THIJS IJS EN DE TOOVERPIJP Velsen heeft een sluitende gemeente-begrooting, maar... bedrag Een bedrag van meer dan een ton bleef ongedekt. VELSEN L WINT HET NOOIT! van de najaarsbuien, als de wasch buiten hangt. U krijgt het niet droeg. Staakt den strijd en roept ons. IJMUIDER STOOM-, WASCH- EN STUURINRICHTING SNELLIUSSTRAAT S9 TELEF. 4571 (Adv. Ingez. Mecij Zoo hoog mogelijk geraamde inkomsten en zooveel mogelijk besnoeide uitgaven. En toch een openbaar slachthuis „Nadat de ontwerp-begrootingen der bedrijven en diensten in de ge- meentebegrooting waren verwerkt en de cijfers opgeteld, stond ons college voor de taak, om een vrij aanmerkelijk tekort te dekken. Dat deze taak, nu de laatste jaren de inkomsten tot het maximum zijn opgevoerd en de uitga ven in vele gevallen tot nauwelijks ver antwoorde bedragen zijn terugge drongen, niet gemakkelijk viel zal zeker wel worden aanvaard." Ziehier de tweede alinea van de nota, welke B. en W. doen voorafgaan aan de memorie van toelichting bij de gemeente-begrooting. Het is geen aangenaam bericht en er blijkt duidelijk uit dat al zegt men van de tafel van B. en W., dat onze gemeente niet meer tot de nood lijdende behoort, het met de gemeente-finan- ciën nog allerslechtst gesteld is. Er staan natuurlijk nog veel meer belang rijke dingen in de nota: „Bijzondere vermel ding verdient", aldus het college, „dat voor 1939 de belastingbijdrage tot het maximum moest worden geraamd". Wij kunnen in dit globale overzicht van de zoo juist verschenen memorie van toelichting niet in details aangaande de begrotingspos ten treden. Dat komt later nog wel. Maar na dit enkele vooral tot den belastingbetaler spre kende zinnetje gelezen te hebben, kunnen wij niet nalaten even te snuffelen in Hoofdstuk XII Belastingen. En dan kunnen wij onze medeburgers direct geruststellen: er wordt niets verhoogd; alleen zijn de ontvangsten voor de verschillende belastingposten hooger geraamd dan verleden jaar, welke hoogere ra ming door de ontvangen bedragen gewettigd wordt. Nadeelig saldo dienst 1937. Een der eerste posten op de gemeentebe groting betreft de raming van een gedeelte van het nadeelig saldo van den dienst 1937. Dit saldo bedraagt f 138.663.37 en is voor ver reweg het grootste gedeelte het gevolg van de omstandigheid, dat voor het eerst over 1937 bij de berekening van de extra- en belasting- bijdrage de uitgaven van vroegere diensten buiten beschouwing bleven. Een bedrag van f 105.588.39, geraamd op de volgnummers 5 en 415 (resp. Achterstallige inkomsten van vo rige dienstjaren en Bijdrage van het Rijk in de kosten van de spaarregeling voor den ex tra B-steun) van dien dienst, bleef daarbij on gedekt. Bij den betrekkelijken post is reeds medegedeeld, dat dekking van dit bedrag uit inkomsten van den gewonen dienst, gelet op de huidige budgetaire positie der gemeente, tot de onmogelijkheden moet worden gerekend en het is dan ook dezelfde reden, die er voor 1939 toe heeft geleid, om de in dien dienst ge raamde uitgaven, welke betrekking hebben op vroegere dienstjaren, bij de berekening van extra- en belasting-bijdragen uit het werkloos- heidssubsidiefonds wel in aanmerking te ne men. Mocht naderhand blijken, dat voor 1939 eenzelfde gedragslijn wordt gevolgd als voor 1937, dan kan omtrent de overbrenging naar den kapitaaldienst alsnog worden beslist. Na deze technische beschouwing komen we weer op bekend terrein. Er zijn eenige spre kende verschillen met de vorige begrooting, d.w.z. dat sommige posten hooger, sommige lager zijn geraamd. Hooger is geraamd wegens precario f 2700, een mindere ontvangst wegens uitkeering ingevolge de financieele verhou dingswet f 5300, idem wegens mindere winst van het gasbedrijf f 7000, een hoogere uitgaaf wegens uitbreiding der politie f 7000 (de to tale kosten onzer openbare veiligheid wr.o. po litie, brandweer en straatverlichting bedragen bijna f 230.000), hooger wegens verhoogd sub sidie aan de Nijverheidsschool f 8500, idem voor den Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon f 24.000. Voor werkverschaffing en steunverleening werd een bedrag van rond f 914.000 geraamd. Voor het eerst werd opgenomen een bedrag wegens steunverleening aan kleine tuinders, terwijl thans ook de spaarregeling voor den extra B-steun in de begrooting is vermeld. Een nieuwe automobielbrand spuit voor Santpoort. Op den kapitaaldienst is voor den aankoop van een nieuwe automobielbrandspuit voor de afdeeling Santpoort een bedrag van f 8000 uitgetrokken. Verbetering van den Schulpweg Een bedrag van f 6900 is uitgetrokken voor verbetering van den Schulpweg van den spoor wegovergang bij den Koningsweg tot aan de Gildenlaan, nd. f 3900 voor het veranderen van de grindverharding in een wegdek van straatklinkers of asphalt en f 3000 voor kosten van aanleg van tegel trottoirs in verband met het overnemen van grondstrooken daar ter plaatse. Diversen. Maar er is nog meer. Voor de aanschaffing van een derde motorrijwiel voor de politie is f 1300 geraamd en op den gewonen dienst is een bedrag van f 9000 uitgetrokken voor de aanschaffing van een tweeden roltrommelauto voor den reinigingsdienst. En voor den Lucht beschermingsdienst is wederom f 1500 uitge trokken. Een belangrijke brief van tien minister van Binnenl. Zaken. Ten aanzien van de stichting van een huis houdschool hadden B. en W. zich gewend tot den minister van Binnenlandsche Zaken. Deze antwoordde als volgt: „In verband met den financieelen toestand Uwer gemeente is het noodzakelijk, dat geen enkele uitgave wordt gedaan, welke niet strikt noodzakelijk is. In verband daarmede zal, vooral bij het uitbreiden van gemeente lijke bemoeiingen wel zeer nauwkeurig over wogen moeten worden, of de betrokken uit gave tot deze categorie behoort, dan wel tot betere tijden moet worden uitgesteld. Of de uitgaven, welke de stichting van een huishoudschool meebrengt, tot de strikt on vermijdelijke behooren, meen ik in het huidige stadium van behandeling niet te mogen be- oordeelen. Hierdoor zou ik immers de bevoegd- i heid aan mij trekken, welke krachtens art. 25 2e lid 2e al. der Nijverheidsonderwijswet aan de Kroon toekomt. Wel meen ik reeds thans te moeten opmer ken, dat het bezwaarlijk zal zijn bij de bij zondere bijdragen uit het werkloosheidssub- sidiefonds de uitgaven in aanmerking te ne men, welke uit de stichting van een huishoud school voortvloeien. Mocht derhalve besloten worden, tot oprichting dezer school over te gaan, dan dient tegelijkertijd een buiten het kader van de normale versobering vallende bezuiniging aangebracht te worden, of dienen de ontvangsten verhoogd te worden, waardoor bereikt wordt, dat het begrootingstekort niet stijgt." B. en W. zijn van oordeel, dat in de gege ven omstandigheden geen buiten het kader van de normale versobering vallende bezuini gingen kunnen worden aangebracht. Van het college is dan ook geen voorstel te verwachten om tot het stichten van een huishoudschool over te gaan. Het slachthuis Met betrekking tot den bou-w van een open baar slachthuis deelen B. en W. mede, dat zij zich op 2-0 Februari 1937 met een uitvoerig schrijven tot den minister van Binnenlandsche Zaken hebben gewend, waarin zij mededeelden dat het in hun bedoeling lag, het bestaande plan te laten herzien om zoo mogelijk tot een goedkooperen bouw te geraken. Herziening was toch noodig, omdat het voor den bouw van 't slachthuis aangekochte terrein die bestem ming niet kan krijgen, daar dit terrein op de ügt, waar de tunnel onder het Noord zeekanaal zal komen. B. en W. vroegen daar om, of het de instemming van den minister had, dat de hiervoor noodige uitgaven werden gedaan en daarna tot den bouw werd overge gaan. Den 2en Maart 1938 deelden Gedeputeerde Staten B. en W. mede, dat bij de ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën, zoomin als bij hun College bezwaar bestond tegen het doen van uitgaven voor het ontwerpen van een plan of voor het herzien van het bestaan de plan. Zij berichtten daarbij tevens, dat in verband met den zorgelijken toestand van de financiën der gemeente de daaruit voort vloeiende uitgaven echter tot het strikt nood zakelijke moesten worden beperkt. De minis ters wenschten zich, gezien de schuldpositie der gemeente, voorshands over de plannen zelve nog niet uit te spreken. Tot uitvoering der plannen mag zonder voorkennis van de mi nisters niet worden overgegaan. Na ontvangst van dit schrijven hebben B. en W. een bespreking gehad met den inspecteur van de Volksgezondheid. B. en W. zijn daarbij tot de overtuiging gekomen, dat het onder de gegeven omstandigheden gewenscht is, den bouw van een koelhuis voorloopig achterwege te laten. De kosten kunnen daardoor belang rijk teruggebracht worden. B. en W. hopen bin nen niet al te langen tijd een nader voorstel bij den Raad in te dienen. Geen gemeentelijke vuilnisemmers Ten slotte deelen B. en W. in de nota nog mede, dat 't oorspronkelijk in hun voornemen lag, gelden aan te vragen om over te gaan tot de aanschaffing en verstrekking van uniforme vuilnisemmers aan de inwoners, ten einde verspreiding van huisvuil over straten en plei nen zooveel mogelijk tegen te gaan. In verband met de begrootingspositie hebben B. en W. ook hiervan moeten afzien. Nieuw waterschap in voor bereiding. De Meerweiden bezuiden het Noordzee kanaal. Naar wij vernemen is sinds eenigen tijd de stichting in voorbereiding van een nieuw water schap, dat het grondgebied zal omvatten gele gen tusschen het Noordzeekanaal en de ring vaart van den Spaarndammerpolder. Deze gron den, ter oppervlakte van 165 H.A. zijn bekend onder den naam „De Meerweiden bezuiden het Noordzeekanaal". Zij zijn hooger gelegen dan het polderpeil en zij zijn ontstaan uit aanslib bing van het IJ vóór den aanleg van het Noord zeekanaal. De afwatering van deze gronden heeft altijd zeer veel te wenschen overgelaten. Zij was namelijk alleen mogelijk op het Noord zeekanaal wanneer het peil van dit water de loozing althans toeliet. Vooral in het najaar en in de wintermaanden was de loozing op het ka naal als gevolg van den hoogen waterstand niet mogelijk en aangezien bemaling ontbrak, waren overstroomingen daarvan het gevolg, niet alleen veroorzaakt door het eigen water, maar ook door dat van de beken, die het van de hooger gelegen duin- ën geestgronden naar de Meer weiden afvoerden. Talrijke ingezetenen bewa ren aan deze overstroomingen aangename her inneringen, want het ondergeloopen land vorm de wanneer de vorst inviel een prachtig gele gen ijsbaan. Voor de grondeigenaren was de situatie evenwei allesbehalve aangenaam en vele malen heeft de onvoldoende waterafvoer een punt van bespreking uitgemaakt in de be- stuurs- en ledenvergaderingen van de afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. Tot een oplossing kon het voor het door het water bedreigde gebied niet komen. Onlangs heeft het bestuur van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw als gevolg van de ge wijzigde omstandigheden en nu met meer kans op succes de zaak opnieuw ter hand genomen. Ter bevtudeering van het vraagstuk en ter voor bereiding van een vergadering met de belang hebbenden werd een commissie gevormd, waar in op uitnoodiging van het bestuur zitting na men de heeren W. Baron van Tuyll, voorzitter, J. M. Maas en KI. van Weelderen, allen te Sant poort. Als secretaris van de commissie trad op verzoek der commissie op de heer A. C. Schaap te Beverwijk, secretaris van de Hollandsche Maatschappij. Deze commissie riep de belanghebbenden op tot een vergadering teneinde den toestand op nieuw onder het oog te zien en zoo mogelijk tot een definitieve oplossing van het vraagstuk der waterloozing van de Meerweiden te komen. Deze vergadering werd in de afgeloopen week in café „Rozenstein" te Santpoort gehouden. Achttien belanghebbende grondeigenaren had den aan den oproep van de commissie gevolg ge geven. Na ampele bespreking werd besloten voor het verkrijgen van een afdoende regeling van den waterafvoer een nieuw waterschap te stichten onder den naam ,De Meerweiden be zuiden het Noordzeekanaal" te Velsen. Ter voorbereiding van de bij de wet voorge schreven procedure, voorafgaande aan de defi nitieve stichting van het nieuwe waterschap, werd een voorloopig bestuur gekozen, waarin zitting kregen de heeren J. C. Reinders Folmer te Amsterdam, voorzitter, Joh. M. Maas te Santpoort en Jhr. W. P. Barnaart te Vogelen zang. Op verzoek van de vergadering verklaarde de heer A. C. Schaap zich bereid als secretaris van het voorioopige bestuur te fungeeren. Ged. Staten zullen van de voorioopige oprich ting in kennis worden gesteld. Nadat de gebruikelijke adviezen zijn ingewon nen en de stukken voor het eventueel indienen van bezwaren gedurende den voorgeschreven tijd ter inzage zijn gelegd zullen tüteindelijk Provinciale Staten over de stichting van het nieuwe waterschap hebben te beslissen. Het voorloopig bestuur zal er naar streven, dat deze beslissing zoo mogelijk in de voorjaarsvergade ring van Provinciale Staten aan de orde kan worden gesteld. BOUW KETELHUIS. Het bouwen van een ketelhuis op de terrei nen van de Ver. Kon. Papierfabrieken dei- firma van Gelder Zonen is opgedragen aan de Wormerveersche Aaanemings Mij., directeur de heer Spreeuw te Wormerveer, voor f 26280. TIEN JAAR VER. v. JONG HERVORMDEN. Zaterdag 22 October herdenkt de Vereeniging van Jong Hervormden haar 10-jarig bestaan. Dit zal feestelijk herdacht worden in gebouw Concordia. Ds. Joh. Bronsgeest zal spreken en verder wordt de avond opgeluisterd door mu ziek, zang, declamatie en leekenspel. Zondag 23 October zal dit bestaan kerkelijk worden her dacht. In den dienst hiervoor 's avonds 5.30 zal voorgaan de federatie-voorzitter Ds. W. Th. Hoek. BEVERWIJK BIJEENKOMST VAN DE CHRISTELIJKE JONGELINGSVEREENIGING. De Christelijke Joiigelingsvereeniging „Ex celsior" houdt Woensdagavond een samen komst in het Vereenigingsgebouw aan de Po pulierenlaan. Het werkrooster voor dezen avond ver meldt een lezing van den heer H. Witteveld, declamatie van den heer C. Martin en een improvisatie van den heer C. J. Park. G YMNASTIEKUIT V OERIN G VAN DEN N. A. S. B. De jaarlijksche gymnastiekuitvoering van den N.A.S.B. is vastgesteld op 15 Decem ber a.s. Zij wordt gehouden in het Kenne- mer Theater. HET CLUBBLAD VAN „BEVERWIJK". Het Octobernummer van het clubblad van de voetbalvereeniging „Beverwijk" bevat voor de leden en de supporters weer veel we tenswaardigheden. Zij zullen er o.m. in aan treffen de officieele mededeelingen, verslagen van vergaderingen, overzichten van ge speelde wedstrijden, mededeelingen van de supportersvereniging, enz. JAN VAN LEEUWEN HERSTELLENDE. De populaire pikeur Jan van Leeuwen Sr., die nooit op onze jaarlijksche harddraverij ontbreekt, heeft enkele weken geleden op een draverij een ernstig ongeluk gehad. Bij het voorrijden werd hij aangereden, waardoor de pikeur een gecompliceerde enkelbreuk be kwam. Na eenigen tijd in een der Alkmaar- sche ziekenhuizen verpleegd te zijn, is de patiënt thans weer thuis om verder te herstel len. DE CLUBAVONDEN VAN DE VOETBALVER EENIGING ..BEVERWIJK". Met ingang van deze maand zal de voetbal vereeniging „Beverwijk" maandelijks een clubavond houden in café Vessies aan den Alkmaarschenweg. De eerste clubavond is vastgesteld op Donderdag 20 October. Wanneer deze avonden slagen overweegt het bestuur eenmaal per veertien dagen bijeen te komen. De supportersvereniging „Rood Wit" heeft voor de te beoefenen gezelschapsspelen eenige prijzen beschikbaar gesteld. DE EERSTE UITVOERING VAN TAVIDO. De tooneelvereeniging „Tavido" zal haar eerste uitvoering in dit seizoen geven op Woensdag 9 November in het Kennemer Theater. IJMUIDEN VERGADERING DISTRICT NOORD HOLLAND VAN DER N.D.B. Zondagmorgen houdt het district Noord- Holland van den N.D.B. een algemeene leden vergadering in Kennemerhof. Er wordt een belangrijke agenda behandeld, zoodat aller opkomst gewenscht is. UITVOERING „JULIANA". De Chr. Muziekvereniging ..Juliana" zal Donderdag 3 November een uitvoering geven in het Herv. Verenigingsgebouw Kalverstraat. Voor dezen avond heeft de heer Van Dorp, declamator te Rotterdam zijn medewerking toegezegd. BAZAR VAN DE NIEUWE GEREFORMEERDE KERK. Woensdag en Donderdag 26 en 27 October wordt in de turnzaal van de Marnixschool een bazar gehouden. Deze bazar, georganiseerd door den Gereformeerden Dameskrans, is ten bate van de nieuwe Gereformeerde Kerk. CHRIST. KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. Gisteravond heeft in Irene de najaarsverga dering" plaats gehad van de plaatselijke afdee ling van den Ned. Bond van Christ. Handels- en Kantoorbedienden. De vergadering werd met gebed geopend door den voorzitter waarna deze voorlas een ge deelte van Math. 23. Na vaststelling der notulen was het woord aan het hoofdbestuurslid, den heer P. Postema uit Amsterdam die tot onder werp had: „En nu de lijn verder doorgetrok ken". Spreker zegt dat waar het onderwerp gaat over lijntrekken hij toch niet wil opwekken tot op wat men noemt lijntrekken. Vervolgens brengt spreker onder de aandacht, wat er tijdens de regeering der Koningin op het gebied van socialen arbeid is gedaan. Er is veel vooruitgang te bemerken. Om dit duidelijk te maken gaat spreker terug tot 1870 en wat toen heerschte in de arbeiderskringen. De Neder- landsche arbeider behoefde ook zelfs in de tach tiger jaren, niet trotsch te zijn op de heerschen- de toestanden. Het roer is nu omgewend. Met eenige voorbeelden toont spreker aan, hoe de arbeid en de arbeider vrij kwamen te staan. Hierdoor is de Chr. vakorganisatie ontstaan. De Chr. arbeider wil geen klassenstrijd maar over eenkomst tusschen arbeider en werkgever. De vooruitgang van de welvaart in ons land bracht ook mee verbetering voor den arbeider. Waar nu deze welvaart terugloopt doordat vele bron nen, door het wereldgebeuren zijn toegestopt, is verslechtering voor den werker ingetreden. Dit geldt vooral de groep kantoor- en handels bedienden. Dit moet wel onder het oog worden gezien. Daarom heeft de bond een taak om voort te gaan. De vereeniging is organisatorisch goed gebouwd en opgezet. Maar velen staan hier nog buiten. Het werk der vereeniging heeft ten doel, eerst den strijder te winnen en door den strij der den strijd. Dat deze strijd noodig is toont spreker met feiten aan. Als geen voldoende actie wordt gevoerd, zegt spreker, dan wordt het in ons bedrijf een chaos. Het beginsel der vereeni ging moet worden doorgevoerd. Er staan groote dingen op het spel. Er is voor de vereeniging een toekomst waarom spreker opwekt tot trouw en het zich bewust zijn van de beginselen der vereeniging, die men vervat vindt in' de H. Schrift. Hierna werden nog eenige interne aangele genheden besproken waarna de vergadering ge sloten werd. HET GEBOUW VOOR CHR ft Pr WEER GEOPEND Zooals men weet werd indertijd'^ van het Gebouw voor Chr. Belangen ongunstige resultaten gestaakt. Er thans een commissie gevormd, bestaak1 heeren W. Doevendans, C. H. Vos eni dijk, die alsnog wil trachten de exnlnii J' te zetten. Het gebouw is dus weer b*k voor vergaderingen, lezingen, bazars U: thans ook een rijwielstalling beschikba^ u BRILLEN BETER en BILLIJKER. P. DE GROOT, Opticien KLXNElrepi .mr Leverancier van alle ZlekaSS," (Adv. injea. ïei ij üt\ KAC-RLIJKE STAND VELSEN Bevallen; J. M. Stain—Leering 7 tm». straatweg 148, Velsen-N. C. v. DijkeLty d., Hagelingerweg 150, Santpoort. S Bal? Slager, z., Jac. v. Heemskerkstraat 91 tt den. A. N. Thomassen—Lind, z WnMsVu11' 53. Velsen. K. Kooij—Look. d.. VoorolaK1 Santpoort. M. Broek—Iskes, d., J pn1 straat 23, IJmuiden. A. M. deHaas-nM" mann, z., Bloemend.str.weg 84, Santooor l' Spoelstra—Gravemaker, d.. Pr. Krin^', 17, IJmuiden. G. D. M. Klepper-SpoSW IJm.straatweg 64, IJmuiden. G. Ros wii! 1 d., W. Beukelszstr. 26, IJmuiden. Overleden: A. Broek, 72 jaren, echten van D. Krab, Neptunusstr. 28, IJmuiden a Okhuijsen, 54 jaren, echtgenoote van A t h Graaf, Broekbergenlaan 2, Santpoort Ondertrouwden: M. Mudde en C GouW Bloemend.straatweg 178, Santpoort. A pk Stuart en D. Gorlee, Voorplaats 1, SantrvJ' A. W. R. Siebenlist en G. Rencen, Zeewee mq Beverwijk. L. J. Fernhout en M. Kosters Ker kerinklaan 22, Santpoort, Westerwijkstraa' V Velsen. P. van Laar en W. A. J. de Vries Bi> en Arnoldkade 13. IJmuiden. Neptunusstra't 38. IJmuiden. J. Schouten en A. c. KW Pelsstraat 29, Velsen-N. D. Hartoghstraat 16 IJmuiden. W. H. van Cappellen en P. g Scho> P. C. Hooftlaan 10, Velsen. J. Stijnman en Sinkeldam, Ogelwightstraat 32, Velsen-N c Krietemeijer en J. C. Oostvogels, 's-Herto^er- bosch. Vlierstraat 2. K. van Pel en J. Sanben Kanaalstraat 252, IJmuiden. B. ten Have en P. Tromp, Cederstraat 20, IJmuiden, Gehuwden: G. Bos en J. M. A. Piers Am sterdam, Commelinstraat 50. G. van Soest en M. C. Duijvelshoff, Beverwijk, Zeestraat 31 F. C. Bakker en M. C. Broertjes, Cypressen- straat 5, IJmuiden. HAARLEM, 14 October. Bevallen 14 October: M. A. Colin—Kool, d. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs Lis was al weer onderweg naar huis het avontuur met aBard- mans en den boozen Malagijs was geëindigd. Hoe het afgeloopen was? Wel zooals jullie kunnen begrijpen, had Thijs, toen hij met behulp van de geest uit dè tooverpijp weer op den beganen grond was gekomen, den ouden Baardmans nog in de klem gevonden. Wat was die Baardmans blijHij had de kans op redding al lang opgegeven nadat Malagijs de ingang van het hol had dichtgegooid. Toen Baardmans door den geest van de tooverpijp uit de klem verlost was vertelde hij Thijs alles wat er gebeurd was sinds Thijs in het hol van Malagijs was afgedaald. Toen stelde Thijs voor om met behulp van de tooverpijp meteen Malagijs onschadelijk te maken. Nog een beetje angstig stemde Baardmans toe; maar toen zij zijn woning naderden had Malagijs hun al gezien. De booze toovenaar was zóó geschrokken toen hij daar zijn twee gevangenen als vogels zoo vrij naar Baardmans' huis zag komen, dat hij dacht„Die twee zijn nog veel machtiger toovenaars dan ik", en Malagijs sloeg op de vlucht. Die zien wij hier niet meer terug had Thijs gezegd, en Baard mans was hem zoo dankbaar dat hij hem een groote goudschat meegaf. En zoo ging Thijs nu weer naar huis. Naar koning Dagobert hoefde hij niet meer te gaan, want hij was nu rijk genoeg. Het was avond geworden en de maan scheen aan den hemel. En Thijs liep maar door me t de schat op zijn rug en een eenzame vogel vloog met hem mee naar huis EINDE. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 15 OCTOBER Thalia Theater: „Drie schattige meisjes" en Zeeschuimers", 8 uur. Rex Theater: „Olympiade" (2e deel) en „Oudjes", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een Renbaansensatie" en „De Helleveeg", 8 uur. ZONDAG 16 OCTOBER Thalia Theater: „Drie schattige meisjes" a „Zeeschuimers", 8 uur. Van 3 uur af doorl. matinée. Rex Theater: „Olympiade" (2e deel) en „Oudjes", 8.15 uur. Matinée 3 uur. Theater de Pont: „Een Renbaansensatie" en „De Helleveeg", 8 uur. 3 uur: Matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 15 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „Jij en ik" en Tango Notturno", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vrouw in het rood" en „Er op of er onder" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Flash Gordon op de planeet Mars" en „De wereld wil bedro gen zijn", 8 uur. Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest: „Ali Baba komt naar Filmstad" en „Nancy Steele wordt vermist", 8 uur. ZONDAG 16 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „Jij en ik" en „Tango Notturno", 2.30—7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Gestolen goud" en „Er op of er onder", 2.30 tot 5 uur. „De vrouw in 't rood", 57 uur. „De vrouw in 't rood" en „Er op of er onder", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Flash Gordon op de planeet Mars" en „De wereld wil bedro gen zijn", 2.307 uur en 8 uur. Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest: „Ali Baba komt naar Filmstad", 3.30 uur. Dansen o.l.v. „The Blue Ramblers", 7 uur MAANDAG 17 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „Jij en ik" en „Tango Notturno", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vrouw in het rood" en „Er op of er onder" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Flash Gordon op de planeet Mars" en „De wereld wil bedro gen zijn", 8 uur. Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest: „Ali Baoa komt naar Filmstad" en „Nancy Steele wordt vermist", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 15 OCTOBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Bei mlr bist du schön", 8.15 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Liefdadigheids- cabaretavond Herstellingsoord Spoor- en Trampersoneel, 8 uur. Rembrandt Theater: „In Oud-Chicago z,3U 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Spionnagein oe Maginotlinie" en „Lachparade" 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Wildzang", 2.30,7 en 9.15 uur. «in Luxor Sound Theater: „IJsco-touristen 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van m Mondschein Sonate" en „Het wrekende wat Moviac Uurfilm Theater: o.a. De aanleg .a 's werelds hoogste autobaan. Doorloopena voorstellingen. 2.30—11 uur nam. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend «P werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maa dags. Toegang vrij. ,17, Palestina Diorama's, Schotersingel u» Geopend eiken werkdag (behalve VtflWS van 3—5 en 7—9 uur. ZONDAG 16 OCTOBER Stadsschouwburg: Gezelschap Saalbom-r ser: „Parkstraat 13", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Gezelschap Mols: „De Rozenkrans". des Bioscoopvoorstellingen 's middags en avonds. MAANDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Residentie tooneel. sen in laster", 8.15 uur. dej Bioscoopvoorstellingen 's middags en avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10