FLEVO] Eskimofilm. N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Loop der bevolking SCHUCKINK KOOI HEEMSKERK BEVERWIJK De werkloozen bezochten de Fordfabrieken. Excursie van de werkloozenvcreeniging. Ongeveer 24 leden van de Moderne Werk- loozenvereeniging hebben Donderdagmiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid om de Ned. Fordfabrieken te bezichtigen /Des na- middags te één uur verzamelde het gezelschap zich voor de Ford-garage aan het Stations plein, waar de Beverwijksche Forddealer de attentie had, eiken deelnemer een geïl lustreerd boekje uit te reiken, waarin de werkwijze van de Fordfabrieken wordt be schreven. Aan de Fordfabrieken aangekomen werd het gezelschap ontvangen in de show room door een voor de begeleiding aangewe zen ambtenaar der fabriek, die allereerst een korte beschrijving gaf van het productiepro ces, alvorens den tocht door de fabriek te be ginnen. Daarna trok men de fabriek binnen en zag men met verwondering de auto's als het ware groeien, totdat de wagens kant en klaar van de loopende band reden Gedurende den geheelen tocht door de fa briek had men ruimschoots gelegenheid waar te nemen, welk een perfecte werkwijze hier wordt toegepast, en hoe schitterend alle on- derdeelen van het montageproces in elkaar passen, terwijl men ook gelegenheid te over had om zich te verbazen over de vernuftige machines, die gebruikt worden, zoodat het voor den toeschouwer schijnt alsof de geheele montage slechts kinderspel is. Na afloop wer- den door enkele bezoekers vragen gesteld, die uitvoerig werden beantwoord. De voorzitter der vereeniging de heer Meyer heeft aan het slot van den middag woorden van dank gericht tot de directie van de Ford fabrieken. In dezen dank betrok hij ook den plaatselijken Forddealer, aan wiens gewaar deerde medewerking het slagen van dit inte ressante uitstapje voor een niet gering deel te danken was. NEEM DISTRIBUTIE HET BKSTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. 8EVERWIJK Remerfcerkvveg 87 Telef. 3421 (Adv. ingez. MedJ Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen G. de Weijer, z. ber., van Tiel, Heemskerker- weg 5. J. H. Janssen, z. ber., van Arnhem, Jan Vermeijenstraat 37. R. da Dosta Senior, z. ber., v. Arnhem, Kei weg 57. J. Mooy, z. ber., van Velsen, Scheijbeeck- laan 5. G. Dirks, z. ber., van Haarlem, Simon Rum- pingstraat 26. J. Kuit-, z. ber., van Alkmaar, Strick van Linsehotenstraat 57. E. Sinnige, geleidster, van Amsterdam, Em ma Kinderhuis, Wijk aan Zee. A. van Heulen en gezin, stucadoor, van Vel sen, Heemskerker weg 47. Wed. Nobach en gezin, z. ber., van Haarlem, Reguliersdwarsstraat 1. R. J. van Immerseel, ambt. soc. zaken, van Oisterwijk, Parklaan 21. K. Post, dienstbode, van Bloemendaal-, Von dellaan 40. Echtg. H. J. van den Burg en gez., z. ber., van Kampen, Gr. Houtweg 39. G. Post, linnenmeisje, van Genemuiden, Scheybeecklaan 5. G. J. Negrijn, kapper, v. Amsterdam, Romer, kerkweg 103. J. J. de Vos, z. ber., v. Amsterdam, Arends- weg 15. C. M. J. Meesters, z. ber., van Velsen, Popu lierenlaan 16. Vertrokken: A. Beentjes, metaalbewerker, naar Castri- cum, Bakkumerstraat 10 inw. T. Braams, z. ber., naar Amsterdam, Vecht- straat 161 I. M. Th. I. Bleeker, kraamverpleegster, n. Tilburg, Oudendijk I (klooster). F. Numan en gezin, gem. veldwachter n. Eist, Rijksweg West 32. Wed. Th. L. Heemskerk, z. ber., n. Amster dam, Bloemstraat 192. M. Velleman, z. ber.,, naar Leeuwarden, Steinstraat 54. A. M. Nijrolder, religieuse, naar Maastricht, Klooster „Onder den Boogen". M. Foeken, predikant, naar Hpendam, Ned. Herv. Pastorie. H. F. J. I. Warmerskerken, z. ber., naar Velsen, Duinvlietstraat 117. J. M. van Noort, zonder beroep, naar Engeland, Londen, South Wimbledon park (St. Gabrielshouse) D. de Herder, fotograaf, naar Amsterdam, Hoofdweg 420 rn inw. R. Strooband, werkster, naar Rotterdam, Essenburgstraat 123. (Te Hollywood is een eskimo aan gekomen, die geëngageerd is om de hoofdrol in een film te syelen.) Nu vraag ik u, om u eens voor te stellen, Dat u een eskimo in 't Noorden was, Lid van een achtenswaardig deugdzaam ras, Dat hoef ik u wel niet meer te vertellen. U zit eens rustig in een bijt te visschen, Daar komt opeens een heer uit Hollywood, En zegt: het filmspel zit u in het bloed, Ga mee met mij, maar nu direct beslissen. U zoudt dan peinzend even ijs gaan beren, Een wijl nadenkend voor uw sneeuwhut staan, Maar plots zou u een Noorderlicht opgaan, Met het besluit: ik zal het maar probeeren. 't Is ook niet alles in die poolsche streken, Met zeehond, zeeleeuw en een pinguin, Dus na een snel vaarwel aan uw gezin, Zoudt gij met hem de IJszee oversteken. Ik wil maar zeggen, het is te vergeven, Aan dezen man, dat hij zijn walvischtraan, Eens zonder traan een tijdje lang laat staan, Om in beschaving (zoo dat heet) te leven. Maar 'k vrees, dat als hij weer terug zal keeren, Waarschijnlijk gauw en met versnelden pas, In zijn verhaal 't beschaafde menschenras, Weer wordt beroofd van toch al schaarsche veeren. P. GASUS. J. M. Frenken en gezin, stucadoor, n.aar Castricum, Mr. Ludwigstraat 26. J. J. Slinger, dienstbode, naar Haarlem, Kleverlaan 145. Wed. Van Oosbree, z. ber., naar Amsterdam, Durgerdam, Durgerdammerdijk 118. G. Mulder, dienstbode, naar Wormerveer, Noorddijk 47 inw. P. van Rixel en gezin, spoorwegarbeider, n. Velsen, Koningsweg 132. U. J. Rutgers en gezin, chemicus, naar Wa- geningen, Harnjesweg 88. H. Visscher en gezin, sigarenmaker, naar Veenendaal, K. Molenstraat 29 of 31. J. E. Jansen, dienstbode, n. Egmond-Binnen, Heereweg 356 inw. KASGELDLEENINGEN VOOR HET NIEUWE DIENSTJAAR. Op 31 December a.s. zullen de besluiten, welke door den Raad zijn genomen met be trekking tot de voorziening in de kasbehoef- ten der gemeente voor het jaar 1938, hun gel digheid verliezen. Voor het jaar 1939 zullen dus nieuwe besluiten moeten worden geno men. Krachtens verschillende besluiten zijn B. en W. gemachtigd, al naar de stand der kas dit vereischt, in 1938 kasgelden op te nemen tot een bedrag van ten hoogste één millioen gul den. Dit bedrag zouden B. en W. ook voor 1939 willen zien toegestaan, zoodat zij den Raad voorstellen: a. tot het aangaan van een rekening-cou rantovereenkomst met de N.V. Bank voor Ne- derlandsehe gemeenten te 's-Gravenhage, tot een bedrag van 200.000; b. al naar gelang de kasbehoeften dit zullen vorderen, in 1939 één of meer kasgeldlee- ningen aan te gaan tegen een rente van niet meer dan 1 pCt. boven het promesse-disconto der Nederlandsehe Bank, met dien verstande, dat het gezamenlijk bedrag der te eeniger tijd opgenomen kasgeldleeningen nimmer een be drag van 800.000 te boven zal gaan. Ter toelichting voegen B. en W. hieraan toe, dat op 1 October j.l. een bedrag van ongeveer 700.000— aan kasgelden was opgenomen, waarvan ongeveer 500.000 ter financiering van den gewonen dienst en ongeveer 200.000 ter financiering van kapitaalsuitgaven. Tehuizen voor arbeiders in de werk vers chaffing. Het werk van Patrimonium. Het Verbond Patrimonium verzoekt ons op neming van het volgende: Reeds gedurende tal van jaren worden door het Verbond Patrimonium tehuizen ge ëxploiteerd ten behoeve van de arbeiders in de Groningsche centrale werkverschaffingen. In een eenzame omgeving z-ijn de barakken kampen opgeslagen: vèr van huis moeten de arbeiders die er tewerkgesteld worden, hun arbeid verrichten, en groot is het gemis aan vriendelijk huiselijk leven. In de houten barakken is ruimte om te sla pen, maar ze zijn ongeschikt om er de avond uren in door te brengen. In de Patrimonium tehuizen echter vinden ze 's avonds een aangenaam verblijf; er is gelegenheid voor het beoefenen van gezelschapsspelen, er kan muziek worden 'gemaakt of de radio beluis terd. De leestafel is voorzien van Christelijke lectuur. Regelmatig worden ontspannings avonden georganiseerd, met medewerking van zang- en muziekvereenigingen, predikanten, declamators enz. uit de omgeving. Op deze wijze wordt getracht in het leven der eenza men iets te brengen in- de sfeer der Christe lijke gezinnen. En niet alleen in de werkverschaffingen, ook bij de Zuiderzeewerken in Lemmer en op de eilanden Urk en Schokland waren deze tehuizen noodig, omdat ook daar de arbeiders drie weken achter elkaar van huis zijn. In de Patrimoninum-gebouwen vinden ze een tehuis, en kunnen ze in een Christelijke sfeer in hun vrije uren verblijven. Door al de afdeelingen van Patrimonium wordt thans een inzameling georganiseerd, waardoor het mogelijk moet zijn, om dit werk weer gedurende het volgend, jaar voort te zetten. Een circulaire wordt verspreid, waarin alle zeven tehuizen van Patrimonium zijn afgebeeld. Wanneer voorts nog wordt opgemerkt, dat door deze inzameling ook de lectuurverschaf- fing aan de andere Rijkswerkverschaffingen, alsmede de uitgave van het verpreidingsor- gaan „Voor Waarheid en Recht" wordt ge financierd, dan is het begrijpelijk, dat Patri monium vertrouwt dat het door den steun van heel Christelijk Nederland in staat zal worden gesteld, dezen arbeid te bekostigen en verder voort te zetten. Komt men de bijdrage eventueel niet bij u thuis halen, dan kan ze gestort worden op Postgiro 100842 van Centraal Bureau Patri monium., Vondelstraat 38, Amsterdam W. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groentenveiling. Prijsnoteering 4 November 1938. Spinazie per kost 85135 Sla per 100 krop 100*—300 Andijvie per 100 krop 80240 Wortelen per bos 46V2 Raapstelen per bos 2V23 Radijs per bos 12 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 1V/2 Prei per K.G. 2V/2 Tomaten per K.G. 826 Uien per K.G. 2V/2 Witlof per pond 4J/29 Breekpeen per K.G. 22VZ Waspeen per K.G. 2%4% Snijboonen per K.G. 20—40 Knollen A per stuk 57 Knollen B per stuk 2—3 Komkommers per stuk 27 Bloemkool le soort per stuk 811 Bloemkool 2e soort per stuk 3—5 Groene kool per K.G. 2V/2 Boerek-ool per K.G. 2}/2V/2 Gele kool per K.G. 3—4 Chineesche kool per K.G. V/22y2 Spruiten per K.G. 10—22 Aardbeien per doos 34 Appelen per pond 511 Peren per pond 78 Druiven per pond 916 Nero per K.G. 68 DE TOEPASSING VAN WATER IN 'T GEZIN. Lezing voor Natuurgeneeswijze De plaatselijke afdeeling van de Nederland sehe Vereeniging voor Natuurgeneeswijze hield gisteravond een vergadering in het Wit te Ki'uisgebouw aan de Baanstraat. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer J. Rijken, waarin hij in het bijzonder mej, Kok uit Rotterdam welkom heette, deelde hij mede, dat de secretaresse mevrouw Vermeulen wegens vertrek bedankt heeft als bestuurslid en dat de heer Vis haar functie tijdelijk zal waarnemen. De heer Rijken dankte mevrouw Vermeulen voor het vele werk, dat zij in het belang der afdeeling heeft gedaan. Hierna was het woord aan mej. N. Kok, assistente van dr. Hettema, die zou spreken over de watertoe passing in het gezin. Allereerst gaf spreekster een overzicht van de werking van de huid. De functie van de huid is drieledig: zij is n.l. de warmteregelaar van ons lichaam, ook neemt zij de zuurstof uit de lucht op en ten derde scheidt de huid verschillende verkeerde stof fen uit het lichaam af. Het gebeurt vaak, al dus .spr., dat de -huid niet goed functioneert. •Hiervoor zijn verschillende oorzaken op te noemen. De verzorging van de huid laat dik wijls veel te wenschen over. Het is noodig, dat wij ons dikwijls baden. Ook te dikke klee ding is niet bevorderlijk voor een goede wer king van de huid. De huid kan dan niet vol doende ademhalen en door de voortdurende warmte reageeren de bloedvaten niet snel ge noeg, waarvan dan veelal kouvatten het ge volg is. Een niet goed verzorgde huid is warm, dof en vochtig. Een gezonde huid daarentegen is glad, droog en elastisch. Verder gaf spr. uitgebreide toelichtingen omtrent het nemen van koude en wanne afwasschingen. De kor te koude douche, welke meestal des morgens genomen wordt, verwekt een actieve bloed stroom, waardoor de huid gehard wordt. Door warmwaterafwasschingen verwekt men een passieve bloedovervulling. Dit wordt meestal des avonds toegepast. Mej. de Kok gaf echter den raad, alvorens deze afwasschingen toe te passen, zich eerst tot een deskundige te wen den omdat er ook personen zijn, die deze toe passing niet verdragen kunnen. Verder be handelde spreekster nog het hoofdstoombad, de koude wikkel, plaatselijke wikkels en het algeheele stoombad. Hierbij gaf zij vele prac- tische wenken ten opzichte van deze toepas singen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan door de aan wezigen druk gebruik gemaakt werd. De heer Rijken sloot de vergadering met een woord van dank aan mej. Kok voor haar leerzame uiteenzettingen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: B. A. Baan en G. C. van'der Plas, toek. adres: Velsen Zeeweg 245. Getrouwd: S. D. Hoogvorst en N. Smalle- jange; M. Muijs en J. M. Rutte; H. J. Carbaat en A. J. A. Kerkhoff; G. Berghuis en A. van der Plas. Bevallen: E. W. van Balende Ruijter, d.; E. StamWittebrood, z.; C. E. WinderGroot, J. Romeijn—Veldstra, d.; G. A. Castricum Timmer, d.; J. M. van Leeuwen—Opgelder, z. Overleden: A. Bruinewoud, 30 j., geh. met H. G. Louwen, Velsen, Pelsstraat 20; J. W. Mebus, 58 j., geh. met J Marinus, Heemskerk, Rijksstraatweg 12; C. J. Bongers, 64 j., wed. van A. Visbeen, Reguliersstraat 65; C. Henne- man, 63 j., wed. van J. Falk, Breestraat 99; A. M. Dreu, 23 j., m., ongeh. te Velsen; J. Kuit, 51 j., geh. met D. Brouwer, Strick van Lin sehotenstraat 57. Wanneer stempelen? Stempeluren voor de werkloozen. Voor de georganiseerde werkloozen zijn de stempeluren voor de week van 7 tot en met 12 November als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbonjd Maandag 9.009.30 uur; overige dagen 10.1510.45 en 3.00—3.15 uur; Christelijke Besturenbond: Maandag 9.009.15 uur, overige dagen 10,30 10.45 en 3.15—3.30 uur; Plaatselijk Arbeids Secretariaat: Maandag 9.009.15 uur, overige dagen 9.309.45 en 2.302.45 uur; R.K. Volks bond: Maandag 9.009.30 uur, overige dagen 10.00—10.30 en 3.00 3.15 uur. Wijk aan Zee: Maandag 9.009.15 uur; overige dagen 10.1510.30 en 3.153.30 uur. Nieuwe Melange voor li hebbers van een piipie !Lu! Rooktabak, 10, 12,15 p BEVERWIJK. AÜv. idea.) Inzameling voor de minder bedeelde jeugd. Mooi initiatief van „Volksonderwijs» De Vereeniging „Volksonderwijs" ons opneming van het volgende: yerz°ext Met de voorbereiding voor de van kleeding en schoeisel door de v?r ging „Volksonderwijs" gaat het naar wX" Reeds den volgenden Maandag en dK a zullen een aantal dames met de inza beginnen. Het geheele villa-park zal worden, verder Breestraat, Zeestraat, H. Burgerstraat, Duin wij cxlaan, Populierenlaan en de str in de omgeving daarvan. Wij zullen hef prijs stellen als een ieder, die iets te mi 05 heeft, zijn gave klaar wil leggen. NatmS zullen velen vergeten worden, die ook or hun steentje hadden willen bijdragen m 1 geen bezwaar. Een kleine wenk aanhet van mevr. Moens of den heer Van der nÏÏ en er verschijnt iemand om uw pakker af halen. We bevelen onze minder hedwi? jeugd nog eens gaarne bij U aan! BIJEENKOMST VAN DEN „LUTHERKRING". Op Woensdag 9 November houdt de Luther kring" een bijeenkomst in de Luthersche Op dezen avond zal als onderwerp ,uit het leven van J. S. Bach" behandeld worden LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIQCENTRALE, Zondag: tt Lijn II8.30 Hilversum II. Lijn II: 8:30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen; 1.20 Brussel Ned' 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Brussel Ned.; 3.20 Brus- sel Fr.; 5.20 Brussel Ned.; 6.20 Keulen- 735 Diversen; 8.20 Brussel Fr.; pl.m. 8.50 Keulen- pl.m. 10.20 Parijs of diversen; pl.m. 10 50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel; 9.20 Brussel Pr.* 940 Brussel Ned.; pl.m. 11.05 Nationaal program ma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal 'pro- gramma; pl.m. 11.00 Brussel Fr.; 11.20 Partls Lijn V: 8.30 Brussel Ned.; 9.20 BrusseiFr- 10.50 Parijs; 11.05 Nationaal programma1 lió Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Nationaal programma; 4.20 Londen Reg.; 4.50 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal programma; 8.10 Diversen; 8.35 Parijs; 10,55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.01 Diversen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keuleni 3.20 Parijs; 3.35 Deutschlandsender of diw) sen; 4.00 Radio P. T. T. Nord of diversen; 4.21 Keulen; 6.20 Parijs; 6.50 Brussel Ned.;; 7,05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.30 Pauze; 8.35 Parijs; 11.20 Keulen. Lijn IV; 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Natio naal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.05 Na tionaal programma; 8.30 Londen Reg.; 10,20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 1.50 Nationaal programma; 2.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.05 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 10.00 Radio P. T. T. Nord of diversen; 10.20 Londen Reg, Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotlieken. Voor spoedgevalllen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 613 November is de Apo theek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3S20, belast met den Zondags- en nachtdienst. De ministers De Wilde, Colijn en Weiter (zittend v. 1. n. r.) tijdens de rede van den heer H. Nijgh, voorzitter van den Raad van Beheer van het Algemeen Nederlandsch Persbureau, bij de opening van het nieuwe kantoorgebouw van het A. N. P. aan de Heerengracht te Amsterdam. TOONEEL. De tooneelclub der St.-Joseph-Gezellen heeft in studie genomen „Napoleon de vier- tooneelspel in drie bedrijven van G. Nielen en Mar. Janssen. MISSIE-VERLOTING. De volgende prijzen werden van de Missie verloting nog niet afgehaald: lot 105, thee servies; lot 426 divankussen; lot 35 gangspie- gel; lot 389 6 heerenzakdoeken; lot 298 asch- bak. De prijzen kunnen worden afgehaald aan het K.S.A.-gebouw. LEDENVERGADERING A.D.Ü. Op Donderdag 17 November houdt de BX Voetbalvereeniging A.D.O. een ledenvergade ring in het K.S.A.-gebouw. Een belangrijk punt der agenda vórmt wel: bespreking „indoortraining". HALCYONLIJN. Stad Arnhem, 3 v. Pt. Said n. Morphoubaai voor Rott./Vlaard.. Stad Zwolle, 2 v. Vlaardingen te Bilbao voor voor Rott./Vlaard.. Stad Zaandam, 4 v. Chantenay n. Bilbao. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Rott. 11. N.-Orleans 3, 5 mijl Z. van Niton. Edam, Baltimore 11. Rott. 3 te Londen. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 3 te Swansea. Binnendijk, Philad. n. Rott. 3 te Halifax. Lochavon, Vancouver n. Rott. 3 te Glasgow. Burgerdijk, 2 v. Galveston n. Rott. Dreehtdijk 1 v. Vancouver n. Rott. Nela, 4 v. Vancouver te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algenib (uitr.) 4 v. Vlissingen. Boschfontein (thuisr.) 4 te Durban. HOLLAND -OOST-AZIë LIJN Gaasterkérk (thuisr.) 1 te Shanghai. Zuiderkerk, 4 v. Rott. n. Amst. HOLLAND— WÊS'i -AFRIKA LIJN. Reggestroom, 4 v. W.-Afrika te Rott. Maaskerk (uitr.) p. '3 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 3 van Santos. Zaanland, 4 v. Amst. 11. B.-Ayres. Westland, 3 v. Amst. te Hamburg. KON NED STOOMBOOl MIJ. Baarn, 4 v. Amst. te Hamburg. Barneveld, 1 v. Callao te Valparaiso. Deucalion, 4 v. Amst. te Rott. Fauna, 3 v. Neo Playa 11. Stamboul. Hermes, 4 v. Amst. te Vlaardingen. Juno, 4 v. Hamburg te Amst. Orion, 4 v. Amst. te Rott. Rhea, 3 v. Napels n. Lipari. Ulysses, 3 v. Levant te Amst. Astrea, 4 v. N.-York n. Port au Prince Bennekom, 2 v. Valparaiso 11. Amst. Barneveld, 1 v. Valparaiso n. Talcahuano. Pygmalion, 4 v. Tanger n. Gibraltar. Triton, 4 v. Tunis n. Amst. Tiberius, 4 v. Alexandrië n. Mutzuna. Odysseus, Amst. n. Kopenhagen p. 14 Hol- tenau. Alkmaar, Chili n. Amst. 4 te Liverpool. Saturnus, Bourgas n. Amst. p. 3 Gibr. Orpheus, Lissabon n. Amst. p. 4 (4 n.m.) Lydd. Achilles, 4 v. Bourgas te Constantza. Euterpe, 4 van Amst. n. Bordeaux. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, 4 te Amst. n. Curacao. Agatha, 28 van Cebu n.' Soesoe. Mirza, 30 v. Madjoe n. Singapore. MEYER EN CO 'S SCHEEPVRT MIJ. Phrontis, 3 v. Batavia te Hamburg. Benvorlich, Hongkong n. Rott. 3 v. Penang. Perseus, Japan n. Rott. 3 te Londen. Calchas, Japan n. Rott. 3 v. Poenang. Bellophon, Rott. n. Japan 4 v. Singapore. Sarpedon, 4 v. Otaru te Rott. Benmohr, Japan n. Rott. 2 te N.-Westmin ster. Memnon, Japan n. Rott. 2 v. Hongkong. Laertes, Belfast n. Java 3 van Suez. City of Bagdad, Saigon n. Rott. vertr. 8 v. Havre via Londen. City of Oran, Dairen n. Rott. 3 v. Port Swet- tenham. Deucalion, Japan n. Rott. 4 v. Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) 4 v. Lissabon. Kertosono (thuisr.) 4 v. Marseille. Dempo (uitr.) 3 van Colombo. Sibajak (thuisr.! 4 v. Singapore. Kedoe (thuisr.) b. 4 Land's End ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr/) 2 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ NEDERLAND. J. P. Coen (uitr.) 4 v. Genua. Poelau Bras (thuisr.) 3 v. Sabang. Simaloer, Sydney C.B. n. Java 4 van Suez. Poelau Laut (uitr.) p. 2 Gibraltar. Poelau Tello, 4 v. Amst. te Batavia. WIJKLIJN. Zonn-ewijk, Boston n. Rott. p. 3 Kaap Race. Beverwijk, Providence n. Rott. 3, 180 mijl ZW van Valencia. AANGEKOMEN. 3 November: Vechtstroom ss.. Hull Nijkerk s.s. Beira Polydorus s.s. Batavia Wilbo m.s. Londen Vega s.s. Söderhamn Agnita m.s. Curacao Enid Mary s.s. Goole Prowess m.s. Londen V. Pyatiletka m.s. Archangel 4 November: Tynningö s.s. Lulea Escaut m.s. Rotterdam Vesta s.s. Patras Hill s.s. Fowey Juno s.s. Hamburg Amstelstroom m.s. Fowey Pass of Balmaha s.s. Duinkerken The Duke s.s. Londen Borthwick s.s. Leith Bastant s.s. Rouaan VERTROKKEN. 3 November: Trolla s.s. West Harlepool Hastings kr. Grimsby Triton m.s. Hamburg Hollandia s.s. Gothenburg Mary m.s. Havre Nordland s.s. Gdynia Afon Gwili s.s. Blyth Sten s.s. Odda Ousel s.s. Liverpool Deucalion s.s. Rotterdam Orion s.s. Rotterdam Hermes s.s. Rotterdam Johan Jeansson s.s. Rotterdam Nep tun m.s. Rotterdam 4 November: Fivel m.s. Antwerpen Viking m.s. Gr. Yarmouth Turaida s.s. Sunderland. Verscheping cellulose. Het Engelsche stoomschip The Duke is ballast van Londen bij de papierfaones Velsen aangekomen om een lading cellui in te nemen voor eerstgenoemde have°- Aanvoer cellulose- Met een gedeeltelijke lading cellulose Zweedsche stoomschip Vega van Sods.™ n bij de papierfabriek te Velsen aangesw^ Na deze partij gelost te hebben zal schip naar Amsterdam verder gaan 0 stukgoederen te lossen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2