BEVERWIJK De nieuwe bioscoopprogramma's Het Luxor Theater vertoont deze week al; hoofdnummer „Blauwbaard's achtste vrouw' Het andere hoofdnummer is de spannende film „Onder gele vlag". Hans Albers en Olga Tschechowa vertolken de hoofdrollen. Dank zij de heden overal toegepaste ge zondheidsmaatregelen op de schepen ver schijnt de zoo gevreesde gele vlag nog slechts zelden. Internationale gezondheidswetten hebben er voor gezorgd, dat de overbrenging van besmettelijke ziekten zoo goed als onmo gelijk geworden is, daar de quarantaine, d. w. z. het in observatie houden van de passagiers van een schip, waarop zich een besmettelijk ziektegeval bevindt, wanneer dit noodzakelijk mocht zijn, onmiddellijk kan plaats vinden, terwijl vroeger een besmet schip 20 dagen of langer in een quarantaine-station moest blij ven liggen. De uitvinding van de quarantaine stamt nog uit de middeleeuwen, toen Italiaansche kustplaatsen zich tegen de overbrenging' van besmettelijke ziekten beschermden door de passagiers, die met schepen aankwamen, ge durende 40 dagen in observatie te houden. Het interessante leven op een quarantaine- eiland voor de Zuid-Amerikaansche Atlanti sche kust, waar een alhoewel ten onrechte verdacht stoomschip moet aanleggen, wordt in deze film objectief geschilderd. Op dit kleine, geheel uitgestorven eiland ontstaat met de aankomst van het groote schip een bedrijvigheid, die rijk is aan spannende ver wikkelingen en avontuurlijke gebeurtenissen. Het eiland, waarvan de beruchte gele vlag waait, vormt het tooneel voor opwindende ge beurtenissen, die naar den roman van Fred. Andreas tot een fel geaccentueerde avontu renfilm omgewerkt zijn, waarvan de drama tiek uit een combinatie van fantasie en wer kelijkheid en het ontstane tempo uit de realistisch uitgebeelde voorvallen, ontstaat. Het zou te ver voeren tot in bijzonderheden over deze, door Gerhard Lamprecht geënsce neerde film uit te wijden. Zeker is, dat de ongewone plaats der handeling' in hooge mate tot de spanning van het geheel bij draagt. Kennemer Theater: „De wonderlijke avonturen van de onderzeeboot D-F' en „Snelheids duivels". De film „De wonderbaarlijke avonturen van de Onderzeeboot D-I", die vanaf a.s. Vrij dag' in het Kennemer Theater wordt ver toond, is gebaseerd op het emotioneele, ro mantische verhaal van Commandant Frank Wead (auteur van „Duivels van het verkeer" en „China Clipper"). De rolprent heeft tot achtergrond de vriendschap tusschen twee scheepsmakkers, waarvan de één den ander het leven redt bij een, per ongeluk tot zinken gebrachte duikboot. De film brengt den toe schouwer in contact met het dagelijksche leven aan boord van een onderzeeër, den hu mor en opvattingen van hen, die aan boord van zulk een Amerikaansch schip leven. Pat O'Brien, George Brent, Wayne Morris en Doris Weston geven uitstekend spel als vertolkers van de hoofdrollen. Trouwens het technische gedeelte is eveneens tot in de per fectie verzorgd, terwijl het camera-werk op een zeer hoog peil staat. Een buitengewoon aantrekkelijk filmwerk, met bewogenheid door Lloyd Bacon gere gisseerd en waarvan de sensationeele actie door unieke-opnamen wordt ondersteund. Franck Mc. Hugh zorgt in deze film voor de vroolijke noot. Hij waagt altijd een kans in de loterij en bij de paardenrennen, maar nooit wint hij iets, waardoor hij de bijnaam kreeg van Lucky. Eerst aan het einde van de film heeft hij een prijs gewonnen van 25.000 dollar, maar als hij het lot triomphantelijk aan zijn drie kameraden laat zien, blaast een windvlaag het lot uit zijn hand in den oceaan. De film eindigt, wanneer alle drie er naar duiken. Het andere hoofdnummer is de sensatio neele film „Snelheidsduivels". Een beeld uit de film „Blauwbaard's Achtste Vrouw". (Luxor Theater, Beverwijk.) W. B.-Theater „Kerels geven geen kamp" en „De onverbeterlijke bluffer". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het W. B.-Theater als hoofdfilm „Kerels geven geen kamp". Deze film is door den pers bui tengewoon enthousiast ontvangen. Wij laten hieronder eenige perstemmen volgen. De Telegraaf: „Deze film be teekent eéh opmerkelijk suc ces voor drie jeugdige sterren: Judy Garland, Mickey Rooney en Ronald Sinclair. Dit sym pathieke drietal draagt deze geheele span nen film". Algemeen Handelsblad „Er is in deze spannende film niets gemeens, maar het zit alles zoo knap in elkaar, dat de toeschouwer er plezier en aandoening, en soms sensatie aan vermag te beleven. Er zijn in deze film aardige jonge rollen van Judy Garland, Mickey Rooney, en een kostelijke rol van Sophie Tucker". Het Volk: „Niemand minder dan Max Reinhardt heeft van Mickey Rooney gezegd, dat hij een genie is. „Kerels geven geen kamp" is een spannende sensationeele film, een avontuur lijk verhaal op en om de renbaan. Een film met vaart en dramatiek, die de moeite zeker waard is." De Cetem: „Deze vlotte sportieve film is een aardige spannende historie, die vooral door het uit stekende spel van Mickey Rooney en de nieuwe ontdekking Ronald Sinclair buiten gewoon boeit. Een aparte attractie beteekent het optreden van Judy Garland, wier zang tot het beste van deze aantrekkelijke film behoort." Het Vaderland: „Een onderhoudende en goed geregisseerde film van de renbaan. De hoofdrollen worden door jeugdige acteurs met veel entrain en met niet minder begrip voor de moeilijkhe den, aan de uitbeelding verbonden, gespeeld. Judy Garland zingt o.a. een nieuwe song, die zij voortreffelijk voordraagt." Vooruit (Den Haag) „Judy Garland, een Amerikaansch won derkind, dat acteert en zingt als een vol wassene. Een onderhoudende en verzorgde film en voor de liefhebbers je-dat." .Kerels geven geen kamp" is trouwens een film, waarin meer „halfwassen acteurs", onder de hoede van Sophie Tucker als een goedhartige leidster van een pension voor kin der-jockeys, een boos plan van verdorven bookmakers tot een even spannende als amu sante oplossing brengen. De jonge Micitey Rooney, die reeds zooveel kinderrollen ge speeld heeft, en thans tot de jaren des onder scheids gekomen is, speelt de voornaamste jongensrol en dan is er nog een nieuwe ont dekking van den befaamden producer Harry Rapf, waardoor het trio gecompleteerd wordt: de fijne romantische kinderacteur uit Nieuw- Zeeland, Ronald Sinclair, die eenigszins aan Freddie Bartholomew doet denken. Het tweede hoofdnummer is „De onverbe terlijke bluffer" met Wallace Ford, Dickie Moore en Barbara Kent in de hoofdrollen. PERSONALIA. Voor het diploma met aanteekening van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael" slaagde de heer A. L. van Munster, Beverwijk. OPENBARE VERGADERING VAN „PLAN WEST0'. De Winkelierscombinatie „Plan West" houdt haar eerste openbare vergadering in het nieuwe winterseizoen op Dinsdag 18 October in de grote zaal van het gebouw der K.S.A. in de Peperstraat. De voorzitter, de heer W. Akse, zal een in leidend woord spreken over den arbeid en het streven van de vereeniging. Een groot deel van den avond zal aan de vroolijke klein kunst gewijd zijn. De verzorging van dit deel van het programma is toevertrouwd aan den humorist Cor Peperkamp van Uitgeest, die reeds eerder bij „Plan West" met veel succes is opgetreden. De gebruikelijke gratis verloting van een groot aantal fraaie en nuttige prijzen zal als gewoonlijk weer een zeer gewaardeerde at tractie zijn voor de talrijke belangstellenden, die de bijeenkomsten van „Plan West" plegen te bezoeken. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" werden in de week van 2430 September in totaal 30 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum, waarop de extra premie gold, was 30 September. Daarvoor kwamen in aanmerking: mevr. Jongeman, Hendrik Burgerstraat 20; eerw. zusters, Peperstraat; mevr. G. Berghuis, Gla- diolenlaan; mevr. Roos, Heemskerkerweg 39; mevr. Oort, Hendrik Burgerstraat. De steunverleening aan kleine tuinders. LEDENVERGADERING VAN R.K. STAATSPARTIJ. DE Hedenavond houden de af deelingen „St. Agatha" en „O.L. Vrouw van Goeden Raad" in het gebouw der KJ3.A. een ledenvergade ring, waarin de heer B. Machielsen leeeraar - -- aan de R.K. Tuinbouwwinterschool een lezing voorstellen konden de goedkeuring der zal houden over het onderwerp: „Er op of er vel7=adermg wegdragen. De L. T. B. acht haar onvoldoende. De plaatselijke af deeling van den R.K.^ Dio- cesanen Land- en Tuinbouwbond heeft gister avond onder leiding van den heer A. Aarden burg in het veilinggebouw aan de Breestraat een ledenvergadering gehouden. De voorzitter heette in zijn openingswoord speciaal den heer B. Machielse welkom. De minder goede opkomst van de leden, weet spr. aan de slechte weersomstandigheden. De notulen werden onder dankzegging on veranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het hoofdbestuur, waarin medegedeedl werd dat de kosten van de commissie voor den steun aan kleine tuinders niet ten laste van het Landbouwcrisisfonds kunnen komen. Vervolgens heeft de voorzitter eenige mede- deelingen gedaan over den steun aan kleine tuinders. In Beverwijk heeft dat heel veel werk geëischt om alles tot een goed einde te brengen. Voor dezen steun komen in aanmer king in groep A. 6. in groep B. 83 en in groep C 22 personen. Op 13 October zullen bij den Gemeentelijken Dienst van Sociale Zaken de eerste uitkee- ringen plaats vinden. De drie groepen komen alle in aanmerking voor de spaarregeling en voor goedkoope levensmiddelen. Degenen, die in groep C zijn ingedeeld, komen niet in aan merking voor de kolenbonnen. Voorts vestigde de voorzitter er nog eens de aandacht op, dat de inkomstenbriefjes duidelijk ingevuld moe ten worden. Verscheidene tuinders vallen nog buiten deze regeling. Deze moeten zich tot de ge meente wenden om steun. De voorzitter vrees de echter, dat deze post op de begrooting niet goedgekeurd zal worden, omdat in deze ge meente de regeling voor kleine tuinderssteun al wordt toegepast. Vervolgens heeft de voorzitter den Geeste lijk Adviseur, kapelaan Van Ginkel, geïnstal leerd. Spr. hoopte hierbij, dat de adviseur in deze afdeeling een vruchtbaar en heilzaam arbeidsveld zou vinden. Hierna heeft de heer B. Machielse in een kort betoog gewezen op het groote nut van een contact tusschen onderwijs, practischen tuin bouw en den L.T.B. Voorts heeft spr. den steun aan kleine tuinders nog eens nader uiteen gezet, waarbij hij o.m. opmerkte, dat in den beginne verscheidene gemeenten stug en stroef tegenover dezen steun stonden, wat vol gens spr. niet verwonderlijk was. Er zijn zelfs gemeenten geweest, die geweigerd hebben hieraan medewerking te verleenen en die dooi de overheid in Den Haag werden gedwongen dezen steun aan kleine tuinders te verleenen. Deze steun zal voor groote groepen tuinders niets te beteekenen hebben en het zal ook geen verbetering, maar eerder een verslechte ring in den bestaanden toestand brengen. Practisch is het onmogelijk, aldus spr., om een regeling voor het heele land te treffen, omdat de tuinbouwdistricten geheel met elkaar van karakter verschillen. Bovendien heeft deze steun tot gevolg, dat de tuinder, die een klein bedryf heeft, dat ook in normalen tijd niet in zijn behoeften voorziet, de vruchten hiervan zal plukken, terwijl anderen met een groot bedrijf geheel buiten deze steunregeling vallen. De heer Machielse eindigde met een krach tige opwekking om langs organisatorischen weg te trachten, hierin verbetering te bren gen. Bij de voorstellen voor de gewestelijke ver gadering, die te Alkmaar wordt gehouden, was o.m. een voorstel van den Kring Kennemer- land van den L.T.B.waarin verzocht werd op extra-steun op de aardbeien aan te dringen. wenschte, dat weer spoedig de zon bij den L.T.B. en in de bedrijven van de tuinders zal gaan schijnen. Voorts verzekerde de geestelijk adviseur, dat hij alle medewerking aan de af deeling zou verleenen en hij hoopte, dat de samenwerking van den meest hartelijken aard zou zijn. Nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt sloot de voorzitter op de ge bruikelijke wijze. CHRISTELJIKE JONGEMANNEN- VEREEN I GING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereeniging „Excelsior" hield gisteravond een ledenver gadering in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw aan de Populierenlaan. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer B. Hagen, heeft de heer M. Foeken, hulpprediker, een lezing gehouden over het on der werp „Karakterkunde". Naar aanleiding van deze lezing werden vragen gesteld, die door den inleider uitvoe rig werden beantwoord. De heer Foeken sloot de vergadering met Het was voor „Excelsior" een vruchtbare avond, want tien nieuwe leden konden worden Ingeschreven. ZWEMMEN. DENEMARKEN-NEDERLAND VOOR DAMES. Denemarken leidt met 17—16 p. Uit Kopenhagen: De officieele dameswed strijd tusschen de Deensche en Nederlandsche ploegen is Woensdagavond begonnen met drie nummers, n.l. de 100 meter rugslag, de 200 meter schoolslag en de 400 meter borsterawl. Iet van Feggelen en Jo Waalberg wonnen de beide eerste nummers; Ragnhild Hveger de 400 meter borsterawl. Dank zij het feit, dat in dit laatste nummer de eerste en derde plaats door een Deensche zwemster bezet werden, leidt Denemarken na dezen eersten avond met 17—16 punten. Vrijdagavond worden de wedstrijden voort gezet; op het programma staan de 400 meter schoolslag, de 100 meter borsterawl en de 4 X 100 meter borsterawl. Ida van Feggelen. Het is jammer, dat Cor Kint de reis naar de Deensche hoofdstad niet heeft kunnen mee maken, want de eerste twee plaatsen op de 100 meter rugslag zouden dan vrij zeker door haar en Ida van Feggelen zijn ingenomen. Ida van Feggelen heeft zich van haar taak bui tengewoon goed gekweten. Met haar prach- tigen slag ging de IJ-zwemster zóó soepel en snel door het water, dat haar overwinning geen moment bedreigd werd. Trouwens, het verschil werd voldoende in den tijd uitgedrukt: Ida van Feggelen 1 min. onder". Voorts zal in deze vergadering aan de orde worden gesteld het voorstel tot samenvoeging van de afdeelingen „St. Agatha" en „O. L. Vrouw van Goeden Raad". Indien dit voorstel wordt aangenomen zal in de volgende ver gadering het gewijzigde reglement worden behandeld. De voorzitter heeft hierna medegedeeld, dat namens de gezamenlijke organisaties aan het gemeentebestuur verzocht zal worden om toe slag op de ziekenfondspremie te verleenen. Voorts zal nog een verzoek worden gericht aan B. en W. om steun aan degenen, die buiten den steun aan kleine tuinders vallen. Vervolgens heeft de geestelijk adviseur nog een korte toespraak gehouden, waarin hij Jo Waalberg. Rest. „üellevue" BREESTRAAT 3 eves«kk UITZENDEN VAN DINED. TELEF. 3015. "ERS 14.2 sec., Ragnhild Hveger l min 171 Petersen werd derde in 1 min.'ia 9 Kerkmeester tikte ver boven de 1 rai5ec aan. ^'2fl{ec, Jo Waalberg heeft haar vorm tpn den. De strijd tusschen haar en Ine 0r!- met het jeugdige meisje Lykke zeer spannend. Doch op de laatste-nÖ was het duidelijk, dat onze landen eerste zou aantikken. De tijd was ve°öte goed, 3 min. 0.4 sec., een prestatie 2^ langen tijd niet door de verricht. '"^r Inge Soerensen werd tweede in 3 sec. Dora Heeselaar heeft uitstekendV3 best gedaan. Zij eindigde als vierde at 5.4 sec. 3 De 400 meter borsterawl was een - buit voor Ragnhild Hveger met een tllï 5 5 min. 8.7 sec. Het verschil met Rie Vanv was vrij aanzienlijk, hetgeen ook wel in5 tijd tot uitdrukking komt. Tmde Ma!, gaat nog steeds vooruit. Onlangs 1»£T? 400 meter in 5 min. 43 sec. af en nu $1 zij er weer ongeveer twee seconden af een scherpen strijd voerend met Eva Ara? die evenwel nog enkele seconden sneller iS De uitslagen van den eersten da* ij? 100 meter rugslag: l. Ida van Fe»®Xri min. 14.2 sec.; 2. Ragnhild Hveger 1 min vn sec.; 3. Birthe Ove Petersen 1 min. 182 4. Dini Kerkmeester 1 min. 22.6 sec. Nederland 6, Denemarken 5 punten 200 meter schoolslag: 1. Jo Waalberg 3*,;. 0.4 sec.; 2. Inge Soerensen 3 min. 3.3 WV Lykke Laren 3 minuten 3.7 sec.; 4. tw" Heeselaar 3 min. 5.4 sec. Nederland 6, Denemarken 5 punten. 400 meter borsterawl: 1. Ragnhild Hvejer i min. 8.7 sec.; 2. Rie van Veen 5 min. 238 sec- 3. Eva Arndt 5 min. 38.3 sec.; 4. Trude Mail corps 5 min. 41.5 sec. Denemarken 7, Nederland 4 punten, Stand na den eersten dag: Denemarken 17 punten, Nederland 16 pnt. SANTPOORT KINDERZANG. Het kinderzangkoor „Elimelech", directeur de heer S. Wiersma uit IJmuiden, geeft op 13 October a.s. zijn eerste uitvoering in dit seizoen in de Ned. Herv. Kapel. CASTRICUM Het transf ormatorgebouw van hel P. E. N. Een gevaar voor het verkeer. Nadat eenige maanden geleden een ernstig verkeersongeval was gebeurd bij het translor- matorgebouwtje van het P.E.N. op den 1: van den Van Oldenbarneveldweg en Stetweg te Bakkum, werd een krachtige actie gevoerd 0111 verplaatsing van dit huisje, dat een hindelijke. verkeersbelemmering vormt, verplaatst te krijgen. De V.V.V., Bakkum's Belang en de beide middenstandsvereenigingen lieten zich niet onbetuigd en richtten verzoeken aanB. enW. om zich met het P.E.N. daaromtrent in ver binding te stellen. Eenige ambtenaren van het P.E.N. hebben ter plaatse den toestand opgenomen en zij namen er nota van, dat het gebouwtje voor het verkeer inderdaad een obstakel vormde. Hierbij is het dan ook ge bleven. Na vijf maanden is nog geen enkele maat regel tot verplaatsing genomen. Deze week waren drie kinderen weer bijna het slachtoffer van deze gevaarlijke situatie. Het P.E.N.-huisje beneemt den bestuurden van voertuigen ieder uitzicht en zoo zag ook de bestuurder van een auto de kinderen niet naderen. Toen zij met hun autopeds om het huisje kwamen bevonden zij zich recht tegen over de auto. De chauffeur wist met groote moeite een ernstig ongeval te voorkomen. Deze gebeurtenis heeft nogmaals de wen- schelijkheid van de verplaatsing van het huisje bewezen. En ook uit een oogpunt van stadsschoon zou de verdwijning van het tranfonnatorgebouwtje op prijs worden ge steld. Wat de tuinders kregen, Dc notccring van de groentenvelllng. Dubbele boonen per kilo 12—16 et. Snijboonen per kilo 8—17 ct. Trosboonen per kilo 1014 ct. Enkele boonen per kilo 8—12 ct. Rpntegevers per kilo 1014 ct. Sla per 100 stuks f 0.50f 1. Andijvie per 100 stuks f 1—f 2-20- Groene kool per kilo 3—4 ct. Komkommers per stuk 2— 6ct. Aardbeden per doosje 14—18 ct. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rott. n. Vanc. 4 bij Mumbles ge ankerd. Noordani, Rott. 11. N.-York p. 4 Kaap Race. Boschdijk, N. Orleans n. Rott. 3 v, Tampico. Nebraska, Tacoma n. Rott. 4 te Londen. Binnendijk, Philad. n. Rott. 5 te Antwerpen. Beemsterdijk, Philad. 11. Rott. via Londen 4, 70 m. WZW. v. Niton. Burgerdijk, Rott. 11. N.-Orleans 4, 80 mijl O. van Land's End. HALCYON LIJN Stad Amsterdam, 4 v. Lulea n. Rott./Vlaard. Stad Vlaardingen, 7. (n.m.) van Wabana te Vlaardingen verw. Maasburg, 5 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Zaandam, Rott. n. Chantenay 5 te Cherbourg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (thuisr.) 5 van Kaapstad. Arendskerk (uitr.) 4 v. Napels. W1JKL1JN Stolwijk, Antw. n. Bord. 3, 50 m. O. v. Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 4 v. Rott. te Hamburg. Meliskerk, 4 v. Rott. te Hamburg. Boschfontein (thuisr.) 5 van Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 5 van Bordeau. Amstelkerk (uitr.) 5 v. Bordeaux. KON NED STOOMBOOT MIJ. Colombia, 5 v. Amst. n. Hamburg. Oranje Nassau, 3 v. W.-Indië te N.-York. Breda. 5 v. Antwerpen te Amst. Deucalion, 4 van Piraeus n. Cephalonia. Fauna, 5 v.' Palermo te Amst. Orion, 4 v. Napels te Catania. Vesta, 4 v. Piraeus n. Volo, Venus, 5 v. Venetië te Amst. Euterpe, 5 v. Bordeaux te Amst. Luna, 4 v. Can dia n. Amst. Tiberius, 5 v. Amst. 11. Hamburg. Ajax, 5 v. Amst. n. Kopenhagen. Cottica, Curasao n. Amst. 5 v. Plymouth via Havre. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland, 4 v. Amst. n. Hamburg. Salland, 4 v. Amst. te Buenos-Ayres. MEYER EN CO S SCHEEPVRT MIJ Polydorus, Batavia n. Amst. 5. Belawan. City of Oran, Dairen n. Rott. 3 v. Taku Bar. Gleniffer, Japan n Rott. 3 te Yokohama. Eurylocus, Batavia n. Amst. p. 4 Gibraltar Deucalion, Japan n. Rott. 4 te Hongkong. Bengloe, Japan n. Rott. 5 te Penang. Polyphemus, 5 v. Batavia te Amst. Laertes, 5 van Amst. n. Hamburg. Aeneas, Japan n. Rott. 4 te Londen. Menelaus, Japan n. Rott. 5 te Londen. City of Singapore, Cheroo n. Rott. 6 te Havre verw. Peisander, Batavia n. Amst. 4 te Suez. Melampus, Amst. n. Java 5 te Port Said. Myrmidon, Amst. n. Macassar p. 5 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) p. 5 Suez. Kota Agoeng (uitr.) p. 4 Sagres. Buitenzorg', 5 v. Rott. 11. Hamburg. Kota Baroe, 5 v. Hamburg te Karlshamn. Blitar, 5 v. Java te Rott. Sitoebondo (thuisr.) 5 v. Genua. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Bintang, 5 v. Amst. n. Hamburg. Poelau Bras (uitr.) 4 v. Sabang. Marnix van St. Aldegonde, 5 v. Batavia, n. Amsterdam. Poelau Laut (thuisr.) 5 van Port Said. Moena (thuisr.) 4 van Singapore. Johan van Oldenbarnevelt, 5 v. Amst. n. Batavia. AANGEKOMEN 5 October: Fauna s.s. Midd. Zee Polyphemus m.s. Batavia Breda s.s. Hamburg Venus s.s. Midd. Zee Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 5 October: Waterland s.s. Hamburg Ankara s.s. Rotterdam Laertes m.s. Hamburg Mary m.s. Hamburg Bintang s.s. Hamburg Pax I m.s. Grimsby Noordstad m.s. Goole Tiberius s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Colombia m.s. Hamburg Vlootvennindering. De Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Amsterdam heeft haar stoomschip Swaerde- croon onderhands aan een reederij te Saigon verkocht. Het schip komt nu onder Fransche vlag. Een drijvende jeugdherberg. Het oude Deensche fregat Jylland, dat is ingericht tot drijvende jeugdherberg in den- zelfden geest als de Duitsche jeugd de bark Hein Godenwind tot hare beschikking heeft had tot heden alleen ondermasten omdat men destijds het boventuig had weggenornen. Thans is het schip aan een werf te Mpcs- hagen weer volledig als zeilschip getul?d.^ de teekeningen, die nog van vroeger bes*®- den. In den volgenden zomer zal net staw dan ook weer geheel zoo zijn als het op 1864 deelnam in den strijd Helgo-W tegen het Oostenrijksch-Pruisisch eaa1»- Van de kosten, welke met deze veranaw gemoeid zijn en niet minder dan 100.0üu_^tu- nen bedragen, betaalt de staatskasJo- Kronen. Het ontbrekende wordt, a00*t?,lfl!e culieren tezamen gebracht na een r" inzameling. 'n Kwade kans..tl In uw wagen moet u niets wagen.... autorijden mag geen kansspel zijn: op den weg moet u het zéker weten!

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2