HET NIEUWE AVONDBLAD Scheveningsche logger vergaan Van de u Veiligheidsdagen 1938 der hoogovens onder groote belangstelling geopend. WEET U ?Mestina - dmama's ten ieetMMH Mk opvarenden elf gered IAARGANG NO. 289 MAANDAG 10 OCTOBER '38 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12V* ets., per maand 52V» cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. gantoor Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MU. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 31079L rratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim 1100,—, één lid duim ƒ50.— alle leden wiisvlneer ƒ60—. 2?of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuieen enz' fan— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden IJMUIDEN. Veel belangstelling voor den schuilkelder en voor het Arbeids- en Veiligheidsmuseum. Hoogovens-E.H.B.O.-colonne wint den Y/enckebachfonds-wisselbeker. rAN WERKT VEILIG is de ver persoonlijking van den Hoog oven-arbeider, die bij alles wat hij doet, hetzij hij op een lad en- klimt, hetzij hij werkt bij het los- m of laden van schepen ol bij een Steek, hetzij hij een moersleutel hanteert of een pikhaak de grootst moediike voorzichtigheid m acht neemt en zijn werk zoodanig uit voert dat de „trefkans" zoo gering moseiiik is. Hem daarin op te voeden is de taak van de verschillende vei- llsheidscommissies, die de schakel vormen tusschen directie en perso neel welke veiligheidscommissies Ir. Spies veiligheidsingenieur, als leider Het is het streven van de directie, het aan tal veilig werkende Jannen zoo groot moge li* te maken. Het vaste arbeiderscorps is nu zoo langzamerhand wel verzadigd van de werkt-veilig-gedachte, maar dit is nog niet het geval bij de losse en de jonge arbeiders, propaganda der veiligheidsgedachte, vooral onder deze categorie van arbeiders, was de inzet van de Veiligheidsdagen 1938, die van 8 tot 12 October het fabricage-schema van het bedrijf een aftakking geven, welke een deel van het eindproduct afleidt naar een tociaai product, dat veiligheid heet. De opening. De opening der Veiligheidsdagen 1938 vond Zaterdagmiddag plaats in het Casino door den directeur Ir. A. H. Ingen Housz in tegen woordigheid van een groot aantal belangstel lenden, die behalve uit bedrijfsdirecteuren, vele ingenieurs, veiligheidscommissies enz. o.a. bestonden uit de heeren B. Brute! de la Ri- vière, hoofdinspecteur van den Havenarbeid te Amsterdam, J. A. E. Muller, hoofdinspec teur van den Arbeid te Haarlem, P. C. v. d. Ja»t, veiligheidsinspecteur van Wilton-Feij en- oord, dr. W. R. H. Kranenburg, oud medisch adviseur bij de Arbeidsinspectie, Ir. de Muinck Keizer en de Reus van de Demka te Utrecht, J. P. Weijburg, commissaris van politie, A. de Wit en K. Luijting, resp. commandant van de brandweer en opperbrandmeester enz. De heer Ingen Housz sprak allereerst een woord van welkom, in het bijzonder tot de hoofdinspecteuren van den Havenarbeid en van den Arbeid, wier aanwezigheid hij op hoo- gen prijs stelde en tot de heeren, die zoo be reidwillig waren geweest, de jury te vormen voor de E. H. B. O.-wedstrijden. Veiligheids dagen, aldus spreker, worden af en toe ge houden om een hoogtepunt in de voortduren de zorg voor de veiligheid te hebben en om de gedachte aan de veiligheid hoog te houden. Ditmaal hebben de Veiligheidsdagen als con creet onderwerp de luchtbescherming en: hoe de veiligheidsgedachte gebracht kan worden tot die arbeiders, welke niet die opvoeding hebben gehad als de vaste arbeiders, n.l. de jongeren en de losse arbeiders. Hierin ligt de zwakke stee en het gaat er dus nu om, hierin verbetering te brengen. De luchtbescherming is met de grootste schroom begonnen, maar de oorlogsdreiging maakte deze actueel. Het luchtbeschermingsonderwerp is dus lang niet van de baan. Spreker hoopte, dat de vertoo ning van de film Kameradschaft bij de arbei ders levendig zal maken dat het noodzakelijk js, elkander te helpen. Door korte bespre kingen over bepaalde onderwerpen moeten we elkaar doordringen van de dingen, die we anderen willen bijbrengen. Voorts willen we iets laten zien in het Veiligheidsmuseum. Spreker verheugt zich er over, dat de her opening daarvan zal plaats vinden. En wat de luchtbescherming betreft zal het niet bij een bespreking blijven, maar zal ook de schuil kelder worden bezocht. Hiermede verklaarde de heer Ingen Housz de Veiligheidsdagen voor ■K, a begaf het gezelschap, dat zeker uit personen bestond, zich naar den schuil- 5! l Seb°uwd is onder de derde cokes- ovenbatterij. hat is nog eens iets anders dan de B^entehjke catacomben op het Willemsplein. Dikke wanden van ge opend beton, een kelder, zeker 4 a 5 M onder den beganen grond, waar Plaats is voor een paar honderd men- schen. Br is een nooduitgang, een soort luchtko- w met klimijzers. Een „Schutzraumbelüf- Wi,tVan zeer Sr°ote capaciteit zorgt voor de w, erversching. Er is een aparte afdeeling fpnil is geplaatst en waar zich ook <ch iif ?kanten bevinden. Voorwaar een p aats- waarin men zich in de ure des gevaars veilig kan bevinden, der to60? vluchtig hezoek aan den schuilkel- bertrtif-T1 de aanwinsten van de brandweer uitRPrf waar°nder een reddingswagen, t°n rn f met de modernste zuurstofappara at au i aut°matische long, met gasmaskers gereedschappen. Voor menige ge- spn\.e brandweer (ook voor die van Vel- 1 om Bloersch op te zijn. Veiligheids- en Arbeidsmuseum. Het Veiligheids- en Arbeidsmuseum is on dergebracht in een houten gebouwtje nabij de salpeterzuurfabriek. De verzameling is uit gebreid en telt thans tal van belangrijke en interessante „inzendingen", waarvan de meeste bezoekers voor de maquette van het bedrijf wel de grootste belangstelling aan den dag legden. Het: hoe het moet en: hoe het niet moet wordt op allerlei wijzen in het in teressante museum gedemonstreerd, zoowel ten opzichte van werkwijzen als van gereed schappen, kleeding enz. Het museum werd door den heer Bakker van de afdeeling Eco nomische Zaken aan de directie overgedra gen, namens welke Ir. Ingen Housz den heer Bakker dankte voor de wijze waarop hij een en ander heeft samengesteld. E. H. B. O.-wedstrijden. De E. H. B. O.-wedstrijden vonden plaats in de ruime opslagplaats van de Mekog. Er was een soort tooneel „opgeslagen", daar achter zat de jury en in een halve maan daarvoor stonden de stoelen voor de bezoekers, waar onder wij ook opmerkten den leider van het Roode Kruis te IJmuiden dr. W. van Haselen. Deelnemende colonnes waren die van E.H.B.O. Hoogovens, E.H.B.O.-IJmuiden, Roode Kruis, IJmuiden, E.H.B.O.-Wijk aan Zee (een dames- ploeg) en E.H.B.O. Beverwijk. Het Roode Kruis Beverwijk was niet opgekomen. De opgaaf bestond uit het verleenen van hulp aan twee arbeiders, die gewond waren op een zolderschuit door het breken van een sling. De uitslag was als volgt: le prijs (Wenke- bachfonds-wisselbeker) E.H.B.O.-Hoogovens, 138 p. en 46 p. voor den leider; 2. E. H. B. O.- IJmuiden met 120 en 38 p. (troostprijs). 3. Roode Kruis IJmuiden met 106 en 31 p. 4. E. H. B. O. Wijk aan Zee met 80 en 22 p. (troost prijs). 5. E. H. B. O. Beverwijk met 76 en 24 p. De heer Demmers heeft den beker aan de winnende ploeg overhandigd- Na een demonstratie van de hoogoven brandweer verzamelde zich een groot aantal bezoekers aan den broodmaaltijd in het Ca sino en werd de inwendige mensch versterkt na een woord van welkom, gesproken door den heer Demmers. Dr. van der Meer heeft tenslotte nog de opgaaf toegelicht, dr. Kranenburg richtte een woord van dank tot de directie van het Hoog- ovenbedrijf en de heer Germs (E. H. B. O. IJmuiden) richtte een woord van dank tot de jury. Tot half acht bleef men bijeen. OOK DE LOODSBOOT KREEG STORMSCHADE. De loodsboot, die Zaterdagmorgen voorgaats kruiste, heeft doordat eenige stortzeeën over het dek kwamen, schade aan de brug bekomen. Eenige ruiten werden vernield. MET STORMSCHADE BINNEN. Van de Zaterdag en Zondag alhier binnen gekomen haringloggers hebben de meeste vleetschade bekomen. Ook de vangsten waren tengevolge van den storm niet groot. DE CABARETAVOND DER IJMUIDER FEDERATIE. Naar wij vernemen zal op den hedenavond in Thalia door de IJmuider Federatie te hou den cabaretavond de heer J. A. Brandsteder, oud-bestuurslid een propaganda-woord spreken. WANDELSPORTVEREENIGING „STORMVOGELS". In de laatst gehouden ledenvergadering der Wandelsportvereeniging „Stormvogels" is be sloten, half November een feestavond te or- ganiseeren. Voorts werd besloten, een dans club op te richten, waarvan de leden tegen gereduceerde prijzen dansles ikunnen nemen. Een voorstel, om zich aan te sluiten bij de N. W. F. werd verworpen. Ongeval bij de Hoogovens. Ernstige gevolgen door een veiligheidshelm voorkomen. Vrijdagmiddag heeft op het hoogoven-bedrijf een ongeval plaatsgevonden, dat ernstige ge volgen had kunnen hebben. Een arbeider zou eenige schoppen aan een touw in het ruim van een schip laten zakken. Het touw was echter verward geraakt en toen de man het trachtte te ontwarren, glipte het met de schoppen uit zijn hand, waardoor alles in het ruim viel. De 41-jarige gehuwde arbeider F. Pletting, wonende te Beverwijk, die in het ruim bezig was met het bijtremmen van erts, kreeg een en ander op het hoofd. Daar hij klaagde over hoofdpijn en duizeligheid werd hij per zieken auto naar dr. Büller vervoerd en ter observa tie in het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Het was een geluk, dat Pletting een veilig heidshelm droeg. Indien dit niet het geval was geweest, zouden de gevolgen zeker veel ernstiger zijn geweest. Weer een heel eind dichter bij de 50000! Bevolking in September met 121 zielen toegenomen. Het overzicht van den loop der be volking gedurende de maand Septem ber toont aan, dat het aantal inwoners onzer gemeente in genoemde maand dat een van de bezienswaar digheden in Haarlem de zijn? SCHOTERSINGEL 117a (Adv. Ingez. Med.) met 121 vermeerderde. Het bedroeg op 1 October j.l. 47401, zoodat er 'n flinke stap naar de 50.000 werd gedaan. De bevolking vermeerde; door vestiging met 158 m. en 165 vr. of 3-23 en door geboorten met 29 m. en 42 vr. of 71. Totale vermeerdering 187 m. en 207 vr. of 394. De bevolking verminderde: door vertrek met 121 m. en 130 vr. of 251 en door overlijden met 13 m. en 9 vr. of 22. Totale vermindering 134 m. en 139 vr. of 273. Opvallend is, dat het geboorte-overschot van 49 bestaat uit 16 m. en 33 vr. R.K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND ST. JOSEPH. Hedenavond houdt de R.K. Bouwvakar beidersbond St. Joseph in het Patronaatsge bouw een vergadering. Behalve de algemeene punten vermeldt de agenda de bespreking van het contract in het bouwbedrijf en de candidaatstelling voor het bondsbestuur. voor groot en klein Daar moet U op de Schotersingel 117a voor zijn Duizenden boeken 2 ct. p. boek p.w. (Adv. Ingez. Med.) Bij het binnenkomen op de Noorderhavenpier geslagen Terugkeerend van de haringvangst is de Scheveningsche logger SCH 102 van de reederij N.V. Fr. Vrolijk, schipper Piet van der Zwan, Zondagmiddag aan de buitenzijde van de Scheveningsche haven op de Noorderhavenpier geslagen en vergaan. Het schip telde een bemanning van 14 koppen, waarvan er 11 zijn gered. De veertigjarige matroos Jan Bruin is in het ziekenhuis aan den Zuidwal overleden, terwijl de „jongste" Hendrik Roeleveld en de afhouder Cornelis Bruin vermist worden en vermoedelijk in de golven zijn omgekomen. Het was guur herfstweer en de Zuid-Westen wind joeg de golven hoop op tegen de haven hoofden. Velen wilden Zondagmiddag genie ten van het machtige schouwspel, dat de wilde golven bieden, en de visschersbevolking van Scheveningen trotseerde de wind- en regen vlagen om hun familieleden, die aan boord van haringloggers lange weken de zee hadden bevaren, een vroolijk welkom van de haven hoofden af toe te roepen. Om 12 uur ongeveer kwam er een logger in zicht, onmiddellijk gevolgd door een tweeden, die koers zetten naar de haven ooi met hoog water binnen te loopen. De wind had een kracht van 6 a 7 en men vreesde het weer niet, want in de afgeloopen week waren verschillende loggers binnenge komen toen de wind het water feller opzweepte dan vandaag het geval was. De Sch. 102 was om ongeveer 1 uur aan de Zuidzijde van de haven aangekomen en de schipper zette zijn logger in den juisten koers om de rustige haven binnen te loopen, na een reis van ruim 4 weken, waar op 38 last haring was gevangen. Voor den haveningang evenwel werd de stroom te sterk, de logger liep zeer sterk uit zijn roer en naderde de ge vaarlijke Noorderpier. Nog dacht men van den wal af, dat de logger zonder ongelukken deze manoeuvre zou vol brengen, toen twee geweldige golven vlak achtereen het schip totaal uit de koers brachten en voordat de be manning zich kon herstellen sloeg de Sch. 102 aan de buitenzijde van de Noorderpier op de zbazaltblokken welke de zeewering vormen. De schok kwam hevig aan, want het was van den wal af te zien, dat de logger water maakte en dat de bemanning een geweldigen strijd zou moeten voeren om het leven te be houden. Hoog over de bruine zeilen van de visschers- boot spatte het schuim uiteen en met iederen slag kwam het schip dieper te liggen en ge vaarlijker voor de 14 opvarenden. De redding. Oogenblikkelijk werden de verschillende reddingsdiensten gewaarschuwd. De beman ning van de reddingboot der Noord-Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij „Zeemans- hoop" spoedde zich naar de eerste binnenha ven, waar de. boot gemeerd ligt en na korten tijd voeren.de redders onder leiding van schip per M. Bruin uit om te trachten de opvaren den van den logger aan boord te nemen. Inmiddels waren op het Noorder havenhoofd ook alle voorbereidingen getroffen om van den kant af red dingspogingen te ondernemen. Drie leden van de bemanning van de Sch. 102 sprongen overboord en bereikten het strand, daarbij geholpen door vier mannen, die zich onmiddellijk na de stranding te water hadden begeven. Deze drie werden gered, maar één van hen, de ongeveer 40-jarige Jan Bruin, overleed in het ziekenhuis. De „Zeemanshoop" zwoegde tegelijkertijd tegen de geweldige deining op en in angstige spanning keken de duizenden toe zonder dat zij in staat waren de menschen aan boord de helpende hand te kunnen reiken. Aan boord van den logger wachtten nog elf mannen op hun redding. Twee van hen waren in den achtermast geklommen om zoo voor de mokerslagen van de golven bevrijd te blijven en zij moesten voor hun redding langs het verbindingstouw tusschen de masten naar vo ren klimmen, want de reddingboot had zich tusschen de pier en den logger ingewrongen en was gereed de opvarenden aan boord te nemen. Hoe velen het er waren? Niemand kon op deze vraag een antwoord geven, want men be schikte niet over communicatiemiddelen. In bange spanning stonden allen daar. Bur gemeester air. S. J. R. de Monchy en wethou der ir. L. J. M. Feber kwamen zich ter plaatse van de redingspogingen op de hoogte stellen. Om 2 uur maakte de „Zeemanshoop" zich gereed om de geredden in veilige haven te brengen. Maar de kleine boot had de grootste moeite zich tegen den stroom en de golven te handhaven. Telkens weer sloegen de zeeën over het dek: het was inderdaad een worsteling om het bestaan van velen! Van het Noorden van de haven voer de reddingboot ver naar het Zuiden en daar draaide het schip voor den wind om binnen te komen. Het was precies drie uur toen de „Zeemanshoop" de visschershaven binnenvoer, waarbij de duizenden, die het angstige tafereel hadden bijgewoond, juichten om de geweldige prestatie van schipper Bruin en zijn stoere mannen. Bij de loods van de Noord-Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij zorgde de Haagsche po litie voor een afzetting en daar kwamen de opvarenden van den logger aan wal, doodelijk vermoeid en verkleumd van de kou, maar ge lukkig, omdat zij aan den greep der golven ontstnapt waren. Wij telden 9 koppen, zoodat nog 2 leden van de bemanning vermist werden: de „jongste" Hendrik Roeleveld en de „afhouder" Cornelis Bruin, die waarschijnlijk in de vischnetten verward is geraakt en zoo een prooi der golven werd. De bemanning van de reddingboot bestond uit: M. Bruin, schipper, A. Toet, J. Dijkhuizen, Otto Klaassen, Gijsbert Groen, C. Grootveld, en A. P. Kamp, monteur. De boot voer onmid dellijk door naar de helling ter reparatie, want tweemaal was het schip in botsing met den gestranden logger gekomen. Twee auto's van den gemeentelijken genees kundigen dienst vervoerden de geredden deels naar huis, deels naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De 15-jarige Evert Groen werd op genomen in het Roode Kruis-ziekenhuis. Tegen de haven lag de Sch. 102 vrijwel on der de golven, welker kracht verminderde, omdat de vloed afnam. Uitvoering K. Z. O. S. Een der successtukken van den bekenden Haarlemschen acteur regisseur en auteur Henk Bakker is wel een van zijn jongst ver schenen werken „m Wespennest" geworden, een vroolijk blijspel in 3 bedrijven van vacan- tiegeneugten en verwikkelingen. Geen wonder, dat de R.K. tooneelvereeniging Kunst Zij Ons Streven besloot het seizoen ditmaal te openen met dit luchtige blijspel, dat geen al te zware eischen aan de spelers stelt en waarin de jongeren van den werkenden kring benevens enkele débutantjes een kansje kre gen den goeden naam. die K. Z. O. S. reeds bezit te helpen handhaven, al zou het alleen reeds zijn door te bewijzen, dat variatie van gezichten op het tooneel bij de vaste bezoe kers wel in den smaak valt. En tevens is er het groote voordeel aan verbonden, dat reser ves voor de toekomst gekweekt worden, voor een tooneelvereeniging een niet te versma den iets. Vooral waar hun een kans geboden wordt. Hoe goed men het daarmee wel eens treffen kan, zagen we in het vorige seizoen o.m. bij deze zelfde vereeniging. Zoo zagen we ditmaal de dames Jean van Ginneken (als de verliefde dochter Petro- nella des Amsterdamschen aardappelenhan delaars Koeman) en Dini Osendarp (als het van flirten afkeerige dienstmeisje Doortje). De' laatste maakte een verdienstelijk débuut. Petronella is voor een débutante zeer ze ker geen gemakkelijke rol. Ze heeft het er, kranig afgebracht en daarom mogen we net falen der climax van haar optreden, (het reciteeren van het gedicht) niet te zwaar aan rekenen. Dit opvoeren tot het hoogtepunt door het declameeren van dit epos eischt meer routine, (en regie). Het charmante spel van Tiny Tervoort als de schrijfscter Trude van Heel, rustig en be schaafd, hebben we met genoegen aan schouwd. Van deze speelster kan K. Z. O. S. nog veel genoegen beleven. De regie heeft hier reeds veel bereikt, daar zij nog slechts twee voorstellingen „meeloopt". De geroutineerde krachten van K. Z. O. S. maakten het stuk natuurlijk tot een waar lachsucces. Daar was dan het vlotte optreden van mevr. Jean v. d. KolkZwanenburg en den heer Joop Olsthoorn benevens de altijd even tot het humoristische neigende heer Jan v. d. Kolk. Dit kwartet droeg het eerste be drijf, dat in een stevig tempo ging; en het was een genot deze zich op het tooneel ge makkelijk bewegende dilettanten aan het werk te zien. De fijnere geestigheden werden door hen terecht naar voren gehaald en dit tezamen met hun routine maakten de tooneeltjes met de vele verwikkelingen tot de best geslaagde. Zij stonden op een belangrijker hooger plan dan de ietwat grovere der Amsterdamsche pensiongasten. De familie Koeman is natuurlijk ook een der hoogtepunten van het blijspel en er was ook hier naar gestreefd dit te doen zijn. De dames Jean van Ginneken, Ali Zwanenburg en de heeren Jan Boot en Gerard Zwanen burg vormden dit specimen van Groot-Mo- kum. Het Amsterdamsche accent (v.n.l. van Pa Koeman) stelde niet veel voor. Hun optreden ging hte vijftal gemakkelijk af. Mevr. Vrijhoef, die als trouwe K. Z. O. S.- speelster nooit ontbreekt, had met de moe derrol niet de minste moeite. De heer Boot, na enkele seizoenen rust gehad te hebben, gaf zijn beste krachten aan de vaderfiguur. Mej. Ali Zwanenburg vond in de rol der jongste spruit een kolfje naar haar hand; dat was weer eens in orde. Gerard Zwanen burg maakte een in het kader van deze groep waardig passenden vijfde. Vergeten we niet veldwachter Kaan (Her man Haver) te noemen, die in het volle besef zijner waardigheid de Heilige Hermandad representeerde. De voorzitter van K. Z. O. S., de heer H. C. van Kuijeren, heette de tallooze bezoekers, die Zondagavond de Patronaatszaal bevolk ten, hartelijk welkom. Spr. bracht dank aan den vertrokken geestelijken adviseur, Pater Theodorus, wien het bestuur dezen dag een telegram gezonden had om hem, die thans te Helmond vertoeft, nogmaals te danken voor, de prettige samenwerking. Spr. verwelkomde daarna den nieuwen geestelijken adviseur, Pater Majella, alsmede den heer Jan Nibbe- ring, den nieuwen muzikalen leider. Det heer M. B. Osendarp sprak daarna een woord ter opweking tot het vormen van een vaandelcomité, opdat de vereeniging bij het 10-jarige bestaan in 1940 een banier of vaan del aangeboden zal kunnen worden. De regie berustte ditmaal bij den heer Jan van Baar, die als Bart, de timmerman, met dit aardige rolletje natuurlijk niet de minste moeite had en het een eigen cachet meegaf. Het tempo zat er stevig in en de voorstel ling liep uitstekend, dank zij een goede rol- kennis en het vlotte spel van de combinatie Verduin—Van Heel—Nij hof, waarvoor gul ons compliment. Dat was tintelend acteeren van deze dilettanten. Een belangrijke verbetering van de entou rage der uitvoering was de aanwezigheid van het kamermuziek-ensemble, dat de entre- acte-muziek verzorgde en dat onder leiding staat van den niet in het minst in deze ge meente wel bekenden Haarlemschen musicus Jan Nibbering. Een woord van lof voor hun muzikale medewerking mag hier zeker niet ontbreken. We hopen ze nog dikwijls in het Patronaatsgebouw te mogen hooren. W.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1