Fransche regeering straft de stakingsleiders. Verscheidene ambtenaren uit hun functies gezet. KREYMBORG WAARBORG Regeeringscrisis dreigt in België VRIJDAG 2 DECEMBER 1938 Bepaling treft o.a. Jouhaux. 'arlement op 8 December bijeen. Na een conferentie tusschen verschil lende Fransche ministers is gisteren het volgende communiqué uitgegeven: De regeering verheugt zich er over, hulde te kunnen brengen aan het plichtsbesef en de nationale discipli ne die de reusachtige meerderheid der ambtenaren en arbeiders in open bare diensten en particulier bedrijf bezield hebben. De regeering heeft de volgende maatregelen .getroffen ten aanzien van hen, die het stakings parool in de openbare diensten of de bedrijven met concessie hebben uitge geven of uitgevoerd: de volmachten, die sommige dezer personen ontleenen aan het openbare gezag, worden in getrokken, eenige ambtenaren en hulp- ambtenaren der centrale administra tie worden ontslagen. De wettelijke sancties zullen worden genomen tegen degenen, die het requisitiebevel niet hebben opgevolgd." Door dit besluit worden o.a. getroffen jouhaux, de secretaris-generaal van de C. G. m die tevens lid is van den raad van beheer van den Fransche Bank, van het consulta tief comité van de spoorwegen en andere ra den van beheer, Semart, Jarrigion en Liaud. De ambtenaren van P. T. T., belasting, zie kenhuizen en het onderwijs, die gestaakt hebben, krijgen thans geen salaris, de be trokken ministers zullen in ieder geval afzon derlijk een beslissing nemen en de straffen zullen varieeren tusschen ontslag, overplaat sing en degradatie. Uit bijna alle industrieele centra van Frankrijk wordt gemeld, dat talrijke fabrie ken, waar gestaakt is, voorloopig hun poorten gesloten en het personeel hebben ontslagen. Tevens is aangekondigd, dat binnenkort weer personeel in dienst zal worden genomen. Hier door is het mogelijk, aldus Havas, zekere on- gewenscht elementen buiten de deur te houden. Ook dn vele .genationaliseerde be drijven heeft men deze maatregel genomen, o.a. in de vliegtuigindustrie, in de tabaks fabrieken en de arsenalen. Deze „lockout" zal slechts kort duren. Reeds zijn enkele honderden ontslagen gevallen. Volgens de C. G. T. worden door de „lockout in de metaalindustrie getroffen 600.000 man, in de textielindustrie 100.000 en in de bouwvakken en leerindustrie enkele duizenden. De meesten kunnen vragen weder om te worden aangesteld. Verder meldt de C. G. T. dat te Parijs meer dan 500 ambtenaren bij de openbare diensten zijn ontslagen alsmede 700 bij de verlichtings- diensten. Op verscheidene plaatsen zijn deze maat regelen aanleding geweest tot plaatselijke stakingen, o.a. te Saint Nazaire, Bourges en Toulon. In vele steden zijn protestbetoogingen gehouden. In overeenstemming met de C. G. T. heb ben een aantal vakvereenigingen o.a. de arbeiders in de metaal- en textielindustrie besloten de arbeiders aan te raden: Ten eerste: zich te verzetten tegen het teekenen van individueele contracten. Aange zien de collectieve contracten, geteekend door de vakvereenigingen, wet der partijen moeten blijven. Ten tweede: Wanneer de fabrieken weder geopend worden, moeten de arbeiders en bloc het werk hervatten en geen straf of ontslag- toelaten. Ten derde: Wanneer deze maatregelen op tegenstand stuiten, moeten de arbeiders zich organiseeren teneinde het intrekken van de straffen af te dwingen. Opmerkelijk is verder de verklaring, welke de minister van arbeid, Pomaret, heeft afge legd aan de „Intransigeant". De minister heeft hierin gewezen op den plicht van de werkgevers om thans het bewijs te leveren van begrijpen en lankmoedigheid. „Dat de leiders van de industrie thans han delen met omzichtigheid en lankmoedigheid. De regeering vraagt hen dit. Dat zij weten onderscheid te maken tusschen elementen, die werkelijk gevaarlijk zijn en dreigden den geest van de arbeiders te verpesten en de ar beiders, wier grootste fout is geweest angst te hebben gehad en zich te hebben laten mee- sleepen. Het zou thans een vergissing, neen, een fout zijn, te spreken van een overwinning van de eene klasse der bevolking op een andere. Er mag geen sprake zijn van over winnaars en overwonnenen. TREIN RIJDT IN OP AUTOBUS. Ontzettend ongeluk in den Amerikaanschen staat Utah- 26 KINDEREN OMGEKOMEN. SALT LAKE CITY, 1 Dec. Tijdens oen verblindenden sneeuwstorm is bij Midvale in Utah een goederentrein in gereden op een autobus, waarin een dertigtal schoolkinderen had plaats genomen. Dokters en ambulances be gaven zich in allerijl naar de plaats van de ramp. Aanvankelijk werd ge meld, dat 15 kinderen om het leven gekomen waren. Later werd echter be kend, dat 26 personen zijn omgekomen en 12 zwaar gewond. Franco laat twee Britsche schepen vrij- Mededeeling van Chamberlain. In het Lagerhuis heeft Chamberlain giste ren medegedeeld, dat volgens een bericht van den Britschen consul te Palma de twee sche pen met door de Britsche regeering gekocht graan zijn teruggegeven en heden zullen ver trekken. Minister-president Daladier heeft gisteren verklaard, dat hij voornemens is, het parle ment tegen 8 December bijeen te roepen. Thans heeft de socialistische Kamerfractie bekend gemaakt, dat de bijeenkomst, die zij voor heden had georganiseerd en waarvoor zij alle afgevaardigden had uitgenoodigd, geen doel meer heeft, daar de regeering het par lement voor 8 December heeft bijeengeroepen. Die bijeenroeping was 't eenige doel der voor heden beraamde vergadering en het initiatief der traditie heeft dus reeds succes gehad. Vandaag wordt derhalve niet vergaderd. Italië treedt toe tot het Londensche vlootverdrag. Heden onderteekening te Londen. Italië zal vandaag formeel toetreden tot het Londensche vlootverdrag van 1936 Het betreffende document zal door den Italiaan- schen ambassadeur te Londen, graaf Grandi en door den onderstaatssecretaris van het departement van buitenlandsche zaken, Man- tagu-Scott, te Londen onderteekend worden. De andere mogendheden, die het tractaat onderteekenden, zullen daarvan officieel op de hoogte gesteld worden. Men acht het waar schijnlijk, dat bij deze gelegenheid aan Italië formeel zal worden medegedeeld, dat Enge land voornemens is, de limiet van 40.000 ton ten aanzien van de slagschepen niet te over schrijden en dat Frankrijk voornemens is het tonnage tot 35.000 te beperken. Alhoewel Italië indertijd het vlootverdrag niet onder- teekende, heeft het zich toch feitelijk aan de limiet gehouden. FRANSCHE PERS PUT EEN LES UIT DE BETOOGINGEN TE ROME. Stimulans voor nationale discipline en politiek van waakzaamheid ITALIAANSCHE PERS SPREEKT VAN „ONRECHTVAARDIGHEDEN, DIE HERSTELD MOETEN WORDEN". Het Fransche blad de „Temps" schrijft over de rede, die Ciano heeft gehouden en wijdt beschouwingen aan de interpretatie welke de afgevaar digden onmiddellijk aan de rede van Ciano gaven door het uiten van een kreet „Tunis". Het Fransche volk,-al dus de Temps, kan dat alles met een gerust geweten aanschouwen. Het zal eensgezinder en vastberadener zich onderwerpen aan een nationale disci pline, welke wordt opgelegd door een waakzame politiek, die allereerst ge ïnspireerd is door de dwingende nood zakelijkheid, het hoofd te kunnen bieden aan alle eventualiteiten, welke zich op internationaal plan kunnen voordoen. Gallus schrijft in de Intransigeant: Wat sommigen in het buitenland ook mogen be weren, in Frankrijk blijft de moed, de energie en het gevoel voor plicht. Corsica en Tunis meende men te Rome te kunnen roepen. Pas op! Ons land is niet dood. Van vandaag af kan het een nieuw leven beginnen. Het aas is uitgeworpen voor een nationale ver zoening. De Paris Soir schrijft: Wij behoeven slechts over de grenzen te zien om te begrijpen hoe zeer nationale eenheid noodzakelijk is. Dat Ciano hoog opgeeft over de spil Rome-Ber- lijn, wie heeft daar iets op te zeggen. Wat minder normaal is, is dat graaf Ciano geen woord over had voor de Italiaansch Fransche betrekkingen hoewel op de diploma tieke tribune een nieuwe ambassadeur ge zeten was. Wat niet normaal is, is dat bij het eind van de rede de Italiaansche afgevaardig den in plaats van „bravo" te roepen de kreet „Tunis" slaakten. Als Rome terugvalt in de klassieke fout te speculeeren op Frankrijk's verdeeldheid, dan levert het een bedroevend staaltje van psychologisch inzicht. Vooral na den dag van gisteren. Als waarschuwing hebben de Incidenten te Rome voor de Franschen nut. Zij bewijzen hoeveel hun er aan gelegen moet zijn eens gezind te blijven. De Romeinsche correspon dent van de Temps vestigt er de aandacht op. dat de rede van Ciano bij voorbaat als be langrijk aangekondigd was en door de radio uitgezonden werd. In een artikel over de „Italiaansche eischen" inzake Tunis en Corsica zegt het Italiaansche blad „Lavoro Fas- cista", dat het niet gehouden is tot dezelfde discretie als Ciano. Het blad geeft de „onrechtvaardigheden" aan die hersteld moeten worden, als men prijs stelt op de Italiaansche vriend schap." „De bezetting van Tunis door Frankrijk in 1881 beteekende door de wijze, waarop zij ge schiedde, de diplomatieke voorgeschiedenis en wegens de Italiaansche belangen, die reeds eerder in dat gebied bestonden, een ernstig onrecht, dat de Italianen nooit hebben verge ten. Wil men met Italië bevriend zijn, dan moeten de onrechtvaardigheden thans onge daan gemaakt worden." Het blad zegt tenslotte, dat, hoewel het geen gezag heeft om dit neer te schrijven, het toch de aan dacht er op vestigt om aan te toonen, dat hier niet sprake is van de „diplomatieke en zelfs niet de politieke verhouding tus schen beide staten, maar van de moreele en psychologische betrekkingen." De „Regime Fascista" schrijft, dat Italië zijn eigen eischen voor heden en toekomst zonder uitzondering handhaaft. De Kamer voorzitter heeft de afgevaardigden, toen zij „Tunis" riepen, onmiddellijk tot de orde ge roepen, maar het nationale gevoel laat zich niet tot stilstand brengen door het geluid van een bel. De uitroepen moeten beschouwd wor den als rechtstreeksche, onwederstaanbare uitdrukking van de stemming, die het ge- heele Italiaansche volk van heden bezielt, aldus het blad. Al wie WAARBOItG-KLEEDIXG kent is er bijster mee content Britsche Conservatieven behouden den zetel te Flyde. (Adv. Ingez. Med.) Aankoop van Joodsclie eigen dommen in Oostenrijk verboden. Transacties ,die reeds hebben plaats gevonden, ongeldig verklaard. Bij decreet van den rijkscommissa ris Bürckel, gedagteekend 30 Novem ber en uitgevaardigd in overleg met den rijksminister voor economie, Funk, is het koopem van aan Joden toebehoorende eigendommen, of het doen inschrijven van hypotheken daar op verboden. Alle sedert 9 November plaats gevonden hebbende, verkoopen dezer eigendommen worden zoo meldt Havas van onwaarde ver klaard. In een oproep aan de nationaal-socialisten van het voormalige Oostenrijk licht Bürckel dit decreet toe en zegt: „Na de gebeurtenissen van 9 en 10 Novem ber zijn bij de bevolking, in het bijzonder van die te Weenen, eigenschappen aan den daj gekomen, die men gewoonlijk als „Joodsche1 karakteriseert. Een aantal zoogenaamde fat soenlijke lieden trachtten Joodsche bezittin gen tegen belachelijke prijzen te koopen. Als er uit deze verkoopen voordeel moet worden getrokken, dan kan dit slechts de gemeen schap en geen particulieren ten goede komen Degene, die zich .dus door oplichterij meester maakt van een Joodsch eigendom, besteelt de gemeenschap. Dergelijke verkoopen zullen worden geannuleerd en wanneer er zich on der de functionarissen, die deze in de ambte^ lijke registers hebben ingeschreven, partijle den bevinden, zullen deze uit de partij worden verwijderd." Dit decreet kan dus als een aanvulling wor den beschouwd op de in een gedeelte der pers verschenen berichten omtrent de arrestatie van twaalf leden der nationaal-socialistische partij te Weenen. Von Ribbentrop Maandag naar Parijs- Van semi-officieele Duitsche zijde wordt gemeld, dat de Duitsche minis ter van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, zich Maandag a.s. op ver zoek van de Fransche regeering naar Parijs zal begeven, voor een kort ver blijf. Mussolini in de bres voor Schusclmigg? Ex-bondskanselier zou binnenkort in vrijheid worden gesteld. ROME, 2 December. Mussolini zelf, zoo vernemen wij uit betrouwbare bron, heeft zich eenige weken geleden tot Hitier gewend om te bemerken, dat geen proces tegen Schuschnigg zal worden gevoerd. Hitier heeft daar bij, naar men ons verder verzekerde, ten antwoord gegeven, dat iets der gelijks op het oogenblik ook niet over wogen werd. De kans zou bestaan, dat Schuschnigg binnenkort voorwaarde lijk in vrijheid gesteld zal worden. (United Press.) Hess over de anti-Joodsche maat regelen in Duitschland. Engeland's optreden in Palestina en Zuid-Afrika er bij gehaald. De plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, heeft te Komotau een redevoering ge houden in de campagne der aanvullende verkiezingen voor den Rijksdag in Sudeten- land. Hess zeide o.a.: De wereld kan niet meer over Duitschland heen recht spreken. Zij zal ons nimmer onze vrijheid ontnemen. Zij zal u nimmer van ons kunnen afscheu ren. Daarvoor wordt gezorgd. Er wordt te meer voor gezorgd, naar mate in het buiten land de Churchills, de Edens, de Coopers om verdere bewapening schreeuwen, opdat wij nimmer meer aan hun genade of ongenade worden overleverd. Hess besprak vervolgens het Joodsche vraagstuk. Hij betoogde dat ook de Engel- schen eens de Joden uit hun land hebben gezet en wel met volkomen onteigening van het Joodsche vermogen. Men zegge nu niet, vervolgde hij, dat er bij de door de Duitsche maatregelen getroffen Joden veel zijn, die onschuldigzijn. Zijn soms alle Arabieren in Palestina, wier huizen zijn opgeblazen schuldig? Wil iemand bewe ren, dat indertijd toe.n Egypte een zware geldboete werd opgelegd, omdat een Engel- sche commissaris werd vermoord, slechts schuldigen dezen last hadden te dragen? Waren, aldus vervolgde Hess, soms de Boe renvrouwen en -kinderen, die Engeland eens in zijn zoo beruchte concentratiekampen bij duizenden en duizenden opsloot, schuldig? Neen, zeide Hess, zij waren onschuldig en het. staat vast, dat Wij niet onschuldige vrouwen en kinderen in concentratiekampen opslui ten. Waren soms al die honderdduizenden Russen, die door de Tsjeka werden uitge moord, schuldig? Wanneer van schuld sprake is, aldus Hess, waren het de Joden die in Rusland, zooals in Spanje, zooals in Raden-Hongarije de toon aangevende leiders en ergste terroristen wa ren. Alle afgevaardigden in de parlementen, die thans de eene interpellatie na de andere in dienen, wanneer ook maar bij een paar jo den in Duitschland bij een hartstochtelijke verontwaardiging over een gemeen en moord de vensterruiten worden ingegooid, hebben gezwegen. Twee feiten leidden tot meeningsverschil Verbreking diplomatieke be trekkingen met Barcelona en de rede van minister Cérard. Het bestaan van het Belgische kabi net wordt ernstig bedreigd tengevolge van twee gebeurtenissen, die gisteren hebben plaats gehad: de verbreking der diplomatieke betrekkingen met het republikeinsche Spanje door Barcelona en de rede, die de minister van Finan ciën gisteren in de Kamer heeft gehou den en die ontstemming bij de socialis ten teweeg heeft gebracht. Het besluit der Spaansche regeering haar ambassadeur te Brussel terug te roepen werd gistermiddag bekend. Volgens het Spaansche persagentschap is deze maatregel, naar del Vayo ver klaard heeft genomen, „met het oog op de vreemde omstandigheden, waarin de Belgische regeering kennis heeft gege ven van haar besluit een handelsagent naar het door de opstandelingen be- heerschte deel van Spanje te zenden". De ambassadeur is nog denzelfden dag naar Barcelona vertrokken. Het consu laat te Antwerpen zal de zaken der am bassade waarnemen. De Belgische regeering heeft daarop naar aanleiding van dezen maatregel besloten den Belgischen zaakgelastigde en den consul te Barcelona onmiddellijk terug te roepen. Over de rede van den minister van Financiën, Gérard, meldt het persbureau Belga: Donderdagmiddag heeft de minister van Fi nanciën. Gérard, de financieele politiek van de reegering verdedigd. Hij zeide o.a., dat de staat niet meer uit moet geven, dan hij inkomen heeft. Er moet orde zijn in de uitgaven en de staat mag niet alle opgespaarde gelden opslorpen. Ook moeten particuliere spaargelden blijven be staan, waaruit het initiatief van handel en in dustrie voortkomt. De minister verklaarde ver der van oordeel te zijn, dat de staat vóorloopig niet zijn toevlucht hoeft te nemen tot een lee ning. Hij wees op den vooruitgang, welke het libe ralisme in de 19e eeuw heeft gehad. De minister gelooft niet, dat de gerichte economie reeds re sultaten heeft opgeleverd. Hij weigert niet reke ning te houden met de werkelijkheid, doch hij blijft voorstander van economische vrijheid. Uit naam van de socialisten antwoord de Buset den minister en zeide, dat de regeering een deflatie-politiek voert, welke de socialisten niet wenschen. De tijden van het liberalisme zijn voorbij en thans heeft men een technische revolutie in de productie, welke problemen stelt, die door het liberalisme niet kunnen worden opgelost Er moet dus een andere economische politiek worden toegepast indien men het verval van België wil tegenhouden. Des avonds te zes uur kwamen de leden van de regeering bijeen ter bespreking van den toe stand na de rede van den minister van Finan ciën. In deze bijeenkomst, welke onder voorzitter schap van minister-president Spaak werd ge houden, is gebleken, dat de woorden van den minister van Financiën niet de goedkeuring van al zijn collega's hebben weggedragen. De bijeen komst heeft twee uur geduurd en na afloop is het volgende communiqué uitgegeven: „De ministerraad heeft den polïtieken toe stand besproken. Morgenmiddag te 4 uur zal hij opnieuw bijeen komen". Tijdens de bijeenkomst hebben de ministers lang en breed gesproken over de vraag of het nuttig zou zijn een minister-crisis te veroor zaken, in verband met de meeningsverschillen, welke zijn gerezen in de schoot der regeering zelf en tusschen parlementsfracties inzake pun ten van het regeerings-programma, nl. het vraagstuk der werkloosheidsverzekering en de pressioneele organisatie tezamen met de econo mische regeling. De regeering heeft zich afgevraagd of er aan leiding was om een debat in het parlement uit te lokken over deze vraagstukken. Het bericht over het terugtrekken van de Spaansche diplomatieke vertegenwoordiging in België heeft de moeilijkheden nog vermeerderd. De ministers zijn uiteen gegaan zonder een be slissing te nemen en zullen Vrijdagmiddag op nieuw bijeenkomen. In welingelichte kringen gelooft men, dat het moeilijk zal zijn een oplossing te vinden en men verwacht, dat heden middag een regeerings-crisis zal ont staan. Kapitein Lancaster Lord Stanley's opvolger. Bij een tusschentijdsche verkiezing te Flydé (Lancashire), noodig geworden door het over lijden van den minister voor de dominions Lord Stanley, is de conservatief kapitein Lan caster gekozen met 38.263 stemmen, tegen 17.646 stemmen uitgebracht op den Labour- candidaat dr. Mabel Tylecote. Een wijziging in de zetelverhouding brengt deze verkiezing derhalve niet. MOSLEY HUWDE TWEE JAAR GELEDEN MRS. DIANA GUINNESS. LONDEN, 30 November (Reuter)Naar aanleiding van een aantal tegenstrijdige be richten betreffende het huwelijk van Sir Os wald Mosley, den leider der Britsche Fascis ten, deelt het fascistische orgaan .Action" mede, dat Mosley twee jaar geleden in het hu welijk is getreden met mrs. Diana Guinness, dochter van Lord Redesdale. Op 26 November heeft Lady Mosley het leven aan een zoon ge schonken. Het blad meldt niet, waar het hu welijk gesloten ls. NUTTIGE GESCHENKEN heelt OOSTEN, BARTEIJORISSTRAAT 1S-17 in groote keuze voorhanden. (Adv. Ingez. Mcd.) PKOERAMMA ZATERDAG 3 DECEMBER 1938. KRO-Uitzending. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Re ligieuze causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.20 Het KRO-Orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30—2.40 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Berichten, gramofoon muziek. 4.05 Causerie „Een strijd om recht". 4.25 Gramofoonmuziek. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.40 Causerie „De hoofd arbeiders en hun streven in nationaal en internationaal verband". 5.00 Het KRO-orkest. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht, (c.a. 6.30 Berichten). 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Henri Bergson. 7.35 Actueele aetherflltsen. 8.00 Berichten A. N. P.; mededeelingen. 8.15 Meditatie met mu zikale omlijsting. 8.35 Het KRO-orkest, de KRO-Melodisten, „The Twinkling Three", en gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Fllmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II. 301,5 M VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.16 Be richten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Ar beiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramo foonmuziek. 12.15 Berichten. 12.17 VARA- Orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 De Ram blers. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Film- praatje. 2.15 Piano en cembalo. 2.45—3.00 Gramofoonmuziek. 3.50 Bespreking van kin derboeken. 3.25 Residentie-orkest, koor en soliste (Opn.). 4.10 Zang en orgel. 4.35 Resi dentie-orkest m.m.v. solist. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging. 7.00 VARA-Kalender. 7 05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA- Varia. 8.15 VARA-orkest, m.m.v. soliste. 9.00 Voor schakers. 9.01 Toespraak. 9.15 „En nu.. Oké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Communi ty-singing (Opn.). 11.0012.00 Zang, accor deon en orgel. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern-Ireland-orkest. 12.05 Discussie. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hippodrome Orkest. 2.20 Orgelspel. 2.50 1ste en 2de acte opera „Madame Butter fly". (3.40—3.55 Causerie). 4.45 Pianovoor dracht. 5.20 Het BBC-Variété-orkest, het BBC-Mannenkoor en solisten. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Het BBC-Northern- orkest. 7.50 Actueele uitzending. 8.20 Het BBC- Variété-orkest, de Comedian Harmonists en solisten. 9.20 Berichten. 9.45 Amerikaansch nieuws. 10.00 Het BBC-Theaterorkest m.m.v. soliste. 11.05 Fransche causerie „Le coup d'état du 2 décembre 1851". 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.05 Con- servatoriumorkest en -koor. 12.05 Gramofoon muziek. 12.30 Zang. 1.05 Blareau-orkest. 2.20 Opera-orkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 en 5.20 Zang. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.50 Viool voordracht, 7.20 Warms-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel met muziek 10.25 Symphonie- concert, m.m.v. het Parijsche vocale dubbel vrouwenkwartet. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—12.50 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Oswald Hey- den's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 en 12.35 N. S. Toonkunstenaarsorkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt met zijn orkest, vroolijk trio en solisten. 5.35 Ver- zoekconcert. 6.20 De Kapel Schaf gans en so listen. 7.30 Operette „Das Spitzentuch der Königin". 9.35 Amusmentsorkest. 11.201.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroepkleinorkest. 1.50 en 3.20 Gramofoon muziek. 4.20 Conservatorium-orkest, m.m.v. solist. 6.20 Het Omroepkleinorkest, m.m.v. soliste en gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoon muziek. 9.05 Cabaretprogramma. 10.30 Popu lair concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Het Omroepsalonorkest. 1.50 en 2.55 Gramofoon muziek. 4.50 Cellovoordracht. 5.00 Gramofoon muziek. 5.35 Zang. 5.50 Het Omroepsalon orkest. 6.35 Zang. 7.05 en 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Het Omroeporkest. 9.05 Reportage. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Jean Omer's orkest, m.m.v. solist. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Hamburger Omroeporkest en solisten (opn.). 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Gramofoon muziek

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7