Verplichte diploma's voor de zee visscherij in 1939. IJMUIDEN De motorschcep vaart heeft werk voor werklooze metaalarbeiders. Maar dan eerst naar de Gem. Visscherij- school. Er mag in de verschillende takken van Nijverheid en Industrie een vrij groote wei kloosheid licerschen, het transportbedrijf met kleine motorsche pen kent tot nog toe geen malaise. Den laatsten ti.jd heeft dit bedrijf een enorme vlucht genomen. Deze kleine handige zeeschepen, die niet alleen de zee, maar tot «iep in het binnenland de rivieren en kanalen bevaren, vindt men vooral veel in het Noorden van ons land. Groningen bezit hiervan wel hel leeuwenaandeel. En nog steeds is er een toenemende vraag naar dit soort motorschepen. Teneinde de concurrentie het hoofd te kun nen bieden, zijn reeds verscheidene groote reederij en in Amsterdam en Rotterdam er eveneens toe over gegaan kleine motor schepen in de vaart te brengen. Tengevolge van deze ontwikkeling der motorscheepvaart, is er een groot gebrek aan goed onderlegd personeel voor deze schepen ontstaan. Hier bij komt, dat nu ongeveer een jaar geleden, de „Wet op de Zeevaartdiploma's", welke in Augustus 1935 reeds werd aangenomen, in wer king is getreden. Het doel van deze wet is het bevorderen van de veilige vaart te zee, door het verplicht stellen van diploma's voor den kapitein, de stuurlieden, machinisten en mo tordrijvers. Het in werking treden van deze wet heeft eveneens tot gevolg had, dat er een groot te kort aan gediplomeerd personeel voor de ma chinekamer is ontstaan. In het bijzonder geldt dit voor de kleinere motorschepen. Naar ruwe schatting is er een tekort van een paar hon derd motordrijvers. Dat dit tekort niet zoo opeens opgeheven kan worden is begrijpelijk. De hiervoor aangewezen scholen kunnen dan ook slechts geleidelijk dezen achterstand in halen De Gemeentelijke Visscherij school in onze gemeente heeft reeds heel wat motordrijvers afgeleverd. Sinds deze cursus aan de school werd verbonden zijn 96 candidaten geslaagd. Hiervan waren 34 voor het diploma „Motor- drijver voor de Zeevischvaart" en 62 voor het diploma ..Motordrijver voor de Koopvaardij". Verscheidene plaatsgenooten varen van Am sterdam, Rotterdam, en zelfs van uit West- en Oost-Indië. De mc-este jongelui zijn „onbeva ren" en kunnen dus niet direct als 1ste mo tordrijver geplaatst worden. De gages als 2de motordrijver zijn over 't algemeen niet aan den hoogen kant; men bedenke echter, dat het jonge menschen zijn en dat zij in de prak tijk nog heel wat moeten leeren. Het is moelij k te voorspellen wanneer het tekort aan gediplomeerde motordrijvers zal zijn opgeheven. In verschillende plaatsen heeft deze aangelegenheid de volle aandacht van belanghebbenden en autoriteiten. Het lijkt ons evenwel gewenseht om de werklooze jon gelui in onze gemeente er op attent te maken, dat op het moment hier ook nog een moge lijkheid ligt, zich een bescheiden plaats in de maatschappij te veroveren. Naar wij vernemen duurt de cursus onge veer 6 maanden terwijl de kosten geen belet sel behoeven te zijn. VERLOTING VAN „DE KENNEMER ZANGERS". Bij de trekking van de door de Mannen- zangver. „De Kennemer Zangers" georga niseerde verloting viel de hoofdprijs, een hee renrijwiel op no. 724, de tweede hoofdprijs, een rookfauteuil op no. 222. De verdere prij zen vielen op de nummers 1021 797 564 621 403 507 42 92 545 575 461 10 868 881 974 742 424 383' 813 340 129 219 180 1188 537 444 136 en 692. UITSLAG VERLOTING KLEUTERSCHOLEN. Bij de trekking welke aan het einde van den bazar in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw werd gehouden ten behoeve van de kleuter scholen van Volksonderwijs, kwamen de vol gende nummers met een prijs uit: 20 theepot, 54 voetbalspel, 85 kussen, 252 rondvlucht K.L.M., 340 schilderstukje, 398 luxe postpapier, 538 wollen deken, 610 pul, 1128 boekwerk, 1179 autoped, 1272 leeslamp, 1378 boekwerk, 1430 klomp, 1494 klokje. De prijzen kunnen worden afgehaald aan de school In de Casembrootstraat. GOEDGEKEURDE STATUTEN. Met Staatscourant 230 zijn verzonden de goedgekeurde gewijzigde statuten van de N.V. Centrale Bakkerij alhier. AANGEKOMEN. 23 November: Orpheus s.s. Vigo Patria m.s. Plymouth Forsvik s.s. Karlshamn Rabe s.s. Rotterdam 29 November: Odysseus s.s. Kopenhagen Arete s.s. Swansea Nereus s.s. Stettin Euterpe s.s. Bordeaux Maron m.s. Batavia Onega s.s. Onega Ek s.s. Oslo VERTROKKEN. 28 November: Ton S. m.s. Rotterdam Insulinde m.s. Boston (Line.) Pass of Meifort ss.. Avonmouth Nigaristan s.s. Perzië Express m.s. Parijs Carina m.s. Antwerpen Moena s.s. Batavia Alice Marie s.s. Swansea Elin s.s. Bremen Dione s.s. Grangemouth 29 November: Algol m.s. Kopenhagen Albatros m.s. Londen Rabe s.s. Koningsbergen David Livingstone s.s.' West Afrika Scheepsbouw voor het buitenland. De scheepswerf der firma E. J. Smit Zoon te Westerbroek heeft voor rekening van een reederij te Cardiff het motorschip Cornel ge bouwd, dat, met 'goed gevolg op de Eems een proeftocht gehouden heeft en door de reederij is overgenomen. Het schip passeerde hier in ballast 'van Delfzijl naar Wormerveer om aldaar te laden. IJzel-verscheping. Het Duitsche s.s. „Rabe" arriveerde gisteren van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf om aldaar voor een Oostzeehaven een lading ijzer in te nemen. Reis voortgezet. Het Nederlandsche m.s. „Insulinde", het welk Zaterdagmiddag in aanvaring geweest is met het m.s. ..Hinde" heeft, na gehouden expertise een toestemming verkregen te heb ben tot uitvaren de onderbroken reis naar Boston (Line.) voortgezet. Mr. M. M. Rost van Tonningcii over liet Jodenvraagstuk. Druk bekochte veraadering der N. S. B. in Thalia. De Kring Kennemerland der N. S. B. hield gisteravond een openbare verg-udering in Thalia, die druk bezocht was De vergadering werd opgeluisterd door de Harmonie. Haar lem. die voor de opening marschmuziek speelde. De vergadering werd -geleid door den heer J. Woudenberg, die zeide dat deze vergade ring is gesteld in het licht van de gebeurte nissen dezer dagen. De wijze waarop de ver volgingen zijn geschied voor zoover het be treft het zinlooze stukslaan van ruiten heeft niet het goedkeuren der N. S. B. De leider is van meening, dat deze Jodenvervolging is af te keuren. Spieker meende, dat nu is gebleken dat er inderdaad een Jodenvraagstuk is, maar wij moeten oppassen voor vaisch sentiment. Mr. Rost van Tonningen zegt. dat als we in de wereld iets zien dat we niet begrijpen, het oogenblik daar is om ons te bezinnen. Het Jodenvraagstuk, zooals het zich vandaag in zijn scherpsteh vorm voordoet, zien we als een uiting van opstanding van het Joodsche volk. Spreker wees op den vrijheidsdrang van verschillende volken als het Grieksche, Ser vische, Poolsche- enz. Dit nationale besef is een van God gewilde ordening. Het Joodsche volk is een eigen, apart volk, dat geen staat heeft waarin het thuis be hoort. Toen dus verschillende volken hun eigen nationaliteit herkregen, teekende de positie der Joden in die volken zich scherper af. Wie het Joodsche volk wil zien uit natio naal socialistisch standpunt, ligt dien Jood het hoogst die als idealist naar Palestina is gegaan, om daar te krijgen een eigen Joodsch valerland. Lord Balfour heeft den Joden in 1917 beloofd, dat als de geallieerden den ooi- log zouden winnen zij een tehuis zouden krij gen in Palestina. Maar Engeland was het niet om het Joodsche tehuis in Palestina te doem maar om de strategische ligging van dat land. Het Britsche Rijk heeft half werk gedaan en de toestand is zoo, dat de Arabieren eiken duim gronds verdedigen. De N. S. B. staat op het standpunt, dat de Joden in Palestina thuis behooren. Het Jodenvraagstuk ontstaat doordat er Joden zijn die zeggen: „ik wil niet weg". Het Joodsche volk kan niet leven in een volk, dat nationaal zelfbewust is. In de Tweede Kamer heeft spreker tot den heer Albarda gezegd dat als hij zooveel voor de Joden gevoelt hij een motie moet voorstel len om 10.000 of 20.000 Joden toe te laten. Interruptie: „Dat heeft hij ook gedaan". Mr. Rost van Tonningen, voortgaande bracht de Ossche kwestie ter sprake en kwam vervolgens weer terug op het Joodsche pro bleem. De N. S. B. is gekomen met het plan, den Joden een gebied aan te wijzen in Suri name, Britsch- en Fransch Guyana. Dit plan is door geen enkel groot- blok opgenomen. Spreker wijdde daarna uitvoerig' uit over de Europeesche politiek en zette vervolgens zijn standpunt uiteen ten aanzien van de verhou ding tusschen de N. S. B. en de arbeiders. Na de pauze behandelde spreker het plan der nationaal-socialisten tot den opbouw van den arbeid in eigen volk. Dc Jodenvervolging in Dnitschland. Gisteravond heeft in Flora een vergadering plaats gehad van het P.A.S. en de R.S.A.P. In deze vergadering, trad op ais spreker den heer H. Sneevliet met het- onderwerp„De Joden vervolging in Dnitschland". Met voorbeelden uit de bladen der N.S.B. wilde spreker wijzen op het anti-semietisme dezer beweging. Waar Mussert c.s. door voor gewende arbeidersliefde misleidend optreden, daar is het de plicht van de arbeidersorgani saties dit optreden van Mussert te ontmaske ren. Spreker is bereid, een openbaar debat aan te gaan met iederen fascist om aan te toonen dat waar Mussert zegt: „Wij hebben eerst voor onze werkloozen te zorgen alvorens aan de Joden te denken" dit een misleidend woord van Mussert is om zoodoende de werklooze ar beiders achter zich te krijgen. Mussert zal voor de arbeiders niet zorgen, gezien wat er voor de arbeiders in Duitschland wordt gedaan. De Jodenvervolging in Duitschland is het gevolg geweest van Jodenhetze die door het fascisme steeds sterk is ingepompt.Anti-semie- tisme heeft zich in de loop der tijden steeds voorgedaan in verschillende landen. Hoe deze ontstond werd door spreker in het kort naar voren gebracht. De Jood was hierbij steeds de zondebok. Sprekende over de daad van Grynszpan, zeide de heer Sneevliet, dat de Joden door het fascisme in een enorme, niet uit te spreken ellende zijn gestort, waardoor een paar dui zend Joden zelfmoord hebben gepleegd, zoo verwondert het spreker, dat er geen 50 uit het evenwicht geslagen Grynszpans geweest zijn. Spreker kan er moeilijk aan twijfelen of ae regeering is mede schuldig aan het Jood sche gruweldrama. Fel becritiseerde spreker de houding van Göbbels en Göring die het recht met voeten treden. Spreker becritiseerde de houding van de regeering wat betreft het gesloten houden der grenzen. In tijd van nood. dient weieens een of andere paragraaf opzij gezet te worden. Na deze inleiding, sprak de heer Sneevliet, over het verband tusschen de Jodenvervolging en de conferentie van Müncheri. Volgens spreker heeft Duitschland na den Wat schippers, stuurlieden, machinisten en matrozen te doen staat. Dienstdiploma's voor de „officieren". Zocals wij gisteren reeds hebben gemeld, heeft het bestuur der Reedersvereeniging aan de opvaren den ter trawlvisscherij medegedeeld, dat het in de bedoeling der regeering ligt, in den loop van het jaar 1939 over te gaan tot het instellen van verplichte diploma's voor de zee- visscherij Als gevolg hiervan zullen alle schip pers, stuurlieden, machinisten, motor- drijvers en stokers, die nog geen diploma als zoodanig bezitten, moe ten zorgdragen, tijdig in het bezit daarvan te komen, aldus wordt den betrokkenen in de circulaire medege deeld. Schippers en stuurlieden. Aan de circulaire gericht aan de schip pers en stuurlieden ontleenen wij nog het volgende Voor de -meeste schippers en stuurlieden, die thans in dienst zijn en voor hen, die in die functies hebben gevaren, zal het mogelijk zijn, krachtens de bepalingen der wet, een dienstdiploma te krijgen, mits onder over legging van een verklaring, dat zij bekend zijn met de bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee, welke verklaring niet ouder mag zijn dan 10 jaar, alsmede van een ver klaring, dat zij in staat zijn, koersen en peilingen in de zeekaart af te teekenen. Het onderzoek omtrent het in de kaart uitzetten van koersen, zal geschieden door een door de Regeering benoemden examinator. Iedere schipper en stuurman, die niet in het bezit is van deze twee verklaringen,, zal derhalve in zijn eigen belang moeten zor gen, dat hij deze verklaringen zoo spoedig mogelijk bekomt. Voor sommige schippers en stuurlieden zal het mogelijk zijn de noodige kennis op te doen, om deze verklaringen te bekomen, door tusschen de reizen enkele lessen aan de Visscherijschool te halen; voor anderen zal het evenwel noodig zijn, dat zij een cursus van 10 a 14 dagn achteréén aan de school volgen. Machinisten, motordrijvers en stokers. Ook voor de machinisten, motordrijvers en stokers, die thans nog niet- in het bezit zijn van een diploma, maar die lang genoeg als zoodanig hebben gevaren, zal het mogelijk zijn, krachtens de bepalingen der wet, een dienstdiploma te ontvangen, waartoe zij zich kunnen wenden tot den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart, Koningskade te 's Gra- venhage. Zij, die niet voor een dienstdiploma in aan merking komen, zullen, goed. doen, zich zoo spoedig mogeljik te bekwamen, om in staat te zijn d-e vereischte examens af te leggen; hen wordt geadviseerd,-zich daarover -zoo sipoedig mogelijk in verbinding te stellen met den directeur der Visscherijschool alhier, tot het verkrijgen van de gewenschte inlichtingen en het noodige onderwijs. Belanghebbenden worden in hun eigen be lang ernstig gewaarschuwd, niet tot het laat ste oogenlblik te wachten, maar zoo spoe dig mogelijk er werk van te maken, dat zij in het bezit van de -noodige diploma's ge raken. Veronachtzaming hiervan zou alleen kun nen leiden tot groote teleurstelling en finan- cieele schade voor de betrokkenen. Dekpersoneel beneden den rang van schipper en stuurman. In de circulaire aan deze groep wordt er aan herinnerd, dat de veiligheidsmaatregelen tevens insluiten de bepaling, dat de wacht aan dek alleen mag worden overgelaten aan opvarenden, die bekend zijn met de bepa lingen ter voorkoming van aanvaringen ter zee en dat het derhalve absoluut noodig is oorlog het er steeds op aangelegd om weer tot machtsgrootheid te komen. Tusschen demo cratische- en fascistische regeering is niet veel onderscheid. Democratie en fascisme staan niet ver van elkander, aldus spreker. Duitsch land is, zoowel onder het democratische als het fascistische regiem sinds den oorlog een hongerend imperialist geweest. Aan het slot van de 'vergadering wees spre ker op de plicht der arbeidersorganisaties en welken weg dezen hebben in te slaan om te ontkomen aan den fascistischen en kapitalis- tischen greep. dat ieder lid van het dekpersoneel zorg draagt in het bezit te komen van de bedoelde ver klaring, voor zoover hij daarvan nog niet in het bezit is. Ook dezen betrokkenen wordt aangeraden zich te wenden tot den directeur der Vis scherijschool, alhier, ter verkrijging van de noodige inlichtingn betreffende het te volgen onderricht en stelt, voor zoover de voor raad strekt, door tusschen komst van den directeur der Visscherijschool, gratis beschikbaar een exemplaar van „Veilig Varen", een beknopt leerboek, dat in vragen en antwoorden het vraagstuk van de bepalingen ter voorkoming van aanvarin gen op zee behandelt. Tenslotte worden aile belanghebbenden aangeraden, de door hen te nemen stappen niet tot het laatste oogenblik uit te stellen, daar dit voor hen tot groote teleurstelling en fi- nancieele schade zou leiden. Kerkelijke verkiezingen. Bij de gehouden tweede vrije stemming voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. ge meente IJmuiden-Oost werd- gekozen de heer P. C. de Jong en bij de Maandagavond^ge- houden herstemming voor een plaats werd gekozen de heer N. Winkel. BEVERWIJK Het samenwonen van gezinnen. Het stoffelijk overschot van koningin Maud in de slotkapel van de oude vesting Akashus te Oslo, nadat de Engelsche kruiser „Royal Oak" het lichaam van de gestorven koningin naar Noorwegen had overgebracht. Geen overtreding der Bouw verordening. Bij de behandeling van de begrooting voor 1938 was reeds een onderzoek aangevangen naar 't aantal in één woning samenwonende gezinnen. B. en W. deelen daaromtrent thans het volgende aan den raad mede: Het ingestelde onderzoek naar het aantal samenwonende gezinnen en den aard van deze samenwoningen heeft uitgewezen, dat in na genoeg geen der gevallen strijd met de des betreffende bepaling der bouwverordening geconstateerd kon worden. Ingevolge artikel 3 der Woningwet, waarop deze bepaling geba seerd is, zijn onder het gezin tevens begrepen de bloed- en aanverwanten, die krachtens de artikelen 376378 en' 383 van het Burgerlijk Wetboek in de termen kunnen vallen om op levensonderhoud aanspraak te maken, terwijl voorts ingevolge die wetsbepaling de eischen omtrent het aantal bewoners in verband met de ruimte der vertrekken buiten toepassing- moeten blijven, indien de overschrijding het gevolg is van gezinsvermeerdering door ge boorte of door wederopneming van tijdelijk el ders gevestigde gezinsleden. Slechts in één ge val was vrijstelling noodig, welke verleend is omdat aangenomen kon worden, dat hieruit geen gevaar voor de belangen der volkshuis vesting zou kunnen ontstaan. Intusschen stel len B. en W. zich geregeld van het aantal en den aard der samenwoningen op de hoogte om daartegen zoo noodig op te treden. Een Contactcommissie bij de werkverschaffing De leelt van nieuwe Chr- vsanten, B. en W. achten haar onnoodig. Een van de raadsleden heeft bij het onder zoek van de begrootingen voor 1939 de wen- sch-elijkheid bepleit van instelling van een commissie, die het contact tusschen de werk- leiding bij de werkverschaffing en de arbeiders kan onderhouden. Wederzij dsche klachten zouden in deze commissie kunnen worden besproken. Een ander lid was van gevoelen, dat bij de keuze van de arbeiders welke bij de werkverschaffing zullen worden geplaatst, de directeur van de arbeidsbeurs de leiding dient te hebben. Deze zou dagjjbij, zoo noodig, over leg kunnen plegen met den dienst voor sociale zaken. B. en W. hebben daarop als volgt geant woord: Een contactcommissie zou naar onze meening slechts bestaansrecht kunnen hebben indien het aantal tewerkgestelden bezwaar zou opleveren voor voldoende contact met de werkleiding. Dit bezwaar wordt niet gevoeld, zoodat de instelling van een dergelijke com missie ons -in de huidige omstandigheden on noodig voorkomt. Voor het overige wordt op gemerkt, dat de aanwijzing van de te werk te stellen werkloozen wordt voorbereid in ge meenschappelijk overleg tusschen den dienst voor Sociale Zaken en de arbeidsbeurs. Dit systeem heeft nog geen aanleiding tot bezwaar gegeven. DAMMEN VOOR DE COMPETITIE Gisteravond speelde het tweede tiental van de Beverwijksche Damclub te Haarlem voor de Competitie 2e klasse N. D. B. tegen D. O. S. Onze plaatsgenooten behaalden een 11—9 overwinning. De uitslagen der gespeelde partijen waren H. J. van BerkJ. Bakker 2—0 G. A. OttoliniC. Rietkerk 20 H. J. Oudhof Jr.L. Kluft 02 W. DijkhofB. R-eimes 02 H. CasséC. Snel o2 J. Spijker—M. Kemper o2 C. Oudhof—M. Hoogvorst 20 J. BoerkoolC. Kluft o2 T. B. DinklaTh. Hoogland 2—0 H. J. Oudhof Sr.A. Hofland 1i Totaal 911 EEN SLECHTE BEURT VOOR DE DAMCLUB. De gedetailleerde uitslag van den competitie wedstrijd van de Beverwijksche Damclub tegen Haarlemsche Damclub luidt als volgt: H. D. C. B. D. C. 1 J. B. SluiterD. Kikke 20 2 P. J. van DartelenW. Spanjaard 11 3 P. E. van EngelenP. Staalduinen 20 4 J. Fabel—K. Kikke 2—0 5 J. W. v. DartelenJ. A. Oussoren afgebr. 6 P. H. MeureA. Peekei 11 7 F. AmelungC. Peekei afgebr. 8 H. vUn LeeuwenP. C. Bais 11 9 K. OlyS. D. Hoogvorst 20 10 J. van LooyH.- de Waard 20 Lezing voor de Studieclub Gisteravond heeft de Tuinbouw Studied samenwerking met de Bloemkwoekersver !R ging „Flora" een openbare cvirsusvergader'66^" het veilinggebouw ..'t Centrum" gehouden^ Na het openingswoord van den voorzitter a heer R. W. A. Muyen, die o.m. zeide dat'h gecombineerde vergadering belegd was met bedoeling om tot een betere bloemencultni, - Kennemerland te komen, heeft de heer ty 'g ton uit Vleuten een causerie gehouden „Nieuwe Chrysanten". De heer Serton die°'^ van de grootste chvysantenkweekers Nedeen land is, merkte in het begin van zijn cam;6-" op, dat nieuwe soorten chrysanten maar uit hv'6 landen worden geïmporteerd nl. Frankrijk 6 Engeland. De landen houden zich nog veel fa P met het winnen van nieuwigheden, hoewel rT'5 in de meeste gevallen weer uit Australië men. daar het klimaat in beide landen voor h°~ winnen niet al te gunstig is. In het Zuiden v Frankrijk worden nog wel grootbloemige chtP santen gekruist. Japan en China zijn echter rf bakermat der chrysanten. Vooral in de laatste jaren worden uit E land nieuwe soorten geïmporteerd in ons land die echter al lang geen variëteiten meer waren' Bij het kweeken van variëteiten speelt d grond een groote rol, want bij den één is fa t resultaat uitstekend en bij den ander weer niet Spr. schreef dit toe aan het verschil in grond Nadat de heer Serton uitvoerig eenige nieuwe variëteiten had besproken, vestigde hij tenslotte de aandacht nog op een aantal kleinbloemigen Na deze leerzame causerie werd nog een groot aantal vragen gesteld, dat uitvoerig werd beant woord. Nadat de voorzitter nog één en ander had me- degedeeld over de bestrijding van de z.g.n. witte vlieg, die in het Wesfcland reeds een plaag is geworden, werden de uitslagen bekend gemaakt van de keuring van de inzendingen volgens het puntenstelsel. Een fantasiestuk]e en een vaasje van den heer A. Martens verwierven beide 10 punten. Een in- zending potplanten van den heer D. van der Wel kreeg eveneens 10 punten. Kransen van de hee- ren W. Beumer en A. van der Mey verwierven i-esp. 7 en 5 punten. Een groep chrysanten van den heer A. J. Baars uit Uitgeest werd 8)4 punt toegekend, De chrysanten werden gekeurd door de hee- ren C. Bak, A. van der Wel en De Vries, terwijl de jury voor de bloemwerken bestond uit de heeren G. van der Wel, J. Sanberg en C. Groot Na de behandeling van de vragenbus en rond vraag sloot de voorzitter de geanimeerde, en leerzame vergadering. DE TWEEDE UITVOERING VAN „KUNST NA ARBEID". De tweede uitvoering van de Arbeiders Too- neelvereeniging „Kunst na Arbeid", die reeds was vastgesteld op 19 Januari a.s., is in ver band met verschillende omstandigheden nader bepaald op 1 Februari 1939. Opgevoerd zal worden „Mislukte levens", een tooneelspel uit het boerenleven in drie bedrijven van Jchan Schmidt. LEGER DES HEILS In het lokaal van het Leger des Heiis aan de Zeestraat alhier wordt Donderdagavond een bijzondere bijeenkomst gehouden. Als spreker zal optreden Brigadier Kolder, werkzaam in het hoofdkwartier te Amsterdam. Voorloopige uitslag 133 De vermoedelijke uitslag zal waarschijnlijk 173 in het voordeel van H.D.C. worden, daar de beide afgebroken partijen wel voor de B.D.C verloren zullen gaan. ICilEEP/ LT'JMN.CENÜ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoll 26 van Rott. te Vancouver. Narenta Vancouver n. Rott. 27 te Seatle. Damsterdijk Vanc. n. Rott. 28 te S. Francisco, Delftdijk Vanc. 28 v. Champerico. Lochkatrine n. Rott. 28 v. Southampton. Volendam 29 v. New York te Rotterdam. Binnendijk Rott. n. N.-Orleans p. 27 Wight. Tiradentes, n. Rott. p. 29 Dungeness. Binnendijk Rott. n. New Orleans 27, 75 mijl van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 28 v. Narvik te Rotterdam. Stad Haarlem 27 v. Pepel n. Vlaardingen. Stad Amsterdam Oxelösund n. Vlaardingen, n. 28 Brunsbuttel 29 (3 n.m. te H. v. H. verw. Stad Arnhem 1 (2 v.m.) v. Morphoubaai te Rotterdam varwacht. Stad Amsterdam 24 v. Oxelösund te Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Aagtekerk (uitreis) 29 te Lissabon. Almkerk (uitreis) 29 te Adelaide. HOLLAND- AFRIKA LIJN. Meliskerk 28 van Rotterdam te Beira. Jagersfontein f thuisr.) 29 te Duinkerken. Bloemfontein (uitr-.) 29 te Durban. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 29 v. Hamburg te Schiedam. Hoogkerk (uitr.) p. 28 Perim. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 29 van Bourgas te Antwerpen. Medea 27 van West Indië te New York. Nereus 29 van Stettin te Amsterdam.. Euterpe 29 van Bordeaux te Amsterdam. Deucalion 28 van Kymassi naar Yerakim. Mars 28 van Bari naar Lixuri. Merope 28 van Amsterdam te Kopenhagen. Odysseus 29 van Aarhuus te Amsterdam. Trajanus 28 van Amsterdam te Hamburg. Venus 28 van St. Nicholas n. Algiers. Rhea 29 van Hamburg te Amsterdam. Helder 29 v. Amsterdam naar Hamburg. Ariadne 28 v. Calamata n. Amsterdam. Cottica 29 v. Curagao n. Porto Cabello. Ajax 29 van Danzig te Amsterdam. Pluto 29 van Kopenhagen te Stettin. Alkmaar 29 van Antwerpen te Amsterdam. Perseus 29 van Gothenburg naar Aarhuus. Fauna Stamboul n. Amsterdam p. 29 Niton, Juno 19 van Savona te Palermo. MEIJER CO S SCHEEPVAART-MIJ. Maron 29 van Batavia te Amsterdam. Ajax Japan n. Rotterdam 28 te Hongkong. Benarty, Hongkong n. Rott. 28 te Smgapoie. Philocetes, Japan n. Rott. 26 te Singapore. Glenaffaric, Japan n. Amst. 26 v. Yokohama. Phrontis, Amsterdam n. Java 28 van Swansea via Liverpool. Rhesus 28 van Amsterdam te Liverpool City of Dundee Cebu naar Rotterdam 24 van Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak 29 van Batavia te Rotterdam. Buitenzorg (thuisr.) 29 v. Singapore. Garoet (thuisr.) p. 28 Perim. Kota Agoeng (thuisr.) 28 van Colombo. Kota Nopan (uitr.) p. 29 Perim. Sitoebondo (uitr.) 29 te Singapore. Tjikembang (thuisr.) 29 v. Londen. Indrapoera (uitr.) 29 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (uitr.) 27, 30 mijl Z.O. van Niton. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Mamix (uitr.) 29 van Port Said. Moena (uitreis) 29 te Antwerpen. Enggano (uitreis) 29 van Suez. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Poelau Laut 29 v. Amsterdam te Batavia. WIJK LIJN. Zonnewijk 29 v. Antw. n. Boston (Mass.) Katwijk Zaandam n. Bilbao p. 27 B. Head Beverwijk 29 v. Rotterdam n. Susak.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2