het is B. en W. bekend, dat de gemeentelijke luchtbescher mingsdienst volledige aandacht aan dit onder deel van haar maatregelen heeft geschonken. LEDENVERGADERING VAN DEN L. T. B. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond houdt a.s. Woensdag avond in het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. installatie van den geestelijken adviseur en een bespreking van de voorstellen voor de te Alkmaar te houden gewestelijke vergadering. Beverwijk—Zaandijk (1—3) In een vluggen en pittig gespeelden wed strijd heeft Beverwijk de punten aan Zaan dijk moeten laten. Een gelijk spel had o.i. beter de verhouding uitgedrukt. Tot tweemaal toe ontsnapte het doel der be zoekers op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring, terwijl aan den anderen kant Zaandijk zeer goedkoop aan haar eerste doel punt kwam. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Als geheel was Zaandijk iets beter, doch de aanvallen van de roodbroeken waren veel ge vaarlijker. Vooral Markx was in dezen wed strijd zeer beweeglijk en een voortdurend ge vaar voor de tegenartij. Over het geheel was het een fair gespeelde wedstrijd, waarvan het in grooten getale op gekomen publiek veel heeft genoten. De eerste gevaarlijke aanval komt van Be verwijk. Na goed doorzetten komt Markx schuin voor het doel te staan; hij schiet listig over den keeper heen tegen den binnenkant van den paal. Een Zaandijker weet den bal tot corner te verwerken, welke echter niets oplevert. De volgende aanval van links zet Teeling te laag voor om succes te hebben en dan gaan de bezoekers er van door. Zij krij gen een corner te nemen, doch de bal wordt weggewerkt. Weer komen de bezoekers terug en wanneer Vessies, bij een voorzet van links, den bal mist heeft Zaandijk geen moeite om te scoren (01). Deze tegenslag is voor Maenhout c.s. het sein om er nog een schepje op te gooien. De Wij kers zetten een heftig offensief in. Markx lost een hard schot op doel, dat door den keeper wordt gestopt, doch direct daarna schiet Maenhout van dichtbij hard in. Weer is het geluk aan de zijde der bezoekers, want de bal ketst tegen den onderkant van de lat en wordt weggewerkt. De roodbroeken zijn direct weer voor het doel van de gasten. Zij krijgen achter elkaar twee corners te nemen, maar zonder resul taat. Een vrije schop op het Z.-doel stompt de keeper weg. Aan den anderen kant belandt een inge kopte bal uit een corner precies in de veilige handen van Hoogerwerf. Zaandijk is nu even in den aanval. Een vrije schop op ongeveer 18 meter afstand wordt door de Wijker- achterhoede gekeerd. Het spel is levendig en de aanvallen volgen elkander snel op. Beur telings zijn beide doelen in gevaar en in deze periode valt het goede-spel weer op van den jeugdigen Steen voorden. Zeven minuten voor de rust komt echter de gelijkmaker, wanneer Markx den bal naar Teeling plaatst en deze onmiddellijk inschiet (11). In de resteerende minuten krijgt Zaandijk nog een corner te nemen, die weggewerkt wordt en aan de overzijde schiet Koning nog een keer tegen den paal en dan is de eerste helft verstreken. Na de rust is het woord allereerst aan de thuisclub, maar het schot van Koning gaat over. Eenigen tijd gaat het spel dan vlug op en neer. Een tweetal corners door Beverwijk genomen brengt niet het gewenschte resul taat. Een zeer gevaarlijke aanval van de gas ten weet Woortman ten koste van een corner te redden. De hoekschop belandt achter het doel. De roodbroeken nemen het spel weer in handen. Herhaaldelijk is de voorhoede voor het doel der bezoekers, maar de keeper van Zaandijk is zeer goed op dreef en weet steeds redding te brengen. Een schot van Markx in den hoek verwerkt hij tot hoekschop. Het valt op, dat in deze periode van Beverwijk-over- wicht de kanthalfs der thuisclub teveel ach terblijven. Daardoor ontstaat er een groot gat en wordt Zaandijk in de gelegenheid gesteld eenige aanvallen op te bouwen. Uit één daar van, schiet de linksbuiten der bezoekers van dichtbij net naast. Ook houdt de Z.-voorhoede het spel iets tekort, waardoor Kuijer c.s. steeds weer met succes optreden kunnen. Markx schiet den bal uit de handen van den Z.-keeper en de bal rolt in het doel. De aanhang juicht reeds, maar de scheidsrechter annuleert dit doelpunt en geeft aan Z. een vrijen schop. Een goed ingekopten bal van v. d. Steen keert de keeper ten koste van een corner, die niets oplevert. Na een half uur spelen verwisselen Markx en Teeling van plaats, maar spoedig daarop hebben zij hun oude plaatsen weer ingenomen. Een aanval van de thuisclub wordt met moeite afgeslagen en de corner aan Z. toegekend wordt weggewerkt. Tamelijk onverwachts ne men de bezoekers de leiding, wanneer de rechtsbinnen van Z. een harden kopbal in zendt, die laag in het uiterste hoekje van het doel verdwijnt (12). Tien minuten is er dan nog te spelen en Beverwijk valt fanatiek aan. Goed zit de mid denlinie nu achter de voorhoede en steeds zwerven de Wijkers voor het Z.-doel, maar doelpunten blijven uit. Ook twee corners voor het Z.-doel goed genomen, brengen geen suc ces. Wel aan den anderen kant, wanneer een vrije schop, van dichtbij op het B.-doel ge nomen, hard wordt ingeschoten en de bal terugspringt. De bal komt bij den rechtsbuiten terecht en deze verhoogt de score tot 13. Met nog vi.jf minuten te spelen is Beverwijk een geslagen elftal. Maenhout probeert het met enkele harde schoten, welke rakelings overgaan. Zaandijk bepaalt zich tot verdedi gen en nu is er geen doorkomen meer aan. Het einde komt met een zege van 1—3 voor Zaandijk, dat hiermede veel meer kreeg, dan haar toekwam. HEEMSKERK A. D. O.TEYLINGEN (0—0). De eerste thuiswedstrijd bracht aan A. D. O niet de overwinning; met een gelijk spel moesten de blauw-witten zich tevreden stellen. Voor de rust, toen Teylingen het voordeel van den wind had, was het een gelijk op- ;aande_ strijd. Tot tweemaal dacht «ai m doo:a «c± sustenVal den. Een zevental corners bracht hpf 'ÖG-- viniT ppnitrs^inc iv, Têïli- udL. n. lj. «c 't.uia6 iuu nemen d<v.ir s. veel keeren faalden de voorwaari's^T^-' voorhoede der gasten was slecht k Na rust kwam A. D. O., gesteund «u. wind, flink opzetten, doch de aanval gen-doel, nog eenigszins m gevaar de kwam met een puntloos gelijk snei De verdere uitslagen zijn: A. D. O. 3—1. E. V. I. E. V. a—A. D. O. a V. V. E. a—A. D. O. b W. S. V. b—A. D. O. c LANDARBEIDERSBOND H h M 'ST- DHre.t>El)tr, Maandagavond half acht houdt rf0 arbeidersbond „St, Deus-Dedlt" een i vergadering in het K. S. A.-gebouw WIJK AAN ZEE HET JULIANAPLEIN MOET Rr-r ONTGELDEN. r De geweldige plaatselijke regenbuien - laatste dagen hebben te Wijk aan Zee hS scheidene inwoners tal van situaties geschapen. Zooals bekend is, ligt het centrum va* v dorp in een dal. Dit dal heeft haar 1 punt op het Julianaplein achter de Kerk. Zoodoende hebben de bewoners du?' dat gedeelte wonen, de meeste last water dat van de hoogere gedeelten toestroomen. van het haast alle wegen op het Julianaplein S bij zware regenval kan het water niet spoedig worden opgezogen en 200 kolkende en bruisende stroom. Ook eenige dagen geleden, tijdens een h. vige regenbui moesten de bewoners uit T omgeving het weer ontgelden en Hen hu ter huizen en kelders binnen. 1 Wa* Bij de fam. P. stroomde het water een h\ der binnen en de daar aanwezige winteram! visie bestaande uit aardappelen maakte groenten etc. werd geheel <w het water overstroomd. SANTPOORT FEESTAVOND „WILHELMINA". Nog ter gelegenheid van het 40-jarig be- staan der vereeniging had het bestuur van het fanfare-korps „Wiihelmina" een feest- avond georganiseerd in „De Weyman". De zaal was geheel gevuld. De avond werd geopend door den heer Erbrink, voorzitter van de feestcommissie, Deze memoreerde in de allereerste plaats het feit, dat op 9 Augustus j.l., den dag, waarop het 40-jarig bestaan werd gevierd, door een dames-comité namens de burgerij een twee tal saxophones was aangeboden. Allen, die hiertoe genoemd dames-comité in staat 'had den gesteld, bracht hij hartelijk dank. Hierna huldigde spreker „de oude garde", die zoo dapper stand had gehouden, toen de vereeniging 4 jaar geleden op den rand van den afgrond stond. Slechts 12 leden waren „Wiihelmina" nog trouw gebleven, maar deze wisten van geen wijken. Nieuwe leden wer den geworven, nieuwe instrumenten gekocht tot een bedrag van f 1200. Thans is „Wiihelmina" weer een krachtige vereeniging en is bovengenoemd bedrag af gelost tot op f 100 na. Het gezelschap Alex de Meester heeft met zang, dans en sketches den aanwezigen vervolgens eenige vroolijke uren geschonken. De avond werd met een bal besloten, CASTRICUM C.S.V.—I.V.V. (2—9). Het begin van den strijd deed geenszins vermoeden, dat C.S.V. zoo'n geduchte neder laag te incasseeren zou krijgen. De Castricum- mers liepen hard van stapel en de eerste stormloop levert reeds een doelpunt op uit een boogschot van Kossen. Ongeveer een half uur blijft de strijd gelijk opgaan Dan maakt I.V.V. gelijk, wanneer de verdediging van C.S.V. voor een vermeend buitenspelgeval verzuimt aan te vallen. Hoewel C.S.V. in het veld niet de mindere is, speelt I.V.V. beter voetbal. De gasten bren gen den stand op 12. Nog voor rust brengt Kossen uit een straf schop de partijen op gelijken voet. Na de rust keert Fortuna C.S.V. den rug toe. Het begon met drie doelpunten, die niet vrij waren van buitenspel. Toch gaf C.S.V. den moed niet op, maar de keeper van de gasten houdt de moeilijkste schoten, die worden ingezonden, uit zijn doel. Dit werkt ontmoedigend en daarvan profi teert I.V.V., dat de score tot 2—8 opvoert. Een strafschop uit een dubieus handsgeval voltrekt het vonnis geheel en met de korfbalcijfers 2—9 komt het einde. De leiding was dezen keer weer zeer zwak. De K.N.V.B. zal er goed aan doen ook in de lagere afdeelingen goede fluitisten te laten fungeeren. Het tweede elftal verloor met 3—0 van As* sendelft 3. het derde verloor van Krommenie- sche Boys met 10. R.K. S.V. „VITESSE". De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden waren: Santpoort 2Vitesse Vitesse 2Berdos 2 AANGEKOMEN. 30 September: IJstroom m.s. Huil Achillés (Du.) s.s. Antwerpen 1 October: Flandria s.s. Rotterdam D. G. Thermiotis s.s. La Plata Indus s.s. Londen Otterhound s.s. Le Havre Noord Stad m.s. Gr. Yarmouth Tunisia s.s. La Goulette Bushwood s.s. Gdynia Mary m.s. Rotterdam Valborg s.s. Skelleftea 2 October: Bramora m.s. Houston Socrates m.s. Chili Dalarö s.s. Lulea Randfontein m.s. Hamburg Ransdorp m.s. Antwerpen Starling s.s. Londen Amstelland s-s. Hamburg VERTROKKEN. 30 September: Berenice s.s. Hamburg Helder s.s. Hamburg Rim m.s. Emden Crijnssen s-s. West Indië Purfina m.s. Duinkerken Danae s.s. Rotterdam Akershus s.s. Oslo Iris s.s. Gdynia 1 October: Pluto s.s. Kopenhagen Runmarö s.s. Stockholm Serooskerk s.s. Hamburg Murjek m.s. Cape Race Monica m.s. Hamburg Eemland s.s. Hamburg Britanica s.s. Londen Titus s.s. Hamburg The President s.s. Delfzijl Fortuna s.s. Bremen Wilbo m.s. Londen Konsul H. Fisser s.s. Kopenhagen Embla s.s. Malmö Borthwick s.s. Leith Achilles s-s. Bremen Lowick m.s. New Castle Otterhound s.s. Swansea Amstelkerk s.s. West Afrika Flandria s.s. Gothenburg Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom m.s. Londen Mersey s.s. Goole Elziena m.s. Rotterdam 2 October: Ariadne s.s. Lissabon Bastant s.s. Oslo Snyg s.s. Odda IJzerverScheping. Het met stukgoederen beladen stoomschip Pluto van de K. N. S. M. is van Amsterdam komend in de buitenhaven van het Hoog- ovenbedrijf aangekomen om een partij ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. Om te dokken. Na de lading erts bij de Hoogovens te heb ben gelost is het Zweedsche stoomschip Murjek naar Amsterdam gevaren om in één der droogdokken te worden opgenomen tot het uitvoeren van eenige herstellingen. Oud ijzer heeft waarde. In 1921 strandde aan de Duitsche Oostzee kust het Duitsche stoomschip Reval, dat in weerwil van de krachtige pogingen der ber gingsmaatschappij niet meer vlot te sleepen was en door de hooge zeeën steeds hooger op het strand sloeg. In verband met de hooge waarde van oud ijzer heeft men nu het plan opgevat, het wrak zoover mogelijk af te branden, waarmede men nog twintig wagons oud metaal hoopt te verkrijgen wat nog een lieve duit vertegenwoordigt. Door mist verloren gegaan. De Engelsche stoomtrawler Worsley is door den dikken mist uit de koers geraakt en op de Schotsche kust in een gevaarlijke positie gestrand. Vermoedelijk moet 't schip als ver loren worden beschouwd; de opvarenden zijn gered. Ertsaanvoer. Met het Engelsche stoomschip Tunisia is van La Goulette een lading erts voor het Hoogoven bedrijf alhier aangebracht. Het Zweedsche stoomschip Dalarö kwam met een gelijke lading van Lulea binnen. ZWEMMEN. DE DAMESLANDENWEDSTRIJD DENEMARKEN—NEDERLAND. De Nederlandsche damesploeg voor den lan den wedstrijd tegen Denemarken op 5 en 7 Oc tober te Kopenhagen en voor de wedstrijden op 9 October te Odensee is als volgt samenge steld: 100 en 400 meter borstcrawl: Trude Mal corps (B.Z.Z.),Zwolle en Riet van Veen (R.D.Z.) 100 meter rugslag: Iet van Feggelen (Het IJ) en Dini Kerkmeester (Z.C. Rotterdam) 200 en 400 meter schoolslag: Jopie Waalberg (A.D.Z.) en Dora Heeselaars (O.D.Z.) 4 maal 100 meter estafette borstcrawl: Joke Groeneweg (R.D.Z.), Willy Soutekouw (R.D.Z.) Trude Malcorps en Riet van Veen. Algemeen reserve: Greta Sweres (H.D.Z.) SCHERMEN. COMPETITIE-WEDSTRIJD (DAMES). Maandagavond 3 October heeft in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond een dames- scherm wedstrijd plaats van de competitie van den Amsterdamschen Schermbond. De Haarl. Damesschermclub „Meijerini is gastvrouw; zij ontvangt de dames van ae Incassobank en van V. G. G. A. Deze laatst~, staan No. 4 op de ranglijst, terwijl de Haan. dames de 2e plaats bezet hebben. No. 1 «aan de kampioenen van het vorige seizoen, ru de afd. Incassobank, die ook nu weer sterk uitkomen. ATHEETXEK. MAEKI VESTIGT NIEUW WERELDRECORD 10.000 METER. nn Uit Helsinki: Nog is de 30 minutengrens ®P de 10.000 M. niet bereikt, maar steeds meer k men de wereldrecords in de buurt van net na uur. Tijdens atletiekwedstrijden te Heisi bracht de bekende Finsche athleet Taisto M het wereld- en Europeesch record op ce M. op 30 minuten 2 sec. Het oude record sro sedert 19 Juli 1937 ten name van zijn lan 8 noot ïlmari Salmfnen met een tijd van au 5.6 sec. gevestigd te Kowola.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2