GESCHENKEN IJMUIDEN THALIA VERTOONT: „Ali Baba komt naar filmstad" en „De gepantserde auto". Het zal u misschien niet interesseeren dat Ali Baba naar Filmstad komt, maar het inte resseert u wel dat Ali Baba niemand anders is dan Eddie Cantor, de groote filmkomiek, die tezamen met June Lang, Roland Young, Tony Martin e. v. a. deze stapeldolle klucht opvoert. Alzoo; het kwam te gebeuren, dat een arme slokker die op deze wereld bitter weinig bezat, zijn tenten opsloeg in een mooien grooten, comfortabelen goederenwagen van een der Amerikaansche spoorwegmaatschappijen. Ter wijl hij zoo prettig gratis meereed en zich alle moeite gaf. het zich zoo huiselijk mo gelijk te maken, geschiedde het, dat twee an dere landloopers bij hem op visite kwamen. Hoe alles eigenlijk in zijn werk ging, kan hier niet worden meegedeeld, maar vast staat, dat de arme slokker zeer onverwacht uit zijn mooien goederenwagen tuimelde, ergens, erg ver wegen dat hij daarbij op zijn hoofd terecht kwam. Dit had als later blijken zou zeer wonderlijke gevolgen voor 's mans hersens Eddy Cantor in Ali Baba komt naar filmstad. Al zoo kwam het te gebeuren dat hij met hoofdpijn wandelde door de woeste velden van •het eenzame land, toen een woeste horde Turken of Arabieren of dergelijke vreem de ruiters met kromzwaarden en pieken op hem afstormden en hij het veege lijf te bergen zocht in heillooze vlucht, haast je rep je! Snellend, zoo vlug zijn arme voeten hem maar wilden dragen, bereikte deze slokker een vreemde stad, vol muren, poorten, moskeeën en andere exotische bouwselen en de arme landlooper (die immers op zijn hersens geval len was!) waande zich reeds op onverklaar bare wijze overgeplaatst naar het Bagdad van den grooten Khalif Haroen-al-Rasched, of zoo, naar de feeërieën van de Duizend-en-Een Nacht Edoch: het Mekka van den schoonen schijn is: het land van de film en de arme slokker was enkel maar gevlucht voor film figuranten te paard en was in hun bonte decors terecht gekomen. Hoe dit nu alles verder ging, kan hier niet al te overnauwkeurig geboekstaafd worden, maar in elk geval kreeg hij een rol letje en mocht meespelen met de anderen "in deze groote Oostersche film. En niettemin was het geluk niet met hem, want hij stuurde een en ander zéér in de war en de regisseur ver toornde zich op hem en zijn hersens raakten steeds erger in de war en de boel liep ronduit in het honderd. Het slot is even kostelijk als het verhaal zelf. Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „De gepantserde auto" met Brian Douleny, Harry Carey, enz. REX THEATER VERTOONT: „De Heerscher" met Emil Mannings en „De dag na de scheiding". Van eerstgenoemde film, een der beste van Emil Jannings is de inhoud als volgt: Matthias Clausen is een man, die alles schijnt bereikt te hebben, wat tot liet geluk van een sterveling behoort. Uiterlijk, want als een innerlijk vereenzaamde is hij den levens weg gegaan totdat, reeds tegen de grens van den levensavond, iemand in zijn leven komt, die hem het wonder van een nieuwe jeugd schenkt. De weg tot dit late geluk wordt hem niet ge makkelijk gemaakt. Zijn geheele bedrijf, waar in duizenden werk en brood vinden, voegt zich met volle overgave naar zijn wil, omdat hij, ondanks zijn eerste plaats toch altijd gebleven is, hun medearbeider, hun vriend. En deze man, deze heerscher in de goede beteekenis van het woord, moet het afleggen in een strijd, die zijn eigen- en aangetrouwde kinderen te gen hem aanbinden. De motieven tot den strijd zijn ongelijk. Clausen's ziekelijke dochter Bettina wordt door een fanatieke liefde tot haar vader be- heerscht, een egoistiseh gevoel dat geen ander naast zich duldt. Z'n andere dochter Ottilie, laat zich willoos meevoeren in het kielzog van haar man, die zich als schoonzoon en mede directeur van het Clausen-concern tot taak heeft gesteld, de plaats van zijn schoonvader in te nemen, waartoe geen enkel middel hem ongeoorloofd schijnt. Wolfgang, de oudste zoon, is een harteloos geleerde, wiens eenige levensdoel z'n studies is en die zich in de houding tegenover z'n vader geheel laat be ïnvloeden door z'n eergierige vrouw. Egert, de jongste, is een kind, al heeft hij dan ook haast den mannelijken leeftijd bereikt dat meegaat met den wind, die het sterkste blaast. Tot Clausen zelf is het nog nooit doorgedron gen, dat hij jaar in jaar uit slechts gegeven heeft en daarvoor enkel de tyrannieke veraf goding van Bettina en de botte zelfzucht der anderen geoogst heeft. Hij bezit een prachtige villa, maar geen „huis". Hij heeft een groote familie, maar geen liefhebbende bloedver wanten. De eerste zware slag treft Clausen door den dood van z'n vrouw. Door deze gebeurtenis tot 'nadenken gebracht, vraagt hij zich af: „Wat zal er na mijn dood van mijn levenswerk, het Clausen-concern worden?" Hij wreet, dat geen van zijn beide zoons In staat is de leiding van het bedrijf over te nemen en de eenige, die mogelijk hiervoor in aanmerking zou komen, z'n schoonzoon Klainroth, de echtgenoot van Ottilie, wil Clausen niet als zijn opvolger, om dat hij ervan overtuigd is. dat deze met z'n botte egoisme, alle humane grondregels, die Clausen tot lotsverbetering van z'n arbeiders invoerde, zou schrappen, als niet dienstig voor het binnenhalen van groote winsten. De maan den van spanning, door de ziekte en dood van z'n vrouw, wreken zich en hij zakt, een zenuw crisis nabij, in elkaar. Op dat oogenblik ont moet hij voor het eerst Inken Peters, zijn nieuwe steno-typiste. Zij is voorbestemd om aan zijn leven een geheel nieuwe en onver wachte wending te geven. Voor de eerste maal ziet hij een mensch, die niets van hem eischt. doch hem het hoogste, dat zij bezit, zichzelf, vrijwillig wil geven. Met angst in het hart, doch diepgelukkig. aanvaardt hij dit schoone geschenk. Maar Clausen rekent buiten de men- schen, die over deze heerlijke bekroning van zijn levensavond, niets dan vreugde moesten gevoelen: zijn „bloedverwanten". Het past de kinderen en vooral de aangetrouwde kinderen niet, de lang begeerde erfenis met een tweede vrouw van hun vader te moeten deelen. In het verdere verloop van de film krijgt de toeschouwer meermalen gelegenheid te genie ten van het meesterlijke talent van Emil Jan nings.. Een komische film „De dag na de scheiding' is de tweede hoofdfilm. BIOSCOOP DE PONT: „Een dag op de renbaan". Dit is een film. waarover men niet kan schrijven, zoo'n film moet men zelf gaan zien. Menschen die haar gezien hebben, hebben minstens tienmaal uitgeroepen: „hoe bestaat "t". „Het Handelsblad"'-schreef: Wie tot nu toe de Marx Brothers niet heeft kunnen apprecieeren, ga naar hun laat ste klucht, opdat hij bekeerd huiswaarts tij ge; deze film bevat zooveel kostelijke clownerie dat... ze er met hun vieren niet aan kunnen tippen. Hoe goed dit alles ook is, en hoe vermakelijk de drie clowns ook doorloo pend zijn, er is één scène die al het andere in de schaduw stelt: Harpo, spelende op zijn fluit, voor de negers te zien uitsteigeren, is een schouwspel dat men niet licht vergeet. On verbeterlij k geregisseerd". Vergadering R.-K. Staatspartij. Gisteravond hield de afdeeling IJmuiden II van de R. K. Staatspartij een ledenvergade ring in het St.-Fidelisgebouw. De voorzitter, de heer J. v. Geelen, opende de vergadering met den Chr. groet en betreurde de geringe opkomst. Hierna werden de notulen voorgele zen en onder dank geteekend. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven, waarin werd medegedeeld dat Dr. Droog zich niet beschikbaar stelt voor de Prov. Staten. In de bestuursvacature v. d. Kley werd de heer G. J. P. Stevens met meerderheid van stemmen gekozen. Voor de Provinciale Staten werden door de vergadering bij acclamatie candidaat gcfiteld de heeren Beemster, P. Heilker, Jac. Nijssen, Stevens en Mr. Tonino. Bij de rondvraag werd dank gebracht door een der leden voor de behandeling van den kindertoeslag en Maatschappelijk Hulpbetoon in de gemeentebegrooting. Omtrent het latei- intrekken van het voorstel voor den kindertoe slag werd medegedeeld, dat dit slechts ver schoven is om het bij een volgende gelegen heid naar voren te brengen, wanneer het ar gument meer steun zal ondervinden van an dere fracties. Ook het borgstellingsfonds vormde een uit voerig punt van bespreking. Nadat de rondvraag, welke geheel in ver band stond met de gemeentebegrooting, teneinde was, sloot de voorzitter de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Hulp voor de vervolgde Joden. Zooals wij reeds hebben gemeld heeft het sub-comité Velsen van het Comité voor Joodsche belangen een oproep gericht tot de ingezetenen om geldelijken steun ten bate van de vervolgde Duitsche Joden. Iedereen weet, waar het hier om gaat: om menschen, van huis en hof ver dreven, dakloozen en rechteloozen, die een asyl in ons land hebben gezocht, het verblijf in ons land mogelijk te maken en hun leed te verzachten. Het comité heeft een beroep op ons gedaan om medewerking te ver- leenen bij het inzamelen van gelden. Wij hebben ons daatoe gaarne bereid verklaard en zoodoende ligt op ons bureau Kennemerlaan 42 een in- teekenlijst, waarop men zijn bijdra ge kan plaatsen.. Ieder, die wat missen kan is welkom. Elke gift, groot of klein, wordt dank baar aangenomen. Groote diepgang. Het Sovjet-Russische motorschip „Azer- baidjan" passeerde gistermorgen van Tuapse naar Amsterdam met een diepgang van 8,1 Meter. Tanker, die men zelden ziet. De Russische tanker „Azerbaidjan", welke met een lading petroleum te Amsterdam ar riveerde, is een schip dat men de laatste jaren in de haven van de hoofdstad zelden meer ziet. De meeste tankschepen, die hier passeeren, zijn Noorsche en Zweedsche schepen. Reizen voortgezet. Verschillende schepen, welke Woensdag door storm werden opgehouden en in de binnenhaven moesten vastmaken, konden Donderdagmorgen, toen de weersomstandig heden beter waren de onderbroken reizen voortzetten. IJzerverscheping. Het Duitsche s.s. „Erpel" kwam gisteren aan het Hoogovenbedrijf aan van Rotterdam om een partij ijzer te laden voor een Oost- zeehaven. Naar Nieuwediep teruggekeerd. Hr. Ms. kruiser „Tromp", welke voor vlag vertoon eenige dagen gedurende het bezoek van Z. M. Koning Leopold van België in de Amsterdamsche haven heeft gelegen, zette gistermorgen de reis voort naar Nieuwediep. AANGEKOMEN. 24 November: Casanare s.s. Londen Brandaris m.s. Boston (Line.) Crijnssen s.s. West Indië Azerbaidjan s.s. Macassar Freiburg s.s. Macassar Pass of Leny s.s. Duinkerken Erpel s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 24 November: Trito s.s. Rotterdam Wallonia s.s. Rotterdam Spartak s.s. Leningrad Britanica s.s. Antwerpen Granta s-s. Newcastle Alma Ata ss. Mourmansk Pluto s.s. Kopenhagen Noma s.s. Blyth Tromp kr. Nieuwediep Cimbria s.s. Bremen Ransdorp m.s, Stockholm Pass of Leny m.s. Havre. onderhouden de vriendschap. Sint Nicolaasgeschen- ken bestendigen een traditie, die vreugde brengt aan jong en oud Bouwen en industrie. Door den heer J. E. A. Kaub alhier zullen aan de Tollenslaan te Driehuis vijf woon huizen worden gebouwd. Bij de verffabriek aan de Kanaalkade der N. V. Chemische fa briek Velsen zal een* lakstokerij worden ge bouwd. Aan A. P. Kochx is vergunning ver leend- tot het verbouwen van het woon- en winkelhuis Trompstraat 2 te IJmuiden; aan de N.V. Hoornsche Kistenfabriek v.h. C. Graftdijk te Hoorn tot het verbouwen van een pakhuis aan de Haringkade te IJmuiden; aan de fa. P. Heere en Zn. tot het verbouwen van een pakhuis aan de Industriestraat té IJmuiden; aan de fa. A. en P. Bleeker tot het verbouwen van het woon- en winkelhuis Zee weg 29 te IJmuiden, aan de N.V. Natuurijs- verkoopbureau tot het aanbouwen van een machinekamer bij haar ijsfabriek aan de Middenhavenstraat te IJmuiden. GESLAAGD. Voor het examen voer het diploma voor zwemonderricht van den Kon. Ned. Zwem- bond zijn geslaagd onze plaatsgenooten mej. N. van Kempen en F. Balm. SANTPOORT R.C.BREDERODE. Het programma voor aa. Zondag luidt: Brederode 4Ripperda5 10 uur. BEVERWDK Verkooping van tuingrond. 3000.— per Hectare. Ten overstaan van den te Velsen gevestigden notaris G. D. Boerlage werden Donderdagmid dag in het veilinggebouw „Centrum" in het openbaar verkocht de navolgende onroerende goederen: 1. een woonhuis met erf en grond aan de Dr. Schuitstraat no. 21, groot 2 A. 18 c.A. Kooper H. Nielsen te Beverwijk voor f 3210. 2. Een perceel tuingrond aan den Marktweg met een gedeelte van dien weg nabij de Maer- ten van Heemskerckstraat resp. groot 1 H.A., 1 A., 30 c.A. Kooper H. Eyking Jz. te Beverwijk voor f 3427. 3 Een perceel tuingrond nabij de Creutzberg- laan, groot 41 Are, behoorende tot de nalaten schap van mevr. wed. A. J. de Vries-Mensing. Kooper J. van Wijngaarden te Beverwijk voor f 1960. 4. Een perceel wei- en hooiland aan den Zaanlandschen Communicatieweg onder Uit geest, groot 2 H.A., 76 A. en 60 c.A. Eigendom van den heer W. Dam te Heems kerk. Koopster Doopsgezinde Gemeente, Bever wijk voor f 6100. Benny Goodman en zijn swingband spelen in de Warner-Bros-film „Hollywood Hotel". (W. B .Theater, Beverwijk). Lujstelooze handel op de groenten markt. Slechts enkele producten hebben belangstelling. In het verloop van den handel was gedu rende de week van 18—23 Nov. wat prijsver betering betreft nog weinig verandering te bemerken. Wel kwam het voor, dat op som mige dagen en dat was vooral Maandag voor sommige artikelen iets meer belangstelling bestond met als gevolg een vlottere afname. Andijvie, dat als massaproduct de, markt be- heerschte trok de laatste dagen meer aan, wat de goede kwaliteit van dit product in af name en prijs toch weer eenigszins ten goede kwam. De noteeringen varieerden naar kwa liteit voor 100—200 per 100 stuks. De prijs per K.G. was van 25 ct. per K.G. Het aanbod van bloemkool was van geringe beteekenis, terwijl ook de kwaliteit nog al te wenschen overliet. Hiervoor waren dan ook de prijzen niet hoog, namelijk van 36 ct. per stuk. Spruiten daarentegen komen thans was rui mer aan de markt. De handel was over het algemeen niet zoo erg willig en behoorlijke prijzen waren veelal uitzonderingen, die zich bepaalden tot mooie partijen. Naar soort stonden dan ook de noteeringen van 714 ct. per K.G. Boerenkool was de laatste dagen in prijs een weinig beter. De noteeringen die de vo rige week niet hooger kwamen dan 3y2 ct. liepen van 35 ct. per K.G. Voor alle andere koolsoorten bepaalden de noteeringen zich tot het gewone lage peil. De kooplust was maar matig. Voor bospeen werd 36 ct. per bos be taald. Tomaten blijven voor de beste soorten steeds goed op prijs. De verschillende soor ten veroorzaken uiteenloopende prijzen, die van 6—22 ct. per K.G. waren. Sla als glas product werd naar kwaliteit verhandeld van 100—250 per 100 krop. Witlof wordt nog in beperkte mate aangevoerd. De kwaliteit munt tot nu toe nog niet uit. De preihandel was de afgeloopen weck bepaald slecht. De prijzen waren behalve Woènsdag, toen het aanbod niet zoo groot was aan den lagen kant. De no teeringen waren van ll/t3 ct. per K.G. Knolselderie is beter prijshoudend, althans voor de beste kwaliteit. Hiervoor werd naar soort van 26 ct. per stuk betaald. Voor soepgroenten als selderie, peterselie enz. zijn de noteeringen meestal laag. Uien werden naar soort afgenomen voor 2y23Va ct. per K.G. Een enkel partijtje schorseneeren, dat nog werd aangeboden kon 10 ct. per K.G. op brengen. Het aanbod van appelen en peren vermindert sterk en bepaalt zich tot kleine hoeveelheden. Naar soort en kwaliteit blij ven de prijzen schommelen van 12—25 ct. per K.G. Druiven werden naar kwaliteit en soort verhandeld van 2440 ct. per K.G. Op de veiling van j.l. Vrijdag werden nog enkele partijtjes aardbeien aangeboden. Beverwijk—Kinheim. Op Zondag 4 December. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond de returnmatch van Beverwijk en Kinheim, die Zondag j.l. in een 33 gelijk spel eindigde, reeds vastgesteld op Zondag 4 December.. Filmvoorstelling voor de Joodsclie vluchtelingen. Hét Luxor Theater goed bezet. De directie van het Luxor Theater had Donderdagavond haar geheele bedrijf ter be schikking gesteld van de hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen. Zij organiseerde een filmvoorstelling, waarvan de baten geheel zullen worden afgedragen aan het comité voor deze hulpverleening. Het Beverwijksche publiek heeft op deze geste van de directie zeer nadrukkelijk ge reageerd door te zorgen voor een nagenoeg geheel bezet theater en alzoo bij te dragen aan het gestelde doel: het zooveel mogelijk lenigen van den grooten nood onder de Duit sche vluchtelingen. De directie van het Luxor Theater had voor een mooi filmprogramma zorg gedragen. Van 8 uur tot 11.45 uur heeft het publiek genoten van de twee groote films „Onder twee vlag gen" en „Het Teeken der Kruises". Ook de filmverhuurkantoren verleenden hun mede werking, door deze films geheel kosteloos voor dezen avond ter beschikking te stellen. De directie heeft haar initiatief met een mooi succes bekroond gezien. W. Bc THEATER VERTOONT: „Hollywood Hotel". „Hollywood Hotel" is een iestijn van rhythme, dat geaccentueerd wordt door de jazzband van dezen tijd: door die van Benny Goedman. Een musical, waarvan de inhoud verhoogd en verlevendigd wordt door een serie composities, die evenveel successen zijn. Hierbij komt nog een bezetting van louter groote namen, w.o. Dick Powell, Rosemary Lane, Lola Lane, Hugh Herbert en Gienda Farrell. Het verhaal begint als de beroemde leider van het Swing-orkest Benny Goodman met zijn boys op het vliegveld van Kansas City afscheid nemen van één van de leden van deze band, Ronnie Bowers, den zanger en saxophonist, die naar Hollywood vertrekt, om dat hij een filmcontract heeft gekregen. De publicity-man van de „All-Star Film" dirigeert hem in Hollywood naar het Holly wood Hotel. Op een andere plaats in dit hotel heeft de temperamentrijke ster Mona Marshall ruzie gemaakt met de directie der All-Star Films. Evenmin laat haar tegenspeler Alexander Duprey niets na om haar dwaasheden aan te wakkeren. Het resultaat is, dat Mona niet meer spelen wil en weigert met Duprey dien avond te verschijnen bij de première van haar jongste film. Als eenige uitkomst engageert de maat schappij Mona's „double", Virginia Stanton, om in gezelschap van Ronnie Bowers dien avond de première bij te wonen. Ronnie weet echter niet, dat 't Virginia Stanton en niet Mona Marshall is, die hij begeleidt. Niets wordt bemerkt van het bedrog en de première wordt uitbundig gerecenseerd in de ochtend bladen. Ronnie slaagt echter bij geen der film producers en ten einde raad is hij gedwongen een betrekking te aanvaarden in een eethuis, waar Ronnie's stem opgemerkt wordt, met het resultaat, dat hij in Mona Marshall en Alexan der Duprey's nieuwe film de liedjes doubleert welke deze laatste heet te zingen. Door een list slagen zij er in Ronnie in- plaats van Duprey in levenden lijve te laten optreden, waardoor de toekomst van onzen held wordt verzekerd, een toekomst, welke hij sluiten zal naast Mona Marshall's double aan wie hij veel te danken heeft. KENNEMER THEATER PROLONGEERT „Vadertje Ungb(Mi „Paniek In Holl,Woo'„ De Nederlandsche film „Vadertje Latutb vervaardigd naar het bekende boek van T1"1 Webster, die de afgeloopen week in het Kp mer-Theater werd vertoond, heeft een onRed^k" succes geoogst. Van Vrijdag af waren alle v stellingen besproken uitverkocht. Oor* De film valt geweldig in den smaak van y publiek en zeker wel in de éerste plaats doo uitstekende spel van Lily Bouwmeester dip prima vertolking geeft van de mooie' rol Judy, de vondelinge. Van De directie van het theater heeft dan ooi- y sloten om deze film te prolongeeren. Men lang in de filmhistorie teruggaan om een te vinden, die in Beverwijk werd geprowJÏÏ Het tweede hoofdnummer dat in de V- week vertoond zal worden is „Pam'.ek in H 11 wood". In deze spannende rolprent spelen °l Tracy en Joan Woodbury de hoofdrollen. Herman Tibbets wordt, ontslagen uit dè Sta gevangenis, waar hij vijf jaar heeft d voor bankroof in Texas. Hij begeeft zich zijn vrouw „Goldie" naar Californië om?6' nieuw leven te beginnen. n In het station valt hun aandacht op Micha 1 Winslou, die tevergeefs een brieventasch nr beert te verzekeren voor f 50.000. Winslou Tibbets nemen denzelfden trein naar Los geles als de bekoorlijke Barbara Lang, die 0 weg is naar Hollywood. Uit een misleidend krantenbericht maken d Tibbets op, dat Michael een dief is, maar weldra wordt het hun duidelijk dat Michael een see nario-schrijver is, die zich speciaal toelegt 00 het schrijven van detective-films. Tibbets al- „vakman" becritiseert één van de manuscripten en zij besluiten, dat Michael de scenario's zal schrijven van de verhalen, die Tibbets hem uit zijn practijk zal vertellen. De eerste detective-film heeft aanstonds suc ces, doch vindt een minder gunstig onthaal bil den „Havik", die verdere openbaringen uit zijn gangsterloopbaan wil verijdelen, door den sce nario-schrijver uit den weg te ruimen. Het gevolg van een en ander is, dat de pro- ductie van de tweede film vertraagd wordt door een serie sensationeele voorvallen, waarbij de acteur Darcy keer op keer wordt aangezien voor den echten Havik, wiens pogingen om Tibbets en Michael een kopje kleiner te maken tenslotte uitloopen op zijn arrestatie. De opstelling van Beverwijk. Voor Q. S. C.Beverwijk. De Rood-witten komen a.s. Zondag in den wedstrijd tegen Q.S.C. met de volgende opstel ling uit: Doel: J. van Zutphen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, J. Steenvoorden en A. de Ruiter. Vóór: S. Teeling, G. de Ruiter, A. Marx, J. Maenhout en C. Koning. /GIEEP/ ITllMNCENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, New-York n. Rott. 22, 735 mijl WZW van Valentia. Beemsterdijk, Tampico n. Rott. 22 te New- Orleans. Burgerdijk, New-Orleans n. Rott. 24 te Ant werpen. Binnendijk, 24 v. Rott. n. New-Orleans via Antwerpen. HALCYON LIJN. Flensburg, 24 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Dordrecht, Gdynia n. Alexandria 22,25 mijl Zuid van Niton. Vredenburg, 24 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Haarlem, 23 v. Vlaardingen te Pepel n. Rott./Vlaard. Rozenburg, 24 v. Chantenay n. Bilbao. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, 23 v. Amst. te Hamburg. Springfontein (uitr.) 23 te Marseille. Meliskerk (uitr.) 24 v. Durban. Randfontein (uitr.) 23 v. Port Sudan. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Gede (th.) 24 te Duinkerken vertr. 25. HOLLAND—BHITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 23 v. Safaga. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk, Antwerpen n. Hamburg p. 24 Vlissingen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) p. 23 Ouessant, 25 (6 n.m.) te IJmuiden verw. Zaanland (uiti.) 22 te Rio de Janeiro. Fort Archambault, 23 v. Amst. te Buenos- Ayres. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, 23 v. Rott. te Malta. Breda, 21 v. Valparaiso n. Talcahuano. Strabo, 23 v. Cristobal te Curacao. Berenice, 22 v. Demerara n. Vlissingen. Barneveld, Chili n. Amst. 23 v. Cristobal. Colombia, 23 van Barbados n. Amst. Bennekom, Chili n. Amst. 21 v. Cristobal. Aurora, 24 v. Savona te Livorno. Fauna, Stamboul n. Amst. p. 24 Gibraltar. Bodegraven, 24 v. Amst. te Delfzijl. Odysseus, 24 v. Odense te Kopenhagen. Agamemnon, 24 v. Malta n. Piraeus. Trajanus, Stamboul n. Amst. p. 24 Ouessant. Irene, Palermo n. Amst. 24 op 115 m. NO. v. Finisterre. Hermes, 24 v. Thessaloniki n. Izmir. Boskoop, Amst. n. Chili 23 te Callao. Achilles, Bourgas n. Antw. p. 22 Gibraltar. Crijnssen, 24 v. Barbados te Amst. Orpheus, 23 v. Oporto n. Vigo. Stella, 24 v. Hamburg n. Amst. Pluto, 24 v. Amst. n. Kopenhagen. Ulysses, 23 v. Thessaloniki te Piraeus. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Benvorlich, Hongk. n. Rott. 24 v. Pt. Said. City. of Oran. Dairen n. Rott. 24 v. Pt. Said. City of Pittsburg, Saigon n. Rott. 22 te Sin gapore. Antenor, Japan n. Rott. 23 v. Singapore. Peisander, Liverpool n. Java 24 v. Suez. Diomed, 21 v. Vladivostock n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) 24 v. Port Said. Kota Inten (thuisr.) pass. 23 Perim. Kertosono, 24 v. Hamburg n. Bremen. Baloeran (uitr.) 24 te Southampton. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Sembilan, 24 v. Amst. n. Java. Saleier (thuisr.) 23 te Londen. Tarakan (uitr.) pass. 22 Dungeness. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 23 v. Sabang. Poelau Bras (thuisr.) 24 v. Genua. WIJK LIJN. Haulerwijk, 23 v. Havana n. Manatl. Naaldwijk, 23 v. Rott. te Bordeaux.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2