VELSEN BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND Dr. L. S. Limborgh Meijer over Sehoolkygiëne. Druk bezochte ouderavond van de Chr. School. Donderdag 3 Nov. hield de Chr. Schoolver- eeniging „Uw Koninkrijk kome" een zeer druk bezochten ouderavond in het gymnastieklo kaal der school. De voorzitter, de heer M. van Geelen, open de de vergadering en liet zingen Gezang 2:1. Daarna kreeg dr. Limborgh Meyer het woord voor zijn rede over sehoolhygiëne. Hij wees op de noodzakelijkheid van een goede school-hygiène, vooral voor de bestrij ding van tuberculose. Geen kind wordt met tuberculose geboren. En aangezien voorkomen beter is dan genezen moet de strijd worden aangebonden vóór de vijand succes kan boe ken. Zeer groote gevaren dreigen in de eerste le vensjaren, waarom een scherpe controle reeds dan noodzaak is. Spreker wees op de goede organisatie van de zuigelingenzorg in ons land, cp het groote nut van moedercursussen en consultatie-bureaux. Het geneeskundig schooltoezicht is een der zegenrijkste instellingen der overheid. Spre ker wees er op, dat ook de Chr. scholen geen bezwaren tegen het geneeskundig toezicht meer hebben dan bij hooge uitzondering. De ouders zijn lang niet altijd in staat zelf een aanvangende ziekte te herkennen en het kind hiertegen te beschermen. Geneeskundig toezicht is absolute noodzaak. Wat de Staat hier verzuimde, werd door de gemeentebestu ren veel ter hand genomen. Bij de bestrijding van onreinheid enz. heeft het hoofd der school de hulp van een deskundige noodig. Zelfs de inrichting der scholen valt onder de controle van den schoolarts. Fouten en gevaren, die niet kunnen onderkend worden door ouders of onderwijzers, worden geconstateerd bij het geneeskundig onderzoek. Daarom heeft dit onderzoek reeds in de eerste klasse plaats. In 1935 keurde men 80 pCt., nu reeds 97 pCt., een bewijs dat men het onderzoek waardeert. Tien procent der kinderen is lijdende aan neus- en keelaandoeningen, vaak worden groote afwijkingen geconstateerd. In de 3e en 4e klas volgt een tweede con trole, in het laatste leerjaar een derde. Spre ker moest tot zijn spijt erkennen, dat zijn taak hem boven 't hoofd groeide, zoodat hulp gewenscht is. Bij besmettelijke ziekten beslist de school arts over de sluiting der school. Natuurlijk is de geneeskundige behandeling voor rekening van anderen, de schoolarts controleert slechts en geeft advies. Spreker wees verder op het groote nut der inenting tegen diphteritis. De medewerking van de onderwijzers valt vaak te loven. De schoolarts wijdde nog eenige oogenblik- ken aan de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Indien de leerlingen het gewone onderwijs niet kunnen volgen is het verkeerd uit persoonlijken weerzin het kind den zegen van B. L. O. te onthouden. Spreker sloot met een betoog over het groo te sociale nut van het geneeskundig school toezicht en wekte op tot de goede samenwer king der ouders en den schoolarts. De voorzitter dankte den spreker voor zijn mooie rede en de zorgen die hij besteedde aan de jeugd van deze school. Na een aardig intermezzo met sprookjes, "feeën enz. was het woord aan den heer J. de Visser, onderwijzer der school, die sprak over „Schoolinrichting", hoe deze was in het begin der 18e eeuw en hoe deze thans is. Pestalozzi was de vader van het klassikale onderwijs. De voordeelen van dit onderwijs werden duidelijk naar voren gebracht. Maar ondanks den schat van platen, boeken en an dere leermiddelen blijft gemiddeld 30 pCt. der leerlingen wel eens een jaartje zitten. Oor zaak: het verschil in aanleg en concentratie vermogen. Het Mannheimerstelsel splitste daarom de leerlingen in 3 verschillende groe pen, naar aanleg en ontwikkeling. Hoewel dit stelsel vele voordeelen bracht, bleef het toch niet gehandhaafd. Spreker besprak de waarde van de moderne psychologie. Montessori richtte zich meer op het persoonlijke in ieder kind, wat zich weerspiegelt in de inrichting der school: banken werden vervangen door stoelen en tafeltjes. Spreker wees op het ontbreken van het vrije spel, op het ontbreken van wilsvorming bij het Montessori-onderwijs. De klassikale school werd niet verdrongen. Critiek voert tot meerdere krachtsontplooiing. Het zien van de moeilijkheden ontmoedigt niet, maar voert in geloofsvertrouwen tot meer inspanning om het doel te bereiken. Toen kreeg het hoofd der school het woord, die wees op het nut van samenwerking tus- schen onderwijzers en ouders bij de zware taak der opvoeding. Hij wees op de groote voorwaarde van goede opvoeding: de liefde, las een artikel voor van Anne de Vries, waar in deze de groote waarde van iedere kinder ziel bespreekt, de vreugde van het vinden van den weg tot het kinderhart. De voorzitter dankte alle medewerkenden voor hun prestaties, waarna tenslotte nog ge zongen werd Gezang 274:1 en 5, en de heer Verhoeff in dankgebed voorging. gesteld. De pauze werd gebruikt voor het wer ven van donateurs. Vervolgens sprak de zeereerwaarde heer pastoor Schoenmaker, die een warm gestemd pleidooi hield om het mooie werk van den R.K. Blindenbond naar vermogen te steunen. Daarna dankte de heer Louman de geestelij ken voor hun tegenwoordigheid en eindigde hij met een hartelijk woord van dank aan den heer van Twisk, die voor dit mooie doel zijn bioscoopzaal zoowel 's middags als 's avonds gratis ter beschikking had gesteld. Met een alleraardigste lachfilm werd deze goed ge slaagde avond beëindigd. De viering van het St. Maarten feest. Wanneer stémpelen? De s tempeluren voor de week van 7 tot en met 12 November voor de verschillende orga nisaties zijn vastgesteld als volgt: Ongeorganiseeerden 910 uur. IJmuider Transport Federatie 10.10—10.25 u. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 10.35 10.55 uur. Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond 11 11.20 uur. Werkloozenvereeniging 11.3012 uur. Oud Katholiek Vakverbond 99.15 uur. Chr. Bond van Fabrieks en Tr. 9.20—9.50 uur. IJmuider Federatie 9.5510.40 uur. R.K. Bonden 1111.40 uur. Kleine Bonden 11.4512 uur. PROPAGANDAMIDDAG EN -AVOND R.K. BLINDENBOND ST. ODILL4. De propagandavoorstellingen welke de R.K. Blindenbond St. Odilia Donderdag in de Pont- Bioscoop organiseerde mochten zich in een goede belangstelling verheugen. De middag bijeenkomst werd voor een uitverkocht huis gehouden en de avondvoorstelling was tame lijk goed bezocht. Te ruim acht uur sprak de heer F. H. Louman voorzitter van den Haar- lemschen kring van den R.K. Blindenbond St. Odilia het openingswoord waarbij spreker de aandacht vestigde op den zegenrijken arbeid, door den bond in het belang der blinden ver richt, waarbij hij den steun vooral op finan cieel gebied voor dit mooie doel inriep. Ver volgens werd de Blindenfilm van Jan Hin gedraaid, waarin allereerst het schoolonder wijs aan blinde kinderen en vervolgens ook het vakonderdijs aan ouderen te zien wordt gegeven. Bij het aanschouwen dezer interes sante film kan men zich indenken, dat aan het geduld en de liefde van hen die met dit onderwijs zijn belast, hooge eischen worden Groote belangstelling van de jeugd. Het initiatief van de V. V. V. om de viering van het aloude feest van St. Maarten in be tere banen te leiden en een einde te maken aan de verkapte bedelarij, waarin deze jaar lij ksche traditioneele herdenking meer en meer ging ontaarden, heeft allerwegen veel in stemming gevonden. In de eerste f laats en dat is eigenlijk het voornaamste bij de jeugd zelf. Door de medewerking van de schoolhoofden zijn de kinderen op de hoogte gesteld van het plan en men kan nu reeds zeggen, dat zij bij honderden a.s. Vrijdagavond zullen komen opdagen om met hun dikwijls zoo kunstige verlichtingsapparaten deel te ne men aan den St. Maarten-optocht. Alle kin deren, mits zij maar voorzien zijn van een lampion of een ander „lichtpunt" mogen mee doen en kunnen dan nog meedingen naar de mooie prijzen, die de commissie voor de mogi- ste lichtjes heeft uitgeloofd. De optocht, die waarschijnlijk opgeluisterd zal worden door muziek, vertrekt Vrijdagavond te 7 uur vanaf het veilinggebouw „Kennemer- land" aan de Breestraat, waar de kinderen te half zeven aanwezig moeten zijn. Na een rond gang door Beverwijk keeren de kinderen weer in het veilinggebouw terug. De commsisie zal hier de prijzen toewijzen en voorts vindt de jeugd dan gelegenheid, evenals dit tijdens den] rondgang het geval is, om de St. Maarten liedjes te zingen. De heer Metselaar heeft e aardige attentie gehad, om geheel belangeloos zijn groot draaiorgel ter beschikking van de commissie te stellen. Hij zal de bijeenkomst van de jeugd met populaire muziek opluisteren. Tot slot van deze massale jeugdbijeenkomst zullen alle kinderen een zakje met versnape ringen ontvangen. Vele zakenmenschen toonden reeds hun waardeering voor deze wijze van St. Maarten viering door aan de commissie geschenken en versnaperingen voor de kinderen ter hand te stellen. Ongetwijfeld zullen nog velen dit goede voorbeeld in de dagen, die ons nog van het St. Maartenfeest scheiden, volgen. Zij kun nen hun gaven voor de kinderen bezorgen bij den heer A. v. d. Wel, veilinggebouw „Centrum Koningstraat, of aan het secretariaat van de V. V. V., Breestraat 29. Tenslotte heeft de V. V. V. de medewer king van de autoriteiten ingeroepen, om het loopen van de kinderen met St. Maartenlicht jes langs de huizen zooveel mogelijk tegen te gaan. De burgerij kan haar medewerking verlee- nen, door aan deze St. Maartenvierders geen geld of snoeperijen te verstrekken. Dan wordt het doel, dat de V. V. V. zich bij het organi- seeren van dit festijn voor de jeugd heeft ge steld, het beste bereikt. DE PRIJZEN VAN DE ZONNESTRAAL LOTERIJ. Men verzoekt er ons de aandacht op te ves tigen, dat de loten van de Zonnestraal-loterij, waarop prijzen zijn gevallen, voor 11 Novem ber ingeleverd moeten zijn bij den heer B. J. Striker, Oosterwijkstraat 15. Aan hetzelfde adres kunnen dan op 17 No vember des avonds van 78 uur de prijzen in ontvangst worden genomen. TAVIDO SPEELT „DE EEUW DER JEUGD". „Tavido" de tooneelafdeeling van de Gietelmg, zal op Woensdag 9 November a.s. in het Kennemer Theater haar eerste tooneel- uitvoering geven in dit seizoen. Opgevoerd wordt het blijspel „De eeuw der jeugd" van H. F. Maltby en F. Wijnne in een eigen vertaling en bewerking. De regie be rust bij den heer A. H. Holtslag. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Algenib (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Aldan Rus) Boschfontein (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) Dolius (Eng.) x) Dortmund (Du.) Dunavis (Gr.) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Grootekerk (Ned.) x) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Harbury (Eng.) Hercules (Ned.) Helen (Fin) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J.v.Oldenbarnev. (Ned Kurmark (Du.) Kama (Rus.) Kejserinde Dagmar (D Kotkas (Estl.) Lagosian (Br.) Lekhaven (Ned.) Margaritis (Gr.) Moena (Ned.) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Mlronich (Rus) Madare (Fin) Merope (Ned.) Nyugat (Hong.) Nueva Granada (No.) Oranje Nassau (Ned.) Orpheus (Ned.) Oberon (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Patricia (Du.) Palatia (Du.) Poseidon (Ned.) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Rendsburg (Du.) Reggestroom (Ned.) Rhesus (Eng.) x) Radnorshire (Eng.) x) Randi (Deen) Salabangka (Ned.) x) Stentor (Eng.) x) Salland (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Saleier (Ned.) x) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Simon Bolivar (Ned.) Sesostris (Du.) Samlanes (No.) Sakko (Rus) St. Annaland (Ned.) Solor (Noor) x Socrates (Ned.) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Willy (Ned.) Westland (Ned.) x) Zulderkerk (Ned.) x) Zephyros (Gr.) Chili (via L'pool) Buenos Aires Constantza Hamburg Hamburg Buenos Aires Archangel Zuid Afrika Chili Chili Chili Hamburg Batavia Pto Barrios (v. IJm.) Hamburg Batavia Macassar Constantza Ned. Indie Japan Alexandrle Yokohama Buenos Aires Alexandrië Hernösand Danzig Belra Batavia Ned. Indië Archangel Kemi Onega West Afrika Rosario Villa Constitution Batavia Buenos Aires Batavia Archangel Hernösand Midd. Zee Buenos Aires Port Arthur West Indië Pasajes Midd. Zee Batavia Cristobal Mexico Midd. Zee Stettin Batavia Ned Indië West Afrika Batavia Yokohama Archangel Batavia Batavia Buenos Aires Bourgas (via Antw.) Batavia Midd. Zee Beira West Indië Pto Barrios Onega Leningrad Danzig Houston Midd. Zee Bourgas Batavia Tel-Aviv Alexandrië Sundsvall Hamburg Japan San Lorenzo 30 Nov. 6 Nov. 9 Nov. 22 Nov. 11 Nov. 6 Nov. 27 Nov. 6 Dec. 20 Nov. 10 Nov. 8 Dec. 30 Nov. 8 Nov. 7 Dec. 11 Nov. 5 Nov. 9 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 9 Nov. 25 Nov. 30 Nov. heden 5 Nov. 28 Nov. 18 Nov. 9 Nov. 5 Nov. 6 Nov. 7 Nov. 22 Nov. 22 Nov. 8 NOV. 13 Nov. 13 Nov. 20 Dec. 9 Nov. 11 Nov. 12 Nov. 15 Nov. 8 Nov. 9 Dec. 7 Nov. 5 Nov. 5 Nov. 13 Nov. 11 Nov. 7 Nov. 13 Nov. 30 October van Flores. 24 Oct. te Santa Fé. 3 Nov. van Bourgas. 5 Nov. vertrokken. 30 Oct. te Antwerpen, vertrekt 11 November. 31 Oct. vertrokken. 4 Nov. te Rotterdam. 30 Oct. van Curasao. 2 Nov. van Valparaiso. 1 Nov. van Valparaiso, in lading. 2 Nov. van Colombo. 2 Nov. van Barbados. 5 Nov, vertrokken. 22 Oct. vertrokken. 2 Nov. van Singapore. 28 Oct. vertrokken. 30 Oct. vertrokken. 3 Nov. van Port Soedan. 2 Nov. van Aden. 2 Nov. van Catacolo. 4 Nov. te Shanghai. 1 Nov. van Necochea. 28 Oct. van Tel Aviv. 1 Nov. vertrokken. 4 Nov. vertrokken. 2 Nov. vertrokken, in lading. 1 Nov. van Padang. 1 Nov. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 30 Oct. 17 Oct. 29 Oct. 3 Nov. 3 Nov. 1 Nov. 27 Oct. 29 Oct. 2 Nov. van-Las Palmas. te Buenos Aires. van St.-Vincent. van Gibraltar, van Santos, van Belawan. van Lodingen, vertrokken, van Palermo. 28 Oct. vertrokken. 31 Oct. vertrokken. 2 Nov. van Madeira. 3 Nov. van Ouessant. 28 Oct. van Piraeus. 4 Nov. te Londen. 28 Oct. van Port of Spain. 31 Oct. van Cartagena. 1 Nov. van Bari. 5 Nov. vertrokken. 3 Nov. van Sabang. 31 Oct. van Triëst. 5 Nov. te Rotterdam. 25 Oct. van Colombo. 1 Nov. van Kobe, in lading. 29 Oct. van Colombo. 3 Nov. van Gibraltar. 26 Oct. van Bahia. 2 Nov. van Algiers. 1 Nov. van Aden. 22 Oct. te Stamboul. 1 Nov. van Zanzibar. 2 Nov. van Flores. 5 Nov. vertrokken. 16 Oct. vertrokken. 1 Nov. van Elseneur. 2 Nov. vertrokken. 26 Oct. vertrokken. 3 Nov. van Izmir. 1 Nov. te Tunis. 3 Nov. van Sabang. 1 Nov. te Stamboul. in lading. 1 Nov. van Hudiksvall. vertrekt 12 November. 2 Nov. te Rotterdam. 30 Oct. van St. Vincent. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Papierfabriek Papierfabriek Papierfabriek Hoogovens VISSCHERIJ TE IJMUIDEN Engelsch s.s. Zweedsch s.s. Russisch m.s. Zweedsch s.s. EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN The Duke Londen laden Vega Söderhamn cellulose Vtoraya Pyatiletka Archangel hout Tynningö Lulea erts Uien ctctiuig siuKje xi<*.luihsuiiuuji gadi ic »vjjk aan z/cc vcnuren, HU VÜH gejnp wege een duin wordt weggegraven aan den Rijkert Aertzweg, voor den aanlegt een parkeerterrein. Onze foto geeft een overzicht van het duing omgeving. Links het duin, dat verdwijnen gaat. HET EERSTE CONCERT VAN DE HARMONIE KAPEL. Het programma voor het eerste wintercon eert van de Beverwijksche Harmoniekapel, dat op Woensdag 16 November in het Kenne mer Theater wordt gegeven, vermeldt onder staande composities. 1. Death of Glory, marsch, R. B. Hall. 2. Ouverture de l'opéra „Tancrède", Ros sini. 3. Finlandia, ouverture, Sibelius. 4. La Colombe, Ch. Gounod. 5. Ouverture de la Pineesse Jaune, Camille Saint Saëns. 6. Ballet „La Source", Delibes. 7. Hyménee, wals, Wesley. 8. Marche-final. Dit muzikale deel van het programma zal worden afgewisseld door het optreden van den illusionist mr. Johnnie, een ware duizend kunstenaar", die optreedt met liedjes en als humorist-conferencier, goochelaar en tele- paath. Tijdens deze experimenten wordt Mi". Johnnie ter zijde gestaan door Jack Miller, pianist en accordeon-virtuoos. Noteering van 4 November 1938. Spinazie per kist f 0,80f 1.10 Andijvie 100 str. f 0,60f 2,50 Koolrapen per zak f0,85 Wortelen per bos f 0,05%f 0,04 Bieten per K.G. f 0,04 Schorseneeren per K.G. f 0,04f 0,08 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,02%f 0,05 Snijboonen per K.G. f 0,38 Spruitjes per K.G. f 0,13—f 0,22 Boerenkool per K.G. f 0,04f 0,06 Roode kool per K.G. f 0,02%f 0,03% Savoije kool per 100 f 6 Bloemkool per 100 f 7f 13 Uien per K.G. f 0,04% Prei per K.G. f 0,03—f 0,04 Sla, per 100 krop f 2f 3 Pieterselie per kistje f 0,12 Selderie per kistje f0,02 Appelen per K.G. f 0,18f 0,30 Peren per K.G. f0,18—f0,40 Druiven per K.G. f 0,30f 0,34 Brusselsch lof per K.G. f0,18f0,22 NIEUWE TRAINER BIJ DE KENNEMERS. Het bestuur van de voetbalvereeniging de Kennemers heeft besloten den Engelschen trai ner Curtis aan te stellen als opvolger van trainer Hamel. Zooals onzen lezers bekend zal zijn traint Curtis ook de spelers van den eersten klasser K. F. C. Wanneer de training van de roodzwarten on der leiding van den nieuwen oefenmeester zal aanvangen is nog niet bekend. Warme maaltijden aan school kinderen. Met de verstrekking van warme maaltijden aan schoolkinderen gedurende de wintermaan den wordt op 14 November a.s. weer een aan vang gemaakt. Als naar gewoonte zal het aan de kinderen te verstrekken voedsel in de Beverwijksche Conservenfabriek worden toebereid. ST. NICOLA AS-RECLAME VAN DE RADIO-CENTRALE. De directie van het Radio-distributiebedrijf „Beverwijk" heeft voor de St. Nicolaasre- clame voor iedere nieuwe abonné een aardige verrassing, die wij hier niet zullen verklappen. Bovendien ontvangt iedere vijfde abonné een gratis aansluiting en iedere tiende een gratis luidspreker. ZENDINGSAVONDEN. Gedurende de zendingsweek zullen er in de Ned. Hervormde Gemeente Wijk aan Zee en Duin zendingsavonden worden gehouden. Op Dinsdag 8 November zal er in het Ver- eenigingsgebouw aan de Populierenlaan een zendingsavond worden gehouden, waarin me juffrouw M. Schoch, die gedurende vele jaren .Is zendingszuster in de Minahassa (Celebes) .ewerkt heeft, over haar rijke ervaring eer en ander vertellen. In de Ned. Hervormde Kerk te Wijk aan Zee zal op Vrijdag 11 November een zendings avond worden gehouden. DE SMAAKVOLLE WONING. De plaatselijke afdeeling van het In stituut voor Arbeiders Ontwikkeling zal in samenwerking met de Soc. Dem. Vrouwen club en de A. J. C. op Donderdag 10 Novem ber a.s. een cursusavond houden in het Witte Kruisgebouw. In deze bijeenkomst zal de heer Huib de Ru spreken over „De smaak volle woning" toegelicht met een lichtbeel denserie. FEDERATIE VAN ARBEIDERS- ESPERANTISTEN. In de gehouden ledenbijeenkomst van de plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperantisten werd de voorzitter, de heer J. Kneppers, benoemd tot afgevaardigde naar het demonstratief-Esperantocongres dat hedenmiddag te Den Haag wordt gehouden. Het congres vindt plaats in den Dierentuin en is georganiseerd door het comité tot invoe ring van Esperanto op de school. CHR. JONGEMANNENVEREENIGING „EXCELSIOR". A.s. Maandag houdt de Christelijke Jonge- mannenvereeniging „Excelsior" in de consito- rie van de Ned. Hervormde Kerk eer. verga dering. De agenda vermeldt o.m. een inleiding van den heer R. Wilgenhof en een vrij onder werp van den heer J. de Bree. De Herfst KOMT, de wasch GAAT de deur uit. U krijgt het toch niet meer droog! Lat ons die zorg van Uw schouder- nemen. J IJMUIDER STOOM- WASCH EN STRIJKINRICHTING SN1LLIUSSTRAAT 39 - TELEFOON 4jj, (Adv. Ingez. Medj ZENDINGSWEEK 6—13 NOVEMBER^ Ter gelegenheid van de zendingsweek a-s- Zondag in de Ned. Herv. Kerk de X zakjes voor de zending worden uiteewiw Op Zondag 13 November wordt bij het uit gaan der Kerkdienst gelegenheid gegeven d# offerzakjes op de scholen te deponeeren DE HALVE MAAN KRIJGT EEN GOFnr BEURT. Gisteren is men begonnen de sloot om ,ne Halve Maan" uit te baggeren. Gedeelte voor gedeelte wordt de sloot afgedamd en drop- gepompt, waarna men eerst de slanpe boven laag van den bodem baggert. Daarna wordt de sloot verder uitgediept. Op simmige plaat sen zal de sloot zelfs ongeveer 70 cM. dieuer moeten worden. Met de werkzaamheden zal wel eenige tijd gemoeid zijn, maar als het werk klaar°Is zal ongetwijfeld de hinderlijke stank, die vooral 's zomers nu niet bepaald bevorderlijk was voor een prettigen indruk bij de entree van Beverwijk, zoo goed als zeker verdwenen zijn, JUBILEUMAVOND VAN DE V.A.R..1 Op Donderdag 27 November a.s. houdt de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan een grooten feestavond in het Kennemer Theater, Aan het programma wordt medewerking verleend door het gezelschap Willem van Iependaal en de accordeon-virtuosen ,The Lucky Match". De feestrede zal worden uit gesproken door den heer M. Meyers van Spaarndam, Gewestelijk bestuurder van de V.A.R.A. De avond wordt besloten met het gebruike lijke bal, waarbij Willem van Iependaal en zijn zes musici tellend orkest voor de dans muziek zal zorgen. BRILLEN BETER en BILLIJKER P. DE GROOT, Opticien. KENNEMERLAAN 30. sjap» Leverancier van alle Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. MedJ VELSEN Bevallen: T. Otte—Grapendaal, z., v. val kenburgerstraat 6, Velsen N. Overleden: G. de Vries, 72 j., Rijksweg 216, Velsen; E. Schelvis, 66 j., echtgenoote van J. Pirovano, Koningsweg 356, Velsen; A. van Niel, 77 j., echtgenoote van P. Tol, Gilden* laan 1, Velsen; C. Hagtingius, 73 j., echtte noote van G. Swier, Trompstraat IJmuiden. cf.,f Ondertrouwd: C. Broek en C. van der omi» P. Heinstraat 111, IJmuiden, de R^ytercwars- straat 5, IJmuiden; G. Vogel en A. Boorsma, Snelliusstraat 4, IJmuiden; P. Veldmeijer J. Sprenkeling, Zeeweg 125, de Vries en K. Groen, Kon. Wilhelminakade 20, IJmuiden, Burg. Rambonnetlaan 6, ïJmui- den; J. C. van der Zwet Slotemaker en d. Bos, Willemsbeekweg 45, IJmuiden, a. en P. Tol, Westzaan B 26a. nAotvn. Gehuwd: G. Krietemeijer en J. C. Oostvo gels, s Hertogenbosch; J. Glas. ,en delijn, Marconistraat 46, IJmuiden; J. owi man en A. Sinkelman, Ogelwlghtstro M Velsen N.; S. Plugge en P. W. Kanaalstraat 110, IJmuiden; S. Kistmairer en M. van der Linde, v. Speijkstraat 16, win den; C. Verton en A. Zwaay, Sparren, 44, Tilburg; J. H. van der Wel en D. kerk, v. Wassenaerstraat 49, IJmuiden, k Hofman en J. M. Blaauw, Planemsstraat IJmuiden; A. Drost en A. de dam, Adm. de Ruijterweg 1001; J. J- reis en G. Belgraver, Haarlem, Trompa 58; P. Hartendorp en M. Blok, Fr. Naei straat 13 rd., IJmuiden; K. A. w.Jung M. C. de Bruin, Roggeveenstraat 28, HAARLEM, 4 November. Bevallen 1 November: S. Strij'bis Vre g- denhil, d.; 2 November: J. de Mooy—Pun 3 November: E. J. M. v. d. See—Kalkhovew., C. A. J. de Graaf—y. d. Lee, d.; A. van senJansen, z.; G. H. van Delft—Jansze 4 November: P. M. Bijster—v. Weeren.z. Overleden 2 Nov.: C. H., 3 mnd., z. Sindorf, Oranjestraat; D. ter Haak,83 J.. bertsbergstraat; 3 November: M. Tü'~r„,pn-l —Feil, 89 j., Frans Halsstraat; J. van Kewe v. d. Meij, 74 j„ Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10