VELSEN BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN CASTR1CUM fooneelvereeniging „Concordia". (oede opvoering van ,.'n Wespennest". r het gebouw Concordia vond Zaterdag- mA de opvoering plaats van ,,'n Wespen- -f» vroolijk spel van vacantiegeneugten in fbedrijven door J. W. v. d. Heiden en Henk kSpr door de tooneelvereeniging „Concor- 3<' De zaal was tot de laatste plaats bespro ei twart over acht ging het scherm open werden we verplaatst in een keurig tot in ruintjes verzorgd interieur der villa „Het waluwennest" in een dorp op de Veluwe, be- Tond door het echtpaar Verduin. Een leu- ntJe om bestwil van den heer des huizes, dat '"re echtgenoote op het idee bracht, in haar pensiongasten te gaan houden, had tot l^0]cr dat meer dan een pensiongast onder Eisdie vlag zijn of haar vacantiedagen in izwaluwennest doorbracht. Dit gaf tot allerlei Gewikkelde complicaties aanleiding zoodat vir zwaluwennest in een waar Wespennest ont aardde. We zien dan ten huize van den heer Verduin en echtgenoote bijeen het gezin van L aardappelhandelaar, man, vrouw en drie «nderen, een jonge dame die een bekend en ïvierd schrijfster blijkt te zijn, benevens den heer Nijhoff, een vriend der Verduins. Dg aanwezigen hebben volop genoten en hraaf gelachen. Het echtpaar Verduin vond jen heer A. Wegman en mevr. E. Visser 4kker uitstekende vertolkers, de heer F. Bra- vahoff voldeed als Hans Nijhoff vriend der Verduins uitnemend. Het gezin van Gerrit Soeman, aardappelhandelaar (de heer F. uaenhout) Christien zijn vrouw (mevr. E. Bak- ;„r-Jongejans) de beide dochters Petronella m Alida (respectievelijk mevr. A. Rab—Weg- en mevr. Westerv. d. Plas) benevens de r3ön Flio We heer J. Wormsbecker) gaven "eveneens hoogst verdienstelijk spel te aan bouwen. Hoewel niet alle rollen even dank- tear zijn. Wel het op dat ook de kleinste rol evengoed verzorgd was als de grootste. Mevr. .1 Rab—'Wegman was als de dochter Petro- jella subliem evenals moeder Christian. De vertolking van Gerrit Koeman voldeed in den heer Maenhout heel goed. Flip de zoon was eoed,hóewei de bijzonder kleurrijke grimeering ons niet kon bekoren, omdat dit het geheel ■liet bepaald ten goede kwam. Trade van Heek, dé schrijfster, gaf beschaafd rustig spel te rgn evenals Doortje het dienstmeisje (mej. G. Tromp). Ook Bart de oude tuinmansknecht vérd door den heer G. v. d. Veldt zeer verdien stelijk weergegeven. Het stuk ging in een be hoorlijk tempo en alles sloot als een bus. De Jollen zaten er uitstekend in zoodat nergens van eenige leemte sprake was. Dit vlotte verloop en de goede opvoering lachten onze gedachten naar den man achter ie schermen die toch ten slotte de ziel van Jes was n.l. den bekwamen regisseur van cordia den heer L. W. Boeree, die ook dit- „...tl bewees, ten volle voor zijn moeilijke taak berekend te zijn. Met het spelersmateriaal, dat den heer Boeree thans ter beschikking staat, kunnen we nog veel mooi en goed werk van. Concordia verwachten. Roemers Band verzorgde op haar bekende goede manier entr' acte- en balmuziek waar van door velen der aanwezigen naar hartelust gebruik werd gemaakt. Hoofddirectie en direc tie der firma van Gelder Zonen gaven van hun belangstelling in Concordia's streven door hun aanwezigheid blijk. Concordia had een goeden avond. WATERPOLO. lïïWERCOMTETITIE KRING HAARLEM. Gisteravond werd in Velserbad de waterpolo- competitie om het kampioenschap van den kring Haarlem voortgezet. Als eerste wedstrijd werd gespeeld V. Z. V.3-H.P.C. 4. V.Z.V. 3 bleek duidelijk zwakker (e zijn, wat reeds in de eerste helft tot uiting kwam. H. P. C. 4 maakte 2 doelpunten, tegen één mooi doelpunt van N. Beets, ten voor- deele van V.Z.V. 3. In de tweede helft werden geen verdere doelpunten meer gemaakt en bleef de stand 2Ivoor H. P. C. 4. Hierna speelden "V.Z.V. 2Haarlem 3. Een vlotte wedstrijd met veel kansen, waarvan vele niet benut werden. C. Zwemmer wist echter van een dezer kansen te profiteeren en maakte 10 voor V. Z. V. 2. Haarlem maakte echter gelijk en de ruststand, was 1-1. Na de rust maakten achtereenvolgens C. Zwemmer, P. Duinker en K. Wijker een doel punt voor V.Z.V. 2 en brachten zoo den stand op 4—1. C. Zwemmer, als altijd de goal- getter van V. Z. V. maakte er nog een doel punt bij, zoodat V.Z.V. 2 met 51 won. Als derde wedstrijd werd gespeeld Velser- end-K. Z. K. Z. kwam met 2 man minder, dus speelde Yelserend ook met twee man minder. Dit kon evenwel niet verhoeden dat Velserend in ce eerste helft reeds 3 doelpunten maakte. In de tweede helft maakte alleen K.Z. een doel punt. zoodat Velserend dezen wedstrijd won met 3-1. Tot slot volgde V. Z. V. 1Haarlem I. De YZ.V.-keeper T. v. d. Broek, is nog gebles seerd, zoodat J. Wevers zijn plaats innam, terwijl P. Gottmer, P. Visman verving. Pum Swier begon direct al met zijn ge vaarlijke doorslagballen welke ditmaal niet doeltreffend waren. Het was G. Janus, die bet eerste doelpunt voor V. Z. V. I maakte. Yeel plezier mocht hij hiervan niet beleven, want Haarlem I wist in de eerste helft twee maal Wevers te passeeren. Na de rust werd Wevers wederom gepas seerd, zoodat Haarlem met 3—1 de leiding bad, p. Gottmer, die rich behoudens kleine uitzonderingen, zijn plaats in het eerste ze vental waardig toonde, gaf na keurig vrij zwemmen den bal over aan N. Schoone, die bet doelpunt voor zijn rekening nam. Vlak voor het einde wierp G. Janus den bal netjes op de hand van N. Schoone, die bem even keurig doorsloeg en zoo den gelijk maker scoorde. De gespeelde voetbalwedstrijden. Onze clubs verloren. Het was voor onze beide plaatselijke clubs een onfortuinlijke Zondag C. S. V. zag zich met den oneven goal geslagen door Mon- nikkendam, terwijl Vitesse ingevedge de traditie met 14 ten onderging tegen D E. M. VITESSE—D.EJVL (1—4). De traditie wil, dat Vitesse op eigen veld niet van D. E. M. kan winnen, maar dat het 14 zou worden, hadden we niet gedacht. Vitesse kon vcor de onstuimige aanvallen van de Beverwij'kers het juiste antwoord niet vinden. Met 'n veiligen 30 vorosprong gin gen de gasten de rust in. In de tweede helft zit Vitesse er goed op. maar het schot is weg. De wedstrijd krijgt een overdreven forsch karakter, waartegen de leiding niet voldoende optreedt. DJE.M. ver groot den voorsprong tot 40. Eindelijk smaakt dan Zonneveld het genoegen de eer te redden. De strijd is verder het aankijken niet meer waard. D.E.M. won verdiend. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De begrootingen worden behandeld. Donderdag raadsvergadering. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 1 December 1938, des avonds te 7.15 uur. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met de Provincie in zake de overne ming van het gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. 2. Voorstel tot het aanvaarden van de voor waarden door de Regeering gesteld voor het genieten van Rijksonderstand over 1938 en tot vaststelling der 9e wijziging der gemeente- begrooting 1938. 3. Voorstel om toe te treden als lid der Fraude-risico-Onderlinge van gemeenten (F.O.G.). 4. Voorstel tot wijziging van leeningsvoor- waarden inzake de obligaties der N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Weesperkarspel. 5. Voorstel tot vaststelling van de bedragen krachtens art. 55bis der Lageronderwijswet 1920, over 1939. 6. Voorstel tot definitieve vaststelling der gemeentelijke vergoeding van de kosten van instandhouding van bijzondere scholen over het jaar 1936. 7- Voorstel tot definitieve vaststelling der gemeentelijke vergoeling aan schoolbesturen van de kosten van vakonderwijs over 1936. SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Ajax (Ned.) Angra (Fin) Avance (Deen) Atreus (Br.) x) Are te (Zw.) Rennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Bothnia (Ned.) Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Colombia (Ned.) Cornel (Br.) Dortmund (Du.) Dun avis (Gr.) Dioni (Ital.) Eemland (Ned.) Euryades (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Etiopia (Ital.) Ella Halm (Du.) E. A. Kydoniefs (Gr.) Fauna (Ned.) Feodosia (Du.) Fagervik (Zweed) Ferrum (Fin) Forsvik (Zw.) Gaasterkerk (Ned.) x) Gottfrid (Zw.) Glenaffaric (Br.) x) Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Hasting (Zw.) Henca (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) J.v.01denbarnev.(Ned Kurmark (Du.) Kai (Deen) Lekhaven (Ned.) Maron (Eng.) x) Mirandella (Port.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Martha Halm .(Du.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Maxim Gorki (Rus) Nyugat (Hong.) Nereus (Ned.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Onega (Rus) C.S.V.—MONNIKENDAM. Er ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, waarin de aanvallen van de thuisclub Jts gevaarlijker zijn, maar het goede schot hadden de spelers thuis gelaten. Op fortuin lijke wijze nemen de gasten de leiding, wan neer de C.S.V.-backs elkander in den weg •oopen en Monnikendam ongehinderd kan scoren. CS.v. blijft aanvallen, maar van de vele kansen kan de schotlooze voorhoede maar üet profiteeren. Na rust werd het Monniken- nam-doel als het ware belegerd, maar op on- •^rijpelijke wijze ontsnapte het tallooze n^len aan een doorboring. Het wilde maar niet lukken en zoo liep het op een onver- tonde nederlaag voor C.S.V. uit. Zij kon fens de „roode lantaarn" overnemen van dat er zoowaar in slaagde Sporters er tot 4—3 onder te houden. Poelau Bras (Ned.) x) Poseidon (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Perseus (Ned.) Pandia (Deen) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Rhea (Ned.) Radmansö (Zw.) Springfontein (Ned.) x) Sesostris (Du.) - Soemba (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Socrates (Ned.) Siggy (Fin) Schokland (Ned.) Stavros (Gr.) Stad Zaandam (Ned.) Tjikandl (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tom (Zw.) Tiba (Ned.) Trajanus (Ned.) Tynningö (Zw.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Vt. Pyatiletha Waterland (Ned.) Chili (via Antw.) Buenos Aires Cons tan tza Buenos Aires West Afrika Danzig Buenos Aires Strömma Batavia Swansea Chill Chili Chili Abadan West Indië Ned. Indië Abadan Danzig West Indië (v. IJm.) Tunis West Indië Delfzijl Macassar Constantza Poti (v. IJm.) Santos Batavia Bordeaux Les Falaises (v. IJm.) Hernösand (via Delfzijl La Plata Stamboul Pt. Limon Hoping (v. IJm.) Söderhamn Karlshamn Japan (via Antw.) Hernösand Japan Buenos Aires Z Afrika Macassar Haifa Sundsvall Parnu Danzig Beira Batavia Med Indië Algiers Rosario Batavia Buenos Aires Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Danzig Venetië Archangel Japan Archangel Buenos Aires Stettin Hamburg Neuvitas Kopenhagen Pasajes Onega Batavia Hamburg Batavia Bourgas Pto Barrios Hamburg- Stettin Gothenburg Viipuri Yokohama Port Redon Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Belra Pto Barrios Batavia West Indië Hamburg Norrköping Swansea Gdynia Les Falaisses (v. IJm.) Batavia Alexandria Triëst Norrköping Rosario Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Uexandrië Ned. Indië Bourgas Archangel (v. Velsen) Buenos Aires Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT 29 Nov. 14 Dec. 2 Dec. 9 Dec. 27 Nov. 29 Nov. 26 Nov. 6 Jan. 29 Nov. heden 10 Dec. 4 Dec. heden 7 Dec. heden 29 Nov. 1 Jan. 29 Nov. heden 27/28 Nov. 10 Jan. 30 Nov. 25 Dec. 30 Nov. 28 Nov. heden 5 Dec. 23 Dec. 7 Dec. 28 Nov. 1 Dec. 5 Dec. 3 Dec. 2 Dec. 13 Dec. 30 Nov. 14 Dec. 30 Dec. 20 Dec 3 Dec. 20 Dec. 1 Dec. 30 Nov. 29 Nov. 28 Nov. 28 Nov. «6 Nov. 28 Nov. 14 Dec. 2 Jan. 8 Dec. 6 Dec. 1 Dec. 29 Nov. 26 Nov. van Hamburg. 13 Nov. van Montevideo. 23 Nov. van Gibraltar. 24 Nov. van Bahia. 26 Nov. van Hamburg. 26 Nov. vertrokken, vertrekt 29 November. 20 Nov. vertrokken, vertrekt 3 December. Nov. vertrokken. 8. Vaststelling van de navolgende begrootin gen voor 1939: a. van het Electriciteitsbedrijf; b. van het Grondbedrijf; c. van het Gasbedrijf; d. van het Slachthuisbedrijf; e. van 'den Ophaal- en. Stortingsdienst; f. van de gemeente. 9. Voorstel tot goekeuring van de begrooting van de instelling „Fonds Armengoederen". 10. Mededeelingen en ingekomen stukken. De burgemeester is voornemens de vergade ring eventueel voort te zetten op Vrijdag 2 De cember des middags te 3 uur en zoo noodig des avonds te 7.15 uur. Beverwijk—Q. S. C. (0—2) 21 Nov. 23 Nov. 23 Nov. 24 Nov. 22 Nov. 24 Nov. 23 Nov. 24 Nov. van Cristobal, van Cristobal, te Corral, van Pt. Said, van Demerara van Singapore, vertrokken, vertrokken. i Dec. 30 Nov. 29 Nov. 9 Dec. 11 Dec. 30 Nov. 4 Dec. heden 1 Dec. 28 Nov. 2 Dec. 4 Dec. heden 3 Jan. 2 Dec. 30 Nov. 5 Dec. 6 Jan. 9 Dec. 30 Nov. 23 Dec. Nov. van La Guayra. in lading. 23 Nov. van Barbados Nov. vertrokken. 20 Nov. van Port Sudan. 18 Nov. van Sulina. 8 Nov. te Piraeus. 10 Nov. van Bahia. 26 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. 12 Nov. vertrokken. 20 Nov. vertrokken, vertrekt 8 December. 24 Nov. van Gibraltar. 27 Nov. van Cristobal. 26 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Sundsvall. 23 Nov. vertrokken. 22 Nov. van Penang. 23 Nov. vertrokken. 22 Nov. te Yokohama. 17 Nov. van Pernambuco. 20 Nov. van Kaapstad. 16 Nov. van Padang. 24 Nov. van Calamata. 22 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. vertrekt 2 December. 21 Nov. van Dakar. 23 Nov. van Colombo. 24 Nov. van Marseille. 25 Nov. vertrokken 18 Nov. van Rio de Janeiro. 24 Nov. van Gibraltar, vertrekt 30 Nov. van Rosaria 20 Nov. van Colombo. 24 Nov. van Singapore. 23 Nov. te Belawan. 20 Nov. te Rosario. vertrekt 29 November. 22 Nov. te Susak. 21 Nov. vertrokken. 24 Nov. te Yokohama. 24 Nov. vertrokken. 22 Nov. Madeira gepass. 26 Nov. vertrokken, in lading. 22 Nov. te Bordeaux. 24 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Vigo. 15 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Genua. 27 Nov. vertrokken, in lading. 23 Nov. te Varna, vertrekt 3 December. vertrekt 3 December, vertrekt 29 November. 23 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Colombo. In lading vertrekt 29 November. 23 Nov. vertrokken. 23 Nov. te Marseille. 24 Nov. v. Pt. of Spain. 15 Nov. van Colombo. 15 Nov. v. Paramaribo, vertrekt 3 Dec. 23 Nov. van Gefle. vertrekt 3 December. 24 Nov. vertrokken, in lading. 21 Nov. van Port Said. 22 Nov. van Canea. 22 Nov. van Trapani. 22 Nova van Danzig, vertrekt 3 December, vertrekt 1 December. 25 Nov. vertrokken. 10 Nov. te Piraeus. 20 Nov. van Macassar. 22 Nov. van Stamboul. 20 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. In den hoek waar de slagen vallen. Weer heeft de thuisclub een nederlaag ge leden, die o.i. zeer goed voorkomen had kun nen worden De roodbroeken bezondigden zich aan de fout het spel in de voorhoede veel te kort te houden. De vleugels werden veel te weinig in het spel betrokken. Teeling, die voor de rust op de linksbuitenplaats speelde, heeft nage noeg geen bal toegespeeld gekregen. De en kele ballen, die hij af en toe nog kreeg waren dan bovendien zoo slecht geplaatst, dat hij er weinig mee kon uitrichten. Koning op den anderen vleugel kreeg meer werk te doen. maar werd goed bewaakt door den linkshalf van de tegenpartij. Markx had geen gelukkigen dag. Na goed doorzetten kwam hij in vrije positie, maar zijn hard schot deed de bal tegen het kruis punt van de doelpalen belanden en spron; het veld weer in. Ook na de rust kreeg hij een mooie kans om te scoren, maar van dichtbij met alleen den keeper voor zich schoot hij in zijn ver bouwereerdheid hoog over. Over het algemeen is er veel te weinig geschoten. Vele ballen gingen naast en die op doel gericht waren, kwamen recht op den keeper af, zoodat hij niet voor groote moeilijkheden werd ge plaatst. Enkele harde schoten stompte hij goed weg. De doelpunten, die door Q. S. C. werden jescoord waren niet zonder critiek. De eerste kwam van den voet van den rechtsbuiten wiens schot niet onhoudbaar was, doch via v. Zutphen's handen, belandde de bal achter de doellijn. Het tweede doelpunt, ook voor de rust ge scoord, kwam door treuzelen van Kuijer, die zich den bal liet ontnemen door den links buiten, waardoor de middenvoor in de gele genheid werd gesteld te scoren. Er was toen 20 minuten gespeeld. Ondanks dezen achterstand speelde Bever wijk kalm door en volhardde in het peuterige spel. De vleugels werden alleen in uiterste noodzaak in het spel betrokken, terwijl het plaatsen van de Wij kers slecht was. De mees' te ballen werden gewoon voor de voeten van de tegenpartij gespeeld, die dan met forsche trappen 't spel naar de andere helft verplaat ste en menigen tegenaanval opzette. Trouwens de geheele Q. S. C. ploeg speelde veel ener gieker en men deed meer moeite om in het bezit van den bal te komen, wat in de meeste gevallen dan ook lukte. De laatste 10 minu ten voor de rust zakte het tempo aanzienlijk. De thuisclub speelde te kalm en Q. S. C. be paalde zich er toe om haar voorsprong te behouden. In de tweede helft zijn Maenhout c.s. ver reweg in de meerderheid. Slechts sporadisch kwam de voorhoede der bezoekers, welke meestal slechts uit drie man bestond, op de Beverwijk-helft. De Wijkers schenen van de eerste helft niets geleerd te hebben, en maakten het de versterkte verdediging van de gasten wel ge makkelijk, door het spel kort te houden. Soms zagen we aardig driehoekspel, wel mooi om te zien, maar niet de juiste manier om een achterstand in te loopen. Elke ver rassing ontbrak in de voorhoede en toen Ko ning éénmaaal een pass aan Markx gaf, maaide deze tot overmaat van ramp nog grandioos over den bal heen, zoodat ook deze kans verloren was. Hoe meer de tijd verstreek, des te duide lijker werd het, dat Beverwijk er niet in zou slagen de eer te redden. Een enkelen keer pro beerde men met een ver schot den doelver- dediger van Q. S. C. te verschalken, doch tevergeefs. Toen het eindsignaal klonk had Beverwijk, ondanks een sterke veldmeerderheid, weel een nederlaag aan de serie toegevoegd. Q. S. C. is een jonge enthousiast werkende ploeg, die nog menige overwinning in de wacht zal sleepen. Alkm. Boys—Kemiemers (3—4) Schepen voorzier, var een sc> zijn zroocei dan 6000 ton Het tweede elftal van de Kennemers heeft de eerste helft op fraaie wijze afgesloten. De roodzwarte Beverwij- kers staan met vijf punten voorsprong op hun concurrent Ajax 4 stevig op de bovenste plaats van de ranglijst en wat dit resultaat nog mooier maakt, zij bleven ongeslagen. Eerste rij Bal der, F. Brethouwer, B. Brethouwer. Staande v. 1. n. f.: Antonisse, Hoen, v. d. Kolk, Vessies, Tromp, De Graaf, Heideman, Semeins. 1 Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Nederl. Zweedsch Russisch s.s. m.s. s.s. Merpe Algol Argun Amsterdam Kopenhagen Archangel laden teer hout De rood-zwarten op weg naar herstel. De eerste helft van de competitie heeft de Kennemers na een spannenden wedstrijd te gen Alkmaarsche Boys afgesloten met een overwinning en wanneer één elftal de over winning toekwam, dan was het zeker het rood zwarte, dat hard heeft gewerkt om tot dit resultaat te komen. Ook Alkmaarsche Boys stelde alle pogingen in het werk om op beide punten beslag te leggen, waardoor een wedstrijd ontstond, die zoowel voor als na de rust een gelijkopgaan- de strijd is geweest. De gastheer en hebben vrij wel voortdurend de beste kansen gehad op een zege. Zij namen het eerst de leiding, doch doelpunten van Brethouwer en Steeman be zorgden Kennemers een voorsprong, maar vlak voor de rust had Van der Wal het ongeluk om in eigen doel te trappen. Na de rust scoor den de Alkmaarders weer het eerst. De Rood zwarten hielden echter kranig vol en Bret houwer smaakte het genoegen om den gelijk maker langs den doelman te jagen. Iedereen verzoende zich toen al met een gelijk spel, maar even voor het einde van deze spannen de ontmoeting, die het aanschouwen ten volle waard was, kopte Steeman uit een voorzet van Schipper het leder voor de vierde maal langs den doelman. De Alkmaarders, die tot nu toe in de boven ste helft E.D.O. gezelschap hielden, moeten ongetwijfeld meermalen veel geluk in ver scheidene wedstrijden gehad hebben om het tot deze plaats te brengen, want het vertoon de spel was niet dat van een kampioenscan- didaat De gastheeren demonstreeren een aan vallend spel. dat door den spil geheel over de vleugels geleid wordt en misschien heeft het verrassende van dergelijke aanvallen veel tot het succes van Alkmaarsche Boys bijgedra gen. De voorhoede met den oud-Ajaxied Mul ders bestaat uit technisch voldoende spelers, die het echter voor den doelmond teveel in handigheid zoeken, met het gevolg kort spel. Dit werd afgewisseld met lange passes naar de vleugels er, hoog open spel. De middenlinie was aanvallend met den spil aan het hoofd uitstekend, doch de beide kanthalfs verwaar loosden hierdoor de bewaking van Schipper en Brethouwer, waarvan vooral Brethouwer dank baar profiteerde. Twee van de vier doelpun ten kwamen dan ook van de voeten van Bret houwer, die een doorloopend gevaar was voor de Alkmaarsche achterhoede, die soms ge ducht rammelde. Het eerste doelpunt van Ken nemers had zeker voorkomen kunnen worden als één der verdedigers niet zoo'n afwachten de houding had aangenomen. Ook de doelman maakte een allesbehalve betrouwbaren indruk. Bovendien beging de achterhoede de groote fout om soms gevaarlijk ver op te dringen, wat Van Luin éénmaal bijna afstrafte bij een doorbraak. Het harde schot kon de uitgeloo- pen doelman juist even raken, waardoor het leder naast rolde. Eenmaal zag Van Luin zijn doorzetten beloond; een keurig voorzetje volg de en Brethouwer had geen moeite om het leder in te schieten. Boom presteerde op de middenvoorplaats heel weinig en bijna geen enkele maal heb ben wij hem het spel zien verdeelen. Tegen het einde kwam hij er beter in, maar over het ge heel genomen kon hij niet voldoen. Op de rechtsbuitenplaats heeft Schipper na de rust niet veel werk gehad, doch wat hij deed was goed. Vooral voor de rust zagen wij eenige staaltjes van samenspel tusschen Van Luin en Schipper. Het spel van Steeman zal veel winnen, indien hij het leder sneller wegwerkt. De middenlinie en verdediging vormden het beste deel van het elftal ondanks dat Veen- stra in de halflinie absent was. Six heeft even als Van der Wal een uitstekenden wedstrijd gespeeld. Aanvallend was Van der Wal beter, ddfch verdedigend Six. Jammer was het daar om dat Van der Wal het ongeluk had om in eigen doel te trappen. Ook Horeman heeft op de spiïplaats een verdienstelijken wedstrijd gespeeld. De eenige fout in de middenlinie was, dat te veel in de breedte werd gespeeld, inplaats van recht naar het beoogde doel. Hierin kon het midden trio nog wel een voor beeld nemen aan de Alkmaarsche middenlinie, die onmiddellijk den bal naar voren dirigeerde. In de achterhoede was Dinkla weer de beste en om een „klassieke" term te gebruiken: Hij stond als een rots in de branding. Zoowel tac tisch als technisch stak hij met zijn beheerscht spel boven allen uit. Bos sloot zich hierbij goed aan en beiden vormden weer een hechte ver dediging, waarmede de Rood-zv/arten vol ver trouwen de komende wedstrijden tegemoet kunnen zien. In het doel heeft Van Urk goed werk verricht. Misschien had echter het derde doelpunt voorkomen kunnen worden, als hij niet uitgeloopen was. Uit de laatste wedstrijden blijkt dat lang zamerhand het Kennemers-elftal zijn ouden vorm weer terugvindt, hetgeen als eerste Alk maarsche Boys aan den lijve ondervond. NIEUWE AUTOMATIEK GEOPEND. Zaterdag heeft de heer Verwer in het daar toe geheel verbouwde winkelpand Breestraat 3 een banketbakkerij, annex automatiek ge opend. De nieuwe zaak is modern en vooral volgens de meest strenge eischen, welke aan de hygiëne moeten worden gesteld, ingericht. De etalages bevatten een mooie sorteering koek en chocolade. In de hal bieden de nieuw ste automaten een ruime keuze warme en koude smakelijke hapjes. Zaterdag en Zondag trok de nieuwe zaak veel belangstelling. LANGS DE LIJN. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Lon den Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 820 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.: 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programmaS 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3