I. C. HAAN /^nti-semitische actie in Duitschland fel opgelaaid. Serlijnsche winkelstraten het tooneel van vreeselijke vernielingen. Alle Joden moeten Munchen verlaten. Levensmiddelengebrek dreigt in het Republikeinsche Spanje. LEIDSCHE WOLLEN DEKENS RADIO 'PROGRAMMA rtTTPA'G O" NOVEMBER 1938 De anti-semitische actie is gisteren in geheel Duitschland met volle kracht voortgezet. Uit alle deelen van het Rijk komen gelijkluidende berichten binnen over de demonstraties. Deze berichten spreken van brandende syna gogen, vernielde winkelruiten en koopwaar, winkelinrichtingen en gewelddadigheden tegen personen die met Joden schijnen te sympa- thiseeren. De geheele Joodsche handel in Duitschland schijnt lam gelegd. >eeds 10.000 arrestaties. Reuter gaf gistermiddag de volgende be drijving van het schouwspel, dat Berlijn in iên vroegen middag bood: In het deftige westen van Berlijn zijn de rüiten van honderden Joodsche winkels volko- □?n vergruizeld en het schijnt, dat geen enkel ifcelraam gespaard is. De Kurfürstendamm 'A eruit, alsof zich een luchtaanval of een wDie ontploffing heeft voorgedaan. 'öroote groepen menschen komen een kijk- U nemen in de wijken waar de verwoestin- ga zijn aangericht. Velen komen met auto ben, die overal ernstige verkeersopstop- W' veroorzaken. De vernieling is niet iBeea beperkt gebleven tot de hoofdstraten. 0$ de Joodsche winkels in zijstraten hebben >>t moeten ontgelden In enkele gevallen zijn c'e eigenaars der winkels in preventieve hech tenis genomen „om hun veiligheid te waar- torgen". r te Berlijn nog twee synagogen m zijn gestoken, zijn in totaal negen van •7Üsynagogen in de hoofdstad aan de anti- piüsche actie ten offer gevallen. Over het ontstaan der branden wordt verno- E:D.dat groepen jongelieden zich 'smorgens "j-J de verschillende Joodsche kerken bega- gn,waar zij de banken en het houtwerk langs ie muren met benzine begoten, waarna zij een brand er in staken. Dit verklaart de snel- l waarmede het vuur zich uitbreidde en het kwam, dat de brandhaarden zoo'n hitte uitstraalden. De troepen jongelie- maakten zich gereed vanmorgen hetzelf de lot te bereiden aan de synagoge in de jfimchnerstrasse in de Schoenebergwijk, :;eneen kapitein van de politie arriveerde, die cm 'oetoogers aanraadde dit gebouw te sparen .-jKiat er twee woonhuizen dicht bij stonden c':e door het vuur zouden kunnen worden aan- E'ast". In den loop van den middag werd de vol- proclamatie van minister Goebbels fckend gemaakt: ,De gerechtvaardigde en begrijpelijke lerontwaarcliging van het Duitsche volk oyer den laf f en Joodschen sluipmoord op een Duitschdiplomaat te Parijs heeft zich in den «igeloopen nacht op groote schaal gelucht, h talrijke steden en dorpen zijn daden van ifrgelding tegen Joodsche gebouwen en zaken Tfrricht. Aan de geheele bevolking wordt thans de strenge eisch gesteld, dat van alle verdere demonstraties en acties tegen de Joden onmiddellijk wordt afgezien. Het definitieve antwoord op Cen Joodschen aanslag te Parijs zal den Joden gegeven 'worden langs den weg van wetgeving en verordening." Woeste tooneelen. deze vermaning werden de plunde rden voortgezet. Langs den Kurfürsten- t&m en de aangrenzende straten trokken iicepen van vier tot vijf jongelieden, gewa ad met houten hamers en ijzeren staven. voltooiden de plundering der Joodsche trkels onder het geroep van Juda verrecke" Mood aan de Joden"'. Een zwijgende me- -ite slaat de betoogers gade. Ook de Jood- de koffiehuizen zijn geplunderd. Men drong zelfs in de bovenverdie ping der winkelmagazijnen door, waarna de goederen door de vensters op straat werden geworpen. Later trachtte de politie tusschenheide te tonen, doch zij had geen succes, h sommige straten in het westen van *'Hjn zijn zelfs meubelen en piano's uit de hiages gehaald en op straat geworpen. Ver- 'vr zijn ook de ruiten ingeslagen van den Kowroom van de Fransche automomielen- a'oriek Citroën aan de Kurfürstendamm, ^arvan de directeur een Duitscher is. Ook jjjn groote verwoestingen aangericht in een congaarsch restaurant aan den Kurfürsten- welks eigenaar een Hongaar is. ^5 synagoge te Spandau is in brand gesto- B'j bet vallen van den avond zijn de be dingen nog heftiger geworden. Er speel- zich tooneelen af, zooals men ze op den ^iürstendamm niet gezien heeft. Het centrum der operaties is over gebracht naar de wijk der confectie zaken, Heele troepen drongen de buizen binnen en vernielden alle ra- Men. Rinkelend vielen de scherven °Pstraat, sommige straten zijn er als bet ware mede overdekt. &i menigte van honderden personen sloeg schouwspel onbewogen gade. Niettemin -men op menig gelaat een uitdrukking •2 nauw verholen af keuring lezen. «n nader Reuterbericht meldt: Donder- dav°Qd zijn uit alle deelen van Duitsch- berichten binnengekomen over het ver ben van synagoges en het vernielen van toe zaken 0.a. zijn in de volgende ste- synagoges in brand gestoken: Stettin, 'tovm Essen, Dusseldorp, Krefeld, Cott- endenburg, offenburg en Aberswalde. Jwdsche winkelzaken zijn verwoest van ^mngsbergen, in het uiterste Noord-Oosten af, tot in de steden van Zuid-West Duitsch land. Donderdagavond waren in :t Westelijk deel van Berlijn de plunderingen in vollen gang. In de Tauentzienstrasse, een bekend winkel centrum, stond een groote menigte te kijken naar hoeden en jassen, die van de tweede ver dieping van een groote winkelzaak naar be neden werden geworpen. Sommige kijkers hielpen zichzelf aan wat zij van hun gading- dachten. Niemand is toegestaan foto's te maken van de vernielingen, vertegenwoordigers van Lon- aensche bladen, die dat toch deden werden gearresteerd, doch later in vrijheid gesteld. Te Frankfort a. d. Alain is niet één Joodsche winkel gespaard gebleven. Zelfs particuliere woningen moesten het ontgelden. Meubelstukken werden uit de ramen geworpen. De demonstraties te Frankfort hiel den op, nadat de proclamatie van Goebbels was ontvangen. Ook in Unter den Linden en in de Fried- richstrasse werden opnieuw vernielingen aangericht. De politie bevond zich in de nabijheid, doch hield zich bezig met het verkeer. Onder de beschadigde winkels in Unter den Linden bevinden zich ook de toonzalen van Ford. Later in den avond meldde Reuter, dat de politie te Berlijn versterking had gekregen en den toestand meester scheen te zijn. Het beroep van Goebbels werd in-'den loop van den avond nogmaals per radio uitgezonden. Een medewerker van United Press, die zich in de Friederichstrasse bevond, kon zich slechts met moeite een weg door de menigte banen die voor de winkels stond, waar schreeuwers bezig waren het- meubilair en de koopwaren aan splinters te slaan. De journa list volgde een politieagent op den voet en constateerde, dat deze niet intervenieerde. De politieagent bepaalde zich slechts tot het toezien of er geen plunderaars onder waren. In de Joodsche wijk, zooals de Grenadier straat en de Dragonderstraat, zag de journa list groepen met bijlen, die de ijzeren rol luiken vernielden en in de straten vuren ont staken, die gevoed werden met de Hebreeuw- sche heilige boeken en ritueele tapijten die uit de synagogen op straat werden geslingerd. De verslaggever trad een kleine synagoge op een tweede verdieping gelegen binnen en zag hoe daarbinnen letterlijk alles vernield was.Automobielen met hoogere politieambte naren arriveerden, die het district in civiel doorkruisten doch geen aanstalten maakten om de menigte in bedwang- te krijgen. Meer dan een 12-tal camions met Joden werden naar het hoofdbureau van politie op de Alexanderplatz ge bracht, waar een opgewonden menigte van meer dan 2000 menschen stond opgesteld, terwijl zij riepen: Stuur ze naar Palestina, zet ze over de grens". Terwijl de trucks met Joden aan kwamen reden andere wagens met Joden onder politie-escorte van de Alexanderplatz weg naar een onbe kende bestemming Volgens United Press is het nauwe lijks te verwachten dat de assurantie maatschappijen de aangerichte schade zullen vergoeden. In de juristische kringen te Berlijn wordt aangenomen dat de assurantiemaatschappijen de schade niet zullen behoeven te betalen daar de schade te wijten is aan „force majeur". De schade zelf wordt op vele millioenen mark geschat. Eigenaars van de groote Leipziger kleeding- magazijnen Bamberger en Herz, wier fabrie ken in den nacht afbrandden, zijn beschuldigd van brandstichting en verzekeringsbedro[ gearresteerd. Verklaard wordt dat zij getracht zouden hebben uit de demonstraties geld te slaan en of wel zelf, of door middel van an deren de gebouwen in brand staken om daar zij hun zaken niet voort konden zetten ten minste de verzekeringspremies te in nen. Massa-arrestatie. Naar Reuter uit Weenen verneemt zijn alle synagogen daar verwoest met slechts één uitzondering in het centrum der stad. Naar verluidt is in al de vernielde Joodsche gebeds huizen de brand met behulp van brandbommen verwekt. De arrestatie van Joden gaat voort. Alle mannelijke Joden beneden zestig jaar, die men ontmoet op straat, in trams en zelfs in de woningen, die door de politie, welke door SS-lieden wordt bijgestaan, doorzocht wor den, worden in arrest gesteld Naar verluidt zijn alle Joden in de bosschen bij Weenen gevlucht om aan arrestatie te ontkomen. Er zijn geen officieele getallen uit gegeven omtrent het aantal arresta ties, het wordt echter geraamd op minstens 10.000. Naar verluidt zullen de gearresteerde joden worden overgebracht naar een nieuw Oosten- rij ksch concentratiekamp in de steengroeven van Mauthausen. Ook zijn alle Joden die gisterochtend voor het Britsche consulaat wachtten op visa om te emigreeren gearesteerd. Vele gearresteerde Joden werden mishan deld waarna zij naar de verwoeste synagogen zijn gebracht waar hun opgedragen werd de puinhopen op te ruimen. Naar gemeld wordt hebben zich gisterochtend sedert het begin der betoogingen 22 Joden van het leven be roofd. Betrouwbare berichten waarvan de beves tiging echter niet kon worden verkregen mel den aldus United Press dat twee Joden gisteren in twee niet nader aangeduide ste den, werden doodgeschoten, echter zou zulks niet te Berlijn geschied zijn. Een geval zou zich, zoo wordt gemeld,voorgedaan hebben bij een botsing in een Joodsch kamp De Joodsche bankier Karl Kramer en diens echtgenoote hebben te München zelfmoord gepleegd door uit het raam van hun hotel te springen. Joden moeten München verlaten. Alle Joden te München hebben volgens Havas zich gisteravond vóór zes uur bij de politiebureaux moeten aanmelden en er de sleutels moeten afgeven van hun woningen en garages. Voorts werd him 48 uur gegeven om München te verlaten. Deze 48 uur zijn op 10 November des middags om vier uur ingegaan. Vele Joden hebben hun woningen en ho telkamers moeten verlaten. Regeering beraadslaagt over nieuwe maatregelen. Verscheidene leden der regeering, o.a. Hitier, Goering, Hess, Goebbels en Von Ribbentrop zijn gisteravond bijeengekomen om maatregelen te beramen, welke tegen de Joden zul len worden genomen. Verwacht wordt, dat deze maatre gelen vandaag zullen worden afge kondigd. In officieele kringen ge looft men, dat zij zeer streng zullen zijn. Een ambenaar van 't ministerie van pro paganda heeft de pers heden medegedeeld: „Het is juist, dat het ministerie van pro paganda de verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen op zich genomen heeft. Het aantal Joden, die voor hun eigen veiligheid in hechtenis genomen zijn, is niet bekend. Het zal later gepubliceerd worden De politie is bij de spontane betoogingen tegen de Jood sche winkels niet tusschenbeide gekomen". Voorts verklaarde een verantwoordelijk amb tenaar van het ministerie, dat het juist is, dat het ministerie van propaganda de ver antwoordelijkheid op zich neemt voor de ge beurtenissen, maar, aldus voegde hij hieraan toe, het ministerie van propaganda hebben geen mededeelingen bereikt over plunderin gen van Joodsche zaken. De politie zal in ge vallen van plundering zeer zeker zijn opge treden. In politieke kringen toont men zich overigens zeer gereserveerd. Men wacht thans op de wetten en verordeningen, die Goebbels m zijn oproep heeft aangekondigd. Niettemin kent men in zekere Duitsche kringen den ge beurtenissen „historische beteekenis" toe Men zegt zelfs wel, dat zij haar weerslag in de geheele wereld zullen hebben. In diezelfde kringen verklaart men, dat in verband met den aanslag te Parijs het Joodsche probleem voortaan geen zuiver Duitsch, maar een in ternationaal vraagstuk is geworden, dat elk land zal hebben op te lossen. Tot dusverre heeft men in politieke kringen deze opvatting niet met zooveel stelligheid tot uiting gebracht. Joodsche eigendommen in beslag genomen. Volgens de bevelen van de hoofkwartieren van de Nationaal-Socialistlsche partij te Weenen zijn de ambtenaren begonnen met de goederen uit een aantal Joodsche winkels in beslag te nemen, die nog niet in handen van ariërs waren overgegaan. Men veronderstelt, dat vele zaken daardoor getroffen werden. Een Nazi-functionaris zeide tot. een medewer ker van United Press: ,.Ja wij hebben een. aanvang gemaakt met het in beslag nemen, van goederen uit Joodsche winkels, omdat dit vroeger of later toch zou geschieden daar op eenige wijze gecompenseerd zal moeten wor den ten minste een deel van de schade, die de Joden jarenlang het Duitsche volk hebben aangedaan. De goederen worden tot verdere instructes opgeslagen." Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten ''Adv- Inyez. Med.) Regeering moet twee en een half mitlioen vluchtelingen voeden. GENèVE 7 November 1938. (Van onzen correspondent). EEN Geneefsch fascistisch pers-agent schap, dat met betrekking tot den Volkenbond slechts jobstijdingen pleegt weer te geven en voor het overige een stilzwijgende minachting voor al het Vol- kenbondswerk toont, heeft het dezer dagen openbaar gemaakte rapport der Volkenbonds deskundigen, die een onderzoek naar den toe stand der vluchtelingen in het nog onder regeeringsgezag staande gebied van Spanje ingesteld hadden, een ruime vermelding waardig gekeurd. Een voorbode van een Italiaanschen terug keer naar Genève? Helaas volstrekt niet. Wanneer „Telepress" aan het rapport bekend heid heeft gegeven, dan is dit slechts ge schied, omdat daaruit zoo overtuigend blijkt, hoe slecht het in het „roode Spanje" met de levensmiddelenvoorziening staat. Als nieuwe bijdrage tot de Italiaansche leer, dat de overwinning generaal Franco verzekerd is en niet lang meer kan uitblijven, was het rap port der Volkenbondsdeskundigen den Ge- neef schen fascisten blijkbaar zeer welkom. Inderdaad kan niet ontkend worden, dat Sir Denys Bray en Lawrence Webster, die in opdracht van den Volkenbondsraad en op verzoek der Spaansche regeering zelf een on derzoek naar den toestand der vluchtelingen in het republikeinschgezinde deel van Spanje hebben ingesteld, den zorgwekkenden toe stand inzake de levensmiddelenvoorziening voor de geheele burgerbevolking in dat deel van Spanje niet hebben verheimelijkt. Een geheim hebben zij daarbij echter zeker niet verraden. De aandrang, die in deze weken van de Spaansche autoriteiten tot hun geest verwanten en andere humaanvoelende bur gers van de andere staten is uitgegaan, om spoedig levensmiddelen ten bate van de kin deren te mogen ontvangen, maakte het reeds duidelijk, dat de Spaansche regeering den ko menden winter op het stuk der levensmidde lenvoorziening met- groote bezorgdheid tege moet ziet. Het rapport der twee Britsche deskundigen verraadt dus geen geheim, wanneer het ver klaart, „dat het geheele republikeinsche Spanje onder een uiterste armoede aan voe dingsmiddelen te lijden heeft". De heeren Bray en Webster schetsen, hoe de aan de be volking toegewezen dagelijksche bescheiden porties vaak slechts op papier bestaan en in werkelijkheid niet aanwezig zijn. Slechts de portie van 150 gram brood dagelijks schijnt overal steeds verzekerd. Ook eenige duurdere levensmiddelen, die de niet geheel onbemid delde burger tegen goed geld boven zijn da gelijksche portie kan koopen, ontbreken vaak geheel. Niet zelden staan de burgers van Barcelona uren lang op de vischmarkt te wachten om 100 gram visch te kunnen koo pen en moeten zij met geheel leege handen naar huis terugkeeren Desniettemin is het moreel der burgerbevolking nog bewonderens waardig gebleven. Doch de Britsche onder zoekers kunnen niet verzwijgen, dat de gevol gen van de onvoldoende voeding bij de arme klassen der bevolking duidelijk zichtbaar zijn en dat een aanmerkelijke achteruitgang van den gezondheidstoestand tengevolge van ondervoeding in den loop van den winter te vreezen is. Heel ernstig zal dan vooral het lot worden van de „vluchtelingen". Hieronder worden diegenen verstaan, die uit het door generaal Franco bezette gebied naar 't regeeringsge- trouwe gebied gevlucht zijn en hoegenaamd niet in staat zijn door arbeid iets te verdie nen. Vluchtelingen, die werken kunnen, wor den gewoon in de rijen der burgerbevolking opgenomen en niet langer als vluchtelingen beschouwd. „Vluchtelingen" in den boven aangeduiden zin van het woord zijn er thans in „regeerings-Spanje" ten getale van 2/2 millioen en de regeering vreest, dat dit aan tal in den loop van den winter nog tot 3 mil lioen zal aangroeien. Deze 2y2 millioen vluchtelingen (voor het overgroote gedeelte dus vrouwen, kinderen ouden van dagen en zieken) leven geheel van de liefdadigheid der regeering. Deze stelde er tot dusverre een eer in, dat alle Spanjaarden, uit welk deel van het land zij ook mogen komen, in het allen gemeenschappelijke va derland van de noodzakelijkste voedings middelen zouden worden vorozien. Veel is het niet, dat de regeering dezen 2y2 millioen vluchtelingen kan verstrekken. Doch als regel krijgen zij dagelijks toch levensmidde len ten bedrage van 2 peseta's met een totaal gewicht van 250 gram. Somtijds zijn bepaal de levensmiddelen echter zóó schaarsch, dat noch de burgerbevolking, noch de vluchte lingen hun dagelijksche portie kunnen ver krijgen. Dan krijgen de vluchtelingen voor het te kort schietende een beetje geld en moet zij maar zien, of zij daarvoor het een of ander kunnen koopen. Benijdenswaardig is de toestand dezer 2y2 millioen vluchtelingen zeker niet. Doch zij kunnen, dank zij de liefdadigheid der re geering, toch in het leven blijven. Het groote gevaar is echter, dat de rgeering in den ko menden winter niet langer in staat zal zijn aan de vluchtelingen hun 250 gram levens middelen dagelijks te doen toekomen. Indien geen hulp van buiten geboden zal worden, staat de hongerdood duizenden en duizenden hunner te wachten. De Britsche Volkenbondsdeskundigen den ken er niet aan de regeering van Barcelona een verwijt voor hun eventueele verandering van gedragslijn tegenover de vluchtelingen te maken. De komst van 2y2 millioen vluch telingen in het regeeringsgetrouwe gebied heeft de bevolking daarvan met ongeveer 25 pet. doen toenemen, met 25 pet. personen, die slechts een last voor de reeds zeer noodlijden de bevolking zijn. De regeering heeft desniet temin al het mogelijke gedaan, om deze on- gelukkigen van de noodige levensmiddelen te voorzien. Doch het is begrijpelijk, dat thans in het beslissende stadium van den strijd om het voortbestaan der republiek en bij den steeds toenemenden levensmiddelennood, de regeering ervoor zorgen wil, dat in de eerste plaats het leger en verder ook de arbeidende personen met hun gezinnen de noodzakelijke voedingsmiddelen zullen blijven verkrijgen. Wat er noodig is. inj E Volkenbondscommissie van onderzoek heeft met de Spaansche regeering over leg gepleegd, hoeveel levensmiddelen van buiten Spanje voor de vluchtelingen zouden moeten worden beschikbaar gesteld, opdat dezen, die ook van de regeering nog hulp zul len blijven ontvangen, niet zullen behoeven verhongeren. Bij dit overleg is men tot de slotsom gekomen, dat maandelijks levens middelen voor een gezamenlijk bedrag van 476000 pond sterling, dus ongeveer 4 millioen Nederlandsche guldens, door het buitenland zullen moeten worden beschikbaar gesteld. De Volkenbondsdeskundigen dieenen, dat in het belang van deze 2y2 millioen vluchtelin gen in Spanje geen tijd te verliezen is met deze steunactie. Zij vertrouwen erop. dat de particuliere organisaties, die reeds ten bate der vluchtelingen werkzaam zijn, nog meer gelden zullen kunnen bijeenbrengen. Doch het verreweg grootste gedeelte der levens middelen en der daarvoor bestemde gelden zal toch van de regeeringen moeten komen. De deskundigen spreken vooral de hoop uit naar schenkingen van groote hoeveelheden graan, gedroogde visch, afgeroomde melk en cacao. Mochten de schenkingen van levensmidde len beneden de waarde van 4 millioen gulden per maand blijven, dan zou de Spaansche re geering bereid zijn een leening te sluiten voor den aankoop van de ontbrekende levensmid delen. De leening zou dan in 10 a 15 jaar na beëindiging van den oorlog worden afge lost. Daar het echter zeer de vraag is, of de andere regeeringen en de banken wel veel vertrouwen in de aflossing eener leening, ook al zal deze door de bank van Spanje gewaar borgd worden, zullen hebben, zal op dezenweg vermoedelijk wel niet veel hulp te verwachten zijn. Regeeringen, die helpen willen, zullen vermoedelijk wel aan een open lijke schenking de voorkeur geven. De Volkenbondsdeskundigen wijzen in hun rapport erop, dat in Spanje voor de levens- middelenverdeeling aan de vluchtelingen reeds een afzonderlijke staatsdienst bestaat, zoodat geen bevaar behoeft geducht te wor den, dat de voor vluchtelingen bestemde vos dingsmiddelen niet bij de vluchtelingen, doch bij het leger of de gewone burgerbevolking zullen terecht komen. Intusschen zou de Spaansche regeering geenerelei bedenking er tegen hebben, dat een Volkenbondsbureau voor het toezicht op de verdeeling der levens middelen zou worden in het leven geroepen en in Spanje zou worden gevestigd. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Koning Leopold heeft griep. Niet tegenwoordig bij de plechtigheid aan het graf van den Onbekenden Soldaat. Daar Koning Leopold lijdende is aan een lich ten aanval van griep, heeft hij gisteravond niet deelgenomen aan de gala-bijeenkomst van de afdeeling Brussel van de Belgische Journalis- tenvereeniging en zal hij heden ook niet de plechtigheid bij het Graf van den Onbekenden Soldaat bijwonen. Barteljorisstraat 39—41 Haarlem, Tel. 10250, Opger. 1833 (Adv. ingez. Meaj ZATERDAG 12 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist (1.00—1.20 Gramo foonmuziek) 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 2.40 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Berichten, hierna het R.K. Damessextet „Con Amore". 4.15 Gramofoonmuziek. 4.45 KRO-Orkest. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over tu berculosebestrijding. 7.35 Actueele aetherflit- sen. 8.00 Berichten A. N. P.; KRO-Mededee- lingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting. 8.35 Gevarieerd concert. (9.5510.05 Intermezzo). 10.30 Berichten A, N, P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.5512.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. cn 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gramofoonmu ziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „In de stilte van het bosch". 2.20 Orgelspel 3.00 Reportage. 3.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest, „De Stem des Volks", en solisten (Opn.). 5.00 Esperantouitzending. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Zang, orgel en piano. 6.30 Frlesche uitzending. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA- Varia. 8.15 Filmmuziek. 8.45 „Esmeralda", m. m.v. solist. 9.15 „En nuOké!" 10.30 Be richten A. N. P. 10.35 VARA-Orkest. 11.00 Gramofoonmuziek 11.3512.00 De Ramblers. DR01TWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Schotsch-orkest. 12.20 Piano voordracht. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Bobby Howell en zijn Band. 2.25 Flakman en zijn Apache-orkest, m.m.v. soliste. 3.00 Decla matie. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Orgelspel. 4.20 BBC-Midland-orkest, mm..v. solist. 5.20 Jack Harris en zijn Band en solisten. 6.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Viool en piano. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.45 Uit Amerika: Week overzicht. 10.00 Pianovoordracht 10.20 Revue- programma. 10.50 Causerie „Sharks permit ting. 11.05 Jack Jackson en zijn Band en so listen. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl) RADIO PARIS, 1648 M. 900, 10.00, 11.20 en 12.30 Gramofoonmuziek. 1.05 Orkestconcert. 2.40 Vioolvoordracht. 3.30. 4.40, en 5.25 Gramofoonmuziek. 5.35 Cello- voordracht. 5.50 Zang. 7.20 Het Blareau-orkest. 835 Pianovoordracht 8.50 Oratorium-uitzen ding. 10.50 en 11.30 Gramofoonmuziek. 11.35 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Erich Schnei- dewind's orkest. 7.50 Het Danziger Landes- orkest. 11.28 Luchtvaartorkest. 1.30 Gramo foonmuziek. 3.20 Hét Omroepkleinorkest en solisten. 6.20 Verzoekconcert. 7.30 Omroepkoor en -kleinorkest en solisten. 9.35 Omroeporkest en solisten. 11.202.20 Nachtconcert (Opn.) BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het José Guérdarianaorkest. 1.50 Gramofoonmu ziek. 2,20 Accordeonsoli. 2.35 Gramofoonmu ziek. 2.50 Vervolg accordeonsoli. 3.20 Gramo foonmuziek met toelichting. 4.20 Piano en zang. 5.20 Gramofoonmuziek 6.20 Het José Scnijders orkest, soliste en gramofoonmuziek. 8.20 „Katharina de Groote", operette. 10.30 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.50—2.20, 2.55 en 3.10 Gra mofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 5.55 Pianovoordrac.ht 6.35 Om- roepsalonorkest en solist. 8.20 Gramofoonmu ziek. 8.25 Radiotooneel. 8.50 Omroepsympho- nieorkest. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 12.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berich ten. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Omroepkleinorkest, m.m.v. soliste.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7