Rumrich doet zijn relaas. Britsche militairen belegeren Oud-Jeruzalem. Kerkelijke goederen Naar afschaffing der partijen in Tsjecho Slowakije? „ENSPA'G 19 O CTOEER 1938 Troepen zouden vandaag het oude stadsdeel binnentrekken Militaire bevelhebbers vervangen districtscommissarissen. Voor do eerste maal sedert 1187, sultan Saladin van Egypte Pale- binnen viel, wordt Jeruzalem Ier belegerd, aldus meldt ünited Ie5S uit deze stad. Behalve 2000 man Britsche soldaten en sterke politie- fdeelingen, die de oude stad belege rt, Cirkelen talrijke vliegtuigen van de 'gritsche luchtmacht over het be- legerde gebied. ir n pen hoog gebouw af, waarin de regee- abureaux zijn ondergebracht, slaan de kphen de gebeurtenissen in de oude stad Het gebouw staat vlak naast de oude 1 - '"nodat men van het dak een blik heeft st3a de stad, maar voornamelijk over dat ff rond de moskee. De wijk van de Moskee L brandpunt van den tegenstand der re- npn De Engelschen nemen alle voorzorgs- fr'peelen om het gebouw niet door scho- Ste.beschadigen of te vernielen. -• '-haar is de situatie voor de opstande- ln de oude stad kritiek geworden. Zij weer om de muren, die het be- lingen rnifen teiKeiiö Kde gebied omgeven, te forceeren, maar meningen worden direct door Engelsche met cement dicht gemaakt. Van een S aantal hooge gebouwen om de oude stad En de Engelsche troepen vlaggenseinen mtrent de bewegingen van de rebellen. Ook de daken van de kerken en ziekenhuizen pet men Britsche wachtposten, die de oude stad bewaken, Britsche troepen hebben maatrege len getroffen, opdat de samenwerking tusschen militairen en politie zonder wrijving kan geschieden. Britsche oolitiemanschapppen zijn door een order, die heden gegeven is, onder het commando van het Britsche hoofdkwartier gesteld. Bovendien heeft het Britsche oppercom mando tevens het bevel over 4.000 Joodsche Mnnolitieagenten op zich genomen. Deze 'aatsten werden aangesteld om de Joodsche kolonies te beschermen. Totnutoe werd de joodsche politie slechts gebruikt om Joodsche bezittingen te verdedigen doch zullen zij in het vervolg actief deelnemen aan het onder- drukken van den opstand. Naar Reuter meldt heeft de Brit sche hooge commissaris MacMichael zijn goedkeuring gehecht aan de be noeming van militaire bevelhebbers, die het bestuur van de districtscom missarissen zullen overnemen. De snelle maatregelen, die gisteravond in verband met den voortdurenden ernst van den toestand zijn genomen, komen in feite neer op de afkondiging van den staat van beleg. Den geheelen dag heeft de hooge com missaris besprekingen gevoerd met de mili taire- en burgerlijke autoriteiten, o.a. met generaal-majoor Haining, den commandant van de Britsche strijdkrachten in Palestina en Transjordanië. Drie lioofdvereischten: eenheid, kraclit, rechtvaardigheidsgevoel. Eden spreekt voor den Wereldbond voor den Vrede. In een Dinsdag te Londen gehouden bijeen komst van den wereldbond voor den vrede is o.a. het woord gevoerd door lord Sankey, die zeide, dat het accoord van München alleen te rechtvaardigen is, wanneer het de inlei ding vormt tot een verder strekkende en meer duurzame regeling van de hangende geschil len tusschen de naties. Hij opperde het denk beeld, dat de West-Europeesche staten te Den Haag bijeen zouden komen voor een nieuwe Eaagsche conferentie. Eden, die vervolgens sprak, zeide: Er zijn onder ons geen oorlogsdrijvers. Er zijn voor ons drie hoofdvereischten als wij onze rol wil len spelen; eenheid, kracht en rechtvaardig heidsgevoel. Nooit, zeide Eden verder, kan er werkelijke vrede zijn onder voortdurende drei ging van het kanon, daar waar macht het «enige recht is. De menschheid zal zich nooit met zulk een laag doel vergenoegen. De taak, het land voor de verdediging te organiseeren, «as, naar Eden tenslotte nog verklaarde, zoo geweldig, dat een eensgezinde krachtsinspan ning door elk deel van de gemeenschap nood zakelijk was. Tot de zestien aanwezige vertegenwoordi gers van buitenlandsche ambassades en ge zantschappen behoorde o.a. de Sovjet-ambas sadeur Maisky. WEDERVERKOOPERS VRAGEN OM COURANTENRECLAME Een gVoote Amerikaansche bier brouwerij heeft dit jaar haar cou ranten-reclame met 50 pCt. uitge breid, terwijl zij minder van andere reclamemiddelen gebruik maakte. Het verzoek van de wederverkoo- pers der William Simon Brewery om meer couranten-reclame voor het merk, heeft o.a. tot dit besluit Van grooten invloed moet ook het voorbeeld zijn geweest, dat enkele groote adverteerders de laatste jaren hebben gegeven. Deze had den n.l. de prominente plaats die zij in hun branche innamen, ver loren, tengevolge van allerlei ex perimenten met nieuwe reclame middelen. Zoo gauw mogelijk zijn deze bedrijven echter teruggekeerd tot het beproefde en primaire 'edamemiddel: courantenreclame. Officieel werd aan Reuter mede gedeeld, dat de Britsche troepen van daag de oude stad van Jeruzalem bin nen zouden trekken om deze van rebel len te zuiveren. Oostenrijk geconfiskeerd. in De Sankt Lambrecht Abdij door S. S. bezet Aartshertog Eugenius krijgt den raad het land te verlaten. De „Osservatore Romano" bericht, dat in Oostenrijk een aantal kerke lijke goederen door den staat zijn ge confiskeerd en dat andere maatrege len tegen geestelijke gemeenschappen zijn genomen. O.a. is de Admont- Abdy geconfiskeerd en het beheer is toevertrouwd aan een regeeringscom- missaris. De Sankt Lambrecht-Abdy is door S.S. bezet, nadat de religieuzen verdreven waren. De goederen van de Duitsche orde zijn eveneens onder staatsbeheer geplaatst en aartshertog Eugenius, de grootmeester der orde, is uitgenoodigd het land te verlaten. Het blad wijst er verder op, dat rijkscom missaris Biirckel zou hebben gezegd, dat hij voornemens is Hitler met zijn verjaardag een „Oostenrijk zonder kloosters" als geschenk aan te bieden. Graaf della Torro verklaart in hetzelfde blad te betreuren, dat de Italiaansche pers zoo weinig heeft geschreven over de ongere geldheden te Weenen tegen kardinaal Innit- zer, terwijl zij veel ruimte schonk aan de be schuldigingen van de nationaal-socialisten tegen den kardinaal en de Oostenrijksche ge telijkheid om te pogen de excessen goed te praten. Della Torro zegt, dat het een ernstige vergissing is in Italië het als een arrongantie van den bisschop en de politisieerende ge telijkheid voor te stellen dat zij het sacra ment des huwelijks, de katholieke scholen en de Christelijke beginselen verdedigen. In Italië maken de staatslieden, alsmede wijze maatregelen van het concordaat een nauwkeurig onderscheid tusschen kerk staat. Flandin zal aftreden als voorzitter der Democratische Alliantie. Flandin. PARIJS 19 October (Havas/A. N. P). In een vergadering van het be stuur der Democratische Alliantie heeft Flandin een uiteenzetting ge geven van zijn houding. Hij zeide, dat hij op een en denzelfden dag tele grammen heeft doen toekomen aan Chamberlain, Mussolini en Hitler en sprak er zijn verwondering over uit, dat het telegram aan Hitier zooveel stof had doen opwaaien. Hij vroeg zich af, hoe het gebaar van iemand die geen regeermgspositie bekleedt zoo veel rumoer kan veroorzaken. Hij had voor zichzelf en niet voor de Alliantie gehan deld. Hij wil slechts zijn land en den vrede dienen. Flandin zeide het te betreuren, dat ver schillende leden uit de partij zijn getreden, hetgeen verkeerd uitgelegd kan worden. Ten slotte deelde hij mede, dat hij, hoewel hij ver leden jaar voor twee jaar tot voorzitter gekozen zijn mandaat ter beschikking van de partij zou stellen tijdens het congres, dat in November te Parijs zal worden gehouden Engelsch-Iersche besprekingen niet verwacht. Te Londen beschouwt men de kwestie der verdeeling een zaak der beide Iersche regeeringen. Te Londen wordt het niet waarschijnlijk geacht, dat in de naaste toekomst tusschen de regeeringen van het Vereenigd Koninkrijk en Eire besprekingen zullen worden gevoerd over de scheiding in Ierland. De parlemem taire correspondent van Reuter herinnert er aan, dat De Valera deze kwestie op den voor grond heeft geplaatst bij de onderhandelin gen over het Britsch-Iersche verdrag. De Britsche regeering staat nog steeds op het standpunt, dat het vraagstuk door de beide Iersche regeeringen zelf besproken moet wor den. Naast de politieke en godsdienstige kan ten heeft het probleem ook een economisch aspect en voor vereeniging der beide deelen zou een wetsontwerp in het parlement van Engeland moeten worden ingediend. Hoewel de leidende kringen in Ulster zich tegen ver eeniging blijven verzetten, is het duidelijk., dat De Valera druk zal blijven uitoefenen. Weer een vliegtuigbotsing in Engeland. Zes dooden. Te Dunnowpark in Essex zijn twee Engelsche "bombardementsvliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing ge komen en brandend neergestort. Zes personen zijn daarbij om het leven gekomen. Belgische regeering waagt volmachten. Ter uitvoering van de bezuinigingen. De Belgische minister van financien heeft bekend gemaakt o.a. dat, wan neer men wil, dat de begrooting voor 1939 ten uitvoer wordt gelegd, zooals zij is opgesteld, de regeering van het parlement van den aanvang af de noodige volmachten krijgt om de be zuinigingen, die in de begrooting zijn opgenomen uit te voeren en op ieder oogenblik tijdens het begrootings- jaar alle maatregelen te nemen, zelfs van wettelijken aard, welke noodig zijn om de uitgaven te houden binnen de grenzen, die het parlement zelf zal hebben vastgesteld voor ieder onder deel. Aan den anderen kant stelt de regeering voor om, aangezien zij de Kamer, den Senaat en het publiek op de hoogte wil houden van iedere wijziging, die zich zou voordoen in de door allen te betalen uitgaven, onmiddellijk openbaarheid te geven aan de besluiten, die in omstandigheden, welke overigens een uit zondering moeten blijven, genomen zouden moeten worden om machtiging te geven tot schatkistvoorschotten tot dekking van uit gaven, welke niet opgenomen zijn in de par lementaire documenten. Tsjechische Volkspartij pleit voor den Corporatieven staat. In Tsjechische politieke kringen wordt druk gesproken over een fun- damenteele herziening van het systeem der binnenlandsche politiek. De bladen spraken dagelijks over een hergroepeering van de partijen en sommige zelfs over afschaffing van de politieke partijen. Twee partijen der regeeringscoalitie heb ben gisteren in communiqués hun standpunt bepaald. De Sociaal Democratische Partij, die beslo ten heeft uit de Tweede Internationale te treden, heeft een communiqué van den vol genden inhoud gepubliceerd: „De Sociaal Democratische partij heeft, ingevolge de beraadslagingen van heden, 18 October, een speciale commissie er mede be last te beraadslagen over de kwestie der ver eenvoudiging van den politieken toestand". De Tsjechische Volkspartij (katholiek) heeft bekend gemaakt, dat het uitvoerende comité te Praag vergaderd heeft. De voorzit ter der partij, mgr. Stasek, bracht rapport uit over den binnenlandschen en buitenland schen toestand. Hij verklaarde, dat de ge dachte aan een ontbinding der partijen voor een groot deel voortvloeit uit de ervaring, die de openbare meening heeft verkregen, dat het partijensysteem niet de taken heeft vervuld, die staat en natie er van verwachtten. Hij voegde hier aan toe, dat de partijen zich moe ten reorganiseeren volgens de wenschen der massa's die vragen om „nieuwe en sterke mannen". Naar sprekers meening moet de vernieuwing der partijen ook betrek king hebben op haar programma en haar geest. Spreker besloot: „De natie heeft thans behoefte aan een nieuwe econo mische organisatie in den geest van het corporatieve systeem en aan een natonalisme, dat in staat is het volk op te beuren uit zijn bittere verne dering en 't op te heffen naar nieuwe hoop. Met alle elementen, die zich be wust zijn van deze nieuwe behoeften der natie, wil de Tsjechische Volks partij samenwerken". Stasek en het bureau der partij zijn afge treden en een nieuw bureau is gekozen, dat voor de helft is samengesteld uit jonge men- schen. Stasek werd tot voorzitter herkozen. Financieele hulp van buiten onontbeerlijk. De Tsjechische minister van financien heeft voor vertegenwoordigers van de pers ver klaard, dat de gebeurtenissen van de maand September de Tsjechische staatskas onder verhoogden druk hebben geplaatst. Dit heeft allereerst een verhoogden geldomloop ten ge volge gehad, waarmede echter geenerlei in- flatorisch effect verbonden is geweest. De minister behandelde vervolgens de gevolgen, die de afscheiding van het Sudeten Duitsche en het Poolsche gebied in economisch opzicht nat zich mee gebracht heeft en légde er den nadruk op, dat de reorganisatie van het ge- heele binnenlandsche staatsverloop zonder Engelsche en Fransche hulp voor den eerst- volgenden tijd onmogelijk is. De regeering heeft niet het voornemen een „conscriptie" der deposito's of een vermogensheffing in te voeren. De hoeveelheid bankbiljetten in om loop is in de eerste helft van October reeds weer met een half milliard gedaald. Ook voor de uitbetaling van de deposito's kondigde de minister zekere faciliteiten aan. Het Spionnageproces te New York. Bijzonderheden over zijn instructies. Tijdens de voortgezette behande ling van het spionnageproces te New- York heeft, naar Reuter meldt, de getuige a charge, Rumrich, verklaard, dat hij instructie had gekregen om in geval van arrestatie te zeggen, dat hij voor Engeland werkte en Duitsch- land niet te noemen. Deze instructies waren volgens Rumrich afkomstig van een geheimzinnig?"; heer Wie- gand,, dien Rumrich heeft ontmoet en van wien hij geld ontving. Wiegand, aldus getuige, gaf mij op dracht om mijn brieven, die niet door een koerier werden overgebracht, te adresseeren aan mevrouw Jessie Jordan te Dundee, Schotland. (Jessie Jordan is in Mei van dit jaar te Edinburgh tot vier jaar dwang arbeid veroordeeld wegens overtreding van de wet op de openbare geheimen). Deze Wiegand heeft eens aan den getuige een foto van hemzelf laten zien, die genomen was in de Duitsche ambassade te Washington, in gezel schap van Dieckhoff, den Duitschen ambassadeur, en kapitein Fritz Wie demann, die destijds als Hitler's per soonlijke adjudant een bezoek aan de Vereenigde Staten bracht. Rumrich verklaarde, dat hij er zijn ver wondering over had geuit, dat een diplomaat NIEUW SPOOR IN HAAGSCHE MOORDZAAK? Inlichtingen zouden naar Numans- dorp ivijzen. POLITIE GEEFT HOOP NIET OP. Het onderzoek naar den geheimzinnigen moord op Greta Groen heeft, volgens de Tel. een andere richting genomen. Het schijnt, dat men op grond van verschillende aanwijzingen, welke uit Numansdorp ontvangen zijn, reke ning houdt met de mogelijkheid, dat de dader een kennis van de familie Groen is. De dader zou met bepaalde bedoelingen een bezoek aan het huis in de Molenslootstraat hebben ge bracht, en toen tot zijn schrik de zieke dochter daar hebben aangetroffen, die hij niet had ver wacht. Daarna zou zich het drama hebben af gespeeld, dat Greta Groen het leven heeft ge kost. De politie tracht thans licht te brengen in verschillende omstandigheden. Wanneer blijkt, dat de oplossing van deze moordzaak in de goe de richting gezocht wordt, wordt een verras sende ontknooping niet uitgesloten geacht. De nasporingen worden met onverminderde kracht voortgezet en de politie geeft de hoop, dat het haar gelukken zal, dit geheimzinnige misdrijf tot klaarheid te brengen, niet op. Nog dage lijks worden allerlei aanwijzingen en mede- deelingen ontvangen, die alle nauwkeurig wor den onderzocht op zulken goeden voet stond met menschen in dit vak, doch Wiegand antwoordde, dat de diplomaten tegenwoordig anders zijn. Later, aldus Rumrich, gaf Wiegand mij een brief, waarin mij opdracht werd gegeven, mij voort aan niet om zuiver miltaire gegevens meer te bekommeren, doch mij te bepalen tot industri- eele gegevens, die in het bijzonder betrekking hadden op de Amerikaansche bewapening. De nieuwe instructies werden later aan Rumrich uiteengezet door een anderen agent, Schmidt genaamd. Deze. aldus Rumrich. ver telde mij, dat de wijziging in de opdracht het gevolg was van een afspraak tusschen iemand te Washington en een persoon te Berlijn en vroeg mij of ik iemand kende, die in dienst was hetzij bij de fabrieken van de Bethlehem Steel of bij die van Dupont de Nemours. Rumrich voegde hier nog aan toe, dat Schmidt hem 2000 dollar in bankbiljetten had laten zien, dio naar hij zeide bestemd waren voor een groep te Brooklyn, die „voor de Duitsche marine" bijzonderheden had ge stolen van een nieuw type gyroscoop. In den loop zijner getuigenverkla ring beschreef Rumrich nog, hoe Schmidt, met het doel zich meester te maken van kustverdedigingsplannen, het plan had ontworpen, den com mandant van het fort Totten op Long Island naar een New-Yorksche hotel kamer te lokken, waar Schmidt dan gebruik wilde maken van een soort vulpenhouder, gevuld met gas, dat den commant tijdelijk bewusteloos zou maken. Het plan werd echter n^oit uitgevoerd. Rumrich zette later nog uiteen, hoe hij kennis had gemaakt met de gedaagde Jo hanna Hofmann, de roodharige kapster van het mailschip „Europa". Hij vertelde voorts, dat Schlüter, die de vlucht heeft genomen, hem verzo:ht had, gegevens te verzamelen omtrent de kustverdediging, te trachten, zich meester te maken van vijftig blanco pas poorten, welke de Duitsche agenten bij bin nenkomst in Rusland zouden kunnen ge bruiken. Wijziging crisis-haringbeschikking Men meldt ons van bevoegde zijde: Aangezien de harintgdrijfwantvisscherij een begin heeft gemaakt met het aanvoeren van versche haring, is de crisisharingbeschikking gewijzigd. De tijdsruimte tusschen twee op eenvolgende reizen van een vaartuig gelegen, zal n.l. met ingang van 19 dezer ten minste twee uur moeten bedragen voor een vaartuig dat uitsluitend versche haring aanvoert. De tijdsruimte voor schepen, die alleen ge zouten haring aanvoeren, blijft bepaald op 48 uur. Regeering koopt gezouten haring, De minister van economische zaken heeft met de Reedersvereeniging van de Nederland- sche Haringvisscherij een regeling getroffen betreffende het tijdelijk uit de markt nemen van gezouten haring. De haring welike niet een bepaalde minimumprijs aan den afsla? opbrengt, wordt aangekocht door genoeande vereeniging, die daartoe door een crediet uit het Landbouwcrisisfonds in staat is gesteld Hiermede w 't beoogd, inzinking van den marktprijs orkomen. Deze regeling is in middels in cing getreden. PROGRAMMA Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 cent. (Adv. Ingez. Med.) LORD STANLEY, de Briteche minister van Dominions, die op 44-jarigen leeftijd over leden is. DONDERDAG 20 OCTOBER. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.0012.00 NCRV. .009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige eauserie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (1.00 I.15 Gramofoonmuziek). 2.00 Handwerkuur, tje. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de Vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Berichten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.05 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.35 Gra mofoonmuziek. 5.45 Uitzending van het „Kristlik Frysk Selskip". 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek week overzicht. 7.45 Reportage, eventueel gramo foonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten. 8.15 Reportage. 9.00 Causerie: Niet-ingeschreven leden der N.C.R.V. 9.15 Chr. Muziekvereeniging Oranje Harmonie en gra mofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Het Vlaamsch Cellokwartet en gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11,00 Gramofoonmuziek. II.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301.5 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten)' 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest mmv solist (in de pauze: declamatie). 12.30 Het AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Het AVRO- Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Ver volg AVRO-Aeolian-orkest. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Berichten, gramofoonmu ziek. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Vioolvoordracht met pianobegeleiding. 5.00 AVRO-Weekka- leidoscoop. 5.20 Gelukwenschen. 5.30 Het Renova-kwintet. 6.15 Orgelspel. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Avro-dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP; radiojournaal; mededeelingen. 8.20 Concert gebouworkest, Toonkunstkoor en solisten. 10.05 Voordracht. 10.20 Gramofoonplaten. 11.00 Be richten A.NP., hierna Bert van Dinteren's ensemble. 10.40—12.00 Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 12.05 Het BBC-Northern-Ireland-ork. 12.50 Voordracht. 1.20 Declamatie. 1.402.20 Het Gershom Parkington-kwintet. 3.10 Het Harp- kwintet. 3.35 Het stedelijk orkest van Bour nemouth, mmv. soliste. 5.05 Medische cause rie. 5.20 Zang. 5.35 Harold Sandler en zijn Weensch Octet. 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7.00 Radiotooneel. 7.20 Music- hall-programma. 7.50 BBC-Revue-koor, Va- rité-orkest en solisten. 8.50 Causerie over Frankrijk. 9.20 Berichten 9.45 BBC-orkest. 10.20 Korte Avondwijding. 10.40 Causerie: Mainly about Manhattan. 10.55 Het Alfred Cave strijkkwartet. 11.20 Bert Firman en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS, 1648 M. 8.109.20 en 10.30 Gramofonnmuziek. 12.40 en 1.50 Het Georges Derveaux orkest. 3.05 Zang. 3.20 en 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Ra diotooneel. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Symphonieconcert mmv. solist. 10.50 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Leipziger Sym- phonie-orkest. 7.50 Omroeporkest. 9.20 Volks- liederenconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.30 Po pulair concert. 2.45 Kinderkoor en Universi teitskoor. 3.20 Otto Fricke's ork. 6.25 Gramo foonmuziek. 7.30 Omroeporkest en koren. 9.35 11.20 Leo Eysoldt met zijn orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroepdansorkest. 1.302.29 Ver volg concert. 5.20 en 6.50 Gramofoon. 8.20 Zang endeclamatie. 8.35 Reportage. 9.20 Zang en de clamatie. 9.35 Gramofoonziek. 9.50 Radiotoo neel. 10.10 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek.. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepo:kest en gramofoon muziek. 10.3011.20 Het Gertler-kwartet. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest. 7.50 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Orkestconcerfc mmv. solisten. 10.05 Berichten 10.2011.4Q Omroeporkest, -koor en solisten,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7