Daladier c.s. handhaven hun standpunt. pïirolh: Requisitie van hetgeheeleFranschespoorwegnet Radio-redevoeringen van drie ministers. BEVERWIJK Mooie handen SANTPOORT MAANDAG 28 NOVEMBER" 1938 De aangekondigde algemeene staking. Zondagavond heeft tie Fransche minister-president Edouard Daladier, in een radiorede het standpunt der regeering tegenover de aangekondig de algemeene staking uiteengezet. Daladier herinnerde er aan, dat toen op 24 November Chamberlain en Lord Halifax jnet de Fransche regeering beraadslaagden over de vraagstukken van gemeenschappelijke verdediging en de beste middelen tot het ver zekeren van den vrede, plotseling stakingen met bezetting van de werkplaatsen uitbra ken. Toen de minister-president op 25 November (je gemeenschappelijke Fransch-Duitsche verklaring aankondigde, was het antwoord hierop een dreigement met een algemeene staking. De minister-president vroeg: waarom ceze bezettingen, welke door alle minister presidenten sedert 1936 onwettig zijn verlaard waarom deze algemeene staking, waarvan al leen de kleine burger de schade ondervinden, waarom dit beroep op de ambtenaren om de wetten te overtreden door de openbare dien sten lam te leggen, waarom deze opdracht aan 't spoorwegpersoneel om den treinenloop stil te leggen. Het voorwendsel is protest tegen de decreten, doch de minister-president legde er den nadruk op, dat de vertegen woordigers van het land vóór 31 December zullen kunnen besluiten of deze decreten zul len worden opgeheven. Daladier .zeide, dat de decreten geen einde maken aan de sociale wetten en dat de alge meene staking- geen enkele rechtvaardiging heeft. Volgens den minister-president heeft de huidige agitatie veel van het opdringen van den wil van een partij of een groep der bevolking aan de ge heele bevolking en de regeering door middel van een soort chantage, in af wachting van het gebruik van ge weld. De ministerpresident verklaarde vast besloten te zijn een einde te maken aan deze methoden en te zor gen, dat allen de wetten des lands eerbiedigen. Ten aanzien van redevoeringen van zekere -leiders van internationale organisaties en artikelen in hun dagbladen, verklaarde de spreker, dat duidelijk blijkt, dat hier sprake is van een actie tegen de regeering. De re geering is evenwel vastbesloten haar plicht te doen. Zij richt zich derhalve tot het ge zond verstand en het geweten van alle Fran- schen en vraagt hen na te denken over de gevolgen "van' de Wanorde voor Frankrijk. Geen enkel arbeider kan voordeel verwachten, in tegendeel, de arbeiders zullen het slachtoffer zijn. De minister-president wees erop, dat het lot van de Fransche arbeiders beter is dan het lot van de arbeiders in de landen welke 'Frankrijk omringen, de arbeiders weten dat de. sociale wetten niet worden bedreigd. -De regeering doet derhalve een beroep op alle klassen van de bevolking tot het bewaren van de eenheid. Behalve door Daladier is ook per radio het woord gevoerd door de ministers van open bare werken en financiën, De Monzie en Rey naud, De Monzie zeide o.a. dat de exploitatie van de spoorwegen een deficit oplevert. Hier moest een einde aan worden gemaakt. Het tekort van de inkomsten der spoorwegen kost den belastingbetaler zes milliard, waarvan twee milliard tusschen 1921 en 1937, Toen heeft de regeering de nationale spoorwegmaat schappij opgericht, .doch toen spreker zijn functie als minister van openbare werken aanvaardde bedroeg het tekort van de spoor wegen acht milliard zeshonderd millioen franc. Verhooging van den vrachtprijs heeft de inkomsten nog doen dalen door verminde ring van vervoer. Thans zijn 5000 kilometer spoorweg buiten bedrijf gesteld, waardoor 200 millioen werd bespaard en een pariteit tus schen het spoorwegvervoer en het vervoer langs de wegen is verkregen door het scheppen van monopolies. Het is evenwel nog noodig de uitgaven te' verminderen. Bij de spoorwegen wordt zestig procent van de uitgaven besteed aan het personeel. Het aantal van het personeel is van 390.000 spoorwegarbeiders en 37.000 hulparbeiders ln 1936 gestegen tot thans 475.000 arbeiders én 45.000 hulparbeiders. Op het personeel zal worden bezuinigd. 230 00 man zullen in 1939 met pensioen gaan en slechts 20.000 of 25.000 hulparbeiders zul len worden gebruikt. Van het treinpersoneel zal niemand langer dan acht uur per dag wer- ken en de arbeiders zullen voor zichzelf hun gra tisreizen en korting voor hun familie blijven behouden. De minister verklaarde verder, dat de aangekondigde staking, in tegen stelling van do stakingen van 1910 en 1920 niet gericht is tegen de spoor- wegrnagnaten, doch tegen den staat, welke de spoorwegmaatschappij heeft opgericht en haar in stand houdt. Hij herinnerde aan hetgeen de Raad van State, waarin Léon Blum zitting had, in 1910 heeft verklaard: „Het spoorwegverkeer moet geregeld en ononderbroken func- tionneeren, dit is ten allen tijde noodzakelijk voor de veiligheid van het land en de lands verdediging." Zij die het werk willen neerleggen moeten «venwel overwegen, dat zij hiermede een collectief arbeidscontract verbreken. De sta kers zullen onwettig optreden, besloot de minister. Aan Renaud's rede is het volgende ont leend: De sociale wetten, die betreffende de 40- trige werkweek, de collectieve contracten en de betaalde vacantie blijven intact. Slechts de decreten betreffende toepassing van de 40-urige welkweek soepeler gemaakt. Het eenige doel daarbij was, dat de machines moesten werken om allen rijkdom te brengen Het ideaal van verkorting van den arbeidstijd «lijft het ideaal der regeering, maar kan dat thans geschieden, nu Frankrijk zich moet verheffen na acht jaar crisis terwijl de bewa pening een extra last oplegt? Wat de belastingen betreft, aldus de minis ter, .men heeft gezegd, dat de armen belast worden ten voordeele van de rijken. Maar de openbare meening is verkeerd voorgelicht. Een ochtendblad had berekend, dat een in komen van 20.000 frank meer en een inko men van 20.000.000 frank minder belasting moest betalen dan voorheen. Reynaud toonde aan dat deze berekening fout was en dat het groote inkomen veel meer zal moeten betalen. Het totaal der belastingen op levensmidde len bedraagt 25 centimes per persoon per dag. Indien het Woensdag tot een staking komt, zal een vakarbeider op dien enkelen dag een bedrag verliezen, dat gelijk staat met een belastingverhooging gedurende een jaar. Men heeft verder gevraagd, of men verder kon gaan zonder den ondernemings geest te ontmoedigen. Reynaud antwoordde hierop dat hij de opbrengst van het kapitaal niet wilde verhoogen en dat juist zijn ge heele politiek streeft naar verlaging van den rentevoet om de op het kapitaal gemaakte winst te verminderen. Wat de technische zijde betreft, aldus ver volgde Reynaud, zijn wij zeker van ons suc ces, doch ik wil niet, dat dit succes Frankrijk verdeelt, Men is niet tot overeenstemming kunnen komen. Ik betreur het, maar Frankrijk moet geregeerd worden. Ik kan niet toegeven dat de wetten der Fransche re publiek minder respect verdienen dan die van Mussolini, Hitler of Stalin. Het buitenland houdt het oog op ons gevestigd. Over onze verdeeldheid zijn onze vrienden ongerust, terwijl onze tegenstanders zich in het geheim verheugen. Wanneer Frankrijk in gevaar verkeert, kan het eigenbelang niet aan het woord komen. Ondanks alle hindernissen zul len wij het land redden. Daarvoor hebben wij aller steun noodig. Requisite van het spoorwegnet. De regeering heeft aan den presi- den der Republiek een decreet ter tee- kening voorgelegd, dat met ingang van 27 November de requisitie gelast van het geheele spoorwegnet in Frank rijk. Deze maatregel is naar de Crt. meldt genomen op grond van de wetten van 3 Juli 1877 en 21 Ja nuari 1935. Alle spoorwegbeambten hebben zich dus als gemobiliseerd te beschouwen en een staking staat in dit geval gelijk met dienstweigering. De secretaris-generaal van den Nationalen Bond van Spoorwegpersoneel, Semard, heeft de houding van deze organisatie uiteengezet. Hij verklaarde, dat de regeering de collectieve overeenkomst met het spoorwegpersoneel heeft geschonden en hij bestreed de uiteen zetting van minister de Monzie. Hij zeide, dat de staking niet politiek is en verklaarde ten slotte, dat men van de spoorwegarbeiders niets gedaan zal krijgen door dwang; indien 't noodig is zullen zij zich met de grootste kracht verzetten. De nationale bond tot beroepsverdediging van de spoorwegarbeiders heeft een beroep gedaan op het spoorwegpersoneel om op 30 November niet het economische leven van het land lam te leggen. De bond aanvaardt evenwel de decreten niet. Op het ministerie van P. T. T. is verklaard, dat deze diensten voortdurend ter beschik king staan van de openbare diensten en dus heeft de regeering veiligheids- en voorzorgs maatregelen beraamd om voor ieder geval de normale functionneering te verzekeren der diensten van de P. T. T. Tal van winkeliers in het district Parijs hebben het ministerie van arbeid doen weten, dat zij Woensdag a.s. geopend zullen zijn, ondanks de stakingsorder. Gemeentepersoneel zal niet aan de staking deelnemen. De algemeene vereeniging van gemeente secretarissen en gemeentepersoneel in Frank rijk en de koloniën publiceert een communi qué, waarin wordt verklaard, dat geweigerd wordt deel te nemen aan de staking, welke „wordt ingegeven door politieke overwe gingen". De leden worden uitgenoodigd Woensdag 30 November op normale wijze hun werk te ver richten. De bestuursraad van de mijnwerkersorgani satie in het bekken van Anzin heeft een dag order bekend gemaakt, volgens welke hij besloot tot onmiddellijke hervatting van het werk, teneinde in overeenstemming te blijven met het besluit der C. G. T. en in de meening, dat dit besluit als tegenhanger moest hebben het opschorten van de sanctiemaatregelen tegen een aantal mijnwerkers. Den spoorweg arbeiders was réeds de raad gegeven het werk te hervatten, teneinde incidenten te voor komen. Wanneer men er rekening mede houdt, dat de ontruiming der bezette fabrieken practiseh voltooid is. kan men meenen, dat de toe stand in dit opzicht ten zeerste is verbeterd. Blum aan het woord. Blum schrijft in de Populaire: „Niet de arbeidersbewegingen, maar de regeerings- onderdrukking vormt een zichtbaar teeken voor het politieke karakter. Om daarvan over tuigd te geraken is het voldoende, wanneer men de toejuichingen hoort en het vreugde- getrappel der reactionnaire pers." Zich vervolgens tot de ministers richtende, gaat Blum voort: „Hebt gij vergeten, dat Frankrijk omringd is door gevaren van aller lei aard en dat alles, wat de massa tegen haar regeering zou opzetten, evenals alles wat de massa onderling verdeeld zou maken, na tieschennis wordt? Zult gij dan ophouden?" De Paus ontvangt weer. O.a. audiëntie verleend aan een groep van 400 Hongaarsche pelgrims. Tegen den raad van zijn geneesheer in heeft de paus, na zijn ongesteldheid van het einde der vorige week, gistermorgen zijn gewone werkzaamheden willen hervatten. Hij ver leende tien particuliere audiënties. Hij ontving achtereenvolgens kardinaal Pacelli, Pizzaro, den markies Serasini, gouverneur van vati- Yon Mackensen vraagt invrijheids- stelling van ds. Nicmöller. (Adv. Ingez. Med.) caanstad, mgr. Colet, den aartsbisschop Van Kameryk en een groep Hongaarsche pelgrims. De toestand van den Paus was Zondag, volgens United Press, naar het oordeel van zijn lijfarts en van allen die Z.H. hadden ge zien, uitstekend. Toen professor Milani om kwart over zes des morgens de slaapkamer van den Paus binnentrad, vond hij dezen opgewekt en vol energie. Na het grondig on derzoek van den geneesheer stond de Heilige Vader, ondanks de protesten van Milani, op en droeg in zijn kleine kapel de mis op. Als een bewijs, dat zijn krachten terug ge keerd waren, begaf de Paus zich naar zijn werkkamer en ontving, zoo vervolgt United Press .gezeten in een gemakkelijiken stoel, een aantal hooge geestelijken. In den loop van den middag ontving de paus nog een groep van 400 Hongaarsche pel grims. Hij hield een rede, die twaalf minuten duurde. Met geen woord werd daarin gerept over de ongesteldheid, die een oogenblik het leven van den Heiligen Vader bedreigd heeft. Na de audiëntie zeiden verscheidene pel grims tot den correspondent van United Press: „De Heilige Vader zag wat bleeker dan ge woonlijk, doch hij had de volle controle over zijn bewegingen". Uw handen blijven ondanks guur.weer en alle huishoude lijke arbeid gaaf, zacht en mooi door Beide in doozen 30-60, Tube 45 ct. Bij Apolh. en Drag. MIJNHARDT (Adv. Ingez. Med.) Koningin Maud's stoffelijk over schot in Noorwegen aangekomen. Rouwstoet trok door de straten van Oslo. Het Britsche slagschip Royal Oak met het stoffelijk overschot van Koningin Maud aan boord, is Zater dagochtend voor de Noorsche kust aangekomen. Een mijnenlegger en twee torpedojagers van de Noorsche vloot waren den Britschen oorlogs bodem een eindweegs tegemoet ge varen. Terwijl de schepen de Oslofjord binnen voeren weerklonken saluut schoten van de kusbbatterij en over al waren de vlaggen half stok ge- heschen. In de buurt van de haven was een groote menschenmenigte sa mengestroomd en alle scholen en tal van winkels waren gesloten. Toen de Royal Oak zoo meldt het A. N. P.) de haven van Oslo binnenvoer en op eenigen afstand van de kade voor anker ging waren vele duizenden op de been cm bij den terugkeer van de geliefde Koningin aan wezig te zijn. Langs de straten, welke de rouwstoet zou volgen, n.l. van de kade naar het kasteel Akershus, stonden marine-deta chementen, alsmede afdeelingen der politie, van het leger en de luchtmacht opgesteld. Inmiddels waren de kroonprinses Martha en haar moeder. Prinses Ingeborg van Zweden aan boord van de Royal Oak gegaan, waarna het stoffelijk overschot van Koningin Maud, eedragen door Britsche mariniers, in een sloep werd neergelaten en naar de kade ge bracht, waarheen zich ook Koning Haakon. Kroonprins Olaf, Kroonprinses Martha en Prinses Ingeborg begaven. Aldaar waren ter ontvangst aanwezig de voorzitter van het Storting, de leden der regeering, de gezanten van Engeland en Polen en vele persoonlijke vrienden der Koninklijke Familie. Onder het spelen van het volkslied werd de lijkkist in de rouwauto gedragen. 21 ka nonschoten weerklonken. (Op 26 November bulderden altijd de kanonnen ter eere van de Koningin, want het was haar verjaardag). Bü de brug, welke de verbinding vormt tus schen het lagere en het hoogere deel van kasteel Akershus, hield de stoet halt en bracht de bisschop van Oslo een laatsten af scheidsgroet aan de Koningin van Noor wegen. Op de schoifders van acht leden der ko- -"'nklijke garde werd de lijkkist vervolgen* Ie kapel van Akershus binnen gedragen. Na een kort verblijf keerden de vorstelijke per sonen naar het paleis terug. Indië, de gordel van smaragd. Lezing van Ds. H. Holtrop. Voor de leden van de Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft ds. H. Holtrop een lezing gehouden over In- die, onder den titel: „Als een gordel van smaragd". Spr. wees er in de eerste plaats op, dat de belangstelling voor het koloniale vraagstuk vooral in de laatste jaren weer sterk op den voorgrond treedt met name ook wat Nederlandsch-Indië betreft. De koloniale taak van ons land berust op historischen grondslag, dateerend vanaf de vestiging van factorijen door de Oost-Indische Compagnie hi het begin der 17e eeuw. In den groei van de Nederlandsche kolonie, zoo betoogde ds. Holtrop, moet Gods leiding worden gezien. Er gaan wel eens stemmen op om Indië los te laten, maar dit zou een groot gevaar be- teekenen, want het land zou onmiddellijk in handen vallen van een andere mogendheid. Nederland en Indië moeten wij zien in de verhouding van voogd tot pupil. Nederland moet Indië opvoeden op het gebied van on derwijs, huisvesting en vooi*al van staatkunde, zoodat het een zelfstandig land kan worden, wanneer de tijd er eenmaal rijp voor is en de inlanders daarvoor geschikt zijn. Hoewel reeds prachtige resultaten zijn bereikt is niet vast te stellen, wanneer dat zal zijn. Het is het doel van Christelijk Nederland, dat eenmaal de kruisvlag zal waaien over den geheelen Indischen Archipel. LEBENVERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. De plaatselijke afdeeling van de R.K. Staatspartij houdt hedenavond in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadering, waarin de ver kiezing zal plaats hebben van de 9 „toegevoeg de leden" van de Centrale Vergadering en van afgevaardigden naar de Kamercentrale Haar lem en den Statenkring Velsen. Tevens geschiedt in deze bijeenkomst de opgave van candidaten voor de verkiezing Hierna houdt de heer P. Heilker een rede over het onderwerp: „Het schip van Staat geen averij, ons vrije volk geen slavernij". VERTEGENWOORDIGERS MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS. In de vergadering van verzekerden van het Maatschappij Ziekenfonds „Beverwijk en om streken" werden als vertegenwoordigers her kozen de heeren J. v. Meurs, A. v. d. Plas, A. J. v. d. Ploeg, S. Kuyper, B. A. Smit, P. J. Schel vis, K. Willems, H. van Zutphen, B. Zijp en B. Malensteyn. Als plaatsvervangende vertegenwoordigers werden herkozen de heeren B. Maurice, P. Nielen, B. Olsthoorn, G. Sluis, J.J. Versluis, W. P. Langendijk, P. Bakker, D. Wilgenhof en als nieuwe plaatsvervangers mevr. Burgerde Wolf en M. Kuilman Voeding en tandbederf. Lezing voor Natuurgeneeswijze. Voor de plaatselijke afdeeling van de Neder landsche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze zal de arts IJ. Hettema uit Rotterdam op Dinsdag 29 November te 8.15 uur n.m. een lezing houden over het onderwerp: „Voeding en Tandbederf". Deze bijeenkomst is ook voor niet-leden toegankelijk. MOOI SUCCES VOOR HET HOOGOVEN ZANGKOOR. Het Hoogoven-zangkoor „Door Zang tot Vriendschap", dirigent de heer Leo Pielage alhier heeft Zaterdag deelngenomen aan een zangconcours te Overschie met „Geloof" van W. F. Kools als verplicht, en „Afscheid" van G. H. Boedijn als vrij werk werd in de tweede afdeeling gemengde koren een eerste nprijs be haald met 338 punten. Ditw sa tevens het hoogste aantal punten, dat in deze afdeeling werd toegekend. DE KESTVERGADERING VAN DE S.D.A.P. De jaarlijksche Kerstvergadering van de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. zal op Vrijdag 23 December in gebouw Odeon worden gehouden. Spreker is ds. R. van der Heide, over het onderwerp: Kerstmis 1938. Belangrijke patent-aanvrage van Beverwijksche firma. De koper-, alluminium en witmetaalgieterij „De Nijverheid", gevestigd in de Van Hogen- dorpstraat alhier, heeft een belangrijke pa- tentaanvrage gedaan, die betrekking heeft op het centrifugaa-slingergieten van alle metaal- legeeringen. Sedert het bestaan van dit bedrijf heeft men steeds naar een methode gezocht om de metaallegeeringen een zou homogeen moge lijke structuur te geven en daardoor de goede eigenschappen tot het hoogste op te voeren. Met deze vinding wordt het vloeibare metaal onder groote snelheid in de metalen vorm ge slingerd, terwijl de vinding tevens de me taalslakken en metaal-oxyelon scheidt van het metaal. Volgens vooraanstaande Nederlandsche technici is met dit proces de 2550 pet. lan gere levensduur der metalen voorwerpen te verwachteen. Andere hooge officieren steunen zijn verzoek. Generaal Von Mackensen. Veldmaarschalk von Mackensen, die de vol gende maand 89 jaar hoopt te worden, heeft, naar in welingelichte kringen te Berlijn ver klaard wordt, Hitier verzocht Ds. Niemöller spoedig in vrijheid te stellen. Men zegt, dat zijn verzoekschrift ook door enkele andere hooge officieren van het vroegere kleizerlijke leger geteekend is. Von Mackensen zegt in zijn verzoekschrift, dat hij wegens zijn hoogen leeftijd elk oogen blik kan sterven. Hij vraagt den Führer hem dezen laatsten wensch in te willigen. De ge heele Evangelische wereld aldus de maar schalk zou Hitier voor een dergelijke edel moedige daad dankbaar zijn. Kou. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. De afdeeling Kennemerland jubileert. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der afdeeling Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren had het bestuur der afdeeling een feestavond georga niseerd in „De Weyman". De avond werd geopend met een rede van mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Be verwijk en eere-voorzitter der afdeeling. Wij komen hierop morgen uitvoeriger terug. T.V.S.-FEESTAVOND. Dinsdag a.s. wordt in het Verenigingsge bouw der Ned. Herv. Gemeente voor de adspi- ranten van T.V.S. een feestavond georganiseerd het programma vermeldt tooneel-, poppen kast- en filmvoorstellingen. KINDERKOOR „DUINLUST". Woensdag a.s. treedt Lies Hertiers kinder koor „Duinlust" voor het eerst in dit seizoen op in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente, hetgeen tevens de eerste keer be- teekent, dat dit gebouw voor eein zanguitvoe ring wordt gebruikt. Het programma vermeldt niet minder dan 24 nummers, waaronder er zijn, die voor de eerste maal worden uitgevoerd. PKOGRAMMA DINSDAG 29 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 Gramfoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.Berichten. 12.15 KRO- orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 3.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Be richten, cellovoordracht en gramofoonmuziek 4.50 KRO-orkest. 5.45 Feücitaties. 6.05 KRO- Melodisten en solist. 7.Berichten. 7.15 Causerie: „De persoon van Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck". 7.35 Sportpraatje. 8.— Be richten A.N.P., mededeelingen. 8.15 KIRO- Syimphonie-orkest en solist. 9.Causerie Prof. Mi-. Oh. P. M. Romme. 9.20 Vervolg con cert. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.40 KRO-Boys en solist. 11,— Sigmund Gaspari's orkest. 11.20 KRO-Boys 11.4012.00 Graanafoonmuziek. HILVERSUM n 301.5 M AVRO-uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten). 10.Morgenwijding. 10.15 Orgelspel (opn.) 10.30 Voor de vrouw. 110.36 Ensemble Bert van Dinteren. 11.Causeri.e „Onze woning. Grondslagen voor een harmonisch interieur". 11.30 Ensemble Bert van Dinteren. 12.15 Be richten. 12.18 De Twilight Serenaders. 1. Gramofoonmuziek. 1.15 Omroeporkest en solist. 2.A.VR.O.-Vaudeville-orkest, Man nenkoor en solisten (opn.) 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.05 Piano voordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinder halfuur. 5.30 Omroeorkest. 6.30 Causerie: „Bent u evenwichtig" (2)". 7.— Voor de kin deren. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engel- sche les. 8.— Berichten A.N.P. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Weldadigheidsoproep. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.— Radio- tooneel. 10.20 Bridgeles 11.— Berichten A.N.P., Hierna tot 12.— Causerie „20 Jaar dansmuziek en nog wat" Omet gr. pi.) DROITWICH 1500 m. 12.20 Karakter-imitaties. 12.35 Radiotooneel 12.50 Jack Wilson's kwintet. 1.202.20 Gra mofoonmuziek. 4.15 Orgelspel. 4.35 Gramo- foonimuziek. 5.20 Montague Brearley en zijn orkest. 6.Gramofoonmuziek. 6.20 Berich ten. 6.45 Het Victor Olof Sextet. 7.20 Kamer muziek. 7.50 Interviews. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 8.50 BBC-Variété-cvkest en -koor en solisten. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „Ca nada speaks". 10.— Cabaretprogramma. 10.45 Declamatie. 11.05 De Grosvenor House Dance Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.00, 10.00, 10.255 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang, 1.05 Gramofoonmuziek. 1.25 Can- trelle-orkest. 2.— 2.35 en 3.30 Gramofoonmu ziek 3.35 Zang. 3.50, 4.20, 4.40 en 5.25 Gramo foonmuziek. 5.50 Zang, 6.20 Gramofoonmuziek 6.35 Vioolvoordracht. 6.50 Zang. 7.20 Locatelli- orkest. 8.35 Radiotooneel 10.30—11.50 Kamer muziek. KEULEN 456 M. 5.50en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroep- schrammelensemble en solisten. 11.20 en 12.35 Omroeporkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Gra mofoonmuziek. 4.35 Peters-kwartet. 6.20 Om roepkoor en solisten. 7.30 Radiotooneel. 7.50 11.20 Orkest van de Luchtmacht, „Hermann Hagestedt met zijn dansorkest en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- Omroeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 „Faust", opera. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Viola en trompet. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroepsalonoirkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Omroepsympohnie-orkest, Omroepkoor en solisten. (In de pauze: Declamatie). Hierna tto 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest en solist. (8.208.35 Politiek dagbladoverzicht). 9.20 Berichten. 10.20 Uit Turijn: 3ae acte van de opera „Tu- randot", 11.00—11.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9