Acht Grootmeesters. beverwijk santpoort heemskerk Wij hebben geen wereldkampioen schaken meer. Maar wij blijven het land van Euwe, die tot de grootmeesters blijft behooren en hij heeft in den loop der jaren door zijn voor beeld, Nederland hoog opgedreven in de vaart der schaakvolken. Dat is eigenlijk heel wat belangrijker dan een titel op naam van één man. Veel meer Hollanders zijn gaan schaken. De jeugd is gaan schaken. Het aan tal sterke spelers is zeer toegenomen, ook onder de jongeren. Moeten we daar niet blij mee zijn? Ik geloof van wel. Als cultuurver schijnsel lijkt mij deze sport belangrijker dan voetbal, al is de lichaamscultuur in het méén beschouwd zeker heel belangrijk, en ook van meer beteekenis dan de halve en heele seconden die de zwemmende Rietjes, Corre tjes en letjes van wereldrecords afpeuteren, Wij hebben er geloof ik, allemaal meer respect voor. Ook zit er iets geheimzinnigs in, dat aan de keiharde schoten van Dumortier en de flitsende eindspurts van Rietje van Veen ten eenenmale ontbreekt. En het is goed, in dezen tijd vooral, dingen te zien groeien die ons respect afdwingen en die ons doen beseffen dat het menschelijk brein geheimzinnige mo gelijkheden herbergt. Er zijn teveel dingen die ons het tegendeel van eerbied bezorgen en ons somber dreigen te maken omtrent de capaci teit van het menschelijk verstand. Den leiders van de A.V.R.O. kan men onder nemingsgeest niet ontzeggen en zoo hébben zij nu de acht opper-grootmeesters aan Caïssa's hof in onze vlakke landouwen ver- eenigd en een edel tournooi ontketend dat de belangstelling van de geheele wereld trekt. Aan Caïssa's hof verklaart men zelfs dat zel den of nooit zulk een belangrijk tournooi heeft plaatsgevonden, zoodat de genadige glimlach der godin op ons gevestigd moet zijn, hetgeen ook een erg prettige gedachte is. En het is zoo'n eerlijke, sportieve strijd. Men haakt er niet bij, men „trapt er niet bij door" naar het been van den tegenstander, men scheldt den scheidsrechter niet uit en pleegt geen overtreding als zijn uitzicht belemmerd is. Men speelt het spel om het spel. Er wordt zelfs niet bij geloeid. Dat doet ons allemaal heel sympathiek aan. Hoe triest de tijden ook voor deze en andere idealen zijn, ze blijven toch leven in de harten der menschen en vinden hun blijde erkenning waar ze nog ver wezenlijkt worden. Wie het winnen zal in den strijd der acht grootmeesters is daarom bijzaak. Het is na tuurlijk wel aardig daarover van gedachten te wisselen, en er mettertijd over in spanning te gaan verkeeren, maar het gehalte der partijen is van meer belang en men weet al bij voorbaat dat de verliezers met eere verliezen zullen. Het puntenverschil tusschen nr. 1 en nr. 8 zal in den eindstand zeer klein zijn en onze schaak medewerker A. de Groot heeft al gezegd dat het eigenlijk een zonderlinge gedachte is dat een van dit achttal nummer laatst zal moeten worden. Misschien gebeurt dat ook wel niet. Misschien eindigen er vier of vijf „dead-heat" op de onderste plaatsen. Tweemaal zullen alle grootmeesters .elkaar ontmoeten. Ik citeer weer de Groot als ik eraan herinner, dat men dit in de schaakwereld als den idealen strijdvorm beschouwt. In een lange match tusschen twee tegenstanders overheer- schen psychische factoren soms boven zuivere spelbegaafdheid, in een tournooi waarin de strijders elkaar maar één keer ontmoeten heeft het toeval teveel invloed en kan de loting van beslissende beteekenis zijn. Met hun veertien ronden zullen de acht grootmeesters ons land doorreizen en zich in een gansche reeks steden voor de eerbiedi ge) aandacht van het doodgewone mensch- dom beschikbaar stellen. Ook in Haarlem. Op veertien November, in hun zesde ronde, zullen zij zich aan ons komen vertoonen. Moge niet alleen respect maar ook stilte hun deel zijn, want daar heeft het in het verleden wel eens aan gehaperd. Zij zijn nu al begonnen. De Amerikaan Fine, wien men niet zulke groote kansen heeft toe gekend, is begonnen met den Rus Botwinnik, die juist onder de favorieten voor de eerste plaats is gerekend, te verslaan. Euwe en Keres, de 22-jarige jongste deelnemer, hebben remise gemaakt. De wereldkampioen Aljechin (gena turaliseerd Franschman) heeft de winst laten glippen tegen den Amerikaanschen kampioen Reshevsky en Flohr (Tsjecho-Slowakije) heeft zijn afgebroken partij tegen José Raoul Ca- pablanca, ex-wereldkampioen evenals Euwe, Cupbaanseh diplomaat en met zijn vijftig le vensjaren de oudste van het tournooi remise gegeven. De spanning is er al! R. P. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN., De plaatselijke afdeeling van de Vereeni- ging van Jong Hervormden houdt Donder dagavond in het Ned. Hervormd Vereenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat een leden vergadering. Feegtvergadering Soc.-Dcm. Vrouwenclub. De vrouw in de politiek. De Sociaal Democratische Vrouwenclub heeft gisteravond in gebouw Odeon een feestverga- dering gehouden, waarvoor flinke belangstel ling bestond. De presidente, mevrouw T. Kemp—Haan, be trok in haar welkomstwoord speciaal mej. Krul uit Amsterdam en het Hawaiian-orkest van de IJmuider Mandolineclub en sprak ver volgens haar groote tevredenheid uit over de opkomst. Voorts vestigde zij nog de aandacht op de avonden van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling en de viering van het jubi leum van de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. Na het zingen van de Internationale heeft het Hawaiian-orkest eenige nummers ten ge- hoore gebracht, die blijkens den bijval uit stekend in den smaak vielen. Mej. Krul, die hierna het woord verkreeg, begon met te zeggen, dat de belangstelling onder de vrouwen zeer groot is, zoodat zelfs sprekers tekort zijn om de propaganda- en feestavonden te vullen. Een bewijs van groote activiteit, aldus spr. Ondanks het feit, dat wij de wegen en de middelen kennen, om tot een betere samenleving te komen, zijn er nog heel veel vrouwen, die met politiek niets te maken willen hebben. Op het oogenblik valt hierin echter een opleving te constateeren. De gebeurtenissen in de September-maand van dit jaar hebben millioenen met schrik ver vuld, maar wij leven zoo snel, aldus spreek ster, dat het gewone leven ons weer geheel in beslag heeft genomen. De dreiging, die er ge weest is, werd nog piet heelemaal afgewend en ongetwijfeld zal het nog eens tot een uit barsting komen, als de les van September wordt vergeten. Iedere vrouw moet er daarom belang in stel len, wat er rondom haar gebeurt en vooral ook in de politiek. De sleur van vroeger speelt nog een groote rol en voor heel wat vrouwen zal het nog een groote stap zijn, om wat mo derner te gaan leven. Nog steeds groeit deze gedachte in onze beweging. Vervolgens heeft mej. Krul uitvoerig bespro ken, dat in tijden van gevaar plotseling 120.000.000 beschikbaar zijn, terwijl op an dere dingen bezuinigd moet worden. 400 scho len zijn gesloten door de bezuiniging, met het gevolg, dat er veel te veel kinderen in één klas zitten. In Amsterdam komt het zelfs voor, dat 6070 kinderen in één klas zitten. Het persoonlijke contact tusschen leerkracht en leerling raakt hierdoor weg, terwijl van het onderwijs niet veel terecht komt. Wat voor een groot belang heeft de arbei dersvrouw er niet bij, zei spr., dat haar kin deren op een goede school gaan. Alle regee ringen zijn gevoelig voor den sterken aan drang en de meening van het volk, waarvan September j.l. weer een voorbeeld gaf, toen het Duitsche leger zonder een spoor van en thousiasme naar de grenzen trok. Vele vrou wen geven zich echter hiervan nog niet vol doende rekenschap. Nadat mej. Krul breedvoerig had bespro ken, wat de taak van de vrouw moet zijn in de maatschappij, vestigde zij nog eens de aandacht op de vele sociale verbeteringen, die nog tot stand gebracht kunnen worden. Mevrouw KempHaan heeft mej. Krul har telijk dank gebracht voor haar woorden. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd, heeft het Hawaiian-orkest zich nog eenige malen laten hooren. Het succes was zoo groot, dat het kleine gezelschap er niet zonder toe gift afkwam. Mevrouw Kemp—Haan was ongetwijfeld ook de tolk van de aanwezigen toen zij het gezel schap dank bracht voor de muzikale mede werking. CHR. MEISJESVEREENIGING „ORA ET LABORA". De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora" zal op 17 November de ringvergade- ring van meisjesvereenigingen in Kennemer- land, welke te Bloemendaal wordt gehouden, bezoeken. In deze bijeenkomst zal o.a. de bondsfilm worden vertoond De Iweede uitvoering van „Nieuw Leven". De Geheelonthouders-lonneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft de tweede serie uitvoerin gen voor de leden van haar tooneelfonds vast gesteld op Woensdag 3 en Donderdag 4 Januari e.k. Daarvoor heeft zij onder leiding van den heer G. Berghuis in studie genomen het klucht- blijspel „De Klïmgeit" van Joh. W. Broedelet. Destijds is dit vroolijke stuk met zeer veel succes opgevoerd door het toenmalige Schouw- tooneel onder directie van Jan Musch Adriaan van der Horst. In de gisteravond gehouden ledenvergadering van „Nieuw.Leven" werd o.m. medegedeeld, dat zich na de succesvolle opvoeringen van „Eva" wederom 30 nieuwe leden voor het tooneelfonds hebben aangemeld. Het gaat de vereeniging thans in alle opzichten voor den wind. De belangstelling voor de prestaties van de vereeniging op het tooneel blijft nog steeds groeiende. Ook het verslag van de penningmeesteresse was in majeur gesteld. Ondanks de hooge kos ten van de voorstellingen kon toch nog een batig saldo v/orden geboekt. Den heer Berghuis werd nog eens bijzondere hulde gebracht voor zijn goede leiding. HET CONCERT VAN VOX HUMANA UITGESTELD. Het concert van de Christelijk Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana", directeur P. J. Potgieser, dat over eenige weken gehouden zou worden, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. DE CONFERENTIES VOOR NIET- KATHOLIEKEN. Over de Oxi'ordgroep-beweging. Donderdagavond 10 November zullen in de R.K. kerk van de H. Agatha aan de Breestraat alhier de conferenties voor niet-Katholieken aanvangen. Het algemeene onderwerp voor deze confe renties, die geleid worden door den pater Dominicaan A. J. Winkels, is „De Oxfordgroep- beweging". Achtereenvolgens worden de vol gende onderdeelen van dit onderwerp behan deld: lo Nov. Verdeeldheid - Eenheid: 17 Nov. God spreekt - wij spreken; 24 Nov. Zondaars Heiligen; 1 Dec. Gezag van God - Gezag dei- kerk; 8 Dec. Beantwoording van vragen. De toegang tot deze conferenties is kosteloos. O.M.S.—DE ZWALUWEN (2—6). De ontmoeting tegen O.M.S. eindigde in een overtuigende zege voor de Zwaluwen. Tot de rust was het een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij de aanvallen van de Wij kers iets ge vaarlijker waren. Direct na den aftrap zijn de Zwaluwen in het offensief, doch de keeper van de gastheeren weet, bijgestaan door het houtwerk, doelpunten te voorkomen. Bij een afgeslagen aanval weten de gast heeren goed weg te werken, de bal komt bij den middenvoor, die met een keihard schot Leijen passeert (10). Hoewel de Zwaluwen direct weer voor het doel der gastheeren opereeren, wil het met schieten niet erg vlotten. Als één der backs een corner veroorzaakt en Bast deze goed voor den doelmond plaatst, kopt A. de Reuver on berispelijk in (11). Nog voor de rust nemen de gasten de lei ding als Groot een voorzet opvangt en deze ineens langs den verrasten doelman knalt (1—2). Na de thee poogt O.M.S. het verloren ter rein te herwinnen en moeten de Wijkers zich tot verdedigen bepalen. Als de gastheeren op nieuw door hun midvoor scoren (22) zien de Zwaluwen het verkeerde van deze tactiek in èn dringen O.M.S. terug. Een goed opgezette aanval wordt door A. de Reuver met een doel punt bekroond en als even hierna de gebr. Adelaar gezamenlijk den stand op 24 bren gen is de moed er bij de gastheeren geheel uit. De Zwaluwen spelen nu een gewonnen wedstrijd en het baart dan ook geen verwon dering, dat N. Adelaar en Bast de score tot 26 verhoogen. Als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit hebben de Wij kers verdiend gewonnen. Het tweede elftal bleef eveneens ongeslagen en behaalde 'n gelijk spel (22) tegen Sport Vereent 3. De inbraken in het badhotel te Wijk aan Zee Dader reeds gevat. Ontvreemde lood opgespoord. Sneller dan men had mogen verwachten is de politie er in geslaagd den dader van de in het badhotel te Wijk aan Zee gepleegde looddief- stallen, waarvan wij in ons blad van gisteren uitvoerig melding maakten, op te sporen en te arresteeren. Hoewel de politie aanvankelijk in de meening verkeerde met meer dan een inbreker te doen te hebben, het onderzoek wees er steeds meer op, dat één man kans had gezien de vloeren van de kamers op te breken en alle waterleidingbuizen weg te sloopen. Hij moet met dit werk vele nachten bezig zijn geweest. De heeren Ypma, agent der gemeentepolitie en Smit, rijksveldwachter hebben het onderzoek met groote voortvarendheid ter hand genomen en reeds Maandagmorgen waren zij er in ge slaagd een gedeelte van de buitgemaakte hoe veelheid lood bij een opkooper te Beverwijk in beslag te nemen. De ontdekking van de buit was een mooi succes, want van toen af waren de politiemannen den dader op het spoor. Zij wisten toen ook slechts met één dader te doen te hebben, wat het onderzoek niet weinig ver gemakkelijkte. De vermoedens, die tegen een bepaald persoon werden gekoesterd werden meer en meer zekerheid en Maandagmiddag waren de aanwijzingen zóó sterk, dat tot arrestatie van den vermoedelijken bedrijver van de looddief stallen kon worden overgegaan. De aangehoudene, J. B. genaamd en wonende in de badplaats werd aan een verhoor onder worpen. Hij legde daarbij een volledige be kentenis af. De man blijft in arrest en is hedenmorgen naar het Huis van Bewaring te Haarlem overge bracht. De beide politiemannen, die bet onderzoek zoo voorspoedig tot een goed einde wisten te bren gen, smaakten bovendien het genoegen in den loop van den dag de geheele partij lood in be slag te nemen. De opkooper bleek niet op de hoogte te zijn geweest van de herkomst van het lood. De man had het behoorlijk in zijn register in geschreven en er den gangbaren prijs voor be taald. De dader van de diefstallen had hem ver zekerd, dat de oude waterleidingbuizen van een slooperij afkomstig waren. Zoo heeft deze geruchtmakende zaak een spoe dig einde genomen, dank zij het goede opspo ringswerk van de hierboven genoemde politie mannen. EEN SPAARKAS VOOR EEN ZOMER- REISJE. f De afdeeling Beverwijk van den Algemee- nen Nederlandschen Metaalbewerkersbond heeft voor haar leden een spaarkas ge vormd, om 's zomers een autotocht naar het kamp te Eemnes te maken. Van 12 November af zal bij hen. die mee gaan, 10 cent per week opgehaald worden, waarvoor men het recht verkrijgt met 2 per sonen aan den autotoeht deel te nemen. Te Cleveland in den Amerikaanschen staat Ohio, zijn langs den trottoirband brieven bussen geplaatst, welke den automobilisten in staat stellen hun brieven te „posten" zonder uit te stappen. OPVOERING VAN „DE LEELIJKE MAN". De tooneelvereeniging V O O T A G gaf in .De Weijman" voor een aardig bezette zaal haar eerste uitvoering in dit seizoen. Zij bracht voor het voetlicht „De leelijke Man" tooneelspel in 3 bedrijven van P. Mossinkoff Een boeiend tooneelspel vonden we „De leelijke Man" niet. De vereeniging hoewel reeds in 1932 opge richt, telt door kwesties van internen aard over het geheel leden, die nog weinig rou tine hebben. Dit bleek o.m. uit de wijze, waar op zij zich op het tooneel bewogen, uit hun intonatie en vaak te gejaagd spreken. Mevr. Jaarveld (Tiny Groenewoud) speelde niet onverdienstelijk. Mej. Annie Ruigrok was een goede leerares, ze had echter door geaffecteerder spreken nog meer den indruk van een leerares kun nen wekken. Mej. Marie Buur speelde haar blindenrol sober. Van de mannelijke rollen noemen we de heeren Thijs Meijer, Cor van Riet en Jan Arisz, die niet slecht speelden, al had hun uitspraak nog iets duidelijker kunnen zijn. BIJEENKOMST V. C. J. B. De afdeelingen Amsterdam, Haarlem en Santpoort van den Vrijz Chr. Jongeren Bond hielden in het Jeugdhuis der Nederl. Herv. Gemeente een tweedaagsche bijeenkomst. Den eersten dag verzamelden de deelne mers zich in de bovenzaal van het Jeugdhuis waar de hoofdleider, de heer Brandenburg uit Amsterdam de conferentie opende Hierna volgde de broodmaaltijd, welke gevolgd werd door de traditoneele „duizendstappenwande- ling". 's Avonds hield mej. Dr. Nicolette Brui ning uit Den Haag een zeer interessante le zing over haar beozek aan Amerika, verdui delijkt door tal van lantaarnplaatjes. Spr wees o.a. op de geweldige grootte van het land en besprak de godsdienstige stroo mingen. Na de pauze beantwoordde de spr. de haar naar aanleiding van de lezing gestelde vragen. Op den tweeden dag werden des middags in het Rijkenspark sportwedstrijden gehou den, waaronder een handbalwedstrijd Am sterdamSantpoort (32). Nadat allen' weer in het Jeugdhuis ver- eenigd waren, volgde een lezing van den heer Don Harington uit Amerika, in 't Hollandsch uitgesproken, over zijn bezoek aa* e Ook deze lezing werd met 1 gevolgd en ontlokte een spreking. Onder het zingen van gezellige i< eenige voordrachten werd de theefü Om 6 uur werd de warme maaltita waarna de voorzitter der afdeel §e'Dni^: poort, de heer Jaap Zeijlinga, de Sa^- sloot. Het was een geslaagde bijeenkom ongetwijfeld toe zal bijdragen de?' het nieuwe gewest (Amsterdam w a 'm Santpoort) te versterken. J OORLOG EN ALCOHOL De afdeeling Santpoort van de a B. houdt Woensdagavond haar G-0 sche vergadering in het ,Jeutfdwandeliik- Ned. Herv. Kerk. In het 2e gedeelL Van bijeenkomst zal de voorzitter de h Vaa Kaspers, een lezing houden óv#>v a r.E Alcohol". er "°°rlog «a PROPAGANDA-AVOND „HET WlTTr vt> Door de afdeeling Heemskerk van h?' Kruis" werd Maandagavond in het r- den heer L. Schipper een propa*and?e gehouden. De opening werd verricht - voorzitter, den heer P. de Vries, die züï de uitte over de groote opkomst a?' Hierna werd bet woord »evoèrd d Styler, die op overtuigende wijze het 5 Dr- het Witte Kruis aantoonde. VervolfW Vaa de prachtige film „Roeping" vertoond n? werd te zien gegeven dat mensehen'Tn prachtige toekomst opofferen om zich 1111 den aan hun naasten. "ij- Tot slot sprak de heer Kramer over het papierfonds. Hij wekte de aanwezigen 2,i oud papier voor het „Witte Kruis" te 2 11 want hier geldt weer 't spreekwoord dire?' kleintjes een groQte maken." De avond werd met een toepasselijk door den voorzitter gesloten. °°rï TOONEELUITVOERING VAN „DE VRIENDENKRING". Zondagavond gaf de tooneelvereenisir» ,De Vriendenkring" een goedgeslaagde uit™ ring in het café van Gebr. Dam OmevoS werd „Opoffering" tooneelspel in drie drijven. Voor een tot in de uiterste hoekenï" vulde zaal, sprak de heer Jos. v d Maat openingswoord. Hierna ging het scherm on voor „Opoffering". Het stuk speelt tijdens de^ Fransch-Duitschen oorlog en laat zien dat e nog menschen zijn, die ondanks de verschrik kingen die elke oorlog met zich brengt toch nog op uit zijn, andere menschen een naamloos leed toe te brengen. Een meisje wil haar geluk offeren terwille van de 'eer van haar ouders. Gelukkig echter zegeviert toch het recht en hoeft het offer niet te wo: gebracht. In ademlooze spanning werd het mooie stuk gevolgd. Na ieder bedrijf ging een applaus on, dat bij het einde tot een ware ovatie aan groeide. De regie was in handen van den heer Groothuizen uit Alkmaar. Na de uitvoering werd nog eenigen tijd gezellig gedanst op de muziek van Bakkum en zijn band. TUINDERS- EN BOERENBOND. Donderdagavond 10 November houdt de af. deeling Heemskerk van den Ned. Tuinders- en Boerenbond een ledenvergadering in café „Flora". INSCHRIJVING LICHTING 1940. Gedurende de maandOctober heeft de inT schrijving voor de lichting 1940 plaats ge had. Het aantal ingeschrevenen voor deze ge meente bedraagt 50. MOND- EN KLAUWZEER. In de afgeloopen week heeft zich weder 1 geval van mond- en klauwzeer voorgedaan, Hiertegenover staat evenwel dat op 13 be drijven deze ziekte wederom is geweken, Het aantal gevallen bedraagt nog slechts 18. A.D.O.—B.S.M. (3—0). De eerste helft was niet de fraaiste van dezen wedstrijd; niet alleen, dat er geen doel punten werden gemaakt, doch ook het door beide elftallen vertoonde spel had weinig te beteekenen. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. De tweede helft was ongeveer een kwartier aan den gang, toen Brasser zich moest laten vervangen door Jac. Beentjes. Deze kreeg a! dadelijk een corner te nemen, die door De Boer in het doel werd gewerkt (1—0). Direct daarop lost Koopman uit een pass van De Boer een schot in den hoek, dat den B.S.M.-doelman te machtig was (2—0). A.D.O. speelt nu iets rustiger, terwijl B.S.M, stevig komt opzetten. Toch is het weer A.D.O, dat succes heeft, als een fraai opgezette aan val wordt besloten met een voorzet van Groot, die door De Boer wordt ingekopt (3—0), De overige uitslagen waren: D.E.M. a—A.D.O. a A.D.O. b—V.V.E. a Vitesse bA.D.O. c Adspiranten GierenKieviten Ooievaars—Kraaien 0-8 1-1' 1-8 1-8 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrika Adriana Catalina, d. v. Th. Sinnige en Cat. M. van der Kolk. Petro- nella Johanna Agnes, d. v. Petr. van Lieshout en A. M. Schuurman. Overleden: Adr. F. E. Rumping. 13 dagen. J. W. Mebus, echtg. van Joh. Marinus, w jaren (overl. te Beverwijk). Corn. Bruin, 1- jaren (won. te 's-Gravenhage)Jac. Beentjes, wedr. van Cath. Bakker, 87 jaren. Ondertrouwd: Petr. C. Borst, te Castncum en Chr. M. Rozing, alhier. HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 5 van Kingston (J.) Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 5 v. Cristobal. Burgerdijk 5 van New-Orleans n. Rotter dam. Rotterdam 5 van New-York n. West-Indië. Volendam, Rotterdam naar New-York pass. 6 (n.m.) Lizard. Beemsterdijk, Rotterdam n. Tampico 5 v. Havana. Statendam New-York naar Rotterdam 8 (11 n.m. G.T.) te Plymouth verwacht. Noordam, 6 van Rotterdam te New-York. Lochavon Vancouver n. Rott. 6 te Avonmouth Blommersdijk N.-Orleans n. Rott. 4 v.Mobile Narenta, Swansea n.Vancouver 5 te Cristobal Bilderdijk Rott. n. New-Orleans 4 Nov. 100 mijl West van Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 5 van Port Bouet. Maaskerk Ouitr.) 5 Nov. van Bordeaux. HOLLAND—AFRIKA LIJN Algenib (uitr.) 4, 30 mijl Oost v. Niton. Boschfontein 6 v. Rotterd. te Hamburg. Heemskerk (thuisr.) 7 te Lorenzo Marques. Springfontein (thuisr.) 5 v. Mombassa. Jagersfontein (thuisr.) 7 van Durban. Bloemfontein (uitr.) pass. 5 Dungeness. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 5 van St.-John's N. F. naar Wab$na. Stad Maassluis 5 v. Kirkenes n.Rott.-Vlaard. Stad Schiedam 5 v. Pepel n. Rott.-Vlaard. Stad Zaandam 5 v. Chantenay te Bilbao. Rozenburg 5 v. Bordeaux te Bilbao. Stad Zwolle 6 van Bilbao n. Rott.-Vlaard. Stad Dordrecht 7 v. Lulea te Vlaardingen. verwacht. Stad Haarlem, 9 v. Pepel te Rott. verw. Maasburg 8 (nam.) v. Narvik te Rott. verw. Flensburg 8 (7 v.m.) v. Wabana te Rott. verw HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 7 v. Shanghai. Zuiderkerk 6 van Amsterd. te Hamburg, vertr. 9 n. Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) p. 6 Gibraltar. Hoogkerk (uitreis) pass. 6 Nov. Dover. KON. HOLLANDSi Hl' l.l.OYD Zaanland (u.) 6. 180 m. Z.Z.W.v.Land'sEnd. Salland (thuisr.) 5 Nov. van Las'Palmas. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Oranje Nassau 7 v. Paramaribo te Amst. Odysseus 7 v. Odense n. Stettin. Venus 7 v. Thessaloniki n. Staonboul. Saturnus Bourgas n. Amst. 7 195 m. ZW. v. Ouessant.' Strabo 4 v. Curacao n. Cristobal. Ceres, Amst. n. Chili pass, 6 Newhaven. Achilles 6 Nov. van Constantza te Varna. Agamemnon 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Ajax, Amsterdam n. Gdynia, p. 7 Holtenau Alkmaar, Chili n. Amsterdam 7 te Rott. Aurora. 6 van Amsterdam naar Lissabon. Costa Rica, 6 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion, Rotterdam n. Lissabon p. 6 Dover Douro, 6 van Belize naar Puerto Barrios. Euterpe, A'dam n. Bord. p. 5 Dungeness. Fauna 5 van Stamboul naar Yerakini. Hermes, Rotterdam n. Gibraltar p. 6 Dover. Irene, 6 van Spezia te Livorno. Mars, 5 van Amsterdam te Or an. Merope, 6 van Gibraltar naar Amsterdam. Orestes, 5 v. Nuevitas n. Amst. via Bordeaux. Orion, Rotterdam n. Tunis, pass. 6 Dover. Perseus, A'dam n. Gdynia p. 6 Holtenau. Pluto, Stettin, v. Amsterdam p. 7 Holtenau. Poseidon, 5 van Algiers naar Amsterdam. Pygmalion,. 5 van Gibraltar naar Malta. Rhea, 5 van Palermo naar Malaga. Theseus, 7 van Kopenhagen te Amsterdam Tiberius, 6 van Alexandria te Mutzuna. Titus, 7 van Venetië te Triest. Vesta, 6 van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, 7 van Amsterdam te Hamburg. Bennekom, 5 van Valparaiso te Tocopilla. Agamemnon, 7 van Hamburg te Amsterdam Hebe, 5 van Jaffa en Tel Aviv naar Haifa. Poseidon, Venetië n. A'dam p. 7 Gibraltar. Astrea, 4 van New-York n. Port au Prince. Berenice, 5 van Curacao n. Aruba. Midas, 1 van Aruba te Curacao. Dido, 1 van Ciuaad Trujillo te Curacao. Plato, 5 van Curacao naar Ciudad Trujillo. Calypso, 2 van Curacao naar Maracaibo. Oberon, Piraeus n. Amst. 5 van Gibraltar. Ganymedes, Alexandrïë n. Amst. p. 7 Gi braltar. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 7 (n.m.) van Havre, 8 (3.30 n.m.) verwacht. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. City of Or an, Dairen n. Rott. 5 v. Penang. Polyphemus, A'dam n. Java p. 6 Dungeness Rhesus, Batavia n. Amsterdam 7 v. Port Said Delcalion, Japan n. Rotterdam p. 6 Gi braltar. Stentor, Batavia n. Amst. p. 7 Dungeness. Bendoran, Rott. n, Japan vóór 6 te Hongay Antenor, Japan n. Rotterdam 4 v. Yokohama Stentor, 7 v. Batavia te Rotterdam. Patroclus, Japan n. Rotterdam 7 v. Colombo.! Benarty, vertr. 9 v. Hongkong n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, (thuisr.) 7 van Southampton. Demgo, (uitr.) 7 te Belawan. Indrapoera, (uitr.) p. 6 Finisterre. Sibajak, (thuisr.) 6 van Sabang. Kertosono, (thuisr.) p. 6 Gibraltar. Kota Nopan, 6 van Hamburg te Rotterdam. Sitoebondo, (uitr.) p. 5 Kaap Bon. Tapanoeli (thuisr.), 7 te Suez. Tosari, (thuisr.) 7 van Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, (thuisreis) 4 van Madeira. Alphacca, (thuisreis) 5 van Bahia. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tawali, 7 v. Amsterdam n. Batavia. Enggano, 7 v. Amsterdam n. Batavia. Poelau Laut, (uitreis) 6 van Livorno. Saleier. (thuisreis) 7 van Port Said. Soemba, 7 van Batavia naar Amsterdam. WIJK LIJN. Stolwijk, 6 v. Bordeaux te Bilbao vJRo Beverwijk, 6 van Providence te Eotierawu. Scheepvaartbeweginfr Gedurende de afgeloopen week hier binnen 80 schepen, waarvan 67 v sterdam bestemd waren, 7 voor umu voor Zaandam en 1 voor Haarlem.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2