Onszelf Blijven. BEVERWIJK Goed nieuws. CASTRICUM HEEMSKERK Dit'Schijnt wel een heel goed oogenblik om weer eens te herinneren aan een koninklijk woord, nu reeds jaren geleden tot ons ge richt: Wij willen onszelf zijn en blijven. In de stormen dézer tijden is er vaak aanleiding, dat woord in herinnering te brengen. Het is niet alleen een uiting van nationaal zelfbe wustzijn maar ook een van gezond verstand en karakter. Als wij, in de stormen die thans ontketend zijn door de Jodenvervolging in Duitschland, onszelf blijven en daarmee ons gezond verstand en karakter toonen houdt dat veel in. Het houdt zeer zeker in dat wij als Nederlanders onzen simpelen plicht var naastenliefde jegens de Duitsche vluchtelin gen vervullen. Niet slechts uit traditie, maar uit overtuiging. Wij verwerpen rassenhaat, wij hebben de Joden altijd als gelijkgerech tigde medeburgers en medemenschen er kend, wij blijven dat dus doen. En het ver heugt mij dat onze regeering bereidheid tot het ontvangen van eenige duizenden stakkers in vluchtelingenkampen heeft getoond. Niet minder verheugend is zeker de hulpvaardig heid van kerkelijke instellingen, locale over heden en particulieren. De oude geest blijkt nog krachtig te leven. Maar er is meer. Evenals onder den invloed van het Duitsche anti-semitisme een aantal menschen in den loop der jaren een afkeer jegens de Joden is gaan toonen, dien zij vroe ger niet aan den dag legden, wordt nu een aantal door buitenlandsch voorbeeld geleid tot schelden op Duitschland en tot het boy cotten van Duitsche artikelen. Dit voorbeeld vinden zij voornamelijk in Amerika. Een zoo uitgezochte stroom scheldwoorden aan Duitsch adres als thans over den Oceaan wordt uitgezonden heeft Europa zelden ver nomenzeker niet sinds den oorlog. Aller lei wilde voorstellen komen er bij. Sommige Amerikanen willen de diplomatieke betrek kingen met Duitschland verbreken en een embargo op Duitsche goederen instellen. Tot degenen die dit vragen behoort de Ameri- kaansche Bond voor Vrede en Democratie, die met zulke ideeën zoowel den vrede als de democratie geweld aandoet. Drieduizend stu denten van Columbia University vragen Roosevelt om verbreking van de handelsbe trekkingen met Duitschland. Zij zijn jong, maar zij behooren tot het best opgevoede en ontwikkelde deel der natie en hadden dus beter hier hun verstand moeten gebruiken. De gouverneur van den staat Massachusetts beweert dat het beste middel om een betere behandeling voor de Duitsche minderheden te verkrijgen is, het gebruik van Amerikaan - sche havens door Duitsche schepen te beper ken. Het tegendeel is waar. De Joden in Duitschland zouden rillen als zij dit alles lazen. Voor het overige zou ik met zekerheid kunnen voorspellen dat de diplo matieke betrekkingen tusschen Duitschland en Amerika evenmin als de handelsbetrek kingen verbroken zullen worden en dat het gebruik der Amerikaansche havens door Duitsche schepen niet zal worden beperkt. Want daar ben ik overtuigd van. De Ameri kaansche regeering zal heusch wel wijzer we zen en de huidige storm van opwinding zal binnen een week zijn geluwd. Maar intus- schen zal er weer verbittering geheerscht hebben en zullen haat en wantrouwen zijn gegroeid. En het boycotten van Duitsche goe deren door particulieren zal heel wat uitwer king hebben doen gelden en langer nawerken. Dit boycotten komt thans in ons land ook voor, evenals het schelden. Het eerste is nog erger dan het laatste. Ik heb van verschei dene gevallen gehoord waarin Hollanders weigerden Duitsche artikelen te koopen om dat zij Duitsch waren. Ik geloof dat dit abso luut verkeerd is. Eenerzijds benadeelt het het Duitsche volk, dat men niet aansprakelijk mag stellen voor hetgeen geschied is omdat het geen zeggenschap heeft en omdat ieder begrijpt, dat tallooze Duitschers het evenzeer zullen afkeuren als wij. Anderzijds benadeelt zulk optreden onzen handel met Duitschland, die op verdragen en op een stelsel van clear ing gebaseerd is. Een kind kan begrijpen dat wij het Nederlandsche belang schaden als wij de normale afneming van Duitsche produc ten, die goed zijn en die wij noodig hebben, gaan verminderen. Het is met die dingen net als in den oorlog: het gezonde verstand slaat op hol en gevoelens wraakzuchtige gevoe lens nemen er de overhand op. Velen zijn het niet eens met de door Cham berlain te München ingezette politiek van toe nadering. Sommigen hunner zullen ook wel weer schimpen op zijn Woensdag onderteeken- de accoord met Italië. Achten zij schelden en boycotten beter met inbegrip van de noodlot tige gevolgen die dit voor de Joden in Duitsch land, voor het Duitsche volk in het algemeen en voor de verhoudingen in Europa moet heb ben? Dan begrijp ik hen ten eenenmale niet. Beter begrijp ik een Perzisch spreekwoord dat zegt: „Het is gemakkelijk kwaad met kwaad te vergelden. Als gij een man zij t, vergeld dan kwaad met goed". Dit laatste is moeilijk en wij hebben onze afkeuring van het in Duitschland gebeurde ook niet verzwegen. Maar de beste vergelding is inderdaad de gevluchte Joden te helpen en het Duitsche volk tevensdoor te werken voor Europeesche toenadering. Dan blijven wij onszelf. En nu wij besloten hebben tot het toe laten van duizenden vluchtelingen wacht ik belangstellend op de mededeeling van het veel grootere aantal, dat de machtige, geweldige Vereenigde Staten zullen opnemen. Als dat niet gebeurt, vind ik het lawaai aan den over kant van den Oceaan, behalve een ondienst aan Europa, eigenlijk vrij verachtelijk. Schreeuwen is makkelijk. Maar doen! R. P. De beteekeriis van Elfa voor onzen tijd. Groentenmarkt weinig bevredigend. Lustelooze handel in aardappelen. In de afgeloopen week bleven de aanvoer van bospeen en de prijzen vrijwel ongewijzigd. Voor bospeen stonden de noteeringen van 36 ct. per bos, waspeen werd naar kwaliteit verhandeld van 23 ct. per K.G. Sla als glasproduct werd afgenomen van 14 gulden per 100 kroppen. Nog enkele restanten van snijboonen stonden wegens uiteenloopende kwaliteiten genoteerd van 1540 ct. per K.G. Voor tomaten was ge regeld vooral voor de goede kwaliteiten nog al belangstelling. Naar soort werd van 825 ct. per K.G. besteed. Het aanbod van witlof is nog zeer matig. Voor de goede kwaliteit stonden de noteeringen van 1622 ct. per K.G. Prei maakte met de prijzen een slecht figuur. De noteeringen daalden naar soort van 1 1/2 3 1/2 ct. per K.G. Knolselderie bleef voor de beste soorten beter op prijs. Naar grootte en kwaliteit werd van 1%6 ct. per stuk betaald. Voor uien was de vraag ook iets minder. De prijzen waren van 23 ct. per K.G. In den aard- appelenhandel is de stemming flauw en luste loos. De prijzen vertoonen niet de minste nei ging tot verbetering. Voor het nog aanwezige fruit zijn de prijzen niet ongunstig. Appelen en peren maakten naar soort en kwaliteit mooie noteeringen. Ook voor druiven was de handel iets williger met stijgende prijzen. CHR. MEISJESVEREENIGING „ORA ET LABORA". De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora" heeft gisteravond de ringvergadering van den ring Kennemerland, die in Bloemen- daal werd gehouden, bezocht. De avond, die bijna geheel gevuld werd met voordrachten enz., werd door een groot aantal meisjes bijgewoond, die over het gebodene zeer voldaan waren. Aan het slot van de bijeenkomst werd de bondsfilm vertoond. C. J. M. V. „EXCELSIOR". Maandaagvond houdt de Christelijke Jonge- mannenvereeniging „Excelsior" in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een vrij onderwerp door den heer J. Dalmeyer. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. De plaatselijke af deeling van den Neder- landschen Tuindersbond houdt op Woensdag 23 November a.s. een ledenvergadering In het Veilinggebouw „Centrum". In deze bijeenkomst zal de heer W. van Dok een causerie houden over de nieuwe Pachtwet. De opstellingen van Beverwijk en Kinheim. Het elftal van Beverwijk is voor de plaatse lijke ontmoeting tegen Kinheim als volgt sa mengesteld: Doel: J. van Zutphen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessles. Midden: J. Woortman, J. Steenvoorden en A. de Ruyter. Voor: S. Teeling, J. van der Steen, A. Marx, J. Maenhout en G. van Well. Het Kinhelm-elftal Ls: Doel: Daniëls. Achter: Kuiper, Stals. Midden: Groeneveld, Druyven, v. d. Wate ren. Voor: Raaymakers, De Vries, Verhoofdstad Jr., Ellen, Kuilenburg. Christelijke Besturenbond. De Christelijke Besturenbond heeft gister avond in het Ned. Hervormd Vereenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat een ledenverga dering gehouden. Na de gebruikelijke opening werd besloten om in December de film „Draagt elkanders las ten" te vertoonen. Hieraan zal tevens een kin dervoorstelling worden verbonden. Voorts zal getracht worden om met huisbe zoek het ledental op te voeren. Het voorstel uit de vergadering om een filmvoorstelling te or- ganiseeren ten behoeve van de jeugd-werkkam- pen zal door het bestuur nader worden onder zocht. Hierna werd tot lid van de commissie voor den B-steun benoemd de heer Romeyn. Vervolgens werd mededeeling gedaan, dat de aangesloten bonden besloten hebben om een gift te geven voor het ontspanningslokaal voor werk- loozen, dat a.s. Maandag weer voor het eerst ge boend zal zijn. Lezing van Ds Jac. Poort In het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat sprak gisteravond Ds. Jac. Poort uit Den Haag voor de plaatselijke afdee- ling van den Ned. Chr. Vrouwenbond over het onderwerp: „Elia en zijn beteekenis voor onzen tijd". Spr. behandelde eerst uitvoerig het leven van Elia en de omstandigheden, waarin het Is- raëlietische volk verkeerde. Voor de dagen van Elia werd het Israëlietische volle bestuurd door den godsdienst. Maar toen men van God afviel en vreemde goden ging dienen, ging ook de vreemde politiek overheerschen. En dit was de ondergang van de dynastie van Achab. Ook nu zien wij dezen strijd. Wij moeten vooral niet uit het oog verliezen, dat de overheersching van de politiek het verdrijven van den godsdienst be- teekent. De kerk vraagt niet naar aardsche macht, maar zij wil, dat Gods wil geschiedt. De goden in de dagen van Elia vroegen alléén maar offers en eer, maar stelden geen rechten en zede lijke normen. Men wist niet meer wat recht of onrecht was. Ook nu ziet de eene mensch goed, wat de ander als kwaad aanduidt. Maar wij moeten evenals Elia vragen: „Wat is de wil van God". De vraag van Elia hoe lang hinkt gij nog op twee gedachten d.w.z. hoelang dient gij nog verschillende goden is ook voor ons bestemd. Wanneer wij opgeroepen worden tot zedelijke en geestelijke herbewapening moeten wij steeds Elia voor oogen houden, daar dit een mensch was in de wapenrusting Gods Wanneer wij ons in deze wapenrusting hullen zullen wij aan het einde van den strijd door Christus triompheeren. Nadat de presidente mevr. v. Katwijk, Ds. Poort bedankt had voor zijn lezing, sloot Ds. Poort de vergadering met dankgebed. ZAANDAM—DE ZWALUWEN. Voor de competitie van den N. A. S. B. gaat De Zwaluwen Zondag' a.s. op bezoek bij Zaaandam. Daar beide ploegen nog ongesla gen zijn belooft het een spannende strijd te worden. De Zwaluwen verschijnt als volgt: Doel: Leyen. Achter: M. de Reuver, Bast. Midden: Van Heulen, Van Thiel, Adelaar. Vóór: Freek, Gerrits, Groot, Mandenmaker en A. de Reuver. De reserves ontvangen Sport Vereent 3. Ledenvergadering van de Schoen- makerspatroonsvereeniging. In een dezer dagen gehouden ledenvergade ring van de Schoenmakerspatroonsvereeni- ging „Onderlinge Samenwerking", deelde de voorzitter, de heer P. Geerlings mede dat de secretaris, de heer G. Terstall Jr. wegens drukke werkzaamheden als zoodanig had be dankt. Besloten werd dat de voorzitter voor- loopig het secretariaat zal waarnemen. Vervolgens werden de werkzaamheden voor de te voeren reclamecampagne geregeld, waarvan men zeer veel succes verwacht. Besloten werd tot het instellen van een „technisch half-uurtje", waarvoor zeer veel animo bij de leden bestond. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het doel van dit half uurtje. Men zal gelegenheid hebben om di verse vak-kwesties te bespreken en zijn vak kennis te vergrooten. Mede hierdoor zal de strijd tegen niet-bonafide zaken met succes gevoerd kunnen worden. Tevens moet hét pu bliek overtuigd worden, dat daar waar- het blauwe bondsbord is aangebracht de" repa ratie vakkundig verricht wordt. Een voorstel tot hét aanleggen- van een „zwarte lijst" kon de goedkeuring der ver gadering verkrijgen. De verlaging van de leerlingen schalen. Van eenige onderwijzersrganisaties is bij den Raad een verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen met een aan de regeering gericht adres tot verlaging van- de leerlingenschalen. B. en W. meenen blijkens hun mededeeling aan den gemeenteraad, dat het niet op den weg ligt van een gemeenteraad om zich te stellen achter een actie van deze organisaties. Daarom stellen B. en W. den raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De verkiezingen in Ned. Herv. Gemeente van Wijk aZee en Duin. Herstemming op a.s. Dinsdag en Woensdag. Bij de gehouden verkiezing van gemach tigden voor het kiescollege der Ned. Her vormde Gemeente van Wijk aan Zee en Duin zijn de aftredende dames mevrouw Joor—Stor, Jonkvrouwe P. J. Boreel en de heeren S. Opgelder en G. Blom Pz. herkozen. In de vacature in het kiescollege, ontstaan door de verkiezing van den heer Chr. van den Outenaar tot diaken, moet een herstemming plaats vinden tusschen de heeren F. Reichard en H. Swagerman. Als notabelen traden af de heeren R. Hop en C. Th. Fossen, waarvan eerstgenoemde werd herkozen. In de vacature van den heer Fossen, die voor een herkiezing niet in aan merking wenschte te komen, moet eveneens een herstemming worden gehouden tusschen de heeren D. Bakker en H. de Vries Tz. De herstemmingen waarvoor een convoca ties meer verzonden worden, worden op Dinsdag 22 en Woensdag 23 November op dezelfde plaatsen en tijdstip gehouden. /CUEEP/ 1 T'JÜNCENi HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 17 v. Port Said. HOLLAND—AMERIKA LLJN Lochmonar, Vancouver n. Rott. 16 v. Cris tobal. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver p. 16 Dover. Breedijk, New Orleans n. Rotterdam 16 te Londen. Blommersdijk, 16 van New Orleans naar Rot terdam. Tiradentes, Baltimore n. Rott. 15 v. Boston. Leerdam, 17 v. Rotterdam naar Havana. HALCYON LIJN Flensburg, 16 van Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 17 van Rotterdam te Stockholm voor Lulea. Stad Schiedam, Pepel n. Rott. p. 17 Oues- sant. HOLLAND—AUSTRALIè LIJN. Arendskerk, (uitr.) 17 te Adelaide. Almkerk, (uitreis) 16 van Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, (uitr.) 16 van Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra, (th.) 16 van Victoria (Braz.) HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, (thuisr.) 17 (v.m.) in het Oost gat geankerd wegens mist. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baarn, 17 van Antwerpen te Amsterdam. Bodegraven, Chili n. Amst. 16 v. Liverpool Deucalion, 16 van Tunis naar Alexandrië Ganymedes, 17 van Amsterdam te Hamburg. Perseus, 17 van Danzig te Amsterdam Pygmalion 16 van Volo n. Thessaloniki Socrates, 17 van Amsterdam te Hamburg. Trajanus, 16 van Tunis naar Amsterdam. Triton, 17 van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, 17 van A'dam naar R'dam. Rhea, Palermo n. Amsterdam p. 17 Beachy Head. Aurora, Olhao n. Genua p. 16 Gibraltar. Orpheus, 17 v. Musel te Leixoes. Bennekom, Chili n. Amsterdam 14 v. Callao Telamon, 15 van West-Indië te New-York Van Rensselaer 15 v. Barbados n. New-York Rhea, Palermo n. Amst. p. 17 (1.50 n.m.) Lydd. Qberon, 17 van Hamburg te Amsterdam. Costa Rica, Amst. n. Barbados 16 v. Madeira. Hebe, 17 van Cavalla naar Limni. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland, (uitreis) 16 te Montevideo. Westland, 17 v. Hamburg te Amsterdam IVIIJ. Antenor, Japan n. Rott. 16 van Hongkong. Rhesus, Batavia n. Amsterdam via Londen 16 in draadl. verb, met Land's End. Gleniffer, Japan n. R'dam p. 16 Gibraltar. Radnorshire, Japan n. Amst. 15 v. Singapore. Mar on, Batavia n. Amsterdam 17 te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, (t.) 22 (2 n.m.) te Marseille ver wacht. Blitar, (uitreis) 17 te Singapore. Kota Inten, (thuisreis) p. 17 Finisterre. Tosari (thuisreis) p. 17 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Christiaan Huygens, (thuisreis) 17 v. Algiers Marnix (uitreis) 17 te Southampton. Moena, 17 van Amsterdam te Hamburg. Salabangka, (thuisr.) 16 te Genua. Poelau Roebiah, (uitreis) 16 van Sabang. Saleier, (thuisr.) 17 van Gibraltar. Tjikandi, Batavia n. Amst. 17 v. Pt. Sudan. WUKLIJN. Winterswijk, Oulu n. Zaandam p. 17 Bom- holm. Katwijk, Koivlsto n. Zaandam p. 17 Hol- tenau. Kruistocht voortgezet. De Belgische visscher ij kruiser „Zinnia" welke eenige dagen in de Buitenhaven heeft gelegen is nu weer vertrokken ten einde de kruistocht op de Noordzee voort te zetten. (Met ingang van Augustus 1939 zullen onze hyacintbollen weder vrij als voorheen in Amerika mo gen worden ingevoerd) Dat is goed nieuws om te hooren, Onze hyacint gaat dra, Weer zoo vrij als lang tevoren, Naar den klant Amerika. Ja, dit is een blijde mare, Want u wist er toch ook van, Vele nare jaren waren Zij daarginder in den ban. Plantenziekten moesten gelden Als de reden van 't verbod En langs onze bollenvelden Ging een zucht om 't zware lot. Totnutoe werd nooit tenvolle Ingewilligd wat men vroeg, Men beschouwde onze bollen Steeds niet als gezond genoeg. 't Lamme der geschiedenis was, Men hield zoo hardnekkig vol; Dat met onzen bol iets mis was, Wilde maar niet uit hun bol, En men wilde ze niet koopen Op dien bolle„boozen" grond. Maar nu gaat de markt weer open, M e t de bollen, wil ik hopen, Is de zaak dan ook gezond. P. GASUS Het tweede lustrum van de V. A. R. A.-afdeeling. Opgewekte feestelijke viering. De plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. heeft Donderdagavond in het Kennemer Theater op feestelijke wijze haar tweede lus trum gevierd. Voor een stampvolle zaal heeft de afdee- lingsvoorzitter, de heer A. L. van Groningen het „wel en wee" van de afdeeling gedurende deze tien jaren de revue laten passeeren. Wat het „wee" betreft kon de voorzitter slechts betreuren dat het ledental maar steeds 350 bleef bedragen. Gaarne zag hij dat grooter en daarom spoorde hij allen aan in de komende jaren mede te werken aan het bereiken van ruim 500 leden. Overigens was het de afdeeling voor den wind gegaan. Een belangrijk feit was de op richting van het tooneelfonds in samenwer king met het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Nadat een lid van het gewestelijk bestuur gelukwenschen had aangeboden heeft de secretaris van de afdeeling, de heer Vermeu len, den jubileerenden voorzitter gehuldigd en hem namens de afdeeling een leeslamp aangeboden. De heer Meijers hield een korte propagan- darede, waarin hij het cultureele werk van de V.A.R.A. voor zijn gehoor uiteenzette. Spr. wees daarbij op het voorrecht, dat de ver schillende stroomingen en richtingen zich in ons land door den aether kunnen uiten. Wijzend op de gebeurtenissen welke - zich in een naburig land afspelen, richtte de heer Meijers tot zijn gehoor een krachtige aan sporing om deze voorrechten krachtig te ver dedigen en niet alleen den omroep, maar ook de politieke partij hecht en sterk te maken, opdat volksvreemde stroomingen buiten onze grenzen zullen blijven. Het gezelschap van Willem van Iependaal hééft het publiek bezig gehouden hiet-mu ziek en zang. Willem van Iependaal zpng. le vensliedjes en tapte ontelbare moppen, die menigmaal door het politieke tintje in dezen kring een groot succes oogstten. The Luckey Match zorgde voor de muzikale afwisseling en wel op zoo'n prettige wijze, dat de populaire melodietjes vroolijk werden meegezongen. De soli op xylophoon en tubaphoon vormden de hoogtepunten van het muzikale gedeelte van het programma. De avond, die voor de jubileerende afdee ling een succes mocht worden genoemd, werd met een bal besloten. Bridge-wedstrijd ging niet door. De bridge-wedstrijd van Sans Atout III te gen Bridgeclub „IJmuiden" II om den Kenne mer Bokaal is wegens ziekte van eenige spelers van IJmuiden tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Succes-avond voor Bakkum's Belaag. De eerste bonte avond van de Buurtvereeni- ging „Bakkum's Belang", die in café Borst werd gegeven, was een groot succes. Het was inderdaad een „bont" programma dat werd afgewerkt. Jaap Smit met zijn lied jes en conferences, de vroolijke Bakkumsche meisjes, de dames Burgerink en Swart.de pro fessor en zijn assistent, de komische stukjes, het waren allemaal succesvolle onderdeelen van het gebodene. Ook het optreden van het accordeon-trio viel zeer in den smaak. Natuurlijk ontbrak ook de lokale kleur niet in deze bonte revue; menige Bakkummer mis stand kreeg een goede beurt. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd en er heerschte in de zaal dan ook menigmaal uitbundige vroolijkheid. Aan het slot daverde een minutenlang applaus door de zaal. Op Dinsdag 22 November zal een herhaling van de opvoering worden gegeven. Voetbalprogramma van Vitesse. Het programma voor a.s. Zondae b,u volgt: 5 als A. D. O. 1—Vitesse 1 Vitesse 2—V. V. Z. 2 2 uur A. D. O 3—Vitesse 3 .«Uur Vitesse A—V. V. Z. A }jj uur Vitesse B—S. D. E. 2 uur Vitesse C—H. S. V. C. ^uur Zondag a.s. wacht Vitesse de i .2.30 uur ae moeiliiVp om A. D. O. in eigen home te bekamien r?* zien de geringe krachtsverhouding in a afdeeling Ls ieder punt kostbaar, baarn het voor Vitesse van het grootste belan* een goed resultaat te bereiken bij A n 0ln wat echter in Heemskerk niet zal mepvoii0'' De gastheeren beschikken over een wt sterke verdediging, zoodat de Vitesse-aa zich ten volle moet geven om één öft punten mee naar Castricum te nemen Vitesse echter het spel open houdt en u? schietkans wordt benut is succes zeker i uitgesloten. Aan publieke belangstellino het niet ontbreken en aan spanning nnu0 -2al Het tweede elftal van Vitesse staat eiet' eens voor een zware taak. V. V. 2 2 ls - van de sterkste ploegen van deze "afdeel van maar V. V. E. heeft vorige week'verlmTn"?^1 V. V. Z., zoodat het niet tot de onmogelijk^ den behoort, dat Vitesse op beide DuntP»T slag zal kunnen leggen. n De- Vitesse 3 kan van A. D. O. 3 winnen dan moet er ook serieus worden Fusie tusschen Pondsactie-comité en Evangelische Vereeniging, Het Pondsactie-comité heeft ten hui, van mevrouw Clerqo—Pels, die hiervoor initiatief heeft genomen, een vergaderin? 1 houden. s ëe" Na langdurige besprekingen werd besloten om 't Pondsactie-comité en de Evangelisatie vereeniging, die zich ook met hetzelfde doel bezig houdt als het comité, samen te voeden Inwoners van onze gemeente die nu reeds toezegging willen doen voor een gift kunnen zich opgeven bij B. Clerqo—Pels, Schouten, bosch 81 en den heer W. Teunissen, Siegfried", straat 24. R.K. SCHAAKCLUB „ST. THOMAS". De uitslagen van den schaakwedstrijd tus schen St. Thomas en Gezellig Samenzijn uit IJmuiden luiden als volgt: Sf. ThomasGezellig Samenzijn. L. A. ResJac. de Beer afgebr. J. LuteIJ. Dedem J. Rozing—A. Klaver W. Briefjes J. Haver L. de WinterJac. v. d. Bosch M. van LunenH. Geldrop N. N.—G. Verkerk Nic. SteemanN.N. W. Mollevanger—N.N. 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 y2-y2 Voorloopige uitslag 5y2—ïft JAARVERGADERING IJSCLUB „EENSGEZINDHEID". De IJsclub „Eensgezindheid" heeft haar jaarvergadering in Hotel Broksma gehouden. Na opening door den voorzitter werden de jaarverslagen van secretaris en penning- meesteresse goedgekeurd. De penningmeeste- resse werd voor gehouden beheer décharge verleend. Hierna werd medegedeeld dat de huur voor het ijsbaanterrein verlaagd was, met die ver- stande echter, dat de huur met f 26 per dag, als-de ijsbaan geopend zal kunnen worden, wordt verhoogd. Deze regeling werd met het oog op het voortbestaan der vereeniging algemeen toe gejuicht Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt,sloot de voorzitter de verga dering. Verscheidene- nieuwe leden zijn de laatste dagen tot de vereeniging toegetreden, DAMNIEUWS VAN DEN R.K. DAMCLUB. 1 De uitslagen van de onderlinge wedstrijden voor de competitie van den R.K. Dam-club luiden als volgt: M. Duin—C. Bakker 1—1, W. Baars—C. van der Himst 20; R. Tromp—P. de Ruiter 0-2, R. Stet—Th. van der Himst afgebr., J. Kabel- F. Oskamp 20, C. Lute—P. Castricum 0-2, H. de Graaf—P. Deen 0—2. LOTERIJCLUB „DE HARMONIE". De loterij club „De Harmonie" heeft onder leiding van den heer Keizer haar jaarverga dering in hotel „De Harmonie" gehouden. De besprekingen vormden in hoofdzaak de viering van het eerste lustrum, dat in Maart a.s. zal worden herdacht. Door het bedanken van een lid bestaat er gelegenheid, dat een nieuw lid kan toetreden. Men kan zich hiervoor aanmelden bij den heer J. Kehl. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 20 tot 27 November is de winkelier A. Vonk aangewezen tot den verkoop van goedkoope, onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. DAMMEN. De damclub „D. C. H." welke Donderdag avond tegen „Ontwikkeling" uit Lisse zou spelen, werd danig teleurgesteld. Op den vastgestelden tijd verscheen de te genpartij niet aan de borden; zoodat de wed strijd andermaal zal worden vastgesteld. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor aanvullingsexamen voor1®®* diploma de heer P. de Vries te HeemsKers. plu AANGEKOMEN. 16 November: Baarn s.s. Hamburg Rivelin s.s. Swansea Presto s.s. Swansea Francine m.s. St. Brieux 17 November: Schokland s.s. New Castle Perseus s.s. Danzig Nueva Granada m.s. Port Arthur Westland m.s. Hamburg Botne s.s. Onega Bilton m.s. Newcastle Prowess m.s. Londen Spes Salutis m.s. Londen VERTROKKEN. 16 November: Venersborg s.s. Malmö Kora s.s. Stavanger Theano s.s. Rotterdam Presto s.s. Goole Salland s.s. Hamburg Nereus s.s. Kopenhagen Saturnus s.s. Hamburg Kotkas s.s. Antwerpen Rhein s.s. Hamburg 17 November: Médée s.s. Antwerpen Zinnia kr. Noordzee De „Meptun" weer vlot. De op de Deensche kust gestrande Est- Iandsche motorboot Neptun, waarover wij gisteren berichtten, is na een deel van. 'a* ding gelost te hebben weer vlot gebracht. Het schip wordt nu naar Kopenhagen gesleept om te dokken en repareeren. Opbrengst loodsgelden. In de afgeloopen maand bedroeg de op brengst der loodsgelden f 82.159 tegen f 8ö.uzi in dezelfde maand van het vorig iaar,1„^!' 1 Januari bedroeg die opbrengst f 508.163 te gen f 688.580 in dezelfde periode van 1937- dit jaar blijft de opbrengst niet auee f 180.000 beneden die van een jaar tevore doch ook f 117.000 beneden de raming. Groote diepgangen. Het met stukgoederen en passagiers na Batavia vertrokken Nederlandsche moto- schip Marnix van St. Aldegonde Port Arthur aangekomen Noorsche taDJUr.t torschip Nueva Granada passeerden n Noordzeekanaal met een diepgang van re^. 8,3 en 8,6 Meter. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers R Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2