Leiderdorp. Hert vraagstuk van het centrale vliegveld Wijkt nog steeds niet te zijn opgelost. Het Haagsche gemeentebestuur heeft er een adres over aan de regeering gezonden, waarin het aandringt op den aanleg van zoo'n vliegveld In Leiderdorp, zegt dat Schiphol te ver van Den Haag en Rotterdam is en aanvoert dat Den Haag en Rotterdam samen 1.100.000 in woners hebben tegen Amsterdam maa; 790.000. Dus zouden volgens dit argument de tweede en derde steden des lands gezamenlijk meer recht kunnen doen gelden op een vlieg veld in hun onmiddellijke nabijheid dan Am sterdam voor zijn geval kan aanvoeren. Nu, dit soort redeneering is vrij gemakkelijk te weerleggen en Amsterdam heeft al duide lijk getoond dat het niet tot zwijgen geneigd is. Derhalve trekt de hoofdstedelijke wethou der mr. G. C. J. D. Kropman tegen het Haag sche adres van leer in een interview met het N. v. d. D. Hij vindt het „een weinig elegant gebaar"een term die gelukkig gekozen is want hij moet Den Haag, prat als het pleegt te gaan op de élégance zijner gebaren, wel tot. in do ziel treffen. Wethouder Kropman zegt verder, dat dit adres op de regeering geen grooten indruk zal maken en dat hij lieele- maal niet vreest dat Amsterdam Schiphol zal verliezen zoolang men op het terrein der zakelijke argumenten blijft. Nu, die redenee ring met bevolkingstotalen lijkt naar niets, want Den Haag vergeet dat zich bij de Am- sterdamsche belangen die van Kennemerland met de stad Haarlem en van het Gooi met de stad Hilversum aansluiten. Bovendien komt het niet aan op de hoeveelheid menschen in de buurt van het vliegveld maar op het ladingsaanbod voor passagiers en goederen. Te dien aanzien heeft Schiphol getoond, dat het verreweg het gunstigst ligt. Den Haag's antwoord op dit betoog is te voorzien. Het zal natuurlijk zeggen dat het „ladingsaanbod" in de residentie wel hooger geweest zou zijn als het vliegveld maar dich terbij gelegen had. Nu werd het transport te lastig en te duur. Waarop Amsterdam weer zal antwoorden: maar het is veel beter ge worden door den aanleg van den nieuwen weg Amsterdam-Oegstgeest en nu is het not' niet höog omdat jullie Hagenaars voor een groot deel gepensionneerden en renteniers zijn en wij Amsterdammers een handelsstad bevolken. Maar wethouder Kropman heeft nog meer pijlen op zijn boog. Tegenover Den Haag's list, om Rotterdam bij zich in te lijven en de belangen dezer tweede koopmansstad des lands met geestdrift naar voren te brengen, stelt hij zijnerzijds slimheden die er zijn mogen. Ze zijn van financiëelen aard. „Is Den Haag van plan om mee te betalen aan den aanleg van een vliegveld in Leiderdorp?" vraagt hij onschuldig. Het heeft altijd gratis van Waalhaven en Schiphol kunnen profitee- xen. Nu, dan zal h'et voor dit doel toch geld moeten over hebben en de kosten voor den Staat moeten helpen verminderen. „Vermoe delijk zal de Haagsche Raad het adres op dit punt nog aanvullen, waarbij tevens zou kun nen worden overwogen of de gemeente Den Haag wegens kapitaalvernietiging op Waal haven en Schiphol niet een bescheiden scha deloosstelling schuldig is aan Rotterdam en Amsterdam Het blijkt opnieuw: meneer Kropman is een slimme man. En als bij u de herinnering mocht opkomen aan de wijze waarop Frank rijk en Duitschland hebben gevrijd naar de gunst en vriendschap van Polen is dat geen wonder. De besturen van onze drie grootste gemeenten lezen blijkbaar de buitcnlandsche berichten goed en leeren er wat van. Trou wens: burgemeesters en wethouders brengen het vaak tot minister en diplomaat. Is onze tegenwoordige minister van Buitenlandsche Zaken niet ex-burgemeester van Den Haag? Of mr. Kropman succes zal hebben met zijn poging, de Kennenierlandsche en daarmee ook Haarlemsche belangen bij de Amster- damsche in te lijven waag ik te betwijfelen. Leiderdorp zou voor ons niet veel verder dan Schiphol zijn en ik denk niet dat het Haar lemsche gemeentebestuur erg warm voor deze zaak zal loopen. Des te meer gelegenheid geeft ons dit, een onpartijdig oordeel over het dispuut onzer drie grootste gemeentelijke kemphanen uit te spreken. En dan geloof ik inderdaad, dat als men meent dat één groot vliegveld als inter nationaal knooppunt op den duur voor ons kleine land voldoende zal blijken niet alleen wegens zuinigheid, maar ook omdat het ver keer voortdurend sneller wordt, de wegen steeds verbetering ondergaan en de groote luchtlijnen geen onnoodige „halteplaatsen" zullen wenschen het er weinig op aankomt of het centrale vliegveld Schiphol of Leider dorp is. Als er nog verschil van beteekenis be staat zal dat spoedig zijn weggevaagd. Als dit inzicht ook bij de regeering mocht overwegen De geredde bemanning van den Zondag vlak bij de Scheveningsche haven verganen logger SCH 102, wordt door familieleden van de reddingboot afgehaald. zou zij dienen te zeggen: laten we dan Schip hol maar in eere houden, want daar zijn nu al millioenen aan ten koste gelegd, het is tot een modern vliegveld gemaakt en waarom zouden we dat kapitaal nu weer gaan ver nietigen? Ook geloof ik met mr. Kropman dat de ver gelijking van 1.100.000 menschen in Rotterdam en Den Haag met 790.000 in Amsterdam geen practische beteekenis heeft. Natuurlijk zou een vliegveld te Leiderdorp een mooi object voor werkverschaffing zijn. maar dat kan de be slissende overweging niet wezen. Er zijn trou wens genoeg andere objectendie noodi- ger zijn. R. P. BEVERWIJK ZILVEREN JUBILEUM. Op 22 October zal het vijfentwintig jaar geleden zijn. dat de heer H. Dames tot regent van het St. Jozefgestieht werd benoemd. VERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. Op Maandag 17 October zal wederom een vergadering van de R.K. Staatspartij worden gehouden, ditmaal ter verkiezing van een be stuur en tot wijziging vaa het huishoudelijk reglement. PADDENSTOELEN-EXCURSIE UITGESTELD. De paddenstoelenexcursie, die de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze Zondag zou houden Ls wegens de slechte weersomstandigheden niet doorgegaan. LEDENVERGADERING MODERNE TRANSPORTARBEIDERSBOND. Woensdagavond houdt de plaatselijke af deeling van den Modernen Transportarbeiders bond een ledenvergadering in het gebouw .Adrichem". De agenda vermeldt o.m. een be stuursverkiezing en een bespreking van de winterpropaganda. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN Zooals wij reeds berichtten zullen in de kerk van de H. Agatha aan de Breestraat conferen ties worden gehouden voor niet-katholieken. Deze conferenties, die geleid worden door pater Winkel, dominicaan uit Zwolle, zullen worden gehouden op de Donderdagavonden 10, 17 en 24 November, 1 en 8 December. V.V.B. VEROVERT DE EERSTE PUNTEN. V.V.B. wint den toss en trapt met den feilen wind in den rug af. A.E.D. is het eerst voor het doel der tegenpartij, maar spoedig neemt V.V.B. den aanval ver, zonder nochtans ge vaarlijk te zijn. Technisch spelen de gasten een prima partij, waarbij vooral de rechter- wing goed samenspeelde. Na vijf minuten krijgt Spruijt een corner te nemen, die Schadée inkopt (10). Goed samenspelend trekt A.E.D. naar vo ren, maar de verdediging van V.V.B. is in staat, deze aanvallen af te weren. Bij een uit val van V.V.B. weet Bakker met een schot van den vleugel af in het bovenste hoekje te scoren! (20). Ondanks dezen achterstand behoudt A.E.D. het beste van het spel. Na een half uur zakt het tempo iets bij de gasten, wat voor V.V.B. het sein is tot hernieuwde aanvallen. Na de rust was van Workum wegens een blessure vervangen door Stoffers. Steeds was A.E.D. in den aanval tot een kwartier voor het einde. De verdediging van V.V.B., waarin Olivier uitblonk, wist stand te houden. z A.E.D. was technisch een klasse beter, maar in tactisch opzicht moesten zij de meerderheid van V.V.B. erkennen. VOETBAL. De Kennemers—O. S. V. (4—1) De Kennemers schijnen zeer veel waarde te hechten aan traditie. Ook in den wedstrijd tegen O.S.V. hielden zij weer een traditie in eere, door deze Za&nsche club, die nog nooit van de Kennemers in een uitwedstrijd heeft gewonnen, te kloppen. Een minder goede kant hieraan is, dat Kennemers nog nooit in Oost- zaan op beide punten beslag heeft kunnen leggen. Waarschijnlijk zijn de roodzwarten dan ook met groot zelfvertrouwen aan den wed strijd begonnen en behalve op enkele mo menten na, bleef dit zelfvertrouwen in dezen wedstrijd overheerschen. Hierbij kwam nog, dat de Kennemers reeds in de eerste minuut de leiding namen; dit doelpunt heeft veel bij gedragen tot den gunstigen uitslag. De Kennemers, die in de eerste drie wed strijden voor de competitie geen enkele over winning geboekt hadden, hebben in deze ont moeting aan de bezoekers op volkomen ver diende wijze een nederlaag toegebracht, die nog grooter had kunnen zijn, wanneer alle kansen benut waren. Verschillende kansen heeft de Kennemers voorhoede gehad, want het anders zoo trapvaste en hechte backstel van de bezoekers heeft vaak raar staan te schut teren. Het gladde veld en de gladde bal speelden wel in het bijzonder aan de verdediging van O.S.V. parten. Het aanvalskwintet van de Kennemers mist hier een goeden doorzetter, om de onverwachte kansen, die door mistrap- pen of halfgeraakte ballen ontstonden, te be nutten. Nu konden herhaaidelijk de backs zich herstellen en het leder met verre trappen wegwerken. Alleen Brethouwer kwam nog wel eens van den vleugel af, maar ook meestal te laat. In de laatste minuten van de tweede helft gaf Brethouwer echter eenige goede voorbeelden, wat met doorzetten bereikt kan worden. Vooral'Groot mist 't doorzettingsver mogen en staat vaak geheel onnoodig te ap- pelleeren, inplaats van zijn tegenstander aan te vallen. De middenvoor aan den anderen kant reageerde op de geboden kansen veel sneller; de Kennemers mogen dan ook van geluk spreken dat hun verdediging in beteren vorm was, dan die van O.S.V. Bovendien was het doelpunt, dat direct na den aftrap werd gescoord merkwaardig was, dat ook in de laatste minuut van de tweede helft een doelpunt werd gemaakt van groot belang voor de groote overwinning van de gasthe-eren, want direct na dit doel punt ging O.S.V. op winst spelen en de mid denlinie trok met den stopperspil, die een goeden wedstrijd heeft gespeeld, ten aanval Maar de Kennemers zagen de kansen op een overwinning en trokken zich ook niet terug. Zoo ontstond er voor de rust een spannen de wedstrijd, waarin beide elftallen op winst speelden, hoewel Kennemers iets in de meer derheid was. De gastheeren zagen thans in, dat aanvallen de beste verdediging is. Horeman, die als midhalf stond opgesteld, nam allesbehalve een verdedigende houding aan; hij steunde zijn voorhoede uitstekend. Dank zij de geringe prestaties van de beide buitenspelers van O.S.V. sloten Veenstra en Van der Wal zich goed bij hun aanvoerder aan, zonder evenwel hun verdedigende taak te verwaarloozen. Zoowel Schipper als Bret houwer werden geregeld in deze aanvallen betrokken; verscheidene goede voorzetten kwamen van hun voeten. Door zijn snelheid en doortastend optreden was Brethouwer een doorloopend gevaar voor de verdediging; ver scheidene keeren passeerde hij den rechts back, die aan snelheid veel te kort schoot. Hij -as het dan ook, die den hattrick verricht te. De drie doelpunten van Brethouwer kwamen door het juist op tijd naar binnen loopen bij een aanval van rechts, tot stand. Voora het derde doelpunt in dezen wedstrijd, waar van Schipper de grondlegger was, liet zien, dat Brethouwer een uitstekende opvatting van zijn taak als linksbuiten had. Ook Schip per probeerde het eenige malen, maar hij was niet gelukkig met zijn schoten, waarvan er één op de doellijn nog weggewerkt werd. De grootste fout bij O.S.V. was, dat de vleu gels veel te weinig in het spel betrokken wer den om succes te bereiken. Men bouwde te veel op den middenvoor, die te weinig steun ondervond van zijn binnenspelers. In het scoren van den gelijkmaker had hij een groot aandeel, want hij stelde zijn binnenspeler in de gelegenheid om te schieten. Van Urk viel over het gladde leder heen. Een oogenblik zakte het spel van de Ken nemers, maar een half uur na het begin ont stond na een voorzet van Boom zoo'n geharre war om den bal, dat eigenlijk niemand wist wie hem in zijn bezit had. Drie, vier maai werd het leder ingeschoten; tenslotte gelukte het aan Steeman en Groot om gezamenlijk aan de Kennemers weer de leiding te geven. Na de rust heeft de overwinning nog menig maal in gevaar verkeerd; eerst tegen het einde stelde Brethouwer met twee goede schoten de zege veilig. WAT DE TUINDERS KREGEN. De noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 2045 ct. Sla per 100 krop f 1.50f 3.10. Postelein per kist 2038 ct. Andijvie per 100 krop f 0.90f 2.70. Wortelen per bos Zl/25 ct. Raapstelen per bos 1—2 ct. Peterselie per bos 1IVi ct. Selderie per bos 12 ct. Prei per kilo 2l/24 ct. Tomaten per kilo 49 ct. Aardappelen per H.L. f 2.70f 3.10. Uien per kilo 2V24 ct. Breekpeen per kilo 23 ct. Waspeen per kilo 2V23*/2 ct. Snijboonen per kilo 716 ct. Dikke boonen per kilo 520 ct. Knollen A per stuk 46 ct. Idem B 21/2—3 ct. Komkommers per stuk 36 ct. Bloemkool le soort per stuk 341/2 ct. Idem 2e soort per stuk 2 ct. Groene kool per kilo 23 ct. Gele kool per kilo 2i/2—3y2 ct. Roode kool per kilo 2—3 ct. Chineesche kool per kilo 13y2 ct. Spruiten per kilo 58 ct. Aardbeien per doos 20—32 ct. Appelen per pond 411 ct. Peren per pond 59 ct. Druiven per pond 1013 ct. Pronkboonen per kilo 3 ct. Trosboonen per kilo 1420 ct. Schorseneeren per kilo 10 ct. Meloenen per stuk 824 ct. RINGVERGADERING VAN HET JONGEREN VERBOND. Op Maandag 17 October houdt de Ring Kennemerland van het N.J.V. een vergadering in Heemskerk. Ook de Christelijke Jongeman- nenvereeniging „Excelsior" zal aan deze ver gadering deelnemen. Het vertrek is vastgesteld om 7.30 uur van net Meerensteynplein. GEVAL VAN KINDERVERLAMMING GECONSTATEERD. Gisteren is ook in onze gemeente het eerste geval van kinderverlamming geconstateerd. Het patiëntje, een dl ie-jarig jongetje is naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. LEDENVERGADERING VAN STAATSPENSIOEN. De plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering houdt Donderdag 13 October in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een verslag van de Algemeene vergadering, bespreking voor de najaarsvergadering en een bestuursverkie zing wegens periodiek aftreden van de heeren Van Wingerden en Smit en van een lid ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Van der Ende. HET WINTERPRO GRAMMA VAN DE JONGEMANNEN VEREENIGING. Het winterprogramma van de Christelijke Jongemannenvereeniging is voor de komende maanden als volgt vastgetseld: 24 October: Inleiding van den heer Tabak. 21 November: Ringvergadering. 28 November: Lezing van den heer Honig 19 December: Ringvergadering. 9 Januari: Jaarvergadering. BEVORDERINGEN TEN RAADHUIZE. B. en W. zijn voornemens met ingang van 1 Januari 1939 te bevorderen tot commies den adjunct-commies le klasse, werkzaam o<p de le afdeeling, waarnemend chef van de 3e af deeling en tot adjunct-commies 2e klasse een der klerken, werkzaam op de le afdeeling der gemeentesecretarie. WIJK AAN ZEE AFSCHEID HULPPREDIKER NED. HERV. GEMEENTE. De onlangs te Ilpendam beroepen Ds. Foeken zal Zondag 30 October 3 uur zijn afscheids preek houden in de Ned. Herv Kerk te Wijk aan Zee. De heer Foeken houdt 6 Nov. a.s. zijn eerste preek te Hpendam. CASTRICUM De aanbesteding van riole, werken. 'erijj. Plaatsgenoten laagste inschrijf De volledige uitslag van de rw meentebestuur gehouden aanbel*'' de rioleringswerken, bestekken 1' ring)) en II zuiveringsinstallatie volgt: uaile) lüMtafc C de Groot, Bakkum I f 9i8gQ. a. Voordam, Zoeterwoude 11 f 7on?J broek en Co. Bloemendaal 1 f ïunnn neweg, Rotterdam i f 118000' tt f al' de Nijs, Castricum I f 94600- p p doorn I f 101200, II f 84300; A jes, Koog aan de Zaan II f 75000- Zn., Castricum II f 56900; w dam, II f 69900: P. G. de Jong f 116300, II f 82700; A. Bruin WnJsf8*-- f 96200; A. P. Komen, Zaandam mering en Rekus. Wierden 1 f 98300 tt s--' J. Ooms, Avenhorn I f 116400. n f -i?!'i; Onder de Linden. Hillïgersger°- 1 f G. f 81600; Sanders, Rijswijk I f 117090 rri?11 Nopper en G. Oort. Den Helder 11 f Mnn.7; Schut, Alkmaar II f 63000; J dam II f 74400: A. dBHn>' I f 130000. II f 80900; H. van Diik t 104577: H. Kleyn, Wormer n f 62041TÏ 1 d. Geer en Stuifzand Leiden I f miann Groot, Oudorp i f 104900; De Moei en t 11 Alkmaar i f 103000; Gebr niem^ Heiloo i f 98765; J. Dienaar, ijSf' f 104300; A. Borst. Bakkum I f 105S.J Splinter, Ridderkerk i f 104600' c vei en Co., Teteringen i f 113488; Aannemend voorheen Strijland, Uithoorn i f 102000- n7 Jong en W. Borst, Bergen, Bakkum 1 fC!e R. Holman en Zoon, Alkmaar 1 f 87750 w f 65000; e. Woud, Wormer i f 94789, n f «l, W. Aafjes en Co, Assendelft i f 84900- v5 en Smets, Papendrecht i f 103400- a sew Haarlem i f 98997; A. J. Sijsener, f 61700; P. Breed en Zn., Mz f 126000, Gebr. Min, Bergen f 123000^ Laagste inschrijvers; bestek ID. dejon*» W. Borst, Bergen-Bakkum met f 34500 II C. de Groot, Bakkum met f 56160. Zooals wij reeds berichtten is de aangehouden. C.S.V.—UITGEEST (0-1). C.S.V. is er niet in geslaagd op eigen terrein overwinning te behalen. In een vooral van C.S.V.-zijde slecht gespeelden wedstrijd moest de eer aan de bezoekers worden g«. laten. Met dat al hebben de vier gespeelde wed- strijden nog geen enkel winstpunt opgeleverd, TEYLINGEN—VITESSE (0-1). Vitesse heeft Zondag in een lastigen alt. wedstrijd een mooie overwinning behaald 05 Teylingen en neemt thans de eerste plaati op de ranglijst in. Het eenige doelpunt in dezen scoorde Res uit een hoekschop. WATERPOLO. BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN TE HAARLEM Zondag a.s. zal in het Haarlemsche Sport* fondsenbad de Wintercompetitie ^an de bin* gen Haarlem en N.H. boven het Y van den K.N.Z.B. beginnen. Niet minder dan 28 zeven tallen zullen elkaar in zes klassen bestrijden, De indeeling van de Klassen is als volgt: Dames: H.P.C., D.W.R. 1, D.W.R. 2, Haarlem, Heeren: lste Afd.: Haarlem 1, Nereus 1, V.Z.V, 1, H.V.G.B. 1, H.P.C. 2. 2de Afd.- D.A.W. 1, de Ham. H.P.C. 3.D.WR, 2 H.V.G.B. 2, Haarlem 2. 3de Afd.: Nereus 3, H.V.G.B. 3, V.Z.V.2, Haarlem 3. D.W.R. 3. 4de Afd.: K.Z. 1, Velserend 1, V.Z.V.J, H.P.C. 4. 5de Afd.: Haarlem 4, H.V.G.B. 4, D.WJt.i, Heerenduinen. De 106 te spelen wedstrijden worden in vier verschillende baden gehouden; het Haarlem sche Sportfondsenbad, Stoop's Bad en de overdekte inrichtingen te Velsen en Alkmaar. In het Sportfondsenbad zullen ook de eerste klasse ontmoetingen van D.W.R. en HP.C, plaats vinden. Voor Zondag is het volgende programma te Haarlem vastgesteld, H.P.C. 1—D.W.R. 2 Dames. D.W.R. 2—Haarlem 2 2e Afd. H.P.C. 2—H.V.G.B. 1 le Afd. D.W.R. 3—Haarlem 3 3e Afd. Denzelfden avond dat de Wintercompet:,:e begint zal het Haarlemsche zevental te Am sterdam te water gaan voor een revancne wedstrijd tegen het Amsterdamsche zeventa.. Wonnen de vorige maal de Haarlemmers m» 8_2 van een gehavend Amsterdamsch zeven tal. thans zullen zij de sterkste ploeg, waann de vooraanstaande Y-spelers een belangrijke rol zullen spelen tegenover zich vinden. En behalve deze polo-evenementen ra Maandag a.s. nog een strijd volgen m het Haarlemsche Sportfondsenbad tusscner. ce twee beste dameszeventallen van Nederiana. de A.D.Z. uit Amsterdam en H Z.P.C. uit Den Haag. Deze ontmoeting, waarbij het kampioen- schap van Nederland op het spel staat, za.JP het oefenuur van D.Wit. te 10 uur gespeeL worden. DAMMEN. JAARVERGADERING HAARL. R.K. DAMBOND. Woensdagavond 12 October zal dejaajver- gadering van den Haarl. R.K. om m houden worden. Op dezen avond zullen de 1 worden uitgereikt. SUJEEP/ TJEINCENi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, 11 (2 n.m.) v. N.-York te Rott. verw. Volendam, 8 v. N.-York te Rott. Rotterdam, 8 v. N.-York n. West-Indië. Statendam, 9 v. Rott. te N.-York. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York p. 9 Lizard. Edam, 8 van Rott. te Baltimore. Breedijk, 8 v. Rott. te Tampico. Binnendijk, Rott. n. Philadelphia p. 9 Dun- geness. Nebraska. 9 v. Vancouver te Rott. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 7 te Cris tobal. HOLLANDAFRn^A LIJN. Boschfontein (thuisr.) 8 v. Mombassa. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 9 v. Vlaardingen n. Wa- bana. Flensburg, 9 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Amsterdam, Lulea n. Vlaard. p. 9 Brunsbuttel, 11 (v.m.) verw. Rozenburg, 10 v. Bilbao te Vlaardingen. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 8 v. Lagos. HOLLAND—AUSTRALlê LIJN. Arendskerk (uitr.) 9 van Izmir. Almkerk, 10 v. Rott. te Hamburg vertr. 11. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 9 te Hongkong. Grootekerk (thuisr.) 9 te Hongkong. Meerkerk (uitr.) 10 v. Genua. Zuiderkerk (thuisr.) 9 v. Aden. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) p. 7 Royal Sovereign Licht schip. Zaanland thuisr.) 8 v. Las Palmas. KON NED STOOMBOOT MIJ. Achilles, 9 v. Rott. n. Algiers. Aurora, 8 v. Villa Real de San Antonio te Genua. Ceres, 9 v. Bourgas te Amsterdam. Euterpe, Amst. n. Bordeaux 10 v. IJmuiden. Colombia, 9 v. Hamburg te Amst.. Hebe, Amst. n. Kopenhagen p. 10 Holtenau. Helder, 8 v. Hamburg n, Amst. Hercules, 10 v. Rott. n. Alexandrië. Iris, Danzig n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Mars, 8 v. Susak n. Amst. Merope, 9 van Ceuta te Melilla. Nereus. 8 v. Vigo n. Villagarcia. Odysseus, Amst. n. Gdynia p. 10 Holtenau. Orion, 8 v. Palermo n. Malaga. Orpheus, Stettin n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Pericles, Barbados n. Amst. 10 te Havre. Pluto, Kopenhagen n. Amst. p. 9 Bruns buttel. Rhea, 10 v. Rott. n. Lissabon. Saturnus, 9 van Varna te Constantza. Tiberius, 9 v. Hamburg n. Amst. Trajanus, 9 v. Rott. n. Tunis. Ulysses, 9 v. Alexandrië te Amst. Venus, 10 v. Amst. te Hamburg. Vulcanus, 9 v. Triest te Fiume. Bodegraven, 8 v. Talcahuano n. San Antonio Stella, Tanger n. Malta pass. 10 Gibraltar. Triton, 9 v. Thessaloniki te Derindje. Vesta, 10 v. Thessaloniki te Stamboul. Dido, 6 v. Curasao n. Haiti. Plato, 8 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Midas, 2 van Ciudad Trujillo te Curasao. Strabo, 6 v. Curacao n. Maracaibo. Medea, 5 van Curacao n. Maracaibo. Ajax, 10 van Kopenhagen n. Stettin. Ganymedes, 10 van Alexandrië naar Pernis. Pygmalion. Catacolo n. Amst. 10 80 m. ZW. v. Ouessant. Poseidon, 10 Oran n. Genua. Ariadne, 10 v. Amsterdam te Portimao. Breda, 10 v. Amst. n. Chili. MEYER EN CO 'S SCHEEP VRT MIJ. Benvorlich, 6 te Hongkong voor Rott. Bellerophor, Rott. n. Japan 10 van Suez. Polyphemus, Java n. Hamburg 10 v. Amst. Maron, 8 v. Amst. te Batavia. Stentor, 9 v. Batavia n. Amst. Eurylochus, 10 v. Batavia te Amst. Patroclus, Japan n. Rott. 7 v. Yokohama. Aeneas, 9 v. Japan te Rott. Agamemnon, Japan n. Rott. p. 9 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera (thuisr.) p. 10 Kaap del Arml. Soekaboemi (thuisr.) p. 10 Dover 11 (2 v.) verw. Buitenzorg, 9 v. Hamburg te Rott. Garoet (uitr.) 8 v. Makallah. Kedoe (th.) 9 Pt. de Galle. Kota Agoeng (uitr.) 8 v. Genua. Kota Baroe, 10 van Karlshamn te Rott. Kota Nopan (th.) 8 v. Port Sudan. Siantar (uitr.) 10 te Belawan. Sitoebondo (thuisr.) p. 9 Sagres. Tjikembang (uitr.) 9 te Bintang. Blitar, 10 v. Rott. n. Java via Antw. STOOMVAAR'I M1J NEDF:RLAND. Poelau Laut (thuisr.) 10 te Genua. Poelau Bras, 10 v. Amst. te Batavia. Mapia, 9 v. Amst. te Macassar. Christiaah Huygens (uitr.) 9 v. Sabang. Marnix, (uitr) 9 v. Sabang. Moena (thuisr.) 8 v. Sabang. Bintang, 9 v. Hamburg n. Amst. Poelau Tello (uitr.) 9 te Genua. Tawali (thuisr.) 9 van Djeddah. Johan de Witt, 9 v. Batavia te Amst. Tajandoen, 9 v. Amst. te Hamburg. Salawati (thuisr.) 8 v. Genua. WIJKLIJN. Naaldwijk, 8 van Rott. te Newport News. Stolwijk, 8 v. Antwerpen te Bordeaux. Winterswijk, N.-York n. Hamburg 9,10 nuji ZW v. Niton. Randwijk, New-York n. Hamburg p. 9 Liza.a Haulerwijk, 10 v. Rott. n. Cuba rotterdam—zuid-amerika lijn. Alphacca (uitr.) 10 te Montevideo, Aangekomen: 10 October: IJstroom m.s. Leith. Rijnstroom m.s. Bristol. Trito s.s. Fowey. Eurylochus s.s. Batavia. Vyshera s.s. Leningrad. St. Philipsland s.s. Newcastle. Akershus s.s. Oslo. Venersborg s.s. Stockholm. Vertrokken: 10 October: Wilbo m.s. Londen. Escaut m.s. Parijs. Olga m.s. Londen. Euterpe s.s. Bordeaux. Coen m.s. Londen. Tunisia s.s. Rotterdam. Tasis s.s. Durban. Purfina m-s. Duinkerken.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2