Een Americanisme. De paniek, in de Vereenigde Staten gewekt door de opvoering van H. G. Wells' „Oorlog der Werelden" als radio-hoorspel heeft er ons aan herinnerd dat wij in Europa toch ook nog enkele voordeelen hebben die de Ameri kanen missen. Een daarvan is, dat wij niet zoo lichtgeloovig en kinderlijk zijn als zij. Ik ge loof niet dat twee menschen, als dit stuk met zijn Engelsche plaatsnamen in Engeland was uitgezonden of met Continentale namen op ons vasteland, in den waan zouden zijn ge raakt dat er heusch een interplanétaire oor log was uitgebroken. Wij zijn minder gevoelig voor alarm. We zijn dan ook meer gehard en hebben genoeg aardsch oorlogsgevaar in de nabijheid om -ons niet door de aanvalsmoge- lijkheden, die eventueele bewoners van andere planeten zouden kunnen opleveren, te laten beïnvloeden. Daarbij zijn wij in de laatste jaren gewend geraakt aan de radio-hoorspe len, als ik ze zoo eens noemen mag, die de Duitsche regeering van tijd tot tijd laat op voeren. Alzoo zijn we niet meer voor een kleintje vervaard. Velen in Amerika hebben zich boos gemaakt over dat geval met het hoorspel „War of the Worlds". Want zij zijn geschrokken. En een mensch bang geworden is en hij merkt achteraf dat er niets was om bang van te worden, voelt hij zich lichtelijk belachelijk en v/ordt boos. De hilariteit die het geval in Europa gewekt heeft kan den geschrokken Amerikanen ook niet ontgaan zijn en moet hen des te boozer hebben gemaakt. Maar in meer ontwikkelde kringen in de V.S. blijkt men toch ook den komischen kant van de zaak te hebben gevoeld, want de studenten van Princeton University hebben een „Liga voor Interplanetaire Defensie" gesticht en den acteur Orson Welles, die de uitzending van het werk van Wells had verzorgd, tot „eereleider" daarvan benoemd. Natuurlijk is het voorts een prachtige recla me voor het hoorspel geweest. De Britsche omroep, de B.B.C., heeft er den tekst al van aangevraagd en schijnt van plan te zijn het in Engeland te gaan uitzenden, hetgeen ook aan Hollandsche luisteraars, die de Engelsche taal goed beheerschen, de volle gelegenheid zou bieden tot mee-genieten. En ik vermoed dat het bij dit gevolg niet blijven zal. Schrijvers van hoorspelen zijn ook maar menschen en ze willen graag naam ma ken en meer geld verdienen. Zoodat er onge twijfeld nu al verscheidenen hunner zich zit ten te bepeinzen op een of ander schrik aanjagend geval, dat zoozeer „net echt" moet wezen dat het ook den Europeeschen luisteraars een schrik bezorgt en dientenge volge „een rel" veroorzaakt. Vreest u zulks maar niet in ons land: over ons aller heil waakt de Radio Controle Commissie en zij is eerder te secuur dan. het tegendeel. Mag ik herinneren aan het onschuldige schetsje „De Deur van de Badkamer" dat blijkbaar ver boden werd omdat de commissie deuren van badkamers onder alle omstandigheden onnet vond en aan het werkje „Rendez-vous bei Lehar", afgewezen omdat ik herinner er met leedwezen aan de commissie niet goed op de hoogte bleek te zijn met de beteekenis- sen van de term rendez-vous? Nederlandsche radio-panieken zullen dus wel vermeden wor den, maar de kans op ontstellende uitzen dingen uit het buitenland is ongetwijfeld toe genomen. Laat men er maar op voorbereid zijn, al schrikt men dan als Europeaan, zwaar bewapend en eindeloos met oorlog bedreigd, niet zoo gauw. De Amerikanen leven eigenlijk in Abra ham's schoot. Hun „gangsters" vormen een lichte bedreiging, maar wat heeft die voor de massa des volks voor beteekenis, als men haar vergelijkt met de donderwolken die zich van jaar tot jaar boven Europa plegen samen te trekken en het ontstellende spektakel, dat daarmee gepaard pleegt te gaan? De Amerikanen moesten eens beseffen, bij hun (deels gerechtvaardigde) critiek op Europa, dat zij een zooveel onbezorgder be staan genieten. Misschien is het ervarinkje met dat hoorspel voor enkelen hunner een kleine les geweest en hebben zij eruit begre pen, dat er iets voor is daadwerkelijk mee te helpen om oorlogen te voorkomen, zelfs al dreigen die aan den anderen kant van den Oceaan. Er zijn menschelijke motieven voor behalve Amerikaansche handelsbelangen, die leelijk zouden lijden bij een verwoesting van Europa. Want de vorige aangelegenheid heeft wel bewezen, dat het optreden als oorlogs leverancier op den duur al even weinig voor- deelig is als het zelf deelnemen in het laatste stadium aan den Europeeschen oorlog. De vrede is niet Zoovel wenschelij-1 ker als voordeeliger. Merkwaardig dat die twee begrippen tegenwoordig samengaan. R. P.' BEVERWIJK Do zomergroenten scheiden van de markt. De teelt van andijvie is belangrijk ingekrompen. Het verloop van den handel gedurende de week van 27 Oct.2 Nov., was behoudens en kele uitzonderingen niet onbevredigend. De gun stige stemming van de vorige week na de ge weldige prijsdaling van bloemkool en andere groentensoOrlen bleef behouden, zoodat het prijspeil in doorsnee weinig verandering onder ging. Wat de aanvoeren betreft, deze worden van kleineren omvang. Nu en dan ziet men verscheidene zomer- en najaarsproducten voor het laatste verschijnen. Het aanbod van bloem kool was deze week belangrijk minder. De goede soorten waren weer voor behoorlijke prijzen te verkoopen. De beste soorten werden afgenomen van 1014 et, voor mindere soorten werd naar verhouding van 36 ct, per stuk betaald. De spruitenhandel had een zeer vlot verloop. Voor de beste soorten werden hooge prijzen betaald. Naar kwaliteit werd zoo ongeveer van 1020 ct. besteed. In het laatst der vorige week kwamen zelfs noteeringen voor tot 22 ct. per K.G. Voor boerelcool bestond niet dezelfde animo, die zich vorige week met een paar dagen lichte vorst voordeed. De noteeringen wisselden van 35 ct. per K.G. Noteeringen kwamen ook voor bij an dere soorten kool zooals groene, gele en roode kool. Het aanbod van kasboonen was deze week be duidend minder en ook aan de kwaliteit is het duidelijk te bemerken, dat voor dit product de oogsttijd voorbij is. Voor kassnijboonen varieer den de prijzen van 1533 ct. per K.G., terwijl ook de prijs der dubbele boonen hiermede zoo ongeveer overeen kwam. Bospeen is nog steeds ruim vertegenwoordigd. De handel was ook deze week slecht met lage prijzen. Vooral partijen met „vuur" of andere afwijkingen moesten het danig ontgelden. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van 35 ct. per bos. De aanvoer van andijvie is tot heden niet zoo ruim als wij dit de laatste jaren gewoon waren. Het schijnt, dat de teelt flink is ingekrompen. De prijzen bewegen zich van 100200 per 100 stuks. Voor enkele partijtjes spinazie als glas- product bestond nog al kooplust. Hiervoor werd van 801.25 per kist besteed. Sla uit de natuur, die nog werd aangeboden, heeft zoo goed als geen waarde. Voor kassla werd naar soort van 1.202.40 per 100 stuks betaald. Tomaten, waarvoor ook deze week nog al be langstelling was, bleven zoo ongeveer dezelfde prijzen handhaven, varieerend naar soort van 620 ct. per K.G. Raapstelen, die den laatsten tijd weer wat ruimer werden aangevoerd, maakten prijzen van IA2j4 ct. per bos. Een beeld uit de film „Honderd mannen en een meisje". (Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest.) Voor de-prei was de handel iets stugger en het was weer direct de mindere kwaliteit die daarvan den-invloed ondergaat. De noteerin gen waren van 24 ct. per K.G. Voor knollen bleven de prijzen op een vast peil nl. naar soort van 26 ct. per stuk. Uien werden verhandeld van 2 A4 ct. per K.G. In den aardappelenhandel gaat het bijna voortdurend denzelfden tragen gang. De prij zen blijven als het ware regelmatig op een zelfde laag niveau, terwijl ook de afname in zeer ma tig tempo plaats heeft. In de fruitafdeeling bleven de prijzen voor ap pelen en peren vrijwel ongewijzigd, naar soort kwamen prijzen voor van 1025 ct. per K.G. en ook voor druiven stonden de noteeringen regel matig van 2032 ct. per K.G. Ofschoon het aan bod niet groot was, toch waren ook deze week nog aardbeien aanwezig. Bioscoop „Wilhelmina" (Uitgeest) vertoont: „Honderd mannen en een meisje' en „Het meisje met de vier vaders' Zaterdag a.s. heeft de Wilhelmina-Bioscoop op haar programma staan Dcanna Durbin in de film „Honderd mannen en een meisje". Een gewone titel. Verleden week draaide dit theater „Een meisje uit duizend" en nu „Honderd man nen en een Meisje"! Was het verleden week een kunstrijdster. Sonja Henïè, die de hoofdrol vervulde, thans is het Deanna Durbin, het vijf tienjarige zangwonder, die hierin de lakens uit deelt. En zij wordt hierin bijgestaan door een keurcorps van artisten. Het is naar wij meenen nog nooit voorgekomen dat een wereldberoemd musicus zich leende om voor de film te spelen Zulks werd als een degradatie beschouwd. Deze traditie is door deze film radicaal gebroken. Niemand minder dan een der allergrootste di rigenten der wereld, nl. Leopold Stokowsky ver leent met zijn niet minder beroemd Philadel phia Symphonie-orkest zijn medewerking aan dit filmwerk. Het optreden is een bijzonder groot succes geworden; met verdere medewer king van Adolphe Monjou, Alice Bradly en tal- looze anderen is deze film een ware triomftocht begonnen door de geheele wereld. Vergezeld van de tallooze uitstekende critieken van de voor naamste dagbladen heeft deze film overal waar zij vertoond werd, volle zalen getrokken. In Amsterdam heeft zij maandenlang op het pro gramma gestaan van de voornaamste cinema's. Nu is ze gearriveerd in Uitgeest en we geloo- ven, dat naar verhouding het succes éven groot zal zijn als in de andere plaatsen enzij verdient zulks ten volle. Niet alleen dat mu ziekliefhebbers kunnen profiteeren van de unieke gelegenheid een dirigent als Leopold Stokowsky met zijn orkest te kunnen aanschou wen en te kunnen beluisteren in Verdi's „Lohen grin of Liszt's „Hongaarsche Rhapsodie", maar ook zij die een vroolijke frissche film weten te waardeeren, kunnen aan dit werk hun hart ten volle ophalen. Werkelijk voor een ieder valt er van deze film veel te genieten. De bezoeker zal gecharmeerd zijn door de levendige, frissche en natuurlijke scène's met Deanna Durbin. Den inhoud zullen we niet verklappen, maar wel raden we u aan vooraf plaatsen te bespre ken, want anders kon het wel eens gebeuren dat u teleurgesteld zou worden. Het andere hoofdnummer is de komische film ,Het meisje met de vier vaders". BRIDGECLUB „SANS ATOUT". Resultaten van de onderlinge wedstrijden. In het Witte Kruisgebouw aan de Baan- straat heeft Sans Atout II voor den Kenne- merland Bokaal een wedstrijd gespeeld tegen Sans Atout III. Zooals te verwachten was kwam de overwinning bij Sans Atout II terecht. De officieuze uitslag luidt 397%466 De overige leden speelden een onderlingen wedstrijd volgens het Scheveningsch systeem. De uitslag luidt als volgt: Noord-Zuidlijn: 1. J. Pauw—J. -Numan 57 m.p., 2. J. Dil—G. Tabak 57% m.p., 3. De heer en mevrouw Blom 60% m.p., 4. J. BosW. de Boer 60% m.p., 5. Mevrouw SteenbergenJ. Wuite 66m.p., 6. Jb. BroekhuizenJ. Klaver 76 m.p. Oost-Westlijn: 1. J. BerleeJ. Nijman 58% m.p., 2. J. BoomJ. Spruit 58% m.p., 3. K. Kra merG. Zoontjes 60 m.p., 4. H. PoolsJ. van der Berg 61 m.p., 5. C. VisserP. van <ier Werff 68 m.p., 6. A. MichelC. Numan 72 m.p. Beverwijksche Damclub verliest van D. C. IJ. Voorloopige uitslag 513. De Beverwijksche Damclub heeft gisteravond in haar clubgebouw aan de Adrichemstraat voor de hoofdklassecompetitie een wedstrijd gespeeld tegen het zeer sterke tiental van D.C.IJ. De bezoekers behaalden na 2% uur spelen aan bord 10 de eerste winstpunten, terwijl even later C. Peekei aan bord 7 van Van Straten wist te winnen, zoodat de stand weer gelijk was. P. van Staalduinen moest door een verkeerden afruil de overwinning aan Mertens laten die dit voordeel wist uit te buiten. Aan bord 9 vergrootte Hühl den voorsprong van D.C.IJ., daar hij in het eindspel zich de meerdere toonde van R. Kluft. Meester Dukei kon het tegen D. Kikke aan bord 1 niet verder brengen dan remise. D. Kikke speelde een prachtige partij en wist zelfs den IJmuidenschen meester nog in moei lijkheden te brengen, doch in het eindspel wist B. Dukel remise te bereiken. Ook aan bord 6 leverde A. Peekei een ver dienstelijke prestatie door tegen De Jong remise te spelen. Na ruim 3 uur spelen was de stand 48 in het voordeel van D.C.IJ. De Boer stelde aan bord 4 tegen K, Kikke de overwinning van D.C.IJ. vrijwel veilig door zijn partij te winnen. W. Spanjaard wist na een spannende partij remise af te dwingen van Laros. Ook P. C. Bais moest de meerder heid van Brand erkennen en gaf eerst tegen 12 uur zijn partij verloren. De partij tusschen A. Oussoren en P. Leyte werd afgebroken in betere stelling voor Ous soren, zoodat de uitslag vermoedelijk 137 in het voordeel van D.C.IJ. zal zijn. De gedetailleerde uitslagen waren: Beverwijk: IJmuiden: 1. D. Kikke—B. Dukel 2. W. SpanjaardLaros 3. P. van StaalduinenMertens 4. K. KikkeDe Boer A. Oussoren—P. Leyte A. PeekeiDe Jong C. PeekeiVan Straten P. C. BaisBrand R. Kluft—Hühl 10. H. de WaardT. Postma 1—1 1—1 0—2 0—2 afgebr. 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 Voorloopige uitslag 513 HET MAAND PR O G RAMMA VAN DEN J. V. O. De plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor Onthouding heeft het programma voor November als volgt samengesteld. Zondag 6 November: wandeltocht door het bosch naar het strand; 13 November: huis houdelijke vergadering; 20 November: voor bereiding van den propaganda-avond; 27 No vember: vergadering. De inzamelingsactie voor de werkloozen zal deze maand beëindigd worden. Voorts worden er weer toebereidselen gemaakt voor den St.-Nicolaas-avond. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Beverwijksche Damclub luiden als volgt: Groep II: M. KemperJ. Hollenbrand 20 C. RietkerkC. Snel 11 R. Reimers^-P. Verdank20 Groep III: C. G. Rietwerk—A. Wentink 02 P. H. HooglandM. Rietkerk 20 A. WernkeF. Voorma 20 F. «Wentink—A. Hofland afgebr. Brand in een garage voor autobussen. Edward G. Robinson „reorganiseert" zijn zaak en verandert zijn bendeleden in „reizigers". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Snelle hulp voorkwam erger. Gistermiddag heeft in de garage van de N.V. Autobusonderneming v.h. Waterdrin ker in de Parklaan een brand gewoed, die zonder snelle hulpverleening stellig ernstige gevolgen had kunnen hebben. Terwijl de chauffeur K., in dienst bij deze onderneming, een reparatie verrichtte aan een van de auto bussen ontstond plotseling brand onder de carosserie. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de chauffeur nauwelijks gele genheid had zich in veiligheid te stellen. Toen hij zich buiten het bereik van het vuur be vond bleken de vlammen zich reeds aan zijn kleeding te hebben medegedeeld. Met groote tegenwoordigheid van geest slaagde de man er hl zich de brandende overall van het lichaam te rukken. Hij liep daarbij brand wonden op aan handen en armen. Dit belette hem niet om daarna nog drie autobussen, die in de nabijheid van den brandenden wagen stonden, naar buiten te rijden. Intusschen was hulp komen opdagen en met alle beschik bare hulpmiddelen poogde men het vuur te blusschen en uitbreiding van den brand te voorkomen. Ondanks de hinderlijke rookont wikkeling slaagde men daarin vrij spoedig, zoodat de brandweer, die op een mededeeling van een voorbijganger door de politie was ge alarmeerd, geen water behoefde te geven. Eenige brandweerlieden, voorzien van rook- maskers overtuigden zich er van dat het vuur gedoofd was. De chauffeur, aan wiens kordaat optreden het mede was te danken, dat de brand geen ernstig karakter kreeg, moest zich onder ge neeskundige hulp stellen. Naar de oorzaak van dit begin van brand werd door de politie een onderzoek inge steld Ingeborg Theek cn Fritz Kampers in de Tif, film „Speciaal Verlof". (Corso Theater, Castricam.j De opstelling van De Kennemers. Dinkla weer opgesteld. Opnieuw zijn in het Kennemers-elftal eenige wijzigingen gebracht. Zoo is in de ver dediging Balder vervangen door Dinkla, zoo", dat de Roodzwarten in den wedstrijd tegen W.F.C. weer met de verdediging van het vorige seizoen uitkomen. Het elftal ziet er als voM uit: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla en Bos. Midden: Veenstra, Horeman en Van Voor; Schipper, Van der Kolk, Boom\„ man en M. Brethouwer. Zooals men ziet is ook Boom weer van de partij. Het reserve-elftal van de Kennemers, dat nog steeds ongeslagen is, komt als voM'bin- nen de lijnen: Doel: F. Brethouwer. Achter: Balder en B. Brethouwer. Midden: Six, Vessies en De Graaf. Voor: Antonisse, J. van Luin, Tromp, Hel- deman en Semeins. DE WEDSTRIJDEN VAN SANS ATOUT", Sant Atout I en n tegen Kenneme» I en II. Op Woensdag 9 November speelt in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat Sans Atout I een wedstrijd tegen Kennemers I. De wedstrijdleider is de heer Wiegman. Sans Atout n speelt op 10 November in Santpoort een wedstrijd tegen Kennemers E Als wedstrijdleider zal de heer J. Borst fun- geeren. Het vertrek is vastgesteld om 8 uur van het Witte Kruisgebouw. DE TWEEDE UITVOERING VAN „NIEUW LEVEN". Gisteravond heeft de Geheelonthouders- tooneelvereeniging „Nieuw Leven" de tweed® opvoering gegeven van het tropische tooneel- spel „Eva" van Frans Demers. De zaal was ook nu weer bezet met een publiek, dat met nog meer aandacht dan op den eersten avond het gebeuren op het tooneel gevolgd heeft. Dit was te danken aan het feit, dat de mede spelenden gelegenheid hadden zich beter in hun rollen in te leven en fouten te corrigee- ren, die bij de eerste opvoering aan den dag kwamen. De voorstelling droeg ook nu weer een ver zorgd karakter. Het decor was uitstekend ver zorgd. De kapper had van de grime, die in dit stuk bijzondere zorgen vereischte, vee! werk gemaakt. De heer Lijdensdorff verdient daarvoor zeker een woord van hulde. De toeschouwers hebben het door „Nieuw Leven" gebodene wel weten te waardeeren en dit kwam wel in bijzondere mate tot uiting na het slottooneel, dat door mevr. Braas- van Halden en de heeren Smit en Jansen op indrukwekkende wijze werd gespeeld. In de langdurige bijvalsbebetuigingen van het publiek werd ook welverdiend de heer G. Berghuis, die met zooveel toewijding de regie voert bij „Nieuw Leven", betrokken. De voorstelling werd besloten met een bal, waarvoor Roemer's Band de dansmuziek leverde. DE BAZAR VOOR HET HOOGE LAND. De bazar van de Christelijke Vereeniging „Het Hoogeland", die in gebouw Odeon wordt gehouden, mag zich in een zeer druk bezoek verheugen. De standhouders maken goede zaken. Er zijn verscheidene attractoes, die deze bazar den bezoekers voor weinig geld biedt. De meeste van de bezoekers gaan bovendien nog met aardige prijzen naar huis. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, Baltimore n. Rotterdam via Londen 2, 143 mijl W.Z.W. van Niton. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New-York p. 2 Kaap Race. Boschdijk N.-Orleans n. Rott. 2 te Londen. Delftdijk Rott. n. Vancouver p. 2 Start Point. Lochavon Vane. n. Rott. via Avonmouth 2 v. Liverpool. Blommersdijk, New-Orleans n. Rotterdam ft te Mobile HALCYONLIJN Vredenburg, Vlaardingen n. Wabana, 1, 150 mijl Z.W. van Valencia. Maasburg 2 v. Narvik n. Rott.-Vlaardingen. Stad Amsterdam 3 v. Lulea te Vlaardin gen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Jaarstroom 3 van Hamburg te Amsterdam. Amstelkerk (uitreis) 2 van Lagos. Reggestroom (thuisreis) 3 te Duinkerken vertr. 4 naar Rotterdam. Maaskerk (uitreis) p. 2 Dover. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, 3 v. Hamburg te Amsterdam. Sprinfontein (thuisr.) 1 van Zanzibar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 3 te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALlë LIJN. Kota Gede (thuisreis) p. 2 Kaap de Goede Hoop. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Mcntferland (thuisreis) 1 te Santos. Eemland (thuisreis) 30 van Santos. Westland 2 van Amsterdam n. Hamburg. Amstelland 2 van Amsterdam te B.-Ayres. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes 2 van Catacolo n. Amsterdam. Irene 3 van Gibraltar te Genua. Vesta Levant naar Amst. p. 3 (10.35 v.m.) Lydd. Orpheus, Lissabon n. Amsterd. p. 3 Ouess. Van Rensselaer, Amst. n. W.-Indië p. 3 Ouessant. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amsterdam, 2 van Madeira. Astrea 1 van W.-Indië te New-York. Ariadne 2 van Tunis n. Tel Aviv. Baarn 2 van Amsterdam n. Hamburg. Fauna 2 v. Thessaloniki n. Nea Playa. Juno 2 van Hamburg n. Amsterdam. Orestes 2 van Niguero te Nuevitas. Rhea 2 van Civita Vecchia n. Napels. Pericles Amst. n. Barbados 2 v. Madeira. Achilles 3 van Bourgas naar Constantza. Titus 2 van Palermo naar Venetië. Merope 2 van Palermo naar Amsterdam. Socrates 3 van Izmir naar Amsterdam. Deucalion 3 van Amsterdam n. Rotterdam. Orion 3 van Amsterdam n. Rotterdam. MEYER EN CO.'S SCHEEPVRT. MIJ. City of Bagdad, Saigin n. Rott. 3 te Havre. Glengarry, Dairen n. Rott. 3 v. Port Said. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 2 te Havre, vertr. 7 via I ouden n. Rott. Perseus, Japan n. Rott. vertr. 10 v. Londen. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 2 te Londen. Memnon, Japan n. Rott. 1 te Hongkong. Bellerophon, Rott. n. Japan 3 te Singapore. Benmohr, Japan n. Rott. 1 y. Vancouver. Benvorlich, Hongkong n. Rott. 3 te Penang. Stentor, Batavia n. Amst. p. 3 Gibraltar. Polydorus, 3 v. Batavia te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (uitr.) 3 v. Suez. Kota Baroe (uitr.) 3 v. Suez. Kota Nopan, 3 v. Hamburg te Bremen. Tapanoeli (thuisr.) pass. 2 Perim. Blitar (uitr,) pass. 3 Kaap Guardafui. Kertosono (thuisr.) 3 te Marseille. Indrapoera (uitr.) 3 te Southampton. Baloeran (thuisr.). 3 van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (thuisr.) 3 van Gibraltar. Johan v. Oldenb., 3 te Batavia. Tjikandi (thuisr.) 3 van Sabang. Poelau Tello (uitr.) 2 v. Padang. Poelau Bras (thuisr.) 1 van Padang. Poelau Roebiah (uitr.) 3 v. Suez. WIJKLIJN. Katwijk, 2 v. Zaandam te Koivisto. Naaldwijk, Norfolk n. Hamburg p. 3 Dover. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, 2 v. Hamburg n. Amst. AANGEKOMEN. 3 November: Jaarstroom s.s. West Afrika Ransdorp m.s. Hoboken Bilton s.s. Newcastle Sampson kr. Noordzee Marx s.s. Mantylusto Prowess m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 2 November: The Viceroy s.s. Burnt-Island 3 November: Baarn s.s. Hamburg Odysseus s.s. Kopenhagen Pan Gothia m.s. Talara Rhein s.s. Hamburg Cassel s.s. Hamburg C. I. P. s.s. Duinkerken Hestia s.s. Bremen Cabo m.s. Londen Mira m-s. Aberdeen Nordfels s.s. Boston (Line.) Ferrum s.s. Rotterdam Aldebaran m.s. Londen Ketting: in de schroef. Bij het assisteeren van het binnenkomend tankschip „Nek Zealand" kreeg de sleep boot Stentor een ketting van een baggerooe in de schroef, waardoor ze haar ass'sten", moest beëindigen. Later heeft een duiker ae schroef weer geklaard. Vlootuitbreidinp De Oranjelijn te Rotterdam laa^ Scheepswerf „De Merwede" te Hardmxve een motorschip van 3000 ton laadyermog bouwen dat tevens ingericht is voor net voer van een twaalftal passagiers. Reparaties ondergaan- Het Fransche tankstoomschip ,.C. n hetwelk te Amsterdam in het dok.v^n„„riike derlandsche Dok Mij. eenige belang u reparaties heeft ondergaan, vertrok gis na deze beëindigd te hebben veer naa met bestemming Duinkerken.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2