Onderzoek van de begrootingen voor 1939. SCHEEP/ TJtJMTM VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK. De raad vraagt, B. en W. antwoorden. Öeingoed in den St. Nicolaastijd pe raad heeft zich beziggehouden met het onderzoek in de afdeelingen van de begrootingen voor het dienst jaar 1939- Het resultaat van dit onder- Lek is neergelegd in een rapport, tel- 'eiide niet minder dan 42 vragen. Zoo als gewoonlijk mist ook deze „schrif telijke rondvraag" de groote lijnen. Het is voor rneerendeel „klein goed", dat in overeenstemming met den tijd van het jaar, waarin wij le ven veel aftrek heeft. Trouwens, in een gemeente, die onderstand behoeft vanhet Rijk, is een debat over de aroote lijnen" van ieder effect ge speend. Zij worden in Den Haag door Slappe rekenmeesters getrokken. Vaar waar de zaken zóó staan, biedt zoo'n Meelingsonderzoek een prachtige gelegenheid m zich te vermeien in allerlei kleinigheden daar zijn; parkeeren op den rijweg van t «reestraat, een te hoog uitgetrokken be- La voor de aanschaffing van een vloer- !rijver-stofzuiger, die voor- en achteruit kan ?L. gordijnen voor de ramen van ons stad- i'L inplaats van „horren"; de harddraverij- .'■ttniging, die te hard draaft, wanneer er j.i-t is°in Beverwijk; de uitbreiding van het ditiecorps met zegge en schrijve één (brood- roódi'e!) agent van politie; de positie van L doodgraver enz. Hier en daar draagt het rapport natuurlijk v het karakter van een verlanglijstje, ver lens waaraan B. en W. over het algemeen m kunnen voldoen. Het is °ns natuurlijk niet mogelijk onzen bzeis 42 vragen en antwoorden als winter- 'ivondlectuur op te disschen, wij zullen vol kan de belangrijkste aangelegenheden een •üatsje in te ruimen. De groote lijnen. En wat nu de „groote lijnen" betreft, daar- ran zeggen B. en W. het volgende: Het komt ons onnoodig voor te be- toogen, dat de toestand der gemeente- financiën in het algemeen niet toe laat, behoudens in gevallen van on vermijdelijkheid en normaal accres, nieuwe blijvende lasten te aanvaar den. Nochtans vorderen 't huidige ont wikkelingsstadium der gemeente en de vooruitzichten voor haar verdere ont wikkeling, dat tijdig voorzieningen worden getroffen, welke wel is waar zware financieele offers vergen, doch voor de welvaart der ingezetenen en voor de budgetaire positie der gemeen te blijvend gunstige gevolgen zullen hebben. Deze gedachtengang be- heerscht de keuze der openbare werken, welke ter hand zullen worden geno men. Eensdeels beperkt zij deze keuze, anderdeels vindt het College daarin een aansporing, gelijk het reeds meent te hebben doen blijken om min of meer omvangrijke werken ter hand te nemen, indien deze aldus te verant woorden zijn. Wat is goedkooper? Een lid zou het op prijs stellen dat een on derzoek werd ingesteld naar de vraag, of ver arming met brandstof niet goedkooper is dan verwarming met gas. Dit lid verwees hierbij naar een door Burgemeester en Wethouders van Haarlem ingesteld onderzoek en wees er op, dat 't inzicht baan breekt, dat verwarming iet brandstof goedkooper is. Dit onderzoek dient zich dan uit te strekken tot alle ge- neente-gebouwen. Het antwoord van B. en W. luidt: Bij een in 1937 door het Industrielaborato- üum te Den Haag ingestelde enquête, betref fende schoolverwarming met gas, is gebleken, dat de verwarmingskosten van de scholen te Beverwijk mede behooren tot de laagste. On derscheid dient overigens te worden gemaakt tusschen centrale verwarming, gestookt met gas, en gedecentraliseerde verwarming met gas, zooals hier ter plaatse is toegepast. Vol gens recente ervaring van een bijzondere school in ons verzorgingsgebied bleek verwar- Hing met gas voordeeliger dan die met vaste brandstoffen, welke voorheen plaats had, In het algemeen hangt de vraag of voor een gebouw of lokaal gas dan wel vaste brand stoffen in het gebruik goedkooper zijn, af van velerlei, soms wisselende factoren. Twijfelach tig is daarom of een omslachtig onderzoek, als vordt gevraagd, evenredig nut kan afwerpen, Hoe staat het met de luchtbescherming? Een lid informeerde naar den stand van za len met betrekking tot de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat het noodzakelijk is, meer doeltreffende maatrege len te nemen dan thans geschiedt: de voor lichting van de bevolking laat te wenschen over en de personen, die zich beschikbaar heb ben gesteld om te worden opgeleid tot hulp verlening bij dezen dienst zijn onvoldoende van gasmaskers voorzien. Een lid drong er op aan, dat het College zich tot de Regeering sa wenden met het verzoek, voor dit doel meer gelden beschikbaar te mogen stellen. Enkele andere leden konden zich er in het geheel niet mede vereenigingen dat voor dit doel gel oen beschikbaar worden gesteld aangezien de bedoelde maatregelen meer den oorlog dan wede dienen. In antwoord op deze vraag merken B. en W. ®P dat de vorming der kaders van den lucht beschermingsdienst regelmatig voortgang neeft.Het is ons College genoegzaam gebleken, batverhooging- van dezen post bezwaren zou ontmoeten. Men vergete niet, dat Beverwijk ingedeeld in de derde gevarenklasse. Maat delen zijn genomen, dat duidelijke instruc ts voor de bevolking op het geschikte oogen ous binnen zeer korten tijd algemeen kunnen aorden verspreid. Een verduisteringsoefening &n worden tegemoet gezien. Ook is het ons «kend, dat het initiatief zal worden genomen M stichting van een plaatselijke afdeeling van de Nederlandsehe Vereeniging van Lucht bescherming. Wij kunnen niet inzien, dat voor- torgen op dit gebied, hoezeer de noodzakelijk heid daarvan valt te betreuren, de oorlogzuch- bigheid zouden bevorderen, en gelooven meer «n het tegendeel. Veel werk aan Sociale Zaken Een lid stelde de vraag, of de personeelsbe zetting ten kantore van den dienst voor so ciale zaken wel voldoende is. Een ander lid baarentegen vroeg zich af, of deze dienst niet 'b bureaucratisch is ingericht en niet eenvou- "w kan worden ingericht. B. en W. hebben deze vraag als volgt beant woord: De personeelbezetting ten kantore van den dienst voor Sociale Zaken is, gezien den °roo- ten omvang van het werk, naar onze meening onvoldoende. De werkkracht en de toewijding van directeur en personeel verdiener alle waardeering. De werkwijze en inrichting dei- administratie is efficient te noemen. Naar ver betering in dit opzicht wordt voortdurend ge streefd. Van het personeel mag, ook in het be lang van den dienst, niet méér worden ge vergd. Het zou zeer wenschelijk zijn, indien aan verschillende sociale problemen meer stel selmatig aandacht kon worden geschonken. In het oog worde gehouden, dat 'nog jaarlijks een bedrag van niet minder dan f 700.000 a f 800.000 wordt uitgegeven. Men verwarre orde en regel niet met bureaucratie. RENTEVERLAGING VAN OBLIGATIES. Onze gemeente is in het bezit van 5 obli gaties ad f 1000, in een leening, uitgegeven door de N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Weesperkarspel. Deze stukken maken deel uit van de bezittingen der gemeente, in be heer bij het gemeentelijk gasbedrijf. De obligaties dragen thans nog een rente ad 6 pet. De leening zou, volgens de thans gel dende voorwaarden, moeten zijn afgelost vóór 1 November 1941. De directie en Raad van Commissarissen verzoekt medewerking te verleenen tot verla ging van de rente tot 4 pet. per jaar en tot verlenging van den looptijd der leening tot 1 November 1958. B. enW. stellen den Raad in overeenstem ming met het gevoelen van de commissie van bijstand in het beheer der financiën, voor, daartoe te besluiten. VASTSTELLING VAN ONDERWIJS- VERGOEDINGEN. Door den Raad dient te worden vastgesteld de vergoeding als bedoeld in art. 101, 9e lid der Lager-onderwijswet 1920, zooals dit artikel nog geldt voor de afrekening over de jaren 1936 en 1937 ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende besturen van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente, over het jaar 1936. Blijkens genoemd wetsartikel vergoedt de gemeente aan de bijzondere schoolbestux-en, die vakonderwijzers hebben aangesteld een zelfde bedrag per lesuur, als de gemeente voor haar vakonderwijzers heeft uitgegeven. Het maximum te vergoeden aantal lesuren be draagt het gemiddeld aantal uren, dat in het onmiddellijk voorafgaande kalenderjaar aan de openbare scholen door vakonderwijzers les werd gegeven. B. en W. stellen den Raad voor de vergoe ding als boven bedoeld voor de besturen van de lagere scholen in de gemeente over het jaar 1936 vast te stellen. DE VERGOEDING VOOR DE BIJZONDERE SCHOLEN. B. en W. hebben den Raad voorgesteld de aan de bijzondere scholen uit te keeren ver goeding van de kosten van instandhouding over 1936 vast te stellen als volgt: voor het gewoon lager onderwijs op f 11.41 per leerlini en voor het uitgebreid lager onderwijs op f 19.80 per leerling. FILMAVOND VOOR DE BAKKERS. De Algemeene en Chr. Bakkersgezellenbond houden op Donderdag 8 December in ge bouw „Odeon" aan de Baanstraat een film avond. TURNUITVOERING VAN DEN N.A.S.B. Op Donderdag 15 December geeft de turn- groep van de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond een uit voering in het Kennemer Theater. Het programma voor deze uitvoering luidt als volgt: 1. Opmarsch, opening; 2. Les, kleuters; 3. Vrije oefening, meisjes; 4. Vrije oefening, jon gens; 5. Les kleuters; 6. Brug meisjes; 7. Paardspringen, meisjes en jongens; 8. Vrije oefening, dames, senioren. Pauze. 9. Laagrek, jongens; 10. Hoogrek heeren; 11. Vrije oefe ningen, dames. 12. Ongelijke brug, dames senioren; 13. Staafoefening, heeren; 14. Hoogbrug, dames; 15. Tremplin brug, heeren; 16. Paardspringen, dames en heeren. SINTERKLAASFEEST IN DE R. K. FRÖBELSCHOOL. St:-Nicolaas en zijn knecht zullen op Don derdag 1 December hun jaarlijksch bezoek brengen aan de R.K. Fröbelschool in de Koningstraat en aan de ouden van dagen in het St. Jozefgesticht. De goede Sint zal dien middag te 2 uur zijn plechtigen intocht in de school hou den. SUCCES VOOR SANS ATOUT. Acht paren van onze plaatselijke bridge club ..Sans Atout" hebben deelgenomen aan de open drive, georganiseerd door de bridge club „Santpoort". De heeren J. Berlee en J Nijman behaalden een tweeden prijs in af deeling A, terwijl de heeren gebr. Hoogeboom in afdeeling B een eersten prijs wonnen. SANTPOORT Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. De afdeeling Kennemerland jubileert. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der afdeeling Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren had het bestuur der afdeeling een feestavond georga niseerd in „De Weyman". De avond werd geopend met een rede van mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Be verwijk en eere-voorzitter der afdeeling. Spr. noemde het een zeer gedenkwaardig jaar, waarin het de afdeeling Kennemerland is gegeven haar 35-jarig bestaan te vieren. Nog versch ligt ons in 't geheugen aldus spr. het 401 jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, de Beschermvrouwe van den Bond, en de geboorte van Prinses Beatrix. Voorts is het 125 jaar geleden, dat ons va derland zijn onafhankelijkheid verkreeg. Er is, aldus spr., dus alle reden om feeste lijk bijeen te zijn en met blijdschap op de af- geloopen periode terug te zien. Ik breng u mijn hartelijke gelukwenschen en hoop, dat de kameraadschappelijke band allerwegert voldoening zal blijven geven. Hierna was het woord aan den heer P. Dijkstra, den voorzitter der jubileerende af deeling. Deze heette in de eerste plaats bur gemeester Scholtens hartelijk welkom en dankte hem voor zijn vriendelijke woorden. Vervolgens richtte de heer Dijkstra nog bijzondere welkomstwoorden tot den heer Weyburg, commissaris van politie, de hoofd bestuursleden Pattes en Nel, en de vertegen woordigers van de zuster-afdeelingen Am sterdam, Utrecht en Haarlem. Hierna memoreerde spr. een stukje ge schiedenis. Vervolgens werd er gelegenheid gegeven om het bestuur en de afdeelmg te compli menteeren, Na afloop van het officieele gedeelte werd begonnen met de afwerking van het lijvige feestprogramma onder leiding van den heer Hartman. HEEMSKERK R.K. VOLKSBOND. De op Woensdag 30 November a.s. vastge stelde ontwikkelingsavond van den R.K. Volksbond, waarbij de heer H. J. Kuiper, hoofdbestuurder van het R.K.W.V.. zou spreken van „De kindertoeslagregeling" is verzet naar Woensdag 7 December. BURGERWACHT. De afdeeling Heemskerk van den Burger wacht, bericht hiermede, dat in verband met het St. Nicolaasfeest, het prijsschieten thans wordt gehouden op Woensdag 7 December. Verkiezing Provinciale Staten. Mr. M. Slingenberg lijstaanvoerder. De Federatie Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond heeft het advies vastgesteld voor een referendum. Op dit advies is de eerste plaats toegekend aan mr. M. Slingenberg. oud-minister en oud lid van Ged. Staten van Noord-Holland. Op het advies komen voorts de namen voor van den heer E. Geerts Wzn. en mevr. C. Stemler Tjaden, beiden te Haarlem. Er komen 20 namen op het advies voor. Aan de afdeeling wordt verder geadviseerd, af te zien van het houden van een referendum en de lijst vast te stellen overeenkomstig het advies. SCHIP Alkmaar (Ned;) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Angra (Fin) Avance (Deen) Atreus (Br.) x) Arete (Zw.) Rennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Bodegraven (Ned.) Boskoop (Ned.) Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Colombia (Ned.) Dortmund (Du.) Dunavis (Gr.) Dioni (Ital.) VAN Euryades (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Etiopia (Ital.) Ella Halm (Du.) E. A. Kydoniefs (Gr.) Fauna (Ned.) Feodosia (Du.) Fagervik (Zweed) Ferrum (Fin) Forsvik (Zw.) Gaasterkerk (Ned.) x) Gottfrid (Zw.) Glenaffaric (Br.) x) Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Hasting (Zw.) Henca (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J,v.01denbarnev.(Ned Kurmark (Du.) Kai (Deen) NIET PARKEEREN OP DEN RIJWEG. Blijkens het rapport van het afd€ell"f?T onderzoek der begrootingen zou een raadslid gaarne een proef willen zien genomen met het openen van de mogelijkheid om geduren de een half uur op den middenweg van de Breestraat te parkeeren. B. en W. zijn evenwel van oordeel, dat dit experiment een gevaarlijken toestand zou scheppen, zoowel voor het rijverkeer als voor fietsers en wandelaars. DE JAARWEDDEN VAN DE WETHOUDERS. Bij het afdeelingsonderzoek van de ge- meentebegrooting door den gemeenteraad heeft een der leden voorgesteld de jaarwed den van de wethouders te verhoogen tot f1500. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat hun college, voorzoover niet persoonlijk bij deze aangelegenheid betrokken, met deze wij ziging der jaarwedden volkomen zou kunnen instemmen. PERSONALIA. Te Utrecht slaagden voor het examen ste nografie en typen de heeren Th. Vermeulen, alhier en P. Schoorl te Velsen Noord. Beide geslaagden waren leerlingen van den heer P. J. F. Eggermont, alhier. Belangrijk partieel uitbreidings plan op komst. Bij het onderzoeken van de begrootingen voor het dienstjaar 1939 in de afdeelingen hebben eenige leden den wensch te kennen gegeven te worden ingelicht omtrent den stand van zaken met betrekking tot het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan. B. en W. hebben thans in hun antwoord aan den raad medegedeeld, dat binnenkort voorstellen kunnen worden tegemoetgezien omtrent een belangrijk partieel utibreidings- plan. Lekhaven (Ned.) Maron (Eng) x) Mirandella (Port.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Martha Halm (Du.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Maxim Gorki (Rus) Nyugat (Hong.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Onega (Rus) Poelau Bras (Ned.) x) Poelau Roebiah (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Perseus (Ned.) Pandia (Deen) Pan Aruba (Noor) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Rhea (Ned.) Springfontein i Ned.)x) Sesosiris (Du.) Soemba (Ned Stuyvesant (Ned.) Socrates (Ned.) Siggy (Fin) Schokland (Ned.) Stad Zaandam (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) 1'jikand] (Ned.) x) Tiberius iNed.) Titus (Ned.) Tiba (Ned.) Trajanus (Ned.) Tynningö (Zw.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Vt. Pyatiletka Waterland (Ned.) Chili Buenos Aires Constantza Buenos Aires Danzig Buenos Aires Strömma Batavia Swansea Uhili Chill Chili Abadan West Indië (via Vliss.) Ned. Indië Abadan Hamburg Chili West Indië (v. IJm.) La Goulette (v. IJm.) West Indië Macassar Constantza Poti (v. IJm.) Batavia Bordeaux Les Falaises (v. IJm.) Hernösand (via Delfzijl La Plata Stamboul Pt. Limon Hoping (v. IJm.) Söderhamn Karlshamn .Japan (via Antw.) Borga Japan Buenos Aires Z Afrika Macassar Haifa Sundsvall Parnu Danzig Belra Batavia Ned Indië Algiers Rosario Batavia Buenos Aires Batavia Ned. Indie Batavia Buenos Aires Danzig Venetië Archangel Japan Archangel Buenos Aires Hamburg Neuvitas Kopenhagen Onega Batavia Batavia Bourgas Pto Barrios Hamburg Stettin Gothenburg Viipuri Aruba Yokohama Port Redon Hamburg Belra Pto Barrios Batavia West Indië Hamburg Norrköping Swansea Les Falaisses (v. IJm.) Les Falaises (v. IJm.) Batavia Alexandrië Triëst Rosario Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Alexandrië Ned. Indië Bourgas Archangel (v. Velsen) Buenos Aires Verm. Aankdmst 14 Dec. 2 Dec. 9 Dec. 29 Nov. heden 6 Jan. 29 Nov. LAATSTE BERICHT 7 Dec. heden 1 Jan. 29 Nov. heden heden 10 Jan. 30 Nov. 25 Dec. 30 Nov. heden heden 29 Nov. 5 Dec. 23 Dec. 7 Dec. heden 1 Dec. 5 Dec. 3 Dec. 2 Dec. 13 Dec. 30 Nov. 14 Dec. 30 Dec. 20 Dec 3 Dec. 20 Dec. 1 Dec. 4 Dec. heden heden 14 Dec. 2 Jan. 8 Dec. 6 Dec. 1 Dec. 29 Nov. 9 Dec. 11 Dec. 30 Nov. 4 Dec. 3 Dec. 1 Dec. 2 Dec. 4 Dec. 3 Jan. 2 Dec. 30 Nov. 5 Dec. 6 Jan. 9 Dec. 30 Nov. 23 Dec. 28 Nov. te Antwerpen. 13 Nov van Montevideo, pass. 27 Nov. Ouessant. 24 Nov. van Bahia. 26 Nov. vertrokken. 29 Nov. vertrokken. 20 Nov. vertrokken, vertrekt 3 December. 28 Nov. van Prawle Point. 21 Nov. van Cristobal. 23 Nov. van Cristobal. 26 Nov. te Talcahuano. 24 Nov. van Pt. Said. 29 Nov. van Demerara. 26 Nov. te Penang. 23 Nov. vertrokken, in lading. 24 Nov. van Callao. 29 Nov. van Trinidad. 26 Nov. vertrokken. 23 Nov. van Barbados 20 Nov. van Port Sudan. 18 Nov. van Sulina. 8 Nov. te Piraeus. 26 Nov. vertrokken. 26 Nov. van La Pallice. 12 Nov. vertrokken. 26 Nov. van Brunsbuttel. vertrekt 8 December. 27 Nov. van Finisterre. 29 Nov. van Cartagena. 26 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Sundsvall. 23 Nov. vertrokken. 22 Nov. van Penang. 23 Nov. vertrokken. 22 Nov. te Yokohama. 25 Nov. van Sint Vincent. 20 Nov. van Kaapstad. 16 Nov. van Padang. 24 Nov. van Calamata. 22 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. vertrekt 2 December. 28 Nov. van Southampton. 23 Nov. van Colombo. 27 Nov. van Gibraltar. 28 Nov. van Gibraltar. 18 Nov. van Rio de Janeiro. 24 Nov. van Gibraltar, vertrekt 30 Nov. van Rosaria 20 Nov. van Colombo. 24 Nov. van Singapore. 24 Nov. van Belawan. 20 Nov. te Rosario. 29 Nov. vertrokken. 27 Nov. van Fiume. 21 Nov. vertrokken. 24 Nov. te Yokohama. 24 Nov. vertrokken. 22 Nov. Madeira gepass. in lading. 22 Nov. te Bordeaux. 28 Nov. van Brunsbuttel. 15 Nov. vertrokken. 26 Nov. van Gibraltar, in lading. 26 Nov. van Varna, vertrekt 3 December. vertrekt 3 December. 29 Nov. vertrokken. 23 Nov. vertrokken. 20 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Colombo, in lading 29 Nov. vertrokken. 26 Nov. van Marseille. 24 Nov. v. Pt. of Spain. 15 Nov van Colombo 26 Nov. van Madeira, vertrekt 3 Dec. 27 Nov. van Hernösand. vertrekt 3 December. in lading, in lading. 27 Nov. van Triëst. 22 Nov. van Canea. 22 Nov. van Trapani. vertrekt 3 December, vertrekt 1 December. 25 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Piraeus. 24 Nov. van Soerabaja. 22 Nov. van Stamboul. 20 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. Scheper, voorzien /an een x> zijn grootej dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Zweedsch Dione Radmansö Caen Oxelösund erts erts HOLLAND—AMERIKA LIJN Volendam 29 (12.30 n.m.) v. New York te Rot terdam verwacht. Maasdam New Orleans n. Rott. 25 te Houston. Binnendijk Rott. n. New Orleans p. 27 Dung. Lochkatrine Cane. n. Rott. 27 te Southampton. Beemsterdijk 25 v. New Orleans n. Rott. Spaarndam 27 v. Rotterdam te N. Orleans. Bilderdijk Philad. n. Rott. 27 te Norfolk. Tiradentes Baltimore n. Rott. p. 28 Scilly. Noordam Rotterd. n. New York 27 v. Plym. Lochkatrine Vanc. n. Rott. 27 te Southampton. Lochgoil Rott n, Vanc. 23 v. San Francisco. Burgerdijk 27 v. N. Orleans te Rott. Marenta 25 van Swansea te Vancouver. HOLLAND—OOS'I AZIë LIJN Grootekerk 27 v. Amsterdam te Hamburg vertr. 29 (n.m.) n. Rotterdam. Zuiderkerk 27 v. Hamburg te Rotterdam Gaasterkerk (thuisr.) 27 van Colombo. Meerkerk (thuisr,) 27 van Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Gede (thuisr.) 27 v. Antw. via Avonm. Aagtekerk (uitreis) p. 26 Dungeness. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 25 v. Narvik n. Vlaard. Rozenburg 25 v. Chantenay te Bilbao. Stad Schiedam Vlaardingen n. Pepel 25, 20 mijl O. van Lizard. Stad Amsterdam 20 (n.m.) v. Oxelösund. Stad Arnhem 28 te Rotterdam verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr.) 26 v. Marseille. Algenib (uitreis) 27 te Kaapstad. Boschfontein 28 v. Antw. te Hamburg. Jagersfontein (thuisr.) p. 28 Dungeness. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 27 van Hamburg te Amsterdam. Jaarstroom (uitreis) 24 van Monrovia. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (thuisr.) 27 van Montevideo. Salland 28 v. Hamburg te Amsterdam. Eemland 28 v. B. Aires te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Flora 23 van Curacao naar Maracaibo. Midas 24 van Curagao naar Aruba. Atlas 24 van Curacao naar Pto. Cabello. Douro 25 van Curasao n. Centr. Amerika. Ceres 26 van Curacao naar Cristobal. Strabo 26 van Cristobal naar Curasao. Barneveld Chili naar Amst. 26 van Curacao via Liverpool. Deucalion 27 van Alexandrië te Kymassi. Fauna Stamboul, n. Amst. p. 28 Ouessant. Simon Bolivar Amsterdam n. West Indië 27, 60 mijl Z.O. van Land's End. Orpheus 28 van Oporto te A'dam. Calypso v. New York naar Port au Prince. Boskooip, A'dam n. Chili 24 v. Callao. Breda 26 v. Paramaribo n. Amsterdam 2-6 van Madeira. Achilles, Bourgas naar Antwerpen p. 27 Ouessant. Ajax 26 v. Danzig n. A'dam. Alkmaar 28 v. Hamburg te Amsterdam. Baarn A'dam n. Chili p. 26 Terceira. Bodegraven 27 v. Delfzijl te Hamburg. Hercules Rotterdam naar Algiers pass. 27 Gibraltar. Irene 27 v. Palermo te A'dam Juno 27 v. Savona n. Palermo. Mars 27 v. Fiume n. Bari. Merope Amsterdam naar Kopenhagen pas». 28 Holten. Nereus Stettin n. Amsterdam p. 28 Brunsb. Oberon R'dam n. Tunis p. 27 Gibraltar. Odysseus Aarhuus n. A'dam p. 28 Brunsb. Orpheus Oporto n. A'dam p. 28 Ouessant. Poseidon 27 v. Hamburg te A'dam. Rhea 26 v. A'dam te Hamburg. Theseus A'dam n. Gdynia p. 28 Holtenau. Trajanus 27 v. A'dam n. Hamburg. Vesta 28 van A'dam te Lissabon. Vulcanus R'dam n. Jaffa p. 26 Gibraltar. Triton, R'dam n. Olhao p. 27 Dungeness. Ganymedes R'dam naar Tanger p. 27 Dugeness. Iris R'dam n. Pasajes p. 27 Dungeness. Aurora 28 v. Napels te Catania. Pygmalion 27 v. Varna te Stamboul. Hermes 27 v. Izmir te Stamboul. Ulysses 26 v. Piraeus n. Antwerpen. Agamemnon 26 v. Malta te Piraeus. Titus 28 v. Venetië te Lissabon. Tiberius 28 van Canea te Algiers. Pluto 28 van Kopenhagen n. Stettin. Venus 28 van Stamboul n. Kymossi. Bennekom Chili n. Amsterdam via Liverpool 24 v. Cura&ao. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Maron, Batavia n. A'dam p. 28 Wight. Gleniffer 27 v. Otaru te R'dam. Rhesus Batavia en Amsterdam n. Liverpool p. 26 Dungeness. Phrontis, Amsterdam naar Batavia pass. 27 P. Point. Antilochus Rotterdam naar Japan 28 van Penang. Benvorlich Hongkong naar Rotterdam 23 van Port Said. Titan R'dam n. Japan p. 25 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuir.) 26 v. Batavia. Baloeran (uitr.) 28 v. Lissabon. Dempo (thuisr.) 27 v. Sabang. Indrapoera (uitr.) 28 te Belawan. Sibajak 29 (11 v.m. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Kertosono 27 v. Bremen te Rotterdam. Kota Inten (thuisr. 27 te Port Said 2 (7 v.m.) te Genua verw. Kota Tjandi (uitr. p. 27 Gibraltar. Sitoebondo uitr.) 27 te Belawan. Tosari, 27 van Rott. te Hamburg. Tjikembang (thuisr.) p. 27 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alphacca, 28 v. Rott. te Hamburg. Alcyone (thuisr.) 26 van Santos. Alhena, 27 v. Rott. n. B.-Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitr.) p. 27 Gibraltar. Poelau Bras (thuisr.) p. 26 Gibraltar. Tjikandi (thuisr.) 27 v. Triest. Soemba (thuisr.) 26 to Penang. Salabangka, 27 v. Batavia te Amst. Bintang (thuisr.) 26 te Penang. Simaloer, Sydney C.B. n. Singapore 26 v. Belawan. Poelau Laut (uitr.) 26 v. Belawan. J. C. Coen, 27 v. Amst. te Batavia. Enggano (uitr.) 28 v. Port Said. WIJK LLJN. Katwijk, Zaadam n. Bilbao p. 27 Dungenea»,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5