VELSEN .and- en Tuinbouwpraatje. „Het financiëele beleid der regeering." Gisteravond heeft in het gebouw Willebrord een openbare vergadering plaats gehad van de A.R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje, waarin als spreker optrad de heer W. Wage naar, lid van de Tweede Kamer, met het on derwerp; „Het financieele beleid der regee ring". De vergadering werd met een kort in leidend woord geopend door den voorzitter, den heer B. Schipper. De heer Wagenaar die hierna het woord verkreeg zeide dat het altijd moeilijk is om over financieele aangelegen heden te spreken. Spreker had als uitgangs punt de millioenen nota uit de troonrede. Naar aanleiding hiervan, wilde spreker drie punten behandelen. Ten eerste het tekort over 1939, ten tweede de maatregelen om dit tekort te dekken en ten derde de overige maatregelen. Het tekort over 1939 is 61 millioen. Na de vette jaren vóór 1929 kwam in 1930 de inzinking die ten gevolge had een vermin dering van inkomsten, waartegenover staat, dat ieder jaar de uitgaven voor steun aan be drijven, scheepvaart enz. omhoog liepen. De gevolgen hiervan waren, dat er geregelde te korten ontstonden. De regeering heeft niet stil gezeten om te trachten hier aan te ont komen. Trots maatregelen van salarisvermin deringen en het invoeren van nieuwe belastin gen, heeft men toch het financieel evenwicht niet kunnen herstellen. Men heeft buitenge wone, wat spreker noemt kunstmiddelen, moe ten aanwenden. De reserves werden gebruikt om de begrootingen sluitend te maken. Men heeft getracht, hiermee den slechten tijd te overbruggen tot een betere tijd zou zijn aan gebroken. In 1936 scheen het iets beter te wor den. Er kwam toen ook een grootere opbrengst van de belastingen. Maar in 1937 kwam men voor grootere uitgaven te staan door nood zakelijke defensie-uitbreiding en steun aan Indië, waardoor de begrooting 1937 reeds een tekort vertoonde. In 1938 heeft de regeering de gebruikte kunstmiddelen op zij gezet. Dit alles is mede oorzaak van het tekort van 1939. Indien het tekort van 1939 gedekt zou zijn door een leening zal men dan in 1940 en 1941 zonder tekorten zijn? Hierop gaf spreker eenige beschouwingen over de maatregelen, die de regeering denkt te nemen. Vervolgens besprak de heer Wagenaar de maatregelen die de regeering denkt te nemen op het terrein van de economische politiek, zooals het beperken van den invoer en het uitbreiden van den uitvoer, het uitvoeren van groote werken en de speciale aandacht voor het jeugdvraagstuk. Tot slot wees spreker op de moeilijkheid waarmee de regeering te kampen heeft om een budget sluitend te maken. De A.R. partij staat, volgens spreker, op het standpunt dat een begrooting zoo sluitend mogelijk moet zijn. Een sluitende begrooting is een vereischte politiek van een Christelijke regeering. Uit de vergadering werden hierna eenige vragen ge steld. Na beantwoording der vragen werd een korte huishoudelijke vergadering gehouden waarin de candidatenlijst voor de Provinciale Staten in den Kieskring Velsen werd besproken. Voorts werd medegedeeld, dat 20 Januari a.s. Mi-. A. G. Bruch, lid van Gedeputeerde Staten te Haarlem voor de vereeniging zal optreden. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Gistermiddag klom hét 8-jarig zoontje van den heer H., wonende Pres. Krugerstraat op een vrachtauto die voor den gesloten overweg bij het station stond te wachten. Toen de auto zich weer in beweging zette, viel de jongen er door den schok af. De jongen werd in bewusteloozen toestand opgenomen en naar de ouderlijke woning ge bracht. waar dr. van der Kooi een hersen schudding constateerde. FEESTAVOND BEIDER BELANG. Gisteren had onder groote belangstelling in het Patronaatsgebouw een feestavond plaats, aangeboden door de Fa. „Beider Belang". De leiding werd verzorgd door Lou Dikker uit Zaandam. Voor den aanvang speelde de Kla- ver's Band. De avond werd geopend door den chef van Beider Belang, den heer Peek. De Vier van Tholen en van Lier hadden al spoedig de stemming er in, welke den geheelen avond bleef. Tijdens de pauze werd een gratis ver loting gehouden, terwijl de heer Nick Carson, cowboyzanger en tapdancer eenige nummers ten beste gaf. Na de pauze volgde wederom het optreden van de Vier van Tholen en van Lier. Na afloop gingen allen zeer tevreden naar huis en kon de heer Siewertse op een goed geslaagden avond terugzien. De heer Peek sloot den avond met een kort woord. BESLAAGD. Onze plaatsgenoot, die heer J. L. de Visser, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen wiskunde L.O. COSTUMIèRES. Bij de te Rotterdam gehouden examens slaagden voor costumière de dames M. C. van Heijst, G. Krijger, J. van Oosten, T. A. Rede lijkheid en M. A. Wigbout. R.-K. Dam- en Schaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". Daar de competitie-wedstrijd tegen D. C. H. op verzoek van D. C. H. werd uitgesteld, kon den de onderlinge competitie's Dinsdagavond worden voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Afd. Schaken: H. v. Geldorp—M. Maquiné P. ScholG. Haver A. KlaverJ. C. v. d. Bos H. v. GeldorpIJ. Deden R. Ang'ermann—M.Maquine afgebr. Afd. Dammen le klas. G. MeijsscriTh. de Reus P. v. BuurenP. v. d. Klooster N. ZoontjesJ. Jasperse J. Speet—Gjertsen C. Bakker.P. Balm 2e klas. J. RobbenA. Eskes C. HeiligJ. Mors - Dinsdag 20 Dec. a.s. vindt in het St. Fidelis- gebouw de belangrijke ontmoeting plaats tus- schen de kampioenpretendenten G.S. en St. Bavo uit Heemstede. Zooals uit onderstaande ranglijst blijkt, moet GjS. deze ontmoeting winnen om een voorsprong te kunnen nemen, welke tevens wel eens voldoende zou kunnen blijken te zijn om het kampioenschap ditmaal in IJmuiden te houden. Tegelijkertijd speelt het tiental van G.S. een competitie-wedstrijd tegen D.D.O. uit Velsen-Noord, wat voor de 1—0 0—1 1- 0—1 1 2—0 2—0 0—2 0—2 1—1 2—0 BÜJB. DiORAfViA'S houden U 40 min, in spanning en ont roeren U diep. Dagel. 3—5 en 7—9 uur (behalve Zo. en Vr.). SCHOTERSINGEL 117 A. HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) Uitbreidingsplan goedgekeurd. wel een te IJmuldenaren waarschijnlijk zware opgave zal blijken! Stand le klas Ciubcomp Haarl. R.K. Dambond. 1. St. Bavo Heemstede 6 5 10 2. Gez. Samenzijn 6 5 0 1 3. H.R.K.D. Haarlem 4 112 4. D.C.H. Heemskerk 4112 5. Ontwikkeling Lisse 6 114 6. T.E.P. Haarlem 4 0 0 4 ÜVieuwe Postduivenvereniging opgericht. In een dezer dagen gehouden vergadering in het gebouw van den heer B. Jenninga, J. P. Coenstraat alhier, werd tot oprichting be sloten van een nieuwe vereeniging van post- duivenhouders genaamd „De Vriendschap". De vereeniging stelt zich ten doel de beoefe_ ning van de postduivensport in het algemeen, het uitschrijven van onderlinge en nationale welvluchten en het houden van tentoonstel lingen in het bijzonder, alles nader omschre ven bij huishoudelijk reglement. Zij heeft zich aangesloten bij de grootste organisatie op dit gebied n.l. den Nederlandschen Algemeenen Bond van Postduivenliefhebbers, afdeeling A (Noord-Holland). Het bestuur is als volgt sa mengesteld: C. Don, voorzitter; W. E. Schip per, Stephensonstraat 72, secretaris; B. Jen ninga, penningmeester; Jog. Struis en B. Vis ser, commissarissen. Nadere inlichtingen zijn bij het bestuur steeds verkrijgbar. Kerstfeest voor minder-bedeelden Evenals vorige jaren zal de Ned. Herv. Vrou wen. en Meisjesvereeniging te IJmuiden-Oost haar Kerstfeest vieren met de minder bedeel den in de gemeente. Het geheele jaar zijn de damesleden bezig geweest kleedingstukken te vervaardigen, welke heden voor iederen be langstellende te bezichtigen zijn. De gelegen heid daartoe bestaat hedenavond in het Ver- eenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Er zal den bezoekers thee met koek aangeboden Worden. Recrutenavond van „Pro Rege". Gisteravond belegden de burgerafdeeling Haarlem en de militaire afdeeling IJmuiden van de Nationale Vereeniging „Pro Rege" een recrutenavond, met de bedoeling, de jongelui van Velsen en omstreken, die in 1939 in dienst moeten van voorlichting te dienen. De belangstelling was slechts matig. De heer Seldenrust, voorzitter van de af deeling Haarlem opende met voorlezing van Ps. 127. Zich na een woord van welkom richtende tot de toekomstige recruten, wees spreker er op, dat er onderscheid is tusschen burgerlijk en militair „Pro Rege". Niet alleen in oorlogstijd doch ook in vredes tijd zullen de soldaten „vertroeteld" moeten worden. Ongetwijfeld gaat een trilling door het hart van den recruut. Een slap uitgesproken com mando zal een slappe uitvoering ten gevolge hebben. In den meerdere moet men zijn beschermers zien, zij, die den soldaat in zijn diensttijd tot steun zullen zijn. Het avond-appèl beschouwde spr. als een der moeilijkste punten. Vergeet niet den Ko ning te belijden, want hoe zal men van Hem iets verwachten, wanneer men Hem zelf ver geet. De heer Seldenrijk gaf een uiteenzetting hoe men het beste het tractement kan be nutten. Een ernstige waarschuwing liet spr. hooren over het optreden van gamizoensmeisjes. „Laat dat goed maar loopen". Hebt gij moeilijkheden begeef U dan naar den predikant of den vader en moeder van het Militair tehuis. Omtrent het technische van het militaire leven gaf sergeant van der Wal eenige uiteen zettingen. Spr. begon met een gedeelte uit het boek van Dr. de Visser „In dienst der wet" voor te lezen. Eere aan den militair die zich buigt voor de wet! Een militair krijgt geen bewegingsvrijheid, wanneer geen toestemming van ouders of voogd is verkregen. Nadat eenige jongelui vragen hadden gesteld, die door den heer van der Wal werden beant woord, sloot de heer Seldenrijk met gebed de bijeenkomst. Van de trap gevallen. In haar huis aan de Kon. Wilhelminakade had mevr. T. v. V. het ongeluk van de trap te vallen, zoodat zij een ernstige hoofdwonde bekwam. Dr. Rutten heeft een voorloopig verband gelegd, waarna zij door bemiddeling van den heer A. P. Bakker per Roode Kruisauto naai* het Antoniusaiekenhuis js vervoerd. Daar is zij opgenomen, nadat de hoofdwonde defini tief is gehecht. KERSTDECLAMATORIUM IN DE GEREFORMEERDE KERK. Evenals met Paschen zal er ook met Kerst mis in de Gereformeerde Kerk aan den Ko ningsweg te Velsen-Noord een declamatorium worden uitgevoerd en wel Woensdagavond 21 ■December a.s. om half acht. Medewerking ver- leenen een gemengd dubbel kwartet, een spreekkoor, de heer J. den Duik (declamatie), de kinderen der Zondagsschool en der Evan gelisatieclubs en de heer A. L. Schouten (or gel) van wiens hand de begeleidende muziek en arrangementen zijn. De algemeene leiding berust bij den heer H. Slings. PRIJSUITREIKING BIJ DEN B.V.L. De afdeeling IJmuiden van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm heeft Vrijdag 16 December a.s. een avond belegd, waarop de prijsuitreiking van den jaarlijkschen schiet wedstrijd voor Vrijwilligers zal plaats hebben. Deze avond wordt gehouden in „De Griffioen". Neutrale werknemers in liet bouwbedrijf. De afdeeling Velsen van het Neutraal Ver bond van Werknemers in het bouwbedrijf houdt Vrijdagavond 16 December a.s. in café Centraal aan den Zeeweg een openbare ver gadering. De voorzitter van het Verbond, de heer S. Hendrikse, zal er spreken over: „Doel en streven van het Neutr. Verb, van Werknemers" en de heer D. de Jager, propagandist van de Nederlandsche Vakcentrale, behandelt er de vraag: „Waarom politiek-onafhankelijk ge organiseerd?" RESTANT BESOMMING. SCH 15 f2230; SCH 118 f2170; SCH 121 f 1900; KW 16 f 1630: KW 40 f310; SCH 40 £340; VL 216 f960; VL 85 £94; VL 205 f120; V 217 f200; VL 204 f 100. Behoudens een kleine uitzondering. Bij Koninklijk Besluit van 29 November 1938 is ten opzichte van de uitbreidingsplannen van de gemeente Velsen het volgende beslist: le. De reclamant T. Winter wordt niet ont vankelijk verklaard in zijn beroep; 2e. met handhaving voor het overige van het bestreden raadsbesluit door Gedeputeerde Staten is geoordeeld, A. dat besluit te vernietigen voor zoover daarbij goedkeuring is verleend aan het ge deelte van het door de gemeente Velsen vast gestelde uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, dat betrekking heeft op de gronden, waarop de verkeersstrook tusschen den Rijksweg en den spoorweg is geprojecteerd: B. aan het genoemde gedeelte van het uït- breidingsplan-in-hoofdzaak de goedkeuring alsnog te onthouden. Dit houdt dus volgens de mededeelingen van de secretarie in, dat het geheele uitbreidings plan (benevens de kleinere plannen), nadat de gemeente na het vernietïgingsbesluit door Gedeputeerde Staten in hooger beroep gegaan was, door de Kroon goedgekeurd is, behou dens de plannen aangaande de verkeersstrook tusschen den Rijksweg en den spoorweg. ZENDINGSFILM VAN SURINAME. De Chr. Nat. Werkmansbond organiseert een filmavond op Zaterdag 17 December a.s. in het Vereenigingsgebouw aan de Kalver straat. Freule Van Lijnden zal bij deze film spreken over „Het zendingswerk onder de armsten der armen in Suriname". Ds. G. F. CallenbacK en ds. Johs. Bronsgeest zullen resp. het openings- en het slotwoord spreken AANGEKOMEN. 13 December: Maron m.s. Hamburg Rhuys s.s. Casablanca 14 December: Wilja m.s. Londen Thor m.s. Danzig Lind m.s. Havre Tjilcandi s.s. Batavia Heron m.s. Danzig Gundborg Segrell s.s. Ljusne Ove Toft s.s. Castro Urdiales Zeeland s.s. Newcastle Nereus s.s. Gothenburg VERTROKKEN. 13 December: Spes Salutis m.s. Londen Araton s.s. Norna Venersborg s.s. Klaipeda Odysseus s.s. Lissabon Crijnssen s.s. West Indië Merel s.s. Londen IJstroom m.s. Leith Vliestroom s.s. Huil 14 December: Salabangka s.s. Batavia Tascalusa s.s. Aruba Sarkani s.s. Rotterdam Olga m.s. Londen Depa m.s. Mistley Herstelling van de schade. Naar uit Stockholm wordt gemeld, wordt het met een lading hout van Söderhamn naar Zaan dam bestemde Finsche s.s. Ferrum, naar ge meld, aldaar voorloopig hersteld waarop de reis pas voortgezet kan worden. Kolenaanvoer. Met het van Newcastle komende Nederland sche s.s. „Zeeland" van de S. S. M. is een la ding steenkolen aangevoerd voor de Hoogovens Aanvoer ijzererts. Het Deensche s.s. „Ove Toft" arriveerde gis termorgen met een lading ijzererts van Castro Urdiales voor het Hoogovenbedrijf alhier. Herstellingen uitgevoerd. Het Engelsche tankstoomschip Tascalusa, dat 24 October in ballast van Havre naar Amster dam passeerde, heeft aldaar eenige belangrijke herstellingen uitgevoerd en is gisteren weer naar zee vertrokken. In tijdhuur. Het stoomschip Tjikandi van de Java-China- Japan Lijn maakt in huur van de Stoomvaart Maatschappij Nederland een reis van Ned. Indië naar Amsterdam en is gisteren hier ge passeerd na eerst in Liverpool een deel van de lading stukgoederen te hebben gelost. AQUARIUM- EN TERRARIUMHOUDERS. De vereeniging van aquarium- en terra riumhouders „Kennemerland" houdt Vrijdag avond 16 December a.s. in de lunchroom An- neta een z.g. liefhebberij-avond; daar zal dan tevens bekend gemaakt worden de uitslag van de gehouden huiskeuring, vergezeld van een algemeen verslag. Tevens zal de kweekwed- strijd 1939 besproken worden en zullen o.m. 5 paar Rasbora Heteromorpha verloot worden. WINTERZORGEN VOOR TUIN EN AKKER. Leeg en verlaten liggen de akkers, ledig zijn ook de bedden in den moestuin en de perken in den siertuin. Maar is het wel goed ze zoo tot het voorjaar te laten liggen? Of moeten wij ook in den winter onze zorgen uitstrekken tot de ledige akkers en onbeplante tuinge- deelten? Wanneer wij weten, van hoe gunstigen in vloed de vorst is op de structuur van den grond, dan weten wij ook, dat er 's winters nog heel wat gedaan kan worden voor bodem- verbetering. Welken gunstigen invloed heeft de vorst op de structuur van den bodem? Zooals bekend is, vergroot bevriezend water, bij den overgang tot ijs, zijn volume met onge veer 10 pCt. Bevriest dus het water in den bouwgrond, dan zal het door die uitzetting de aarddeeltjes verder van elkaar verwijderen. Als het daarna in het voorjaar gaat dooien, dan is de samenhang tusschen de bodemdeel tjes verbroken, de kluiten vallen uiteen en de grond blijft in verkruimelden toestand liggen. Vooral op de zware, stijve kleigronden, is deze verkruimeling van belang, de grond wordt losser en poreuzer, droogt beter op en wordt daardoor ook spoediger door de zon verwarmd, terwijl de dampkringlucht den grond beter kan binnendringen. Dat dit alles van gunsti gen invloed op den plantengroei moet. zijn ligt voor de hand. Het is derhalve zeer gewenscht den onbe- groeiden grond zooveel mogelijk aan de in werking van de vorst bloot te stellen. Dit be reikt men door den grond vóór den winter om te spitten en deze dan zoo grofkluiterig te la ten liggen; de oppervlakte wordt zoodoende aanmerkelijk vergroot, waardoor de vorst veel beter kan indringen. De grond kan dan, zoo' als men dat noemt, flink „doorvriezen". Wij kunnen echter nog meer doen en onze winterzorgen nog verder uitstrekken. Direct na het spitten strooien wij op de grofkluiterige aarde in sier- en moestuin per 100 vierkanten meter: 8 kg. Thomasslakken- meel, 6 kg. patentkali. Gemakshalve worden deze meststoffen onmiddellijk voor het uit strooien goed gemengd, zoodat de verschil lende meststoffen niet afzonderlijk behoeven te worden uitgestrooid. Op bouwland kan per h.a. gerekend, van dezelfde meststoffen resp. 600 en 400 kg. k.g. worden uitgestrooid. Men kan deze bemesting beschouwen den grondslag voor het voldoende voedzaam maken van den bodem. Werden sier- en moes tuin in vorige jaren wellicht onvoldoende be mest, dan kan het volstrekt geen kwaad de hoeveelheden slakkenmeel en patentkali te verdubbelen. In vochtige stadstuintjes en laag gelegen moestuintjes, waar de grond veelal min of meer verzuurd is. verdient het bijzon der aanbeveling het slakkenmeel aan den mi men kant te geven. Dit geldt evenzeer voor menig stuk bouwland. Slakkenmeel bestaat namelijk voor de helft uit fijne kalk, welke de structuur van den grond aanmerkelijk verbetert, dezen losser en poreuzer maakt ten gevolge waarvan de ge wassen beter uiteen groeien, meer bloeien en rijker vruchten dragen. De kalk in slakken meel verdeelt zich gemakkelijk in den bodem en komt daardoor spoedig ter beschikking van de plantenwortels om door deze te worden opgenomen. Bovendien is het een goedkoope bemesting, want men koopt immers het slak kenmeel als fosforzuurmest en krijgt dan de waardevolle kalk er gratis bij! Dat vele planten in bloementuinen en ver schillende gewassen in oude moestuinen op den duur minder goed gedijen, is voor een groot deel te wijten aan kalkgebrek en gemis aan fosforzuur. Vooral ook rozen en vrucht- boomen hebben aan deze voedingsstoffen groote behoefte. Het is nu een geschikte tijd dit gebrek door een voldoende slakkenmeel- bemesting aan te vullen. Geeft men het slakkenmeel iets aan den ruimen kant, dan is dit geen verlies. Het fos forzuur, dat hierdoor meer verstrekt wordt dan de planten tijdens den groeitijd noodig hebben, komt den bodem ten goede on blijft als een reserve veilig bewaard, waaruit latere gewassen naar behoefte te allen tijde kunnen putten. Is de grond tijdens de wintermaanden grof- kruimelig gespit en naar behooren bemest, zoodat alle factoren kunnen samenwerken om een gezonde, vruchtbare teellaag te krijgen, dan moet men in het voorjaar evenwel zorg dragen, dat de gunstige structuur niet door een ontijdige, te vroege bewerking wordt be dorven. Zal de structuur goed blijven, dan moet de voorjaarsbewerking niet eerder wor den verricht, voor de bovenste grondlagen weer voldoende zijn ingedroogd. „Kindergeluk" brak met de sleur. Elfen en kabouters werden Indianen. Gisteravond heeft de Geheelonthouderskin derclub „Kindergeluk" haar eerste uitvoering in dit seizoen gegeven. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Opgevoerd werd door de kleintjes „Droome laar" van F. Westra en T. Straatsma. De kleuters hebben van dit zangspel een vlotte vertooning gegeven en het was alleraardigst om te zien hoe de kabouters hun liedjes zongen. Dit geschiedde met een vrijheid, die menige grootere hen benij den kon. Van haperingen kon nauwelijks ge sproken worden, want de rollen en zangteksten zaten er uitstekend in. „Droomelaar" had dan ook een vlotte opvoering. Een langdurig applaus beloonde de kleuters voor hun verrichtingen op het tooneel. De costumeering in dit zangspel was, zooals wij dat van „Kindergeluk" gewend zijn, weer prima verzorgd. De groote club bracht de kinder-operette „Trovo en de Indianen" van D. G. Becker voor het voetlicht. Zooals de heer G. Berghuis al in zijn openingswoord zei, is dit een geheel nieuw stuk, dat eenigen tijd geleden met enorm succes in Zeist werd opgevoerd. En inderdaad deze kinder operette is heel iets anders, dan datgene wat wij al in den loop der jaren door „Kindergeluk' hebben zien opvoeren. Het waren nu geen elfjes en kabouters, die op het tooneel verschenen, maar „bloeddorstige" Indianen. Het is even vreemd om hieraan te wennen, doch niettemin is „Trovo en de Indianen" zeer in den smaak gevallen. Dat hier de grooteren aan het werk waren bleek wel uit het acteeren en uit den zang, die veel vaster was. De kinderen vervulden hun rol len zeer verdienstelijk, wat getuigt van een nauwgezette voorbereiding, waarvoor de heer G. Berghuis zich ongetwijfeld weer zeer veel moeite heeft getroost. De joed verzorgde too- neelen lieten niets te wensehen over. Ook dü deel van het programma werd vlot afgewerkt, zoodat de uitvoering prachtig op tijd was afge- loopen. Het talrijke publiek heeft van het gebodene zeer genoten en gaf hiervan door een daverend applaus blijk. Voorts verdient nog vermelding de welverzorg de begeleiding aan de piano van mej. B. Schelvis, het goede kapwerk van J. Veenis, de costumee- •ing en de medewerking van een strijkkwartet. „Kindergeluk" kan op een goed geslaagden avond terugzien, hetgeen altijd nog de kroon is geweest op het maandenlange werk van voor bereiding, dat een dergelijke uitvoering vergt. LUXOR THEATER BRENGT 1 „Huwelijk op Afbetaling" en „Cassidy's Offer". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „Huwelijk op afbetaling" met Barbara Stanwyck en Gene Raymond in de hoofdrollen. Michael Martin, een jonge ingenieur, verze kert zich een nieuwe baan van 35 dollars per week en doet Carolyn Wells, een mannequin haar positie opgeven, om met hem te trou wen. In haar nieuwe rol van huishoudster, weet ze wonderlijk met Michael's salaris om te springen. Zij gebruikt, wat bestemd was om de meubels af te betalen, voor luxe toiletten. Een rijke vriend, Hugh Mackenzie, bezocht het echtpaar dikwijls en realiseert Michael's financieele moeilijkheden. Carolyn wijst Hugh's hulp af, zoodat de meubelzaak ten laatste genoodzaakt is, de meubels weg te la ten halen, maar Hugh betaalt alles en laat de meubels weer terug brengen. In het geheim gaat Carolyn weer terug naar haar vroegere werk, terwijl een negerin tij dens haar afwezigheid de huishoudelijke plichten waarneemt. Maar op een midda» komt Michael thuis en ontdekt wat er gaande is. Hij maakt een scène en verdwijnt. Carolyn stelt een eisch tot echtscheiding in. Michael geeft Hugh de schuld hiervan en zoekt hem met minder vriendelijke bedoelingen op. Michael, vast van plan in korten tijd veel geld te verdienen, neemt een aanbod aan om naar Zuid-Amerika te gaan met een gevaar lijke opdracht. Hij zal er misschien niet levend afkomen, maar het salaris is erg hoog en de firma betaalt de premie van de groote verze kering die in geval er iets met hem gebeurt, be taalbaar is aan Carolyn. Zijn vriend Paul heeft het plan met hem mee te gaan, maar als zijn vrouw Mattie den aard van deze opdracht uitvindt, verbiedt zij haar man dit aan te nemen en haast zich naar Carolyn. Zij is erg ontsteld door dit nieuws en rept zich tezamen met Mattie, Paul en Hugh in een van zijn auto's naar de kade, waar zij met veel moeite Michael van het plan' afbrengen, wat tevens weer tot een verzoening leidt tusschen Michael en Carolyn. Het tweede hoofdnummer is de Wild-West- film „Cassidy's offer" met William Boyd en Jimmy Ellison in de hoofdrollen. In de matinee's van Zondagmiddag wordt nog vertoond „Het meisje uit de Zeemans kroeg". De opstelling van „Beverwijk". Het elftal van Beverwijk is voor den thuis wedstrijd tegen Succes als volgt samengesteld; Doel: J. van Zutphen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, G. de Ruiter en A. de Ruiter. Voor: S. Teeling, J. Steenvoorden, A. Marx, J. Maenhout en G. Koning. Barbara Stanwyck, die de hoofdrol vertolkt in de film Huwelijk op Afbetaling". (Luxor Theater, Beverwijk.) /CUEOV Ml HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New York, p. 13 Kaap Race. Lochmonar, Vancr. n. R'dam, 13 te Londen. Beemsterdijk, Tampico n. R'dam, 13 te Ldn. Dinteldijk, R'dam n. Vancr. 10 v. Puntarenae. Damster-dijk, Vanc. n. R'dam, 13 te Cristobal. Lochkatrine, R'dam n. Vancr. 13 v. Londen. Statendam, Rottm. n. N.-Y-ork 14 v. Boulogne. Bilderdijk Philadelphia n. Rotterdam 12 528 mijl W. v. Scllly. HALCYON LIJN. Flensburg 13 v. Vlaard. te Narvik, voor Rot terdam/'Vlaardingen. Stad Amsterdam 13 v. Vlaardingen te Genua. Rozenburg 13 v. Rotterdam te Bordeaux, voor Bilbao. Vredenburg 13 van Narvik n. Rottm./Vlaard. Stad Maassluis 15 (n.m.) v. Narvik te Vlaar dingen verwacht. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) p. 13 Perim. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 14 te Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 13 van Durban. Randfontein (thuisr.) 13 van Beira. Springfontein 14 van Bremen te Hamburg. Heemskerk (thuisreis) 13 te Duinkerken. Ulysses 13 van Hamburg naar Rotterdam. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 13 v. Singapore te Southampton. Agnita 23 van Curacao te Rotterdam verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 13 van Jaffa naar Rotterdam. Ariadne 14 van Amsterdam te Hamburg. Hercules 13 van Stamboul naar Bourgas. Iris 13 van Oporto naar Vigo. Saturnus 13 van Algiers naar Tunis. Stella 13 van Algiers naar Napels. Vesta 13 van Napels te Catania. Breda Chili naar Amsterdam 10 van Callao. Cerès, Amsterdam 10 van Callao. Boskoop 11 van Corral te Antofagast-a. Luna 14 van New York n. La Guayra. Achilles Rotterdam naar Genua p. 12 Ouess. Aurora Malaga n. Amsterdam p. 14 Oucssant. Hermes 14 v. Stamboul te Volo. Nereus 14 v. Gothenburg te Amsterdam. Pygmalion 14 v. Bourgas te Hamburg. Rhea 14 v. Gibraltar n. Genua. Fauna 14 van Amsterdam naar Kopenhagen. Venus 14 van Amsterdam naar Hamburg. Juno 14 van Bari te Tunis. Ganymedes 14 v. Patras n. Piraeus (verb.), MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Philoctetes, Japan n. Rott. 6 v. Colombo. Melampus Batavia naar Amsterdam vertr, 15 van Londen. Memnon 14 van Japan te Rotterdam. Glenogle 14 van Dairen te Rotterdam. Antilochus 14 van Rotterdam te Moji. Hector Japan n. Rotterdam 13 te Hongkong. Diomed 13 van Kobe naar Rotterdam. Glenbeg Chefoo naar R'dam 12 v. Colombo. Alcinous Batavia naar Amst. 13 v. Padang. Peisander Liverpool n. Batavia 12 v. Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisreis) p. 14 Sagres. Kota Agoeng (thuisreis) 14 te Genua. Buitenzorg (thuisr.) p. 14 Perim. Kedoe (uitr.) p. 14 Finisterre. Kertosono (uitr.) p. 13 Kaap del Armi. Indrapoera 14 van Batavia n. Rotterdam. Sibajak 14 van Rotterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali 14 van Batavia naar Amsterdam. Chr. Huygens (uitreis) 13 v. Algiers. Tjikandi 14 van Batavia te Amsterdam. Salabangka 14 van Amsterdam naar Batavia. Bintang (thuisreis) 13 van Aden. Marnix (uitreis) 13 v. Belawan. Poeiau Roebiah (thuisr.) 13 van Singapore. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland (uitreis) 10 v. Santos

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2