stegehan's Qo IJMUIDEN PORTRET VAN /CHEEP/ LTIJMN.CENS De O. K. Zangvereenig. Crescendo viert haar 10-jarig jubileum. Thalia zeer goed bezet. De jubileum-uitvoering van de Oud^Katho- lieke Zangvereeniging „Crescendo", directeur de heer Joh. Tol, welke gisteravond in Thalia werd gegeven, mocht zich verheugen in een zoodanige belangstelling, dat de zaal zeer goed was bezet. De heer J. Wijker, voorzitter, opende dezen avond met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder aan pastoor en mevrouw Th. Moleman, vereeni- gingsbesturen en donateurs. Het koor ving het programma aan met Zijderlaan's „Zacht zingt de zee". In „Sneeuw klokjes" van denzelfden componist kon voor al de sopraanpartij en het basregister ons be koren. De slotzang was in alle partijen goed te noemen. Vervolgens zong het kinderkoor, eveneens onder leiding van den heer Tol „Woudzang" van E. S. Engelsberg en „Heimwee" van J. R. Weber. De heldere stemmetjes, waaronder een zevental jongensstemmen, voldeden goed. vooral in het hooge register, doch ook de meisjes hebben hun best gedaan. De „D.G.S.-Boys" die een groot deel van het programma in beslag namen, hebben onder leiding van den heer J. Wijker Jzn., vroolijke imondaccordeonmuziek ten g-ehoore gebracht, wat zeer in den smaak viel. Een aardige club. Een programma-wijziging bracht vóór de pauze G. H. Boedijn's: „Rust mijn ziel, uw God is Koning", een bewerking van het be kende psalmlied. Pastoor Th. Moleman, eere-voorzitter, wenschte voorzitter, directeur en leden geluk met het 10-jarig jubileum en zeide o.a. „Tien jaren is geen groot tijdvak, doch dit geldt wei voor een zangvereeniging". Spr. wenschte dat het koor goed gefundeerd, nog vele jaren mocht leven. Zingen is een levensvreugd, om dat dit altijd een goed hart weergeeft. Pastoor Moleman feliciteerde namens de geheele Oud-Katholieke gemeente, wijzende op de taak, die de vereeniging on de kerk heeft en volbrengt. Tenslotte hoopte spr. dat de vereeniging haar taak nog vele jaren mocht uitoefenen en dat „Crescendo" steeds meer waardeering mocht ondervinden. De heer A. A. van Pel, voorzitter van den O.K. Besturenbond, waarbij aangesloten een elftal kerkelijke vereenigingen, releveerde de stichting van „Crescendo" uit de vereeniging „Eensgezindheid", en vees op de eenvoud der jubileerende vereeniging. Een fraaie bloemenmand werd overhandigd Den jubileerenden penningmeester, den heer J. Zwart, werd door het koor een enveloppe overhandigd. De heeren Tol, directeur en Job Zwart, penningmeester, werden met hun jubileum gelukgewenscht door den heer Wijker, voor zitter, die aan den heer Zwart voor zijn be wezen diensten het fraaie gouden Crescendo insigne aanbood. Den heer Tol was dit reeds vroeger ge daan. Na een pauze van ruim een uur! (dit is, voor een concertavond veel te lang en onder breekt te veel!), waarin een langdurige ver loting, welke slaagde en waarbij meerdere taarten een eigenaar vonden, trad het koor op met „Lente" van P Hartog, dat in de lage registers wat te zwaar werd gehouden. Het slotcouplet en het einde waren waar zuiver van tonaties. y die uit school komt (honger als een wolf) en hoort dat Moeder échte Geldersche rookworst heeft. Geen gewone, maar die van Stegeman, U weet vfel, met die heerlijke, zachte rook- smaakl Daaraan kunt U goed proeven of ze van Stegeman is. LET OP of er wel Stegeman op 't loodje staat. Winkeliers van „Groot-IJmuiden' vergaderen in Keiinemerhof. de In winkels met ons raambil jet (Adv. Ingez. Med.) Thalia vertoont: „100 mannen en één meisje" en „Vleugels boven Honolulu". Het kinderkoor zong voorts „Gondellied" van C. M. v. Weber met pianobegeleiding van den heer H. Gouda, waarin het driekwarts- maattempo goed werd vastgehouden. „Groote plannen" van M. C. v. d. Roovaart voldeed qua rhythme goed. De „D.G.S.-Boys" oogstten nogmaals uit bundig succes, vooral" met den schlager Oh, mama, waarin vooral de metamorphoses veel bijval hadden. Beethoven's „Vesper" van het kinderkoor, (een moeilijke opgave voor de kleinen) met orgelbegeleiding gezongen, bleek de heer Tol er goed in te hebben en werd heel goed voorgedragen. De kleinen bleken in dit werkje gevoel voor goeden zang te hebben. Het zware werk van Wierts „Licht" door 't groote koor met piano- en orgelbegeleiding, leek ons een te moeilijke opgave. De Tooneelvereeniging „03.K." voerde tenslotte de klucht „De verrassing" op, die vlot gespeeld op de lachspieren werkte en veel bijval had. „Crescendo" kan op een geslaagde jubileum uitvoering, door een gezellig bal besloten, terug zien. Ouden van dagen zien „Bloemen uit Nizza' Als gast van de directie van het Rex Theater. De ouden van dagen uit onze gemeente, die elkaar des zomers een keer per jaar ontmoe ten, n.l. wanneer ze als gast van de Commissie voor autotochten voor O. v. D. den jaarlïjk- sehen tocht maken, ontmoetten elkaar gister middag in het Rex Theater, waar ze ditmaal de gast waren van de directie, die de attentie had, hun een bioscoopvoorstelling aan te bie den. Dat daar een dankbaar gebruik van ge maakt werd, spreekt wel vanzelf. Toen het licht zich temperde waren er ongeveer 250 oudjes bijeen, die in spanning zaten te wachten op de dingen die komen zouden. Dat waren -aller eerst opnamen van Profilti, gevolgd door Fox Movietone News. Na de bouwfilm en de film van de officieele opening kwam het hoofd nummer „Bloemen uit Nizza" met Erna Sack, Paul Kemp enz. Met de grootste aandacht hebben de oudjes de film gevolgd en allen zullen ongetwijfeld voldaan huiswaarts zijn gekeerd, te meer daar ze in de pauze werden onthaald op koffie of thee met wat er bij. Dr. P. C. de Weerdt, voorzitter van het Vel- sensche comité heeft van de pauze gebruik gemaakt om de directie te vertellen, dat hij'de uitnoodiging namens de oudjes en de commis sies met beide handen had aanvaard. Hij dankte mevr. Dekker en den heer C. J. Dekker hartelijk voor deze vriendelijkheid, mede namens de commissie van IJmuiden, welker voorzitter verhinderd was. Spreker bood me vrouw Dekker een fraaie bloemenmand aan. SUPP. VEREEN. „DE STORMVOGEL". Men verzoekt ons te melden, dat de auto bus voor den wedstrijd K.F.C.Stormvogels te Koog Zaandijk a.s. Zondag 12.30 uur zal vertrekken van de bekende stopplaatsen. Kaarten tot Zaterdagavond 10 uur verkrijg baar bij het bekende adres. Deanna Durbin, de 15-jarige zangster, be kend uit de film „3 Schattige meisjes" die kort .eleden in het Thalia Theater draaide, kan men nu in een nieuw filmwerk bewonderen 100 Mannen en één meisje". Wij laten hier eenige buitenlandsche persstemmen hooren; verder commentaar lijkt ons overbodig. York Times: „Afgezien van haar buitenge wone waarde als amusementsfilm, geeft Uni- versal's „100 Men and a Girl" het cinemaleven van zijn zonnigste zijde te zien. Door de heele film, over de hoogten en diepten van sympho- nie en comedie, zijn de lotgevallen van Deanna Durbin geweven. Haar persoonlijkheid is frisch en aantrekkelijk als de Lente, één der bekoorlijkste,die de film ons ooit heeft kun nen bieden!" New York Telegram: „De film speelt zich in een vlot.tempo af en is humoristisch, op windend en afwisselend, terwijl de muzikale intermezzo's van den wereldberoemden maestro Leopold Stokowski en zijn Philadel phia Symphonie-orkest op zoo'n vaardige wijze in het vroolijke en sprankelende verhaal zijn geweven, dat men spijt heeft wanneer de film geëindigd is!" Daily Mirror: „Deze vroolijke, levendige co medie „100 Men and a Girl" is zelfs beter dan de film die de betooverende Deanna Durbin voor het eerst op het doek introduceerde. Deze film boeit iedere minuut. Deanna Durbin heeft hier de rol van haar leven. Zij is zoo buiten gewoon aantrekkelijk, dat zelfs spelers met een reeds gevestigden naam haar niet kunnen overtreffen". Journal; „En nieuwe triomf voor Deanna Durbin! „100 Men and a Girl" is een volmaakte en van het begin tot het einde schitterende film. Men zal zich zoo buitengewoon amusee ren en er zoo van genieten, dat men neiging krijgt weg te snellen en iedereen in de stad te vertellen deze film toch vooral niet te mis sen! Dit is de tweede film van de jeugdige Deanna Durbin en alle bewonderende critie- ken, die zij met haar eerste succes verwierf, kunnen door deze film verdubbeld worden. „100 Men and a Girl" is een van de beste films van dit of eik willekeurig jaar!" Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „De misstap van den dokter", emotioneel verhaal uit de oerwouden. DE WALRUS ZATERDAG NAAR DE BARENTSZEE. Naar wij vernemen zal de Walrus IJM. 24 Zaterdag naar de Barentszee vertrekken. Dit is dan de tweede trawler, die de verre vis- scherij gaat uitoefenen. Hoe denkt U over de kermis? De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" hield gisteravond in Ken nemerhof een ledenvergadering, waar ook waren uitgenoodigd de deelnemers aan contantzegel-campagne. De belangrijkheid der agenda in aanmer king genomen, was de belangstelling slechts matig. Van de 110 leden was slechts een 20-tal aanwezig, waarover de voorzitter de heer G. van Telgen zijn leedwezen uitsprak. Hij betreurde het, dat zoovele winkeliers het niet eens de moeite waard vonden, deze belang rijke vergadering te komen bezoeken. In verband met een schrijven van den Kon. Ned. Middenstands Bond stelde het bestuur voor, voor f 25 deel te nemen in de rente- looze leening en genoegen te nemen met een tijdelijke contributieverhooging van 25 ets per lid, 'tgeen na eenige disclssie met groote meer derheid van stemmen werd aangenomen. Een schrijven van het hoofdbestuur inzake ledenwerving werd voor kennisgeving aan genomen. In verband hiermede wees de heer K. de Jong op de groote verdeeldheid, die heerscht onder den middenstand te IJmui den. Zoolang dit zoo is, zal de middenstand nooit iets kunnen bereiken. De voorzitter antwoordde hierop, dat reeds meermalen getracht is, eenheid te verkrij gen, maar zonder succes. Een groote belem mering zijn de contantzegels. De Bond is er op uit, om al deze premies uit de wereld te krij gen. In verband met het voorstel van het bestuur tot het houden van een enquête om het stand punt der leden te vernemen inzake kermissen, zeide de voorzitter, dat het bestuur van mee ning is, dat stappen gedaan moeten worden om de kermissen van de baan te krijgen. Een der leden -drong er op aan, niet alleen onder de leden maar onder alle winkeliers de enquête te houden. Naar gelang van den uit slag der enquête zal eventueel aan den bur gemeester verzocht worden, geen toestem ming voor een kermis meer te verleenen. In verband met het punt: bespreking excur sie werd besloten, aan de directie der papier fabriek te verzoeken het bedrijf te mogen be zichtigen. St.-Nicolaas-Reclame. Er was een voorstel van een commissie om voor de St.-Nicolaasreclame dubbele contant zegels te verstrekken en tevens om iets voor de kinderen te doen. Een der leden stelde voor, een wedstrijd met een verloting op touw te zetten, waaraan ook de n iet-georganiseerd en deel kunnen nemen. De voorzitter meende, dat alleen leden aan de campagne moeten kunnen deelnemen. Hij voelde voor dit voorstel weinig. Na eenige discussie werd het voorstel van de commissie goedgekeurd, waarop de ver gadering na de rondvraag door den voorzitter gesloten werd. CHR. JONG. M. VEREEN. EN POLLY PERKINS. De Chr. tooneelclub „Onder Ons", onderaf- deeling van de Chr. Jongemannen Vereeni ging Immanuel, had Donderdagavond over belangstelling niet te klagen toen zij in het Vereenigingsgebouw aaii de Kalverstraat een uitvoering gaf van het welbekende blijspel „Polly Perkins" een stuk vol. verwikkelingen, dat na een gelukkige ontvangst bij het be- roepstooneel z'n rondreis begonnen is over de Bühn-es v.an het dilettantentooneel in haar diverse Schakeeringen. Het spreekt vanzelf, dat de avonturen van het vroolijke jonge weeuwtje en de vervaar lijke Fergus Wimbush de volle aandacht geno ten van het publiek van Onder Ons, dat in kinderlijke onbevangenheid meeleef4e mét de intriges, door de spelers en speelsters naar hun beste weten ten tooneele gevoerd. De rolverdeeling vermeldde als Polly's (A. Overdorp) medewerksters en medewerkers de dames N. v. d. Linden (Ruth), R. Hunsehe (Ada), N. v d. Linden-(mevr. Hubbard) en L. v. d. Heide (Martha) en de heeren G. Dooye- weerd (Robert), P. Menzel (Priestly), D. G. Saala (Fergus Wimbush) A. Jongejan (Hub bard), die allen hun beste beentje voorzetten. En al lukte de eene figuur eens wat beter dan de andere, er is braaf gelachen om de aardig heden en de komische situaties, waarin Polly geraakte. Daarbij was er nog een uitgebreide verlo ting met tal van verrassingen en zoodoende in het kader van den avond passend, zoodat den bezoekers eenige uren van amusement geboden is. CITY TAX met aangenaam verwarmde wagens. ZEESTRAAT 44 - BEVERWIJK, t.o. het Kennemer Theater. (Adv. Ingez. Med.) Concert „Hallelujah". Koren uit drie oratoria. Voor de Chr. Gem. Zangvereeniging was het verheugend, dat de belangstelling voor haar Donderdagavond in de Bethlehemkerk gege ven concert zoo bevredigend was. We zijn het van dit koor gewend, dat zijn concerten altijd goed verzorgd zijn en dat dirigent Theo van Zutphen en zijn discipelen de op het program ma staande composities alle recht laten we dervaren. Ditmaal had Hallelujah, zooals we reeds medegedeeld hebben in onze voorbespreking van dit concert zich de medewerking verze kerd van het Chr. Gem. Koor „Harpe Davids" uit Koog-Zaandijk, dat eveneens onder van Zutphen's leiding staat, alsmede als sopraan soliste mevr. M. Kraay-Prins en de heeren B. Tijl (tenor) en A. Verschoor (orgel en piano) welke allen verwelkomd werden in het ope ningsspeech) q van den voorzitter, den heer Jur- riaan Visser, die alvorens hiertoe over te gaan den avond op de gebruikelijke wijze geopend had. U-lt het onvoltooide oratprium Christus van Mendelssohn zong Hallelujah, gecombineerd met Harpe Davids de koren, terwijl de sopraan en de tenor de recitatieven en de soli voor hun rekening namen. Reeds bij een vorig con- cet hadden de directeur en het uitvoerende koor blijken gegeven dit werk te willen weer geven op een wijze, die hun reputatie alle eer aandeed. En thans, nu de koorzang door de gelukkige combinatie een machtigen indruk vermocht te geven, juist het volume, welke deze oratoria-zangen vragen, slaagden zangers en zangeressen er buitengewoon in deze muzi kale erfenis van Mendelssohn op fraaie wijze te vertolken. Na een zwakken inzet van het dubbelmann-enkiwartet, dat eerst inzingen en toonverkennen moest namen de da-mes met stevige klankvorming hun taak over. Keurig was het effect, dat het koor (dat uitstekend in evenwicht was) wist te bereiken in het mez- zoforte van het „Dein Wort, Jesu", dat verras send van kwaliteit geacht mocht worden. Het „Kreuzige. ihn"-keer zat er rhythmisch stevig infel reageerden de koristen op de aan wijzingen van den dirigent, zoodat 't tot een der best-geslaagde passages uit het oratorium werd Ook het slotkoor was een staaltje van ge- disciplineerden koorzang. De acoustische ef fecten en de plaats der piano speelden het mannenkoor bepaald parten, want bij het sterke geslacht bestond bijna voortdurend een neiging tot zakken; niettemin was het laatste koor een vaardig sluitstuk van dit zeer goed gezongen werk. De recitatieven zong de heer Tijl op loffe lijke wijze en met goed geluid, terwijl de heer Verschoor een knappe begeleiding aan de piano ten beste gaf. Van deze laatste hoorden we o.m. de dank bare fantasie over een 5-tal geestelijke liede ren van Jan Zwart, die een handig organist (en dat bleek hij in dezen te zijn) gelegenheid te over bieden de schoonheid van het regis- terspel te demonstreeren. En hóe heeft het prachtig gedisponeerde orgel van de Jeugd- kerk het publiek weten te boeien, dank zij zijn vaardigheid en de middelen waar hij de be schikking over had. Hierom en om de intiemere sfeer, die de Bethlehemkerk om concerteerenden schept, is het te wenschen, dat dit gebouw, dat o.i. be hoorlijk laat zingen, voor kerk-coneert meer gebruikt wordt. Het- modern toegeruste instrument stelde Óen heer Verschoor in staat, een kleurrijke vertolking te geven- van het Frière a Notre Damèvan. Boëllmann, dat behderscht eiï ge heel zonder regis terhiaten uitgevoerd werd, waarvoor alle lof. Bonset's Carillon was een keurige prestatie van hem en zijn opvatting getuigde van een frisschen kijk. Toch make men het programma een volgen de maal in dezen niet te lang. (Zwart). B'ij de volgende koren was de situatie dei- opstelling verbeterd en 'daarmede de toonvast- heid. Het dubbel-g-emengd kwartet (als we 't zoo kunnen noemen) zong zeer gelukkig, ook van het volle koor was het timbre goed. We, hadden ons het tempo minder gejaagd ge dacht, maar dat is een kwestie van opvatting. Van Zutphen had alle eer van zijn arbeid. César Franck's bekende Panis Angelicus zong mevr. Kraaij met begrip en verdienste lijk geluid; het koor ondersteunde haar op vlekkelooze wijze en zoo tezamen voldeed de uitvoering, die een da capo wel had verdragen, beter dan het solistische. De sopraan sloeg een zeer goed figuur in de openingsaria van de Schubert-cantate Mir- jams Siegesgesang. De combinatie der koren bleek ook hier een zeer gelukkige, want de forti konden nu naar den eisch gemaakt wor den. Jammer, dat de soliste na de eerste stro fen teekenen van vermoeidheid gaf, die de frissche krachtige koorstemmen sterker accen tueerde. Hallelujah en Harpe Davids hebben hierin laten hooren waar zij, dank zij van Zutphen, over beschikken: gezond en klankvol timbre, vast van toon, gevoel voor het ingestu deerde en vooral een scherp en muzikaal rea- geeren op de intenties van hun leider. W. en ze voorstelt aan zijn eigen vrou® telt ze van te voren echter, dat hi- 'er- is van Mary. „Tja", zegt Ollie, ik- lijk niet of ik 't U wel zeggeii zegt ook Stan, „we weten heeled- we U wel zeggen mogen, dat we eèkn om Mary de papieren van de overhandigen, die haar vader haa»-u®1 fe gelaten." ar heelt m. Meer woorden zijn niet noodig om m te overtuigen dat hij met een nL 11 *r ken ongeluk te maken heeft en het J lang of zijn vrouw heeft de papier»?^1P* bezit. Gelukkig en met voldaan eemn len Stan en Ollie het huis verlaten ®ü0efi Zu-- plotseling de echte Mary Roberts toDR€êr£ lijf loopen, die in het café bedient Ovi pen hoe ze bij den neus zijn genomen beeren tij-ciens een hevig gevecht me ss1 pr°" diens vrouw de sleutel van de brandkast 611 machtigen, hetgeen echter niet iukt I k* neer dan tot overmaat van ramp deV011" nog binnenkomt, worden ze zonder naJiiff stad uitgezet. - aTt*°a de Zoo gauw geven onze gebroeders den echter niet op en nog dienzelfden avnna ze naar het dorp om bij Finn in tp i? laaa Geholpen door Dinah lukt het hen eSl11 het café binnen te komen, waar Finn een revolver opwacht. Ze slagen er eeht hem de revolver afhandig te mak» dwingen hem de brandkast te openen rL eïl pieren komen te voorschijn en in ee»i;?a" van Mary en Dinah trekt het tweetal vroolijker gewesten. dl flaar De tweede hoofdfilm is „Londen bii Nam,», een film vol sensatie. y CASTRICUM R. K. VOETBALVEREENIGING Het programma van a.s. Zondag luïdtTii volgt: 315 Lisse-Vitesse, 2.30 uur. Vitesse 2—V.V. E. 2, 2.30 uur. Zondag brengt Vitesse een bezoek aan Lis» een tegenstander waartegen altijd spannend» wedstrijden worden gespeeld. Het is daarom dubbel te betreuren, dat Vitesse a.s. Zondae twee spelers moet missen. Aanvoerder Stens* is zoodanig geblesseerd, dat hij voorioopig niet zal kunnen voetballen. Ongetwijfeld zullen vele supporters Zonda» Vitesse naar Lisse vergezellen. Zondagmidda» om 1 uur vertrekken daarvoor van af de garat ge Fontein autobussen naar Lisse. Men kan zich daarvoor tot Zaterdagavond bij den heer J. Castricum aanmelden. Vitesse 2 ontvangst Zondag V.V.E. 2, die Zondag j.l. de leiding van Vitesse overnam Een overwinning van Vitesse zou de span ning in deze afdeeling niet weinig doen toene men. In dat geval toch zouden er vier gega digden zijn voor de bovenste plaats, namelijk W. S. V. 2„ Vios 2, V. V. E. 2 en Vitesse 2. SPECIALE AANBIEDING. WINTERJAS naar maat vanaf /35,_ met bijpassenden HOED CADEAU. JAC. NIERSE - Fr. Naereboulstraal SI IJmuiden-Oost. (Adv. Ingez. Mei.) VELSEN Claudette Colbert en Charles Boyer in „Vorstelijke Emigranten". (Kennemer Theater, Beverwijk). De Pont vertoont: „Een stad op stelten" en „Londen bij nacht". Stan Laurel en Oliver Hardy zullen er voor zorgen, dat het deze dagen- in „De Pont" zal daveren van den lach. Hieronder volgt de inhoud van deze tragi komische film. De zon schijnt oyer de bar-dorre wegen van Texas. De alles-verzengende stralen dooden de laatste beetjes energie welke er nog in men- schelijke lichamen in deze verlatenheid te vinden mogen zijn en hebben dus maar heel weinig- moeite de reeds lustelooze lichamen van Stan Laurel en Oliver Hardy van de aller laatste resten eener nooit bestaan hebbende werklust te berooven. Stan en Ollie zijn op weg naar het gehucht Brushwood Gulch, waar ze een zekere Mary Roberts moeten zoeken om haar de eigendomspapieren van een goudmijn ter hand te stellen, welke haar door haar vader is nagelaten. Gezien de kracht der zon en de zwakte dei- twee gouddelvers, zouden ze op hun ezeltje Dinah waarschijnlijk nooit het veelomprezen Brushwood Gulch hebben bereikt, wanneer daar niet de postkoets voorbij was gekomen, waarmee ze hun reis naar Brushwood Gulch voortzetten in gezelschap van een allerliefste dame. die ze het -danig lastig maken. De dame zegt echter niet veel in de koets, maar des te meer wanneer ze in Brushwood Gulch door haar man, den sheriff, wordt opgewacht. Ollie en Stan krijgen een uitbrander waar zelfs Dinah van begint te blozen en moeten het gehucht verlaten, zoodra ze met hun zaken klaar zijn. In een café maken de berooide gouddelvers kennis met den eigenaar, Mickey Finn, die ze vertelt dat hij Mary Roberts heel goed kent HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Rott. N.-Orl. 27 te Antwerpen. Blommersdijk, 26 v. Rott. n. N.-Orleans. Spaarndam, Galveston n. Rott. 27 te Antw. Bilderdijk, 27 v. N.-Orleans te Rott. HALCYONLIJN. Vredenburg, 27 van Narvik te Vlaardingen. Rozenburg, Antw. n. Bordeaux p. 27 Vliss. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (th.) 26 v. Antwerpen via Londen en Hamburg, p. 26 (n.m.) Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIé LIJN. Hoogkerk, 27 v. Bremen te Hamburg, vertr. 29 n. Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein,25 v. Beira n. Rott. Jagersfontein (uitr.) 27 v. Durban. Randfontein, 26 v. Amst. te Hamburg. Nijkerk (th.) 27 v. Antwerpen en p. Vliss. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 27 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 27 v. Rott. n. Japan via Ant werpen. Gaasterkerlc (thuisr.) 26 v. Yokohama. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland (th.) 27 te Amst. Amstelland (thuisr.) 27 te Santos. Eemland (uitr.) 27 v. Rio Janeiro. Salland (thuisr.) 26 v. Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Columbia, Amst. n. W.-Indië p. 27 Flores. Trajanus, 26 v. Tel Aviv naar Haifa. Simon Bolivar, 26 v. Barbados n. Amst. Pygmalion, 27 v. Amst. n. Rott. Nereus, 27 v. Gothenburg n. Aarhmis. Achilles, 26 van Thessaloniki te Izmir. Ajax, 27 v. Odense te Gdynia. Baarn, Chili n. Amst. 27 te Antwerpen. Costa Rica, 26 v. Amst. n. Hamburg. Fauna, 26 van Malta n. Piraeus. Hercules, 26 v. Alexandrlë n. Tel Aviv, Hermes, 27 van Hamburg te Brake. Luna, 26 van Hamburg n. Amst. Poseidon. 26 v. Susak n. Dubrovnik. Rhea, 27 v. Genua te Savona. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Glenogle, Dairen n. Rott. 25 v. Hongkong. Melampus, 26 Oct. van Amst. te Bavia. Bendoran, Rott. n. Japan 26 v. Mantua, Myrmidon, Amst. n. Batavia 27 v. Parang. Glenshiel, Japan n. Rott. via Londen, A, «w mijl ZZW v. Land's End. Laertes, Belfast n. Batavia pass. 25 Ginrai- Polyphemus, 26 v. Bremen n. Amst. Bengloe, Japan n. Rott. 27 v. Fort saia. Stentor, Batavia n. Amst. 27 te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) 27 v. Port Said. Baloeran (th.) 27 te Suez. Sitoebondo (uitr.) 27 te Londen. Kota Baroe (uitr.) p. 26 Finisterre. Tapanoeli (thuisr.) pass. 25 Point de wuie. Kota Nopan, 27 van Rott. n. Hamburg- Kertosono (thuisr.) 26 van Port Sudan. Kota Tjandi (thuisr.) pass. 27 Ouessan*. Tjikembang (thuisr.) 26 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA Aludra, 26 v. Rott. te Buenos-Ayres. STOO M V A A R 1 Ml J N iRLAND. Tajandoen (uitr.) 27 van Suez. Poelau Roebiah (uitr.) 25 Gibraltar. J. P. Coen (uitr.) 27 te Southampton. Marnix (thuisr.) 27 van Algiers. WIJKLIJN. Randwijk, Antw. n. Philad. p. 27 Vlissmg Winterswijk, 25 v. Hamburg te Danzif

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2