Novemberwarmte. BEVERWIJK De Wijkermeerweg wordt verbeterd. Van woonwagenkamp tot Ringvaart. De Wijkermeerweg, de voornaamste verkeers- en toegangsweg tot den Zuïdwijkermeerpolder verkeerde den laatsten tijd wat de bestrating betreft in een zeer slechten toestand. Deze weg is voor ons bedrijf Openbare Werken vanwege den slappen ondergrond reeds vele jaren een waar zorgenkind. Ook bij de laatste bestrating is het wegdek er zeer behoorlijk ingelegd, maar door werking van den bodem deed zich het oude euvel weer spoedig gelden. In de bestrating ontstaan de zoo beruchte golvingen, waardoor de weg vooral bij automobilisten al zeer ongun stig bekend staat. Openbare Werken heeft bij wijze van proefneming het onderbed al eens be dekt met matten, maar ook dit vermocht de fatale gevolgen van de werking van den onder grond op de bestrating niet te voorkomen. Bij de laatste bestrating werd een onderbed van sintels aangebracht, maar ook dit leverde niet het gewenschte resultaat op. De weg zal thans opnieuw worden bestraat, althans voor zoover betreft het gedeelte tusschen het woon wagenkamp en de ringvaart. Openbare Werken zal het te bestraten deel steun verleenen door het aanbrengen van smalle trottoirbanden teneinde den druk van de hoo- ger gelegen bermen zooveel mogelijk te ver minderen. In den loop van de jaren zijn be langrijke proeven genomen om het probleem van drassige en slappe gronden onder het weg dek tot oplossing te brengen Intusschen is op dit gebied iets nieuws op de markt verschenen, namelijk geperst turfstrooisel. In Boskoop werd daarmede een belangrijke proef genomen die gunstige resultaten schijnt op te leveren. Wij weten natuurlijk niet of dit pro cédé ook voor den kleibodem van den Wijker meerweg geschikt zou zijn. Vermoedelijk zal de directeur van Openbare Werken zich tijdens het dezen zomer gehouden Internationale Wegen congres wel van dit nieuwe product op de hoog te hebben gesteld. Hoe het ook zij, nu de oogsttijd voorbij is, wordt de Wijkermeerweg, voor zoover dat met het oog op de uitvoering van de rioleeringswer- ken mogelijk is, geducht onder handen geno men. Het eerste gedeelte van den weg, dus van den overweg tot het woonwagenkamp moet wachten tot de hoofdbuis van de rioleering in den grond zit. Deze wordt gelegd tot het kamp. Daarna verlaat het hoofdriool den weg om door de lan den naar de bij de ringvaart te bouwen zuive ringsinstallatie te worden geleid. Ook de rioleeringswerkzaamheden zullen spoe dig aanvangen. Het wachten is nog slechts op de buizen, die vermoedelijk 22 November in Be verwijk zullen aankomen. LEDENVERGADERING JONG HERVORMDEN De plaatselijke afdeeling van de Ned. ver- eeniging van Jong Hervormden zal Woensdag 16 November een ledenvergadering in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat houden. Spreker is de heer A. van Her wijnen over het onderwerp „Jeugd, beidt uw tijd". DE ZWALUWEN—SAMENWERKING (3—1). Het begin zag er niet rooskleurig uit voor de thuisclub, want direct na den aftrap liepen de bezoekers hard van stapel en namen met goede schoten het Zwaluwen-doel onder vuur. Door het goede werk van de achterhoede werden doelpunten voorkomen. Langzamer hand verslappen de Amsterdammers. Als uit een goede pass van M. de Reuver de bal bij Groot terecht komt, passeert deze den Am- sterdamschen doelman (1—0). Wanneer de rechtsbinnen van de bezoekers een hoog schot inzendt, stopt Leijen het leder wel, doch de scheidsrechter geeft doelpunt, daar z.i. de bal de doellijn heeft gepasseerd (11). Even voor de rust nemen de Wijkers opnieuw de leiding door den naar binnen ge komen Gerrits, die een voorzet van rechts on houdbaar inschiet. (21). Direct na halftime is de thuisclub weer in het offensief, doch de keeper van Samenwer king weert zich kranig. De bezoekers probee- ren steeds hun rechtervleugel in den strijd te betrekken, doch doordat Adelaar in goeden vorm is, worden deze aanvallen in de kiem gesmoord. Als Schweitzer in goede positie het leer ontvangt, passeert hij den linksback en geeft den keeper geen kans (31). De thuis club speelt nu een gewonnen wedstrijd. Als de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal fluit heeft de thuisclub opnieuw twee kostbare puntjes veroverd. De reserves konden het tegen Sperwer 3 niet redden; zij verloren met 2—1, waarmee ze hun eerste nederlaag te slikken kregen. VEREENIGING VAN JONG- HERVORMDEN. Op Donderdag 17 November houdt de plaatselijke afdeeling van de Vereeniging van Jong-Hervormden een ledenvergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt om. een bijbelinleiding van den heer R. Zwitser en een causerie van den heer A. van Herwijnen over „Jeugd beidt uw tijd". OUDERAVOND VAN DE VONDELSCHOOL. Op Vrijdag 13 November houdt de Vondel school, hoofd de heer L. van Brakel, een ouderavond in het gymnastieklokaal aan het C. H. Moensplein. De agenda vermeldt o.m. een uiteenzetting van het doel van de ouderavonden, een ver kiezing van leden der oudercommissie en een vertooning van een film. Tevens bestaat er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. Is dit heusch de maand November, Is die maand niet altijd kil? Dit heeft veel meer van September Of April (zelfs 1 April) Veel misleide struiken botten Eensklaps uit of het zoo hoort, Maar die bloei wordt toch tenslotte Straks weer in de kiem gesmoord, 't Is een tijd voor winterteenen, Dikke jas en wollen das, Niet voor zware loomen beenen, Of het vroeg in 't voorjaar was. Menschen die het kunnen weten, Spreken van subtropisch weer, Weerdeskundige profeten Zeggen: er komt zoo nog meer. De statistici verklaren, Met tabellen bij de hand, Dit is ongekend sinds jaren, Vele jaren, in ons land. Er was zooveel dezer dagen, Dat ons killig rillen doet, Dat een huivering doet jagen, IJzig koud, door ons gemoed; Dat wij wel heel dankbaar voelen, Hoe er anderzijds dit keer, Extra mildheid is in 't koele Stormige Novemberweer. P. GASUS. Brigade-commandant van de Rijksveldwacht jubileert. Majoor J. Kentson in het zilver. Het is vandaag een kwart eeuw geleden, dat de heer J. Kentson zijn intrede deed bij het corps van de Rijksveldwacht. Deze 25 jaar heeft de jubilaris bijna geheel in Be verwijk doorgebracht. Slechts een half jaar heeft hij als jong brigadier standplaats ge had in Schermerhorn. Ojmtrent de poMtioneele loopbaan van den jubilaris kunnen wij mededeelen, dat hij in 1913 als rijksveldwachter ter standplaats Beverwijk werd aangesteld na korten tijd als agent van politie te Amsterdam werkzaam te zijn geweest. De heer Kentson bekwaamde zich in den politiedienst en dan meer speciaal voor den dienst bij het wapen, waaraan hij zijn hart had verpand, onder leiding van zijn brigade commandant, den heer E. Uittenbroek. In 1910 werd hij brigadier-titulair om in September 1924 tot brigadier te worden benoemd ter standplaats Schermerhorn Slechts een half jaar bleef hij in het Noorden werkzaam. De heer Kentson maakte toen een snelle pro motie, want reeds in Maart 1925 zag hij zich benoemd tot commandant van de brigade, waarin hij zelf zijn loopbaan bij de rijksveld wacht begon. De heer E. Uitenbroek verliet toen den dienst met pensioen, majoor Kentson nam zijn plaats in. Zijn uitstekend politiewerk had ook reeds vroeger de aandacht getrokken want in de oorlogsjaren heeft hij nog eenigen tijd dienst gedaan als assistent van de Rijks recherche. Het zou wel zeer tegen het karakter van den jubilaris en niet minder tegen de op vatting van zijn taak indruischen, wanneer wij zijn werk voor zoover ons dat bekend is in een artikel zouden bespreken. Hij kende ons van de krant, maar hij kende in de eerste plaats zijn werk en dat.ging bij den jubilaris thans voor alles. En zoo kunnen wij thans op zijn jubileumdag wel verklappen, dat vrijwel iedere journalistieke poging om „inlichtingen" strandde op het pantser van zijn zwijgzaam heid. Het was dienst en daarbij bleef het. Wij schrijven het ,sans rancune" en met een even groote waradeering voor het vele be langrijke werk, dat hij in zijn brigade als rijksveldwachter en later als commandant te Beverwijk heeft verricht. Majoor Kentson is als het ware een „geboren politieman", nauw gezet in zijn plichtsbetrachting, bij het scru puleuze af misschien in ons leekenoog, maar strikt rechtvaardig en zonder aanzien des per- soons. Zoo hebben wij in Beverkijk hem leer en kennen en deze eigenschappen sieren dezen politieman op den dag van zijn jubileum. Hoewel de heer Kentson een vijand is van alle huldebetoon, wat zijn persoon raakt, heeft hij er vandaag toch niet geheel aan kunnen ontkomen. Alle brigade-commandanten uit het dis trict (het zesde) verschenen in de woning van den jubilaris om hem te complimenteeren, evenals zijn ondergeschikten voor zoover de dienst dat toeliet. Daar kwamen ook de burgemeesters van Beverwijk en Heemskerk met den oud-bur gemeester van Wijk aan Zee en Duin, den heer H. Rothe die den jubileerenden comman dant van hun waardeering voor zijn arbeid deden blijken. Maar het hoogtepunt van den dag was voor den jubilaris het bezoek van den Districtscommandant uit Amsterdam, die hem de eere-medaille van het corps voor vijf en twintig-jarigen trouwen dienst op de borst spelde. En dat was een moment, dat ook hem diep trof. Hij mocht daarin de welverdiende erken ning zien voor zijn diep plichtsbesef, voor de vervulling waarvan hij weliswaar anderen, maar in de eerste plaats zichzelf nimmer heeft ontzien. Wij voegen tenslotte onze gelukwenschen gaarne bij die van degenen, die wat dit ju bileum betreft, mede tot de „ingewijden" be hoorden. DE COLLECTE VOOR HET WITTE KRUIS. De alhier gehouden speldjes verkoop ten bate van het Witte Kruis heeft een bedrag van f 142,27 opgeleverd. Het mysterie van leven en dood. Lezing voor de theosofische vereeniging. Voor de Loge „Kennemerland" van de Theo sofische Vereeniging heeft gisteravond de heer K. de Jong uit Amsterdam in het Vrijz. Herv. Kerkgebouw aan de Parklaan een lezing ge houden over „Het mysterie van leven en dood". De heer De Jong vestigde er in de eerste plaats de aandacht op, dat als iemand het mysterie van den dood wil ontsluieren, hij eerst het leven moet begrijpen, want leven en door is één. De geleerdheid van de menschen is misschien de oorzaak, dat de werkelijkheid voor ons verborgen blijft. Nooit kan iemand het leven begrijpen met bet verstand. Er zijn ontzaglijk veel geleerde menschen in de we reld en toch weet de mensch nog zoo bitter weinig, aldus spr. Wat de wereld wetenschap noemt, is volgens spr., het thuis zijn in de litteratuur. Men weet pas wat liefde is, als men zelf liefde is en zoo is het ook met alle andere mogelijke dingen. Wie weet wat het leven is, is zelf het leven, aldus spr. De menschen houden er massa's theorieën op na, maar intusschen scheppen ze hier zelf een hel en zeer terecht noemt men het dan ook het „aardsche tranendal". Met al die we tenschap, die spr. echter niet verwerpen wil, is men nog niet. eens in staat om over de ge ringste tegenspoed heen te komen. Veel wordt er gestudeerd, niet alleen om zichzelf onder de loupe te nemen, maar om een ander te analyseeren. Het leven, aldus spr., vibreert altijd en is het scheppende element, maar omdat ons verstand beperkt is kan nooit iemand het on beperkte en onbegrensde begrijpen en dus nooit de werkelijkheid benaderen. Als het le ven altijd vibreert, moet er volgens spr. ook een stof zijn, want anders zou er geen trilling zijn. De heer De Jong bedoelde met stof ook de millioenen graden van stof; die wij nog niet kennen. Voortdurend trilt het leven in die stofmaterie en steeds verandert de vorm. Het leven en stof zijn dan ook niet te schei den, terwijl het leven en de stof eeuwig zijn. De vorm, die er aan gegeven wordt, is echter tijdelijk en iedere seconde vindt er verande ring plaats in den vorm. Het steeds verande ren van den vorm heeft de mensch angst en vrees ingeboezemd. Toch kunnen wij dien wisselenden vorm niet missen, hetgeen spr. met voorbeelden trachtte aan te toonen. Aanvaardt daarom alles zoo betoogde de heer De Jong wat in het leven komt, want het gaat er om ons leven te leven, onver schillig hoe. het zich openbaart. Wij leven in een wereld» van gevolgen, maar weten de oorzaken hier niet van. In werkelijkheid bestaan er geen problemen, maar wij schep pen problemen. Van den dood zei spr. dat deze niet bestaat, maar dat de dood slechts een verandering van omstandigheden is. Na dit breedvoerig uiteengezet te hebben besloot de heer De Jong zijn lezing met de woorden, die Jezus eens heeft gesproken: „Laat de dooden de dooden begraven, maar gij volgt Mij". Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling, die de bijeenkomst ook had geopend, sloot met woorden van dank aan den inleider de zen avond. BESTELLERSJUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. Lubbers, bestel ler bij de P. T. T., alhier den dag waarop hij 25 jaar geleden bij dit Staatsbedrijf in dienst trad. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL. Woensdagavond wordt een ouderavond ge houden van de openbare U.L.O.-school. O.m. wordt een bestuursverkiezing gehou den wegens aftreding van den heer L. Bakker. FILMAVOND VOOR FABRIEKSARBEIDERS. Op Zondag 4 December as. houdt de plaat selijke afdeeling van de Ned. Ver. van Fa brieksarbeiders een filmavond in gebouw .Adrichem". Deze avond is uitsluitend toegankelijk voor leden en hun huisgenooten boven 14 jaar. ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOENBOND De plaatselijke afdeeling van den Algemee- nen Militairen Pensioenbond zal a.s. Vrij dagavond in het Witte Kruisgebouw een le denvergadering houden waarin het be stuur belangrijke mededeelingen zal doen ten opzichte van de gelijkstelling van de pensioe nen voor de oud-gepensionneerden van Land- en Zeemacht. Ook oud-gepensionneerden, die geen lid zijn van de afdeeling, maar die gaarne iets zouden willen vernemen betreffende de actie van het hoofdbestuur, hebben toe gang tot de bijeenkomst. DE ONDERLINGE COMPETITIE VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond voor de onderlinge competitie van de Beverwijksche Damclub gespeelde wedstrijden luiden als volgt: le Groep: J. A. OussorenP. C. Bais 1—1 W. SpanjaardC. Peekei 20 P. van StaalduinenA. Peekei 11 S. D. Hoogvorst—D. Kikke 11 H. de Waard—K. Kikke 2—0 2e Groep: M. HoogvorstB. Reimes 20 L. KluftC. Snel 02 J. BakkerM. Kemper 20 3e Groep: J. VerbeekJ. Voorma 02 C. G. Rietkerk—A. Hofland 02 Op Woensdag 16 November speelt het eerste tiental een uitwedstrijd tegen Damclub Haar lem. Vertrek per bus 's avonds om 7.15 uur van het Meerensteijnplein. LANGS DE LIJN. Programma van de Radiocentrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen. 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of di versen; 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV- 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg.. 12.05 Nationaal program ma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg., 7 40 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 8.30 Keulen. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groenten veiling. Spinazie per kist 50—95 Sla per 100 krop 150350 Andijvie per 100 krop K)0170 Wortelen per bos 36 Raapstelen per bos 2—V/2 Radijs per bos l—V/2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Prei per K.G. V/23 Tomaten per K.G. 618 Uien per K.G. 2V2—3V2 Breekpeen per K.G. 22'/2 Waspeen per K.G. 23V2 Knollen A per stuk 56 Knollen B per stuk 22I/2 Bloemkool le soort per stuk 7—8 Bloemkool 2e soort per stuk 2V'2ZV2 Groene kool per K.G. 2ZVz Boerekool per K.G. 2ZV2 Gele kool per K.G. 2V24 Roode kool per K.G. V/22 Chineesche kool per K.G. iy22V2 Spruiten per K.G. 817 Appelen per pond'510 Peren per pond 510 Druiven per pond 1319 HEEMSKERK gehouden, heeft tot doel gelden v brengen voor het kinderzangkoor n te De opening heeft plaats Zatfo 4 uur door Burgemeester Vreugde zal de bazar voor het publiek w°m zijn. gac&liik Des Zondags zal de bazar des mirid 3- uur geopend zijn. De stand van hétn oni uit Alkmaar zal een bijzondere rS nemen. yaa^ ia. Maandagavond heeft de trekkine ni*,. de verloting in cafe Flora. 6 P»aats vaa JAARVERGADERING R.K. KIES- VEREENIGING. Op Dinsdag 22 November des avonds 7.30 uur houdt de R.K. Kiesvereeniging haar jaar vergadering in het K. S. A.-gebouw. De agenda vermeldt o.m.: verkiezng van één bestuurslid vacature J. Jorna. TOONEELUITVOERING. Op Zondag 20 November geeft de tooneel- club der St. Joseph-Gezellen een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd wordt:,, Napoleon de vierde" een vroolijk spel in drie bedrijven van G. Nielen en Mar. Janssen. FIETS DOOR AUTO GEGREPEN. Maandagmiddag wilde de heer Q. Gr. per fiets uit den Strengweg den Rijksstraatweg oversteken toen uit de richting Castricum met groote snelhied een luxe-auto naderde. De auto greep het achterwiel van de fiets. De heer Gr. werd met een flinke smak van zijn. fiets geslingerd en kwam op den naast den weg gelegen grasberm terecht. Behou dens eenige lichte kneuzingen kwam hij met denschrik vrij. Zijn fiets werd flink be schadigd. A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: ADO 2—SJC 2, 2.30 uur. DEM 4ADO 3, 12.30 uur ADO aSDE a, 1 uur. DEM b—ADO b, 12 uur. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. A. D. O. 7 3 3 1 9 11—2 Vitesse 7 4 1 2 9 13—7 Lisse 7 3 2 2 8 13—14 D. E. M. 6 3 1 2 7 20—10 D. S. S. H. 6 2 2 2 6 10—11 V. V. E. 6 2 2 2 6 10—16 Teylingen 7 2 2 3 6 10—8 Santpoort 7 2 2 3 6 1716 B. S. M. 7 1 3 3 5 12—29 O. I. V. 6 1 2 3 4 8—12 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerard Anton, z. v. F. Vos en J. Koers. Theodora Maria, d. v. Jac. Bleijendaal en Th. M. de Ruijter. Quirinus, Cornelis Desi- derius, z. v. Corn. Fl. Groot en M. A. C. Putker. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: J. P. Brantjes, 31 jr., te Beverwijk en Th. de Wildt, 30 jr., alhier. Th. Kloes, 30 jaar alhier en Ger. Orij, 29 jaar, te Egmond- binnen. GEVONDEN Een kosteloos belastingmerk. STEUN KLEINE BOEREN. Kleine grondgebruikers, die meenen ook voor 1939 in aanmerking te komen voor kleine- boeren-steun, moeten zich op Woensdag 16 November a.s. des voormiddags tusschen 10 en 11 uur melden ten kantore van het Algemeen Armbestuur, Oosterstreng 62, tot het geven van de verlangde inlichtingen. Opgaven na dien datum kunnen niet meer voor behande ling in aanmerking komen. VOLKSONDERWIJS. Door de afdeeling Heemskerk van Volks onderwijs wordt Zaterdag 19 en Zondag 20 November een bazar georganiseerd. De bazar welke in de groote zaal van café Flora wordt SANTPOORT Propagantla-feestvergaderin» S.-D. Vrouwencluh. aisteravond vierde de afd. Santpoort de S.D. Vrouwenclub in „De Weym3> l internationalen Vrouwendag. De avond werd geopend door Mevr pn- u Hierna zong het gemengde koor VrYo rood" onder leiding van Meier Smeer „Ecce quomodo moritur". 0JH. Vervolgens was het woord aan mevr horst—Pothuis. Spr. begon met een terugblik te wem* 7 1910 werd de internationale Vrouwendag Tnï het eerst gevierd. De leuze was toen "ff recht voor Vrouwen". ,Aiei* Na dezen terugblik kwam spr. tot dezen tlia Ze noemde eenige gebeurtenissen, die 3' maakt in strijd waren met recht en vriihfS" Wij strijden voor den vrede, zegt onze w; Hoe moet ik hier over spreken aldus sor T ik denk aan Spanje en aan de groote ufo* voor de bewapening? Ook onze regeering doet hieraan mee WH moeten ons toch verdedigen? zegt men kJ is dit wel mogelijk? vraagt spr. Wij vrofo moeten den waanzin van deze bewapenir' aantoonen en met geestelijke wapens bestrit den, opdat het niet meer mogelijk zij, dat 00 de puinhoopen van den eenen oorlog de an. dere wordt voorbereid. Voor elke vrouw is er een dagelijksche taal om onze leuze van dezen dag te verwerkelijken Daarom, strijdt dan met al de kracht, die in U is voor recht, vrijheid en vrede. VOOR „DE SANDHAES". De tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" trad in „De Weyman" op ten bate van het „Sandhaesfonds". De belangstelling viel niet mee, zoodat we vreezen, dat genoemd fonds van de goede bedoelingen van „Jan van Dommelen" niet al te veel geprofiteerd zal hebben. CASTRICUM GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden Een stofbril, een duimstok, een alpinomuts, Politie Castricum; een bruine riem, mevr. Los- de Boer, Stetweg no. 64 alhier. Verloren: Een blauwe muts, S. van Dalen, Sifriedstr. no. 7 alhier; een lederen handschoen (geell P. Zwiep, Bakenessergracht no. 75 Haarlem; een regenjas (blauw), J. Komen, No. B 25, Dirkshorn; een insigne (E.H.B.O.), S. Veenstra (Dorpsstraat no. 47 alhier; een dameshand- schoen (bruin), R. Baltus, Mient no. 52 alhier, een paar glacé handschoenen (bruin), J. Tol, Brakenburgstraat No. 23 alhier. LEZING OVER AMERIKA. Op Woensdag 16 November houdt me], dr. Nicolette Bruining een lezing met lichtbeel den in de Ned. Hervormde Kerk over haar in drukken uit Amerika. VITESSE—D. S. S. H. (3—3) Na wederzij dsche aanvallen slaagden d# gasten er in de leiding te .nemen. (0-1) Aan gemoedigd door dit succes komen de gastei teru°\ maar Bleyendaal onderbreekt den aan val. °Res scoorde hierna den gelijkmaker. In de tweede helft waren de elftallen volko men aan elkaar gejvaagd. Uit 'n doorzet van Kabel geeft Plas zijn club de leiding 2-1. Ooi hierna blijft Vitesse domineeren. De gasten werken zich los en maken wederom gelijk. 2-s Zij nemen zelfs een oogenblik later de leiding, maar als Vitesse dan alles op den aanval ze brengt Res de partijen voor de oer de maal op gelijken voet (33). In de laatste minuten wordt nog verwoed om de leiding gestreden, maar in den stand kwam geen verandering mHet tweede elftal verloor met 3—4 van U. S. V. 2. WIJK AAN ZEE INTERNAAT OP HET PAASCHDUD Door het Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling wordt van Maandag 21 dag 26 November a.s. op het „PaascMuin een internaat gehouden voor functlona"f®: van de Natuurvrienden. Het programm vermeldt o.a, een excursie naar het Hoogoven- bedrijf. VOETBALWEDSTRIJD „TEYLINGEN—V.VÜ. 0—3 miV Zondagmiddag is het eerste elftal van VVB op bezoek geweest bij de Hillegomsche ciuo „Teylingen". Onze plaatsgenooten hebben zien uitstekend geweerd en keerden met een mooie overwinning huiswaarts. WE 2 won van WZ 3 met 2—1. /CHEEP/ rrUUNCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN Blommersdijk. 12 v. Houston te New-Orl. Tiradentes, Baltimore n. Rott. 13 te Bridgep. Veendam, Rott. n. N.-York p. 13 Lizard. Volendam, Rott. n. N.-York p. 12 Kaap Race Binnendijk, Philad n. Rott. 13 (9.57 v.) 65 m. W. van Niton. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver 13 te Ldn. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 13 te Ldn. Lochavon, 13 van Vancouver te Rott. HALCYON LIJN Maasburg, Vlaardingen n. Pepel 12 90 m. ZO. V. Land's End. Stad Haarlem, Vlaardingen n. Pepel p. 13 Ouessant. Stad Amsterdam, 13 v. Rott. n. Stockh. Stad Arnhem, 14 v. Morphoubaai n. Rott. Stad Zaandam, 12 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Stad Zwolle, 13 van Vlaardingen n. Malta. Rozenburg, 13 van Bilbao te Vlaardingen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 13 van Hamburg te Amst. Maaskerk (uitr.) 13 te Dakar. HOLLANDAFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 12 v. Kaapstad. Meliskerk (uitr.) 13 te Kaapstad. Randfontein (uitr.) 14 v. Marseille. HOLLAND—AUSTRALIè LIJN Aagtekerk, 13 v. Rott. te Bremen, vertr. 15 van Bremen, 19 v. Hbg. n. Rott. Almkerk (uitr.) 14 v. Bombay. Kota Gede (thuisr.) 13 v. Dakar. Arendskerk (uitr.) 14 te Port Pirie. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 13 te Manilla. Grootekerk (thuisr.) 12 te Genua. Meerkerk (uitr.) 12 te Hongkong. Serooskerk (uitr.) 14 v. Suez. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Flora, 12 v. N.-York n. Inagua. Colombia, 12 van Barbados te Kingston (Ja.) Pericles, 10 v. Amst. te Barbados. Breda, Amst, n. Chili 12 van Callao. Midas, 13 van Curasao n. Maracaibo. Medea, 9 van Curasao n. Maracaibo. Dido, 7 v. Curasao n. Maracaibo. Strabo, 12 v. Cristobal te Curasao. Helder, 14 van Izmir n. Amst. Königsau (charter) 14 v. Amst. n. Aarhuus. Mars, 14 v. Savona n. Venetië. Aurora, 14 v. Lissabon te Setubal. Merope, 14 v. Amst. te Hamburg. Ariadne, 14 v. Tripoli naar Famagusta. Stella, Thessalon. n. Hbg. 14 (12 midd.) 120 mijl ZW van Ouessant. Boskoop, Amst. n. Chili 13 te Cristobal. Hermes, 14 van Algiers 11. Patras. Bodegraven, Chili n. Amst. via Liverpool 11, 900 mijl ZW v. Valentia. Achilles, 13 v. Bourgas te Stamboul. Agamemnon, Rott. n. Tanger p. 13 Dungen. Ajax, Aarhuus 11. Amst. p. 13 Brunsbuttel. Alkmaar, 12 v. Rott. te Hamburg. Baarn, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Ceres, Amst. n. Chili p. 13 San Miguel. Costa Rica. Amst. n. West-Indië p. 12 Dun- geness. Deucalion, Lissabon n. Tunis p. 13 Gibraltar. Euterpe, 14 van Bordeaux te Amst. Hercules, 13 van Tel Aviv te Amst. Irene, 12 van Catania n. Messina. Iris, Amst. n. Gdynia p. 13 Holtenau. Juno, Rott. n. Gibraltar p. 13 Dungeness. Luna, Amst. n. West-Indië 13, 60 mijl Z.Z. W. van Ouessant. Nereus, 13 v. Gothenburg te Amsterdam. Oberon, 13 v. Amst. te Hamburg. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 13 Brunsb. Orion, Rott. n. Tunis p. 12 Gibraltar. Orpheus, 12 v. van Pasajes n. Bilbao. Perseus, 13 van Danzig n. Amst. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 14 Holtenau. Rhea, 12 van Cadix n. Amst. Theseus, 13 v, Kopenhagen te Stettin. Tiberius, 12 v. Volo n. Cavalla. Titus, 13 v. Susak te Sebenico. Trajanus, 13 v. Candia n. Tunis. Triton, 13 v. Constantza te Amst. Ulysses, 13 v. Piraeus te Izmir. Vesta, 13 van Hamburg te Amst. MEIJER Co's SCHEEPVAART MIJ. Patroclus, Japan n. Rott. 14 v. Pt. Said. City of Bagdad, 13 v. Saigon te Rott. Peisander, 12 v. Liverpool n. Macassar. Bellerophon, Rott. n. Japan 12 v. Hongkong. Melampus, 12 v. Ba-tavia n. Amst. Glenogle, Dairen n. Rott. 11 v. Colombo. Calchas, Japan n. Rott. 8 van Colombo. Polydorus, 13 van Batavia te Hamburg. Stentor, 13 v. Amst. te Hamburg. City of Oran. Dairen n. Rott. 11 v. Colombo. Bendoran, Rott. n. Japan 10 v. Hongay. Antenor, Japan n. Rott. 12 v. Shanghai. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) 12, 50 m. O. van Niton. Aludra (thuisr.) 13 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) 14 v. Belawan. Kota Baroe (uitr.) p. 14 Pt. de Galle. Kota In ten (thuisr.) 14 v. Sabang. Tapanoeli (thuisr.) 13 te Genua. Tjikembang (thuisr.) 14 van Suez. Tosari (thuisr.) 14 van Pantellaria. Garoet, 12 v. Batavia n. Rotterdam. Sitoebondo (uitr.) pass. 14 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (uitr.) p. 12 Gibraltar. Saleier (thuisr.) 14 te Marseille. Bintang, 13 v. Hamburg te Tjilatjap. Tajandoen, 13 v. Amst. te Batavia. Enggano (uitr.) 12 v. Antwerpen. WIJKLIJN. Katwijk, 11 v. Koivisto n. Zaandam. Zonnewijk, Boston (Mass.) n. Ron P- Dungeness. Stolwijk, 12 v. Bilbao n. Rott. Winterswijk, 12 v. Oulu n. Zaandam. Vlootverminderin?j Het stoomschip Ary Scheffer mt M ffl dam, dat jaren lang tusschen die Havre een vasten passagiers- en jj 0 d dienst onderhield en onlangs vervang met door een modern ingericht mowrsc gelijken naam, is nu onderhands naa. land verkocht. „erkocht het Naar dit land is eveneens ver*rt reeds Panameesche stoomschip Tinge, 0 geruimen tijd te Amsterdam °Pu»;..joTn kwam 4 Maart van Gdynia te aan en is daarna niet meer wegg'

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2