Het buitenlandsche beleid der Belgische regeering. Na het congres der Belgische socialisten. De aanslag te Parijs Twee meeningen bij fa Vlaamsch Nationally DINSDAG S NOVEMBER 1938 Minister-president Spaak in een moeilijk parket. Het congres der Belgische Arbei derspartij heeft Maandag, na minis ter-president Spaak opnieuw te heb ben gehoord, met groote meerderheid een motie aangenomen, waarin de buitenlandsche politiek der regeering wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van dit besluit heeft Vandervelde verklaard onder de bestaande omstandigheden geen prijs meer te stellen op het voorzitterschap der partij. Over het verloop van dezen laatsten con gresdag meldt Belga: Het congres nam een motie aan, waarbij af keuring wordt uitgesproken tegen het wets- ontwerp inzake een terugkeer tot het stelsel van gecontroleerden verkoop van alcohol. Ten aanzien van de binnenlandsche poli tiek werd een resolutie aangenomen, waarin opnieuw het vertrouwen wordt uitgesproken in de socialistische ministers bij de verzeke ring van het evenwicht op de begrooting, met inachtneming der sociale wetten. i den eersten minister op dit stuk dient te ver dedigen. Vandervelde kon niet zonder voorbe houd het besluit goedkeuren, waarbij de so cialistische pers gekoppeld wordt aan de re- geeringspolitiek. Hij voegde hieraan toe geen vernieuwing te zullen vragen van zijn man daat als president der partij. Niettemin zou hij zich niet terugtrekken Hij zou zich blijven wijden aan het werk van het herstel der partij. De katholieken en sommige liberalen heb ben onmiddellijk gereageerd op de gisteren door het socialistische congres aangenomen resolutie betreffende de Belgische vertegen woordiging te Burgos, zoo meldt Havas. Tij dens de zitting van den ministerraad hebben de katholieke ministers den premier er van in kennis gesteld, dat het hun uiterst moei lijk zou zijn van hun fracties de aanvaarding te verkrijgen van de transactioneele oplos sing, die Spaak voor zijn eigen partij recht vaardigde, maar die het probleem Burgos on opgelost liet. Ondanks de door het socialistisch congres aangenomen motie van ver trouwen in de binnen- en buitenland sche politiek zijner regeering, zoo vervolgt Havas, blijft de positie van Spaak moeilijk en verscheidene bla den vragen zich dan ook af, of hij niet vandaag zal aftreden. Men verwijt Spaak, tegenover het congres gebrek aan kracht te hebben getoond in de kwestie Burgos. Van middag zal de ministerraad bijeen komen. De koning heeft den minister-president gisteravond ontvangen. Nog deze week een Fransck- Duitsche verklaring? Nog geen bevestiging te Parijs. De diplomatieke redacteur van Reuter te Londen meldt, dat nog vóór het einde van de week een Fransch- Duitsche verklaring, volgens welke beide staten geen oorlog met elkaar zullen voeren, verwacht kan worden. De verklaring zou zijn opgesteld naar het voorbeeld van die, welke door Hitler en Chamberlain geteekend is. Naar verluidt wenscht de Fransche minister van buitenlandsche zaken deze aangelegenheid zoo spoedig mo gelijk geregeld te zien. Hij zou slechts wachten op de definitieve instemming van Berlijn. Havas kon in gezaghebbende Fran sche kringen ge,en bevestiging van bovenstaand bericht verkrijgen. Offensief der Spaansche republikeinen aan de Segre. Emile Vandervelde. Tenslotte heeft het congres ten aanzien van de buitenlandsche politiek met 386.046 tegen 132.492 stemmen, bij 34.185 onthoudin gen, den tekst aangenomen van de door Spaak ingediende motie, waarin de door de regeering gevolgde politiek wordt goedgekeurd Spaak hechtte beteekenis aan deze stem ming, daar de socialistische pers nu voortaan Wilde Grymsztan zijn ouders wreken? Fransche regeering betuig! haar deelneming. Het gerechtelijk onderzoek naar den aanslag op den secretaris van de Duitsche ambassade te Parijs is geopend. Uit het verhoor van den dader is gebleken, dat hij midden-Augustus uit Frankrijk gezet is. De dader verklaarde naar Frankrijk te zijn gekomen om voor kleermaker te studeeren. Vóór dien tijd had hij eenigen tijd ingewoond bij een oom en een tante, die sedert 20 jaar te Parijs een damesconfectiezaak heb ben. Deze hebben verklaard dat zij hun neef sinds Augustus niet hebben gezien. De dader deelde mede, dat hij, nadat hij het bevel tot ver trek had gekregen, zich heeft opgehouden in het Bois de Boulogne, aan de oevers van de Seine en te Brussel" De genoemde oom en tante van den dader, het echtpaar Grymztan, zijn gearresteerd, we gens overtreding van de wet, waarbij verboden wordt uitgewezen vreemdelingen te herbergen. Zij verklaarden niets van het voornemen van hun neef af te weten. Tijdens een huiszoeking werd op de zevende verdieping van hun huis het kamertje gevonden, waar de dader heeft gelo geerd. Deze heet Herschel Feibel Grymztan en werd 24 Maart 1921 te Hannover geboren. Zijn ouders zijn de vorige week uit Duitsch- land gezet en leven, naar men gelooft, thans in een wagon aan de Duitsch-Poolsche grens. Eerst gisterochtend heeft Grymztan in een wapen winkel te Parijs zijn revolver gekocht. De commissaris van de justitioneele politie, Badin, heeft medegedeeld, dat de moeder van den dader van den aan slag hem 31 October jl. een kaart ge schreven heeft, waarop zij uiting gaf aan de wanhoop van de familie en van de Poolsche Joden, die uit Duitsch- land waren verdreven. Gisteravond te zeven uur werd op de Duitsche ambassade medegedeeld, dat de gezondheidstoestand van Von Rath, die bij den aansldg gewond werd, nog ernstig was. De milt van den gewonde is gesprongen, de maag werd getroffen. Men heeft nog slechts een der beide kogels, die uit den schouder, kunnen verwijderen. Hitier heeft direct na ontvangst van het be richt over den aanslag Von Rath besloten, dat zijn arts. dr. Brandt en de leider der chirurgi sche universiteitskliniek te München, prof. dr. Magnus, zich zoo snel mogelijk naar Parijs moesten begeven om den patiënt te onderzoe ken en over hun bevindingen rapport uit te brengen. De Fransche minister-president Daladier heeft den Duitschen ambassadeur te Parijs na mens zich zelf en uit naam der Fransche re geering zijn innige deelneming betuigd met de verwonding van den secretaris der ambassade, Von Rath, en heeft verzocht van deze deelne ming mededeeling te doen aan de rijksregee- ring'. Gisteravond bracht de Duitsche ambassadeur te Parijs een bezoek aan minister Bonnet. De minister van buitenlandsche zaken herhaalde de betuiging van droefheid over den aanslag in de Duitsche ambassade en verklaarde het slacht offer het beste .te wenschen. De ambassadeur deelde den minister me'de, dat de dader na den aanslag in tegenwoordig heid van den ambassadeur is verhoord. Hij had verklaard een Poolsch vluchteling te zijn, die naar de ambassade was gekomen met het doel iemand te dooden. Hij voegde hieraan toe, in den ochtend om den ambassadeur te hebben ge dwaald. De dader hoeft kalm ge-^tWóord op de vragen, welke hem wei-den gesteld. Volgens de Duitsche ambassade schijnt Grymztan, hoewel hij over al zijn geestvermo gens beschikt, een fanaticus te zijn, Troepen zouden op verscheidene plaatsen de rivier overgetrokken zijn. Naar Reuter uit Barcelona meldt hebben de Spaansche republikeinsche troepen bij verrassing een offensief aan de rivier de Segre ingezet. Zij zouden verscheidene honderden ge vangenen gemaakt hebben en veel materiaal hebben buitgemaakt. De regeeringstroepen trokken ten zuiden van Lerida over de Segre en bezetten Seros, Aitona en Soses. Zij hebben den weg Fraga- Lerida afgesneden. Ook aan de kust, in het gebied van den Pic Puntal, zijn de regeeringstroepen opi rukt. Voorts meldt Radio Barcelona, dat aan de Ebro de regeeringstroepen weerstand bieden aan de aanvallen. Ook Franco's troepen melden vorderingen. Het groote hoofdkwartier van Franco meldt o.a.: In den sector van de Ebro hebben wij een groote overwinning behaald en den berg Pi- cosa en de ten noorden en westen hiervan ge legen stellingen bezet. Wij bereikten de Ebro op 3 K.M. ten noorden van het dorp Mora de Ebro, dat wij bezetten. Wij maakten 650 krijgsgevangenen. De vijand liet 300 lij ken achter. Aan het Levantfront, in den sector van Nules leed de vijand een ernstige neder laag. Hij moest 500 dooden achterlaten, ter wijl wij 7C0 krijgsgevangenen maakten. Ne gen linksche vliegtuigen hebben Cabra gebombardeerd, waardoor onder de burger bevolking 86 dooden en 117 gewonden vielen. Italiaansche tanks in den strijd. Van de zijde der regeeringstroepen wordt medegedeeld dat de luchtmacht van Franco aan het Ebrofront verdubbeld schijnt te zijn en dat de* vijand ook naar versterking der gemotoriseerde eenheden streeft. Op sommi ge oogenblikken hebben meer dan drie honderd vliegtuigen boven de liniën der re geeringstroepen gevlogen. Sedert twee dagen worden ook een honderdtal kleine Ita liaansche tanks op het terrein van den strijd gezien. De artillerie, die reeds zeer uitgebreid was, is nog versterkt. De bedrijvigheid der lucht macht beperkt zich niet tot het front. Niet minder dan 78 vliegtuigen hebben herhaal delijk over de steden achter het front gevlo- Tarragona gebombardeerd. TARRAGONA, 7 November (Havas). In den afgeloopen nacht is de stad tweemaal gebombardeerd, zonder dat schade werd aangericht. Vanochtend hebben tien vliegtui gen een derden aanval ondernomen. Daarbij zijn een ziekenhuis en een dertigtal woonhui zen vernield. Er zijn acht dooden en veertig gewonden. De verkiezingen in Polen. Succes voor het „Kamp der Nationale Eenheid". WARSCHAU, 7 November. Volgens de officieele cijfers van vanmiddag hebben 11.844.704 van de 17.585.385 stemgerechtigden hun stemplicht vervuld. De gemiddelde deelneming is sedert de vorige verkiezingen met 21 procent gestegen. Van de 208 gekozenen zijn 161 lid van het Saiiip der Nationale eenheid. De Oekrainsche minderheid heeft 19 zetels ver overd, de Joodsche 5. De Duitsche minderheid heeft haar stem men op de regeeringscandidaten uitgebracht. Hoewel verscheidene candidaten van het Kamp der Nationale Eenheid een nederlaag hebben geleden, beteekenen de verkiezingen in haar geheel een succes voor de regeering. Het is echter moeilijk conclusies te trek ken, doordat de oppositiepartijen niet aan de verkiezingen hebben deelgenomen. Men zal bij de gemeenteraadsverkiezingen in December de politieke verhouding beter kunnen beoor- deelen. (Havas) Verzoening in de Britsclie Koninklijke Familie op komst? Hertog van Windsor zou zijn broeder te Parijs ontmoeten. De „Evening Standard" voorspelt dat de hertog en hertogin van Glou cester bij hun bezoek aan Parijs een onderhoud zullen hebben met den hertog en de hertogin van Windsor Dit zou een voorspel zijn tot een her stel van de normale betrekkingen in de Britsche Koninklijke Familie. De hertog en de hertoging van Gloucester komen Vrijdag a.s. in Frankrijk aan. Britsche Koningspaar volgend jaar naar Amerika. Uitnoodiging van president Roosevelt aanvaard. Naar Havas uit Londen verneemt, heeft het Engelsche Koningspaar de uitnoodiging van president Roosevelt, m den zomer van het volgende jaar een bezoek aan de Vereenigde Staten te komen brengen, aanvaard. VANDAAG VERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN. Zullen de republikeinen successen boeken? JOHN LEWIS SCHAART ZICH ACHTER ROOSEVELT. NEW YORK, 8 November. Nu de verkiezingscampagne geëindigd is, duiden de aanwijzingen er oop, dat de republikeinen vandaag mogelijker wijze hun eerste belangrijke winsten sedert 1928 zullen boeken. Hun hoop hebben zij voornamelijk op Pennsyl- vanië en Ohio, die gewoonlijk republi- keinsch zijn, maar ook New York en Michigan gevestigd. Het overwicht van de democraten in het congres voorkomt gevaar voor de regeering, maar indien de verliezen aanmerke lijk zijn, zou dit terugslag kunnen heb ben op de presidentsverkiezingen in 1940. Het merkwaardigste punt van het verkie zingsprogramma in Californië is het ouder domspensioen van 30 dollar per week. De re geering verzet er zich tegen en bestempelt het als een utopie, maar sommige regeeringsleden zijn persoonlijk van meening, dat het een goed ding zou zijn, indien het verwezenlijkt zou worden, omdat het spoedig onder het eigen gewicht zou bezwijken en het een aantal dergelijke punten in andere staten zou voor komen Te Washington heeft John Lewis zijn lang politiek stilzwijgen verbroken en de arbeiders aangeraden om de vrienden van de New Deal te steunen; hij zeide: „Wij moeten niet toe staan dat Roosevelt's programma van sociale wetgeving ineen zou storten". (United Press) HAARLEMSCHE ORKEST- VEREENIGING 1813-1938. Derde Jubileumconcert op 9 November NIEUWE JAPANSCHE GEZANT BIJ HET NE^FRT.'NDSCHE HOF. De Japansche regeering heeft Tadashi Koe- rihara benoemd tot gezant bij het Nederland sche hof. EDUARD VAN REINUM EN WILLEM ANDRIESSEN. Het laatste der feestconcerten zal door het eere-lid, oud-dirigent der H.O.V., Eduard van Beinum gedirigeerd worden: de kunstzinnige eerste dirigent van het Concertgebouworkest komt dus wederom voor zijn vroeger orkest te staan. Zij hebbe nelkaar wederkeerig veel te danken. Van Beinum maakte zijn promotie via ons orkest en het orkest bereikte onder zijn leiding artistieke hoogten, die het tot dien nimmer gekend had. Willem Andriessen, onze altijd welkome gast, is ook van de partij; dien belangrijke medewerking zal de waarde van het concert nog verhoogen. Het programma bevat werken, die gaarne gehoord worden: het derde planoconcert en de Ouverture „Colorian" van Beethoven, de .Onvoltooide" van Schubert en fragmenten uit de „Arlésienne" muziek van Bizet. Moge de glorieuze inzet van het concert seizoen (het eerste feestconcert ging 3 maal voor uitverkochte zalen) de belangstelling van het publiek stumuleeren tot daden. Behalve concertbezoek is er nog het steunfonds, dat aller hulp niet kan ontberen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avond betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De minister-president wantrouwt de beloften van Duitschland en Frankrijk niet. BRUSSEL, November. (Speciale correspondentie) DE zitting van het Belgische parlement zal op 9 November a.s. een aanvang nemen. In verband met de verdaging der gemeenteraadsverkiezing gevolg van de internationale crisis kwam het parlement echter reeds op 4 October j.l. in buitengewone zitting bijeen om een nieuwen datum hiervoor vast te stellen. Bij die gelegenheid heeft mi nister-president Spaak een verklaring over zijn buitenlandsch beleid tijdens de moeilijke September-dagen afgelegd, waarin hij er zijn tevredenheid over uitsprak, dat men gedu rende de crisis de vruchten had mogen pluk ken van de de laatste jaren gevoerde zelfstan. digheidspolitiek. Gelegenheid tot debat werd echter niet gegeven. Zoo kort na München en vlak vóór de gemeenteraadsverkiezingen achtte men dat hoogst ongewenscht. Verleden week kwam de Kamer nogmaals in buitengewone zitting bijeen ten einde haar in de gelegenheid te stellen het buitenlandsch beleid van de regeering en haar verklaring van 4 October te bespreken. München ligt nu iets verder achter ons en men heeft ook hier moeten constateeren, dat de machtsver houdingen in Europa grondig gewijzigd zijn. Het is nog te vroeg om te overzien, welke ge volgen dit zal hebben voor de binnenlandsche politieke toestanden in België. De rexisten hebben er zich in de Kamer toe beperkt bij monde van één hunner meest gematigde afge vaardigden hulde te brengen aan de zelf- standigheidspolitiek van de regeering. Wat den Vlaamschen Nationalisten betreft, was reeds lang bekend, dat binnen den schoot der partij verschil van meening over zeer be langrijke vraagstukken heersehte. Thans treedt deze tweedracht openlijk naar buiten. Er gaan hier stemmen op, die er op wijzen, dat het gevaar voor Vlaanderen niet langer uit het verzwakte Frankrijk, maar wél uit 't steeds machtiger wordend Duitschland komt. Maar vooral de rede, die Borginon, 't hoofd van de Vlaamsch-Nationalistische Kamerfractie te Brussel gehouden heeft en de toelichtingen, die hij hierop in verschillende interviews heeft gegeven, hebben de aandacht getrokken. Ter wijl de leider van V.N.V., Staf de Clercq, zijn huidige politiek wil blijven bouwen „op de nationale tegenstelling tusschen de twee vol ken, die den Belgischen Staat samen bewo nen" en zijn standpunt blijft „Eén taal, één volk, één staat", verklaart de Borginon, dat België in geval van een oorlog niets te winnen heeft bij een scheiding van Wallonië. Het Vlaamsche Nationalisme mag dan ook niet de onverzoenlijke vijand van den Belgischen Staat blijven. Terwijl De Glercq niet gelooft aan een militair accoord van Nederland met een staat, waarvan „één der volken onvoor waardelijk aan de zijde van Frankrijk staat", pleit Borginon in zijn rede voor dit bondge nootschap. Om dit doel te bereiken acht hij het echter noodig, dat de domper worde ge plaatst op zekere totalitaire neigingen, die in het V.N.V. aan den dag treden en die het Hollandsche volk afschrikken. Ook moet Bel gië een volkomen onpartijdige politiek voeren, opdat men in het noorden niet beducht moet zijn, dat zij in het zog van Frankrijk worden meegesleept. In dit verband heeft Borginon tijdens de de batten geëiseht, dat niet alleen de regeering van mr. Spaak, maar ook de Walen duidelijk heid moeten verschaffen omtrent de door hen voorgestane buitenlandsche politiek. Hij wees op de onrust, die er in sommige Waalsche krin gen heersehte naar aanleiding van de verde digingsmaatregelen, die de regeering aan de zuidelijke grens nam en verklaarde nogmaals dat de Vlaamsche Nationalisten slechts een buitenlandsche politiek kunnen steunen, die ook met het gevaar uit het Zuiden rekening houdt. Anderzijds stelde hij hen echter gerust omtrent de oogmerken van zijn partij, 't Ligt niet in de bedoeling der Vlaamsche Nationa listen de Walen te ontnemen wat zij zoo lang reeds voor zichzelf eischen. Slechts aan be paalde bevoorrechte posities moet een einde tomen. Overigens hebben de verklaringen van de diverse partijen in de Kamer weinig nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Met uitzondering van de Communisten verklaarden alle partijen zich accoord met het buitenlandsch beleid, zoodat de regeering het niet noodig achtte een motie van vertrouwen te vragen. Vertrouwen in de Duitsche en Fransche beloften. Wat het antwoord van den minister-presi dent aan diverse sprekers betreft, hieruit wil len wij slechts het volgende aanstippen: „Per soonlijk ben ik er innig van overtuigd," aldus de eerste minister, „dat, ingeval een oorlog zou zijn uitgebroken, ons grondgebied zoowel door Duitschland als Frankrijk zou geëerbie- Nederlandsche Handelshooge- school bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van het vijf-en-twintig .arig bestaan van de Nederlandsche Handels hogeschool te Rotterdam hebben prof. mr. G. W. J. Bruins, koninklijk commissaris van de Nederlandsche Bank en dr. H. M. Hirsch- feld, directeur-generaal van handel en nijver heid van het departement van economische zaken Maandag voor de vereeniging van studiebelangen voordrachten gehouden in de aula dier hoogeschool. Prof. Bruins had als onderwerp van zijn rede gekozen: „Een en ander over handels politiek voorheen en thans". Dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid sprak over het onder werp: De handelspolitieke betrekkingen tus schen Nederland en Duitschland. Hedenmiddag is een plechtige openbare senaatsvergadering gehouden, onder voorzit terschap van prof. dr. Z. W. Sneller De president-curator mr. Th. A. Fruin zou een toespraak houden. Voorts zou ook nog het woord worden gevoerd 'door de ministers van Onderwijs en van Economische Zaken. digd zijn. Ik heb steeds vertrouwen het woord van beide landen. En ik Kj reden toe. Nooit heeft Duitschland samengetrokken op onze oostgrens heeft weliswaar maatregelen getroti onze zuidgrens, maar ik geloof de 2 lar^ regeering, wanneer zij zegt, dat zulks o?^ de met het oog op haar eigen veiM samentrekken van Fransche troepenY grenzen had volstrekt niet de beteekÏÏ0!üi een gebaar van aanranding of vnvT, Vaa heid tegenover ons." Vlhi% De socialisten toornen zich over dm» ring voldaan, aangezien zij de le»5!LVe®*i nuwt, die hier tijdens de crislsdain 0ate" deed, volgens welke Frankrijk nj zou zijn Duitschland over Bekrib bied aan te vallen. §1°%. Wat het koloniale vraagstuk betreft Spaak: .Laten we daar toch niet sul over spreken." Hij herinnert aa„ Duitschland en Engeland in dit gegane verbintenissen, aan de veS?®- maatregelen, die de regeering voor L neemt. „Wij kunnen toch niet alle dal de bel gaan hangen in Downing StrS'S"3 de Quai d'Orsay om te vragen ot heu» ai is, dat zij onze koloniale rechten waaS.®5' aldus de premier. Wat minder prateulfe" recht lijkt hem blijkbaar gewenscht PROGRAMMA WOENSDAG 9 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 M. N.C.R.V.-Uitzending. 6.30—7.00 Ond.nri, fonds voor de Scheepvaart. ^S' 8.15 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berirh ten, gramofoonmuziek. (9.30—945 GelS" wenschen). 10.30 Morgendienst, noo Grf mofoonmuziek. 11,15 Zang, piano en gramoi foonmuziek 12.00 Berichten. 12.15 Gnm foonmuziek. 12.30 Berichten. Orgelspel ui Gramofoonmuziek. 2.00—2.55 Ensemble'v a Horst en gramofoonmuziek. 3.00 Christ LeC •tuur. 3.30 Vervolg concert en gramofooimm! ziek. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gramofoonmuziek.' 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Gramo- foonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over h°t Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berich ten. 7.15 Voor postzegelverzamelaar. 715 Causerie over leerbewerking. 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS-berichten. 8.15 Has'- lemsche orkestvereeniging en solist. 9.05 Cau- serie „Nieuw Guinea, vroeger en nu". 935 Vervolg concert. 10.15 Berichten ANP en actueel programma. 10.45 Gymnastiekles, 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11,50-12,00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gramofoonmu ziek (Om 8.16 Berichten). 9.30 Keuken- praatjpe. 14.00 Morgenwijding. 10.20 Voor ar beiders in de Continubedrijven. 11.40 Causerie „Welke industrialisatie-mogelijkheden zijn er?" 12.00 Gramofoonmuziek. 12,15 Berich ten. 12,17 Esmeralda. 12.451.45 Orgelspel en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3,10 Voor de kinderen. 5.30 „The Four Blue Stars" en solist. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie .Erfe lijke geestelijke aanleg en opvoeding", 7.0) Gelukwenschen. 7.05 Koorconcert. 7.30 Cau serie „Vernieuwing van opvoeding en onder wijs". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Be richten ANP., VARA-Varia. 8.15 VARA-or- kest. 9.00 Voor Schakers. 9.01 Radiotoonee!, 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgel en zang. 10.30 Zang en piano, 11.00- 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11,25—11.50 en 12.10 Gramofoonmuziek. 12.20 Dansmuziek, (gr. pl.) afgewisseld met reportages. 1.20 Het harpkwintet, 2.00—2.20 Declamatie. 3.10 Het Reg. Paul pianokwar tet, 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20—5.10 Ves per. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Bram Mar tin en zijn dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Zang. 7.05 Reportage. 7.20 Versterkt BBC- Variété-orkest en solisten. 8.05 Radiojournaal, 8.35 BBC-symphonie-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraak Neville Chamberlain. 10.10 Orchestre Ray monde. 11.00 Declamatie. 11J Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 11.20 en 12,30 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.25 Can- trelle-orkest. 1.55 Gramofoonmuziek. 2.M Pianovoordracht. 2,50 en 3.30 Gramofoon muziek. 3.35 Zang. 3.50 GramofconmuzieK. 5.00 Zang. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.25 fles Derveaux-orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Het Nieuwe Hongaarsche kwartet. 8.» Zang. 8.50 Nationaal orkest, het CamPa°^" kwartet en solisten. 10.5011,20 Gramofoo muziek. KEULEN 456 M. nart 5.20 Gouworkest Silezië, 7.20 Orgc.concerj 8.20 Omroeporkest. 9.20 Radiotoonee! m muziek. 9.50 Omroeporkest en solist. 11.u Rijkszendingen. 1.20 Concert. 3.20 Ommi orkest. 4.50 Omroeporkest en solist. 6.20 v™ en piano. 6.50 Cantate-uitzending. /•»- 12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 323 M. nm. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1,30 roepkleinirkest.. 1.502.20 GramofoonmuM 5.20 Omroepdansorkest. In de pauze voordracht. 6.50-7.20 en 8.20 muziek. 8.30 Radio-tooneel. 8.5a "a foonmuziek. 9.20 Omroepsympho™-® gemengd koor en solisten. 10.n0 11- mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. M om* 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en U roep kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoo ziek. 5.40; 6.50 en 7.10 Omroeporkest. -» Gramofoonmuziek. 8.20 Jazzmuz Fransch-Belgische uitwisselingsconcert. 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. Rj.. 7.35 9 November-programma. 8-33 r* Be. tenpart's kamerorkest en soitèten, - nje. richten. 9.35—10.45 Leipziger Symp orkest. 10.50 Reportage. Hierna tot U- eert.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6