VELSEN Brandweer kreeg een nieuwe brandladder. IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN SANTPOORT HEEMSKERK CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. Zij heeft, geheel uitgeschoven, een lengte van 20 Meter. Betrouwbaar, veilig en doeltreffend instrument. Onze brandweer is een prachtig in strument rijicer ge worden, n.l. een brandweerladder van de nieuwste constructie, die de brandweer in staat stelt, de hoogste gebouwen, niet al leen onder „water" te nemen, maar ze zelfs, als 't ware met water te begie ten, want er is haast geen gebouw in onze gemeente waarvan het hoog ste punt zoo hoog is aZs de hoogte van dit nieuwe hulpmiddel, waar mede de uitrusting van onze brand weer weer aanzien lijk verbeterd is. Zaterdagmorgen heb ben de plaatsvervan gende commandant de heer J. Th. Verzijlbergh en brandmeester Schli- ker de ladder (of beter gezegd de üadderauto) voor ons gedemon streerd. De drie-deelige lad der is gemonteerd op een Ford-chassis, dat in den bodem een rui me bergplaats heeft voor klem materiaal, gereedschappen enz. De ladder heeft, wan neer de drie deelen zijn uitgetrokken, hetgeen geschiedt met een soort windas met staaldraad, een lengte van 20 M., d.w.z. dat men het dak venster van een ge bouw van 5 a 6 ver diepingen er mee kan bereiken. Er is dus re kening mee gehouden met toekomstmogelijk heden, want behalve eenige kerktorens en fabrieksgebouwen heeft geen enkel gebouw in onze gemeente zulk een hoogte. Een soort gradenboog met een pijl geeft de maximum toelaatbare hoogte bij bepaalde schuine standen aan. Op dit-instrument staat tevens aangegeven het maximum-draagver mogen (dat natuurlijk grooter wordt naar mate de stand steiler is) en den hellingstand in .meters. De ladder geeft de grootst mogelijke vei ligheid; een belsignaal waarschuwt bijv. wan neer de toelaatbare helling in verband met de hoogte overschreden wordt. Wanneer men de lad der wil opdraaien, Zwaluw, waarheen het autoehassis Uw vlucht"Hoog aan de achterzijde in de lucht. e?rst steunpunten met be hulp van twee aan een ijzeren dwarsbalk bevestigde „reserve-pooten". Hiermede kan men het chassis opdraaien, zoover dat de veeren ontspannen en de ach terzijde geheel op de reservepooten rust, die buiten het chassis uitsteken, waardoor dus tevens een grooter evenwicht-potentieel wordt verkregen. Twee mannen kunnen, op den grond staande, de ladden opdraaien. Het is tevens mogelijk, de ladder naar alle richtin gen te draaien en haar, wanneer de wagen bijv. schuin staat, loodrecht te plaatsen. Aan de achterzijde van de auto bevindt zich een haspel met een slang, waarvan het mondstuk, wanneer de ladder wordt opge draaid tegelijkertijd omhoog gaat. Wanneer de ladder dus dienst moet doen, vindt de brandweer zijn materiaal voor het gebruik ge reed. De autoladder is gelevérd door de fa. J. Reesink en Zonen te Bussum, die ook heo nieuwste materiaal voor de gemeentereiniging heeft geleverd. Zoo moderniseert onze brandweer zich hoe langer hoe meer. Het volgende jaar wordt zij zooals men weet, weer met een nieuwe auto mobielbrandspuit uitgebreid, waarvan we er dan drie zullen hebben. De tijd van de handspuit ligt nog niet eens zoo ver achter ons; velen van ons herinneren zich dit merkwaardige instrument nog wel, waarvoor een leger helpers noodig was om er water in en uit te krijgen. De mechaniseering van de middelen, waar van het menschdom zich bedient cm het leven te vergemakkelijken, isi op het gebied van de brandweer ver gegaan. Naar brandmeester Schliker ons vertelde, had de brandweer vóór 1916 toen alles nog „Armstrongpatent" was de beschikking over meer dan 1000 man. Thans bestaat de brandweer uit37 brandweer leden! En de capaciteit en dienstsnelheid is thans natuurlijk vele malen grooter dan Voorheen. Sint Nicolaas in Scliool G. Zaterdagmorgen bracht Sint-Nicolaas ver gezeld van den onaf scheidelijken Zwarte Piet een bezoek aan de O. L. School G. Gul als altijd deelde Zwarte Piet versnaperingen uit, terwijl de leerlingen der laagste klassen boven wen nog met een cadeautje weiden verblijd. Ook dit Sinterklaasfeest slaagde uitstekend. Sint Nicolaasfeest voor de Papyrus kinderen. Zaterdagmiddag was er in „Concordia" een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van Papy- ïus-leden, die trots het bijzonder slechte weer niet hebben geaarzeld om den goed-heiligman te verwelkomen, zoodat ongeveer 170 kinderen benevens een groot aantal ouders volop heb ben genoten. De heer C. Pels, voorzitter van Papyrus, zeide het leuk te vinden, dat zooveel kinderen bijeen waren en dat alle kinderen zich gedu rende het heele jaar van hun beste zijde had den laten zien, een en ander met kenmerken de interrupties uit meerdere kindermonden. Onder pianobegeleiding van den heer J. P. Ramakers werden St. Nicolaasliedjes gezongen, waarna in afwachting van St. Nicolaas en zijn knecht, die telegrafisch hadden bericht door het slechte weer opgehouden te zijn, eenige films werden vertoond door den heer Luttik. De eerste, een mooie kleurenfilm van bloesempracht en zeegezichten uit de om geving ointlokte menige „oh's" en „ah's", ter wijl de dol-komische film uit de Kadoscoop- bibliotheek „Charlie Chaplin als gevangene", een daverend lachsucces was. Nadat taai-poppen aan de kinderen waren uitgedeeld kwamen St. Nicolaas en Zwarte Piet binnen en hielden de kinderen met een reisverhaal bezig. Eenige kleintjes zongen als „debutantje" zeer verdienstelijk wat door St. Nicolaas met een versnapering werd beloond. Alvorens te vertrekken zag de „oude heilige" nog een geslaagde poppenkastvertooning door mevr. Van het Kaar om ten slotte aan alle kinderen leuke surprises uit te reiken. Niet alleen voor de kinderen doch ook voor het bestuur van Papyrus was het een prettige en geslaagde middag. V. S. V.-Blauw Wit (2-3) (Vriendschappelijk). •ISTBEjd Blauw-Wit start iets beter dan het met een viertal invallers uitkomende V.S.V. en we zien Blauw Wit enkele malen gevaarlijk ten aanval trekken. Een hard schot van Wilders gaat juist naast; even later keert Michel een schot van Sluijk uitstekend. De V.S.V.-voorhoede, waarin Sterk, v. d. Lugt en Balvers ontbraken, kon voorloopig tegen de goed spelende Blauw Wit-verdediging weinig uitrichten. Alleen Döhring wist het op de rechts buitenplaats nog wel eens tot een goeden aan val te brengen, doch dan was het Ferwerda in het Blauw Wit-doel, die steeds correct optrad. De Amsterdamsche middenlinie bleek eveneens beter dan die van V.S.V. en steeds ontving haar voorhoede een zeer gewaardeerden steun, zoodat deze steeds weer kon aanvallen. Het werd de voorhoede der bezoekers lang niet gemakke lijk gemaakt, daar de Vries en Michel ook nu weer in een uitstekenden vorm waren. Ondanks den weinigen steun, dien de Vries van zijn bei de kanthalfs had, slaagde deze er bijna steeds in om den Blauw Wit-aanval tot staan te bren gen. In laatste instantie was Michel in het V. S.V.-doel een onoverkomelijk struikelblok voor den Blauw Wit-aanval en ondanks het zeer goe de schieten der Blauw Witters bleven dan ook doelpunten uit. Zelfs toen v. d. Griendt den bal verkeerd beoordeelde en deze over zijn hoofd heen voor de voeten van den middenvoor van Blauw Wit kwam, schoot deze nog juist over. De rust kwam met blanco stand. Na de hervatting kwam Blauw Wit alweer dadelijk in den aanval. Zij had spoedig succes, doordat Kramer een voorzet van Sluijk in het V.S.V.-doel werkte (01). Eenige veranderingen in het V.S.V.-elftal aangebracht geven een weinig verbetering in het spel van V.S.V., hoewel het spel van Blauw Wit beter blijft. Eenige aanvallen op het Blauw Wit doel leveren geen resultaat op; v. d. Kuil kopt eens juist over het doel, toen Heins, die thans rechtsbuiten speelde, goed voorzette. Aan de andere zijde heeft de voorhoede van Blauw Wit meer succes en de linksbuiten der bezoekers brengt fraai den stand op 02. Dan slaagt V. S.V. er even in, het spel te verplaatsen en weet v. d. Kuil met een goed gericht schot den achter stand te verkleinen (12). Weer volgt dan een aanval op het V.S.V.-doel; doch deze wordt goed door de verdediging afgeslagen. Als V.S.V. te ver opgedrongen is neemt de Blauw Wit- voorhoede haar kans waar en brengt haar mid denvoor het op 13. Michel stopt nog een straf schop. In de laatste minuut weet G. Michel, na zich eerst behoorlijk vrij gespeeld te hebben, den eindstand op 23 te brengen. Aangekomen: 2 December: Britanica s.s. Londen. Stuyvesant s.s. West-Indië. Enid Mary s.s. Goole. Amstelstroom m.s. Huil. Elin s.s. Bremen. Voorwaarts m.s. Danzig. Boschfontein m.s. Hamburg Velocitas m.s. Yarmouth. Martha Halm s.s. Danzig. 3 December: Oise m.s. Rotterdam. Kasachstan s.s. Archangel. Schieland s.s. New-Castle. Mira m.s. Antwerpen. Bollsta s.s. Rouaan. Perseus s.s. Gothenburg. Jantiena m.s. Strood. Ziolkovsky m.s. Leningrad. Forshult s.s. Skoghal. Pandia s.s. Viipuri Zeeland m.s. Londen. 4 December: Maxim Gorki m.s. Leningrad. Respublica slb. Noordzee. Mount Hymettus s.s. Rouaan. Skodsborg s.s. Saffi. Moena s.s. Antwerpen. Vliestroom s.s. Huil. Socrates m.s. Hamburg. Salabangka s.s. Hamburg. Titus s.s. Midd. Zee. Trito s.s. Fowey. E. G. Kulukundis s.s. Hamburg, gesleept door Superman slbt. Hamburg en Krooman slpbt. Hamburg. Merel s.s. Londen. Merope s.s. Kopenhagen. Vertrokken: 2 December: Tom s.s. Oslo. Margareta ss. Nordenham. Delphinus s.s. Otterbacken. Patria m.s. Aberdeen. Stavros s.s. Texas City. Mailand s.s. Frederikstad. Rhea m.s. Rotterdam. Stella s.s. Rotterdam. Odysseus s.s. Odense Forsvik ss. Rotterdam. 3 December: Henca m.s. Rotterdam. Alkmaar s.s. Chili. Boschfontein m.s. Beira. Nereus s.s. E. C. Becker s.s. Herrenwijk. Onega s.s. Leningrad. Schokland s.s. New-Castle. Oise m.s. Parijs. Kouibishev s.s. Leningrad. Fauna s.s. Hamburg. Ek s-s. Oslo. Euterpe s.s. Bordeaux. Vega s.s. Stockholm. Ajax s.s. Danzig. Maron m.s. Londen. Gateshead s.s. New-Castle. New Texas s.s. H. van Holland. Borthwick s.s. Leith. Pollux s.s. Abö. Kronos s.s. Bremen. Olgo m.s. Londen. Enid Mary s.s. Goole. Thyra s.s. Uleaborg. Amstelstroom m.s. Londen. Hontestroom s.s. Londen. 4 December: Vechtstroom s.s. Huil. Tyningö s.s. New Castle. Terug van proeftocht. Na een geslaagde technische proeftocht is de in Amsterdam voor Russische rekening gebouwde sleepboot Respublica wederom naar Amsterdam gepasseerd om bij de werf verder te worden afgewerkt. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Mount Hymettus passeerde in ballast van Rouaan naar Am sterdam om te dokken. Voor hetzelfde doel werd het Grieksche stoomschip Elias G. Kulukundis van Hamburg naar Amsterdam gesleept door twee Engel- sche sleepbooten.- Reparaties uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip Stavros, dat in ballast van Gdynia naar Amsterdam passeer de, heeft in een droogdok aldaar verschillende reparaties uitgevoerd en is weer in ballast naar Texas City in zee gegaan, Hout voor Velsen. Met het Russische motorschip Ziolkovsky is vaii Leningrad een lading hout voor de papier fabriek aangevoerd. Omdat de steiger bezet was is het schip voorloopig langs den zuidwal aan den kanaaldijk gemeerd. IJzerverscheping. Het met stukgoederen beladen stoomschip Nereus heeft van Amsterdam komend een partij ijzer bijgeladen in de Hoogovenhaven en vertrok later daarmede naar een Oostzee haven. Kolenaanvoer. Het Nederlandsche stoomschip Schieland is hier van New-Castle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg aangekomen Nederland sche motorschip Boschfontein heeft in de Binnenhaven alhier een aantal passagiers voor Zuid-Afrika Ingenomen en vertrok later naar Beira. Onderlinge competitie D. C. IJ. Hieronder volgt de stand van de eerste klasse, A- en B-groepen: le klasse A: Neemt geen risico, dochverzekert U Door een goed passenden bril te nemen. W. KUIPERS ZN. Gedipl. Opticiens ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) Wolff 4 0 3 1 3 v. Veen 3 0 3 0 3 Visser Sr. 6 0 3 3 3 In de derde klas heeft J. de Vlugt met 5 gesp 8 pnt. de leiding, op den voet gevolgd door W. Zeeders. gesp. gew. rem. verl. pnt. Brand 6 5 0 1 10 v. Straten 7 3 3 1 9 Huehl 7 2 4 1 8 Hoek 7 1 5 1 7 Boon 6 2 2 2 6 Bal 6 1 3 2 5 Du kei 5 1 2 2 4 D. Ott 6 1 2 3 4 C. Broek 4 1 0 3 2 v. d. Velde 2 0 1 1 1 le klasse B: gesp. gew. rem. verl. pnt. H. Schaap 7 2 4 1 8 v. d. Heyde 6 3 1 2 7 Koetsier 5 3 0 2 6 Smit 4 3 0 1 6 Kok 4 2 1 1 5 Schagen 7 0 4 3 4 SCHIP Anna Bulgaris (Gr.) Amstelland (Ned.) x) Angra (Fin) Ariadne (Ned.) Araton Ajax (Ned.) Alcinous (Ned.) x) Alex Pushkin (Rus.) Rennekom (Ned.) Barn veld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Boskoop (Ned.) Bodegraven (Ned.) x Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Dun avis (Gr.) Dioni (Ital.) Dahomian (Eng.) Euryades (Eng.) x) Etiopia (Ital.) E. A Kydoniefs (Gr.) Euterpe (Ned.) Ellen (Deen) Feodosia (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Gaasterkerk fNed.) x) Glenaffaric (Br.) x) Gundborg Segrell Sarbury (Eng.) r Heemskerk (Ned.) x) Balie (Du.) Hebe (Ned.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hermes (Ned.) Hudiksvall (Zw.) Hermes (Estl.) Iris (Ned.) Iris (Ned.) Inyersuir (Eng.) Jagersfontein (Ned.) a J.v.01denbarnev,(Ned Kai (Deen) K. P. Dannebergs (Letl Lekhaven (Ned.) Lysaker V (No.) Mirandella (Port.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Marie Flore (Belg) Merope (Ned.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Oranje (Ned.) Odysseus (Ned.) Orion (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Pan Aruba (Noor) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Regulus (Zw.) Springfontein (Ned.)x) Sesostris (Du.) Soemba (Ned.) Siggy (Fin) Stad Zwolle (Ned.) Soroka (Rus) Sonnenfelde (Du.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tiba (Ned.) Theseus (Ned.) Tajandoen (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Yenisei (Rus) Zaanland (Ned.) x) VAN Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Midd. Zee Uleaborg Danzig. Batavia Archangel Chili Chili Chili Abadan West Indië (via Vliss.) Ned. Indië Abadan Chili Hamburg (via Antw.) West Indië (v. IJm.) La Goulette (v. IJm.) Oonstantza Poti (v. IJm.) W. Afrika Batavia Les Falaises (v. IJm.) La Plata Bordeaux Abö Pt. Limon Söderhamn Hamburg Japan (via Antw.) Japan Nörrkoping Buenos Aires Z Afrika Macassar Haifa Hamburg Ned.-Indië Zw. Zee St. Malo Hernösand Danzig Oporto. Pt. Arthur Betra Batavia Algiers Riga Rosario Trangsund Buenos Aires Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Venetië Archangel Japan Zuid Afrika Hamburg Rouaan Kopenhagen Gothenburg Neuvitas Parnu Odense Palestina Stettin Batavia Bourgas Pto Barrios Hamburg Stettin Aruba Batavia Ned. Indië Yokohama Port Redon Londen (v. IJm.) Beira Pto Barrios Batavia Norrköping Les Falaises (v. IJm.) Archangel Esbjerg (v. IJm.) Batavia Alexandrië Rosario Gdynia Batavia Alexandrië Ned. Indië Bourgas Buenos Aires Archangel Buenos Aires Verm. Aankdmst 14 Dec. 9 Dec. 4 Jan. 11 Dec. heden 12 Dec. 11 Jan. 9 Dec. 10 Dec. 27 Dec. 10 Dec. 8 Dec. 1 Jan. heden 10 Jan. 13 Dec. 6 Dec. 25 Dec. heden 8 Dec. 18 Jan. heden 23 Dec. 8Dec. 27 Dec. 7 Dec. 6 Dec. 5 Dec. 13 Dec. 19 Dec. 13 Dec heden 8 Dec. 15 Dec. 30 Dec. 20 Dec 4 Dec. 20 Dec. 3 Dec. 11 Dec. 6 Dec. 5 Dec. 12 Dec. 6 Dec 11 Dec. 19 Dec. 13 Dec. 14 Dec. 2 Jan. 8 Dec. 6 Dec. 8 Dec. 6 Dec. 9 Dec. 11 Dec. 3 Dec. 7 Dec. 6 Dec. 7 Dec. 4 Dec. 3 Jan. 6 Dec. 7 Dec. 6 Jan. 12 Dec. 23 Dec. 4 Dec. 6 Jan. LAATSTE BERICHT 13 Nov. van Montevideo. 24 Nov. van Bahia. 4 Dec. vertrokken. 28 Nov. van Calamata. 25 Nov. vertrokken, vertr. 9 Dec. vertr. 10 Dec. 30 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Curacao. Nov. van Curasao. 27 Nov. van Talcahuano. 24 Nov. van Pt. Said. 2 Dec. van Terceira. 2 Dec. van Padang, 29 Nov. van Aden. 1 Dec. te Valparaiso, vertrekt 10 December. 30 Nov. van Barbados. 2 Dec. v. Gibraltar. 28 Nov. van Stamboul. in lading. 25 Nov. van Freetown. 1 Dec. v. Padang. 2 Dec. van Ouessant. vertr. 8 Dec. v. Rosario. vertr. 9 Dec. 30 Nov. vertrokken. 5 Dec. van La Guayra. 2 Dec. v. Noramaling. vertr. 7 Dec. 3 Dec. v. Aden. 29 Nov. van Kobé. 25 Nov. vertrokken. 1 Dec. v. Madeira. 20 Nov. van Kaapstad. 30 Nov. v. Pt. Sudan. 3 Dec. v. Lissabon. in lading. 1 Dec. v. Tjilatjap. 2 Dec. te Varna 5 Dec. vertrokken. 29' Nov. vertrokken. 2 December vertrokken, vertr. 8 Dec. 1 Dec. vertrokken. 2 Dec. te Antwerpen. 2 Dec. v. Pt. Said. 28 Nov. van Gibraltar. 2 Dec. vertrokken. 29 Nov. van F.do Noronha. in lading. 30 Nov. van Rosario. 3 Dec. v. Pt. Said. 1 Dec. v. Colombo 24 Nov. van Belawan. 30 Nov. vertrokken. 30 Nov. te Luxuru. 21 Nov. vertrokken. 2 Dec. v. Kobe. 28 Nov. te Beira. vertrekt 10 December. 4 Dec. vertrokken. 2 Dec. vertrokken, vertr. 9 Dec. 22 Nov. te Bordeaux. 30 Nov. vertrokken, vetr. 5 Dec. 1 Dec. van Gozek. vertr. 10 Dec. 30 Nov. vertrokken. 30 Nov. van Stamboul. 3 Dec. vertrokken. 4 Dec. te Bremen. 7 Dec. vertrokken. 20 Nov. vertrokken. in lading. 2 Dec. v. Singapore. 25 Nov. van Colombo, in lading. 5 Dec. vertrokken. 3 Dec. v. Ouessant. 24 Nov. v. Pt. of Spain. 28 Nov. van Port Said. 27 Nov. van Hernösand. 29 Nov. he Bougie. 26 Nov. vertrokken. 5 Dec. vertrokken. 3 Dec. v. Gibraltar. 1 Dec. v. Gibraltar 3 Dec. vertrokken. 3 Dec. vertrokken. 3 Dec. vertrokk 2 Dec. v. Gibaltar. 1 Dec. v. Padang. 28 Nov. van St. Nicolas. 2 Dec. v. Santos. 24 Nov. vertrokken, vertrekt 9 December. Schepen voorzien van een x> zijn grootei dan 6000 ton 'SINT OP BEZOEK BIJ DE KLEUTERS. Zaterdag bracht Sint Nicolaas een bezoek •aan de kleuters van de Neutrale Particuliere Kleuterschool, hoofd mej. Woudstra. Ook de Pappa's en Mamma's had de Sint uitgenoodigd zoodat „De Weyman" aardig gevuld was, toen de heer Van Hall een openingswoord sprak. Juffrouw Woudstra had de jeugd echt feeste lijk uitgedoscht, zoodat de kleine .ypeuken" er alleraardigst uitzagen. Ze glommen van genoegen, vooral wanneer ze iets mochten vertoonen, wat „Juf" ze geleerd had. Verder werd de tijd tot St. Nicolaas kwam gekort door Prof. Oscardini, een vermaard goochelaar. Het hoogtepunt was natuurlijk de komst van St. Nicolaas. Hij werd allerhartelijkst door den heer Van Hall en mej. Woudstra toegesproken enin spannenden aandacht gadegeslagen door de kleuters: Zou de Sint tevreden zijn? Nu, dit bleek gelukkig het geval te zijn en de groote Heilige liet zich dan ook niet onbetuigd, zoodat allen ook vele oud-leerlingen der school, die Sint even de hand mochten komen drukken voldaan huiswaarts keerden. COLLECTE. De alhier gehouden inzameling ten bate van vervolgden van geloof en ras heeft opgebracht f 82.10. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. De plaatselijke afdeeling van Bloembollen cultuur houdt op Woensdag 7 December in Café „Flora" een vergadering. D.E.M.—A.D.O. (2—2). De eerste aoanval is voor A.D.O.een tam schot van Meijer wordt weggewerkt. Ook D.E.M. probeert het eens, doch hier werkt Beentjes den bal weg. Bij D.E.M. wordt de ge vaarlijke rechtsbuiten uitstekend door Zon neveld bewaakt; er komt dan ook weinig ge vaar van die wing. Na een kwartier plaatst Koopman naar Voormeer, die snel naar bin nen zwenkt en aan Slotemaker het nakijken geeft. (0—1). Om beurten worden de doelen in gevaar ge bracht. Kort voor rust wordt bij een D.E.M.- aanvael Kloes verrast door een schot van Kuijer (11). Na de rust gaat A.D.O. er snel van door; als nog bijna geen D.E.M.'er den bal heeft aan geraakt, is het Voormeer, die onhoudbaar voor Slotemaker weet te scoren (12). Na 20 minuten maakt een der Beverwij kers dankbaar gebruik van een misverstand in de A.D.O.-achterhoede (22). Bij D.E.M. wordt het spel wat te kort ge houden, zoodat de achterhoede der gasten steeds kan ongrijpen. Gescoord wordt echter niet meer. Met A.D.O. in den aanval komt het einde. De verdere uitslagen zijn: A.D.O. 2Lisse 2 - 23 S.V.A. 2A.D.O. 3 terrein afgekeurd. V.V.Z. cA.D.O. b afgekeurd. V.V.Z. eA.D.O. c terrein afgekeurd. A.D.O. a—V.V.Z. b 3—2 RAADSVERGADERING. Woensdag a.s. te 2 uur komt de Raad dezer gemeente wederom in openbare vergadering bijeen met als punt van behandeling: Kas geldvoorzieningen 1939. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Nederlandsch Nederlandsch Nederlandsch Russisch m.s. Boschfontein Hamburg s.s. Schieland New Castle s.s. Nereus Amsterdam m..s Ziolkovsky Leningrad stukgoed kolen De reserves van C. S. V. C.S.V. 2Z.V.V. 6 (3—1). Van de gelegenheid, dat het eerste elftal niet speelde, hebben wij gebruik gemaakt om het spel van het tweede elftal eens gade te slaan. Wij metoen zeggen dat ook in dit elftal geen reserve krachten schuilen, die het eerste elftal zouden kunnen aanvullen. Er was totaal geen verband tusschen de linies onderling, zoodat geen goede beoordeeling van de spelers is te geven. Toch meenen wij, dat het spel van De Wolf en Vos de aandacht van de elftalcom missie niet is ontgaan, doch zij hadden te weinig steun van hun medespelers, terwijl Beusman wel hard werkte, maar te onbe suisd plaatste. Zeebach was ditmaal beter dan Hoogerhuis, jammer dat hij niet links en rechts kan trappen. Het spel was tien minuten oud toen Dijk huizen goed doorliep en zijn ren met een voorzet besloot, die De Wolf keurig benutte. (1—0). Z.V.V. komt goed opzetten en uit een mis verstand in de achterhoede maakt zij gelijk (1—1). Uit een voorzet van links maakt De Wolf ten tweede male een keurig doelpunt (21). Na de rust is het steeds C.S.V. dat in den aanval is, doch het is onbegrijpelijk, dat de vele kansen niet benut worden. Uit een vrijen schop maakt Grobbe er 31 van. Hoewel Z.V.V. zich niet gewonnen geeft, 1* C.S.V. toch de sterkste. Schoten die door De Wolf, v. d. Woude en Beusman worden ge richt, stopt de Z.V.V.-keeper schitterend, zoodat het einde met een verdiende C.S.V.- overwinning komt Van Straaten, die ook weer van de partij was, heeft heel wat van zijn verueden jaar vertoonde spel ingeboet. Bij meer spelen zal hij wel weer in vorm komen. HAARLEM, 3 Dec. 1938. Bevallen: 2 Dec. H. LelouxHackel z„ A. H. J. NieuwendijkRiepen d., J. de GraafBerg huis z., S. Duijckink Dörner—Tammes d. - Aon I Overleden 2 Dec.: F. W. Hoed 58 j., Plataan hout straat>* Zwart 86 j. Jansstraat.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9