1 BEVERWIJK j Gedeputeerde Staten hebben B. en W. in I jennis gesteld van de beslissing van den mi nister van Binnenlandsche Zaken op de na- I mens den raad ingediende aanvrage ter bekoming van rijksonderstand voor het jaar 1938, alsmede van de aan die beslissing ver bonden voorwaarden. SANTPOORT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN HEEMSKERK Het elftal van Ken nemers. Van Luin weer opgesteld. n Kennemers komen a.s. Zondag in den Jjstrij! tegen Alkmaarsche Boys met de Sende opstelling uit: fvjei: Van Urk. Achter: Dinkla en Van der Bos. Jjldden: Veenstra, Horeman en Van der ^Voor Schipper, Van Luin, Boom, Steeman M Brethouwer. Van Kennemers II, dat a.s. Zondag tegen .oG li in het Gemeentelijk Sportpark ziet het elftal er als volgt uit: F. Brethouwer. Achter: Balder en B. Brethouwer. Midden: Six, Vessies en De Graaf. Voor: Antonisse, Van der Kolk, Tromp, g€ide en Semeins. NIEUWE MEUBELZAAK GEOPEND. De heeren Gebr. Akse hebben dezer dagen hun meubelzaak Torenstraat 49 geopend. De Lj^el is modern ingericht en biedt een keuze in moderne meubelen. De nieuwe zaak is een aanwinst voor deze (jicht-bevolkte woonwijk en in het bijzonder voor de Torenstraat, die er weer een beter aanzien door kreeg. Bc Rijksbijdrage voor het loopende dienstjaar. Verschuiven en besparen geboden. De minister is bereid in het geraamde tekort groot f 328.065 een bijdrage te verleenen van f 123,500 dat volgens B. en W. kan worden verhoogd tot f 126.200. Er moet dus nog dek- iting worden gevonden voor een bedrag van f 201,865. Ten laste van den kapitaaldienst komt een bedrag van f 218.000, waarvoor nog geen dekking is gevonden. De „besparingen". Het Rijk schreef voor. dat een aantal be sparingen moet plaats vinden, waarvan wij i, de volgende noemen met vermelding van het bezuinigde bedrag de voorgenomen vernieuwing van het be volkingsregister mocht in 1938 geen doorgang vonden f I860. Op de begrooting voor 1939 evenwel moesten op aanschrijving van de re geering de noodige gelden opnieuw worden geraamd; door de ingevoerde salarisverlaging wordt de post wegens jaarwedden van de politie ver laagd met f 2180; het geraamde bedrag voor subsidieering in de t.b.c.-bestrijding moet worden terugge bracht tot het bedrag der raming voor 1937, een vermindering van f 2750; B. en W. heb ben zich er reeds van vergewist, dat het werk van de betrokken vereeniging hiervan geen -ernstige stagnatie ondervindt. Afvoering o.m. van het geraamde bedrag van f 2600, voor nieuwe gazonhekjes in de Breestraat en en kele andere bezuinigingen moeten op den post wegens kosten van plantsoenen een be sparing geven van f 3050, op de gemeente-reiniging moet f 3400 wor den bespaard; de. voorgenomen reserveering voor uitgesteld onderhoud van straten laat f 7000 in de gemeentekas. Voorts moeten de posten voor ondersteu ning van armlastigen en tuinders worden verlaagd met f 5650, die voor subsidie aan werklozenkassen met f 1200. Aan het voorgenomen herstel van de be drijfsreserves, waarover ten bate van vorige dienstjaren was beschikt, mag geen gevolg worden gegeven, f 14000 zijn alzoo uit de re serve gebruikt en de som komt er niet. meer in, Een groot aantal af- en overschrijvingen levert tenslotte nog een besparing op van 9075. Al deze maatregelen tezamen leiden tot het verbluffende resultaat, dat het tekort van f 201.865 is weg-bezuinigd. B. en W.' kunnen wel aantoonen, dat het overgroote deel van de „besparingen" een ge volg is van het verschuiven van lasten naar de toekomst en van meevallers, die door ver- andere omstandigheden zijn ontstaan. De bijdrage van het rijk zal a fonds perdu wor den genoten maar dat genot wordt afhan kelijk gesteld van voorwaarden. Nog enkele voorwaarden. De kosten van het schoonhouden der school lokalen voor het openbaar gewoon uitge breid en buitengewoon lager onderwijs die nen tot ten hoogste f 50 per lokaal te worden Alkmaar (Ned.) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Ajax (Ned.) Angra (Fin) Avance (Deen) B. en W. zijn over deze zaak nog in be spreking met Openbare Werken. Eveneens zijn B. en W nog in correspon dentie betreffende een door de Regeering ge- wenschte verlaging van den post wegens kos ten van de algemeene begraafplaats. In de aangeboden begrootingswijziging is die verla ging niet geheel overgenomen. B. en W, vertrouwen, dat zij hierover met de Regee- ting in overeenstemming zullen komen. Vervolgens moet een drietal posten wegens subsidies tot een gering bedrag, worden ver laagd of teruggebracht tot de raming voor 1937. B. en W. stellen den Raad voor, hieraan te voldoen. Onder de bedoelde posten is ook begrepen een subsidie aan de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Wijk aan Zee, welke tot het voor 1937 toegestane bedrag moet worden verlaagd. Ondanks herhaalc. verzoek is deze vereeniging nog steeds in ge breke gebleven met inzending van de noodige stukken welke voor uitkeering van de subsi die over 1937 noodig zijn. Deze subsidie is derhalve nog steeds niet uitgekeerd en B. ®n W. leiden uit een en ander af, dat de be hoefte aan subsidie niet erg groot is. Ten aanzien van de subsidieering van het bijzonder fröbelonderwijs tenslotte heeft de Regeering, overeenkomstig het verzoek van B. en W. voor 1938 genoegen genomen met een verlaging van den betrokken post htèt 5 pet. van het voor 1937 geraamd be drag. Resumeerend stellen B. en W. den Raad v°or: de algemeene en bijzondere voor waarden, door de Regeering voor het genie ten van rijksonderstand voor 1938 gesteld, te aanvaarden; over een tweetal punten, hier boven genoemd, zullen B. en W. zoo noodig, met de Regeering nader in onderhandeling treden. IfET WONDERE LEVEN IN EN AAN DE ZEE. Gisteravond hield de heer G. Jan Klooster „De Toorts" een lezing over „Het wondere leven in en aan de zee", welke verduidelijkt werd door lichtbeelden. Spr. wees allereerst op de groc-te ver- schedenheid van mooie schelpen, welke langs het strand te vinden zijn, om dan te komen totde weekdieren. Tal van deze dieren vin den goede bescherming in hun schelpen en „hoorntjes". Speciaal wees spreker op den groei-met-rukjes der weekdieren, waarbij ook gezorgd dient te worden voor den groei dei- schelpen. Weekdieren met slechts gedeeltelijk gesloten scherpen, die dus gemakkelijk een prooi van andere waterbenores zouden worden, leven leven eenige centimeters onder den bodem. Met behulp van een zoogenaamde syphon- buis, die boven den bodem uitsteekt, voeden ze zich en halen ze adem. Sommige waterbewoners waten met de ge sloten schelpen van mosselen enz. wel raad. Ze laten een soort zuur op de schelpen drup pelen, de kalk lost op en het weekdier gaat dood. De spierwerking, die de schelp geslo ten houdt, verlamt nu en het doode dier wordt verorderd. De beide geslachten zijn in één individu vereenigd. De jongen, die uit de eitjes komen zijn reeds direct van een „huisje" voorzien. Als bijzonderheid vertelde spr., dat de oester per jaar ruim een millioen eieren legt. De paalworm is ook een week dier De jongen van dezen worm boren zich een gaatje in hout om zich te beschermen, maar vernielen daardoor tevens houten beschoeiingen enz De weekdieren hebben tal van vijanden, o.a. krabben, zeesterren, vogels, visschen,. anemo nen en.... de menschen. Inksvisschen zijn een hoogere soort week dieren. In de tropen kunnen ze een grootte van 45 meter bereiken. Van deze groote soorten hebben de oogen een middellijk van 30 cM. Sommige dezer soorten leggen 40.000 eieren. Spr. vertoonde een serie mooie lantaarn plaatjes, waarbij hij gelegenheid kreeg nog tal van interessante bijzonderheden te vertel len over „Het wondere leven in en aan zee". KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Zondag a.s. vinden in de Nederl. Herv. Ge meente verkiezingen plaats, voor het kiescol lege. Vier der leden van dit college treden pe riodiek af, vier leden moeten wegens uitbrei ding gekozen worden, terwijl er twee vacatu res zijn te vervullen. In totaal moeten dus 10 leden gekozen worden. (Het geheele kiescol lege zal na de verkiezingen 21 leden tellen). Aan deze verkiezingen zal zoowel van vrij zinnige als van rechtzinnige zijde worden deelgenomen. De candidaten der vrijzinnigen zijn: G. J. Bremerkamp, K. Raap, J. H. Visse, G. J. H. de Vries, (allen aftredend), A. A. Bosma, W. A. Dolleman, P. v. Meurs, T. F. Roos, mej. M. P. v. Runnard en J. C. Zeilinga. Die der rechtzmnigen zijn: G. P. Bakker. J. C. de Groot,, H. Harmse, G. de Jonge, D. E. C. Klaarhamer, G. Peereboom, W. P. v. d. Vliet Sr., W. Vorstelman. J. Winters en J. Dik. VEILING. SCHIP Bennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Binfcang (Ned.) VAN v erm. •"komst I AA TSTF BERICHT Carina (Ned.) Capt. Daimiani (Fr.) Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Colombia (Ned.) Dortmund (Du.) Dunavis (Gr.) David Livingstone (Br.) Dagrun (Noor) Eemland (Ned.) Euryades (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Etiopia (Ital.) Ella Halm (Du.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Feodosia (Du.) Fagervik (Zweed) Ferrum (Fin) Grootekerk (Ned.) x) G-aasterkerk (Ned.) x) Gottfrid (Zw.) Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Henry Stanley (Br.) Helder (Ned.) Hebe (Ned.) Hasting (Zw.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J .v.O!denbarnev.(Ned Kurmark (Du.) Kouibishev (Rus) Lekhaven (Ned.) Montferland (Ned.) x> Maron (Eng x) Mirandella (Port.) Melampus (Ned) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) Margaretha (Fin) M. L. Goulandris (Gr.) Martha Halm (Du.) Mars (Ned.) Mount Tanrus (Gr.) Merope (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Nyugat (Hong.) Nereus (Ned.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Gr.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Onega (Rus) Poelau Bras (Ned.) x) Poseidon (Ned.) Perseus (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Pandia (Fin) Pygmalion (Ned.) Pass of Melfort (Br.) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Saiabangka (Ned.) x) Saleier (Ned.) x) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Sesostris (Du.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Socrates (Ned.) Siggy (Fin) Schokland (Ned.) Stavros (Gr.) I'jikandi (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tamaha (Fr.) Tom (Zw.) Tiba (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Chili (via Antw.) Buenos Aires Constantza Buenos Aires West Afrika Danzig Buenos Aires Strömma Chili Chili Chili Abadan West Indië Ned. Indië Curasao Haifa West Indië (v. IJm.) Tunis West Indië Macassar Constantza W. Afrika New-Orleans Santos Batavia Bordeaux Les Falaises (v. IJm.) Hernosand (via Delfzijl Med Indië stamboul Pt. Limon Köping (v. IJm.) Söderhamn J apan Japan (via Antw.) Hernösand Buenos Aires Z Afrika Macassar W. Afrika Izmir Haifa Sundsvall Palermo Beira Batavia Med Indië Leningrad Rosario Buenos Aires Batavia Buenos Aires Batavia Med Indië Batavia Ornskoldsvik Buenos Aires Danzig Venetië Londen Hamburg Archangel Buenos Aires Stettin Hamburg Londen Neuvitas Kopenhagen Pasajes Onega Batavia Hamburg Aarhuus Batavia Uuras Bourgas Duinkerken Yokohama Port Redon Bat,a via Batavia Midd Zee Beira Pto Barrios Batavia Hamburg West Indië Hamburg Morr köping Swansea Gdynia Batavia Fel-Aviv Mexandrië Triëst Haifa Norrköping Rosario Alexandrlë Ned. Indië Bourgas Buenos Aires 30 Nov. 14 Dec. 29 Nov. 9 Dec. 27 Nov. 29 Nov. 26 Nov. heden heden 10 Dec. 6 Dec. heden 28 Nov. heden 29 Nov. 1 Jan. 29 Nov. heden 27/28 Nov. heden 30 Nov. 25 Dec. heden 26 Nov. 24 Nov. 29 Nov. 5 Dec. 20 Dec. 26 Nov. 7 Dec. 28 Nov. 3 Dec. heden 25 Nov 30 Nov. 14 Dec. 30 Dec. 20 Dec heden 27 Nov. 1 Dec. 30 Nov. 29 Nov. heden 27 Nov. 25 Nov. 26 Nov. 25 Nov. 28 Nov. heden 26 Nov. 20 Dec. 27 Nov. 25 Nov. heden 9 Dec. 12 Dec. 27 Nov. 30 Nov. 4 Dec. heden 29 Nov. 28 Nov. 26 Nov. 2 Dec. 8 Dec. heden heden 3 Jan. 5 Dec. 7 Dec. 23 Dec. vertr. 26 Nov. v. Hamburg. 13 Nov. van Montevideo. 23 Nov. van Gibraltar. 20 Nov. van Rio de Janeiro, vertr. 26 Nov. v. Hamburg, vertrekt 26 November, in lading. 20 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Cristobal. 23 Nov. van Cristobal. 21 Nov. van Valparaiso. 18 Nov. van Aden. 22 Nov. van Demerara 22 Nov. van Batavia. 7 Nov. vertrokken. 30 Oct. vertrokken. 21 Nov. van Pt. Limon. in lading. 23 Nov. van Barbados 20 Nov. van Port Sudan. 18 Nov. van Sulina. 23 Nov. te Rotterdam. 5 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Bahia. vertrekt 26 November, vertrekt 25 November. in lading. 20 Nov. vertrokken. pass. 18 Nov. Gibraltar. 22 Nov. van Algiers, vertrekt 26 November. 20 Nov. vertrokken. 19 Nov. vertrokken. 23 Nov. te Rotterdam. 22 NoV. van Penang. 23 Nov. vertrokken. 17 Nov. van Pernambuco. 20 Nov. van Kaapstad. 16 Nov. van Padang. 16 Nov. te Rotterdam. 20 Nov. van Gibraltar. 13 Nov. te Yerakini. 22 Nov. vertrokken. 21 Nov. te Lissabon. 21 Nov. van Dakar. 23 Nov. van Colombo. 18 Nov. van Port Said. 16 Nov. vertrokken. 18 Nov. van Rio de Janeiro. 19 Nov. van Las Palmas. 18 Nov. van Port Said. 13 Nov. te Rosario. 20 Nov. van Colombo. 21 Nov. van Batavia. 23 Nov. te Belawan. in lading. 20 Nov. te Rosario. 24 Nov. vertrokken. 22 Nov. te Susak. 22 Nov. vertrokken, vertrekt 26 Nov. 21 Nov. vertrokken. 22 Nov. Madeira gepass. vertrekt 26 November. in lading. 24 Nov. vertrokken. 22 Nov. te Bordeaux. 24 Nov. vertrokken. 23 Nov. van Oporto. 15 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Genua. 24 Nov. vertrokken, vertrekt 25 November. in lading. 15 Nov. vertrokken. 23 Nov. te Varna. 25 Nov. vertrokken. 20 Nov. van Penang. in lading. pass. 21 23 Nov. 24 Nov. 17 Nov. 22 Nov. 15 Nov. vertrekt 15 Nov. vertrekt 18 Nov. vertrekt 24 Nov. Nov. Gibraltar, te Londen, van Hamburg, van Port Said, van La Guayra. van Colombo. 26 Nov. v Paramaribo. 3 Dec. vertrokken. 26 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Port Said. 22 Nov. van Finisterre. 22 Nov. van Canea. 22 Nov. van Trapani. 21 Nov. van Grangemouth. 19 Nov. van Danzig, vertrekt 3 December. 10 Nov. te Piraeus. 20 Nov. van Macassar. 22 Nov. van Stamboul. vertrekt 25 Nov. Ten overstaan van notaris B. M. Serne werd Donderdag in ..Zomerlust" geveild: 1. Een huis en erf aan de Hoofdstraat 119. groot 253 M2. Opbod Haman f 2000 Gemijnd door D. Nol op f 150, die dus kooper werd voor f 2150. 2. Een huis en erf aan de Hoofdstraat 44, _;root 720 M2. Opbod J- J. M. f 3550. Gemijnd door J. v. d. Lijn op f 25, die dus eigenaar werd voor f 3575. 3. Een perceel grond achter perceel 2. groot 315 M2. Opbod f600 Haman. Niet gemijnd. Ook de combinatie 2 en 3 werd niet ge mijnd. Schepen voorzien van een x> zijn groote) dan 60i)U ton i1 VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Erpel Rotterdam C. j Het belangrijkste om van Uw hoofdpijn af te komen is een GOED PASSENDE BRIL. W. KUIPERS ZN., Gcdipl. Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Medj afgebroken. De voorloopige uitslag is als volgt: Beverw. Damcl. Zaandam. D. Kikke—H. G. Giskel afgebr. W. SpanjaardB. May 1—1 P. StaalduinenP. Beunder afgebr. K. Kikke—J. Bos 0—2 J. A. OussorenJ. v. d. Holst 2—0 A. PeekeiK. Eldersen 1—1 C. PeekeiJ. Dekker 1—1 P. C. BaisN. Dekker 2—0 S. D. Hoogvorst—J. Botherweg 0—2 H. de WaardC. J. Grabijn 2—0 Voorloopige uitslag 9—7 TERAARDEBESTELLING J. VISSER. Onder zeer groote belangstelling werd Donderdagmiddag op de begraafplaats ,.De Biezen", het stoffelijk overschot van den plotseling overleden gepensionneerden agent von politie den heer J. Visser aan den schoot der aarde toevertrouwd. Zeer vele oud-col lega's van den overledene waren op De Biezen aanwezig, terwijl bij het passeeren van het, politiebureau te Velsen-Noord namens het politiekorps te Velsen een fraaie krans aan den lijkwagen werd gehecht. Bij aankomst van den rouwstoet was een groot aantal buren en vrienden aan de groeve verzameld. Een depu tatie van de Coöp. Bouwvereen. „Wijkeroog" waarvan de heer Visser zeer vele jaren pen ningmeester was, fungeerde als slippendra- gers terwijl een krans dezer vereeniging de baar dekte. Nadat de kist in de groeve was neergelaten nam de heer H. Oostindië, hoofd agent van politie het woord en herdacht den ontslapene als een trouw en rechtschapen col lega, wiens nagedachtenis bij het korps steeds in hooge eere zal blijven. Ds. J. D. van Calcar sprak hierna woorden van troost en bemoediging en bracht namens de Coöp. Bouw-Ver. Wijkeroog dank voor het vele werk door den overledene in het belang der ver eeniging verricht. De oudste zoon sprak hier na namens de familie woorden van dank voor de betoonde belangstelling. EERSTE BONTE-AVOND. WINKELIERS- VEREENIGING. De eerste der drie Bonte-avonden welke de Winlteliersvereeniging „Wijkeroog" voor de clientèle harer leden organiseert vond Donder dagavond in de groote zaal der Pont-bioscoop plaats. Te kwart over acht sprak de voorzitter der vereeniging, de heer Jac. Groot, het openings woord voor een nagenoeg geheel gevulde zaal. Spreker uitte zijn voldoening over de groote op komst en dit te meer omdat hieruit overtuigend bleek dat het Velsen-Noordsche publiek de daar gevestigde winkeliers niet voorbij loopt maar zooveel mogelijk zijn inkoopen ter plaatse doet. De heer Groot bracht dank aan de jury welke de beoordeeling der ingezonden slagzinnen op zich genomen had. Deze jury bestaande uit de heeren W. Appel, H. P. van Roozendaal en S. Eenhoorn had geen gemakkelijke taak, gezien het groote aantal slagzinnen dat was ingezonden. Daar echter een ware cadeau-regen over de aanwezigen werd uitgestort, gingen velen met een fraaien of nuttigen prijs naar huis, welke door den heer Appel als voorzitter der jury wer den uitgereikt. Een uitstekend revue-gezelschap F.O.E. genaamd, bijgestaan door een prima Jazz band bracht er al dadelijk de goede stemming in en slaagde er voortreffelijk in die goede stem ming den geheelen avond te handhaven. De vijf eerste prijzen voor de ingezonden slagzinnen werden als volgt toegekend: le prijs L. P. Scheffers, Walravenstraat Vel- sen-N. een Zilmeta zilver cassette. 2 B. Zonne veld, Wijkerstraatweg een boekenkast. 3 Schouten, Kanaalkade, mand boodschappen, 4 C. J. van Gulik, Duinvlietstraat een groote doos 4711, 4 W. Vos, Schulpweg een kentia. Er wa ren in t geheel dezen avond 46 prijzen. Bij den aanvang der pauze hield de heer Th. Bruynzeels een inleiding ten behoeve eener zaal collecte ten bate van het Comité voor kleeding en dekking. Deze collecte vond plaats onder lei ding van mevr. Tierstra en levei'de een bedrag op van f 13.67J4. Een paar aardige films aan geboden door den exploitant der Pont-bioscoop, droegen het hunne bij om dezen avond in alle opzichten te doen slagen. Deze eerste Bonte avond was voor de winkeliersvereeniging „Wij keroog" een waar succes en zal de belangstel ling voor de beide volgende zeer zeker gun stig beïnvloeden. Daar de heer Kikke aan bord 1 in een na deeligen stand staat en 1 schijf achter is zal vermoedelijk deze partij voor Beverwijk ver loren gaan. De partij aan bord 3 biedt een behoorlijke remisekans, zoodat de einduitslag zeer waarschijnlijk 1010 zal zijn. De Beverwijkers hebben door dit gelijke spel de onderste plaats nog niet verlaten door een slechter bordgemiddelde dan Damclub .Haarlem". Het tweede tiental van de Beverwijksche Damclub speelde een wedstrijd voor de com petitie tegen Zaandam II. Na een spannend verloop moesten de bezoekers de meerderheid der gastheeren erkennen. De uitslagen zijn: Beverw. Damcl. Zaandam II. J. BakkerJ. C. Heystek C. RietkerkJ. Dornsen KluftC. van Lunen Snel—D. Luyt KemperJ. Veen DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 26 November tot 3 Decern ber is de winkelier S. Rijke aangewezen tot den verkoop van goedkoope, onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet. TOONEELUITVOERING. Donderdagavond werd door de damestoo- neelvereeniging uit Velsen-Noord in het K. A.-gebouw een tooneeluitvoering gegeven. Op gevoerd werd: „De Sultane van Matariobaba' een blijspel in drie bedrijven. De aanwezigen werden welkom geheeten door den heer Haar- veldt. Door de dames werd het vroolijke spel uitstekend vertolkt en de aanwezigen hebben hartelijk kunnen lachen. De avond werd met een gezellig bal besloten met muziek van Cor Groot en zijn band. Spannende wedstrijd van de Damclub. laden De eerste overwinning in uitzicht? De Beverwijksche Damclub speelde Donder dagavond in gebouw „Adrichem" voor de hoofdklassecompetitie een wedstrijd tegen Damclub „Zaandam". De wedstrijd had een zeer spannend verloop. De eerste winst behaalde Zaandam aan bord 4, daar K. Kikke in een zetje „liep" en de partij verloor. De Waard aan bord bracht de balans weer in evenwicht door met een mooien slagzet zijn partij te winnen. Aan bord 9 gaf Hoogvorst 3 schijven cadeau en verloor, maar Oussoren aan bord 5 wist echter weer de volle winst te behalen. Na 3 uur spelen was de stand toen gelijk (44). Achtereen volgens bereikten Spanjaard aan bord 2 A. Pekel aan bord 6 remise. P. C. Bais aan bord 8 stond beter en won dan ook met sterk spel zijn partij. Hij gaf hiermede den Bever- wijker met 8—6 de leiding. C. Peekei for ceerde aan bord 7 remise (9—7). De partijen aan de borden 1 en 3 werden M. HollenbrandW. Rot M. M. HoogvorstP. J. Looper C. KluftJ. D. de Lange P. VerdonkJ. H. de Groot Th. HooglandC. J. Muusse Voorloopige uitslag 2—0 1—1 2—0 0—2 1—1 0—2 af gebr. afgebr. 2—0 2—0 10—6 De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden: VoormaH. Rietkerk Sr. 20 HommesT. Rietkerk Jr. 20 A.s. Maandag speelt de Beverwijksche Dam club een wedstrijd voor de hoofdklassecom petitie tegen Haarlemsche Damclub. Het ver trek is vastgesteld op 7.15 uur van het Meerensteynplein. Het tweede tiental brengt Dinsdagavond voor de competitie een bezoek aan D.O.S. uit Haarlem. De Beverwijkers vertrekken om 7.15 uur van het Meerensteynplein. VOETBAL. OEFENWEDSTRIJDEN TEGEN HONGAAR- SCHE VEULENS. De Hongaarsche Veulens, een elftal, bestaan de uit jonge, veelbelovende Hongaarsche spe lers, zal op 30 November en 1 Deecmber a.s. als tegenstander fungeeren in oefenwedstrijden voor het Bondselftal en een Zwaluwenploeg, ter voor bereiding voor de samenstelling van het Neder- landsch elftal voor den wedstrijd tegen Duitsch- land op 11 December a.s. te Rotterdam. Op 30 November, des middags twee uur, zal het volgende Bondselftal op het Sparta-terreip tegen de Hongaarsche Veulens uitkomen: Doel: Van Male (Feijenooi-d). Achter: Blomvliet (Ajax) en-Caldenhove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Draeger (D.W.S.De Boer (K.F.C.), Dumortier (D.O.S.), Van Spaendonck (Neptu- nus) en De Harder (V.U.C.) Als reserves zijn aangewezen Pil (Sparta), Van der Heide (Feijenoord), Roelofs (Go ahead) en Vente (Feijenoord). Den volgenden dag, op 1 December dus, zullen de Hongaren op het verlichte V.U.C.-terrein een wedstrijd spelen tegen een Zwaluwenelftal, dat in de volgende opstelling zal verschijnen: Doel: Dijkstra (ZFC). Achter: Weber (AGOVV) en Van Ierland (Willem II). Midden: Stam (VUC), Punt (DFC) en Been (Ajax). Vóór: Vondenboff (Juliana), Balvers (VSV), Vente (Feijenoord), Lenstra (Heerenveen) en Ooms (DWV). Als reserves zijn aangewezen Dommers (VUC), Chouffeur (ADO), Bekens (DHC) en De Heer (ADO). Deze wedstrijd begint te 8 uur GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN K.T.K. De belangstelling voor de graadwedstrijden van den Kennemer Turnkring schijnt elk jaar kleiner te worden. Er waren nu slechts 42 inschrijvingen, en in den 3den graad verscheen niet meer dan de helft van de opgegevenen. In tegenstelling met het aantal stijgt elk jaar de kwaliteit. Ook nu bleken de K.T.K.-turners vooruitgegaan te zijn, vooral in den eersten graad. Dat P. v. Duin hier kampioen zou wor den, was na zijn overwinning in den drie-krin- genwedstrijd te Alkmaar te voorzien. Ook in dezen wedstrijd kwam hij in puntental boven den kampioen 1937, F. W. Guit. Ook overigens werd in de hoogste afdeeling goed werk geleverd, want 7 van de 8 deelne mers bereikten 't gemiddelde van 75 per oefe ning en kwamen dus in 't bezit van een eersten prijs-diploma. Vooral Turnlust H. sloeg een goed figuur, zelfs ondanks verhindering van A. v. d. Starre. De uitslag werd: 1 P. v. Duin (Turnlust H.) 54 p., 2 F. W. Guit (Bato) 51 p., 3 L. Silvis (Turnlust H.) en A. v. Zadel (B.G. V.) 48 p. Laatstgenoemde, vroeger op 't kam pioenschap als 't ware geabonneerd, bleek nog niet op zijn retour te zijn. De 2e graad telde 12 deelnemers (meer dus dan in de laatste jaren), en ook hier werd een lid van Turnlust H., B. Stoute, kampioen. Hij was de eenigste in dezen graad, die een le prijs- diploma behaalde, en is dus hier tevens de eenig ste, die volgend jaar in den le ngraad verplicht is uit te komen. Slechts 3 turners verwierven een 2en prijs- diploma; de kwaliteit stond in den 2en graad niet hoog. Het resultaat werd: 1 B. Stoute (Turn lust H.) 48.5 p„ 2 P. Konings (Bato) 44.5 p., 3 A. J. v. Niekerken (Olympia) 44 p. Ook in den 3en graad was er slechts één tur ner, nl. J. v. Castricum van Sparta, die 't tot een le prijs-diploma bracht, en dus in 1939 in den 2en graad moet uitkomen. Ook enkele an dere jonge turners kwamen hier flink naar vo ren. De uitslag werd: 1 J. v. Castricum (Sparta) 48 p., 2 G. Duineveld (idem), 43 p., 3 K. Tho mas (Burnlus B._) en B. Timmerman (Bato) 42 punten. De leiding van den wedstrijd was in handen van den heer J. J. v. Doorn, die voor de beoor deeling werd bijgestaan werd door de heeren (Bas, Drost en Naber (allen uit Amsterdam), A. W. Driessen (IJmuiden), en F. Muller (Am stelveen).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5