VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK Het verstand der dieren. Lezing voor het Nut. Departement Beverwijk en Omstreken HeL Maatschappij tot Nut van 't Algemeen tft gisteravond het winterseizoen geopend een volksvoordracht in het Kennemer f[ ,er spreker was de heer G. de Josselin over het onderwerp: „Het verstand jjgren en het wetenschappelijk dressee- n wilde dieren". v, een inleidend woord van den vice-voor- 4r den heer J. H. Felders, heeft de spreker onderwerp op populair-wetenschappelijke behandeld. De heer De Josselin de Jong *nde zich daarbij een boeiend verteller, die aehoor eenige uren heeft laten vertoeven "4dierenwereld. In de eerste helft van zijn tóog behandelde spr. uitvoerig de intelli- ntle van het dier, dat weliswaar associatie- rniogen bezit, maar dat niet het onderscheid n oorzaak en gevolg kent. Spr. illustreerde met talrijke voorbeelden uit de practijk en m zijn ervaring, opgedaan bij verschillende oroote circusondernemingen,, waarbij hij als Lptfur optrad. De bekwaamheid van den temmer kan «echts uit het dier halen, wat het van nature teffc meegekregen. Daarvoor is echter een «naaide mate van „feeling" onontbeerlijk. Het instinct van de dieren noemde spr. goddelijke gave. Het is het doelmatig han- •3n zonder te weten waarom en juist .„r dit onbewuste handelen achtte spr. de Iseren gelukkiger dan de menschen. In het tweede deel van zijn causerie heeft beer De Josselin de Jong zijn gehoor een bjkje achter „de schermen" van het circus sen. Hij behandelde uitvoerig de dressuur van de groote roofdieren als tijgers, leeuwen, ijsberen enz. en vestigde daarbij vooral de indacht op de show. Het gevaarspercentage achtte spr. voor de dompteurs zeer gering. Ongevallen worden in de kooi dan ook meestal veroorzaakt door fouten van den temmer of coor onverwachte gebeurtenissen buiten de piste, waardoor de dieren schrikken en uit 'gewone doen worden gebracht. de interessante causerie met groote aandacht was gevolgd kon wel worden afge leid uit het groot aantal vragen, dat aan het slot van den avond werd geteld en dat ■oór den spreker uitvoerig werd beantwoord. Onderstreept door een langdurig applaus iorak de heer Telclers een dankwoord, waarin Jij den heer De Jasseling de Jong hartelijk dankte voor zijn boeiend en leerzaam betoog. Wees zuinig op uw gebit. Straatverlichting met gas of electriciteil? Bii het afdeelingsonderzoek van de be- grootingen hebben eenige raadsleden de vraag gesteld, of straatverlichting met gas niet duurder is dan met electriciteit. Een ander lid stelde de vraag of een betere ver lichting van den weg naar Wijk aan Zee spoedig kan worden verwacht. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat bij de vraag welke wijze van straatverlichting uit financieel oogpunt voordeeliger is kan worden stilgestaan bij de behandeling van een straatverlichtingsplan dat B. en W. aan den Raad zullen voorleggen. Dit plan bestrijkt de geheele gemeente. Daarbij zal tevens on der het oog kunnen worden gezien, welke verbeteringen, binnen het raam van het financieel mogelijke, het meest dringend zijn. kaarten voor werkloozen. Voor den wedstrijd BeverwijkKinheim zijn a.s. Zondag op het Beverwijk-terrein tus- schen 121.30 uur tegen gereduceerd tarief werkloozenkaartjes verkrijgbaar. SANTPOORT dezen er op te wijzen, welk nuttig en heilzaam werk T. V. S. verricht, nu op de scholen het vak lichamelijke opvoeding zoo in de verdruk king is gekomen. Krachtig wekte spr. de aan wezige ouders op hun kinderen naar T V. S. te •:enden oi te blijven zenden. Hierna werd met de afwerking van het bonte programma begonnen en werd de aandacht gevraagd voor tooneel. poppenkast en film Dat jong-T. V. S. zich weerde en genoot, is te begrijpen. In de pauze verscheen St. Nicolaas in de zaal en op het tooneel. De goede Sint toonde zich uiterst mild, zoodat dit met recht een „pauze met verrassingen" was. DAMCOMPETITIE le KLAS N.-HOLLAND. De jonge damclub Stabiel weert zich in deze afdeeling uitstekend, zooals men gisteren ge zien heeft. In puntental heeft de club zelfs de leiding genomen doch zij wordt ernstig be dreigd door D.K.Z. uit Koog a. d. Zaan. De stand dezer afdeeling luidt: gesp.gew.rem.verl.pnt. v.-t. Stabiel 1 4 3 0 1 6 43—37 D. K. Z. I 3 2 0 1 4 35—25 H. D. C. II 4 2 1 1 5 4337 IJmuiden n 3 2 0 1 4 34—26 Oosterkwartier I 3 1 1 1 3 31—29 Wormer I 3 0 1 2 1 26—44 Zaandam 11 3 0 1 *2 1 26—34 Haarlem II 3 0 0 3 0 23—37 feestavond t. v. s. Dinsdagavond hadden de T. V. S.-adspiran- ten in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente hun jaarlijkschen feestavond. Ook de ouders hadden toegang, zoodat de zaal uit stekend bezet was. De voorzitter van T. V. S., de heer G. Hop. opende den avond. Na de jeugd te hebben toe gesproken, dankte hij de heereri Marsman en Volmer voor hun voorbereidend werk om dezen avond te doen slagen. Tenslotte wendde hij zich tot de ouders om HEEMSKERK kook- en bakdemonstratie. Door het gemeentelijk gasbedrijf te Bever wijk wordt op Donderdag 1 December 1 De cember een kook- en bakdemonstratie met filmvertooning gehouden in het K.S.A.-ge- bouw; aanvang 7.30 uur. Alle Heemskerksche dames worden uitgenoodigd. DE COLLECTE VOOR JOODSCHE VLUCHTELINGEN.. Dinsdag waren op het raadhuis uitgenoo digd de vertegenwoordigers van de diverse jeugd vereenigingen ter plaatse, n.l. van de R.K. Gezellen. Kruisvaart en Graal, van de Chr. Jongemannen en knapenvereeniging en Meisjes jeugdclub en van de vereeniging Volks_ onderwijs. Burgemeester Vreugde bracht een hartelijk welkom aan de heeren Van Ronkel en Tromp en de jonge dames en jongelingen der jeugdvereenigingen, en zette het doel der collecte uiteen. Deze geschiedt op initiatief van het Nederlandsche Jeugd instituut te Amsterdam, met instemming van den minister van Binnenlandsche Zaken en de Burgemees ters van Beverwijk en Omstreken en is gericht aan de Protestantsche-, Katholieke- en Jood sche Jeugdvereeniging ten behoeve van hen, die vervolgd worden ter zake geloof of ras. Na verleeling der 7 wijken en een zeer op wekkend woord om Zaterdag a.s„ uit volle overtuiging voor het schoone doel te werken, nam Burgemeester met een vriendelijk woord afscheid tot Zaterdag 7 uur op het raadhuis. DAMMEN. Donderdag 1 December ontmoet de damclub D.C.H. H.R.K.D uit Haarlem. De vorige ont moeting te Haarlem leverde een remise op. ST. DEUS DEDIT. Het stempelen voor den R.K. Landarbeiders ,St. Deus Dedit" vangt aan op Donderdag 1 December a.s. De leden, die daardoor in aan merking komen kunnen zich op genoemden datum tusschen 10 uur en 10.30 uur melden bij den afdeelingsvoorzitter, den heer A. Zuur bier, Muilmanslaan. R.K.V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: D.E.M.—A.D.O. 2 liur. A.D.O. 2Lisse 2 2 S.V.A. 2—A.D.O. 3 2 A.D.O. aV.V.Z. b 1 V.V.Z.-AD.O. b 1.30 V.V.Z. eA.D.O. c W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. Leveranciers van ALLE Ziekenfondsen. (Adv ingez. Med.) SCHIP Anna Buigaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Angra (Fin) Avance (Deen) Atreus (Br.) x) Adviezen tegen tandbederf. Voor de plaatselijke afd. van de Nederland sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze sprak asteravond Dr. Hettema in het Witte Kruisge- Souw aan de Baanstraat over het onderwerp: ..Voeding en Tandbederf". Na het welkomst- roord van den voorzitter den heer Rijken raarin hij tevens mededeelde dat op Dinsdag 13 December een vraagavond gehouden zal worden, was het woord aan Dr. Hettema. Spr. verdeelde zijn onderwerp in twee punten. 1. De aanleg van de tanden en de factoren, die van buitenaf op de tanden inwerken. De ontwik- teling van de tanden, aldus dr. Hettema hangt :m samen met de voeding. Voor een goede ontwikkeling van het melkgebit en later van het blijvende gebit moet men voedsel, waarin zich vitaminen D en ka.lk bevindt, gebruiken, daar dit voor een goede vorming van het ge bit onmisbaar is. Ook de zon heeft grooten in vloed op de ontwikkeling van de tanden. Al voor de geboorte van het kind moet men hier voor zorg dragen, omdat alleen op deze manier een gezond melkgebit kan worden verkregen. Men geeft tegenwoordig in tegenstelling met vroeger de kinderen al vroeg fruit en groenten, omdat deze producten vitaminen a en c bevat ten, die beide ook zeer noodig zijn voor de tan den en de kaken. Ook bij de factoren, die van buiten af op de tanden inwerken neemt de voeding wel een zeer belangrijke plaats in. Het is verkeerd om zoet en week voedsel te nutti gen, terwijl spr. het ten zeerste aanraadde om naden maaltijd een zure vrucht te gebruiken. Ook wees spr. op het gevaar dat schuilt in het borstelen van de tanden. Hiermede kan men de voedselresten onder het tandvleesch schui ven, waardoor de tandhals door bederf wordt aangetast. Spr. eindigde zijn lezing met een oitvoerige uiteenzetting over de reiniging van heb gebit door middel van ons speeksel. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stel len, waarvan druk gebruik werd gemaakt. LANGS DE LIJN. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II; 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05' Diversen, 12.20 Brussel Ned.„ 2.20 Londen Reg. (20 Parijs; 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel M, 6.05 Radio P. T. T. Nord; 6.20 Londen Heg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen. 220 Londen Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel «ed., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV; 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Heg, 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Lijn V: Diversen, vergadering van de sociaal-demo cratische vrouwenclub. Groote animo voor het St.-Nicolaasfeest. Gistermiddag hield de plaatselijke afdee ling een goedbezochte ledenvergadering. Na de openingswerkzaamheden, vroeg de presidente, mevr. KempHaan de medewer- van de leden voor de op 3 December a.s. 'e houden collecte ten hate van de Duitsche vluchtelingen. Hiervoor stelden zich zes da mes beschikbaar. Voor de colportage met een «xtra-mimmer van Vrijheid, Arbeid, Brood, Saven zich 10 leden op. Besloten werd in den komende zomer wederom een uitstapje te maken. Mevrouw Kemp-Haan deelde vervolgens mede, dat zich voor het St-Nicolaasfeest met minder dan 300 kinderen hadden aange meld. in verband met dit groote aantal werd besloten het feest te splitsen als volgt: Woens dag 7 December a.s. is het feest voor de kin- veren van 9 tot 14 jaar in gebouw „Odeon" van 4—7 uur. Er zal een film worden ver toond, terwijl daarnaast de A. J. C. haar medewerking verleent. Donderdag 8 December a.s. komen de kin ken van 38 jaar bijeen, eveneens in ge- °ouw „Odeon" van 4—6.30 uur. Deze bijeen komst zal door St.-Nicolaas persoonlijk met bezoek worden vereerd, terwijl de heer Heek een voorstelling met de poppenkast zal Seven. Natuurlijk vermeldt het programma ook vo gebruikelijke tractaties, zoodat het voor de kinderen genotvolle middagen beloven te worden. Rennekom (Ned.) Barn veld (Ned.) x) - Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Bodegraven (Ned.) Boskoop (Ned.) Bodegraven (Ned.) x Boschfontein (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Colombia (Ned.) Dortmund (Du.) Dunavis (Gr.) Dioni (Ital.) Euryades (Eng.) x) Etiopia (Ital.) E. A. Kydoniefs (Gr.) Fauna (Ned.) Feodosia (Du.) Fagervik (Zweed) Ferrum (Fin) Gaasterkerk (Ned.) x) Gottfrid (Zw.) Glenaffaric (Br.) x) Gundborg Segrell Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Hasting (Zw.) Henca (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) J .v .Oldenbarnev. (Ned Kurmark (Du.) Kai (Deen) Lekhaven (Ned.) Maron (Eng.) x) Mirandella (Port.) Melampus (Ned x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Martha Halm (Du.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Maxim Gorki (Rus) Meliskerk (Ned.) VAN Nyugat (Hong.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Poelau Roebiah (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Perseus (Ned.) Pandia (Deen) Pan Aruba (Noor) Poelau Laut (Ned.) x) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Rhea (Ned.) Springfontein Ned.) x) Sesostris (Du Soemba (Ned Stuyvesant (Ned.) Socrates (Ned.) Siggy (Fin) Schokland (Ned.) Stad Zaandam (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tiba (Ned.) Trajanus (Ned.) Tynningö (Zw.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Vt. Pyatiletka Waterland (Ned.) Buenos Aires Cons tan tza Buenos Aires Buenos Aires Strömma Batavia •hill Chili Chili Abadan West Indië (via Vliss.) Ned. Indië Abadan Hamburg Chili Hamburg Hamburg West Indië (v IJm.) La Goulette (v. IJm.) West Indië Macassar Constantza Poti (v. IJm.) Batavia Les Falaises (v. IJm.) La Plata stamboul Pt. Limon Koping (v. IJm.) Söderhamn Tapan (via Antw.) Borga Japan Nörrkoping Buenos Aires Z Afrika Macassar Haifa Sundsvall Parnu Danzig Belra Batavia Ned Indie Algiers Bosario Batavia Buenos Aires Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Danzig Venetië Archangel •Japan Archangel Zuid Afrika Buenos Aires Hamburg Neuvitas Batavia Batavia Bourgas Pto Barrios Hamburg Stettin Gothenburg Viipuri Aruba Batavia Yokohama Port Redon Hamburg Belra Pto Barrios Batavia West Indië Hamburg Norrköping Swansea Les Falaisses (v. IJm.) Les Falaises (v. IJm.) Batavia Mexandrlë Triëst R.osario Hamburg Oxelösund (v. IJm.) \lexandrie Ned Indië Bourgas Archangel (v. Velsen) Buenos Aires Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT 14 Dec. 2 Dec. 9 Dec. heden 6 Jan. 10 Dec. 7 Dec. 12 Dec. 1 Jan. heden 10 Jan. 30 Nov. 25 Dec. 30 Nov. heden heden 5 Dec. 23 Dec. 7 Dec. heden 1 Dec. 5 Dec. 13 Dec. 3 Dec. 2 Dec. 13 Dec. 30 Nov. 14 Dec. 30 Dec. 20 Dec 3 Dec. 20 Dec. 1 Dec. 14 Dec. 2 Jan. 8 Dec. 6 Dec. 1 Dec. 29 Nov. 8 Dec. 20 Dec. 30 Nov. 9 Dec. 11 Dec. 30 Nov. 4 Dec. 3 Dec. 1 Dec. 2 Dec. 4 Dec. 3 Jan. 2 Dec. 30 Nov. 5 Dec. 6 Jan. 9 Dec. 30 Nov. 23 Dec. 13 Nov van Montevideo. 29 Nov. te Antwerpen. 24 Nov. van Bahia. 29 Nov. vertrokken. 20 Nov. vertrokken, vertrekt 3 December. 24 Nov. van Curacao. Nov. van Curasao. 26 Nov. te Talcahuano. 24 Nov. van Pt. Said. 29 Nov. van Demerara. 27 Nov. te Belawan. 23 Nov. vertrokken, in lading. 24 Nov. van Callao. in lading. in lading. 29 Nov. van Trinidad. 26 Nov. vertrokken. 23 Nov. van Barbados 20 Nov. van Port Sudan. 28 Nov. van Stamboul. in lading. 26 Nov. vertrokken. 12 Nov. vertrokken. vertrekt*8 December. 28 Nov. van Ouessant. 29 Nov. van Cartagena. 26 Nov. vertrokken. 21 Nov. van Sundsvall. 27 Nov. van Colombo. 23 Nov. vertrokken. 26 Nov. van Yokohama. 25 Nov. vertrokken. 25 Nov. van Sint Vincent. 20 Nov. van Kaapstad. 28 Nov. van Aden. 24 Nov. van Calamata. 22 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. vertrekt 2 December. 29 Nov. te Duinkerken. 23 Nov. van Colombo. 27 Nov. van Gibraltar. 28 Nov. van Gibraltar. 18 Nov. van Rio de Janeiro. 24 Nov. van Gibraltar, vertrekt 30 Nov. van Rosaria 20 Nov. van Colombo. 24 Nov. van Singapore. 24 Nov. van Belawan. 20 Nov. te Rosario. 29 Nov. vertrokken. 28 Nov. van Bari. 21 Nov. vertrokken. 27 Nov. van Yokohama. 24 Nov. vertrokken. 28 Nov. te Beira. 22 Nov. Madeira gepass. in lading. 22 Nov. te Bordeaux. 26 Nov. van Gibraltar, in lading 27 Nov. te Stamboul. vertrekt 3 December. vertrekt 3 December. 29 Nov. vertrokken. 23 Nov. vertrokken. 20 Nov. vertrokken. in lading. 24 Nov. van Colombo, in lading. 29 Nov. vertrokken. 26 Nov. van Marseille. 24 Nov. v. Pt. of Spain. 28 Nov. van Port Said. 26 Nov. van Madeira, vertrekt 3 Dec. 27 Nov. van Hernösand. vertrekt 3 December. in lading, in lading. 27 Nov. van Triëst. 28 Nov. te Algiers. 28 Nov. te Lissabon, vertrekt 3 December, vertrekt 1 December. 27 Nov. van Elseneur. 26 Nov. van Piraeus. 24 Nov. van Soerabaja. 28 Nov. van St. Nicolas. 20 Nov. vertrokken. 25 Nov. vertrokken. IJMUIDEN Slecht weer 0111 <le Noord. Schrale vangsten, dure visch. Opvarenden van de binnenkomende Noord booten klagen allen over het aanhoudende stormweer om de Noord, om en nabij „de zestig". Aan den vischaanvoer is dit ook dui delijk merkbaar, daar de vangsten op enkele uitzonderingen na zeer laag zijn. Nu ook de kustvisscherij vrijwel geheel stil ligt en het Deensche contingent reeds is uitgeput, ziet het er naar uit. dat wij het voorloopig alleen van de trawlvisch moeten hebben. En dat beteekent dure visch, daar zooals ge zegd de kustbooten vrijwel niets aanvoeren en de Noordbooten het net niet over boord kunnen krijgen. ZWEMMEN het int. zwemfeest van waterratten". „de 230 CASTRICUM Wat de tuinders kregen. Spruiten le soort per K.G. 913 Spruiten 2e soort per K.G. 38 Groene kool per K.G. 2y23 Gele kool per K.G. 34 Waschpeen per K.G. 2 1/23 Andijvie per 100 stuks 1.502.20 geestelijke vrijheid. economische gebondenheid. Vrijdagavond zal in de lunchroom van den heer B. Kuilman te Bakkum een cursusvergade- ing worden gehouden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. In deze bijeenkomst zal mr. J. in 't Veld, bur- gemeester van Zaandam, een inleiding houden over het onderwerp „Geestelijke vrijheid en economische gebondenheid". WIJK AAN ZEE schaak- en damavond van „denk en zet" In café „de Zwaan" te Wijk aan Zee werden de volgende partijen gespeeld: SCHAKEN N. de BoerG. Zuiderduin J. de BoerC. v. d. Aar DAMMEN Afd. 1: M. Klein—M. Bruineberg W. v. d. ElzenF. v. Son J. v. d. WelE. Reinhout R. MahlbergJ. Kraakman Afd. H: A. DuinJ. v. Son J. Aardenburg—J. v. d. Wel 0—1 1—0 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 1—1 Donderdagavond zal de Hongaarsche ploeg U. T. E. (Ujpesti Torna Egyesület) deelnemen aan het internationaal zwemfeest, dat de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Water ratten" in het Sportfondsenbad organiseert. De U. T. E. is een der grootste clubs van Hongarije; zij neemt in alle takken van sport een vooraanstaande plaats in. De zwemafdee- ling heeft in de laatste tien jaar talrijke successen geboekt. Zij staat thans aan de spits van alle clubs; dat blijkt o.a. uit het feit, dat negen maal achtereen het lands kampioenschap is behaald en evenveel malen won de club de Hongaarsche wateri. aloschaal. Op zwemgebied is de U. T. E. zeer sterk; een groot aantal leden heeft een nationaal kam pioenschap behaald. Alle ploegkampioen- schappen zijn door de U. T. E. behaald; vele records staan op naam der leden. Over de spelers van de waterpoloploeg, die tegen D. W. R. uitkomt vernemen we het volgende: Doelman Ladislas Solyom is 24 jaar oud en treedt als invaller op van den natio- nalen doelman, die wegens militairen dienst op het oogenblik niet speelt. Achterspelers "zijn Nicolaas Sarkany en Imre I. Szigeti. Eerst genoemde heeft reeds vijftig maal in de Hon gaarsche ploeg meegespeeld. De ander speelt ook in het vertegenwoordigde zevental, doch slechts korten tijd. De middenspeler is Oliver Halassy, die 51 maal mee de Hongaarsche ploeg heeft meegespeeld. Ook de rechtsvoor Michel Boszi heeft 51 maal meegespeeld, doch de middenvoor Jean Nemeth heeft het record, want hij is reeds 96 maal uitgekomen. De laatste speler is de linksvoor Imre Vago. Deze speelt in de Hon gaarsche junioresploeg. Tegenover deze ploeg stelt D. W. R. zich op met de Y-spelers H. Mayer en Van Oostrom Soede. De opstelling is als volgt: N. Kollerie, H. Mayer, J. R. Seubring, Van Oostrom Soede, E. Behle, H. J. Kollerie, N. de Vries. De bezoekers van de wedstrijden kunnen ook nog een race volgen tusschen Iet van Feggelen en Cor Kint in het nummer 100 Me ter rugslag. De belangstellinig voor het zwemfeest is groot. VELSEN Voor de Joodsche vluchtelingen. Schepen voorzien ^an een x> zijn groovei aan 6000 ton Hoogovens V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Rabe Rotterdam Hulp gevraagd voor de collecte. Dinsdagavond is in Hotel Willem Barendsz een bijeenkomst gehouden van vertegenwoor digers van verschillende jeugdvereenigingen van alle gezindten, ter bespreking van de or ganisatie voor de groote Nationale Collecte, welke Zaterdag 3 December a.s. zal worden ge houden ten bate van de vervolgden om ge loof en ras. Het bleek, dat het aantal collectanten nog lang niet toereikend is. Voor een zoo algemeene collecte als deze is een zeer groot aantal col lectanten noodig, in den leeftijd boven de 16 jaar. Personen die zich alsnog voor dit doel willen aanmelden, kunnen dit doen aan onder staande adressen: A. P. Bakker, Cronjéstraat 5, IJmuiden. D. Beek, Kastanjestr. 24, IJmuiden-O., W H. Otto Zeeweg 131, IJmuiden-Oost. Mejuffr. A. N. Thomassen, Hofdijklaan 53, IJmuiden, Engel hard, Voorplaats 21, Santpoort, N. Foekema. Melklaan 127, Velsen Nrd. Spoedige aanmelding aan bovenstaande adressen wordt door het Comité dringend ver zocht. Een mooie gift Namens de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden te IJmuiden-Oost ontving het comité f 45.__, zijnde de opbrengst van den avond van Maandag 21 November ten bate van het Co mité voor Joodsche Vluchtelingen. burgerlijke stand. Bevallen: J. Rieske—Tol, d., Lindenstraat 23, IJmuiden; C. A. Heynen—Snijder, d„ El zenstraat 9, IJmuiden; J. Zorgdrager—Post d., Alex. Bellstraat 45, IJmuiden; C. A. M. We berBogaard, d., Kalverstraat 22, IJmui den; J. Vrugt—Blom, d.. Pelsstraat 85, Vel sen (N.); G. van der Plas—Veen, d., de Ruij- terstraat 87, IJmuiden; E. Hoogerduijn—de Wit, d., P. J. Troelstraweg 6, IJmuiden; M. G. de RaadStuij, z., P. Vermeulenstraat 10, IJmuiden; A. Zwanenburg—Groen, z., Ahorn straat 14, IJmuiden; D. Koerts—Schriever z., Tuindershofje 11, IJmuiden; A. van den Bergevan Norde, z.. Kruisstraat 25. Velsen. Overleden: M. van der Harst, 18 jaar, on gehuwd, Lippersheystraat 1 rd„ IJmuiden; J. Baltus, 66 j., ongehuwd, Uitgeest; E. Mulder, eehtgenoote van J. Toering, Beverwijk; HAARLEM, 29 November. Ondertrouwd: K. de Vries en K. j. Schmitz. Bevallen 26 November: A. Looijestijnv. d. Berg, d.; 27 November: G. E. C. A. M. van LiemtHoogeveen, d.; A. Snoekv. Andel, d.; E. RolversBerghaus, z.; 28 November; J. de Graafv. d. Linden, z.; A. H. van Huizen v. Gastelen, z.; C. C. van LeersumLichten- veldt, z.; A. KoopmanBrouwer, z.; 29 No vember: A. G. Barmentlo—Vergers, z.; 25 November: H. G. Faase—Baten, d. Overleden 26 November: M. J. P. Krijger Tuite, 73 j., de Ruyterweg; 27 November: P. G., 8 mnd„ d. v. P. B. van Waard, Lijsterstraat; 28 November: T. Vermaas, 56 j., Kamperlaan; P. van Ouwerkerk, 78 j„ Kamperlaan; H. Kap- tein, 50 j„ Mrt. van Heemskerkstraat. agenda voor velsen en ijmuiden WOENSDAG 30 NOVEMBER Thalia Theater: „De opmarsch der Jeugd", 8.15 uur. Rex Theater: „De Heerscher" en „De dag na de scheiding", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een dag op de Renbaan" (Marx Brothers). 8 uur. DONDERDAG 1 DECEMBER Thalia Theater: „De opmarsch der Jeugd", 8.15 uur. Rex Theater: „De Heerscher" en „De dag na de scheiding", 8.15 uur. agenda voor beverwijk WOENSDAG 30 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De Zeewolf" en „Millioenenbaby", 8 uur. agenda te haarlem Heden: WOENSDAG 30 NOVEMBER Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Kinderrubriek Tentoonstelling, 10—9 uur. Luxor Sound Theater: „De schrik van Brim stone". 2.30. 7 en 9.15 uur Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De terugkeer van Arsène Lupin" en „Bokser tegen wil en dank". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „De trek naar het Wes ten" en „New York-San Francisco". 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen. 2, 3, 4 en 5 uur. Speciaal jeugd programma. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. 40 j„ 1 H. A. M. Wolterman, 15 j., d. v. H. Wolterman, DONDERDAG 1 DECEMBER Willemsbeekweg 48, IJmuiden; D. Kok, 66 j.. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des eehtgenoote van P. van Henten, Kalverstraat avonds. 103, IJmuiden; W. F. Gill, 39 j„ echtgen. v i Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. J. M. M. Helder, Wijn. Daniëlslaan 39. Sant- Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) poort. I van 35 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5