pe Italiaansche regeering neemt ?een verantwoordelijkheid voor Je betoogingen. Drie nieuwe ministeries in Belgisch kabinet. Joden ba ndistricfen" in Berlijn. Voedt Uw huid 's nachts met Purol Staking bij de Compagnie Générale Transatlantique. Ds. Niemöller spoedig in vrijheid? Nieuwe Uitgaven Nieuws in het kort. BANDAG 5 DECEMBER 1938 Ciano wel bereid zijn rede in de Kamer toe te lichten. pro Fransche betoogingen „ij Corsica en in Tunis. lord Perth thans ook bij Ciano. De diplomatieke correspondent van Keuter heeft vernomen, dat graaf Ciano Zaterdag den Franschen en Britschen ambassadeur te Rome heeft medege deeld, dat hij bereid is naderen uitleg te geven van hetgeen hij in de Kamer heeft gezegd, doch dat hij geen verantwoorde lijkheid kan nemen, voor hetgeen na zjjn rede In de Kamer is geroepen. Maai-. verluidt heeft de Britsche ambassadeur, l d perth, Zondag in een tweede bezoek aan Ciano gewezen op de Britsch-Italiaansclie ^Lgeflkómst, waarin wordt vastgesteld, dat van béide partijen een wijziging wil bren- in den bestaanden toestand langs de kust },et westelijk deel der Middellandsche Zee. Verder verluidt, dat Italië niet de bedoeling Deft dit verdrag te schenden. jn de Italiaansche pers worden de aanvallen Frankrijk en de eischen tot verdere ontwik keling van de overeenkomst van München met «verminderde kracht voortgezet. 'jjet bericht over het bezoek van den Brit- dien minister-president aan Rome wordt zonder commentaar op de frontpagina's gepubliceerd. pe vice-voorzitter der Fransche Kamercom missie voor Buitenlandsche Zaken, Grumbach, teelt te Toulouse een redevoering uitgesproken, j waarinMj ten aanzien van de recente inciden ten in de Italiaansche Kamer er op wees, dat dergelijke betooging niet spontaan kon zijn, ir ook een overeenstemming met Berlijn noo- óig had. Spreker voegde hieraan toe. dat, wan- jcor de reactie van geheel Frankrijk niet on adellijk, met kracht en onmiskenbare duide- fsheid aan den dag trad „wij op weg zouden ian naar vreeselijke avonturen". Grumbach legde er den nadruk op, dat men „in het belang van den vrede moet hopen, dat Italië, waarmede wij, ondanks zijn binnen- Isndsch regime, slechts in vrede willen leven, tijdig begrijpt, welk gevaarlijk spel het speelt. Wanneer het Frankrijk wil behandelen alsof de Duce reeds heer en meester der wereld was". Demonstraties op Corsica. Zondag is te Ajaccio op Corsica een groote betooging gehouden als protest tegen de incidenten in de Italiaansche Kamer. Voorafgegaan door den burge meester en de leden van den gemeen teraad trokken 30.000 personen door de straten der stad onder het zingen van der „Marseillaise" en,.Sambre et Meuse". Debetoogers begaven zich naar den. prlfeêt," wie'n' een manifest werd over handigd, waarin de bevolking van Ajac cio eenstemmig haar verzekering geeft van haar aanhankelijkheid aan het va derland. In andere plaatsen op Corsica werden soort- lelijke demonstraties gehouden. Overal werden zoo meldt Havas moties ingenomen, waarin aan de banden tusschen Frankrijk en Corsica herinnerd werd en men ceed uitkomen, dat er geen separatistische bewe ging bestaat. Krachtig wordt geprotesteerd te- ten iedere aanspraak van het buitenland op het eiland, dat Fransch gebied is. De burgemeester van Ajaccio heeft den Fran schen minister-president een telegram doen toe komen, waarin gezegd wordt, dat de bevolking van Ajaccio er prijs op stelt uiting te geven aan haar minachting voor zekere betoogingen en te verzekeren, dat Corsica nooit een andere vlag sa! hebben dan die van Austerlitz, de Marne en Verdun. Op een vergadering van Corsicaansche oud- sirijders te Parijs werd met algemeene stemmen cei motie aangenomen, waarin zij verklaren, .de betoogingen in de Italiaansche Kamer te be schouwen- als een beleediigng voor hun vader landslievende gevoelens" en dat zij op de gra ven der veertigduizend Corsicaansche dooden uit cengrooten oorlog den eed zullen afleggen met éenzelfden moed en dezelfde liefde hun eenige moederland Frankrijk te zullen verdedigen". Deze motie werd ter kennis gebracht van den minister-president. De leden der vereeniging begaven zich vervol- HEVIGE BOMBARDEMENTEN IN SPANJE. Ie.'; slachtoffers te Valencia Barcelona en Cervera. LUCHTGEVECHT BOVEN VALENCIA. VALENCIA, 4 December. Hedenmorgen om 9 uur heeft zich boven Valencia een groot luchtgevecht afgespeeld tusschen 26 nationa listische bommenwerpers en 10 jachtvliegtui gen. Daar het gevecht zich hoofdzakelijk bo- '•en de voorstad Nazaret afspeelde konden sooral de bewoners van de binnenstad dit gadeslaan. Het gelukte den jachtvliegtuigen liet de bommenwerpers te verdrijven, zoodat jn het gebied van de haven 260 bommen neer- baaien. Volgens officieele berichten zouden 22 huizen verwoest en 19 personen gedood zijn. De aankondiging, dat Franco's luchtwapen m den eerstkomenden tijd een groot aantal strategische belangrijke punten zal aanvallen, werd in de laatste twee dagen reeds gedeelte lijk uitgevoerd, daar 14 van de 200 aangegeven Plaatsen gebombardeerd werden. Gisteren werden Barcelona en Cervera, dat 35 K.M. ten oosten van Lerida ligt, gebombardeerd, waar door 40 personen gedood en 60 gewond werden. Andere berichten geven nog hoogere cijfers op. volgens andere officieele berichten is het P-aat-sje Compradon. dat dicht bij de Fransche grens is gelegen gebombardeerd, 25 personen werden gedood en 50 huizen verwoest. Ook verscheidene dorpen in de nabijheid van Val •encia werden gisteren gebombardeerd. Heden morgen is het havengebied van Barcelona op- Nouw aangevallen. (United Press).. gens in optocht naar de Are de Triomphe, waar een krans werd gelegd op het graf van den on bekenden soldaat. Ook in Tunis betoogingen. In de hoofdstraten van Tunis hebben Zondag ochtend van tien tot twaalf uur een paar duizend jongelui betoogd. Zij zongen de Marseillaise en riepen: Leve Frankrijk. Zij protesteerden tegen de betoogingen in de Italiaansche Kamer. De betoogers begaven zich vervolgens naar het paleis van den resident. Toen zij werden tegen gehouden door de politie wilden zij zich naar het Italiaansche consulaat begeven. De meeste be toogers zijn daar niet in geslaagd, doch kleine groepjes hebben dit gebouw toch bereikt. Voor het Italiaansche consulaat zongen zij de Mar seillaise en riep zij „Leve Frankrijk". Een driehonderdtal betoogers wist door het politiecordon rond de Italiaansche legatie te dringen, doch zij werden spoedig verwijderd. De politie slaagde er in de betoogers te ver spreiden. Tijdens de betoogingen zijn vijftien personen gearresteerd, nl. een aantal Corsikanen en Ita liaansche tegenbetoogers, o.a. een Italiaansch onderwijzer, die een revolver bij zich had en een Italiaan, die zich met een mes gewapend op een aantal jonge lieden, die zich naar de Ita liaansche legatie begaven, wierp. Aan Italiaansche winkels is aanzienlijke scha de aangericht. Van 't middaguur aftrokken mi litaire patrouilles door de stad om verdere or deverstoring te voorkomen. Te Sousse hebben Mohammedanen en Israë lieten een betooging georganiseerd om hun trouw aan Frankrijk te betuigen. Protest van Italianen in Frankrijk. De Italiaansche Volksunie, een belangrijke groep in de Italiaansche kolonie te Montauban en in de rest van het departement Tarn et Ga ronne, heeft een manifest gepubliceerd, waarin geprotesteerd wordt tegen de betooging in de Italiaansche Kamer en gezegd wordt, dat tus schen Frankrijk en Italië geen territoriale pro blemen bestaan. Landbouwbuitenlandsche handel, werkloosheidsbestrijding. De Katholiek Janssen wordt minister van financiën. De Belgische minister-president, Paul Spaak, heeft Zaterdag de porte feuille van financiën, vrijgekomen door het aftreden van minister Géra.rd, aangeboden aan den Katho liek Albert Janssen. Deze heeft de portefeuille aanvaard. De eerste minister denkt er thans over de samenstelling der tegenwoor dige regeering te wijzigen, zoo meldt het persbureau Belga. Er zullen drie nieuwe departemen ten in het leven worden geroepen: voor landbouw, buitenlandschen handel en werkloosheidsbestrijding. Twee departementen die voor buitenland schen handel en werkloosheidsbestrijding, zullen van tijdelijken aard zijn. De nieuwe regeering zal 'bestaan uit vijf socialisten, vijf katholieken, drie liberalen en generaal Denis. De heer Van Acker, socialistisch afgevaar digde voor Brugge en rapporteur over het wetsontwerp in zake de verplichte werkloos heidsverzekering zal waarschijnlijk worden belast met het departement van werkloos- heidsbestrij ding. Heymans, minister van economische zaken, minister voor den middenstand en minister van landbouw zal het departement van land bouw behouden. Voor economische zaken wordt de naam ge noemd van Gille Yarnaux, een liberaal, die Koninklijk commissaris voor de Borinage is. Voor het departement van buitenlandschen handel wordt genoemd Charles Emmanuel Janssens, liberaal afgevaardigde voor Nijvel. Spaak heeft minister Marck verzocht zijn medewerking te blijven verleenen, waarin deze heeft toegestemd. Groot deel der stad niet langer voor de Joden toegankelijk. Aanwijzing van Joodsche woonwijken verwacht. De politiepresïclent van Bei-lijn heeft een verordening- uitgevaardigd, inzake het instellen van „Jodenbandistric- ten" in de rijkshoofdstad, welke Dins dag van kracht wordt. Straten, pleinen, inrichtingen en ge bouwen, waarover de „Jodenban" wordt afgekondigd, mogen krachtens deze verordening door Joden van Duitsche nationaliteit en staatlooze Joden niet worden betreden. Voorzoover Joden bij het van kracht wor den van de verordening nog binnen een dis trict wonen, waarover de „Jodenban" is afge kondigd, hebben zij voor het passeeren van de „bangrens" een vergunning van de politie noodig. Tot „bandistricten" worden verklaardalle schouwburgen, bioscopen, concertzalen, musea, de Deutschlandhalle, het Sportpaleis, het rijkssportveld, alle sportvelden en alle open bare en particuliere badinrichtingen. Verder de Wilhelmstrasse van de Leipziger Strasse tot de Linden, en het plein van het Reichsehren- mal. Verwacht wordt, dat binnenkort in het noorden en het centrum van Ber lijn woondistricten voor de Joden zul len worden aangewezen. Joden moeten hun rijbewijzen inleveren. Voorts heeft de chef der Duitsche geheime politie, Himmler, een verordening uitgevaar digd over de onttrekking van rijbewijzen aan Joden. De verordening zegt o.a.: „De laffe moord van den Jood Grynszpan, welke gericht was tegen het geheele Duitsche volk, laat zien, dat Joden onbetrouwbaar en ongeschikt zijn om auto's te bezitten en te besturen. Daarom wordt voorloopig bepaald, dat aan alle in Duitschland wonende Joden van Duitsche na tionaliteit het besturen van motorvoertuigen van elk soort verboden en het rijbewijs inge trokken wordt. Den in Duitschland wonenden Joden van Duitsche nationaliteit is het hou den van personen-auto's en motorrijwielen, met en zonder zijspan, verboden. Voor vracht auto's zal nog een speciale verordening ver schijnen. De in Duitschland wonende Joden van Duitsche nationaliteit moeten hun rijbe wijzen alsmede hun andere betreffende pa pieren voor personenauto's en motorrijwielen onverwijld, uiterlijk tot 31 December 1938, te bevoegder plaatse inleveren". want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 maal per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 6030 cent. (Adv. Ingez. Med.) Normandie kon niet uitvaren. Eden vertrok met de „Aquitania' naar de Ver. Staten. Havas meldt uit Le Havre: Nadat de kapiteins van de mailbooten „Paris" en „Ile de France" op 30 November j.l. den toegang aan boord ge weigerd hadden aan Chedeville, secretaris der vakvereeniging van dienstpersoneel bij de Com pagnie Générale Transatlantique te Le Havre, als gevolg waarvan de bemanning van deze booten van boord ging, is thans het geheele dienstpersoneel bij deze maatschappij in staking gegaan. Dientengevolge kon de „Normandie" Zaterdag niet naar New York vertrekken. Che deville is dezelfde vakvereenigingsleider, die na een woordenwisseling met den kapitein van de „Champlain" aan boord van dit schip een sta king veroorzaakte. Een aantal passagiers heeft zich te Cherbourg op de „Aquitania" ingescheept. De gewezen Britsche minister Eden en zijn echtgenoote hadden zich reeds te Southampton op de Aquitania ingescheept. Tengevolge van de staking heeft de maatschappij reeds 100 personen ontsla gen. Alle bemanningen en alle agenten der maatschappij te Havre zullen wor den ontslagen en diegenen die weer aan het werk zouden willen gaan, zul len het verzoek tot de reederij moeten richten opnieuw te werk te worden ge steld. Tijdens een Zondagochtend gehouden bijeen komst hebben de stakers besloten hun bewegin; voort te zetten. Een poging het personeel der sleepbooten van de maatschappij Les Abeilles er toe te bewegen het werk neer te leggen werd ondernomen door een nog onbekend persoon, die langs de schepen voer. Er wordt naar dezen man gezocht. Jean Ledour, die zich naar Dieppe heeft begeven om de zeelieden en visschers aan te sporen het werk neer te leggen, heeft ver geefs getracht eenige personen te verhinderen aan boord te gaan. Hij werd gearresteerd. Le dour is secretaris der vakvereeniging van ha venarbeiders te Havre. De staking der visschers te Dieppe is feitelijk geëindigd. Gistermorgen zijn opnieuw zeven schepen uitgevaren en de overige zouden later vertrekken. In de andere havens is de toestand nog steeds normaal. Te Marseille zijn de schepen „Gouverneur- Général Jonard" van de Transatlantique, ,;Cap Corse" van de reederij Freissinet zonder incident uitgevaren naar Algiers en Ajaccio. MOORDDADIG BOMBARDE MENT OP CHINEESCHE STAD. Vijfduizend dooden en gewonden te Kweilin. HOOFDPLEIN VAN ITALIAANSCHE STAD WORDT „CORSICAANSCHE PLEIN". Het hoofdplein van de stad Arezzi zal naar Corsica worden genoemd. Dit voorstel werd door den podestat in den gemeenteraad ge daan, die het aannam, naar de Waden zeggen, met een betooging ten gunste van den Duce. Familie verwacht zijn vrijlating uit Sachsenhausen. Blijkens een I-Iavasbericht uit Ber lijn zou ds. Martin Niemöller volgens uit de kringen van zijn familie ontvan gen inlichtingen binnenkort worden vrijgelaten uit het concentratiekamp Sachsenhausen. Havas herinnert bij deze mededeeling aan de stappen, welke te zijnen gunste werden gedaan door prof. Sauerbruch en maarschalk Von Mackensen. Vijftien predikanten der belijdeniskerk be vinden zich thans in arrest, 19 ontvangen geen salaris, 38 mogen geen predikaties houden, 19 zijn uit hun parochies verbannen, terwijl 53 zijn uitgesloten van de uitoefening van hun werkzaamheden. STAD VOOR EEN DEEL IN PUIN. LONDEN, 3 December. De Chi- neesche ambassade alhier deelt mede een telegram uit Tsjoengking te heb ben ontvangen volgens hetwelk bij een Japanschen luchtaanval op Kweilin, in no,ordelijk Kwangsi, 5.000 burgers zijn gedood of gewond. Een nader Reuterbericht uit Tsjoengking meldt: De Japansche vliegtuigen hebben ruim drie honderd bommen laten neerkomen op Kwei lin in twee luchtaanvallen. Behalve de ge raamde 5090 slachtoffers, zijn zeshonderd huizen verwoest en liggen de hoofdstraten der stad in puin. De brandbommen hebben enorme branden veroorzaakt. Wegens de mogelijkheid, dat de Japanners Kwangsi binnentrekken hebben de generaals Lit Soeng Yen, opperbevelhebber der Chineesehe troepen aan den noordelijken oever van de Jangtse en Pai Tsjoeng Hsi, af gevaardigde van den Cliineeschen generalen staf, een beroep gedaan op het volk, zich als één mann te verheffen om hun grond te ver dedigen. Op een groote militaire conferentie, welke „ergens in Zuid-China" is gehouden zijn maatregelen besproken om den Japan schen cpmarsch te stuiten. Naar Nederlandsch Nieuw Guinee. Dr. H. J. T. Bylmer vertelt in het boek „Naar den achterhoek der aarde" over de Mi- mika-expeditie naar Nederlandsch Nieuw Guinee. Nadat de auteur ons aan het reisgezelschap heeft voorgesteld en ons ingewijd heeft in de ;eheimen van de Expeditie-huishoudkunde, trekken we de bergen in en maken nog ken nis met Neder land's kleinste onderdanen, Kustpapoea's en Kannibalen. De tocht leidt naar den Boven-Jera en naar het Charles Louis-gebergte. Dr. Bylmer geeft een beschou wing over den Papoea in verband met de evolutie der menschheid, en over de rasken merken, Semietische trekken en diverse eigen schappen. Het boek is met vele interessante en zeer duidelijke foto's geïllustreerd. Bij de N.V. Uitgevers Mij. „Literbo" is ver schenen „Zeven nienschen vluchten", door Frederic Prokosch. De vertaling is van E. A. Kc-operberg. Bij de N.V. Wereld Bibliotheek te Amster dam verscheen „De Gouden Sarkophaag" door Ferenc Mora. De vertaling is van mevr. J. L. Szobotka—Visser. Van Pearl S. Buck verscheen in de ver taling van M. Musaph—Blijdenstein bij de uitgevers Mij. „Liberto" te Amsterdam een nieuw boek „Het trotsche Hart". Dr. J. van den Tempel stelt in zijn boek „De Wereld in stormtij" een onderzoek in naar oorzaken, zin en verloop van de econo mische en maatschappelijke spanningen. Het boek verscheen bij K. D. Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem. De N.V. Wereld Bibliotheek te Amsterdam liet een 4de druk verschijnen van „Korte Arabesken" door Louis Couperus. Bij de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr. te Den Helder, Ls van Albert Chamtaon verschenen „Tromp" (matroos Vandersteng vertelt van het marineleven door alle tijden). Bij de N.V. van Hollcema en Warendorf te Am sterdam verscheen een beschouwing van mr. G. C. Spruyt, administrateur ter gemeentesecre tarie in Amsterdam over „Schiphol, centrale luchthaven". Bij de N.V. H. D. Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem verscheen een evolutiebeeld van „Den mensch", geschreven door Dr. J. Kalma. Hertog van Gloucester breekt zijn sleutelbeen. Van zijn paard gevallen tijdens jachtpartij. Vermiste vliegtuig was veilig geland Vliegers vernamen hun „verdwijning" uit de courant! Naar Reuter uit Parijs verneemt is het vlieg tuig van Percival en zijn metgezellen, dat vermist werd, Vrijdag veilig op het nabij Ver sailles gelegen vliegveld Buc geland. Een be ambte van het vliegveld verklaarde dat, daar Percival gewoonlijk te Buc landt, men het niet noodig geoordeeld had, Le Bourget- te waarschuwen. De vliegers wisten niet, dat zij vermist werden, tot zij de kranten inzagen. Geschil tusselien Duitschland en Columbia geregeld. Ambassadeur Jaramillo overgeplaatst. Het diplomatieke geschil tusschen Duitsch land en Columbia is thans geregeld, doordat de Columbiaansche regeering er in toegestemd heeft den pasbenoemden ambassadeur te Ber lijn, Jaramillo, en den zaakgelastigde Roch- schloss elders te benoemen. Jaramillo heeft moeilijkheden met de Berlijnsche politie ge had. doordat hij vernielde winkels van Joden had gefotografeerd. Ambassadeur en zaakge lastigde waren uit Berlijn vertrokken zonder hun geloofsbrieven te hebben overhandigd. De hertog van Gloucester. Tijdens een jachtpartij is de hertog van Gloucester Zaterdag van zijn paard gevallen Na een onderzoek met Röntgenstralen is ko men vast te staan, dat de hertog een eenvou dige sleutelbeenbreuk heeft opgeloopen. Men gelooft, dat hij eenige weken rust zal moeten houden. Het ongeval gebeurde bij Melton Mowbray in Leicestershire. Het paard struikelde en viel na een sprong. De hertog viel op zijn schou der, terwijl het paard gedeeltelijk op hem terechtkwam. Officieel wordt medegedeeld, dat de hertog niet in staat zal zijn den koning te vertegen woordigen bij de uitvaart van koningin Maud van Noorwegen. Het is nog niet bepaald, wie in zijn plaats naar Noorwegen zal gaan. De hertog van Kent zal thans den koning ver tegenwoordigen bij de begrafenis van koningin Maud van Noorwegen. jBAPM) PROGRAMMA Een 9-jarig jongetje te Amsterdam, dat achter op een rijdende vrachtauto was geklom men, viel daaraf en liep een schedelbasisfrac- tuur op. In de Sarphatistraat te Amsterdam is een 45-jarige wielrijder door een personenauto aan gereden en ernstig gewond. De bestuurder van de auto gaf vol gas en reed snel door. De 70-jarige voetganger J. de R. is Vrijdag avond in de Paul Krugerlaan te 's Gravenhage door een auto aangereden. In den loop van den avond is de man overleden. Drie jongemannen, die zich aan 18 inbra ken en diefstallen v.n.l. te Schiedam hadden schuldig gemaakt, hoorden gisteren voor de Rot- terdamsche rechtbank vier, drie en twee jaar ge vangenisstraf tegen zich eischen. DINSDAG 6 DECEMBER 1938. HILVERSUM 1 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige Causerie. 12.Berichten. 12.15 KRO- Melodisten en solist (1.00—1.20 Gramofoop- muziek). 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.05 Mode cursus. 4.05 KRO-Kamerorkest en solist. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— KRO-orkest. (5.45— 6.05 Felicitatiebezoek. Ca. 6.30 Berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De Wereld wankelt!" 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maas tricht ensolist. (9.009.20 Interviews). 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten AN.P. 10.4012.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM 11 301.5 M AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Berichten). 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofonomuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert 12.15 Berichten. 12.19 Ensemble Bartho Decker. 1.— Orgelspel. 1.15 AVRO-Amuse- mentsorkest. 1.45 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.05 Viool met pianobegeleiding. 4.30 Kinder koor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolian- orkest en The Hawaiian Serenaders. 6.25 Be richten. 6.30 Causerie „Bent u evenwichtig?" (3). 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianovoor dracht. 7.30 Engelsehe les. 8.Berichten ANP,. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gramo foonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.— Radiotooneel. 10.20 Renova-kwintet en soliste. 11.Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Majo Marco's ensemble. DROI iWlCH 1500 m. 11.4011.45 en 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 BBC-Wels-orkest en solist. 1.50—2.20 Orgel spel. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5.40 Wynford Deynolds en zijn Octet. 6,20 Berich ten. 6.45 Orgelspel, 7.20 Pianovoordracht. 7.55 Uit Amerika: „Class", discussie. 8.20 Revue programma. 9.20 Berichten. 9.4510.00 Uit Canada: „Canada speaks", causerie. 10.10 In leiding volgende uitzending. 10.15 3e en 4e aete van de opera „Don Carlos". (10.5511.10 Causerie „Le Culte de Balzac dans le Monde") 11.30 Het Grosvenor House-Dansorkest en solisten. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.05, 10.10.45 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.10 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35 Zang, 2.50 Gramofoonmu ziek. 3.Zang. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.25 Locatelli-orkest. 6.35 Viool en piano 7.25 Giardino-orkest. 8.35 Parijsche Blaas- kwintet. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Amuse mentsorkest. 11.20 Omroeporkest en solist. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroepdansorkest. 4.50 Kamermuziek 5.45 Vocaal mannenkwartefc 6.30 Verzoekconcert. 7.50 Omroepdansorkest en soliste. Om 9.35 Gramofoonmuziek. 11.202.20 Omroep-Amusementsorkest en -kleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 1.30 Om- roepsalonorkest en gramofoonmuziek. 1.50— 2.20 en 5.20 Gramofoonmuziek.. 6.50 Omroep- salonorkest. 7.20 Gramofoonmuziek.. 8.20 Ca baretprogramma. 10.30-11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek 5.20 Zang, hoorn en piano. 6.35 Gramo foonmuziek.-8.20 Omroeporkest en solist. 9.40 Omroeporkest en soliste. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest (8.258.40 Politiek dag bladoverzicht). 9.20 Berichten. 9.50 Berlijn sche Viola- en Gambavereeniging. 10.05 Be richten. 10.2011.20 Omroeporkest en -koos en solist (opn.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3