Ter vereenvoudiging van de gemeente-administratie. Afschrijving van de eigendommen van het gasbedrijf. Op de bezittingen van het gasbedrijf worden afgeschreven de bedragen van de aflossings- bestanddeelen der annuïteiten en niet de aflos singen. door de gemeente verschuldigd. Het verschil wordt echter wel ten laste van de exploitatie gebracht, doch bijgeschreven op de rekening „Aflossingsreserve". Deze reserve kan worden beschouwd te vertegenwoordigen het bedrag, dat als gevolg van het toepassen van het annuiteitensysteem, te weinig is afgeschre ven. Zij is dus een fictieve reserve en behoort eigenlijk in mindering op de boekwaarde van de bezittingen te worden gebracht. Aangezien door het toepassen van het hiervo- ren bepaalde systeem de administraties van de gemeente en het gasbedrijf noodeloos omslachti; en bovendien weinig overzichtelijk worden ge maakt komt het B. en W. gewenscht voor, om trent de afschrijving van de eigendommen van het gasbedrijf dezelfde regelen te stellen als is bepaald ten aanzien van de afschrijving van de eigendommen van de waterleiding. B. en W. stellen daarom voor, artikel 25 van de verordening op het beheer van het ge meentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke wa terleiding te wijzigen en te lezen als volgt: ..Jaarlijks zullen van de eigendommen der be drijven de door Burgemeester en Wethouders vast te stellen percentages worden afgeschreven. Het totale bedrag der afschrijvingen bedraagt niet minder dan de verplichte jaarlijksche aflossing van het kapitaal, dat door de gemeente ten behoeve van de bedrijven is geleend." „Volksonderwijs" verzoekt verlenging van de overeenkomst met de gemeente. Het bestuur van de afdeeling Velsen-IJmui- öen van „Volksonderwijs" heeft het gemeente bestuur verzocht, de overeenkomst inzake inge- bruikgeving van de gemeentelijke bewaarscho len met den betreffenden inventaris te ver lengen. In verband met dit verzoek stellen B. en W. den raad voor, de aangegane overeenkomst in zake bruildeening om niet der beide bewaar scholen te verlengen tot en met 31 December 1939, met recht van wederzijdsche tusschen- tijdsche opzegging met een termijn van maand. Overplaatsing van twee onder wijzers. Om opwachtgeldsteUing van leerkrachten te voorkomen. In verband met het gemiddeld aantal leer lingen over 1938 zou per 1 Januari .1939 aan elk der openbare lagere scholen J en D een leer kracht op wachtgeld moeten worden gesteld. Het gemiddeld aantal leerlingen over 1938 dei- openbare lagere school K is echter zoodanig, dat aan deze school per 1 Januari 1939 een derde onderwijzer van bijstand kan worden benoemd. B. en W. achten 't gewenscht in dezé vacature te voorzien door overplaatsing van den aan school J verbonden onderwijzer G. J. Bremerkamp. Daar de zezvenlclassige school J met 6 leer krachten in zeer ongunstige omstandigheden zou komen te verkeeren, hebben B. en W. zich tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen gewend met verzoek, ten aanzien van deze school art. 56, 2e lid der Lager-onder- wijswet 1920 te willen toepassen, waardoor voor deze school zeven leerkrachten worden behou den. Hierop is een gunstige beschikking verkre gen. B. en W. zouden in verband hiermede den aan school D verbonden onderwijzer P. J. Hil- vers wenschen te zien overgeplaatst naai school J. Door deze overplaatsingen wordt een oplossing verkregen, waardoor een opwachtgeldsteUing van leerkrachten wordt voorkomen. B. en W. stellen daarom voor te besluiten, om met ingang van 1 Januari 1939 de onderwij zers G.J. Bremerkamp en P. J. Hilvers over te plaatsen, respectievelijk van school J naai school K en van school D naar school J. De Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar kan zich met deze overplaat singen vereenigen. De vaste vergoeding voor electrische boilers. Vaststelling van straatnamen. De woningen aan den weg langs de Westzijde van Zijkanaal B waren tot heden genummerd aan den Zuiderkanaalweg (den ouden weg langs het Noordzeekanaal). Sedert de totstand koming van den Amsterdamscheweg levert dit moeilijkheden op, aldus schrijven B. en W. aan den gemeenteraad. Zij stellen daarom voor, aan bovenbedoelden weg langs Zijkanaal B den naam te geven van Zijkanaal B weg. Verder stelt het college voor, den „Weg lang Zijkanaal C" te noemen Zij kanaal C weg. Het oog wil ook wat hebben. J. van Heijst te Velsen heeft B. en W. ver zocht, een uitzicht te mogen maken in den Zui delijken zijmuur van de hem in eigendom toe- behoorende woning, Dwarsweg no. 7. De Zui delijke zijmuur is n.l. minder dan 2 M. gelegen uit de grens van het aan de gemeente in eigen dom toebehoorend perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H no. 4797, waarop uit- zich zou worden verkregen. Tegen het hebben van het uitzicht bestaat bij B. en W., zoolang de grond als teelgrond wordt gebruikt, geen bezwaar. Teneinde echter de mogelijkheid open te laten, aan het bedoelde perceel een andere be stemming te geven, zouden B. en W. het recht willen voorbehouden, de vergunning op korten termijn, bij eenvoudige schriftelijke kennisge ving op te zeggen, met bevoegdheid aan de ge meente om, indien vergunninghouder of zijn rechtverkrijgenden niet aan de verplichting om, bij opzegging, alles weer in den vorigen toestand terug te brengen, mocht voldoen, de werkzaam heden op zijn kosten te doen uitvoeren. B. en W. stellen den raad voor, de gevraagde vergunning te verleen en onder de bovenge noemde en de nader door hen te stellen voor waarden. Aanneming van een erfdienst baarheid. F. P. Arisz te Santpoort heeft zich bereid ver klaard, ten laste van het hem toebehoorend per ceel. kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F, no. 3344, liggende tusschen den Kerkweg en den Hagelingerweg aldaar, en tot gebruik en ten nutte van de aan de gemeente Velsen toe- behoorende perceelen. kadastraal bekend als nos. 4648, 4649 en 4650, benevens van de om liggende gronden, te vestigen de erfdienstbaar heid om te dulden, dat voor afvoer van het rioolwater en de rioolstoffen der genoemde per ceelen, daaronder begrepen het rioolwater dat en de rioolstoffen, welke deze perceelen voor andere terreinen ontvangen, rioolbuizen met toe- behooren worden gelegd, onderhouden, blijven liggen en zoo noodig worden veranderd en op gebroken. (Even ademhalen Red.) Het vestigen dezer erfdienstbaarheid is ge wenscht, aldus B. en W., omdat in het perceel ten behoeve van de uitvoering van het riolee- ringsplan rioolbuizen gelegd moeten worden. B. en W. stellen derhalve voor, deze erfdienst baarheid aan te nemen. De graafmachine greep een electrischen kabel. Een protest van boiler-bezitters. Een aantal bezitters van boilers had bezwaar gemaakt tegen de heffing van een vaste vergoe ding voor het gebruik van een 25 L. electrischen boiler en verzocht, de betreffende verordening op dat punt te wijzigen. Ten aanzien van dit adres deelen B. en W. het volgende mede: „De heffing der boiler-vergoeding geschiedt overeenkomstig tarief I C van artikel 5 dei- verordening op de waterlevering. Alle adressanten hebben momenteel een 25- liters boiler in gebruik, behalve één der on derteekenaren, alwaar de boiler op 1 October j.l. door het P.E.N. buiten bedrijf is gesteld. De vulling der boilers geschiedt automatisch met pl.m. 1/10 van de capaciteit per uur. De hier in gebruik zijnde nieuwe en pas gerepa reerde 3/8 en V2 nieters beginnen eerst juist aan te wijzen bij een doorlaat van 15 tot 30 liter per uur. Na eenigen tijd in gebruik te zijn geweest worden deze getallen ongunstiger. Het is derhalve uitgesloten, dat het voor de boilers benoodigde water geheel door den wa termeter .wordt aangewezen. Wij stellen U dan ook voor, op het verzoek van adressanten afwijzend te beschikken." De manege in Yelserbeek. B. en W. stellen voor het gebouw weer voor vijf jaren te verhuren. Bij raadsbesluit van 15 November 1933 werd aan J. van Gameren te Velsen, ingaande 1 Januari 1934 voor den tijd van vijf jaren ver huurd tegen een huurprijs van f50 per jaar de voormalige timmerwerkplaats in Velserbeek ten behoeve van de inrichting en het gebruik als manege. Van den huurder is het verzoek ingekomen, de huur met vijf jaren te verlengen. Hij kan zich er mede vereenigen, dat de huurprijs wordt verhoogd tot f 100 per jaar. Bij B. en W. bestaat hiertegen geen bezwaar, in verband waarmede het college voorstelt ol- dus te besluiten. En de Nijverheidsschool was stroomloos. Gistermorgen werd een begin ge maakt met liet graafwerk voor den bouw van het politiebureau aan de Briniostraat. klaar het duurde niet lang of de krachtige graafmachine, die de aannemer hiervoor had laten aanrukken, moest weer stopgezet worden. Men begon het graafwerk aan den kant van de Palmenstraat, waar men een aantal tegels uit het trottoir langs het verdwijnen de plantsoen had verwijderd om de machine haar werk te laten doen. Maar de machine had nog slechts eenige happen in den bodem gedaan of een knal en een vlam vertelden, dat de emmer niet alleen in zand had gehapt. Het krachtige werktuig had in één ruk de hoogspanningskabel, die in het trottoir ligt in tweeën getrokken en men mocht van ge luk spreken, dat niemand persoonlijk letsel opliep. Maar voor de Nijverheidsschool had dit on geval minder prettige gevolgen, want de stuk- getrokken kabel was de voedingkabel, die den stroom voert naar den transformator van de school. Het gevolg was, dat de schoof met haar vele werktuigen stroomloos werd. Het ongeva: geschiedde echter tijdens de middagpauze, zoodat men het alleen bemerkte doordat een aantal lichten plotseling uit ging. De technische dienst van het P.E.N. was sipoedig ter plaatse om de noodige voorzorgs maatregelen te nemen. De Nijverheidsschool werd inmiddels op 'n andere wijze van stroom voorzien. REVUE-AVOND DER V. V. S. U. De Vereeniging van Vrienden der Sovjet- Unie organiseert a.s. Zaterdagavond een revue-avond in „Het Wapen van Velsen". Het Noord-Hollandsche Revuegezelschap zal zijn nieuwste revue. „Hoe is 't mooglijk" voor het voetlicht brengen. Des middags vindt een gezellig feestje voor de kinderen van de werkloozen plaats. AANGEKOMEN. 11 December: Ariadne s.s. Midd. Zee Odysseus s.s. Kopenhagen Helton s.s. New Castle Eriksborg s.s. Trangsund Vliestroom s.s. Huil Arete s.s. Swansea 12 December: Montferland s.s. Hamburg IJstroom m.s. Leith Titus s.s. Hamburg Brattfors s.s. Skoghall Cabo m.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Falken m.s. Frederiksvaerk Soemba s.s. Batavia Depa m.s. Fowey VERTROKKEN. 12 December: Ziolkovsky s.s. Leningrad Colombia m.s. Hamburg Aanvoer Z. Afrikaansch erts. Naar bericht wordt is het Brïtsche s.s. Impe rial Valley" 9 dezer van Durban vertrokken met een lading Zuid Afrikaansch ijzererts voor het Hoogovenbedrijf alhier. Reeds eerder werd van uit dit land erts voor genoemd bedrijf aan gevoerd. Groote deklading. Met het van Hamburg komende s.s. „Mont ferland" werden twee Diesel-spoorwagens ver scheept, welke gescheiden op voor- en achter dek gestuwd waren. Donderdag a.s. zullen deze wagons, welke bestemd zijn voor de Argentijn- sche Staatsspoorwegen, naar Buenos Aires wor den vervoerd. Invoer Deensche paling. Het Deensche motorschip Falken is gisteren van Frederiksvaerk hier aangekomen met een lading paling en later ter lossing doorgevaren naar Spaarndam. IJzerverscheping. Het Nederlandsche motorschip Gruno is in de Oostelijke binnenhaven van de Hoogovens aan gekomen om een lading ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven. Kolenaanvoer. Het Engelsche stoomschip Hetton heeft voor de Hoogovens een lading steenkolen van New Castle aangebracht. Wereldvloot. Volgens een officieele statistiek van Bureau Veritas is de wereldvloot in October afgenomen met 44 stoomschepen, metende 94.497 bruto re gister ton; 8 motorschepen met 6.183 ton en 4 zeilschepen met 4797 ton. Tot de stoomschepen behooren de stoomtrawlers Holland IV, welke voor den sloop is verkocht, en Sperwer, welke is verongelukt. IJinuidensche tegen Haarlemsche politie. A.s. Donderdagmiddag 2 uur n.m. speelt het 2e elftal van de politie Velsen een vriendschappelijken wedstrijd tegen het tweede elftal van de Haarlemsche politie De wedstrijd vindt plaats op het Storm vogels-terrein. De opstelling van het IJmuidensch elftal luidt als volgt: Best, Wittebrood. Tersteeg, Mr. Engels. Verwoerd, Padmos, Kamerbeek, Schaap, Van de Leur, Visser, Albarda. RECRUTENAVOND VAN PRO REGE. A.s. Woensdagavond zal de burgerafdeeling „Haarlem" in samenwerking met de militaire afdeeling „IJmuiden" van de Nationale Ver eeniging „Pro Rege" een recrutenavond houden. Deze avond, die ten doel heeft, de jongelieden der gemeente Velsen en omstre ken, die in 1939 voor eerste oefening in dienst moeten komen van voorlichting te dienen, wordt gehouden in de turnzaal van de Marnixschool Torricellistraat te IJmuiden. Ouders, vrienden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Sprekers zijn ds. Rignalda en de heeren Seldenrijk en Stroes, allen uit Haarlem en de heer v. d. Wal, onderofficier der Kust- artillerie IJmuiden. Het Jubileumfeest van de VARA. De afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. viert a.s. Donderdag haar 10-jarig bestaan met een feestavond in Thalia. Op dezen avond zal een gevarieerd pro gramma wordien uitgevoerd. Medewerking ver- leenen de Arbeiders Mandolineclub Excelsior, de Hawaiiangroep. Willem van Capellen, het duo Theunisisen, Nick Carson en The Tilly's Band. HET FINANCIEELE BELEID DER REGEERING. De A. R. Kiesvereeniging IJmuiden-Oost belegt a.s. Woensdagavond een openbare ver gadering in het gebouw Willebrordstraat 10. Als spreker treedt op de heer W. Wagenaar. lid van de Tweede Kamer over het onderwerp: „Het fanincieel beleid der regeering". Weer groote aanvoer van versche haring. Ongeveer 17000 kisten in twee dagen. Het is den laatsten tijd minder druk geweest met den aanvoer van versche haring, hoofd zakelijk tengevolge van het aanhoudende slech te weer. Maar de laatste dagen was dit zeer ge wilde vischje weer ruim vertegenwoordigd; de aanvoer bedroeg Zaterdag 8600 kisten en giste ren 8240 kisten, zoodat deze beide dagen 16.840 kisten werden aangevoerd. De prijzen bleven ruimschoots voldoende, om die schepen, welke een eenigszins behoorlijke vangst hadden, een goede besomming te waar borgen. Er is nog steeds veel vraag, zoowel voor het binnen- als voor het buitenland. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. „De sluipende Internationale". De heer J. de Graaff sprak in „Ons Huis" voor de afdeeling van bovengenoemd instituut voor een zeer goed bezette zaal over „De sluipende Internationale". De heer de Graaff, die zijn rede met een in teressante collectie lantaarnplaatjes toelichtte, wees er op hoe belangrijk de samenhang der te vertoonen beelden is, omdat juist door de rang schikking der actueele foto's en kaarten en van de feiten in dit verband de samenhang van al deze dingen duidelijk wordt. Dan valt helder de draad waar te nemen, welke de feiten ver bindt; dan zit er lijn in dit internationaal fascis tisch gewroet. Al beweren de dictators steeds were, dat het fascisme en het nat. socialisme geen exportar tikelen zijn, toch sluipt de fascistische interna tionale in verschillende belangrijke landen rond teneinde te trachten, internationaal haar macht te vestigen. Spr. wijst op b.v. het vereenigingsleven der Duitschers in het buitenland, het bespionneeren van democratische instituten, het uitoefenen van terreur op de buitenlandsche handelshuizen en op emigranten.Al de draden van die spionnage komen te Berlijn samen bij de Gestapo met Heinrich Himmler aan het hoofd. De heer de Graaff vertelt o.m. staaltjes van persoonlijke terreur tegen hen, die in het buitenland het fas cisme bestreden als Gregor Strasser, Berthold Jacob, e.a. Ook met den staatsvorm van een land houdt de fase. Internat, zich bezig en spr. ver wijst daartoe naar de mislukte staatsgrepen in Brazilië, Mexico, Egypte, enz. Vooral Zuid-Amerika is momenteel het jacht gebied, waar zij tracht eerst politiek en daarna economisch vasten voet te verkrijgen. Spr. zegt, dat er gewroet wordt in Argentinië, in Mexico, in Columbia, in Brazilië, enz. Met een ijzeren consequentie jaagt het Haken kruis zijn idealen na en schroomt niet het be ruchte „es ist nicht wahr" rijkelijk te gebruiken als het in zijn kraam te pas komt, zoo zelfs dat het niet voor woordbreuk terugschrikt. Aan de hand van Duitsche kaarten en uitlatingen van Hitier, Hess, c.s. licht de heer de Graaff dit toe en vertelt van het wroeten van het nat. soc. in Europa. In den Elzas, Eupen-Malmedy, Jut land, Memel, kortom in alle randgebieden is het ondergronds bezig. Een actueel voorbeeld is wel het gewroet in Zwitserland geweest, waar eindelijk de regeering de oogen zijn opengegaan en deze krachtdadig ingreep. Achtereenvolgens behandelt spr. de huidige geschiedenis van Oostenrijk, Tsjecho Slowakije en Memel. Zwitserland en niet te vergeten Ne derland zijn dankbare terreinen voor de nazi- propaganda. Bij ons is het de Fichtebund, die 53 in de Nederlandsche taal gestelde geschriften uitgeeft en ze kwistig in ons land verspreidt. De documenten die een en ander bewijzen vertoonde spr., die daarna vertelde over de Duit sche „Drang naar het Oosten" en het streven de Oekraïne onder haar invloedssfeer te brengen. Duitsch'land droomde en droomt nog steeds van een groot Germaansch Rijk, dat zich uitstrekt van de Noordzee tot aan de Arabische Golf. Mussolini, hoewel principieel anti-Duitsch zijnde, voert weliswaar een innige as-politiek, maar voelt dit streven wel degelijk. Maar ook hij droomt van een wereldrijk, n.l. het Romeinsche. Ook zijn ondergrondsche mach ten wroeten; dat blijkt uit de gebeurtenissen in de Middellandsche Zee-landen, op Corsica, de Balearen, Tunis, Albanië, Dalmatië, Egypte, Pa lestina, Spanje, enz. Toch is het, vólgens spreker, óndanks de as- vriendschap merkbaar, dat cle bélangen van Italië en Duitschland in het Oosten met elkan der in botsing dreigen te komen en dat uit eindelijk deze twee grootmachten geen vriend schappelijke politiek meer zullen kunnen voeren. In een uitvoerig betoog, onderstreept met af beeldingen van kaarten en documenten, schetste de spr. de draden en de daden van de fase. in tern. spionnage, die tracht te bewerken, dat groote gebieden aan deze machten worden onderworpen. Spr. ziet deze machten echter als kleine klie ken, die geheele volkeren weten te begoochelen door demagogische frasen en handelingen en hen onderdrukken met ijzeren hand. Na afloop bestond er gelegenheid tot het stel len van vragen. HINDERWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de be slissing op het verzoek van de N.V. Garnalen- drogerij „IJmuiden", te IJmuiden om vergun ning tot het oprichten van een garnalendrogerij waarin diverse toestellen en werktuigen op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie L no. 377, plaatselijk bekend Middenhavenstraat 54 te IJmuiden, door hen is verdaagd op grond dat het technisch onderzoek nog niet is afgeloopen. DE DAMCLUB T.O.P. VERHUIST. De damclub T.O.P. gaat verhuizen. De clubavonden van deze vereeniging zullen van Vrijdag a.s. af niet meer worden ge houden in het clubgebouw van V.V.B. aan den Koningsweg, maar in het Casino van het Hoogovenbedrijf aan den Nieuwen Schulp weg. Nieuwe leden voor T.O.P. kunnen zich aan melden bij den secretaris den heer H. Oort wijn, Westerwijkstraat 4 te Velsen-Noord. Herziening plan van uitln-eidin,, Ligt ter inzage. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vel sen brengt ter openbare kennis, dat van iö December a.s. af, gedurende vier weken, in voerige kaarten uitgewerkt, op de gemeente secretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter in zage zal zijn nedergelegd, een ontwerp tot her ziening van het, bij Raadsbesluit van 15 tu1*. 1924, no. 3, vastgestelde en door Gedeputeerd Staten van Noord-Holland bij hun besluit van 30 Juli 1924, no. 122, goedgekeurde p]an uitbreiding voor de gemeente Velsen, in Jj zin, dat de meest oostelijk geprojecteerde straat tusschen de Kalverstraat en den Engelmundus weg te IJmuiden uit dat plan wordt gelicht zulks met de daarbij behoorende bebouwings„ voorschriften. In Amerika heeft de winter zich reeds aangemeld. Een dik pak sneeuw bedekte «ia een sneuewstorm de straten van Washington, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam, Philad. n. R'dam. 10 van N. York Volendam, R'dam n. N. York p. 11 k. Race' Blommersdijk 11 van New Orleans te R'dam' Lochkatrine Rott. n. .Vancr. 11 te Londen Veendam, R'dam naar N. York p. 11 Lizard Spaarndam 10 v. Galveston n. N.-Orleans Beemsterdijk, Tampico n. Rott. via Londen 9, 808 mijl W. van Scilly. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam, U 3 mijl Z.O. van Land's End. HALCYONLIJN. Stad Haarlem 11 van Pepel te Viaardingen Stad Arnhem Schiedam n. Immingham p. i{ Spurn Head. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 11 van Poft Sudan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 10 van Hongkong. Zuiderkerk (uitr.) 11 van Genua. Meerkerk (thuisreis) 11 te Manilla. Gaasterkerk (thuisreis) 12 te Napels. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) p. 10 Finisterre. Springfontein 11 v. Rotterdam te Bremen, Nijkerk (uitr.) 11 te Marseille. Boschfontein (uitreis) 10 van Dakar. Randfontein 11 van Rotterdam te Beira, Bloemfontein (thuisreis) 11 te Durban. Algenib (uitreis) 11 van Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 11 v. Dakar via Havre en Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 10 van Colombo. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Venus (thuisr.) 12 v. Antw. en p. Vlissingen, Calypso 6 van Curacao naar Aruba. Strabo 6 van Curacao n. Civdad Trujillo. Atlas 7 v.an Maracaibo te Curacao. Costa Rica 11 van Cristobal naar Cartagena, Aurora Malage n. Amsterdam p. 12 Finisterre, Colombia 12 van Amsterdam naar Hamburg, Oranje Nassau 11 van Barbados te Paramar. Mars Catacolo naar Lissabon p. 11 Gibraltar. Hercules 12 van Izmir te Stamboul. Rhea 12 van Lissabon te Setubal. Ariadne 12 van Amsterdam naar Hamburg, Atlas 10 van Curacao naar Aruba. Berenice 12 van Vlissingen naar Amsterdam. Barneveld Chili n. Amst. via L'pool 10,360 mijl Z.W. van Land's End. Poseidon Rott. n. Tanger p. 11 BeachyHead. Achilles Rott. n. Genua p. 11 Dungeness, Socrates Amst. n. W.-Indië p. 10 Dungeness. Ajax Danzig n. Amst. p. 11 Brunsbuttel. Baarn Amsterdam n. Chili 10 v. Christobal. Bennekom Chili n. Amsterdam 10 te L'pool, Bodegraven 12 van Hamburg te Antwerpen. Deucalion 11 van Calyves naar Calamata. Douro 10 van Cristobal naar Curacao. Hebe 12 van Amsterdam te Hamburg. Juno 11 van Bari naar Tunis. Nereus 12 van Aarhuus naar Amsterdam. Oberon 10 van Haifa naar Gocek. Odysseus 11 v. Kopenhagen te Amsterdam. Orion 10 van Candia naar Algiers. Orpheus Stettin n. Amst. p. 12 Brunsbuttel. Pluto Amst. n. Kopenh. p. 12 Holtenau. Pygmalion Bourgas n. Hamb. p. 11 Ouessant, Saturnus Rott. n. Algiers p. 11 Gibraltar. Stella Rott. n. Napels p. 10 Gibraltar. Theseus Amst. n. Gdynia p. 11 Holtenau. Tiberius 12 van Volo te Rotterdam. Titus 12 van Hamburg te Amsterdam. Ulysses 11 van Amsterdam te Hamburg. Venus Varna n. Amst. 12 te Antwerpen. Vesta 11 van Civita Vecchia naar Napels. Vulcanus 11 van Tripoli naar Lefkandi. Boskoop Chili n. Amst. 9 v. Valparaiso. Breda 9 van Corral te Callao. Ceres, 10 van Amsterdam te Callao. Merope, 12 v. Kopenhagen te Stettin. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, 11 van Avonmouth n. Rott. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) p. 11 Beachy Head. Montferland, 12 van Hamburg te Amst. Westland (uitr.) 10 van Santos. Zaanland, 9 van B. Ayres n. Amst. MEIJER CO'S SC HEEP V AART-MLJ Antenor, Japan n. Rott. 11 van Port Said. Titan, Rott. n. Japan 10 van Suez. Hector, Japan 11. Rott. 11 v. Shanghai. Glenapp, 11 v. Dairen n. Rott. Bendoran, Otaru n. Rott. 10 te Dairen. Glenaffaric, Japan n. Amst. 10 v. Saigon. Benalder, 9 v. Hongkong n. Rott. City of Oran, Dairen n. Rott. 12 v. Londen. Myrmidon, 19 van Batavia te Amst, verw. Phrontis, Amst. n. Java 12 van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) 12 van Genua. Dempo (thuisr.) p. 11 Kaap del Armi. Blitar (thuisr.) p. 11 Pt. de Galle. Kota Nopan (uitr.) te Singapore. Garoet (thuisr.) 10 van Marseille. Kedoe (uitr.) p. 12 Ouessant. Paiembang, 10 v. Lor. Marques n. Tjilitjapi 30 verw. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN- Aludra, 11 v. Rott. te Hamburg. Alpherat (th.) 11 v. Santos. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Joh. van Aid. (th.) 12 v. Southampton, 13 (12 midd.) te Amst. verw. Soemba, 12 van Batavia te Amst. Tjikandi (thuisr.) 11 v. Liverpool. Moena (uitr.) p. 11 Dungeness. Chr. Huygens (uitr.) p. 10 Ouessant. Marnix (uitr.) 12 te Sabang. J. P. Coen (thuisr.) 11 v. Sabang. Poêlau Roebiah, 10 v. Batavia n. Amst. Tajandoen (thuisr.) 10 v. Papang. WIJK LIJN Winterswijk, 10 v. Salta Caballo n. Bremen. Stolwijk, 10 v. Bilbao te Triest, voor Tadorna en Rott. Katwijk, 11 y. Bilbao te Viaardingen,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2