Korte agenda en korte vergadering. Raad Velsen. Hoe kwamen de scheuren in het gebouw van Klauwers? Benoemingen.... und kein Ende De agenda, die den raadsleden gisteravond ter behandeling werd voorgezet, was even lang als onbelangrijk. Onder het twaalftal punten bevond zich feitelijk geen enkel, dat een grootere waarde had dan een „hamerstuk", zoodat behoudens de alombekende welsprekendheid, een korte vergadering verwacht kon worden. Hetgeen dan ook bij uitzondering geschiedde. Afwezig waren de heeren A. ten Broeke en mr. dr. A. v. d. Flier. De ingekomen stukken verhuisden, als ge woonlijk, weer naar het einde der vergadering. Pensioen mevr. Handgraaf-Klauwers Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat zij 19 October j.l. hebben besloten, aan mevrouw wed. C. J. Handgraaf-Klauwers, met ingang van 1 October 1938 een pensioen te verleenen, berekend naar 396.— per jaar. Wijziging Verordening Gas en Water. B. en W. stellen voor, artikel 25 van de ver ordening op het beheer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding te wijzigen en te lezen als volgt: „Jaarlijks zullen van de Eigendommen dei- bedrijven de door burgemeester en wethouders vast te stellen percentages worden afgeschre ven. Het totale bedrag der afschrijvingen be draagt niet minder dan de jaarlijksche aflos sing van het kapitaal, dat door de gemeente ten behoeve van de bedrijven is geleend". Aldus wordt besloten. Tegen extra-heffing voor 25 L. boilers. Zooals men weet zijn B. en W. van meening, dat afwijzend dient te worden beschikt op het verzoek van J. van Schelt e, a., de verordening op de waterlevering zoodanig te wijzigen, dat de heffing van een vaste vergoeding voor het gebruik van een 25 L. boiler vervalt. De heer Stark <s.d.a.p.) wijst op een door het P.E.N. ingesteld onderzoek, waaruit is gebleken, dat de apparaten zulk een lang zame vulling hebben, dat de meter dit niet aanwijst. Sprekers fractie is het derhalve met het standpunt van B. en W. eens. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend op het voorstel beschikt. Precario-perikelen. B. en W. stellen voor, de verordening op de heffing van rechten voor het gebruiken van of voor het hebben van werken en inrich tingen onder of boven den openbaren ge meentegrond of het openbaar gemeentewater aan te vullen in dien zin, dat aan I van het in artikel 1 opgenomen tarief wordt toege voegd: c. tegels, ter grootte van 30 x 30 cM., voor zien van een reclametekst, in de trottoirs, per tegel en per jaar 5.—. Goedgekeurd. Van timmerwerkplaats tot manege. B. en W. stellen voor, de tot manege inge richte voormalige timmerwerkplaats in Vel- serbeek met ingang van 1 Januari a.s. weder voor den duur van vijf jaren aan J. van Ga meren in huur uit te geven tegen een huur prijs van 100 per jaar, onder de nader door B. en W. te stellen voorwaarden. Goedgekeurd. Aangenomen wórden de voorstellen inzake verlaging van den huurprijs van een perceel grond nabij de Uitendaalstraat te Santpoort, het verleenen van vergunning tot het hebben van een uitzicht, tot aanneming van een erf dienstbaarheid en tot vaststelling van straat namen. De heer Vermeulen (a.r.) vond de geko zen namen (Zijkanaal B-weg en Zijkanaal C-weg) niet mooi. Schade, veroorzaakt door den bouw van een rioolwaterpompstation te Santpoort. De heer J. B. Klauwers te Santpoort, had verzocht een deskundig onderzoek te doen instellen met betrekking tot beschadiging van zijn kegelbaan, tengevolge van verrichte werk zaamheden ten behoeve der gemeente. B. en W. wezen de klacht van de hand. De heer Heeremans (R.K.) is het met B. en W. niet eens. Spreker is ondeskundig, maar hij heeft zich door een deskundige laten voorlichten en spreker meent dat er inderdaad schade is geleden door de graverij. Spreker stelt een deskundig onderzoek voor. De heer P. Bosman (v.d.) meent, dat niemand zou durven beweren, dat de scheuren door het graven zijn ontstaan, evenmin trou wens als het tegendeel. De heer Vermeulen vraagt, of in het be stek bepalingen zijn opgenomen, wie voor eventueele schade aansprakelijk is. Wethouder Dunnebier merkt op, dat er vóórdat met het werk werd begonnen, scheu ren werden geconstateerd en Openbare Wer ken is van meening, dat de scheuren niet grooter zijn geworden. De 13 M. diepe put, waarover de heer Heeremans sprak, was ge heel met een damwand ingesloten. Een com missie heeft geen zin, meent spreker. De heer Heeremans handhaaft zijn voor stel, een commissie te benoemen. De heer Vermeulen wijst op de nood zakelijkheid, met dergelijke gevallen in de be stekken in de toekomst rekening te houden. De heer Van Heys t (n.p.) meent,-dat het een fout van adressante is geweest, dat ze van tevoren de gemeente niet bij exploit voor de gevolgen aansprakelijk heeft gesteld. Het College ontraadt het voorstel-Heere- mans. Dit wordt slechts gestèund door den heer Van Heyst en kan das niet in behandeling worden genomen. Dempen van een gedeelte beek. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W., het verzoek van J. de Vi'ies e. a. om hun vergunning te verleenen tot het dempen van een gedeelte van een beek bij den Zeeweg te Driehuis in te willigen. Overplaatsing van twee onderwijzers. B. en W. stellen voor, te besluiten om met ingang van 1 Januari a.s. de onderwijzers G. J. Bremerkamp en P. J. Hilvers over te plaat sen, resp. van school J naar school K en van school D naar school J. Benoemingen. Benoemd worden: tot tijdelijk leeraar aan den avondcursus der Visscherijschool voor den duur van een jaar de heeren J. J. Daal der, K. Faber en K. Meijerhof; tot lid van de commissie van toezicht op de R.H.B.S. de heer H. IJ. Visser, aftredend; tot lid van de com missie van toezicht op de Handelsavondschool de heer G. H. Surink. aftredend; tot lid van de commissie van toezicht op de Visscherij school de heer J. Frater Smid (aftredend); tot voorzitter en leden der commissie van toe zicht op de Arbeidsbeurs de heeren W. F. Vis ser, voorzitter en G. S. K. Blaauw, P. Heere, J. Smit en Ir. F. Thiel (werkgevers of vertegen woordigers van werkgevers) en C. Duineveld, H. J. Fidder en E. Luikman (werknemers of vertegenwoordigers van werknemers), allen aftredend en E. Sanders (vacature J. v. d, Kerkhoff) werknemers of vertegenwoordigers van werknemers. Rondvraag. De heer Bosman (v.d.) brengt de kort sluiting aan de Briniostraat ter sprake. Als men onder het trottoir wroet, heeft men kans een kabel te raken. Spreker vraagt toezicht. De heer Dunnebier, wethouder, zegt dit toe. De heer D. Zalm (s.d.a.p.) vraagt politie toezicht bij het lossen van vee, waar het af en toe ruw toegaat. De Voorzitter zal er de aandacht dei- poli tie op vestigen. De heer Warmenhoven (c.p.n.) vestigt de aandacht op den Kersttoeslag. Hij vraagt, of het mogelijk is den toeslag met 50 pCt. te verhoogen. De heer Visser, wethouder van Sociale Zaken meent, dat de toeslag door de regeering wordt vastgesteld. Hierna wordt de vergadering gesloten. De Rijkspostspaarbank in November. Aain alle kanten vloeide het geld toe. De Velsenaren hebben in November weer braaf gespaard. Meer dan f 220.000 werd door de loketjes den ambtenaren der verschillende kantoren toegeschoven, waarvan de beide IJmuidensche kantoren de grootste helft ont vingen. Er ging natuurlijk ook weer een stroom in andere richting, d.w.z. van den ambtenaar naar de spaarders, maar deze was veel zwak ker: het verschil bedroeg f 83.874.55. Het totaal der ingelegde gelden bedroeg f 220.584.54, dat der terugbetalingen f 136.709.99 en het merkwaardige was, dat ook nu weer aan alle kantoren meer werd ingelegd dan terugbetaald. Er werden 142 nieuwe boekjes uitgegeven. Er werd aan de verschillende kantoren in gelegd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 102.165.38 Terugbetaald f 58.633.82 Uitvoering Kinderkoor „Nachte- gaaltje". Een flink getal belangstellenden was in het gebouw Concordia te Velsen-Noord bijeenge komen om getuige te zijn van de prestaties van het Chr. kinderkoor „Het Nachtegaaltje", dat onder leiding van den heer S. Wiersma daar Dinsdagavond een uitvoering gaf. De voorzitter, de heer D. Slotboom, leidde de jeugdige zangers en zangeressen in, na eerst op de gebruikelijke wijze geopend te hebben. Er was voor deze gelegenheid een uitgebreid programma ingestudeerd en al waren er bij de uitvoering ervan zoo hier en daar weliswaar sporen te ontdekken van overhaasting en nog niet geheel podium-rijp zijn, men was nu een maal door de omstandigheden genoopt dezen avond nog voor de Kerstdagen te geven. Er werd voor en door de uitvoerenden een „elk wat wils" geboden, als een optreden van debutantjes, solozang, dansjes, gemengd-, meisjes- en jongenskoor en enkele tableaux. De twee Voorliedjes waren behoudens zwakke plekjes qua zuiverheid aardig van uitvoering al bleven er^hog zeer veel wenschen. Mej. B. Slotboom zong een viertal liederen, die qua keuze beneden het gemiddelde van een behoorlijke uitvoering bleven. Ze zong ze heel zuiver en in de hoogte deed haar stemgeluid het ook wel. Maar die weeïg-zoete liedjes zijn goed voor brei-kransjes; ze mag zich gerust aan iets beters wagen. Voor Schubert's Ave Maria maken we dan een uitzondering; jammer, dat de stem niet voldoende losgezongen is.' Les nemen. Het was èn van de accompagnatrice en van de soliste een goed bedoeld vullen van het programma. In het gecostumeerd gespeelde Kabouter sprookje kreeg naar wij meenen elke nachte gaal een beurt en gelegenheid zich van een zangvogel in een kabouter te veranderen; dank zij de fraaie lichteffecten van de Con- cordia-installaties waren er schoone kleuren. Van regie was echter niet veel te bespeuren. Door twee kleine Slotboompjes, J. en H., werd nog een dansje (Sprookje in het bosch) uitgevoerd. De débutantjes waren lang niet de minsten op dezen zangavond: ze sloegen zonder uit zondering een goed figuur met het zingen van hun school- en kinderversjes. Vooral het Poppedeintje van een aantal in kleurige pyjama's gestoken Nachtegalen was charmant. Na de pauze waren het de boeren-, elf en en vlinderdans, die het publiek aangenaam bezig hielden, gevolgd door het Wiei'sma- tableau „Sneeuw" en het slotkoor Sneeuw- prinses. W. PRENTBRIEFKAARTEN TEN BATE VAN HET MISDEELDE KIND Tegelijk met de postzegels voor het kind ver schenen de volgende prentbriefkaarten. lo. Een serie van 5 kaax-ten, ontworpen door Anton Pieck te Haarlem. Prijs per serie 35 cent. 2o. Een losse kaart „Kerstgroet", door E. Hel- lendoorn, Putten. Prijs per kaart 7 cent. 3o. Een losse kaart „Wintermorgen", door S. Kraay, Hilversum. Prijs per kaart 7 cent. De werkloosheid. Overzicht van het aantal ingeschreven werk zoekenden op 10 December 1938. waarbij schreven, ged. Beroepen inge- werkl. werkend Bouwvakarbeiders 451 9 2 Metaalbewerkers 206 8 15 Houtbewerkers 26 Landarbeiders 53 1 Havenarbeiders 134 134 Visschers 175 7 1 Kantoorbedienden 48 17 Losse arbeiders 755 137 36 Overige beroepen 286 22 10 Rijks Radiotelefooiulienst Neflerlaiulsche schepen, Mannen boven de 18 jaar 2134 317 82 Mannen onder de 18 jaar 89 14 Vrouwen boven de 18 jaar 16 3 Vrouwen onder de 18 jaar 15 2 Totaal 2254 317 De totale werkloosheid bedoreg over de over eenkomstige week van 1937: 2076; 1936: 2601; 1935: 2683; 1934: 2474. R.-K. Werldoozeiizorg. f 43.531.56 f 24.676.24 f 19.447.71 f 5.228.53 f 16.542.55 f 11.540.86 f 5.001.69 f 17.990.82 f 13.775.30 f 4.215.52 f 35.315.89 f 18.661.88 f 16.654.01 f 23.893.66 f 14.650.42 Kantoor IJmuiden-Oost Ingelegd Terugbetaald Kantoor Veisen: Ingelegd Terugbetaald Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald Kantoor Santpoort-Dorp Ingelegd Terugbetaald Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald f 9.243.24 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. de WildeIJzerdraat, z., Hout- manstraat 16, IJmuiden; L. SparriusBlok, d., Alex. Bellstraat 11, IJmuiden; C. M. Heiligv. d. Wal, z., Tuschenbeeksweg 4, IJmuiden; D. H. GrootSikkens, z., Sm. v. Gelderstraat 19, Velsen (N.); E. J. A. Bergsmav. d. Plas, z., Velserduinweg 154, IJmuiden; N. v. d. Hak Keur, d., Frogerstraat 5, IJmuiden; C. C. C. ZonneveldWassenaar, z., Beverwijk; A. Bijls- maKliphuis, z., Wester wijkstraat 18, Vel sen (N.); A. FolkersSanders, z., Tusschen- beeksweg 67, IJmuiden; M. F. H. Gorsselink Sanders, z., Koningsplein 1, IJmuiden; W. van DiggelenKuijn, z., Wij kerstraat weg 142 a, Velsen (N.); A. E. Deimanvan Straaten, z., Fr. Naereboutstraat 18, IJmuiden. Overleden: P. Visser, 67 jaar, echtgenoot van M. Th. Simonis, Kanaalstraat 69, IJmuiden. Verkoop van postzegels Voor Het Kind. Verkoop langs de huizen door het plaatselijk comité. Van 1 December af staan in alle postkantoren de loketten open voor de nieuwe serie kinderze gels. Deze serie bestaat wederom uit 5 zegels, tezamen voor 38 cent. De dames van het plaatselijk Comité voor de Kinderpostzegels en prentbriefkaarten verkoo- pen de zegels en prentbriefkaarten langs de huizen in de hun aangewezen af deeling; in de week voor de Kerstdagen zal een verkoopgele genheid op het Kennemerplein geplaatst worden. De prijs der zegels is als volgt: Frankeerwaarde 1V2 cent kost 3 cent. 3 „5 4 „6 5 „8 12 y2 16 De zegels hebben een geldigheidsduur van 5 jaar en zijn ontworpen door Pam Reuter te Am sterdam. Koopt kinderzegels en prentbriefkaarten. U steunt daardoor het misdeelde kind. FAMILIE A V OND CHR. DEM. UNIE. De afdeelingen VelsenIJmuiden en Bever wijk der Chr. Democratische Unie organiseeren op 18 Januari a.s. een familie-avond in het ge bouw voor Chr. Belangen alhier. Waarschijnlijk, zal ook de afdeeling Santpoorl hieraan mede werken. O.a. zal mevrouw Snoek spreken over „De taak der vrouw". Filmvoorstelling in het Rex Theater. Dinsdagmiddag werd door de directie van het Rex-theater een gratis filmvoorstelilng gege ven voor de R.K. wexkloozen met hun echt- genooten. Te twee uur was het Rex-theater bijna geheel gevuld, toen de heer J. v. Geelen, voorzitter van den R.K. Volksbond een welkomstwoord richtte tot alle aanwezigen. Hartelijk dank bracht hij aan mevrouw en den heer Dekker namens de vakcentrale en zeide deze daad op zeer hoogen prijs te stellen, omdat hierdoor ook de werkloozen eens van een goede film kunnen genieten. Spreker is verheugd dat velen aan wezig zijn, maar zou ook graag dit groote aan tal bezoekers op vergaderingen willen zien, waar wel geen films worden vertoond, maar waar toch hun aanwezigheid zeer nuttig is. Nadat spreker allen een prettigen middag toegewenscht had wérd een aanvang gemaakt met de voorstelling. Behalve het wereldnieuws en eenige natuurfilms werd vertoond de hoofd film „Vier mannen en een gelofte". Hoogst vol daan over dezen middag verlieten allen om half vijf weer het gebouw. R.K. TOONEELVEREENIGING „KUNSTKRING". Op verzoek van het bestuur van de R.K. Too- neelvereeniging Kunstkring heeft de heer Holt- slag het regiseursschap van bovengenoemde vereeniging op zich genomen. PERSONALIA. Geslaagd voor het examen wiskunde L. O. de heer J. L. de Visser, te IJmuiden. AANGEKOMEN. 12 December: Eems m.s. Delfzijl Alex Pushkin s.s. Archangel Ajax s.s. Danzig 13 December: Berenice s.s. Vlissingen Charlotte Schroder s.s. Rotterdam Stureborg s.s. Rafsö Orpheus s.s. Stettin Ousel s.s. Liverpool Venus s.s. Varna Tiberius s.s. Midd. Zee Ek s.s. Oslo Edward Blyden m.s. West Afrika Omberg s.s. Luvia Amstelstroom m.s. Londen Joh. v. Oldenbarnevelt m.s. Batavia Euterpe s.s. Bordeaux Bodegraven s.s. Hamburg Algol m.s. Kopnhagen Maron m.s. Hamburg VERTROKKEN. 12 December: E. H. Stinnes XV s.s. Nordenham Colombia m.s. Hambui'g Ziolkovsky m.s. Leningrad Jantina m.s. Londen Alice Marie s.s. Blyth Chevychase s.s. New Castle Oliva s.s. Bremen Josef Bex-gendorff m.s. Bremen Arete s.s. Rotterdam Ariadne s.s. Hamburg Grietje m.s. Rotterdam Gruno m.s. Gothenburg 13 December: Hermes s.s. Antwex-pen El in s.s. Bremen Pan Aruba m.s. Baton Rouge Falken m.s. Frederiksvaerk IJzeruitvoer. Het Duitsche' stoomschip Charlotte Schröder is iix ballast van Rotterdam bij de Hoogovens aangekoxnen om ijzer te laden voor een Oost zeehaven. Wrak geslagen. De van de vïsscherij terugkeerende Deensche motorkotter Sofus Nipper is op den Oostpier te Skagen geloopen en direct wrak geslagen. De opvarenden konden zich redden door op den pier te springen. Een tegenvaller. Het in het vorig jaar in dienst gestelde Deen sche schip voor diepzee-onderzoek Diana blijkt verschillende gebreken ten opzichte van de doel matigheid te vertoonen. Daax-om is besloten met een kostenbedrag van 100.000 Kronen verschil lende verbeteringen aan te brengen. Haringverscheping. Het in ballast van Delfzijl aangekomen Ne- dex-landsche motorschip Eems zal een lading haring innemen voor Gdynia. Aanvoer koolteer Het Zweedsche m.s. „Algol" axTiveex*de giste ren met een lading koolteer van Kopenhagen voor het Hoogovenbedrijf. Hoogovens zoeken nieuw kapitaal. 3.000.000 obligatiën a 4 Bij de Nederlandsohe Handel-Maatschappij De Twentsche Bank en de Rotterdamsche Bankvereeniging is de inschrijving op f 3.000.000 4 pet. 20-jarige obligatiën in stuk ken van nominaal f 1000 aan toonder, ten laste van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., openge steld op 16 December 1938 tot den koers van 100 pet. De noteering der geheele leening ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. De uitgifte maakt deel uit van f 4.000.000 4 pet. 20-jarige obligatiën waarvan reeds no minaal f 1.060.000 obligatiën op emissievoor- waarden zijn geplaatst. Vervroegde aflossing is van 1 December 1941 af toegestaan. De uitgifte geschiedt onder het voorbehoud van het verkrijgen der verklaring van den minister van Justitie dat hem ten aanziexi van de wijziging der statuten, welke is aan genomen door de op 25 November 1938 ge houden algemeene vergadering van aandeel houders, van bezwaren niet is gebleken. Aan de in de trustovereenkomst vervatte voorwaarden is het volgende ontleend: De leening is a pari aflosbaar in de jaren 1941 tot en met 1958 volgens het navolgende aflossingsplan: in het jaar 1941 f 80.006 in 1942 f 160.000, in 1943 f 160.060, in elk der jaren 1944 t.m. 1958 f 240.000. Wij meenen met een marge van dooreen ge nomen f 5 per ton ruw ijzer als bruto-bedrijfs overschot te mogen rekenen. Bij een productie van 260.000 ton beteekent dit een bruto-bedrijfswinst van pl.m. 1.300.000 per jaar. De resultaten van het gepasseerde gedeelte van het loopende boekjaar overtreffen deze verwachting. Onze nevenbedrijven bevinden zich in goe den doen en wij vertrouwen dat de jaarlijk sche inkomsten daaruit binnenkort tot f 250.000 zullen zijn gestegen. Wij zijn van oordeel dat er alle reden is om te verwachten, dat de baten uit het bestaande bedrijf zeer ruim toereikend zullen zijn om de rente en aflossing op te brengen, die over de op te nemen f 4.000.000 obligatiën verschuldigd zullen zijn en waarvoor in het jaar, waai'in de hieruit voortvloeiende be talingen het maximum zullen bereiken, een bedrag van f 384.000 aan rente plus aflossing bereid zal zijn. De nieuwe investeeringen be loven daarenboven een bevredigende netto winst. IJmuider Operette Vereeniging. Dinsdagavond hebben de leden en de solis ten van de IJmuider Operette Vereeniging ken nis gemaakt met hun nieuwen regisseur, den heer Jean Janssens, die de tooneelleiding op zich genomen heeft van de eerdaags op te voeren operette. Met zijn bekende flair heeft de heer Janssens den inhoud van Ralph Benatzky's werk „Het Witte Paard" uiteengezet en de vei-schillende komische scènes, waar deze operette zoo rijk aan is, aangegeven. En zoo is de IJ. O. V. vol moed aan den gang voor haar uitvoering in April a.s. Nieuw programma in Tlialia. Hedenavond vertoont „Thalia" een geheel nieuw programma. Als eerste hoofdfilm „Cas- sidy's razende Rit" met William Boyd en Jimmy Ellison in de hoofdrollen. Dit is een film vol ac tie en tempo en bovendien geheimzinnigheid. Als extra hoofdfilm „Een dure echtgenoot" met Patrick Knowles en Beverly Roberts. Een vroo- lijke amusante film met vele interessante ver wikkelingen. Komt eens kijken, hoe de „ge kochte" echtgenoot z'n vrouw „duur" liet beta lenVoor vex-dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Tholen en Van Lier voor „Beider Beïang". IJmuidens Winkelbedrijven „Beider Belang" bieden hedenavond hun afnemers een feestavond aan in het Patronaatsgebouw Willemsbeekweg. De avond wordt verzorgd door „De Vier van Tholen en Van Lier", zoodat den bezoekers een mooi programma wacht. Van 78 uur, dus voor het optreden van „De Vier" is er accordeonmuziek. Kerst- en Nieuwjaarsgesprekkcn, In den tijd van Kerstmis en Nieuwjaar van 23 December 1938 t.m. 6 Januari 1939' staat gelegenheid Kerst- en Nieuwjaarsgesnr u' ken tegen sterk verlaagd tarief te voeren niet N dexiandsche schepen (voornamelijk visscw" schepen, voorts enkele kleinere vrachtschep" en sleepbooten en de passagiei-sschepen Meckle burg, Oranje Nassau en Prinses Juliana van d' Maatschappij Zeeland). Aanvragen kunnen worden ingediend aan »i] kantoren. Aanvragen afkomstig van schep behooren te worden opgegeven aan het rijk, kuststation. Afwikkeling van de gesprekken geschiedt volgorde van de aanvragen, na afloop van do volbetaalde gesprekken, tijdens de gewone x-ioden waarin het verkeer met schepen \V(ku afgewikkeld. Voor zoover de dienst het toelaat zal gelegen held worden geboden, gesprekken te voeren in den nacht van 31 December op 1 Januari om. streeks de jaarswisseling. Met den wensch om een gesprek op een fce. paalden dag en tijdens een bepaalde periode të voeren, zal zooveel mogelijk worden rekening gehouden. De gesprekken mogen slechts de strekk'ng hebben van gelukwenschen. Zakelijke aangele! genheden mogen daarin niet worden behan" deld. De Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken kunnen worden gevoerd van alle telefonisch aangesloten perceelen uit, voorts in de openbare spreekge. legenheden van alle telefoonkantoren en -sta! tions. De kosten van een Kerst- en Nieuwjaarsge. sprek bedragen f 0.30 per 3 minuten of restend gedeelte daarvan. OPDRACHT AAN DE A. B. MIJ. Het maken van opritten naar de brug over het AmsterdamRijn-kanaal in den Jutphaas. schen weg met bijkomende werken is opgedra, gen aan de Amst. Ballast Mij. voor f 69350. N. A. S. B. groep Voetbal. Uitslagen van Zondag. Sport Vereent I—Fides I Sport Vereent IIFides II 1-q Sport Vereent ni—Fides IV 3-2 Geen wonder, dat er vreugde heerschte in het S.V.-kamp. Want om 6 punten uit 3 wed strijden te halen moet men zich ten volle geven. En dat hebben de jongens gedaan. De geest in de S.V.-elftallen is goed. De spelers leggen stuk voor stuk al hun wils kracht in den strijd. En daaraan hebben zij hun succes te danken. Het spel-peil was goed, behalve bij het eerste elftal, dat de gewoonte heeft om het te makkelijk op te nemen tegen hun zwakkere broertjes. Vooral toen de S.V.- ers na een kwartier spelen door van Kempen en de Boer een veiligen 20 voorsprong ge nomen hadden, verslapte S. V. Deze voor sprong is geen oogenblik in gevaar geweest, ook nite toen Kisteimaker wegens een blesure het veld moest verlaten. Toen de scheidsrech ter het einde aangekondigd had was S.V, weer twee punten rijker. S.V. 2 heeft het daarentegen zeer moeilijk gehad. In een spannenden strijd wist Filarski 10 minuten vóór het einde met een vliegend sohot te scoren, waarna in den stand geen verandering meer kwam. S, V. 3 kan op een goeden wedstrijd terug zien. Broere wist zijn club de leiding te geven. Wel maakte Fides gelijk maar Broere scoorde (21). Weer maakte Fides gelijk, tot dat Spalink 5 minuten voor het einde er 32 van maakte, Zondag- a.s. Juidt het programma: A.V.C. ISport Vereent I 2 uur. A.V.C. nSport Vereent II 12 uur. Het derde elftal is vrij. /CHEEP/ LT'JMNCENS HOLLANDAMERIKA LIJN. Delftdijk, 10 v. Rott. te Vancouver. Leerdam, Rott. n. New-Orleans 12 te Tam- pico. Spaarndam, 11 v. Rott. te N.-Orleans. Lochgoil, Vanc. 11. Rott. 10 v. Portland (0.) Narenta, Vanc. n. Rott. 12 v. Los Angeles. HALCYONLIJN. Stad Arnhem, 11 v. Schiedam te Immingham Vredenburg, 12 v. Vlaardingen te Narvik voor Rott./Vlaard. Stad Vlaardingen, 12 v. Narvik n. Rott Vlaard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 12 100 mijl ZW v. Niton. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 12 v. South ampton. Nijkerk (uitr.) 12 v. Marseille. Meliskerk (thuisr.) 12 te Mombassa. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 12 te Madras. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 12 v. Napels. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 12 v. Dakar. KON HULL AN DSC Hl! Ll.OYD. Eemland (uitr.) p. 12 Ouessant. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, Avonmouth n. Rott. p. 12 Lizard. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Flora, 10 v. West-Indië te New-York. Achilles, Rott. n. Genua p. 11 Beachy Hd. Socrates Amst. n. W.-Indië, 11, 145 mijl ZZW v. Land's End. Crijnssen, 13 v. Amst. n. W.-Indië. Colombia, 13 v. Amst. te Hamburg. Odysseus, 13 v. Amst. n. Lissabon. Mars, 13 v. Catacolo te Lissabon. Rennekom, Chili n. Amst. 13 v. Liverpool via Antwerpen. Poseidon, Rott. n. Tanger 12, 80 mijl ZZO Y. Land's End. Agamemnon, 10 v. Stamboul te Jaffa. Ajax, 13 v. Danzig te Amst. Barneveld, Chili n. Amst. 12 v. Liverpool. Berenice, 13 van Vlissingen te Amst. Bodegraven, 13 van Antwerpen te Amst. Euterpe, 13 van Bordeaux te Amst. Ganymedes, 12 van Barletta n. Patras. Hennes, 12 v. Stamboul 11. Volo. Irene, 12 van Harlingen n. Genua. Nereus, Aarhuus n. Amst. p. 13 Brunsbuttel. Oberon, 12 v. Haifa te Gocek. Orpheus, 13 v. Stettin te Amsterdam. Pluto, 13 v. Amst. te Kopenhagen. Pygmalion, Bougas n. Hamburg p. 13 Dover. Rhea, 12 v. Se tubal n. Faro Theseus, 13 v. Amsterdam te Gdynia. Tiberius, 13 v. Rott. te Amst. Triton, 13 van Genua te Savona. Venus, 13 v. Varna te Amst. Vesta. 12 van Napels n. Catania. WIJK LIJN Naaldwijk, 12 v. Rouaan n. Vlissingen. Wintrswijk, Salta Caballo n. Bremen p. 12 Ouessant,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2