Ernstig mijnongeluk in puitschland Itok&mtk&d-qrtep, SCHUDT UW LEVER WAKKER WEERBERICHT mREYMBORG 1 Ledenconcert der H. 0. V. De Bilt voorspelt: p IS D A G 29 NOVEMBER 1938 Reeds negen dooden geborgen. 12 dooden in totaal? BRESLAU, 29 Nov. (D.N.B.—A.N.P.) Raar uit Waldenburg geméld xoordt, heeft vannacht een ernstig ongeluk plaats gehad in een mijn bij Walden burg, waarvan waarschijnlijk 22 mijn werkers het slachtoffer geworden zijn. Boor kortsluiting is een miinbrand ontstaan, waardoor de 22 mijnwerkers mn den uitgang werden afgesneden Terstond toerden de reddingspogingen ondernomen. Tot dusver heeft men negen dooden kunnen vinden. Echter móet ook met den dood van de 13 an dere mijnwerkers gerekend worden, ■cooral daar de brand een bijzonder sterke rookontwikkeling ten gevolge had. één stapl Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemen! Ajsfiisim HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! 20 tabletten in een buisje 75 cent. (Adv. Ingez. Med.) Hertog en hertogin van Windsor kunnen naar Engeland terug- keeren. Fort Belvedere blijft het eigendom van den ex-koning. Welingelichte kringen in Downingstreet vat ten het resultaat van het onderhoud, dat Chamberlain te Parijs met den - hertog van Windsor gehad heeft als volgt samen: Geen enkele hinderpaal ligt een terugkeer van den hertog naar Enge land meer in den weg en een bezoek op een min of meer nabijen datum moet als een blijvende mogelijkheid beschouwd worden. Terzelfdertijd voegen dezelfde kringen hier aan toe, dat van toekenning aan de hertogin van den titel „koninklijke hoogheid" geen sprake is, althans niet voor een langen tijd, aangezien het volksgevoelen blijft, dat de ab dicatie en de persoonlijkheid van mrs. Simpson twee verschillende zaken zijn. De toestand kan dus als volgt ontleed wor den: De hertog van Windsor en de hertogin rullen van nu af aan in Engeland als parti culieren verblijf kunnen houden, zonder cri- tiek van hofkringen. Zij kunnen echter niet deelnemen aan verschillende functies of plech tigheden, zooals andere leden van de ko ninklijke familie. In verband hiermede kan nog gezegd wor den, dat de hertog van Windsor als persoon lijk eigendom Fort Belvedere heeft behouden, dat goed wordt onderhouden, zoodat te allen tijde bezoekers zouden kunnen worden ont vangen. De indruk in gezaghebbende kringen is whter, dat men niet moet verwachten, dat de Windsors naar Engeland komen voor een zeker aantal maanden verstreken is. Chamberlain over zijn Fransclie reis. leerde verklaring af te leggen over de bespre kingen". De leider der Labour oppositie, Attlee, vroeg vervolgens: „Mag ik vragen of eenigerlei be sluiten genomen zijn in de kwestie der de fensie, welke verplichtingen van den kant van Engeland met zich mede zouden bren gen?" Chamberlain antwoordde hierop ontken nend. Engeland heeft ten opzichte der defensie geen nieuwe verplichtingen op zich genomen. In antwoord op in het Lagerhuis tot hem gerichte vragen betreffende zijn bezoek aan Parijs heeft Chamberlain gisteren verklaard: .-Lord Halifax en ik hebben zeer gaarne de hartelijke uitnoodiging van de Fransehe regeering tot een bezoek aan Parijs aanvaard en van deze gelegenheid gebruik gemaakt om het contact te hervatten met de Fransehe ministers. Gaarne geef ik uitdrukking aan onze wanne waardeering voor de zeer harte lijke verwelkoming, die ons ten deel viel van den kant der Fransehe regeering en van het Parijsche publiek. Gelijk wij na de bijeenkomst hebben ver gaard, is van gedachten gewisseld over de voornaamste kwesties, waarbij beide landen ^n gemeenschappelijk belang hebben, met inbegrip van zaken der nationale defensie zoowel als van diplomatiek optreden. Het bleek, dat wij het volkomen eens waren over de algemeene politiek der beide landen, die net voornaamste doel ziet in behoud en ver steviging van den vrede. Aangezien het doel der bijeenkomst eer was van gedachten te wisselen dan besluiten te hemen, ben ik niet in staat een meer gedetail Vluchtelingen worden practisch niet toegelaten. Op initiatief van het Comité van Waak zaamheid van Nederlandsche Intellectueelen heeft Zaterdag en Zondag j.l. aan een deel van de Nederlandsch-Duitsche grens een com missie, bestaande uit de heeren F. J. W. Drion, oud-lid der Tweede Kamer, mr. dr. G. J. van Heuven Goedhart, hoofdredacteur van het Utrechtsch Nieuwsblad, en mr, G. C. H. van Nijnatten te Nijmegen een onderzoek inge steld naar de praktijk der toelating en afwij zing van Duitsch-Joodsche vluchtelingen door de Nederlandsche autoriteiten. Aan het rapport dezer commissie ontleenen wij: Doc-r mededeelingen van Regeeringswege is de indruk gevestigd, dat bij de toelating van Duitsch-Joodsche vluchtelingen zooveel tegemoetkoming en voortvarendheid zou wor den betracht als met de inachtneming van de uit economische en hygiënische overwegingen onvermijdelijk voortspruitende beperkingen mogelijk is. Evenwel moet worden geconstateerd, dat de aan de grensautoriteiten ver strekte instructies niet met deze ver klaring in overeenstemming zijn. Niet dan met de grootste moeite en na urenlang aandringen wordt in een enkele ge val bereikt, dat de onmiddellijke terugzending, die de instructies voorschrijven, gedurende een zeer korten termijn doorgaans van slechts enkele uren, bij hooge uitzondering van één dag, wordt opgeschorst. Indien niet van particuliere zijde nu en dan werd ingegrepen, zouden, naar de stellige over tuiging der commissie allen, die niet het offi- cieëel bewijs van hun recht tot blijvende ves tiging in een ander land kunnen overleggen, zonder verwijl worden teruggezonden, zelfs indien met groote waarschijnlijkheid moet worden verwacht dat zij als gevolg daarvan in levensgevaar zullen komen te verkeeren. of, in'het gunstigste geval, zonder middelen van bestaan of onderdak in Duitschland zullen moeten rondzwerven. De commissie maakt ih haar rapport mel ding van dertien gevallen, waarin vluchtelin gen in de meest beklagenswaardige omstan digheden werden terug gewezen om dikwijls zeer onbelangrijke redenen en constateert, dat practisch van toelating van vluchtelingen ternauwernood kan worden gesproken. Van deze gevallen noemen wij er enkele: Een man, in het bezit van een visum van een ander land, maar zonder een voor dat land geldige verblijfsvergunning, wordt niet toe gelaten. Alleen door volhardend ijveren van particuliere zijde werd ten slotte alsnog toe lating verkregen. Twee jongens, wier vader zelfmoord had ^epleegd en wier moeder zich in Berlijn be vond, kwamen aan de grens, waar een brief van een in Den Haag wonenden oom op het grenskantoor gereed lag, meldende dat deze oom bereid was zich het lot van de beide jongens .aan te trekken. Zij werden aanvan kelijk teruggezonden, maar dank zij particu-, liere tusschenkomst kon het bedoelde stuk opgespoord worden, waarna, zij het na uit voerig onderhandelen, toelating werd ver kregen. Kon in deze gevallen, mede dank zij de voor de vluchtelingen zeer welwillende uit legging hunner instructies door de dienst doende ambtenaren, toelating worden verkre gen, in vele andere gevallen kon zelfs de uiterste tegemoetkoming van de locale auto riteiten niet tot een zoo gunstige uitkomst leiden. Een man verloofd met een in Engeland wo nende vrouw, die voor hem reeds een betrek king in dat land had weten te vinden, werd ondanks langdurig onderhandelen met het Departement van Justitie naar Duitschland uitgeleid. Hij zag tegen het hem dreigende lot zoozeer op, dat hij bij het Nederlandsche douane-kantoor een revolver vroeg om zich van kant te maken. Den dag daarna vond men dicht bij de Nederlandsche grens, op Duitsch gebied, een man aan een boom hangen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moet CARTER-S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomer.. Eischt Carter's Lever pilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. (Adv, Ingez. Med.) (LN/T IN ItïURP MUZIEK. sche „Institut" het stuk voor onuitvoerbaar verklaarden. Hadden zij onze H. O. V. maar gekend en ter beschikking gehad: zij zouden anders geoordeeld hebben. Want ons orkest speelde het werk heel mooi van klank en daarvoor moge hier aan alle uitvoerenden, in de eerste plaats natuurlijk aan den dirigent Marinus Adam, lof gebracht worden. De or kestpartij in Beethoven's Concert had hij ook zeer bevredigend bij de solopartij doen aan sluiten. In de pauze werd Casadesus door het be stuur der H. O. V. gehuldigd en als blijk van waardeering voor zijn belangelooze medewer king en als herinnering bood de voorzitter Mr. A. Beets hem een mooi oud-Delftsch bord aan. Dat Mr. Beets die aanbieding door een geestige Fransehe toespraak deed vergezeld gaan, is begrijpelijk. Niet begrijpelijk is het dat de zaal niet uit verkocht was. Wel waren er velen, die de con certen der H. O. V. in den regel niet frequen- teeren, maar er waren toch nog meer plaatsen onbezet dan in casu Casadesus het geval had mogen zijn. Les absents avaient tort! K. DE JONG. VEILIG VOOR GRIEP EN KEELPIJN. De antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert daardoor besmettingsgevaar in tijden van griep en ver koudheden. (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT De medewerking van den internationaal vermaarden pianist Robert Casadesus verleen de aan het H. O. V.-concert, van 28 November een bijzonderen glans, en beperkte zich niet tot den glans van den naam. Zijn vertolking van Beethoven's Vijfde Concert werd tot een monument. Wie verondersteld zou hebben van dezen Franschen pianist een met Romaansch par fum doordrenkte, in Romaansche zwier ge- kleede opvatting te hoor en, zou zich even zoo vergist hebben als wie dergelijke verwachtin gen omtrent een Toscanini zou koesteren. De ingewijden wisten trouwens wel beter, en wie den dag te voren Casadesus' interpretatie van Mozart's c mineur-Concert beluisterd had, wist dat ook. Casadesus houdt, evenals Toscanini, de lijnen strak. Zijn sentiment verleidt hem nooit tot sentimentaliteit; zijn pianissimo wordt nimmer weekelijk, maar zijn fortissi mo wordt nimmer onbeheerscht of ruw. Doch welk een grootschheid gaf hij aan het eerste Allegro, dat in een onbedwingbaren, alles met zich voortstuwenden gang voortschreed. Een natuur als die van Casadesus versmaadt na tuurlijk en gelukkig! zoetelijke en stijl- looze effecten als b.v. de verchopinizeering van den eersten inzet van het tweede thema, die zoovele pianisten meenen noodig te heb ben voor het effect hunner vertolking en die even strijdig is met een gezonde opvatting als de tegenwoordig veel voorkomende ge woonte om het eerste thema van Schu mann's Pianoconcert heel langzaam te spe len. Het strakke tempo werd in het Adagio volgehouden zonder dat het aan de poëtische werking afbreuk deed. Het constante fortissimo, waarin hij het hoofdthema van het Rondo speelde zal hij velen eenige verwondering gebaard hebben, wijl de tekst een om de twee maten afwisse lende, scherp constrateerende dynamiek aan geeft: geweldig was het; ontzaglijk door im- poneerende kracht. Ook in voordracht dezer finale ontbraken geen tegenstellingen, maar- de stuwing bleef tot het einde. En men was daarna begrijpelijkerwijze zóó meegesleept en opgetogen, dat men niet rustte voordat de kunstenaar zich nogmaals aan den Pleyel- vleugel gezet, en als toegift het Scherzo uit Beethoven's Sonate op. 2 no. 2 gespeeld had, waarvan hij "het Trio ook tot onverwachte dynamische expansie ontwikkelde. Mozart's Ouverture „Die Entführung aus dem Serail" en Drie stukken van Purcell gin gen aan het Pianoconcert vooraf. De Ouver ture ging vlot en licht en in Purcell's oerge zonde, breed opgebouwde muziek deed het strijkersensemble zich van zijn besten kant kennen. Het Gallische element kwam pas na de pauze, in het eerste nummer min of meer verchineest door de toepassing der pentato nische scala in St. Saëns Ouverture „La Prin- cesse Jaune", in Debussy's „Printemps" zui verder. Welk een klankweelde in dit laatste stuk waarvan men de twee deelen resp. als het ontluiken der natuur en dat der menschelijke impulsen zou kimnen beschouwen! In het eerste deel is eenige verwantschap met het Prélude a 1' Après-midid' un Faune te be speuren. En grappig lijkt het, wanneer we lezen dat de geleerde heeren van het Parij- STABIEL HEEFT DE LEIDING. Dat het eerste tiental van „Stabiel" zich in zijn nieuwe omgeving thuis voelt moge blij ken uit het feit, dat het Maandagavond het ongeslagen tweede tiental van H. D. C. een 128-nederlaag toebracht. Door deze over winning staat Stabiel bovenaan. De gedetail leerde uitslag was: J. H. MeureH. W. Zitman 02 J. Groenewoud—F. W. Schmidt 11 J. BakkerA. Buyck 02 D. SchrijnemakerJ. H. Janssen 20 II. LunenbergJ. Visser 20 L. KischC. Oudendijk 02 A. SmitW. Dinkgreve 02 P. Schrijnemaker—J. Bakhuys 02 J. OtterP. Klaasen 1- J. Ravensbergen—J. Oosterling 20 Aanvankelijk zwakken veranderlijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met plaatselijke mist, weinig of geen regen, later toenemenden Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt tot be trokken, toenemende kans op regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.7 m.M. te Riga. Laagste 734.4 m.M. te Thorshavn. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 48 F. Laagste hedennacht 43 F. Hoogste heden 46 F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 8.16 uur; n.m. 8.46 uur. Donderdag v.m. 9.19 uur; n.m. 9.55 uur. Vrijdag v.m. 10.33 uur; n.m. 11.10 uur. 8—12 BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. Noteering van den 28en November 1938. Spinazie per kist 0.60 Andijvie 100 str. 1.002.50 Koolrapen per zak 0.85 Wortelen per bos 0.050.08 Bieten per K.G. 0.04 Schorseneeren per K.G. 0.12j4 Aardappelen, klei per K.G. 0.02 1/20.05 Spruitjes per K.G. 0.080.14 Boerenkool per K.G. 0.030.05 Roode kool per K.G. 0.02O.OZyi Savoyekool per 100 5 Bloemkool per 100 612 Uien per Kilo 0.02 1/20.04 Prei per K.G. 0.030.04 Sla per kist 0.60 Pieterselie per kistje 0.08 Selderie per kistje 0.10 Appelen per Kilo 0.220.35 Peren per Kilo 0.240.40 Druiven per Kilo 0.40 Brusselsch lof per K.G. 0.090.14 WEER EEN NEDERLAAG VOOR DE DAMCLUB. Gisteravond speelde de Beverwij ksche Dam club tegen de Haarlemsche Damclub haar laat- sten wedstrijd voor de hoofdklasse van den Ned. NUTTIGE GESCHENKEN heeft OOSTEN, BARTEUOR1SSTRAAT 1517 in groote keuze voorhanden. (Adv. Ingez. Meaj KOLONISATIEPLAN VOOR VLUCHTELINGEN. PARIJS, 28 November. Naar wij vernemen zal een groot financieel en economisch plan ten behoeve van kolonisatie voor vluchtelin gen Donderdag in Den Haag besproken wor den door Amerikaansche en Nederlandsche financieele en industrieele groepen. Als vertegenwoordiger van de Amerikaansche groep is Louis J. Ruskin uit Chicago uitge- noodigd. Deze zal eerst te Londen en Parijs besprekingen voeren. Algemeen verwacht men concrete resulta ten van het plan, aangezien dit gesteund wordt door Amerikaansche, Fransehe, Britsche en Nederlandsche financieele kringen. De ontwerpers hebben drie punten opge steld. 1. Evacuatie aan alle toekomstige en tegen woordige vluchtelingen. 2. Rehabilitatie der vluchtelingen door hen voor het nieuwe leven te oefenen. 3. Overbrenging naar nog open gebieden onder souvereiniteit van andere landen, die bereid zijn samen te werken. Het schijnt in de bedoeling te liggen een permanente organisatie in Den Haag te stich ten. (United Press.) WAAIUIORG-KLEEMNG is voor Heeren die goede kleeding het meest wacrrdeeren. Waarborg-Kleeding alléén bij: (Adv. Ingez. Med.) Opschorting Amerikaansche com- penseerende invoerrechten op Nederlandsche melk en zuivel. De regeeringspersdienst meldt: Blij kens telegrafische mededeeling van H.Ms. gezant te Washington is de hef fing van compenseerende invoerrech ten op Nederlandsche Zuivel- en melk producten, wélke heden zou ingaan, hangende een nader onderzoek opge schort. Kosten hoeven niet vooruit gedekt te zijn. De financieele eischen aan de vluchtelingen comités. Op de vragen van den heer Donker, lui dende Is het waar, dat de regeering alleen bereid is een beperkt getal Duitsche vluchtelingen toe te laten, wanneer door particuliere bij dragen de kosten te voren zijn gedekt en dat dientengevolge van het Protestantsch hulpco mité, dat in de eerste plaats tot taak heeft den steun aan „niet-arische" christenen, dooi de regeering een bankgarantie van f 150.000 gevraagd wordt? Is de minister niet van oordeel, dat de toe lating van deze Duitsche vluchtelingen onnoo- dig geremd wordt door den eisch van het te voren gestort zijn van een bankgarantie tot een zoo hoog bedrag, te meer waar de inzame lingsactie van gemeld comité in vollen gang is en reeds giften en toezeggingen tot een bedrag van meer dan f 30.000 zijn ingekomen? hebben de ministers van justitie en van bin- nenlandsche zaken het volgende geantwoord: Het antwoord op deze vragen moet reeds daarom ontkennend luiden, wijl op last van den minister van justitie na 10 November 1938 een aanzienlijk aantal Duitsche vluchtelingen in ons land zijn toegelaten. Aan het Protes tantsch Hulpcomité evenals aan het R.K. Vluchtelingencomité is door den minister van binnenlandsche zaken de eisch gesteld, dat een zeker bedrag zou worden gestort als garan tie voor de verzorging van niet bij eigen fa milie onder te brengen Protestantsche en R.K. vluchtelingen, ten einde te voorkomen, dat dezen ten laste zouden komen van het door het Joodsche comité samengebracht en ver der nog aan te vullen fonds. Op zoek naar petroleum in Suriname. De gouverneur van Suriname heeft bij de Staten een ontwerp ingediend, volgens het welk aan de Standard Oil vergunning zal wor den verleend tot petroleumboring op terrei nen langs de kust, ter gezamenlijke grootte van anderhalf millioen H.A. Minne smokkeltruc. Door smokkelaars is dezer dagen in Noord- Limburg een smokkeltruc toegepast, die werkelijk aan 't misdadige grenst, zoo lezen we in het „Limb. Dbl.". Een dokter uit die streek bezoekt vaak het Duitsche grensgebied in de uitoefening van zijn beroep. Bij de grensbewaking, zoowel van den Nederlandschen als van den Duit- schen kant is hij een goede bekende en nim- men maakt men het hem lastig. Toen hij de zer dagen uit Duitschland kwam, werd hij enkele honderden meters op Nederlandsch gebied door een andere auto ingehaald, die hem tot stoppen dwong. Uit die auto kwam een individu, dat te gen den medicus zei: Mag ik mij/i actetasch terug. De dokter was verbaasd over zooveel bru taliteit en zeide de man dit. Neen, zei deze en toonde den verbluf ten dokter, dat in de achterste helft van diens auto een actetasch met geld lag. De man griste de tasch weg en verdween. Op deze manier had hij gebruik gemaakt van de goede reputatie van den dokter en eenvoudig een tasch met geld in diens auto gedeponeerd. Dambond, district Noord-Hollqnd. Met 173 bleven de Haarlemsche dammers in de meer derheid. De Beverwijksche Damclub neemt thans de laatste plaats in op de ranglijst. Slechts wan neer de beslissing van een afgebroken partij in den wedstrijd tegen Zaandam haar een winst punt oplevert, zal de Beverwijksche Damclub aan het spelen van degradatiewedstrijden kun nen ontkomen. Hedenavond speelt het tweede tiental van de B.D.C. voor de competitie tweede klasse een uit wedstrijd tegen D.O.S. te Haarlem. IJMUIDEN Verplichte diploma's voor de zeevissclierij in 1939. Een circulanre van de Reedcrsvereeniging aan de opvarenden. Bij de behandeling der gemeentebegrooting is is ook gesproken over de gemeentelijke vissche- rijschool, zulks in verband met de geruchten, dat de reegering in 1939 zal overgaan tot het in voeren van verplichte diploma's. Het bleek, dat men van de tafel van B. en W. geen antwoord kon geven op de vraag, of deze geruchten juist waren. Uit de circulaires, die thans door de Reeders- vereeniging aan de opvarenden der trawlers worden uitgereikt, blijkt, dat de kogel thans wel door de kerk is. Het bestuur meldt daarin de mede deeling te hebben ontvangen, dat het in de bedoeling der regeering ligt om in den loop van het jaar 1939 over te gaan tot het instellen van de verplichte., diploma's voor de zeevissclierij, ter ver hooging van de veiligheid der zee en zulks zoowel in het belang der opvaren den als van de schepen. BESOMMINGEN. manden. Trawlers. 110 Betje EO. 16f 1500 950 Claesje RO. 46 I 4950 380 Eveline IJM. 115f 2940 75 Voorwaarts, IJM. 83f 1370 350 Utrecht IJM. 73 f 2370 75 Martha IJM. 165f 1460 75 Reiger IJM. 106f 1680 Loggers: KW. 178 f 350, KW, 153 f 1100, SCH 103 f 1130, SCH. 261 f 1030, SCH. 289 f 1320, SCH. 14 I 1670. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Haarlem, IJM. 9, Vangst: 70 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch; 70 m. gul en blanke koolvisch, 135 m. koolvisch, 235 m. gestripte makreel, 60 m. rog en poon, 4 m. hake, 70 m. diversen, totaal 754 m. benevens 300 stuks stijve kabeljauw. Zwarte Zee IJM. 94, Vangst: 15 m. plat- visch, 45 m. schelvisch; 120 m. braadschel visch; 30 m. gul, 25 m. radio, 10 m. wijting, 20 m. poon. totaal 265 m. benevens 40 stuks stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Uiver IJM. 384, Maria R. Ommering IJM. 7, Limburgia IJM. 54 Delft IJM. 17, Cath. Duyvis IJM. 60, Zeehond IJM. 70. Amstelstroom IJM, 91, Azimuth IJM. 195, Cornells IJM. 15. MARKTBERICHT (Versche visch) IJmuiden, 29 Nov. 1938. (ANP) Tarbot 90—70 ct. per kg. Tong 128—92 ct. per kg. Heilbot 93—72 ct. per kg. Griet f 30—IT per 50 kg. Groote schol f 24 per 50 kg. Middel schol f 24 per 50 kg. Zetschol f 28—26 per kg. Kleinschol f 28—8 per 50 kg. Schar f 2.50—9 per 50 kg. Poontjes f 7.30—3.90 per 50 kg. Groote schelvisch f 2420 per 50 kg. Middel schelvisch f 20—18.50 per sn tg. Kleinmiddel schelvisch f 17—14 ner 50 kg. Kleine schelvisch f 1510 per 50 kg. Groote gul f 15.5013 per 50 kg. Kleine gul f 12.50—5.50 per 50 kg. Wijting f 8.40—5 per kg. Makreel f 11.50—6 per 50 kg. Versche haring f 7.10—5.10 per 50 kg. Kabeljauw f 54—32 per 125 kg. Vleet f 3.60—1.30 per stuk. Leng f 1.25—0.95 per stuk Koolvisch f 1—0.14 per stuk. Rog f 17.50 per koop. HET CONVOOI NADERT LANGZAAM., Naar wij vernamen bevonden de „Hercules" en de .„Amsterdam" zich gisteravond nog op ongeveer 370 mijl van Umuiden. De „Amsterdam" heeft ongeveer 1000 man den visch aan boord, zoodat de schepen wél alles in het werk zullen stellen om IJmuiden zoo spoedig mogelijk te bereiken. BINNEN OM TE BUNKEREN. Alhier is binnen gekomen om te bunkeren de Duitsche hulpstoomer Ae 96 „Dorothea",

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3