VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Het bestuur van de Harddraverij- vereeniging treedt af. Jaarvergadering op 20 December. De agenda voor de op Dinsdag 20 December 3s, in Hotel „Ter Burg" te houden jaarverga dering van de Beverwijksche Harddraverijver- eeniging „Prins Bernhard" vermeldt als voor naamste en ongetwijfeld ook meest „opzienba rende" punt van behandeling een bestuursver kiezing, wegens bedanken van het greheele be stuur, gevormd door de heeren A. Blom, voor zitter; Joh. N. Tromp, secretaris; mr. J. A. B. Sanders, penningmeester; H. H. Meyer, 2e se cretaris; F. Pleeging en J. Timmer, resp. deel uitmakend van het bestuur sinds 1924, 1938, 1932, 1933, 1930 en 1936. Omtrent de motieven, die het bestuur tot dit bedanken hebben geleid, wenschte het bestuur zich voorhands niet uit te laten. Dit zal volledig geschieden in de jaarvergadering, die ongetwij feld in verband met deze bestuurscrisis zeer druk bezocht zal worden. Voorts vermeldt de agenda de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en een mede- deeling betreffende de reglementsherziening. GEDIPLOMEERDE BAKKERS. Voor het gistermorgen te Haarlem gehouden eind-examen „Vakbekwaamheid Bakkers" zijn geslaagd: R. Olsthoorn, H. ter Hoeve, heiden uit Beverwijk, H. Schipper uit Heemskerk, H. pinkel en L. Winkel, beiden uit VeLsen-Noord. Lief dadigheidsvoorstelling in Luxor. Lode van Gent sprak over Congo. Shirley Temple geeft den toon aan. In de groote liefdadigheidsvoorstelling ten bate van arme kinderen, die de directie van bet Luxor Theater Donderdagavond in haar theater organiseert, worden als hoofdnummers vertoond „De kleinste rebel" met Shirley Temple, John Boles, Jack Holt en Bill Robin son en „Met verzegelde orders" met Wallace geery en Barbara Stanwyck in de hoofdrollen. De recette van dezen avond zal den burge meester ter hand worden gesteld. Door de firma Wed. E. Veen, alhier, zijn voor de liefdadigheidsvoorstelling 100 flesschen bier gratis beschikbaar gesteld, waarvan de alge- heele opbrengst ook ten goede zal komen aan bet mooie doel. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat morgenavond het Luxor Theater te klein zal 3jjn om alle belangstellenden te bevatten. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Het tweede tiental van de Beverwijksche Damclub speelt a.s. Maandagavond voor de competitie van den Nederlandsehen Dambond een uitwedstrijd tegen het derde tiental van de Haarlemsche Damclub. Het vertrek is vastgesteld op 7.15 uur vanaf het Meerensteynplein. Langs de Lijn. Interessante Nutsavond. Gisteravond werd in het Kennemer Theater de tweede voordrachtsavond gehouden van het Departement Beverwijk en omstreken van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Spreker was de heer Lode van Gent uit Utrecht over Belgisch Congo. Na een inleidend woord van Ds. J. D. van Calcar ving de spreker zijn lezing aan met te herinneren aan de ontdekking van Centraal Afrika door Livingstone in 1865. De uitgestrekte gebieden kocht koning Leopold II van België en in 1882 was Europa verplicht de rechten van den Belgischen vorst te erkennen. In 1908 droeg Leopold II den Congo, gekocht, uit zijn eigen middelen, over aan den Belgischen Staat, die er nog steeds den scepter zwaait. Spr. behandelde achtereenvolgens de neger stammen, die in Belgisch Congo leven, de bo demgesteldheid, flora en fauna, reisgelegenhe- den enz. De heer Lode van Gent maakte met de Saffari langdurige zwerftochten door den Congo en hij leefde maandenlang bij de verschillende negerstammen. Buitengewoon interessant wa ren de bijzonderheden, die de spreker mede deelde over het dwergvolk, de Pygmeeën, levende in het oerwoud onder de meest primi- ftieve omstandigheden, maar zooals de heer Van Gent had kunnen constateeren, toch volkomen gelukkig. Spr. was er van overtuigd, dat dit oudste volk met zijn sterk en alles-overheer schend gevoel voor onafhankelijkheid over 2 of 3 eeuwen van de wereld verdwenen zijn zijn als gevolg van de beschaving. Een serie bui tengewoon geslaagde en uitstekend gefotogra feerde lantaarnplaatjes gaf een indruk van de schoonheid van het Afrikaansche landschap en van de verschillende negerstammen, die den Congo bevolken. Programma van de Radiocentrale. donderdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn Hl: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord. 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV- 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den Nederland- schen Christen Vrouwen Bond zal Donderdag 15 December een Kerstwijdingsavond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat houden. Het programma vermeldt o.m. zang van een koortje onder leiding van mevrouw Lijesen en een Kerstmeditatie van mevrouw Krüger uit Castricum. DE ECONOMISCHE ZIJDE VAN HET VEGETARISME. De Nederlandsche Vegetariërsbond zal op Dinsdag 10 Januari een openbare vei-gadex-ing in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat houden. Spreker is Dr. Kool uit Naarden over het onderwerp „De economische zijde van het vegetarisme". Vraagavond over Natuurgenees wijze. Gisteravond hield de Nederlan&sche vereeni- ging voor Natuurgeneeswijze een vraagavond in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat De arts IJ. Hettema uit Rotterdam behandelde aller eerst 'n vraag betreffenden den toevoer van vati- minen tot het lichaam. Alle vitaminen, uitge zonderd vitaminen D, kunnen wij verkrijgen door het gebruik van plantaardig voedsel, ter- Wijl spreker voor het verlcrij gen van vitaminen D aanraadde levertraan te gebruiken. Maar den meesten invloed hierop heeft de zon. Engelsche ziekte bij kinderen ontstaat volgens spr. meestal door een tekort aan vitaminen D. Op een vraag betreffende het loslaten van de tanden antwoord de arts Hettema, dat dit alleen in het beginsta dium te verhelpen is. Hierbij is niet de tand, maar is de kaak aangetast door een tekort aan kalk en C vitaminen. Voor dén toevoer van vi taminen C beval spreker tomaten, ook in ge- conserveerden vorm aan. Bij een natuurlijke leefwijze achtte spr. het aan te bevelen veel water te drinken, behalve tijdens de maal tijden. Verder behandelde spreker het nemen van een koude of wax-me douche. De warme douche mag'aldus arts Hettema, niet warmer zijn- dan 33 of 40 graden en niet te lang duren. De koude douche, welke des morgens wordt ge nomen, mag slechts enkele oogenblikken duren, terwijl spreker aanraadde voor oudere personen eerst hieromtrent den huisdokter te raadplegen. In zijn slotwoord sprak de heer Rijken een woord van dank aan arts Hettema en spooorde de leden aan tot krachtiger medewerking, zoo dat de natuurlijke leefwijze steeds gepropageerd kan worden. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Door den Beverwijkschen Bestuurdersbond weidt op Dinsdag 24 Januari a.s. in gebouw „Odeon" een ontspanningsavond georgani seerd voor werkloozen en hun echtgenooten. Aan dezen avond wordt medegewerkt door de de Vereenigde Zangers, dirigent de heer H. van Dijk, de Arbeiders tooneelvereeniging ..Kunst na Arbeid" en The Rhythm Kings. De avond is uitsluitend kosteloos toeganke lijk voor bovengenoemde personen. Veel aandacht wijdde de heer Lode van Gent aan de Congoleesche zeden en gebruiken, aan de sociale verhoudingen in de negerstammen, aan de „opvoeding" van de jeugd enz. De neger zangen konden de toehoorders in alle originali teit beluisteren, van de gramofoonplaten, die de spreker had meegebracht en liet afdraaien. Al bij al was het een zeer leerzame en inte ressante avond, die groote voldoening gaf aan het publiek, dat in grooten getale was opge komen. Ds. J. D. van Calcar sloot met een dankwoord aan den spreker, dien men gaarne zeker nog eens bij het Nut terug zal zien. LEZINGEN VOOR DE TUINBOUW- STUDIECLUB. Op Dinsdag 20 December houdt de Tuin bouw Studieclub een vergadering, waarin de heeren C. van der Mey en D. van der Wel een causerie zullen houden over: „Ongedierte" en „Varencultuur". VERGADERING CAFéHOUDERS. De afdeeling Beverwijk en omgeving van de vereeniging ..Ons Belang" deelt mede, dat binnenkort een vergadering zal plaats vinden in deze omgeving, waarbij alle caféhouders zullen worden uitgenoodigd. De bespreking welke dan zal worden gevoerd, handelt over de bestrijding der prijzenwillekeur. HEEMSKERK ,A- D. O." Voor Zondag as. zijn vastgesteld: A.D.O.Santpoort 2 2 uur. D.O.S.S. 3A.D.O. 2 2 uur. A.D.O. 3A.F.C. 3 12 uur I.E.V. 3—A.D.O. 4 12 uur. V.V.Z. aAD.O. a 1.15 uur V.V.Z. cA.D.O. b 12 uur. I.E.V. ibA.D.O. c 12.30 uur Vitesse cA.D.O. d 12.30 uur. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Anna Bulgaris (Gr.) Buenos Aires 17 Dec. 4 Dec. van St. Vincent. Angra (Fin) Buenos Aires 4 Jan. 9 Dec. vertrokken. a. d. grond. Alcinous (Ned.) x) Batavia 11 Jan. 10 Dec. vetrrokken. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 5 Dec. van Las Palmas. Aura (Fin) Koivisto heden 5 Dec. van Abö. Aurora (Ned.) Malaga 14 Dec. 12 Dec. van Finisterre. Aegeon (Gr.) La Plata 13 Jan. 13 Dec. van Buenos Aires. Ariadne (Ned.) Hamburg 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Bennekom (Ned.) Chili 17 Dec. 9 Dec. te Liverpool. Barneveld (Ned.) x) Chili 16 Dec. 12 Dec. van Livei-pool. Breda (Ned.) x) Chili (via L'pool) 10 Dec. van Land's End. Bintang (Ned.) Ned. Indië 27 Dec. 3 Dec. van Penang. Br. Fidelity (Br.) x) Abadan 21 Dec. 5 Dec. van Port Said. Boskoop (Ned.) Chili 9 Dec. van Valparaiso. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 11 Dec. te Durban, Bissen Ornsköldsvik 5 Dec. te Hernösand. Buccinum (No.) New Orleans 25 Dec. 7 Dec. vertrokken. Cottica (Ned.) West Indië 21 Dec. 7 Dec. van Paramaribo. Cordillera (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Caribia (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. vertrekt 17 Dec. Chr. Börs (Noor) La Plata 17 Jan. vertrekt 17 Dec. Ceres (Ned.) Chili 11 Dec. van Callao. Colombia (Ned.)x) Hamburg 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Capella (Zw.) Hernösand 14 Dec. 8 Dec. vertrokken. Chr. Bors La Plata vertrekt 17 Dec. Dunavis (Gr.) Constantza 18 Dec. 9 Dec. van Gibraltar. Poti (v. IJm.) in lading. Euryades (Eng. x) Batavia 1 Jan. 1 Dec. van Padang. E. A. Kydoniefs (Gr.) La Plata 10 Jan. 8 Dec. van Rosario. Else (Du.) Bremen (v. IJm.) 14 Dec. 13 Dec. vertrokken. Eva (Fin) Lovisa 15 Dec. 9 Dec. vertrokken. E. H. Fisser (Du.) Huelva 13 Dec. vertrokken. Pt. Limon 25 Dec. 7 Dec. van Trinidad. Ferrum (Fin) Söderhamn 8 Dec. te Stockholm, Gaasterkerk (Ned.) x) Japan (via Antw.) 12 Dec. van Napels. Glenaffaric (Br.) x) Japan 18 Jan. 10 Dec. van Saigon. Gundborg Segreil (Zw.) Nörrkoping 11 Dec. van Elseneur. Heemskerk (Ned.) x) Z. Afrika 12 Dec. van Niton. Halle (Du.) Macassar 23 Dec. 10 Dec. van Oran. Helder (Ned.) Hamburg 4 Dec. te Rotterdam. Hamm (Du.) Ned. Indië 20 Jan. 8 Dec. van Soerabaja. Hermes (Ned.) Zw. Zee 27 Dec. 12 Dec. van Stamboul. Hebe (Ned.) Hamburg 16 Dec. vertrekt 15 Dec. La Goulette (v. IJm.) 13 Dec. vertrokken. Hercules (Ned.) Zw. Zee 12 Dec. te Stamboul. Inversuir (Eng.) Pt. Arthur 19 Dec. 1 Dec. vertrokken. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.) 9 Dec. vertrokken. Iris (Ned.) Oporto van B. Aires. Juno (Ned.) Midd. Zee 11 Dec. van Bari. J. P. Coen (Ned.) x) Batavia 4 Jan. 11 Dec. van Sabang. Algiers heden 28 Nov. te Gibraltar. Castro Urdiales (v. IJm in lading. Lekhaven (Ned.) Rosario 20 Dec. 1212 Dec. van Madeira. Lysaker V (No.) Trangsund 14 Dec. 8 Dec. van Kotka. Laertes (Ned.) Ned. Indië 25 Jan. vertr. 17 Dec. van Batavia. Melampus (Ned.) x) Batavia 18 Dec. 12 Dec. van Land's End. Menes (Du.) Ned. Indië 30 Dec. 8 Dec. van Perim. Myrmidon (Eng.) x) Batavia 20 Dec. 9 Dec. van Port Said. M. L. Goulandris (Gr.) Buenos Aires 4 Jan. 30 Nov. vertrokken. Mars (Ned.) Venetië 20 Dec, pass. 11 Dec. Gibraltar. Meerkerk (Ned.) x) Japan 12 Dec. te Manilla. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 9 Dec. van Zanzibar. Maaskerk (Ned.) West Afrika 11 Dec. van Dakar. Merope (Ned.) Stettin 20 Dec. vertrekt 17 Dec. Nereus (Ned.) Gothenburg 15 Dec. 14 Dec. van Brunsbuttel. Nigerian (Br.) West Afrika 7 Dec. van Accra. Yxpila heden 7 Dec. vertrokken. Palestina 19 Dec. 10 Dec. van Candia. Alexandrië in lading. Olga (Deen) Trangsund 14 Dec. 8 Dec. vertrokken. Pygmalion (Ned.) Bourgas (via Hbg) 19 Dec. 13 Dec. van Dover. Phoenica (Du.) Pto Barrios 2 Jan. 11 Dec. van Cartagena. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia in lading. Poelau Tello (Ned.) x) Ned. Indië 7 Dec. van Colombo. Pres. Francqui (Belg) x Houston 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Poelau Bras (Ned.) x) Hamburg in lading. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. vertrekt 17 Dec. Pionier (Belg) La Plata 16 Jan. 16 Dec. van Buenos Aires. Pericles (Ned.) West Indië 7 Dec. van Barbados. Poelau Roebiah (Ned.) 3 Batavia 10 Dec. vertrokken. Radnorshire (Eng.) x) Yokohama 21 Dec. pass. 13 Dec. Gibraltar. Roxby (Br.) Port Red on in lading. Rhuys (Fr.) Casablanca heden 11 Dec. van Ouessant. Randfontein (Ned.) Z. Afrika 11 Dec. te Beira. Springfontein (Ned.) x) Beira 11 Dec. te Bremen. Stad Zwolle (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 29 Nov. te Bougie. Tiba (Ned.) Rosaric 3 Jan. 9 Dec. van Rio de Janeiro. Tajandoen (Ned.) Batavia 10 Dec. van Padang. Theseus (Ned.) Danzig 19 Dec. vertrekt 16 Dec. Thyra (Deen) Harlingen 14 Dec. 13 Dec. vertrokken. Ned. Indië 6 Jan. 6 Dec. van Colombo. Ulysses (Ned.) Hamburg 14 Dec. 13 Dec. vertrokken. Waterland (Ned.) Buenos Aires 23 Dec. 6 Dec. van Bahia. Buenos Aires in lading. Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires 6 Jan 9 Dec vertrokken. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. GEMEENTEBEGROOTING. Aan de gemeentebegrooting voor 1939, welke heden, Woensdag, in de openbare raadsverga dering wordt behandeld, ontleenen wij het volgende Evenals in de 5 vorige jaren kan ook de be grooting voor 1939 niet sluitend gemaakt wor den zonder de extra bijdrage in de kosten van steunverleening aan werkloozen, boeren en tuinders, alsmede de belastingbij drage en een bijdrage in de kosten der gemeentehuishou ding. Het totaal ontbrekende bedrag voor 1939 wordt rond f 51.000 geraamd (vorig jaar 62.000b Het voordeelig verschil zit voorna melijk in de regeling voor steun aan kleine tuinders en boeren, waarin thans door het Rijk wordt bijgedragen. In het bedrag van 51.000 is f 34.000 begrepen als bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. De door het Rijk te verleenen uitkeering per inwoner uit het Gemeentefonds, welke gelei delijk terugloopt van f 11,04 tot f 8,46 per in woner, wordt voor 1939 geraamd op f 49.443.21; in de jaarwedden van burgemeester en secre taris wordt tot een maximum bedrag van f 3000 bijgedragen. Van de diverse belastingen, waaronder tevens is begrepen een bedrag van ongeveer 8500 van de z.g. belastingbij drage, wordt een opbrengst verwacht van f 43.200. De kosten van ondersteuning aan werkloo zen, w.o. werkverschaffing, beloopen f 46.950; de steun aan kleine tuinders en boeren vordert een bedrag van f 38.200. In deze uitgaven wordt door het Rijk bijgedragen tot een per centage van 85%; de gemeente komt boven dien nog in aanmerking voor de reeds genoem de extra bijdrage en wel tot een bedrag van f 8500. De kosten van armenzorg, uitsluitend ten laste der gemeente komende, worden geraamd op ruim f 35.000. De totale uitgaven voor armen-, werkloozen en tuinderszorg beloopen derhalve f 141.000. Openbare veiligheid, w.o. politie, brandweer en straatverlichting, kost de gemeente rond f 6500. Volksgezondheid, waaronder subsidies voor t.b.c. bestrijding, Wit-Gele en Witte Kruis, Kraamverzorging en Kindervacantiekolonies, vordert ruim f 3700. De uitgaven voor Openbare Werken beloo pen f 25.200. Hieronder is een bedrag begrepen van f 8500 voor herstellingen en onderhoud van wegen en f 8200 aan rente en aflossingen van geldleeningen, opgenomen ten behoeve der wegen. Het Lager Onderwijs belast de gemeente met een bedrag van ruim f 30.000, waaronder zijn begrepen subsidies voor Vervolgonderwijs alsmede Bewaarschoolonderwijs. Het Hooger Onderwijs vordert f 1850. Landbouw, waaronder het subsidie voor Glascultuur, alsmede Handel en Nijverheid, waaronder de subsidie aan werkloozenkassen, vorderen f 2900. Het gemeentelijk woningbedrijf levert, na aftrek van de Rijksbijdragen, voor de gemeente nog een tekort op van ruim f 1600. Mede door het verkregen kapitaal van het G.E.B. vorderen de kasgeldvoorzieningen slechts f 975 aan rente. Wegens nadeelige saldi van vorige dienst jaren wordt de Gewone Dienst dezer begroo ting belast met f 5200; een bedrag van onge veer f 42.500 is naar den Kapitaaldienst over geheveld, waarvoor tz.t. vermoedelijk geleend zal moeten worden. Behalve de reeds genoemde subsidies bevat de begrooting ook nog een subsidie aan de Burgerwacht, Vrijw. Landstorm, Malariabe strijding en Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade. Voorts nog een subsidie van f 650 voor school- voeding. De totale renten en aflossingen op de be- rooting bedragen ruim f 27.500. De totaalcijfers van de begrooting 1937 zijn In ontvangst en uitgaaf (met inbegrip der Rijksbijdragen) f 274.136,54 van den Gewonen Dienst. Die van den Kapitaaldienst, waaronder diverse administratieve posten, luiden f 603.425,62. De leeningschuld der gemeente met inbegrip van die van het gemeentelijk woningbedrijf bedraagt per 1 Januari 1939 f 118.131,74 voor gewone leeningen, f 475.272 voor annuïteits- leeningen en f 16.625,90 wegens rentelooze voorschotten van het Rijk ontvangen. De verschillende te heffen opcenten op de belastingen bedragen evenals vorig jaar 80/20 op de Grondbelasting; 200/225 op de Personeele Belasting in de 7e klasse; 38 op de Vermogens belasting en 75 op de Gemeentefondsbelasting in de 3e klasse van heffing. BALDADIGHEID. Toen Dinsdagmiddag de tuinbaas van Marquette, de z.g. „Roozentuin" inliep, zag hij dat het beeld voorstellende „Cupido" ver nield was. De zaak is in handen van de peditie gegeven, die een onderzoek heeft ingesteld. Goede verrichtingen van de jeugd. In de groote zaal van café Borst heeft de „■ymnastiekvereeniging D.O.S. haar jaarlijksche gymnastiekuitvoering gegeven. Het was vooral de jeugd, die van groote vorderingen blijk gaf. De vrije- en de stokoefeningen waren evenals het werk aan de toestellen van goed gehalte en verwierven veel applaus. De dames werkten aan de brug en met hoe pels, maar het best verzorgd waren de knots oefeningen. die onberispelijk werden uitge voerd. De meisjes en de jongens deden verdienste lijk werk in de vrije oefeningen en aan de ringen. Een waardig slot van de uitvoering was hei tableau „Na regen komt zonneschijn", dat met de fraaie lichteffecten een zeer kleurrijk en welverzorgd schouwspel bood. Alzoo kon D.O.S., en met haar, directeur De Rie. op een goeden avond terugzien. Een baj onder leidnig van den heer Smit besloot den avond. Wat de tuinders kregen. Spruiten le soort per K.G. 1016 Spruiten 2e soort per K G. 49 Groene kool per K.G. 2yz3 Gele kool per K.G. 2l/z3y2 Boerenkool per K.G. 34 Waschpeen per K.G. 1 yz2 Schorseneeren per K.G. 1012 Andijvie per 100 stuks 150250 Sla per 100 stuks 200300 EEN GOEDE DRESSEUR. De heer P. Koppen, alhier, behaalde met zijn hond in de competitie van de afdeeling Noord-Holland van de Kon. Ned. Politie- hondenvereeniging met 531 punten den vier den persoonlijken prijs. Dit be teekent tevens een mooi succes voor de plaatselijke afd. waarvan de heer Kop pen lid is. De gvmnastiekuitvoering van D. O. S. VOETBAL. Promotiekansen der oud-eerste klassers H.V.V., U.V.V. en O.D.S. Het zal onzen lezers genoegen doen te ver nemen, dat de vroegere eerste-klassers H.V.V., U.V.V. en O.D.S. weer een vrij behoorlijke kans op promotie hebben, blijkens den huidigen stand der tweede klasse A van Afdeeling H: H.V.V. 9 6 2 1 14 22—12 1.56 U.V.V. 9 7 0 2 14 33—20 1.56 O.D.S. 10 5 3 2 13 33—19 1.30 Velox 10 5 2 3 12 21—14 1.20 U.V.S. 9 4 1 4 9 18—25 1.— Gouda 10 3 4 3 10 25—22 1.— Overmaas 10 3 2 5 8 18—21 0.80 B.M.T. 10 3 2 5 8 14—19 0.80 Quick 9 1 3 5 5 11—21 0.56 B.E.C. 10 1 1 8 3 16—38 0.30 Slechts één van de drie gegadigden kan ech ter promoveeren. Verder moet rekening wor den gehouden met den „eeuwigen" Utrecht- schen tweede klas kampioen Velox. Het toeval wil, dat H.V.V. en U.V.V. elkaar a.s. Zondag te Wassenaar moeten bestrijden. Hier zal dus aan spanning en emotie geen gebrek zijn. Ook de oud-eersteklasser S.V.V. te Schiedam, die in de tweede klasse B. speelt, staat er blijkens de ranglijst goed voor: S.V.V. 10 6 4 0 16 26—12 1.60 Neptunus 10 7 1 2 15 28—17 1.50 V.D.L. 10 5 3 2 13 27—22 1.30 Emma 10 5 2 3 12 25—12 1.20 Sliedrecht 10 4 3 3 11 23—18 1.10 Excelsior 10 4 2 4 10 17—16 1.— Holland 10 3 3 4 9 16—27 0.90 Fluks 10 3 2 5 8 18—21 0.80 Unitas 10 2 2 6 6 16—22 0.60 D.C.L. 10 0 0 10 0 12—41 0.— WIJK AAN ZEE VERGADERING R. K. VOLKSBOND. De afdeeling Wijk aan Zee van den Ned. R.K. Volksbond zal hedenavond een leden vergadering houden in café „De Zon". KERSTFEEST. Maandag 26 December zal in het kerkge bouw der Ned. Herv. Gemeente te Wijk aan Zee een Kerstfeest worden gehouden door de Ned. Herv. Zondagschool. Aanvang des middags 4 uur. SANTPOORT NED. HERV. KERK. Ds. R. H. Oldeman, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort ontving een be roep naar de Ned. Herv. Kerk te Deventer. CASTRICUM VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Duitsch s.s. Charlotte Schroder Rotterdam Hoogovens Zweedsch m.s. Algol Kopenhagen Visschershaven Nederl. m.s. Eems Delfzijl laden teer laden De verstrekking van school- voeding. Met ingang van Maandag 9 Januari zullen aan de daarvoor in aanmerking komende schoolkinderen weer warme maaltijden wor den verstrekt. De ouders van deze kinderen moeten daarvoor de aan het stempellokaal of ter secretarie verkrijgbare formulieren invul len, die uiterlijk op Zaterdag 17 December bij den voorzitter van het comité. Torenstraat 1 A moeten zijn ingeleverd. EEN CLUB VOOR TAFELTENNIS OPGERICHT. Na een daartoe in de Rustende Jager gehou den vergadering is alhier opgericht de Castri- cumsche Tafeltennisclub. De trainingsavonden zijn des Vrijdags in de Rustende Jager. Secretaris van de nieuwe vereeniging is de heer G. Mos, Stationsplein 7. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, lste klasse klein-biljart kader. Voor deelneming aan bovengenoemd kam- pioneschap, dat op 6, 7 en 8 Januari e.k. in op dracht van den Ned. Biljartbond door „D. E. S." georganiseerd wordt, hebben zich 19 spelers aangemeld, waaronder twee Haarlemmers, n.l.: G. W. Metz van de club „B. C. Haarlem" en J. Steffers van „D. E. S.". Deze laatsten speler met W. G. Dalderup van „Benoorden het IJ" voor- wedstrijden bij „D. E. S.", welke uiterlijk 24 December a.s. moeten geëindigd zijn. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 14 DECEMBER Thalia Theater: „Cassidy's razende rit" en „Een dure echtgenoot", 8 uur. Rex Theater: „Je kunt niet alles hebben" en „Vier mannen en een gelofte", 8.15 uur. Gebouw Willebrord: Openbare vergadering der A. R. 8.15 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Rex Theater: „Je kunt niet alles hebben" en „Vier mannen en een gelofte", 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 14 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Het gebeurde in Napels" en „De strijd om den Omar-diamant", 8 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: Liefdadigheids voorstelling. 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 14 DECEMBER Gem. Concertzaal: Astronomische avond, 8 u. Luxor Sound Theater: „Kerels geven geen kamp", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Daar waar mijn Sarie woon!" Op het tooneel Louis Davids. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Legions d'Honneur", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een modern huwe lijk" en „De rechtszaak dr. Deruga", 2 en 8.15 u. Moviac Theater: „Het lied van geluk" (gepro longeerd) 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Gebrandmerkt" en „Ons is niets te dol", 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 115 uur, behalve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Charlotte Ko hier met „Marathondans", 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Astronomische avond, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5