De Vreemde Toestand BEVERWIJK Elf November. HEEMSKERK /CHEEP/ LTJDINCENi Sinds te München besloten werd geen Euro- peeschen oorlog te beginnen nadat de volken voor het eerst in dergelijke critieke omstan digheden een volslagen gemis aan oorlogs geestdrift hadden getoond, heeft zich een vreemde toestand in Europa ontwikkeld. Het regent uitingen van vredeswil en bereidheid tot samenwerking van de zijde der verant woordelijke staatslieden, maar het wantrou wen dat vooral in de Duitsche, Engelsche Amerikaansche pers tot uiting komt is niet af genomen en dit prikkelt de Duitsche regeer ders die een venijnige polemiek met Engelsche oppositieleiders voeren. Intusschen gaat men lustig voort met zich verder te bewapenen en zich daarmee economisch uit te putten. De onbevooroordeelde toeschouwer moet wel tot gevolgtrekking komen dat Europa voorshands geen raad weet met de sinds München gescha pen situatie. Het wil niet achteruit maar schijnt de kracht te missen om vooruit te gaan. Een zoo zonderlinge samenvoeging als wij nu te verwerken krijgen van voortdu rende vre des verzekeringen met scheldpartijen heeft zelfs het door de wol geverfde Europa zeker nog nimmer ten beste gegeven. De oorlogsangst is verdwenen, verwarring heeft haar plaats heroverd. Toch voelt men dat zij in dezen vorm niet lang kan voortduren. Er zijn zelfs al oogenblikken geweest waarin zij een lachwekkenden kant kreeg.vooral toen Duitsche en Britsche leiders elkaar gingen vertellen dat zij wel elkaar maar niet eikaars toekomstige opvolgers vertrouwden. Dit staal tje van „vooruitziend wantrouwen" heeft onge twijfeld het publiek in vele landen met verba zing vervuld, temeer omdat het zoozeer ge wend is dat regeeringsleiders hun eigen daden bezingen en dat de internationale politiek van dag tot dag. gevoerd wordt. De nieuwe uitbrei dingen der bewapening geven intusschen nieuw voedsel aan de achterdocht en de stem der volken schijnt wel afkeer van den oorlog maar nog steeds geen voldoenden krachtigen wil tot internationale beperking, laat staan vermin dering der bewapening te kunnen uiten. In dezen verwarden toestand is de zotte moordaanslag in de Duitsche ambassade te Parijs als een rampzalig incident gekomen. Woensdag is het jeugdige slachtoffer, de attaché Von Rat-h, gestorven en Donderdag stak men in Duitschland synagogen in brand, werden winkels en kantoren van Joden met steenen gebombardeerd en kwam het bericht- dat in Weenen vijfduizend Joden gearresteerd waren. Tot dusver is nog niet duidelijk, waarom. Omtrent de uitwerking van deze gebeurte nissen op de openbare meening in Engeland, in Amerika en trouwens ook in andere landen kan men weinig twijfel koesteren. Er zullen commentaren op verschijnen, vooral in de Amerikaansche pers maar ook in de Europee- sche, die in Duitschland tot nieuwe verwen- sehingen aan het adres van het buitenland zullen leiden. De uitwerking van den aanslag op de Europeesche sfeer is dus nieuwe verbit tering. Maar binnen een dag of tien zal die zijn uitgewerkt en als er dan geen volgende plotselinge aanleiding voor wederzijdsche ve nijnigheden komt zal men opnieuw over onderhandelingen en samenwerking gaan praten en schrijven. Zoo is het nu al jaren lang, met voortdurende „ups and downs", met stijgingen die naar beter verhoudingen schij nen te voeren tot telkens inzinkingen die hoop weer blijken te vernietigen. Het is of de duivel ermee speelt. Laat ik liever zeggen: het is de duivel die ermee speelt. Alleen brachten de laatste dagen voor München en de dag van München zelf hem dien grooten tegenslag: dat bleek dat de geestdrift der volken voor den oorlog dood is. Kan die geestdrift herleven? Dat geloof ik niet. Op het nieuwe phenomeen in Europa: de afkeer van den oorlog die geen veronder stelling meer is maar een gebleken feit, moet zich op dit oogenblik al onze hoop wel ves tigen. Die afkeer beteekent een zware rem mende kracht op iedere beslissende bewe ging ten kwade, op iedere actie die naar den oorlog zou kunnen voeren. En nu is het wel verschrikkelijk onlogisch dat men desondanks de bewapeningen in versneld tempo blijft uitbreiden, maar logica is niet de maatstaf die men aan de internationale gebeurtenissen kan aanleggen. Men is, duidelijker dan ooit in de laatste ja ren het geval was, op een dood punt in den loop der gebeurtenissen aangeland. Een „deadlock" noemt de Engelschman dat. Men spreekt niet meer van Europeesch oorlogsgevaar, maar staat stil en weet niet, wat nu gebeuren moet. Een interventie ten goede van de zijde van Roosevelt, of van gekroonde staatshoofden in Europa, zou wellicht heilzame wonderen kunnen doen. Is het vreemd, iets dergelijks' binnenkort te verwachten? Waarom zou het dat zijn. Vreemder dan nu kan de toestand niet worden. En hij biedt zulke goede kansen! Ondanks alles R. P. Wisselende stemmingen op de gr oentcnveilin g. Aardbeien in November. De aanvoeren der verschillende producten bleven gedurende de week van 49 Novem ber vrijwel op hetzelfde peil als vorige week. Deze overeenstemming was echter niet aan wezig wat den handel betreft, daar in dit op zicht nogal wisselingen waren te constateer en, Zoo kenmerkte de handel zich aan het einde der vorige week door een stugge stemming voor die producten, waarvan nog flinke voor raden aanwezig waren. De aandacht gold spe ciaal de artikelen met beperkt aanbod. Maan dag daarentegen was de inzet weer heel wat beter met vlotten handel, zoodat de prijzen zich weer aardig herstelden. Later volgde voor de meeste producten een sterke inzin king. Het aanbod van bloemkool was in de af- geloopen week niet al te ruim. zoodat voor ae beste soorten prijzen van 1012 ct. per stuk werden besteed. Het verloop van den spruitenhandel was op de veiling van Woensdag minder gunstig gestemd, doch de vorige dagen werden wegens zeer veel belangstelling goede prijzen be steed. De noteeringen varieerden naar ver houding en soort van 10—20 ct. per K.G., wel ke prijs zich bij een flauwer handel tot heel wat minder moest beperken. Boerekool heeft om betere prijzen te maken het weer nog niet mee. De noteeringen die meestal wisselen van 3—5 ct. per K.G. moesten bij grootere aanvoeren nog een veer laten en liepen op de veiling van Woensdag terug tot van- l'/sr ct. per K.G. Van de boonen zijn het nog enkele partij t-jes kassnijboonen, die voor goede prijzen worden afgenomen. Nu de oogst echter ten einde loopt komen wegens verschil van kwa liteit nog al wisselende noteeringen voor, die soms verschillen van 1548 ct. per K.G. Het zelfde geldt ook voor spinazie, die verhan deld werd van 451.35 per kist. Andijvie van goede kwaliteit is geregeld behoorlijk te verkoopen. Besteed werd naar soort zoo on geveer van f 12,50 per 100 stuks. Maandaj j.l. kwamen nog partijen voor. waarvan de prijs tot f 3.80 opliep. Met bospeen wil het nog heelemaal niet. De nog steeds groote aanvoer drukt de toch al lage prijzen en geeft nog weinig uitzicht op herstel. Tomaten had den een willigen handel. Nu echter het aan bod inkrimpt wordt van een beteren prijs niet zooveel geprofiteerd. Naar soort stonden de noteeringen deze week van 1025 ct. per K.G. Het aanbod van prei is thans ook van beduidenden omvang, daar dit product gesta dig meer los komt. De noteeringen schom melen van 23Vs ct. per K.G. Behalve knol len. die tot dusverre nog al prijshoudend zijn met noteeringen van 26 ct. zijn de andere soorten soepgroenten laag in prijs. In de fruitafdeeling ondergingen de druiven geen enkele verandering in prijs en bewogen zich op een peil van 2032 ct. per K.G. Aardbeien die nog werden aangeboden, maakten prijzen van 30—40 ct. per doosje. Nog enkele partij tjes meloenen (Annanas) werden afgenomen voor 810 ct. per stuk. De trekking van de Beverwijksche Paardenverloling. De gelukstrommels draaien. Donderdagavond werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" in de Breestraat de trekking gehouden van de zevende paardenverloting, met toestemming van den Minister van Justitie georganiseerd door de Harddraverij vereeniging „Prins Bernhard". Deze gebeurtenis trekt steeds zeer groote belangstelling en reeds in den vooravond heerschte in de Breestraat een stemming die er op wijst, dat een bijzondere gebeurtenis te wachten staat. Ook nu was dat weer het geval. De lotenverkoopers waren in den vooravond druk in de weer de laatste loten aan den man en aan de vrouw te brengen. Zij werden in deze verkoopactie ge steund door den bekenden geluidswagen die een propagandawoord liet hooren, benevens vroolijke gramofoonmuziek. De beide hard dravers „Rose Morgan" en „Betty Worthy", die als hoofdprijzen voor deze verloting waren uitgeloofd, liepen achter den wagen en menige begeerige blik werd op de fraaie dieren gewor pen. Tegen 8 uur vulde de veilingzaal zich met belangstellenden die natuurlijk allen waren gekomen om een lonkje op te vangen van Fortuna. Ook buiten hadden zeer vele belangstellen den zich rondom den geluidswagen verzameld Zij konden door middel van de geluidsinstal latie het verloop der trekking uitstekend vol gen. Alvorens de gelukstrommels gingen draaien heeft de voorzitter van de harddraverijver- eeniging, de heer A. Blom Hz. een kort ope ningswoord gesproken, waarin hij onder luid applaus kon mededeeien, dat de geheele lotenvoorraad van 12000 stuks was uitver kocht. Spr. gaf hierover zijn groote voldoening te kennen vooral omdat van de opbrengst een som van f 900 kan worden afgestaan voor liefdadige doeleinden. Tenslotte huldigde de voorzitter zijn medebestuurslid den heer Rus, want dank zij diens groote werkkracht kon den de omvangrijke voorbereidingen voor deze verloting tot een goed einde worden gebracht. De niet-prijswinnaars wilde spr reeds bij voorbaat troosten met de gedachte, dat zij door het koopen van hun loten in ieder ge val hadden bijgedragen aan een liefdadig doel. Onder d-e gebruikelijke spanning nam hier na de trekking onder leiding van notaris mr. A. Moens een aanvang. Het eerste geluks nummer, dat uit de bus kwam was 3755, waar op een jubileumbord als prijs viel. Daarna volgde een beschuitdoos op no. 1728. Gerui- men tijd brachten degenen, die de geluksnum mers uit de bussen trokken, lagere prijzen te voorschijn, tot dat tegen half tien op no. 120 een veulen werd uitgeloot. Reeds aanstonds bleek, dat de winnaar in Beverwijk woon achtig was. Korten tijd later volgden de vijfde en de zevende prijs, een naaimachine en een heerenrijwiel. Nog voor de pauze kwam de hoofdprijs uit de bus. Daarvoor wes getrokken het lot no. 5666. De houder van dit lot wonende te Bever wijk, kwam derhalve in het bezit van de harddraver Rose Morgan met sulky en tuig, tenzij de gelukkige winnaar de voorkeur geeft aan het ontvangen van een bedrag van duizend gulden. De vermoedens waren sterk, dat hij deze transactie wel zou verliezen. Na de rustpoos viel de tweede prijs, de. harddraver Betty Worthy, op no. 11995. Op den laatsten prijs een koekschaal, viel tevens het als premie uitgeloofde electrische scheerapparaat. aangeboden door den heer Klaver van „Bellevue". Het lotnummer voor dezen prijs was 5903. Hoewel de spanning natuurlijk minder werd naarmate de hooge prijzen uit de trommels verdwenen, bleef het publiek toch vol belang stelling het verloop van de trekking volgen. Na afloop dankte de heer Blom notaris Moéns voor het vlotte verloop van deze voor de harddraverij vereeniging en voor Beverwijk zoo belangrijke gebeurtenis. Hiermede be hoorde de zevende paardenverloting tot het verleden Wij laten hier nog eenige bijzonderheden volgen: Chronologische volgorde van de trek king der hoofdprijzen: 9.25 uur eerste prijs; 9.30 uur vijfde prijs; 9.32 uur zevende prijs; 9.45 uur eerste prijs; 9.o2 uur zesde prijs, 10.05 uur vierde prijs; 10.20 uur tweede prijs. De vijf voornaamste prijzen vielen op on derstaande nummers: 5666 harddraver met sulky en tuig. 11995 harddraver. 120 veulen. 11394 veulen. 11389 naaimachine. 3594 damesrijwiel. 3860 heerenrijwiel. 3394 leeslamp. 5857 theemeubel. 11803 haardstoeltje. De prijzen kunnen gedurende de maand Novembér dagelijks van 57 uur tegen af gifte van het lot worden afgehaald. Openbare Verkoo pingen. In het Kennemer-Theater zijn gistermiddag ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het openbaar verkocht: 3 woor.nuizen met erf en aanhoorigheden aan den Romerkerkweg nos. 105, 107 en 109, samen groot 601 M2. Opgeboden door Stapel q.q., Haarlem f 6800. Gernijnd door dezelfde op f 1. Totaal f 6801. 2 woonhuizen met erf en aanhoorigheden aan. de Zeestraat nos. 385 en 387, samen groot 381 M2. Elk perceel verhuurd voor f 6 per week. Opgeboden door Stapel q.q. Haarlem f 6400. Gemijnd door dezelfde op f 1. Totaal f 6401. Een woon- en winkelhuis met erf aan de Ko ningstraat 38, groot 122 M2. Opgeboden, door Jaapies q.q. tot f 1950. Niet gemijnd. Een dubbel woonhuis met schuur en erf te Heemskerk, Rijksstraatweg nos. 148 en 150, groot 16 Are en 20 c.A, Eigendom van den heer J. Kloes. Opgeboden door D. Sinnige, Heemskerk, tot f,2250. Gemijnd door Klokma, Heemskerk op f 10. In totaal f 2260. 2 perceelen wei- of hooiland in de Wijker- broek, nabij den St. Aagtendijk, samen groot 5.03 H.A. Opgeboden door Sintenie,- Santpoort, tot f 12475. Niet gemijnd. Nijvere handen vonden Donderdagmiddag in het veilinggebouw „Centrum" te Beverwijk vele uren werk, toen 1300 zakken moesten worden gevuld met allerlei lekkernijen, bestemd om te worden uitgereikt aan de deelnemers van den Sint Maarten-optocht, die hedenavond door de Beverwijksche straten zal trekken. Een beeld uit de film „Verwaarloosde Jeugd". (Kcnnemer Theater, Beverwijk.) Voor de twintigste maal herdenkt de we reld den elfden November 1918. Wij houden allemaal van ronde getallen. De tiende herdenking was dus wat extra's en deze twintigste is het opnieuw. Over vijf jaar zal het zilveren jubileum van den wapenstil stand gevierd worden met een bizonderen overvloed van toespraken, herdenkingsarti kelen, films en foto's. Ik hoop het tenminste Want als er dan een stemming tot viering zal zijn, zal dat beteekenen dat althans een kwarteeuw genoeg is geweest om de wegen van het gezonde verstand weer te bereiken nadat tweeënvijftig maanden oorlog hun tracé hadden uitgewischt. De huidige verwar ring en bewapeningsrazernij kunnen moeilijk nog vijf jaar voortduren. Dat is een hoopvolle gedachte. En er is nu pas gebleken, dat er geen enthousiasme voor Europeesche oorlo gen meer is. Dat is eén nog hoopvoller ge dachte. Niet vruchteloos is er dan toch zoo veel jaren lang tegen het Beest en tegen laks heid en scepticisme, tegen den Dood en voor het Leven gestreden. Maar we zijn er nog lang niet. Het gaat langzaam. Op dien elfden November 1918, toen een golf van blijdschap door de massaas der overlevenden ging overlevenden van de gruwelijkste slachting, die ooit was geschied en die meer dan tien millioen jonge levens had vernietigd vermoedde niemand hoe de twintigste herdenkingsdag zou zijn. Burger oorlog in Spanje sinds jaren. Oorlog tusschen Japan en China sinds jaren. Opstand in Pa lestina. Jodenpogrom in Duitschland. Emi granten en vluchtelingen, meer-endeels Joden, in heel Europa. Ontwrichte internationale handel. Millioenen werkloozen. Haat en wan trouwen tusschen verscheidene groote mo gendheden, zij het dan vermengd met pogingen tot toenadering. En voor de rest: wapen stilstand. Ja, wapenstilstand. Net als op 11 November 1918. Verder zijn we nog niet gekomen. De vredesverdragen, die acht maanden na dien datum gesloten werden, waren onmo gelijke misbaksels. Ik behoef dat niet nog eens toe te lichten. Men is nog steeds bezig ze te niet te doen Het is voor een groot deel ge schied zonder hervatting van de twintig jaar geleden gestaakte vijandelijkheden. Maar de wapens zijn vernieuwd en hoe! Ze zijn uit gebreid, worden nog steeds uitgebreid. En hoe! En ze zijn nog veel gemeener en geraf fineerder geworden. Vooral in de beide genres die in 19141918, ofschoon zij toen al tien duizenden slachtoffers eischten, nog maar in heel primitieven vorm voor 't eerst werden toe past: het vliegtuig en het chemische wapen: het gifgas. Dit laatste vooral is evenwel voor den oorlogsgod Mars een tweesnijdend zwaard gebleken. Het is zoo intens gemeen dat ieder een zijn laagheid en afschuwelijkheid begre pen en Mars' ware inborst daarmee herkend heeft. En dan het vliegtuig! De bommen werper, die „de verdediging van huis en haard" door den uitrukkend-en strijder tot een historische fictie heeft gemaakt! Ieder weet, als hij ooit genoopt mocht worden tot oprukken in een nieuwen Europeeschen oorlog, dat hij vrouwen en kinderen onbe schermd achterlaat, dat hun Noodlot straks hoog over zijn hoofd zal suizen hun onder gang tegemoet Daarom waren er geen bloemen meer in de geweerloopen, zooals in 1914, daarom was er geen gejuich meer bij het voorbij trekken der troepen, daarom was er geen heldhaftig gezangdaarom was er niets dan droef! heid en naargeestige stemming en afgrijzen toen in die laatste Septemberdagen van dl' jaar gedeeltelijke mobilisaties alom Europa plaats hadden. Die Septemberdagen hebben velen tot een andere ontdekking geleid. Er waren menschen die het allang beseften, maar hun aantal werd Goddank met velen vermeerderd, èn daar waren zelfs staatslieden bij. Zij ontdek, ten eindelijk voor zichzelf, dat als men vrede wil men dien niet kan afwachten,maar ervoor moet werken. Dit werken kan zich niet be palen tot het ontwerpen van kunstige juridl- sche regelingen, die zeer logisch in elkaar zitten, en het sluiten van schoon-geformu- leerde verdragen met groote zegels eraan. Want de juridische concepten zullen veron! achtzaamd en de verdragen verscheurd wor den, zooals wij al zoo tallooze malen hebben zien gebeuren, als de menschheid niet eerst rijp voor hun toepassing en aanvaarding is gemaakt. Dat is een zware taak. Dat is de schepping van een nieuwe gedachtenwereld, waarin de oorlog tusschen de volken voorgoed is geschandvlekt, ontdaan van zijn oude glo rie, geminacht en verworpen als een bar- baarsche herinnering. Wij zijn gevorderd op dien weg, ondanks alle onrecht en alle wantoestanden van het Heden. Zij die alleen het kwade kunnen onderscheiden en niet zien dat daarnevens toch het goede groeit zijn de zwartgalligen en ontmoedigden. Van hen zal het nooit kunnen komen, zoolang zij zoo blijven. Zij missen den moed en den levenslust die alleen tot schep ping van groote nieuwe dingen in staat zijn. Internationaal Recht blijft het doel, Maar men zal het eerst kunnen codificeeren als de bodem er rijp voor is. Dien bodem te bewer ken is de groote moeilijke t-aak. En daarbij moet naar het begrijpen van alle andere volken, naar sympathie met hun moeilijkheden en beproevingen, naar erkenning van hun verdiensten gestreefd worden. Begrijpen zij, die niet aarzelen over gansche volken te oor- deelen hen en de omstandigheden waarin zij leven goed? Begrijpen die volken ons? Even weinig. Maar dat moet en kan verbeteren. Nu, op 11 November 1938, herdenken wij den wapenstilstand en leven nog zelf.... in wapenstilstand. R.P, OUDEN VAN DAGEN. Voor de ouden van dagen werd Donderdag avond in het K.S.A.-gebouw een z.g. bonte avond gegeven. Toen de voorzitter van het comité de heer Van Benthem de oudjes wel kom heette, was het K.S.A.-gebouw tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden. Verder was de avond gevuld met een aardig afwisselend programma: o.a. trad op: een dubbel mannenkwartet, een vijftal mond- accordeonisten en en een kleine accordeon virtuoos. Vervolgens eenige declamaties van mevr. Van Lieshout en de heer F. Wentink. Het hoogtepunt vormde echter de film. Hier in was de goedgeslaagde reis van den afge- loopen zomer nog eens in beeld gebracht HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochavon, Vanc. n. Rott. p. 9 Beachy Hd. Narenta, Swansea p. Vancr. 5 v. Cristobal. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 9 te Porti. (O.). Spaarndam, Rott. n. Galveston 9 v. Ant werpen p. 10 (v.m.) Vlissingen. Beemsterdijk, Rott. n. Tampico 9 te Vera Cruz. Lochgoil, Rott. n. Vanc. 8 te Cristobal. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 9 v. Hamburg n. Rott. Gaasterkerk (thuisr.) 10 te Hongkong. Meerkerk (uitr.) 9 v. Manilla. KON NED STOOMBOOT MIJ Oberon, Piraeus n. Amst. 10, 60 mijl Z.W. van Dungeness. Achilles, 10 v. Varna te Bourgas. Mars, 10 v. Oran te Genua. Costa Rica, vertr. 11 (4 nan.) v. Amsterdam naar West-Indië. Aurora, Amst. n. Lissabon p. 8 Ouessant. Simon Bolivar, 10 v. Amst. n. Hamburg. Juno, 10 v. Amst. n. Rott. Luna, 10 v. Amst. n. W.-Indië. Douro, 8 v. Pto. Barrios n. Curasao. Fauna, 10 v. Yerakini te Lixuri. Poseidon, Venetië n. Amst. 10, 110 mijl ZW. van Ouessant. Tiberius, 10 van Mutzuna te Volo. Bennekom, 8 v. Tocopilla n. Arica. Achilles, 9 v. Varna n. Bourgas. Hercules, Tel Aviv n. Amst. p. 9 Finisterre Irene, 9 van Civita Vecchia n. Napels. Merope, Palermo n. Amst. p. 9 Ouessant. Pygmalion, 9 v. Malta n. Piraeus. Saturnus, Bourgas n. Amst. 10 te Antwerpen. Socrates, Izmir n. Amst. p. 10 Finisterre Triton, Constantza n. Amst. p. 9 Finisterre. Vulcanus, 10 v. Hamburg n. Amst. Konigsau (charter) 9 v. Rott. te Amst. Orpheus, Amst. n. Pasajes p. 9 Dungeness, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 10 te Fremantle. Almkerk (uitr.) 9 van Navalakhi. HALCYON LIJN. Maasburg, 10 v. Vlaardingen n. Pepel. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 9 v. Bahia. Eemland (thuisr.) 10 van Bahia. Waterland (uitr.) 10 te Santos. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Deucalion, Japan n. Rott. 7 v. Casabl. Polydorus, 9 v. Batavia en Amst. te Londen. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 9 te Londen Radnorshire, Dairen n. Amst. 7 v. Manilla. Memnon, Japan n. Rott. 9 Singapore. Gleniffer, Japan n. Rott. 9 v. Port Said. Antilochus, Rott. n. Japan 10 v. Suez. City of Bagdad, Saigon n; Rott, vertr. 12 van Londen. Glenbeg, 7 v. Taku Bar n. Rott. Bengloe, Japan n. Rott. via Londen p. 10 Beachy Head. Polyphemus, Amst. n. Java p. 10 Gibraltar. Benvorlich, Hongkong n. Rott. 9 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisr.) 10 te Londen. Blitar (uitr.) p. 9 Pt. de Galle. Kedoe (thuisr.) 9 v. Liverpool. Sitoebondo (uitr.) 10 v. Suez. Dempo, 10 v. Rott. te Batavia. Kota Inteif, 9 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) 11 v. Suez. Bintang tuitr.) 9 van Singapore. Tajandoen (uitr.) 9 v. Sabang. j Salabangka (thuisr.) 10 van Suez, i Moena, 10 van Batavia te Amsterdam. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) p. 9 Ouessant 11 (v.m.) verw. WLJKLIJN. Zonnewijk, Boston (Mass. n. Rott. 8 730 m W. van Valentia, 12 verw AANGEKOMEN. 9 November: Boschfontein m.s. Zuid Afrika 10 November: Weichsel s.s. Trangsund Moena s.s. Ned. Indië Ransdorp m.s. Hoboken Mercurius s.s. Skoghall Bilton s.s. New Castle Berta s.s. Kramfors Kotkas s.s. Onego VERTROKKEN. 9 November: Agnita m.s. Curacao Westlaan m.s. Plymouth Rhein s.s. Hamburg- Theseus s.s. Kopenhagen Pass of Balmaha s.s. Avonmouth Rigel m.s. New Castle Vtoraya Pyatiletka m.s. Leningrad St. Annaland s.s. New Castle Chevychase s.s. New Castle 10 November: Samlanes s.s. Gr Yarmouth Drenkelingen opgepikt Het gisteren van Huil aangekomen Ned s.s. Vechtstroom rapporteerde bij aankomst alhier, van een motorboot, welke op de rivier de Humber met schroefschade hulpeloos rond dreef eenige personen, w.o. man, vrouw en kinderen te hebben opgepikt. Op de reede van Huil heeft de „Vechtstroom" deze menschen met motorboot weer aan een loodsboot over geleverd. Jlotorschade. Het Woensdagmiddag van Londen naar Amsterdam gepasseerde m.s. „Cabo" krees ter hoogte van Zij kanaal A motorschade. Ter assistentie is daarvoor van Amsterdam een sleepboot gekomen om het naar de hoofdstaa te sleepen, waar het ter afdoende reparatie in één der droogdokken werd opgenomen. Engelsche trawlers voor den sloop- De scheepswerf De Koophandel te Nieuw Lekkerland heeft in Engeland drie trawlers aangekocht voor den sloop, öez® vaartuigen zijn inmiddels door de sleepoooi. Fairplay H van Gr. Yarmouth in de oe« stemmingshaven aangebracht.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2