J H. BORST EEN MAND FIJN FRUIT een letter cadeau IJMUIDEN Onrust in de Kennemerlaan. Winkeliers ondervinden veel hinder van de pantoffelparade. De Kennemerlaan is de laatste jaren een drukke winkelstraat geworden, en in de laatste dagen voor St.-Ni- colaas is het er bijzonder druk. Hon derden nieuwsgierigen, toekomstige klanten wellicht, ziet men op het toreede trottoir en zij wijden hun aan dacht aan de vele fraai-verlichte Maar om het geëtaleerde met aandacht' te toekijken, of rustig een keuze te doen in al dat moois en lekkers is lang niet gemakkelijk. Want de Kennemerlaan is tegenwoordig het centrum van de pantoffelparade, van de fla- neerende jeugd, die wanneer het droog is, het verkeer op het trottoir belemmert en wanneer er een buitje regen valt, de portieken vult of de étalages barricadeert, zoodat de koopers of de kijkers geen kans krijgen of niet dan met veel moeite den winkel binnen te komen of de etalages te bezichtigen. Verzoeken om wat ruimte maken helpen niets. Toen een winkelier eenige jongens, die rnet den rug naar zijn etalage gekeerd ston den. deze compleet blokkeerende, dezen be leefd vroeg, door te loopen, keerden zij zich om, om quasi belangstellend naar de etalage te kijken. Het is reeds gebeurd, dat menschen, die een winkel wilden gaan bezoeken, hieraan geen gevolg konden geven, omdat de portiek geheel vol was met onze hope dei- toekomst, die niet bereid was, een stap opzij te gaan. Woensdagavond hebben tal van winkeliers de politie opgebeld; er kwam dan 'n agent, die ruim-baan maakte en eenigen tijd bleef sur- veilleeren. Maar niet zoodra was de agent ver dwenen of het was weer het oude liedje. De betrokken winkeliers klagen steen er been, over deze belemmering voor hun win kelbedrijf, die vooral in deze dagen buiten gewoon onaangenaam is. Een streng optreden tegen het euvel der hinderlijke pantoffelparade is dan ook ten zeerste gewenscht. De toe stand is aen laatsten tijd zoo gewor den, dat de Kennemerlaan des avonds door wandelaars al vermeden wordt vanwege de herrie. REX THEATER VERTOONT: „Hef getrouwde Schoolmeisje" en „Kinderlevens". Met een tweetal interessante hoofdfilms gaat het Hex Theater, der gewoonte getrouw iets goeds brengen. In de eerste hoofdfilm kan men weer vele bekende gezichten ont moeten, als Theo Dingen, Hans Moser, Gusti Huber enz. Van „Het getrouwde Schoolmeisje" kunnen wij het volgende vertellen: Revolutie op school! De hoogste klas van de meisjes H.B.S. is in opstand! Tilde Schreiber wordt van school gestuurd, omdat zij: a. op school „zaken" doet. b. haar fiets aan anderen verhuurt, c. kauwgummi op school ingevoerd heeft. Kathe Riedel, Tilde's vriendin proclameert schoolstaking, maar wordt zelf het slachtoffer harer solidariteit. Zij wordt wegens onbehoor lijk gedrag van school gestuurd. Zij durft thuis niets te vertellen en als zij den volgenden morgen ontwaakt, simuleert zij, met behulp van een in warme koffie gedoopte thermome ter, hooge koorts. De huisdokter is afwezig. Dan maar de eerste de beste, en dan komt niemand minder dan professor Henning. Hem kan zij geen rad voor de oogen draaien, doch wel gebeurt iets heel onverwachts. Op het eerste gezicht wordt de professor tot over de ooren op de „schoolzieke" verliefd. Het ge volg laat zich raden. Weldra is de van school gestuurde Kathe Riedel mevrouw Professor Henning. Maar het jonge ding voelt zich heelemaal geen mevrouw de professor. Spoedig be kruipt haar het verlangen naar school, vooral na een bezoek van Tilde. De prof. is altijd weg en als Kathe's ver langen naar de schoolbanken haar te sterk wordt, laat zij zich onder haar meisjesnaam in een andere school inschrijven, waar ook haar oude (jonge) vriendin Tilde Schreiber de lessen (niet) volgt, en als van ouds haar handel drijft. Op de nieuwe school wordt ook weldra de catastrophe onvermijdelijk, waarbij nog komt dat Kathe in voortdurende angst leeft, dat óf haar man, óf de onderwijzeres haar bedrog snapt. Totdat de bom barst. De medescholieren ontdekken, dat zij mevrouw Professor Hen ning is en haar man ontdekt, dat zij hem maandenlang bedrogen heeft met de school, nadat zich nog eerst diverse verwikkelingen hebben voorgedaan. In de tweede hoofdfilm „Kinderlevens" ziet men den bloei van Amerika's film jeugd op het doek. ST. NICOLAASFEEST „ALGEMEEN BELANG" De Vereeniging „Algemeen Belang viert a.s. Zaterdag' het St. Nicolaasfeest in Flora. Des middags 2 uur is er feest voor- de kin deren. Het spreekt vanzelf, dat St. Nicolaas op bezoek komt en dat de kinderen een prettïgen middag zullen hebben. Des avonds 8 uur zullen Betty Morelly van Rotterdam en Leo Peelen de ouderen gezellig ■bezig houden. Er is bal tot 2 uur met muziek van The Swing Kings. Gemeente-avond der Ned. Hervormden. In het Verenigingsgebouw aan de Kialver- straat werd Woensdag een gemeente-avond gehouden vanwege de Ned. Herv. gemeente IJmuiden-Oost. Deze bijeenkomst was zeer druk bezocht, de groote zaal was geheel be zet. Ds. G. F. Callenbach las Psalm 133 en ver heugde zich over de groote opkomst. Over ver schillende gemeentelijke aangelegenheden •werd van gedachten gewisseld, het kerkkoor onder leiding van mej. C. van Heyst, deed eenige liederen hooren; er was muziek voor orgel en fluit door den organist der kerk én den hulpprediker. De aanwezigen hebben van de kleine sonate van Handel en Gavottes van Von Brack en Grammeau zeer genoten en niet minder van de prachtige gekleurde lichtbeelden, die Ds. Callenbach van het Hei lige land vertoonde. Zoo was het een heel mooie avond en allen waren het zeker met Ds. Callenbach eens, toen deze den wensch uitte, dat men nog vele zulke goede gemeente avonden zou hebben. Met het zingen van Psalm 68:10 werd de bijeenkomst gesloten. Het vertrouwdste adres is het mooiste cadeau voor zieken en gezonden 't vindt altijd grage monden Kennemerlaan 32 IJmuiden - Tel. 4331 (Adv. Ingez. Med.) De Post en de St. Nicolaasdrukte, ¥o©r verzending van pakketten Zaterdag tot 18 uur geopend. De Directeur van het post- en telegraaf kantoor te IJmuiden verzoekt ons te melden, dat op Zaterdag 3 Dec. a.s. de hulpkantoren Velsen en IJmuiden-Oost en de agentschappen Zeeweg, Kennemerlaan en Driehuis van 15 tot 18 uur extra zullen zijn opengesteld voor de aanneming ter verzending van postpakketten. Ook ten hoofdkantore zal dien dag tot 18 uur gelegenheid zijn postpakketten ter verzending' aan te bieden. De aandacht wordt er voorts op gev-estigd: dat stevige verpakking der pakketten tijdens de St. Nicolaasdrukte zeer gewenscht is. Aan bevolen wordt, niet alleen het adres op de pak ketten te stellen of daar aan vast te hech ten, doch ook een tweede adres in te sluiten. Adressen op den omslag vastgehecht door middel van lak zijn niet toegelaten. UITBREIDING SALPETERZUURFABRIEK. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter kennis dat ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Kooksovengassen te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden harer inrich ting door uitbreiding van de salpeterzuur- er van de kalksalpeterfabriek, met bijplaatsing o.a. van 22 electromotor en -met een totaal vermogen van 819.1 K.W. op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, sectie A no. no 1127, plaatselijk bekend fabrieksterrein. Op Woensdag 14 December 193-8, des voor- middags 11 uur, zal ten gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver. zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De Engelsche werven dienen weer. De op het eiland Wight gevestigde werf der firma J. Samuel White Co. keert voor het eerst na zeventien jaar weer een dividend uit en wel 5 pet., nadat, zij dezen zomer reeds in staat was de over vier jaar achterstallige rente van de preferente aandeelen te vol doen. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Elfriede Charlotte Becker is van Bremerhaven en het Zweed- sche stoomschip Delphiiius van Rotterdam bij de Hoogovens aangekomen om ladingen ijzer in te nemen. Duitsche stoomvisscherij. De voor rekening van de Cranzer Visscherij Mij. in Hamburg' gebouwde stoomtrawler Fock Hubért is Donderdag met goed gevolg van stapel gelaten: Storm op de Fransche kust. Op de Fransche kust bij Brest is een Fran sche stoomtrawler als slachtoffer van den he- vigen storm gezonken. Slechts twee der opva renden konden gered worden. Een zeldzame vlag'. Gistermiddag passeerde alhier het s.s. ,Nyugat" van Buenos Aires met een lading graan naar Amsterdam. Het schip, hetwelk 4323 B. R. T. meet, behoort aan de reederij B. Burger te Boedapest en vaart onder de slechts zelden hier geziene Hongaarsche vlag. AANGEKOMEN. 30 November: Glenfinlas s.s. Hamburg 1 December: Ella Halm s.s, Hernösand Delphinus s.s. Rotterdam E. C. Becker s.s. Bremerhaven Gettfrid s.s. Borga Hontestroom s.s. Londen Nyugat s.s. Rosario Schokland s.s. Swansea Poelau Bras m.s. Ned. Indië Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 30 November: Cornel m.s. Ipswich Arete s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Salabangka s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Irene s.s. Hamburg' Montferland s.s. Hamburg Vliestroom ss.. Huil 1 December: Radmansö s.s. Rotterdam Argun s.s. Leningrad THALIA VERTOONT: „Zeeduivels" en „Op glad ijs". Door gebruik te maken van de activiteit van de Amerikaansche Kustwacht als achtergrond voor een boeiende en sensationeele geschie denis, brengt RKO Radio deze speciale func tie van de Am-erikaansche vloot voor den eer sten keer op het witte doek, en wel in de film „Sea Devils". In den loop der tijden zijn bijna alle offi cie ele Amerikaansche instellingen als achter grond voor speelfilms benut. Niet alleen het leger, de vloot en de luchtvaart, maar ook een geheime instelling als die der G-Men, de pos terijen, de spoorwegen, de brandweer, hebben alle hun beurt gehad. Tot nu toe echter zijn de menschenredid-ers in speelfilms nog maar weinig vertegenwoor digd geweest. Doch „Sea Devils" haalt deze schade in met- twee spannende reddingen der Amerikaansche Kustwacht en de vernietiging van de ijsbergen, die het Noorden van den At- lantischen Oceaan in gevaar brengen. Victor McLaglen, die voor zijn opmerkelijke vertolking in „De Verrader" de „Academy Award" won', Preston Foster, die in dezelfde film de rebellenleider uitbeeldde en Ida Lu- pino spelen de hoofdrollen. Miss Lupino speelt in deze film als de dochter van McLaglen, ter wijl voorts nog belangrijke rollen worden ver vuld door Donald Woods, Helen Flint, Gordon Jones, Billy Gilbert, Pierre Watkin e.a. Ben Stoloff regisseerde deze Edward Small produc tie voor RKO Radio. Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „Op ad ijs", met Sonja Henie, Tyrone Power .en Arthur Treacher in de hoofdrollen. Een film om nooit te vergeten, waarvan men zegt dat zij is een carnaval van sneeuw, ijs, hu-mor, lief de en melodie. DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND NOVEMBER. In de. maand November zijn voor de Hoog ovens aangekomen 36 vzeeschépen, waarvan 9 met erts, 2 met steen-kolen, 2 met kootteer, 2 met zwavelzuur en 21 om te laden. Er ver trokken 22 schepen met een lading ij zei*, waar van 8 voor Zweden, 4 voor Duitschland, 3 voor Denemarken, 3 voor Noorwegen, 2 voor Let land en 2 voor Finland. Verleden jaar kwa men in November 29 zeeschepen voor de Hoogovens aan, waarvan 12 met erts, 1 met zwavelzuur, 1 met kolen en 2 met teer en ver trokken toen 12 schepen met ijzer en 1 met teerolie. Voor de papierfabriek kwamen aan, 10 zee schepen, waarvan .5 met hout, 4 met cellulose en 1 om een lading cellulose in te nemen voor Engeland, tegen verleden jaar 6 schepen met hout. en cellulose. Voor IJmuiden kwamen in November aan 13 zeeschepen,'waarvan 1 met stukgoed, 3 als bijlegger, 1 om te bunkeren, 1 om passagiers in te nemen, tegen verleden jaar 14 schepen in dezelfde maand. In totaal kwamen dus voor onze havens binnen in November 59 zee-schepen, tegen verleden jaar 49, dus thans 10 schepen meer. ST. NICOLAASFEEST VAN „JONG GELUK" TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Midden- duinerweg en de Velserenderlaan te Santpoort, van den Duin- en Kruidbergerweg tot den Brederoodscheweg, van Vrijdag 2 December a.s. af tot nader order voor het doorgaand ver keer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten, ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Er begint thans eenige teekening te komen in den ouderlingen wedstrijd om het kam pioenschap van de hoofdklasse van D. C. IJ. Mertens is goed in vorm en heeft de leiding In zijn afgebroken partij tegen PI. de Boer staat hij echter minder gunstig. De verdere uitslagen van Dinsdagavond lui den: Dukel wint van Ligthart, De Jong verliest van H. Buis. T. Postma remise met S-uyk. De stand luidt: gesp.gew.r em .verl.-pnt. Mertens 5 4 1 0 9 Postma 7 2 4 1 8 H. de Boer 5 1 4 0 6 B. Dukel 5 2 2 1 6 Buis 4 2 2 0 6 Laros 2 1 1 0 3 De Jong 5 0 3 2 3 Suyk 5 0 4 1 4 Ligthart 6 1 1 4 3 Kramer 3 0 1 2 1 G. Postma 3 1 2 1 VELSEN Damclub T. O. P- in de competitie- Het bestuur van de Stichting voor kinderen van werkloozen „Jong Geluk" verzoekt ons te melden, dat het St. Nicolaasfeest niet Zater dag 3 Dec-ember, maar Donderdag 8 December plaats vindt en wel in het Patronaatsgebouw. Ook de ouders van de kinderen en de dona teurs zijn welkom. INWISSELEN VAN IJ.O.V.-ZEGELS. Het reclamecomité van IJ. O. V. verzoekt ons te melden, dat er Zaterdagmiddag van 25 uur in „De Griffioen" (Demmers.) voor het laatst gelegenheid is voor het inwisselen van zegels voor het Sint-Nieolaasfeest. De Burgemeester van Heemstede, Jhr. J. P. W. van Doorn, overhandigde den jubileerenden Gemeente-secretaris van Heemstede, den heer N. Vos, heden morgen een zilveren theeservies als huldeblijk van B. en W., Gemeentebedrijven en de politie. Hel besluur treedt af. Voor den aanvan-g van de wedstrijden voor de clubcompetitie zal de Damclub T. O. P. he denavond een ledenvergadering houden. Het bestuur treedt in zijn geheel af, waarna on middellijk een bestuursverkiezing zal plaats vinden. Voorloopig zal een lid van het hoofd bestuur in het nieuwe bestuur zitting nemen. In de competitie van den Ned. Dambond zal T. O. P. in de derde klasse uitkomen tegen Kijk Uit, Stabiel 2, PI. D. C, 4, Oosterkwartier 2, Het Noo-rden, Stabiel 3, Denk en Zet, C. W. S. en Bennebroek. Voor deze competitie kunnen nog dammers worden ingeschreven bij den heer H. Oortwijn, Westerwijkstraat 4, Velsen Noord of tijdens de clubavonden in het clubgebouw van de v-oet- balvereeniging V. V. B„ Koningsweg. Filmvoorstelling ten bate der Duitsche vluchtelingen- Nadat eerst Thalia Zondagmorgen een voor stelling had gegeven ten bate der Duitsche vluchtelingen, had gisteravond het Rex Thea ter zijn poorten voor dit doel geopend. Het be zoek was slechts matig. Na het yeftoonen van een kort journaal en een fantasie „Brandende Godshuizen", samen gesteld ter aanbeveling van de collecte van a.s. Zaterdag heeft Ir. M. de Wolf de aanwezigen namens het plaatselijke comité toegesproken. Hij wees er op, dat naast het reeds jaren be staande Comité voor bijzondere nooden in ver band met de gebeurtenissen der laatste tijden een comité van actie in onze gemeente is op gericht. Het Nederlandsche Jeugdleiders In stituut heeft thans de verschillende acties in één kanaal geleid en zal voor de verdeeling der ingekomen geldenzorgen, zoodat elk ras of geloof zijn deel krijgt. De plaatselijke com missie heeft zich daarbij aangesloten. Daarvoor is veel medewerking ontvangen en als iemand van het ras, dat het meest on der de vervolgingen heeft te lijden is spre ker daaïdoor zeer getroffen. Trotsch is spre ke er op, in Holland te leven en bij Holland te behooren. 't Heeft getoond, hoe een klein land groot kan zijn. Spreker prees de directie van dit mooie theater, dat de ontvangsten van de zen avond voor het comité beschikbaar heeft gesteld. Spreker herinnerde aan het dezen avond door minister Colijn gesproken woord en hoop te, dat het Zaterdag bij deze collecte zal blij ken, dat men dit woord heeft verstaan. „Ge moet Zaterdag bedenken," zoo besloot spr. „dat ge met uw geld menschenlevens redt" Hierna werd het programma vertoond. „Kapitein Blood" en „Het vroolijke weeuwtje van Monte Carlo". Dr. Peter Blood, Ier van geboorte, wordt, als hij een vriend, die in een opstand tegen Ko ning James II gewond is, verpleegt, als slaaf naar Jamaica gezonden. Hij wordt eigen dom van Kolonel Bishop, een wreeden suiker planter, die -hem op aandringen van zijn nichtje Arabella koopt. Als Arabella hoort, dat deze flinke jonge man een dokter is, zorgt zij, dat hij als lijfarts van den Gouverneur van Jamaica, die lijdende is aan jicht, wordt aangesteld. 'Bishop tracht hem nu op alle mogelijke manieren het leven zuur te maken, zoodat Peter op een ontvluchtingsplan zint. Als op zekeren dag Spaansche zeeroovers het stadje aanvallen, weet Blood met zijn vrien den te ontsnappen. Zij overmeesteren het Spaansche zeeroov-ersschip en Mezen daar mede zee. Hiermede neemt Blood's zeeroovers- loopbaan een aanvang. Hij wordt de schrik der zeeën en speciaal de schrik der koningen van Spanje en Engeland. Op het hoogte punt van zijn carrière als piraat sluit hij een bondgenootschap met Levasseur, een even beruchten Franschen zeerover. Laatstgenoem de verovert een schip, waarop Arabella Bishop zich bevindt in gezelschap van Lord Wil- loughby, een gezant van den koning van En geland. Levasseur neemt beiden gevangen en is bereid ze vrij te laten tegen een fabelachtig losgeld. Hij wil dit geld echter voor zich al leen houden, zonder Blood zijn aandeel te doen toekomen. Als Blood onverwacht terug keert, roep deze Levasseur ter verantwoording. Een hevig' duel volgt, waarin Lavasseur wordt gedood. Blood laat Arabella nu aan boord van zijn schip brengen, waar hij haar zijn liefde verklaart. Arabella is echter van afschuw vervuld jegens den man, dien zij eens hoog achtte, die nu een moordlustige piraat was geworden en slingert hem de heftigste verwij ten naar het hoofd. Lord Willoughby, die in- middéls ook aan boord was gebracht, deelt Blood mede, dat hem en zijn mannen door Ko ning Willem III, den opvolger- van James II, genade werd geschonken en, dat hij als of ficier bij de Engelsche zeemacht is aange steld. Blood zet koers naar Port Royal om Arabella naar haar bestemming te brengen, doch op eenigen afstand bemerken zij dat Port Royal wordt aangevallen door Fransche oorlogsschepen. Blood zet Arabella op het strand aan land en besluit, als hij van Wil loughby verneemt, dat Engeland en Frankrijk in oorlog zijn, te hulp te snellen. In een ont zettend zeegevecht weet Blood de zege te be halen en zeilt de haven binnen. Willoughby is woedend als hij bemerkt, dat Bishop, inmiddels tot Gouverneur be noemd, zijn stad in den steek heeft gelaten in oorlogstijd, om jacht te maken op Oi0od ft- besluit daarom Blood tot Gouverneur te jï noemen. Blood en Willoughby begeven ?i u naar het Gouvernementspaleis, in den ti ontmoet Blood Arabella. Deze is zeer vp schrikt hem te zien, daar zij weet dat haf oom ieder oogeiibllk kan arriveeren. Als Btwi weigert weg te gaan, smeekt zij hem en w? kent dat zij hem liefheeft. Als Bishop de w" pen van zijn paleis betreedt, deelt Will0Ughfc hem mede. dat hij wegens het verzaken van zijn plicht ontheven is uit zijn functie 4! Gouverneur. Bishop meent, dat het een er»n is, doch als hij zijn werkkamer betreed? ziet hij zijn doodsvijand in vol ornaat in zHn stoel zitten. Arabella smeekt hem om genade voor haar oom en Blood strekt vergeven®! zin-d zijn hand uit ter begroeting, met een minzaam: „Goeden morgen,Oom!" „Het vroolijke weeuwtje van Monte Carlo" is een uiterst vermakelijke geschiedenis vol van verwikkelingen. UIT HET BOUWBEDRIJF Aan den heer Th. Winter te Beverwiik k vergunning verleend tot het bouwen van een du-bbel woonhuis aan de De Genestetlaan to Driehuis, aan den h-eer J. J. Waagmeester to Driehuis tot het verbouwen van een woon huis aan de Willebrordstraat te IJmuiden BEVERWIJK Bridgeclub „Sans Atout", Resultaten der onderlinge wedstrijden, De uitslagen van de onderlinge den van de Bridge-club „Sans Atout" i als volgt: Noord-Zuidlij n: 1. De heer en mevrouw Blcm 10 pnt, 2. J. Dil—JH. Pools 13 pnt. 3. C. Visser—W. de Boer 1'5 pnt. 4. C. NijmanP. Amse 17 pnt. 5. J. Bos—G. de Boer 18 pnt. Oos t-Westlij n: 1. Jb. BroekhuizenJ. Klaver 12 pnt. 2. J. PauwJ. Boom 13 pnt. 3. B. en H. Hoogehboom 15 pnt. 4. De heer en mevr. Van Amstel 15 pnt. 5. P. van der WerffT. Rom-ijn 20 pnt. Deze puntentelling is per tafel. Om den Kennemerland-beker. De uitslag van den bridgewedstrijd om den Kennemerland-Bokaal tusschen Sans Atout n en Sans Atout lH luidt officieus 442» 422 in het voordeel van Sant Atout II. LANGS DE LIJN. Programma van de Radiocentrale. ZiATBHDAG. Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn EC: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen; 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.3(5 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr„ 4.20 Brussel Ned. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ne-d. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Seheveningen Radio. Lijn IV: 8,Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Heg., 11.20 Nationaal programma 5.00 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, Lijn V: Diversen. "Wegens ons groot succes geven" wij nog tot 6 DECEMBER ZIE THANS DE ETALAGE JAC. NiERSE -KALVERSTRAAT 116 - IJMUIDEN-O.J (Adv, Ingez. Med,) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilde-rdijk, 29 v. Philadelphia te N.-York. Lochavon, Rott. n. Vanc. p. 30 Beachy Head. Lochmonar,. Vanc. n. Rott. via Lp-1. 30, 405 m. WZW van Land's End. Edam, Rott. n. N.-York p, 1 Kaap Race. HALCYON LIJN. Flensburg, 30 van Vlaardinigen. Stad Vlaardingen, 3' te Vlaard. yerw. Vredenburg', 29 (n.m.) van Narvik n. Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 1 te Melbourne. Aagtekerk (uitr.) 29 v. Lissabon. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 1 v. Singapore. Grootekerk, 1 v. Hamburg te Schiedam. Meerkerk (thuisr.) 30 te Kobe. Zuiderkerk, 1 v. Rott. n. Japan. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 1 van Durban. Nijtoerk, 1 v. Amst. n. Antwerpen. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) p. 3-0 Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Antwerpen n. Hamburg p. 30 (11.30 ii.ni.) Vlissingen. Helder, 30 v. Amst. te Hamburg. Juno, 30 v. Catarha n. Venetië. Perseus, 30 v. Aarhuus n. Amst. Pygmalion, 30 mn Stamboul n. Hamburg. Stuyvesant, Par. n. Amst. 1 (8 v.m.) van Plymouth, 2 (5.30 n.m.) verw. Titus, Lissabon n. Amst. p. 30 Finisterre. Trajanus, 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Aurora, 1 v. Messina te Palermo. Vesta, 1 v. Gibraltar n-aar Genua. Iris, 30 v. Rott. te Pasages. Mars, 30 v. Bari te Lixuri. Orpheus, 30 v. Amst. n. Kopenhagen. Irene. 3-0 v. Amst. n. Hamburg. Simon Bolivar, Amst. n. Barbados 30 v. Ma deira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 1 te Marseille. Tosari, v. Hamburg 2 (v.) verwacht. Kota In ten (thuisr.) p. 30 Kaap del Armi. Iiidrapoera, 1 v. Rott. te Batavia. Sitoebondo, 1 v. Rott. te Batavia. Buitenzorg (thuisr.) 30 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thj 30 v. Victoria (Braz.). STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Sembilan (uitr.) pass. 30 Gibraltar. Poelau Bras, 1 v. Batavia te Amst. MEIJER CO H ^''HEEPVAAKT-MIJ. Memnon, Japan n. Rott. 1 te Marseille. Melampus, Batavia n. Amst. 29 v. Port Sudan. WIJK LIJN. Naaldwijk, 30 v. Bordeaux te Setubal voor Rouaan. Zonnewijk, Antw. n. Boston (Mass.) P- 23 Beachy Head.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2