JAPAN'S OPERATIES X in Zuid-China begonnen. Frankrijk eert de nagedachtenis van Koning Albert Reeds een felle strijd met Chineesche troepen ontbrand. Dampo geneest alle verkoudheden Monument te Parijs onthuld. De Volkenbond op on politiek gebied Donderdag 13 October 193s Naar United Press uit Hongkong verneemt is volgens berichten van Japansche zijde de eerste stap tot de isolatie van Kanton reeds gedaan: drie bruggen in den spoorweg KantonHongkong, de Kauloen spoorweg, zijn vernield en het geheele treinverkeer tus- schen Hongkong en Kanton ligt stil. Groote Japansche afdeelingen zijn naar Waitsjo gezonden, waar de Chineezen alle krachten hebben geconcentreerd, ter uiterste verdediging van Kanton. De tienduizenden Japanners, die met zeventig transportschepen naar de Bias-baai gebracht zijn, zijn bij hun opmarsch reeds gestuit op de eerste contingenten van het millioenenleger der Chineesche verdediging. Buitenlandsche militaire waarnemers berichten, dat de botsing hevig geweest is. Men verwacht, dat een uitg'elezen leger van 100.000 of misschien wel 200.000 man zal worden ingezet bij deze actie, die de Japansche operaties in China zal doen uitstrekken over 774.000 vierkante mijl. Spoorwegverbinding Kanton-Hongkong door bombardement stilgelegd. Het nieuwe strijdtooneel ligt zeer dicht bij Engelsch Hongkong en dadelijk zijn dan ook uitgebreide maatregelen genomen. Een gedeelte van de Britsche troepen is naar de grens der Britsche bézitting gezon den om daar den verwachten stroom van Chineesche vluchtelin gen te kunnen opvangen. De plaats zelf, waar de troepen aan land zijn gezet, ligt op geen veertig mijl van Hongkong honderd van Kanton. en nauwelijks Buitenlanders verlaten Kanton. Na de Japansche troepenontsche pingen in Zuid-China, die overigens nog steeds doorgaan, hebben de bui tenlandsche consuls, naar Reuter meldt, te Kanton, met uitzondering van den Duitschen consul, den raad gegeven, dat vrouwen en kinderen de stad verlaten. Er worden geen nieuwe voorbereidingen ge troffen om de binnenstad van Kanton te ver dedigen. Men gelooft dat, indien het werke lijk tot vechten komt, dit zich tot de buiten wijken zal beperken. Naar vernomen wordt, zijn in Sjamien, de vreemdelingenwijk van Kanton reeds sedert eenige maanden ruime voorraden levensmid delen en brandstoffen aangelegd. Er doen hardnekkige geruchten de ronde, dat de Chineezen hedenavond de Kanton rivier zullen afsluiten, doch in verband met de terughoudendheid der Chineesche autori teiten is het uiterst moeilijk iets definitiefs te weten te komen. Op het oogenblik liggen te Kanton vijf Britsche, één Amerikaansche en één Fransche kanonneerboot en deze zul- kn, wanneer de rivier wordt afgesloten, waar schijnlijk alle opgesloten zijn. In de Chineesche nederzetting van Hon- kong is geen onrust merkbaar, hoewel gister ochtend vroeg reeds bekend was, dat een Japansche legermacht aan de Biasbaai aan land was gegaan. De gouverneur van Hongkong heeft de politiereserve tot nader order in werkelijken dienst geroepen ■De Britsche belangen. De diplomatieke medewerker van Reuter te Londen heeft van gezaghebbende zijde ver nomen, dat de Britsche ambassadeur te Tokio onlangs de houding van de Britsche re geering uiteen heeft gezet, voor het geval de Japansche militaire autoriteiten zoover zouden gaan tot een actie in Zuid-China. Reeds eenige malen is herinnerd aan de Britsche belangen in Hongkong en Zuid-China en het gevaar, dat- de Japansch-Britsche betrekkingen zou den loopen, wanneer zich tijdens operaties in Zuid-China een incident zou voordoen. Toen bekend werd, dat de Japansche troe pen in de Biasbaai aan land waren gegaan, heeft de Britsche ambassadeur opnieuw stap pen gedaan bij de Japansche regeering. Een van de voornaamste Britsche belangen in Zuid-China is gebaseerd op de spoorlijn KauloenKanton, in verband met den in- en uitvoer van Hongkong. Volgens 'n Havasbericht, heeft de expeditie in Zuid-China, volgens buitenlandsche en Japansche waarnemers een dubbele beteeke- nis en wel een diplomatieke en een militaire. Diplomatiek brengt deze actie Japan in een toestand, waardoor het moeilijk zal zijn steeds een overeenstemming te vinden met Engeland en militair eischt deze actie snelle resultaten, aangezien anders het nut niet op zal wegen tegen de kosten. Het wordt steeds duidelijker, aldus Havas, verder, dat het aftreden van generaal Oegaki een teeken is ge weest voor een beslissende wending in de politiek en de tactiek van Japan. De marine ziet thans een kans een rol te spelen, na lange maanden van op treden zonder glorie en de militairen gaan over tot het vormen van een front in hett zuiden om W front voor Hankau te ontlasten. Men kan nog niet zien hoe de expeditie zal verloopen, doch te Tokio hoopt men, dat door een snelle actie kanton en Hankau zullen vallen. Men wijst er verder op, dat de actie „zuiver militair is en niet tot doel heeft Zuid- China permanent te bezetten, hettgeen wel het doel is van de operaties in het noor den". CHAMBERLAIN KEERT DE VOLGENDE WEEK NAAR LONDEN TERUG. Men verwacht, dat de Engelsche minister president, Neville Chamberlain, in het begin van de volgende week uit Schotland naar Londen terug zal keeren. Woensdag a.s. zal hij de vergadering van het kabinet presideeren. Deze bijeenkomst zal een voorlooper zijn van de gewone bijeenkomsten voor de bijeen komst van het parlement, teneinde te bespre ken, welke maatregelen tijdens de nieuwe zitting van het parlement aan beide huizen zullen worden voorgesteld. Groothertog Cyrilus van Rusland overleden. „Tsaar aller Russen" sinds 1924. Groothertog Cyrilus van Rusland is gister middag te Parijs overleden. Hij was hoofd van de vroegere keizerlijke familie der Romanofs. In Augustus 1924 had hij zich geprocla meerd tot „tsaar aller Russen". Hij laat drie kinderen achter. Zijn zoon, groothertog Wla- dimir, die in 1917 in Finland werd geboren, zal hem opvolgen. Cyrilus werd op 30 September 1876 geboren en is dus 62 jaren oud geworden. Het vertrek der Italiaansclie vrijwilligers uit Spanje. Dertien wagons met manschappen op weg naar Cadiz. Dertien wagons met Italiaansche troepen zijn reeds van Noord-Spanje op weg naar het zuiden, waar hun terugkeer naar Italië wordt voorbereid. Er wordt thans bevestigd, dat zij te Cadiz scheep zullen gaan en dat de eerste groep binnenkort zal vertrekken. Generaal Berti, de leider der Italiaansche vrijwilligers in Spanje, is op weg naar Cadiz, waar hij de inscheping zal controleeren, te Sevilla aangekomen. Ontslag aan Joodsclie lioogleeraren in Italië. Op 16 October worden 95 professoren aan 21 universiteiten ontslagen. Het officieel orgaan van de Romeinsche universiteit „Vita Universitia" heeft een lijst van de Joodsche professoren aan de Italiaan sche universiteiten, welke 16 October zullen worden ontslagen, gepubliceerd. Deze lijst omvat 95 namen van professoren aan 21 universitei ten. Het blad voegt hieraan toe, dat nog en kele namen zullen volgen, aangezien het onder zoek naar de afstamming van sommige profes soren nog niet is geëindigd. Minister Inskip is optimistisch. „Wij zijn op den goeden weg". De Britsche minister voor de coördinatie van de defensie, Inskip, heeft te 's-Gra- vesend een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „Ik geloof, dat wij eindelijk beland zijn op den weg naar de vriendschappelijke be trekkingen met dat groote land Duitschland. Vrede tusschen ons en Duitschland zou de grootste weldaad zijn, die wij als natie de verontruste en dolgeworden deelachtig zou den kunnen doen worden, doch in dezen tijd een oorlog beginnen, zou gelijk staan met een brand te ontketenen, zooals de menschheid nog nimmer aanschouwd heeft". bij groot en klein, snel en radicaal. Groote doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Koning Leopold: „Er heersche eenheid en vriendschap tusschen de volken". PARIJS, 12 October. Het monument voor Koning Albert I van België op de Cour-la- Reine bij de Place de la Concorde was voor de onthulling bedekt met enorme Fransche en Belgische vlaggen. Ter herinnering aan Dix- muiden en den IJzer was de eerewacht be trokken door mariniers en grenadiers van het Eerste Koninklijk Belgische Regiment. Op de tribunes waren talrijke vooraanstaande per sonen verzameld, o.a. minister-president Dala- dier en andere ministers, maarschalk Petain, generaal Gamelin, generaal Weygand. gene raal Gouraud, het geheele diplomatieke corps. Te 5 min. over 3 kondigden toejuichin gen op de Champs Elysées de komst van Koning Leopold aan. De Belgi sche Koninklijke Familie werd be groet door den president der Fran sche republiek, Lebrun. De hooge gasten namen plaats op de eere tribune en terwijl de kapel van de Grenadiers de Brabanconne en de Marseillaise speelde, werd langzaam het standbeeld van koning Albert ont huld. President Lebrun was de eerste, die het woord voerde. „Frankrijk blijft onverminderd trouw aan de herinnering van Z.M. Koning Albert I, aldus spreker. „Door dit gedenktee- ken op te richten wilde Frankrijk een luister rijke hulde brengen aan een bevrienden sou- verein, wiens leven een voorbeeld was van rechtschapenheid, wijsheid en eer. Frankrijk wenscht de beeltenis van hem, dien het lief had wegens zijn getrouwheid en edel karakter als een diamant te bewaren". President Lebrun schetste vervolgens de beteekenis van Koning Albert. Hij betrok Koningin Elisabeth in deze hulde en dankte Koning Leopold, Koningin Elisabeth, de prin ses van Piemont en den graaf van Vlaande ren voor hun aanwezigheid. Tenslotte sprak hij zijn beste wenschen uit voor de regeering. Daarna besteeg Koning Leopold het spreek- j gestoelte. Hij zeide o.a., dat Frankrijk door een monument op te richten voor Koning Al- bert, een gebaar heeft gemaakt, dat recht naar het hart van België gaat. België zal dit nooit vergeten. Vervolgens dankte de Koning Frankrijk namens zijn familie. President bracht hij dank voor de schildering, welke hij van zijn vader heeft gegeven. Hij wees er verder op, hoe zijn vader de ridderlijke geest van Frankrijk wist te waardeeren. Koning Leopold verklaarde deze gevoelens te deelen. De Koning zeide verder, dat de taak van België in West Europa is: vrede en bemiddeling. Opdat het Belgische volk deze taak kan vervullen moet het zijn volledige onafhankelijkheid bewaren. Dit is evenwel geen politiek van isolement. België vergeet het ver leden niet, evenmin de beproevingen, welke dapper gemeenschappelijk zijn gedragen. België zal trouw blijven aan het gegeven woord. In de hoop op een betere toe komst zeide Koning Leopold vervol gens, dat de mensch moet werken in vrede. Er moet tusschen de staten eendracht en vriendschap heerschen. Dit is het ideaal, waarnaar men moet streven. Na een receptie in de Belgische ambassade is Konink Leopold gisteravond om 18.52 uur naar Brussel teruggekeerd. (Havas). Noenmaal op het Elysée. De president der Fransche republiek en mevrouw Lebrun hebben gisteren op het Elysée ter eere van den Koning der Belgen, die vergezeld was van zijn zuster, de Prinses van Piemont, en zijn broer, den Graaf van Vlaanderen een noenmaal aangeboden. Voorts hebben aan dit noenmaal aangeze ten minister van buitenlandsche zaken, Spaak, graaf Louis Cornet de Ways Ruart, opperhofmaarschalk, Pol le Tellier, de Belgi sche ambassadeur te Parijs en van Fransche zijde de ministers Daladier, Chautemps, Bonnet, Campinchi, Guy la Chambre, Cham- petier de Ribes, maarschalk Pétain, Jean Mistier, de weduwe van maarschalk Lyautey en Léger, de secretaris-generaal van buiten landsche zaken. Koning Leopold HL Belangrijke caltureele arbeid voor den boeg, Ook de internationale intellec tueel samenwerking wordt voortgezet. Genève, October, (Van onzen correspondent) N tijden van internationale spanning bestaat het gevaar, AA II dat de wereld de nuttige en weldoende werkzaamheid van den Volkenbond op niet-politiek ge bied vergeet of over het hoofd ziet. Toch bestaat er vrijwel geen terrein van menschelijk leven en actie, waar in de Volkenbond geen belang stelt en waaromtrent hij niet aan alle vol ken waardevolle diensten bewijst en nog grootere in de toekomst zal.kun nen bewijzen". Aldus de minister-president van Ierland De Valera in zijn slotwoord als voorzitter der Negentiende Volkenbondsvergadering Inderdaad zijn de werkzaamheden van den Volkenbond op niet-politiek gebied in de maand September voor het groote publiek vrijwel geheel onopgemerkt gebleven. Het was niet mogelijk de aandacht der krantenlezers te vragen voor discussies in de verschillende commissies der Volkenbondsvergadering over onpolitieke toekomstplannen, die toch in dui gen zouden vallen, wanneer het Chamberlain niet gelukken zou den wereldvrede nog te red den. Nu gelukkig de ernstigste internationale crisis, die Europa sinds het einde van den wereldoorlog van 1914-1918 gekend heeft, weer voorbij is en wij weder voor geruimen tijd, laat ons hopen voor altijd, op de voortduring van den wereldvrede mogen hopen, zal het wellicht eerder mogelijk zijn eenige belang stelling voor het programma der niet-politie- ke Volkenbondsbemoeiingen in het jaar 1939 te wekken, zooals dit door de Negentiende Volkenbondsvergadering de vorige maand is vastgelegd. Wat de economische en financïeele Volken bondswerkzaamheden betreft, heeft de Vol kenbondsvergadering besloten voorloopig van pogingen af te zien, om door universeele con venties de internationale handelsbelemme ringen uit den weg te ruimen. Zij heeft daar entegen een uitgebreid program van interna tionale studies opgesteld, die o.a. door een uit wisseling van nationale ervaringen leerrijk en nuttig voor alle landen zullen kunnen worden, Als onderwerpen van studie heeft de Volken bondsvergadering o.a. de volgende aangewe zen: de verhooging van den levensstandaard der bevolking, de overbevolking, de landbouw- credieten, de credieten op middentermijn voor de nijverheid, de verschillende belastingstel sels, de verbetering van den toestand der be volking op het platteland, de verbetering van volksgewoonten op het stuk van volksvoeding, de verbetering der volkshuisvesting zoowel in de groote steden als op het platteland. Ten aanzien van de hygiënische Volken bondsorganisatie, die verschillende van de hierboven genoemde vraagstukken, die ook een economische en financieele zijde hebben, reeds in haar bekende „vier-jaren-plan' had opge nomen, heeft de Volkenbondsvergadering be sloten, dat ter vermeerdering van de alge- meene kennis over het hygiënische Volken- bondswerk een periodiek bulletin zal worden uitgegeven, waarin regelmatig het voornaam ste werk op hygiënisch gebied ter algemeene kennis zal worden gebracht. Natuurlijk zal de hygiënische Volkenbondsorganisatie de kwes ties van volksvoeding, volkshuisvesting enz. in nauwe samenwerking met het Economische en het Financieele Volkenbondscomité blijven bestudeeren. Een zeer belangrijke taak van de hygiëni sche Volkenbondsorganisatie zal ook in 1939 wederom zijn de bestrijding der besmettelijke ziekten in China. Verleden jaar was voor deze taak een bedrag van twee millioen Zwitser- sche franken beschikbaar gesteld. Volgens de verzekeringen van de Chineesche delegatie is de arbeid der naar China gezonden hygiëni sche Volkenbondsdeskundigen een zegen voor de Chineesche bevolking. Voor 1939 heeft de Volkenbondsvergadering een bedrag van 1 3/4 millioen Zwitsersche franken ter be schikking gesteld. Het bedrag kon iets minder hoog zijn dan dat voor 1938, omdat verschil lende voorbereidende studies en tal van eer ste aankoopen van vervoermiddelen enz. het volgende jaar niet behoeven ondernomen te worden. Met betrekking tot de verkeersorganisatie van den Volkenbond is het belangrijkste be sluit der Negentiende Volkenbondsvergade ring geweest de bijeenroeping van een Vol kenbondsconferentie, het volgende jaar te Genève, voor het sluiten eener conventie tot verhooging van de veiligheid van het verkeer bij overwegen. Men zal deze veiligheidsver- hooging vermoedelijk vooral trachten te be reiken door de invoering voor geheel Europa van dezelfde veiligheidssignalen bij de nade ring van overwegen. Op humanitair terrein is in de eerste plaats te vermelden het besluit tot voortzetting voor onbepaalden tijd van de Volkenbondsbe moeiingen ten bate van de Duitsche en de Russische vluchtelingen. Het thans te Genève bestaande Volkenbondsbureau voor de Rus sische vluchtelingen en het te Londen be staande Hooge Commissariaat voor de Duit sche vluchtelingen zullen worden samenge- smolteii tot één enkel Hooge Commissariaat voor alle vluchtelingen, wier lot zich de Vol kenbond heeft aangetrokken. Dit nieuwe Hoo ge Commissariaat zal te Londen worden ge vestigd in het belang van een gemakkelijke samenwerking met de internationale commis sie voor de Duitsche vluchtelingen, die ten gevolge van de vluchtelingenbesprekingen van Evian thans te Londen gevestigd is. Ter wijl de Volkenbond vooral zal blijven streven naar een verbetering van den rechtstoestand der vluchtelingen, zal de Londensche com missie meer in het bijzonder hun emigratie naar overzeesche gewesten zich ten doel stel len. Tot het humanitaire Volkenbondswerk be hoort ook de bestudeering van tal van vraag stukken ter bevordering van het welzijn van liet Kind. Vooral de verbetering van het lot van het onwettige kind zal in het jaar 1939 de aandacht der Volkenbondscommissie vra gen. Een rapport over „jeugdfilms", welk on derwerp in de laatste jaren de Volkenbonds commissie heeft bezig gehouden, zal zeker heel wat belangstellende lezers vinden. Op sociaal-humanitair gebied treffen wij de Volkenbondsbemoeiingen aan, die ten doel hebben den strijd tegen de verdoovende mid delen en tegen den vrouwenhandel. Wat het eerste punt betreft zal in het komende jaar een conventie worden voorbereid, die den aanbouw van opium zal beperken, waardoor van zelf ook minder rookopium en minder morfine, dat uit opium vervaardigd u- beschikking van de ongelukkigen verdoovende middelen verslaafd zlin staan. Wat het tweede punt betreft' kenbondsvergadering besloot een v bondsconferentie bijeen te roepen conventie te sluiten, waarbij de stat*01 f;i' verbinden zullen heel strenge straff hen te bedreigen, die persoonliik trekken van de ontucht van vrouw»* Natuurlijk zal in 1939 ook het te pi' vestigde Volkenbondsbureau le samenwerking zijn werkzaamheden verminderde mate blijven voortzetteln geheele indertijd reeds medegedeeld!' Eet gram van werkzaamheden van de u i?r°' bondscommissie voor intellectueel a' werking werd goedgekeurd. De plaatSacier'* ontbreekt hierover in bijzonderheden F11* den. Slechts zou ik de aandacht sumi op willen vestigen, dat het volgende er* licht de totstandkoming 'zal zien "c:" Volkenbondsconferentie voor de besch! van nationale historische monument andere herinneringen tegen onovtïï v® vernieuwingen en vernielingen. Bovendif' te 's-Gravenhage op uitnoodiging on?» geering wellicht een conferentie plaat! vf Jc' ovoT;gs"cherming van kuns*ïs ttN dit overzicht heb ik slechts meldi™. maakt van beslissingen der VolkeiZ f vergadering over nieuwe werkzaamheden de niet-politieke Volkenbondsoreanen i!' r loop van het jaar 1939 te verrichten Ju hebben. Daarnaast zal al het oude werk J den voortgezet. De economische afdeelR voortgaan met de samenstelling der maaJ lijksche statistische bulletins, die een zoo i teressant beeld van het economische leven i de geheele wreeld bieden; de opium-afdeed, zal zijn streven naar een strikte naleving7/ reeds bestaande conventies tot bestrtiZ van den ongeoorloofden handel in verdoow? de middelen voortzetten; het hygiënische en mité zal aan de voltooiing van zijn hyeiénfi vier-jaren-plan voortgaan te werken- het instituut voor intellectueele samenwerk?™ zal nieuwe bijeenkomsten van mannen wetenschap en letterkunde uit zooveel moe* lijk landen ter bespreking van onderwent van algemeen belang organiseeren, enz en Al is de Volkenbond politiek op het ooeen blik tot machteloosheid gedoemd, honderden ambtenaren uit alle werelddeelen hebben hier in de niet-politieke afdeelingen van het Vol. kenbondssecretariaat nog hun werk. Zij ver richten hier nog steeds een volle dagtaak die door het verminderde politieke aanzien 'van den Volkenbond niet kleiner en niet minde- nuttig geworden is. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK ifDERMMA VRIJDAG 14 OCTOBER HILVERSUM I 1875 en 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd dooi de KRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be- richten) 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbel, sche causerie 12.— Berichten 12.15 Gramofocn- muziek 1.20 The KRO-New Style Melodians I.50 Gramofoonmuziek 2.— Orgelspel en gra mofoonmuziek 3.— Gramofoonmuziek 3,10 Gramofoonmuziek 3.10 KRO-Orkest 4.- Gra mofoonmuziek 5.15 KRO-Kamerorkest m,m.v, solist. 6.Land- en tuinbouwpraatje 6.20 KRO-Orkest 7.Berichten 7.15 Luchtvaart praatje 7.35 Musica Catholica 8.— Berichten ANP. 8.15 Het Rotterdamsch Philharmonic orkest en koor m.m.v. solisten 9.15 KRO-Orkest 9.45 Declamatie 10.Solistenconcert 10.30 Be- richetn ANP. 10.40 KRO-Melodisten, mmv. so list (11.0011.10 Gramofoonmuziek) 11.30— 12.Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 415.5 M. 8.VARA 10.—VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 8.Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10— Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek II.— Declamatie 11.20 Orgelspel 12.— Gra mofoonmuziek (Om 12.15 Berichten) 12.30 Het AVRO-Amusementsorkest en soliste. 1.30 Het Renovakwintet (Opn.) 2.—Kniples 2,20 Viool en piano. 3.Variété-programma. Hierna: be richten 4.Gramofoonmuziek. 5.— Voor de kinderen 5.30 Gramofoonmuziek. 6.— De Ram blers 6.30 Literaire causerie 6.05 Orgelspel 7.- Causerie „Opvoeding tot democratie". 7.20 Be richten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Wat en hoe gelooven wij?" 8.— Zang en orgelbege leiding. 8.30 Causerie „Onze vrienden in Ame rika" 9.„Sylvia", m.m.v. solist. 9.30 Radio- tooneel. 10.— Esmeralda 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Klavier-Hans-con- eert. 11.20 Gramofoonmuziek 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.55—12.— Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.35—11.40 en 11.50—11.55 Gramofoonmu ziek. 12.10 BBC-Schotsch orkest 12.50 Henry Hall en zijn orkest 1.352.20 Het Blesch-striJK- kwartet. 1.45—3.05 Gramofoonmuziek met toe lichting 5.20 Pianovoordracht 5.40 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest, m.m.v. soliste. 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel 7.05 Causerie „The summer festivals in retrospect". 7.20 Zang 7.35 Music-hall-programma. 8.35 De Savoy Hotel Orpheans 9.20 Berichten 9.45 Lucht vaartpraatje. 10.05 BBC-Orkest 11.05 Fran sche causerie „L'art de dire" 11.25 Jack Jack son en zijn Band en solisten 11.50—12,20 Dans muziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10. 9.00, 10.10, 11.20 en 12.35 Gramofoon muziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.J Dito 3.20 en 4.35 Zang 5.20 Kamermuziek en 7.20 Gramofoonmuziek 8.35 Zang, 8,50 ja- diotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20-i«u Orkestconcert. KEULEN, 456 M. it 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Militair orses 7.50 Omroepkleinorkest 11-20 Amusemen»)»- tet en solisten 12.35 Gramofoonmuziek uuur- kestconcert 3.20 Leo Eysoldt met zijn onow. solisten en pianoduo. 5.45 Zang en piano, o Omroeporkest en -koor, mmv. solisten. Gramofoonmuziek. 8.50 Solistenconcert s»j Engelsch cabaretprogramma 10-20 u Fricke's orkest, accordeonduo en solist. u< —2.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 484 M. ,n 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en li0 O» roeporkest 1.502.20 Gramofoonmuziek Het Brusselsehe Cellokwartet 5.50 en 635 v mofoonmuziek 7.05 Zang 8.20 en 9.35 orkest en soliste. 10.30 Cabaretprogramiw 11.00—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Pianovoordracht 8.— Literalr-m programma (Opn.) 8.20 Reportage iuu o ten. 9.50 Cello en piano 10.05 Belleden 11.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6