HET NIEUWE AVONDBLAD Waarom geen pufverbod? jaarcanc No. 292 DONDERDAG 13 OCTOBER '38 JMUIDER COURANT jtjïEMENTEN per week 12Vi ets., per nd 52'/s cents, per kwartaal 1.55. Geen 1113 ssokosten. Losse nummers3 cents. gjiitoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. evallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim r 100. Gl# ür°ee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger f 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers- f t®66 leaeil 1 Yy.' Y J J.U.V.W14 l»J- UOY.V Vil ""6^1 U Cl 1 li. I Ui UllUVll UB. J lil».CUBCJUICUB J X O(iUtóWCUU 1 XO.l_»JJ vitrei. éénot verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. '**- verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. marinevaartuigen enz. Wereldtaal. verhandelingen van Hitier en Cham- X gerehtesgaden en Godesberg en die chamberlain, Daladier en Musso- fyünchen hebben aan de gansche Ltoond dat vier regeeringsleiders van f mogendheden niet van gedachten trisselen zonder de hulp van tolken, ff'0ekend in hoeverre Hitier vreem- beheerscht. Van Chamberlain zegt Chij het Duitsch wel eenigszins mach- maar niet voldoende om er belangrijke Cingen in te kunnen en willen voeren, Ldier zal de zaak wel zoowat hetzelfde i Mussolini weet men dat hij in zijn jen tijd in Zwitserland en Duitsch- ,i jjeft vertoefd. jS duidelijk dat als zelfs de leiders van fa mogendheden eikaars talen niet vol- ':»e machtig zijn, om er besprekingen in «ren, dit niet alleen hun persoonlijke „dwing belemmert. Hun inzicht in de Citeit van de andere volken moet er gelijkerwijze door beperkt worden. En 'vel betreft niet alleen de leidende Ljeden van deze vier groote mogend- - Het doet zich bij alle internationale indelingen gelden. Dat enkele kleine 3 in de "eerste plaats Nederland en Cud, over een aantal vertegenwoordi gen beschikken die enkele vreemde werkelijk uitstekend machtig zijn is "-fer dan een gunstige uitzondering die jeheel weinig invloed doet gelden. -T speelt dan ook altijd de tolk een groo- iin het stuk. Hij moet elke redevoering in, elke opmerking zelfs, hij vertraagt bespreking, schept een sfeer van in- g verveling voor de menschen die het wel ia hebben de anderen hebben zich eer sten vervelen en verpersoonlijkt als ;nre de afzondering waarin de staten ten ;te van elkaar verkeeren. Als men naar olk zit te luisteren ik ben daar ook toe gedoemd geweest ziet men letter- aenzen, barrières, douanekantoren en al. 'daarbij hoort voor zich. En denkt aan &ie, aan misverstanden zonder eind, aan tstrouwen en achterdocht. ik het nog alleen over onderhande- p tusschen regeerders gehad. Maar hoe het bij eenvoudiger stervelingen in zijn De taalverwarring op internationale sassen is overbekend. Ieder die ze wel beeft bijgewoond, op welk gebied dan teet hoezeer die moeilijkheid het onder- r: :grip en daarmee de practische uitkom- 'siemmert en beperkt en hoe kostbaar :';tgeven van congres-litteratuur in vele Li Toch stuurt men hier nog de men- heen die het best met vreemde talen -3 kunnen. Maar vaak is dat niet zoo best. Een middelbare of gymnasiale topleiding legt wel een goeden grond- ;or talenkennis en is voldoende om zich sa vacantiereisje te redden en bij Gpette belangstelling boeken en cou p's in de vreemde talen te lezen, maar öeüjke beheersching kan men alleen ver- door jaren in het buitenland te ver- sa. Er zijn niet velen wier studie of be- '•v bun daartoe de gelegenheid geeft en ifflin verkeeren verreweg de meesten, ook ons land, in het geval van Chamberlain: de vreemde talen wel min of meer sir zouden belangrijke, beslissende bespre nt niet zonder tolk kunnen voeren. Ont- die dan moet uitvoerige schriftelijke inwisseling het hiaat aanvullen. ■'r.veweg de meesten" geldt natuurlijk Aa degenen, die tenminste jarenlang on- in vreemde talen hebben genoten. De T: meerderheid van ieder volk heeft dat -"Tiaü en begrijpt er dus ook niets van. SSkt men over internationale verstand ig dan is het dus duidelijk dat de Es- SJihten, m?fc hun eenvoudige, in korten —en wereldtaal, voor een zeer goede ^rakomen. Zij hebben mij gevraagd daar Hsüs de aandacht op te willen vestigen, -4 een jaar geleden al eens heb gedaan, 4 naar zij mededeelen, tot aanmerke- -crgrooting van het aantal deelnemers 4Haarlemsche cursussen heeft geleid. - --r verheugt me en ik kan me voorstellen .j'-er zeer velen deze vorm van ontwikke- ^rekkelijke vooruitzichten geeft, om- organisatie der Esperantisten hen in met buitenlanders en buitenland- Publicaties brengt, zoodat hun levens- wordt en hun inzicht en zelf- Wen daarmee worden vergroot. Terwijl »V?dien.in een tijd als deze wel een bevrediging moet geven, zijn steentje ^nnen dragen tot een internationale waarvan wij allen de dringende 5 wel moeten erkennen en waaraan -•«verschrikkelijk veel ontbreekt. IJMUIDEN IJniuidensche visschers door Russen opgebracht. Zij waren aan boord van den Duitschen trawler Bahrenfeld. Eind Augustus werden nabij Kaap Kamin, 45 mijlen uit de Russische kust twee Duit- sche trawlers, de „Hamburg" en de „Bahren feld" door een Russisch patrouillevaartuig aangehouden met het bevel het vaartuig te volgen. Aan de „Hamburg" gelukte het, na het vallen van de duisternis te ontkomen, terwijl de „Bahrenfeld" opgebracht werd. De schip per van de „Hamburg" zond daarop per draadlooze een waarschuwing naar de in het zelfde gebied visschende Duitsche trawlers. Dit bericht bereikte ook den Duitschen trawler Memel, maar deze nam de waarschuwing niet ernstig op en bleef doorvisschen, met het ge volg, dat ook hij werd aangehouden. Maar ook de Memel slaagde er in te ontkomen. Volgens mededeeling van den schipper van de „Hamburg" vischten Engelsche trawlers tot dicht bij de 4-mijls zóne, die echter dooi de Russen ongemoeid werden gelaten. Op een protest van de Duitsche ambassade te Moskou werd de „Bahrenfeld", na ongeveer een maand te zijn vastgehouden weer vrij gegeven. Dit verhaal vernamen wij van een der IJmuidensehe opvarenden van laatstgenoem den trawler, die met nog eenige kameraden uit IJmuiden dit avontuur had meegemaakt en die inmiddels in IJmuiden zijn terugge komen. Om welke reden de Duitsche trawler werd aangehouden was onzen zegsman niet bekend. „EN NU DE LIJN VERDER DOOR GETROKKEN". De afdeeling Velsen-Beverwijk der Neder- landsche Vereeniging van Christelijke Kan toor- en Handelsbedienden houdt a.s. Vrijdag avond een Najaarsbijeenkomst in het lokaal naast de Geref. Kerk a. d. Wilhelminakade, waar als spreker zal optreden het hoofdbe stuurslid de heer P. Postema van Amsterdam met het onderwerp „En nu de lijn verder doorgetrokken". R.K. DAM- EN SCHAAKVEREEN. „GEZELLIG SAMENZIJN". Finale om den St. Bavo-wisselbeker. Ook het damtiental van G. S. is er niet in geslaagd op den Bavo-beker beslag te leggen. Met niet minder dan 4 invallers moesten de IJmuidenaren den strijd aanbinden tegen het kampioenstiental van Nederland en begrij pelijk was deze handicap te groot om nog succes te bereiken. Met 14—6 bleef St. Bavo in de meerderheid. De gedetaileerde uitslag luidt; St. Bavo H'stede: Gez. Samenzijn: 1. B. H. Stevens—G. Meijssen 11 2. J. DrayerP. v. Buuren 02 3. Jac. WarmerdamL. Haver 02 4. J. v. d. ZwanP. Balm 11 5. L. v. d. VoortS. Nanne 2—0 6. C. StijnmanP. v. d. Klooster 20 7. J. WeyersN. Zoontjes 20 8. J. StevensTh. de Reus 20 9. F. BroekmanJ. Kortekaas 20 10. J. Wullems—S. Haver 2—0 Totaal 146 NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. De nieuwe cursus in E.H.B.O. voor de op leiding tot helpster en lid der transport colonne van het Nederlandsche Roode Kruis wordt aangevangen op Donderdag 13 Octo ber a.s. des avonds 8 uur in 't gebouw Bree- saapstraat te IJmuiden tegenover den ingang van het Thaliatheater. De cursus staat onder leiding van Dr. Blees. BELANGRIJKE DAMWEDSTRIJD. A.s. Maandagavond wordt voor de hoofd klasse-competitie van den Ned. Dambond een belangrijke wedstrijd gespeeld nl. D. C. IJ. Haarlemsche Damclub, ongetwijfeld de sterk ste clubs van het district Noord-Holland, Bei de clubs hetiben nog geen wedstrijd verlo ren. Het laat zich denken dat het een span nende strijd zal worden. Vele bedrijven zullen ten onder gaan en ook voor den vischstand zal het nadeelige gevol gen hebben, aldus de tegenstanders. Ir. Blankenberg geeft antwoord op de vraag: Wat dan? Er is onrust in de eendenwereld. In de groote eendenhouderijen in de om geving van Ermelo en van Oostzaan enz. loopen honderdduizenden een den onrustig te kakelen, alsof ze hun ei niet kwijt kunnen. Maar de oorzaak van deze onrust onder de waggelende watervogels op het droge is van veel ernstiger aard. Het gaat om hun voortbestaan, om hun leven. Ook de eend moet eten om te leven en er dreigt zulk een een ernstige voedselschaarsehte, dat zij gedoemd zijn den hongerdood te sterven. En om dit te voorkomen, om te voor komen, dat hun bedrijf ten gronde gaat, zijn ook hun eigenaars in op stand gekomen, en met hen ook nog eenige andere categorieën van be drijven, die zich vereenigd hebben in de Nederlandsche Vereeniging van Be langhebbenden bij de Schar- en Schol- visscherij. Dat zijn in de eerste plaats de visschers zelve, de eigenaars van honderden botters, kotters en loggers, die hun bedrijf in hoofdzaak uit oefenen nabij de Nederlandsche kust, waar de scholletjes en de scharretjes bij millioenen rondzwemmen, groote en kleine, oude en jonge. En bij deze visschers hebben zich gevoegd de vischmeelfabrieken. Dit is de kleinste cate gorie, want vischmeelfabrieken zijn er slechts twee, beide gevestigd in IJmuiden. de plaats, die ook het leeuwenaandeel levert van het voedsel, dat de eenden in Oostzaan, Ermelo enz., den bek open en snaterende doet houden. Onze lezers weten reeds wat er gaande is. wat de oorzaak is van de onrust in het bedrijf van eendenhouders, schar- en scholvisschers en vischmeelf abrikan ten; binnenkort zullen de beide Kamers of anders gezegd de hoeren le den der Staten-Generaal moeten stemmen over het wetsontwerp betreffende de goedkeu ring van het op 23 Maart 193*7 te Londen ge sloten verdrag nopens het vastellen van een maaswijdte van vischnetten en van minimum- maten van sommige vischsoorten. Al deze menschen vreezen, dat hun bedrijf ten onder zal gaan, wanneer het komt tot het vaststellen van minimum-maten op sommige vischsoor ten, waaronder dan in de eerste plaats gedacht wordt aan schar en sehoi Zij geven zich zoomaar niet gewonnen. Wij hebben reeds melding gemaakt van het uit voerige adres aan de Staten-Generaal, in welk adres bovengenoemde vereeniging er op aan dringt, dat wetsontwerp niet goed te keuren. In een gisteren in Krasnapolsky te Amster dam gehouden persconferentie hebben de te genstanders van bedoeld wetsontwerp hun standpunt uitvoerig uiteengezet. De voorzitter, Ir. B. H. Blankenberg, directeur der Ken- nemer Chemische Industrie N.V. te IJmuiden zeide, dat deze conferentie was belegd, opdat het krantenlezend publiek de zaak objectief kan bekijken. Het publiek, dat de vernieling van zooveel jonge visch ziet, of daarvan leest denkt: wat jammer, dat er zooveel jonge visch niet groot kan worden, doordat ze weggevischt wordt. Maar, aldus de heer Blankenberg, de zaak is even anders. De puf levert ons via de eenden mlilioenen eendeneieren, voedsel dus en het vischmeel levert ons via de varkens, die er mee gevoed worden, varkensvleesch. De kringloop van alle tijden dus. Van datgene, dat ©ogenschijnlijk verloren is, wordt practisch gebruik gemaakt om den mensch als voedsel ten goede te komen. De stormen üie .a «xobuen vooral de stad Charleston ernstig getroffen. Een beeld van het marktplein, waar een groote verwoesting werd aangericht. Het gaat hier om twee dingen, zeide de heer Blankenberg, le. om het behoud van den vischstand en 2e. om het behoud van eenige industrieën en van de bestaansmogelijkheid van eenige duizenden menschen. De kustvis- schers en de vischmeelfabrikanten hebben minstens evenveel belang bij een goeden vischstand als wie ook, maar omdat zij zien, dat de voorgestelde maatregelen den visch stand zullen schaden, zijn zij er tegen. De belanghebbenden bij de puf en derzelfs visseherij zijn tegen deze maatregelen om twee redenen: le. omdat deze maatregel, vol gens hen den vischstand schaadt en 2e. om dat deze puf waarde heeft als voedingstof, zoowel in natten toestand als gedroogd tot vischmeel. Het eerste punt werd toegelicht door den heer C. Bot, voorzitter van de Heldersche Vissehersvereeniging, die wees op het belang van de puf voor de bottervisscherijDe puf, die meegevangen wordt heeft door het schuren van het net zooveel geleden, dat zij ten doode is opgeschreven. De opbrengst van de puf va rieert voor een botter van 700 tot 800 gulden en van een kotter van 1500 tot 2000 gulden per jaar. Het bedrijf er. de bemanning kunnen dit niet missen. B'ij invoering van de voorgestelde maatregelen zullen de visschers de helft van hun schamel loon moeten missen. De kleine kustvisschers zijn dan aangewezen op Rijks- steun. De heer De Jong, secretaris van de Ver eeniging van Eigenaren van loggerschepen wees er op, dat ook de trawlers enorm veel puf vangen. Deze gooien de puf echter overboord. Zoowel in het Pufrapport van Dr. Tesch als in de memorie van toelichting bij het wetsont werp wordt van de veronderstelling uitgegaan, dat een pufaanvoerverbod tot gevolg zal heb ben, dat de schepen andere gronden zullen gaan bevisschen, maar dit is volgens spreker onjuist. De heer Blankenberg merkte nog op, dat de Duitsche trawlers enorme hoeveelhe den puf aanvoeren in den vorm van „Beifang' Volgens hem is deze Beifang driemaal zoo groot als de aangevoerde marktwaardige visch. Het trawlnet is de eigenlijke verwoester van de zee, meende spreker, niet alleen door het vangen van jonge visch, maar ook door het vernielen van de bodemvegetatie. De heer van den B o g a e r d e, bedrijfs leider van de Vischmeelfabriek „De Toekomst" te IJmuiden wees er nog op, dat de bij de trawlvisscherij gebruikte kettingen den bo dem omwoelen, omdat platvisch als tong en tarbot- in den grond kruipt. Met deze kettingen worden niet alleen deze platvisschen opge jaagd, maar wordt ook de bodem omgewoeld en de vegetatie vernield. In verband met het tweede punt zeide de heer C Dooyeweerdte Tonsel dat visch door geen ander voedsel voor de eenden ver vangen kan worden vanwege het hooge vita minengehalte. Het vervangen van de puf door een ander voedsel zou bovendien veel duurder zijn. De Rijkspluimveeconsulent te Beekbergen heeft garnalen aanbevolen, maar deze zijn thans lang niet in voldoende hoeveelheid ver krijgbaar. Ook de heer Buis, een bedrijfs-pluimvee houder in Noord-Holland meent, dat geen an dere vervangende voedermiddelen bekend zijn als vischmeel en garnalen. Maar met geen van beide is een loonende exploitatie mogelijk. De heer Klomp, voorzitter van de Vereeni ging van Eendenhouders heeft een berekening van de resultaten óver 9 maanden van een be drijf, dat gedeeltelijk met puf en gedeeltelijk met garnalen voederde: eenden met puf ge voerd, hebben gemiddeld over 9 maanden ge legd 256 eieren van gemiddeld 69.7 gram. De sterfte was 12 pet.; eenden met garnalen ge voerd hebben gemiddeld gelegd 247 eieren van gemiddeld 66.4 gram. De sterfte was 17 pet. Op een vraag, wat er gebeurt wanneer het wetsontwerp verworpen wordt antwoordde de voorzitter, dat zijn vereeniging zich reeds hiermede bezig houdt. In de eerste plaats is gewenscht, dat de broedplaatsen verboden moeten worden en in de tweede plaats moet de hand worden gehouden aan de voorgeschreven maaswijdte van 7 c.m. Thans mogen trawlers, die op haring of makreel visschen kleinere mazen gebruiken, maar het is nooit vooruit te bepalen, of men alleen haring of makreel vischt. Voorts moet er naar gestreefd worden dat evenals de Duitsche, ook de Nederland sche trawlers de gevangen puf aan gaan voe ren in plaats van ze overboord te werpen. Dan krijgen de vischmeelfabrieken voldoende grond stof en behoeft er dus geen vischmeel meer te worden ingevoerd. Thans bestaat het verbruik in ons land vooi 80 pet. uit ingevoerde visch meel en slechts 20 pet. uit Nederlandsch fa brikaat. En verder zal er gezocht moeten wor den naar een andere vischmethode. Er zullen offers gebracht moeten worden, ook door de reeders. LEDENVERGADERING D.G.S. Gisteravond hield de Oud-Kath. Jongelie den vereeniging D. G. S. een ledenvergadering in het Oud-Kath. Verenigingsgebouw, welke werd geopend door den voorzitter, kapelaan P. J. Jans, die allen in het bijzonder het oud lid van de D.G.S.-Boys, de heer Mc. Broek, welkom heette. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Van de zustervereeniging „Blaise Pascal", was een schrijven ingekomen tot het instellen van een nauwer contact tusschen de districts- vereenigingen. Op een desbetreffend gelukstelegram Yan van den Bond ter gelegenheid van het 40-ja- rig jubileum van H. M. de Koningin las de voorzitter het antwoord van dank voor dezen gelukwensch. Hierna vond plaats ae behandeling van de agenda der 26e Jaarlijksche Bondsvergade ring te Amersfoort op 30 October a.s. Voor de vacature kapelaan P. J. Jans, bondssecretaris werd deze bij enkele can- didaatstelling herbenoemd, terwijl de heer G. Bcllebakker Jr., te Haarlem als tweede can- didaat voor een bonasbestuursfunctie zal worden genoemd. Tot afgevaardigden werden benoemd mej. A. van Pel en de heer W. D. Wilfour. Met het voorstel van het Bondsbestuur in zake het aannemen van een afwachtende houding, gezien een nog loopende enquête, tot het bestemmen van het batig saldo van het werkloozenkamp te Ede in 1936 ging de vergadering accoord. Dit was ook het geval met het Bondsbc- stuursvoorstei tot organisatie van een inter nationaal kamp voor jonge Oud-Katholieken uit alle landen ter gelegenheid van het 15e Internationale Congres voor Oud-Katholie ken, dat over eenige jaren hier te lande zal worden gehouden, waartoe het Bondsbestuur opdracht tot deze organisatie zal krijgen. Een voorstel van de zustervereeniging D.V.S. le Gouda tot reglementswijziging kon geen instemming vinden. Na deze Bondsvergadering zal de heer A. J. van Kleef „verbondssecretaris", een lezing houden over: „Het Oud-Kath. Verbond van Vakvereenigingen". Na de pauze, waarin een geslaagde verloting werd gehouden trad tweemaal op de mond- accordeonclub D.G.S.-Boys met veel succes, vooral door de „moderne" melodieën en aar dig toegepaste metamorphoses. Kapelaan Jans las een geestige schets voor, die insloeg. Na de rondvraag sloot kapelaan Jans deze vergadering, dank brengend aan de D.G.S.- Boys, waarna tot slot het Bondslied werd ge zongen. VELSEN Aantal werkloozen iets gestegen. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg: Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen Mannen boven 18 jaar: Mannen onder 18 jaar: Vrouwen boven 18 jaar: Vrouwen onder 18 jaar: Totaal werkloosheid: Oct. '38. 1 9 Oct. '2 332 393 168 233 14 15 31 31 69 68 148 162 27 51 570 602 251 289 1610 1844 62 62 15 17 13 7 1700 1930 dan verleden jaar. steeg het met 51. Sedert de vorige week VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Woensdag 19 October 1938, des namiddags 7 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Wijziging der le suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1938. 4. Toestaan van een crediet in verband met de voorgekomen buitengewone omstandig heden. 5. Aanvulling van de Verordening op de heffing en invordering van keurloonen van slachtdieren, vleesch en vleeschwaren en van rechten voor het gebruik van inrichtingen van den vleeschkeuringsd'ienst. 6. Verlenging van de huur van het hotel „Velserbeek" met theeschenkerij. 7. Verlaging van den huurprijs van tuin grond. 8. Verleenen van kwijtschelding van de be taling van huurpenningen. 9. Verleenen van vergunning tot het nolee ren en dempen van een gedeelte beek. 10. Aangaan van een nieuwe overeenkomst met het P.E.N. inzake straatverlichting. VERGADERING S.D.AP. In het lokaal van den heer J. Boot aan den Koningsweg hield de afd. Velsen-N. der S.D.A.P. een ledenvergadering welke zich in een goede opkomst mocht verheugen. Bij de opening heeft de voorzitter de heer W. F. Visser een uitvoerige beschouwing gehouden over den huidigen internationalen toestand welke na de rede van Chamberlain in geen enkel opzicht beter is geworden. Een motie in zake de houding van enkele vooraanstaande partijgenooten, bij de jubileumfeesten werd na ampele discussie met slechts 3 stemmen voor verworpen. Als vertegenwoordiger der afd. op het bui tengewoon congres der S.D.A.P. en N.V.V., dat Zaterdag 5 November in Krasnapolsky gehou den wordt werd de heer W. F. Visser aangewe zen. Tot candidaten voor de in 1939 te houden Provinciale Statenverkiezing werden gesteld mevr. MiedemaZondervan, W. van der Vall en W. F. Visser (aftredend) benevens de heeren L. van Hameien en P. F. C. Roelse. Tevens werd de heer W. F. Visser candidaat gesteld voor het bestuur van het Gewest N.-Holand- Zuid en de heer W. van Dok te Beverwijk voor de functie van lid van den Partijraad. De heer D.vZalm bracht ten slotte namens de ju bileumcommissie verslag uit van het onlangs gehouden en zoo uitnemend geslaagde familie feest op 2 September 1.1. in het Beukenrond in Rooswijk.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1