gritschItaliaansche pact ook door het Hoogerhuis aanvaard. Spanje niet langer het „kruitvat van Europaconstateert Lord Halifax. Ontploffing onder verdachte omstandigheden Steeds weer goedgeloovigen _ir—i 4 NOVEMBER 1938 snaelsclie minister van bulten- ,.K zaken, Lord Hallfax heeft S«en to het Hoogerhuis de regee- «Vmotie ingediend, waarin het voor- mm der regeering, de overeenkomst t Italië van kracht te doen worden, Jdt toegejuicht. „jde van meening te zijn, dat wat de ®C.reeeering onderneemt of niet onder- P®,aanzien van het verdrag van Italië tWissenden invloed kan hebben op de m der Spaansche regeering. De Britsche weft 30 000 Spaansche vluchtelingen ge- ,»rd Sinds de benoeming van een com- voor de luchtaanvallen hebben zich vol- ttïlilax geen luchtaanvallen op de burger- meer voorgedaan, die vergeleken wanen worden met vorige aanvallen in m oorlog De regeering is niet van plan hdanestellmg voor het welzijn der non- SLttanten te laten verslappen. Halifax. Mussolini heeft altijd duidelijk laten uit komen, dat hij Franco niet verslagen wensch- te te zien om redenen, die wij allen kennen, i wij ze goedkeuren of niet. Hij heeft echter ook laten weten, dat hij het werk der niet- inmengingscommissie wilde steunen en het is niet aan hem te wijten, dat geen grootere vor deringen gemaakt zijn bij de verwezenlijking eer plannen. Het is de bedoeling der Britsche re geering, aldus vervolgde Halifax, dat het plan der niet-inmengingscommissie zoo spoedig mogelijk ten uitvoer ge legd wordt: daarom heeft de vraag, of Franco al of niet oorlogsrechten krijgt, niets uitstaande met de overeenkomst Halifax herhaalde daarna wat Cham berlain in het Lagerhuis heeft gezegd over de erkenning der Italiaansche souvereiniteit over Abessynië Van internationaal standpunt bezien, aldus vervolgde Halifax, hebben Spanje en het Spaansche conflict de beteekenis verloren, die men hun toekende als het kruitvat van Europa t hij zijn waardeering had. uitgesproken de wijze, waarop Mussolini de actie van Chamberlain tot het behoud van den vrede woord heeft, besloot Halifax zijn rede met het verzoek aan de leden van het Huis, zich jematigde woorden te bedienen bij de be spreking der internationale aangelegenheden. digingen en regelingen, zeide hij, kunnen st samengaan. De grootst mogelijke eenheid i voor het land noodig. Critiek en instemming. i Lord Halifax sprak Lord Snell (Labour Party). Deze zeide: „Wij worden in deze motie uitgenoodigd een oude roemrijke traditie op zijue te zetten en voorwaarden te aanvaarden, "i onze voorvaderen nooit zouden hebben aangenomen. Wij moeten het toejuichen, dat te moreele wereldorde verslagen is door hei- tensch geweld. Ik kan dat niet doen". Lord Crewe verklaarde ook niet voor de notie te kunnen stemmen. Lord Lloyd gaf nting aan zijn sympathie voor de regeerings- politiek, doch zeide, dat de onvriendelijke ac tiviteit die eenige jaren ten aanzien van de n"xie Zeekust en verder naar het noorden waar te nemen in radio en pers, moet ophouden. Ik ben er van overtuigd, aldus L'oyd, dat het Italiaansche volk vriendschap pelijke relaties met ons wenscht. Lord Robert Cecil verklaarde, dat niets ^nschelijker is dan het herstel van goede strekkingen met Italië, doch hij achtte den toestand vo^r Engeland buitengewoon ernstig betwijfelde het, of de stap der regeering ^rstandig is. Het gevolg van dezen stap zal B, dat de regeering haar invloed in de weeg- 'haal legt ten bate van de absolute regee- ^sOn tegenover de democratieën. Lord Mottistone bevestigde de woorden van wan en achtte den stap der regeering ge- Tal vau slachtoffers bij bombardementen in Spanje. volgens aangenomen met 55 tegen 6 stemmen. Churchill versus Stanhope. In zijn Woensdag in het Hoogerhuis uitge sproken redevoering heeft Lord Stanhope ernstige critiek uitgeoefend op de houding van Winston Churchill, zeggende, dat de vroegere minister „meer dan wie ook verantwoordelijk is voor den toestand, waarin wij ons thans bevinden". In een aan de pers verstrekte verklaring dient Churchill thans Lord Stanhope van repliek. Hij doet een waargaloos feilen aanval op de regeering: „De verklaring van Lord Stanhope toont, hoe moeilijk het voor de regeering is zich vrij te pleiten van de beschuldigingen wegens verwaarloozing en slecht beheer van de zaken des lands, die tegen haar worden ingebracht. Ik heb sinds tien jaar geen zitting meer in de regeering. De nationale regeering is zeven jaar aan het be wind. Sedert vijf jaar heeft de Duitsche her bewapening groote afmetingen aangenomen. Deze strooptocht van Lord Stanhope is een polemiek van in de hoogste mate primitieven aard, moedigt ons niet aan te hopen, dat de eerste Lord der admiraliteit zich op dien hoogen post zal onderscheiden". Motie van afkeuring in het Lagerhuis. In het Lagerhuis is gistermiddag gedebat teerd over een door de Labour-oppositie inge diende motie van afkeuring, waarin zij er haar ernstige bezorgdheid over uitspreekt, dat toen 't land aan den rand van oorlog stond, 't niet gereed was de burgerbevolking te beschermen zooals intusschen is toegegeven. Herbert Morison, die de debatten opende critiseerde heftig de regeeringspolitiek op het stuk van bescherming tegen luchtaanvallen. Hoare diende een amendement in op deze motie, waarbij de bestaande te kortkomingen in het stelsel der verdediging van de burgerij in aanmerking genomen, het Huis het besluit der regeering toejuicht, de verant woordelijkheid voor dit stelsel toe te vertrou wen aan een daarvoor benoemden minister en zijn volledige goedkeuring geeft aan de vastbeslotenheid der regeering met den groot sten spoed de maatregelen te voltooien, welke noodig zijn om te voorzien in de behoeften des lands. Nadat de Labour-afgevaardigde Dalton nog critiek had geleverd op het luchtafweerge schut antwoordde Hore Belisha. De regeering heeft besloten voor de verdediging tegen aanvallen uit de lucht vijf territoriale divisies te vor men, 100.000 man, die over het ge- heele land worden verdeeld. Spreker achtte het veel beter menschen te hebben, die tevoren geoefend waren, dan voldoende materiaal te hebben en geen men schen om het te bedienen. Het kanon van 3.7 inch was in 1-837 aangenomen en indien het huidige tempo van de productie -kan worden gehandhaafd, zullen in de helft van het volgende jaar alle vijf divisies ermede uitge rust zijn. Ook komt reeds een kanon van 4.5 inch in dienst. Vervolgens gaf Hore Belisha een overzicht van de leemten in de artillerie, welke geble ken zijn toen een mobilisatie was gelast. De regeering zal zooveel in haar vermogen ligt doen om zoo spoedig mogelijk hieraan een ein de te maken. Harris (Liberale oppositie) leverde even eens critiek op het luchtafweergeschut. John Anderson, de nieuwe Lord Grootzegel bewaarder, die belast is met de verdediging der burgerbevolking, verklaarde niet in bij zonderheden te kunnen zeggen wat hij voor nemens is te doen. Er zullen eenige wijzigin gen in de bestaande organisaties moeten wor den gebracht. Het jongste plan inzake de evacuatie heeft volgens Anderson zonder twijfel aangetoond, dat een dergelijk plan uitvoerbaar is. De politiek der evacuatie moet onverwijld in bijzonderheden worden uitgewerkt. Ook de politiek der schuilplaatsen moet verder wor den uitgewerkt. Voorts is er de vitaal be langrijke kwestie der regionale organisaties. Wij hebben die organisatie noodig en moeten thans iets scheppen, dat de ruggegraat zal vormen voor de regionale organisatie voor den tijd van oorlog. Ook zal het vraagstuk van Londen worden bestudeerd. De verantwoor delijkheden van spreker in verband met de nationale vrijwilligers organisatie gaan ver der dan het vraagstuk der verdediging van de bevolking. Hij is niet van plan volgens een tijdtabel te werken. Het kan een kwestie zijn van een half jaar, een of twee jaar, doch er zal zoo snel gewerkt worden als mogelijk is om goed te werken. Anderson besloot met een beroep op mede werking van het land bij zijn veelomvat tende taak. Weer een Britsch schip getroffen. Naar Reuter uit Madrid meldt is thans bekend geworden, dat vijftien personen gedood en vier en dertig ge wond zijn tijdens het bombardement van Woensdagavond. Twee granaten hebben ernstige schade toegebracht aan de ambassade der Vereenigde Staten. Een zware granaat kwam neer in de eetzaal van het gebouw der Internationale Roode Hulp, waar zeven personen gedood en ver scheidene anderen gewond werden, terwijl zij aan den maaltijd waren. Het bombardement, dat om negen uur des avonds begon, duurde bijna twee uur. Bij een luchtbombardement van Carcagente zijn gisterochtend 20 perso nen gedood en 60 gewond. In verband met het bericht uit Madrid be treffende het bombardement, waarbij ook het gebouw der Nederlandsche legatie zou zijn getroffen, vestigt men er de aandacht op, dat Nederland in Ma-drid drie huizen heeft, alle huurhuizen, welke thans niet in gebruik zijn bij de Nederlandsche legatie. Het bombarde ment kan voor Nederland ook geen mate- rieele beteekenis hebben, aangezien de archie ven met het personeel der legatie zich thans in Valencia bevinden. Voorts meldt Reuter, dat een Britsch schip, waarvan de naam als „Stanburn" wordt op gegeven, getroffen is tijdens een luchtaanval, die gistermorgen op Valencia werd gericht. Er ontstond een gat in den zijwand van het schip. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ernstig vliegongeluk in Frankrijk. Zes dooden. BORDEAUX, 3 November. Te Lou- piac de la Reole is vanmiddag een vliegtuig neergestort. De zes inzitten den zijn om het leven gekomen. Ook Zuid-Afrika erkent Abessynië als Italiaansch bezit. Nieuwe gezant wordt bij den koning-keizer geaccrediteerd. De regeering der Zuid-Afrikaansche Unie zal de souvereiniteit van Italië over Abessy nië erkennen, wanneer te Rome een nieuwe gezant zal worden benoemd, hetgeen geschie den zal, wanneer de tegenwoordige gezant, Heymans binnenkort zal aftreden. De nieuwe gezant zal worden geaccrediteerd bij den ko ning van Italië en keizer van Abessynië. De Vancouvervan de Hamburg- Amerikalijn in zinkenden toestand. Reuter meldt uit Oakland 3 Novem ber: Tengevolge van een ontploffing, waarvan de oorzaak onbekend is, is een groot lek geslagen in de „Van couver", een schip van de Hamburg Amerika Lijn, juist toen het van hier zou vertrekken. Het schip meet 8269 ton. Het was geladen met goederen in blik. De ontploffing was mijlen ver te hooren. Kustwachtschepen en andere booten begaven zich met spoed naar de plaats van het onheil. De ontploffing deed zich voor in de ma chinekamer, die daarop volstroomde, met water. Hoewel de kapitein er in slaagde, het schip met den voorsteven aan den grond te zetten is de „Vancouver" langzaam zinkende. De kapitein deelde mede, dat slechts vier man der bemanning tengevolge van de ont ploffing gewond zijn. De overige leden dei- bemanning en de passagiers zijn volkomen on gedeerd. Volgens de eerste berichten schijnt de ontploffing tamelijk geheimzinnig. Een onbekende heeft aan een blad te Oakland telefonisch medegedeeld, dat zich enkele minuten vo:rdat de groote ontploffing plaats vond, reeds een ont ploffing had voorgedaan. Poiitie- inspecteurs hebben zich aan boord van het schip begeven. Ook de kapitein achtte verdachte omstandigheden aanwezig. Hij zeide dat een kolom water naast het schip omhoog spoot, waarna de ontploffing werd gehoord. Een andere ooggetuige verklaarde dat hij een ontploffing hoorde als een bom, waarna aan stuur boord het water opspoot. Eden verlangt spoed achter de herbewapening. Oproep tot nationale eenheid. Anthony Eden heeft een schrijven gericht tot zijn kiezers in Warwick en Leamington, waarin hij een krachtige oproep richt tot de Engelschen ten behoeve van nationale een heid „zonder aanzien der partij". Hij schrijft o.m.: „De waarheid is, dat wij niet een zoo vol ledig mogelijke vergrooting der nationale kracht tot stand kunnen brengen, zelfs niet in de materieele kwestie der bewapeningen, wanneer wij het niet eens zijn zoowel ten op zichte van het doel der politiek, waarvoor deze bewapeningen noodig zijn, als ten opzichte van de richtsnoeren om dat doel te bereiken. De meesten onzer zijn het er over eens, dat alleen een groot Brittannië, dat sterk is in doelstelling en defensie, zijn volledige rol kan spelen voor het herstel en de handhaving van een systeem van internationale orde. Vandaar de dringende noodzaak haast te maken met de herbewapening „in het bijzonder wat de luchtbewapening en de luchtafweer in al zijn aspecten betreft". De door de Labourparty ingediende motie van afkeuring werd met 355 tegen 130 stemmen verworpen en het door de regeering daarop ingediende amendement in plaats daarvan zon der hoofdelijke stemming aangeno- De Lord-kanselier, Maugham, antwoordde ™ens de regeering en zeide, dat bij de ar- fwersoppositie een volledig misverstand -ftrscht. Het is in het geheel niet juist, dat het oordeel der regeering de Spaansche pestie geregeld zou zijn met het terugtrek- i van 10.000 Italianen. Niemand zal ver enten, dat Mussolini bereid is tot eenzijdige JWJ inmenging. De Italiaansche regee- •e? heeft het plan der terugtrekking aan vaard en de rest der Italiaansche troepen *n volgens dit plan verdwijnen op gelijken Iw T* de t,roePen uit andere landen. Ieder, liïii. Maugham, die eenig verantwoor dt1 dsgevoel heeft, moet begrijpen, dat e s'aP ter vermijding van oorlog tusschen f §r°ote mogendheden, die mogelijk is, ge- moet worden. De motie der regeering werd ver- Ex-Roetheensche premier wegens hoogverraad veroordeeld. Bevel tot inbeslagneming van Brody's vermogen. Naar het Tsjecho Slowaaksche blad „Nowa Swoboda", het orgaan van den Roetheenschen minister-president, meldt, is de oud-premier Brody wegens hoogverraad veroordeeld. Hij werd er van beschuldigd gedurende twintig jaar door het buitenland betaald te zijn en in dien tijd voor bui'tenlandsche belangen ge werkt te hebben. Verder wordt gemeld, dat minister-president Wolosji bevel heeft gegeven tot in beslagneming van Brody's vermogen. haar zelfs voor dit bedrag van visa te ver schaffen. Noch de inwoner van Goes, noch de Oos- tenrijksche dame hoorden meer iets van den Pool. Zij kregen hoewel wel wat laat achterdocht en togen naar het hoofdbureau, waar zij commissaris Holsbergen hun nood klaagden. In verband met deze beide aangif ten werd de Pool vanmiddag aangehouden. Van de tien mille had hij nog een bedrag van f 200 in zijn bezit. Hij houdt echter vol, dat hij geheel te goeder trouw is geweest, zoowel wat betreft de Zweedsche handelszaak als het verschaffen van de visa. Het geld zou hij naar zijn relatiën te Londen hebben verzonden. Naar een en ander wordt thans door de recherche een onderzoek ingesteld. De gear resteerde komt in de archieven van het hoofd bureau niet voor. De man is in verzekerde be waring gehouden. Het vuurgevecht aan de Britsche kust. De „Nadir" gefotografeerd. LONDEN 3 November. De geheimzinnige Nadir", die gisteren de „Cantabria" tot zin ken heeft gebracht, is vanmorgen voor de kust bij Hastings gezien. Vliegtuigen hebben waargenomen, dat het schip met groote snel heid door het Kanaal voer. Op de gemaakte fotografieën blijkt, dat het schip er uitziet als een vrachtboot voor den dienst over het Kanaal. Op het promenadedek bevindt zich een groote houten kist, waar blijkbaar een kanon onder verborgen is. (United Press). Britsche territoriale wateren niet geschonden. In het Lagerhuis heeft Geoffrey Shake speare verklaard, dat bij den aanval op de .Cantabria" de Britsche territoriale wateren niet zijn geschonden. VERZOEK TOT OPHEFFING DER KALVER- TEELTREGELING. In een gisteren te Utrecht gehouden verga dering, onder voorzitterschap van den heer G. J. Ruiter te Knype, ter bespreking van den noodtoestand onder de veehouders, welke ont staan is tengevolge van de kalverteeltregeling, vooral in verband met de verwoesting welke het mond- en klauwzeer thans teweeg brengt, is besloten den minister van Economische Za ken een telegram te zenden, waarin verzocht wordt onmiddellijk tot opheffing der teelt regeling te willen overgaan. Mede wordt hierin den minister verzocht een onderzoek naar den toestand onder de boeren te willen instellen en een commissie te benoemen, bestaande uit vertegenwoordigers van diverse op de verga dering aanwezige organisaties en individueele personen, teneinde tot een krachtige actie over het geheele land te komen. CHAMBERLAIN MOET ZIJN KAMER HOUDiEN. Chamberlain heeft, naar uit Londen wordt gemeld, koude gevat en moet zijn kamer houden. PROCES-VERBAAL TEGEN HET BESTUUR DER HAAGSCHE AFDEELING VAN DEN NIEUW MALTHUSIAANSCHEN BOND. Men zal zich herinneren, dat de burgemees ter van 's-Gravenhage onlangs de tentoonstel ling, welke de Haagsche afdeeling van den Nieuw Malthusiaanschen Bond zou organisee- ren in het perceel Stationsweg 85, heeft ver boden. Het bestuur besloot toen een serie korte vergaderingen te beleggen, waar men zich kon laten inschrijven als lid of begunstiger van den bond. Op deze wijze kreeg men toch toegang tot de tentoonstelling. De Haagsche politie heeft thans proces-ver- baal opgemaakt tegen het bestuur van de plaatselijke afdeeling van den Nieuw Malthu siaanschen Bond. De tentoongestelde voor werpen zijn door de politie in beslag ge nomen. „De Congo is van ons'' Verklaring van den Belgischen minister president. De Belgische minister-president Spaak heeft gisteren in de Kamer den sprekers geant woord, die zich gemengd hadden in de debat ten over de begin October door de regeering afgelegde verklaring en daarbij ten aanzien van het koloniale vraagstuk gezegd: „Wanneer men zeker is van zijn recht, dis cuteert men er niet -alle dagen over. Het is onnuttig herhaaldelijk garanties te vragen aan de Quai d'Orsay, in de Wilhelmstrasse of op het Foreign Office." De heer Spaak herinnerde vervolgens aan de tegenover den Belgischen gezant te Berlijn afgelegde verklaring, nu een jaar geleden, kort na het bezoek van Lord Halifax. „De regeering", aldus de premier, „verliest niet de verdediging van onze kolonie uit het oog. Daarvoor zijn, van de 50 millioen der buitengewone begrooting, elf millioen bestemd voor de organisatie der verdediging van onze kolonie". Toegejuicht door de Kamer, eindigde de heer Spaak: „De Congo is van ons. Onze rechten op den Congo zijn on betwistbaar en wij zullen alle krach ten, waarover wij beschikken, in het werk stellen voor de verdediging onzer kolonie". Poolsch bankier pleegde hier oplichterijen. Thans te Amsterdam gearresteerd. De recherche van het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft Don derdagmiddag in een groot hotel daar ter stede, een 44-jarigen Pool- schen bankier gearresteerd, verdacht van twee gevallen van oplichting tot een totaal bedrag van tien duizend gulden. De man is korten tijd geleden uit Amerika teruggekomen en is in het bezit van een pas, afgegeven te Dantzig. Sedert ongeveer tien dagen vertoeft hij in ons land en sinds acht dagen vereert hij de hoofdstad met zijn aanwezigheid. In dit korte tijdsbestek heeft hij kans. gezien een inwoner van Goes een bedrag van niet minder dan zes duizend gulden afhandig te maken. Hij was met een jeugdigen Zeeuw, kort na zijn aan komst in Nederland in aanraking gekomen. Hij had daarbij hoog opgegeven van zijn vele uitstekende relaties in de „haute finance" en volgens hem was het zelfs in dezen moei lijken tijd een klein kunstje om met wat ka pitaal veel geld te verdienen. Zoo had hij een prachtige handelstransactie in Zweden op het oog, maar om daaraan met succes deel te nemen, kwam hij nog maar zes mille te kort. De revenuen zouden binnen kotern tijd ver bijsterend zijn en wanneer de Hollander zorgde voor die zesduizend gulden, zou hij tegen den tijd, dat Sinterklaas ons land pleegt te bezoeken op een winst van 150 pet. kun nen rekenen en minstens 15.000 gulden terug krijgen. De jongeman liet zich door den vlot ten Duitsch sprekenden Pool met zijn gladde tong bepraten en stortte het gevraagde bedrag. Een tweede geval betreft een Weensche dame, die sedert eenigen tijd in Amsterdam vertoeft, doch wier familieleden nog in Wee- nen wonen. Deze laatsten zijn in het bezit van een pas en zij wenschen uit politieke overwegingen Weenen te verlaten en naar Amerika te gaan. De Weensche dame vertel de den Pool van de moeilijkheden om de vereischte visa voor de nieuwe wereld mach tig te worden. Geen nood, de bankier met de vele en ook Amerikaansche relaties wist raad, maar om die relatiën gunstig te stem men was er veel geld noodig. Hij zou om alles in orde te kunnen brengen minstens vijf duizend gulden moeten hebben. Over zooveel contanten beschikte de vrouw niet. Zij wist echter met veel moeite vier mille bij elkaar te krijgen en met dit bedrag toog zij naar den vriendelijken helper, die zoo welwillend was KAEIC, PROERAMMA Generaal Haider is als opvolger van generaal Beek benoemd tot chef van den generalen staf van het Duitsche leger. ZATERDAG 5 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KR O-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmu ziek. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30—2.40 Gramofoonmuziek. 2.45 Kin deruurtje. 4.00 Berichten, gramofoonmuziek. 4.05 Causerie vanwege de Nederlandsche Vak centrale. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.25 Cause rie „Bescherming". 4.40 Gramofoonmuziek. 4 45 Causerie „Kan vivisectie gemist worden? 5.00 KRO-orkest. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramfooonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mede- deelingen. 8.15 Meditatie met muzikale om lijsting. 8.35 KRO-Melodisten en Gramofoon- platenreportage. 9.25 Intermezzo. 9.35 KRO- Melodisten en solist. 10.00 Zang met piano begeleiding. 10.15 Vervolg concert. 10.30 Be richten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.31 8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gramofoonmu ziek. (Om ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 1.15 VARA-orkest. 2.00 Causerie over de maansverduistering op 7 November а.s. 2.15 Pianovoordracht. 2.45—3.00 Gramo foonmuziek. 3.05 Reportage. 3.30 Residentie orkest en solist. 4.30 Causerie „Ouders en On derwijs". 4.50 Vervolg concert. 5.30 Filmland. б.00 Orgelspel. 6.30 Uit de Roode Jeugdbewe ging 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 ,De krekeltjes". 9.15 „En nu.... Oké" (opn.) 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Community- Singing (opn.) 11.00 De Ramblers. 11.3012.00 Gramofoonmuziek DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Schotsch orkest. 12.20 Piano voordracht. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hippodrome-orkest. 2.25 Het Shadwick strijkkwartet. 3.20 Henry Hall en zijn orkest. 4.15 Sportreportage. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Variété-programma. 6.20 Berichten. 6.50' Sportpraatje. 7.05 Het BBC-Theater-orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Music-Hall-pro- gramma. 9.20 Berichten. 9.45 Amerikaansch nieuws. 10.00 Fred Hartley en zijn sextet. 10.20 Radiotooneel. 10.50 Jack Hylton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.00; 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Het Blareau-orkest. 2.20; 2.40 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 en 3.50 Zang. 4.05; 4.50 en 5.25 Gramofoonmuziek. 5.35 Zang. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Lucien Goldy's orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Ra diotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert m.m.v. soliste. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.35—12.50 Dansmuziek. KEUDEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Oswald Hey- den's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 Weensch Symphonie-orkest. 1.30 Gra mofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt met zijn or kest, solisten en vroolijk trio. 5.30 Cembalo voordracht. 6.20 Ombroepkoor, leden van het Omroeporkest, solisten en solo-kwartetten. 7.30 Omroep-Blaasorkest en -mannenkoor en HJ-ensemble. Hierna: het Omroeporkest. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5011.20 Omroepdans- orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Omroepsalon- orkest en gramofoonmuziek. 3.20 Gramofoon muziek. 4.20 Conservatorium-orkest. 6.20 Om roeporkest. 8.20 Omroepsalonorkest. 8.50 Om- roepdansorkest en solist. 10.30 Gramofoon muziek. 11.2012.20 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Viool en piano. 4.20 en 5.00 Gramofoonmuziek. 5.35 Viool, cello en piano. 6.35; 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 „La vie parisienne", operette. 10.30 Jean Omer's orkest en solist. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9