Drie mannen en hun Noodlot FEUILLETON Naar nei Engesch door A. J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 49) „Mooi werk", herhaalde Barret-t, toen O'Malley uitgesproken was. „Ik feliciteer je. Wat ik zeggen wil, denk je dat ,31eekneus" en Mc Girk er ernstig aan toe waren?" „Ik denk dat ze nu zoo langzamerhand wel weer overeind gekomen zullen zijn". „Zoo! En dan nog wat. Waarom vroeg je me gisteravond of ik Julian een toelage geef?" O'Malley aarzelde. „Daarover", zei hij, „had ik vanavond met hem zelf een onderhoud. Hij heeft je iets te vertellen. Het heeft niets met mij te maken". Barrett knikte, flauw glimlachend. „Goed. Ik was al benieuwd". „Waar naar?", vroeg O'Malley. „Naar zijn gesprek met Mc Girk vanmor gen", was het onbewogen antwoord. „Deksels, hoe wist je „Dat komt er minder op aan", onderbrak Barrett hem bruusk. „Ik ben om twee rede nen hierheen gekomen. De eene was om bij zonderheden over Claudia's bevrijding te hooren, de andere was om je te vragen, nu je je al zooveel met deze zaak hebt bezig gehouden er tot het einde mee door te gaan. Ik zal hulp noodig hebben", voegde hij er aan toe, terwijl er opeens een innemende klank in zijn stem kwam. „En ik zou niet weten wiens hulp ik liever had". „Dat wil ik dolgraag", antwoordde O'Malley met warmte. „Wil je zeggen dat je het raadsel opgelost heb dat je er achter bent wie dien brief met de groene inktvlek geschre ven heeft?" Barrett schudde het hoofd. „Ik kan je nog niets vertellen", deelde hij mee, „maar terwijl jij druk bezig was om Claudia te bevrijden, heb ik ook niet stil ge zeten. We zullen morgenavond iets definitiefs gewaar kunnen worden. Als je met me mee wilt gaan, wacht dan om klokslag negen uur op den hoek van Twelfth street en Broadway op me". „Ik zal er zijn", antwoordde O'Malley vol vuur. „Ik ben blij dat er schot in komt. Om je de waarheid te zeggen, ik heb me verbonden den brief of beter gezegd het afschrift binnen tien dagen aan de politie te geven. En die termijn is zoowat voorbij". „Ja", klonk het opgewekt, „dat heb ik ge hoord". „Goede hemel", viel OMalley uit, „hoe weet je dat nu weer!" „Dat doet er niet toe", weerde hij met een spottend lachje af. „Laat eens zien," ver volgde hij daarop, „dat huis is in Arthur street, nietwaar?" „Ja", knikte de verbaasde O'Malley en noemde toen de naam van 't dichtstbijzijn de ondergrondstation. Barrett nam een notitieboekje uit zijn zak en schreef het op .Mooi! En nu deed je beter met naar bed te gaan; slaap zal je goed doen Ik ver dwijn!" „Wacht eens even! Nu is het mijn beurt!", riep O'Malley. „Waarom hebben die schooiers Claudia ontvoerd, weet jij dat?" „Zeker. Zie je, O'Malley, ze wilden vat op mij hebben om mij op de ergste manier te treffen, juist nu. En ze probeerden haar als onderpand en lokaas beide te gebruiken. Maar ze zullen er voor bloeden, dat verzeker ik je!" Er was een grimmige vastbeslotenheid in Barrett's stem, die weinig goeds voor de schul digen voorspelde. O'Malley was blij dat hij op het oogenblik niet in Mc Girk's schoenen stond „Nog één vraag", drong hij na een oogen blik aan. „Heb jeheb je met Louise Ches ter over deze zaak gesproken?" Barrett had zich omgedraaid. En toen hij antwoordde klonk er verdriet achter zijn woorden. „Ik heb miss Chester in geen15 jaar gesproken". „Waarom niet?", waagde OMalley te vra gen. Barrett bleef hoog opgericht bij de deur staan, zwijgend en stil. „Ik vroeg het alleen", voegde OMalley er haastig bij, „omdat ze zoo'n goede vriendin van mij is. En ze heeft zich zoo sympathiek over je uitgelaten!" „Jullie bent beiden erg vriendelijk", ant woordde Barrett. Maar de zwakke ironie in zijn stem kon de droefheid erin niet verhullen „Misschien ontmoeten we elkaar nog eens". „Ik hoop het", zei OMalley eenvoudig. Barrett aarzelde even bij de deur. Toen draaide hij de kruk om. „Goedennacht", zei hij en de deur ging zacht achter hem dicht. Het nam O'Malley niet veel tijd om zich uit te kleeden. Maar zijn bad duurde langer, want hij moest den verbonden arm boven water houden. Gedurende deze onhandige reiniging peinsde hij na over de gebeurte nissen van den avond. Toen hij zijn gesprek met Barrett aan zijn geest liet voorbijtrekken, verbaasde en amuseerde de situatie hem. Wat een persoonlijkheid was deze man! Ward Barrett stond in OMalley's oogen onder verdenking en niet zonder reden. Er waren aanwijzingen in overvloed dat hij een dief en een moordenaar was hoewel OMalley dat zelf niet meer geloofde en toch, als ze samen waren, beheerschte Barrett met zijn rustige autoriteit de situatie! En het kwam niet bij hem OMalley op, om zich daar tegen ook maar een seconde te verzetten. Neen het verbaasde hem niet dat Barrett de toe gewijde liefde van twee vrouwen als Claudia en Louise bezat. Even voor hij in bed stapte, sloot O'Malley de deuren en alle vensters op een na. Hij deed weer hetzelfde wat hij eerder gedaan had en bond een stuk touw aan zijn wekker voor het raam dat hij had opengelaten. Het was niet onwaarschijnlijk dat Mc Girk vannacht in een slecht humeur zou zijn en O'Malley twijfelde niet langer aan de identiteit van de mannen, die in dien emotievollen nacht achtereenvolgens zijn kamers doorsnuffeld hadden. Deze verontrustende bespiegeling weerhield OMalley echter niet om, vijf minuten nadat hij de dekens over zich had heengetrokken, in slaap te vallen. Zijn nachtrust werd echter door niets ver stoord en hij ontwaakte pas toen het klaar lichte dag was en het zonlicht bijna verti caal in zijn kamer scheen. Een wilde schreeuw naar beneden had een bezoek van zijn hospita ten gevolge. Miss Hippy maakte hem moederlijke verwijten dat hij den vorigen nacht niet thuis was geweest. De belangstelling in haar gasten was wel eens een beetje lastig, maar O'Malley, die haar warm hart kende, had die belangstelling eigenlijk altijd eenigszins aangemoedigd. Nu echter toonde hij zich zeer weinig mededeel zaam en vroeg op een toon die niet mis verstaan kon worden, om zijn ontbijt. Miss Hippy trok zich een beetje onwillig terug. Voor hij zich aankleedde belde hij Claudia op. De slaperige stem die van de andere zijde van de lijn klonk, wees erop dat zij erg ver moeid en nog in bed was. Ze wisselden een morgengroet. Hij maakte juist een paar op merkingen van meer persoonlijken aard toen zij plotseling geamuseerd de mogelijkheid op perde dat de telefonische misschien mee luisterde en OMalley haastte zich naar net eigenlijke doel van zijn gesprek. „Ben je te moe om vandaag met my te lunchen?", vroeg hij. Haar antwoord kan alleen beschreven wor den als een verontwaardigde kreet. „Theedrinken dan?", drong hij aan. Eerst stilte. Toen, na een pauze die hot eeuwen scheen, kwam het op peinzenden toon gegeven antwoord. „Ik weet niet. Misschien kan dat wei „Om vier uur in de Piaza?" „Niet bepaald origineel, maar laat ik maa ja zeggen. Maar ik moet eerst een no koopen. Ik hem m'n lievelingshoed in Broo ya achtergelaten, je weet waar". „Ik wou dat ik hem gezien hl je zeker buitengewoon". „Je hebt hem gezien. Bij de thee. tn hebt er geen woord over gezegd!" „O ja, ik herinner het me", loog „Het was een schatje, maar ik kees erg anders naar". „„i „Je denkt natuurlijk dat ik vraj51 „Waar naar dan?", maar dat doe ik lachte Claudia. „Geef me een bescnrijvws van den hoed!" ,tev „Maar lieve deugd!", kreunde OJ» „dat beteekent dat we tegen etenstijd no0 in de Plaza zijn!" „Waarom niet? O' hoe durf je. Éen klik van de telefoon volgde, stilte. vviir pn O'Malley weifelde, grinnikte geluïBS legde den hoorn neer. (Wordt vervoled). Door de Kon. Militaire Sportvereeniging werd Donderdag te 's Hertogen. bosch een zgn. „dubbele cross country" georganiseerd, waaraan zoowel door ruiters als door motorrijders kon worden deelgenomen In de omgeving van Oirschot is Donderdag de traditioneele St. Hubertus-jacht gehouden. De stoet op weg naar het jachtterrein De Haagsche Dierentuin werd Donderdag verrijkt met een aantal krokodillen welke uit Ned. Indië afkomstig zijn. De reptielen in hun nieuwe verblijf. Het Amerikaansche marinevaartuig „Sampson arriveerde Donderdag voor een bezoek van eenige dagen in de haven van Amsterdam. De „Sampson" aan den steiger van de Holland Amerika Lijn Militaire belangstelling op de .Lubeta' te Amsterdam voor de ver- Te N.euw Tonge (Z.) ,s thans de u,en-campagne m vollen ganS. - Na hel dedigingsmiddelen, waarvan burgers bij luchtaanvallen gebruik kun- -'«en der "'en met behulp van de sorteermachine, worden ie ter nen maken zendln9 Sereed gemaakt Koningin-weduwe Mary van Engeland bracht deze week een bezoek aan de tentoonstelling van het werk van oorlogs-invaliden in het „Imperial Institute" te Londen V Na den warenhuisbrand te Marseille. Nog steeds is de brandweer bezig met het zoeken naar slachtoffers Aan den voet van het standbeeld van Thorbecke, wiens Grondwet juist 90 jaar geleden in werking trad, werd Donderdag te Amsterdam een krans gelegd

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10