VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Uitbundige feestvreugde in de K. S. A. Kinderfeesten van „Plan West". Woensdagmiddag heeft de Winkelierscom binatie ,,Plan West" de Beverwijksche jeugd eenige prettige uren bezorgd in het W. B. Theater. Het eerste kinderfeest, waarin de revue „Sjors van de Rebellenclub", waaraan 20 personen me dewerkten, werd opgevoerd, was totaal uitver kocht. De groote zaal kon nauwelijks de blijde en opgewekte kinderschare bevatten en zelden Zal het W. B. Theater zoo'n dankbaar publiek tusschen zijn muren gehad hebben als dit Plan- Westvolkje Hat de revue „Sjors van de Rebellenclub" er in ging als koek hoeft zeker geen betoog. Het jeugdige publiek heeft op zijn manier medege leefd met hetgeen op 't tooneel gebeurde. Den eenen keer was 't een oorverdoovend gejoel als gjors in het nauw werd gedreven en dan weer ging een donderend gejuich op als Sjors en zijn rebellen revanche namen. De aardige liedjes, die in de revue verwerkt waren, werden natuurlijk uit volle borst mee gezongen en de jeugdige acteurs werden met een hartelijk applaus beloond. Tusschen de bedrijven door werd de jeugd onthaald op tractaties, welke met smaak naar binnen" werden gewerkt. Voor het tweede kinderfeest was de belang stelling niet zoo groot. Het optreden van Mr. Lawoe werd een groot succes en ook bij deze voorstelling heeft de jeugd zich uitstekend ver maakt. Tot slot bracht St. Nicolaas voor zijn vertrek naar Spanje nog een afscheidsbezoek aan de kinderen, die dit op hoogen prijs stelden. Deze kinderfeesten zullen den organisatoren naast veel werk ook veel voldoening hebben geschonken en bij de jeugd nog lang in herinne ring blijven. AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsche motorschip Wilja is hier van Londen aangekomen met een lading ijzer aarde voor de N.V. Chemica. Een praatje over veevoeding en veefokkerij. Moeilijkheden bij opvoeding en onderwijs. In het Ned. Herv. vereenigingsgebouw in de Populierenlaan hield de Christelijke School aan den Noorderwijkweg een ouderavond. Het hoofd der school, de heer Th. Runia, sprak over het onderwerp „De moeilijkheden bij opvoeding en onderwijs". Onze tijd, aldus spr., is op alle terreinen zeer rijk aan moeilijk heden. Tengevolge van de ontredderde toe standen wordt het vervullen van onzen plicht steeds moeilijker. In de eerste plaats ten aan_ zien van de opvoeding in het gezin. Het gezins leven is van groote waarde want het gezin is een Goddelijke instelling. Spr. wijdde uitvoerig uit over de moeilijkheden, die er vaak zijn tusschen de ouders en de rijpere jeugd. Maai de jeugd moet, aldus de heer Runia, ondanks de bestaande meenigsverschillen toch steeds het gezin als wijkplaats kunnen blijven be schouwen. Ook het schoolonderricht brengt zeer groote moeilijkheden mede, omdat kin deren van verschillende geaardheid zijn bij eengebracht. Men richt den laatsten tijd veel aanvallen op het onderwijs en zegt, dat het te intellectueel is en niet practisch. Wel kan het onderwijs practischer ingericht worden naar sprekers meening, maar de practijk vraagt toch een ondergrond van kennis. De Christelijke onderwijzer zal met een warm hart trachten in Gods kracht zijn taak te vervullen. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond van het werk der leerlingen, toegelicht door een der onderwijzers. Hierna sprak mej. Lig- SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Voor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" hield de afdeeling Velsen en omstreken van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw een algemeene vergadering, die aangekondigd was als een „praatavond over veevoeding en vee fokkerij". Inleider van dit onderwerp was de heer Ir. L. de Vries, Rijksveeteeltconsulent voor Noord-Holland. Vooraf deelde de voorzitter, de heer G. Han- nema mede, dat aan den heer M. Lamme, eerelid der .afdeeling, op zijn 70sten verjaar dag een bloemstuk was gezonden. Ir. de Vries behandelde in de eerste plaats de voeding van het melkvee en de normen, waaraan deze voeding moet voldoen en waarop de rantsoenen zijn gebaseerd. Daarna gaf spr. een analyse van de eiwit- en zetmeelachtige stoffen en bepaalde zich vervolgens tot de organische voedingsstoffen. In dit verband besprak de heer De Vries de voedingsmiddelen, welke het bedrijf zelf oplevert en waarvan hooi de belangrijkste is. Een heele reeks omstan digheden bepalen de voedingswaarde van dit product. Spr. ging daar dieper op in en wijdde daarna veel aandacht aan de bij-voeding, kuilgras, krachtvoeder enz. Ook omtrent de samenstelling van de granen deelde de inlei der talrijke bijzonderheden mede, evenals van eiwitarme-, eiwitrijke- en matig-eiwitrijke stoffen. Zeer interessant waren de mededeelingen, die spr. deed over het onderzoek van voedings stoffen opkoper. Het gemis van dit me taal in de voeding veroorzaakte in het Noor delijk deel van de Wieringermeer eenige jaren geleden een hinderlijke ziekte onder het rund vee. Wellicht, dat het algemeen bekende lijn meel zijn voortreffelijkheid als voeding juist te danken heeft aan het kopergehalte. Nadat spr. een groot aantal vragen over de voedering had beantwoord volgde nog een be spreking van de fokkerij. Ook dit belangrijke onderwerp werd uitvoerig behandeld en vele vragen werden uitvoerig beantwoord. De heer Hannema dankte aan het slot van den avond den consulent voor zijn causerie, die voor de menschen uit de practijk veel te leeren bood. De organisatie van jonge tuinbouwers. Oprichting van een afdeeling. In de bovenzaal van het gebouw der Ver- eenigde Veilingen werd Woensdagavond een vergadering gehouden, bijeengeroepen door de plaatselijke afdeeling van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond teneinde te komen tot oprichting van een organisatie voor de jongere land- en tuinbouwers. Rector Beune, leider van het jeugdwerk in het Bisdom Haarlem heeft een inleidend woord gesproken, waarbij hij vooral den nadruk legde op de diepere bedoeling van de katho lieke organisatie. Na deze inleiding hebben 27 jongelieden zich voor het lidmaatschap van de te stichten jongeren-organisatie aangemeld. Over den vorm van deze organisatie zal nog met ver schillende instanties overleg moeten worden Ouderavond van de Christelijke School. tenberg over het onderwerp „De leugen in het j kinderleven". Wij zien, aldus spreekster, het jokken van kinderen als iets verkeerds maar i wij zoeken vaak te weinig naar de drijfveeren, die het kind er toe brengen. Wij moeten pro- beeren het vertrouwen van het kind te win nen, want door wantrouwen zal het als het ware „verfijnder" gaan liegen. Het is onze plicht zoo besloot spreekster, ook door eigen voorbeeld het kind den drang naar waar heidsliefde bij te brengen. Nadat van de ge legenheid tot vragen stellen gebruik was ge maakt werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. LEDENVERGADERING VAN MERCURIUS. De plaatselijke afdeeling van den Nationalen Bond van Kantoor- en Handelsbedienden „Mer- curxus" heeft in Hotel „Ter Burg" een ledenver gadering gehouden, welke o.m. werd bijgewoond door den Bondsvoorzitter, den heer W. Ch. van Daalen en den heer W. J. van der Vlerk, pro vinciaal bestuurder. Nadat de voorzitter, den heer Ph. M. Pattes, met een welkomstwoord in het bijzonder gericht tot den bondsvoorzitter en den provincialen be stuurder, de vergadering had geopend, verkreeg de heer Van Daalen het woord. Spr. schetste op duidelijke wijze het doel en werken van „Mercurius" als vakvereeniging, waaxbij vele voox'beelden wex'den aangehaald. Na afloop werd nog korten tijd van gedach ten gewisseld. De eerstvolgende vergadering werd vastge steld op Dondex-dag 26 Januari in Hotel „Ter Burg". Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keu len. 12.55 Brussel Ned. 2.20 Nationaal pro gramma. 4.45 Keulen. 5.20 Parijs. 6.35 Keulen. 7.20 Brussel Ned. 7.50 Diversen. 8.30 Keulen. 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned. 10.45 Natio. naai Programma. 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned. 10.35 Londen Reg. 5.20 Nationaal programma. 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal progi-amma. 10.05 Londen Reg. 1C.20 Nationaal programma. 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen KERSTPAKKETTEN VAN „MARANATHA". De evangelisatie „Maranatha" vex-zoekt ons alle gevers(sters) hartelijk te bedanken voor de vele liefdegaven, die de evangelisatie voor de Kerstuitdeeling mocht ontvangen. Aan 25 a 30 gezinnen zullen Kerstpakketten worden uitgereikt. IJMUIDEN Hierna werd de interessante film vertoond, die het werk van de Nederlandsche Heide maatschappij in beeld bracht. Kinderfeest in het Kennemer Theater. De plaatselijke afdeeling van de Nederland sche Vereeniging van Huisvrouwen organi seerde gistermiddag voor de kinderen van de leden een kinderfeest in het Kennemer Thea ter. Nadat de presidente mevrouw A. Moens v. d. Veen de kinderen verwelkomd had, ver scheen mevrouw TestasBeernink met haar Gooiseh Marionetten Theater ten tooneele. Hat zij den juisten toon wist te treffen bleek wel uit het gejuich van de kinderen, dat op steeg tijdens het spel, waarin het Kerstman netje en kabouter Flink Marietje, die door een beer ontvoerd was, weer bij haar moeder terugbrachten. Na afloop werd aan de kinde ren een versnapering uitgereikt. De jeugd en niet minder de volwassenen, die het feest bij woonden, hebben zich met het goed uitge voerde marionettenspel kostelijk geamuseerd. Anna Bulgaris (Gr.) Angra (Fin) Aleinous (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axxra (Fin) Aurora (Ned.) Aegeon (Gr.) Ariadne (Ned.) Agamemnon (Ned.) Alfa (Deen) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Boskoop (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Bissen Buccinum (No.) Cottica (Ned.) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du.) x) Chr. Börs (Noor) Ceres (Ned.) Colombia (Ned.)x) Capella (Zw.) Chr. Bors Cax-sten Russ (Du.) Crackshot (Br.) Dxinavis (Gr.) Dioni (Ital.) Euryades (Eng. x) E. A. Kydoniefs (Gr.) Eva (Fin) E. H. Fisser (Du.) Feodosia (Du.) Ferrum (Fin) Gaasterkerk (Ned.) x) Glenaffaric (Br.) x) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Hamla (Noor) Hercules (Ned.) Inversuir (Eng.) Imperial Valley (Br.) Iris (Ned.) Juno (Ned.) J. P. Coen (Ned.) x) Kal (Deen) Kotkas Lekhaven (Ned.) Lysaker V (No.) Laertes (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Mars (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Maaskerk (Ned.) Merope (Ned.) Nigerian (Br.) Nord (Zw.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Olga (Deen) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Pres. Francqixi (Belg) x 1 Poelau Bras (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Pericles (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) 3 Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Randfontein (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Stad Zwolle (Ned.) Tiba (Ned.) Tajandoen (Ned.) Theseus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Uckermark (Du.) Ulysses (Ned.) Waterland (Ned.) Westland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires Buenos Aires Batavia West Afrika Koivisto Malaga La Plata Hamburg Palestina Gefle Chili Chili Chili Ned. Indië Abadan Chili Zuid Afrika Ornsköldsvik New Orleans West Indië Hamburg (v. IJm.) Pto Barrios (v. IJxn.) La Plata Chili Hamburg Hernösand La Plata Rafsö Gdynia Constantza Poti (v. IJm.) Batavia La Plata Lovisa Huelva Pt. Limon Söderhamn Japan (via Antw.) Japan Z. Afrika Macassar Hamburg Ned. Indië Zw. Zee Hamburg La Goulette (v. IJm.) Zw. Zee Pt. Arthur Durban (v. IJm.) Oporto Midd. Zee Batavia Algiers Castro Urdiales (v. IJm Rosario Trangsund Ned. Indië Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Venetië Japan Zuid Afrika West Afrika Stettin West Afrika Yxpila Palestina Alexandrië Trangsund Bourgas Pto Barrios Batavia Ned. Indië Houston Hamburg Mexico La Plata West Indië Batavia Yokohama Port Redon Z. Afrika Beira Les Falaises (v. IJm.) Rosaric Batavia Danzig Batavia Ned. Indië Hamburg Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires 17 Dec. 4 Jan. 11 Jan. heden 15 Dec. 13 Jan. 18 Dec. heden 17 Dec. 16 Dec. 27 Dec. 21 Dec. 16 Dec. 25 Dec. 21 Dec. 18 Dec. 7 Jan. 17 Jan. 18 Dec. 15 Dec. 18 Dec. 16 Dec. 1 Jan. 10 Jan. 15 Dec. 25 Dec. 18 Jan. 23 Dec. 20 Jan. 27 Dec. 15 Dec. 20 Dec. 15 Dec. 25 Jan. 16 Dec. 30 Dec. 20 Dec. 4 Jan. 20 Dec. heden 19 Dec. 15 Dec. 19 Dec. 2 Jan. 17 Jan. 16 Jan. 3 Jan. 19 Dec. 6 Jan. 15 Dec. 23 Dec. 6 Jan. 4 Dec. van St. Vincent. 9 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Padang. 5 Dec. van Las Palmas. 5 Dec. van Abö. 14 Dec. van Ouessant. 13 Dec. van Buenos Aires, vertrekt 17 Dec. 13 Dec. van Jaffa. 8 Dec. vertrokken. 13 Dec. 12 Dec. 13 Dec. 13 Dec. 5 Dec. 11 Dec. 11 Dec. 10 Dec. 7 Dec. van Liverpool, van Livex-pool. van Liverpool, van Aden, van Port Said, te Antofogasta. te Durban, van Hernösand. vertrokken. 7 Dec. van Paramaribo, vertrekt 17 Dec. vertrekt 17 Dec. vertrekt 17 Dec. 11 Dec. van Callao. vertrekt 17 Dec. 8 Dec. vex-trokken. vertrekt 17 Dec. 12 Dec. vertrokken. 12 Dec. vertx'okken. 9 Dec. van Gibraltar, in lading. I Dec. van Padang. 8 Dec. van Rosario. 9 Dec. vertrokken. 13 Dec. vertrokken. 12 Dec. van Curasao. 8 Dec. te Stockholm. 12 Dec. van Napels. 10 Dec. vap Saigon. 13 Dec. te Duinkerken. 10 Dec. van Ox-an. 4 Dec. te Rotterdam. 12 Dec. van Batavia. 14 Dec. te Nolos. vertrekt 14 Dec. 13 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Stamboul. I Dec. vertrokken. 9 Dec. vertrokken. 13 Dec. vertrokken. 11 Dec. van Bari. 11 Dec. van Sabang. 28 Nov. te Gibraltar, in lading. 12 Dec. van Madeira. 8 Dec. van Kotka. vertr. 17 Dec. van Batavia. 15 Dec. van Londen. 8 Dec. van Perim. 9 Dec. van Port Said. 30 Nov. vertrokken. 13 Dec. te Lissabon. 12 Dec. te Manilla. 12 Dec. te Mombassa. II Dec. van Dakar, vertrekt 17 Dec. 8 Dec. van Takoradi. 7 Dec. vertrokken. 10 Dec. van Candia. in lading. 8 Dec. vertrokken. 14 Dec. te Hamburg. 11 Dec. van Cartagena, in lading. 7 Dec. van Colombo. 3 Dec. vertrokken, in lading, vertrekt 17 Dec. vertr. 16 Dec. v. B. Aires. 7 Dec. van Barbados. 13 Dec. van Singapore, pass. 13 Dec. Gibraltar. in lading. II Dec. te Beix-a. 14 Dec. te Hamburg. 29 Nov. te Bougie. 13 Dec. te Macijo. 10 Dec. van Padang. vertrekt 16 Dec. 14 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Perim. 14 Dec. te Rotterdam. 6 Dec. van Bahia. vertr. 23 December. 9 Dec. vertrokken. Ziekenverpleging in hel huisgezin. Het bestuur der afdeeling Velsen van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen deelt in het Vereenigingsorgaan mede, dat reeds meer malen verzoeken binnenkwamen, een cursus te organiseei'en in ziekenverpleging in het huisgezin. Het is het bestuur thans gelukt een gediplomeerde verpleegster, oud-wijk zuster in'een groote stad, te vinden, die bereid is een dergelijken cursus te leiden.. Het bestuur stelt zich voor, dezen cursus half Januai'i te laten beginnen, deze drie maanden te laten duren en wekelijks 11'/2 uur bijeen te komen op een nader te bepalen plaats, welke zal moeten afhangen van het aantal deelneemsters. CULTUREELE FILMVOORSTELLING Woensdagavond werd in het Vereenigingsge bouw aan de Enschedélaan de cultureele film .Toendra", een machtig epos van sneeuw en ijs vertoond. De grootsche natuurtafereelen, alsmede de stx'ijd van den mensch tegen de natuurmachten en de dierenwereld lieten niet na op de talrijke aanwezigen een diepen indruk te maken. Wat de dierenwereld aangaat, werd boven dien ook wel eens de lachlust opgewekt. Ook de film „Tannhausex*", waarop men de musici van een Duitsch Staatsopera-orkest in ac tie kon zien, viel in den smaak. NED. VER. VAN HUISVROUWEN De afd. Velsen-IJmuiden van de Ned. Ver. van Hxxisvrouwen had Woensdagmiddag in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente een Kerstmiddag georganiseerd. Dr. J. B. van Amerongen uit Alkmaar droeg na een inleiding voor „A Christmas Carol" van Dickens, terwijl het koor van de afdeeling Haar lem op mooie wijze eenige Kerstliedèren ten ge- hoox-e bracht DAMMEN. STABIEL—KIJK UIT. De tusschen „Stabiel" en „Kijk Uit" uit Haar lem gespeelde massa-kamp had het volgende resultaat: Stabiel: Kijk Uit: Scnepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6OÜ0 ton. SANTPOORT Winkelierseombinatie Plan West. In de afgeloopen week werden bij de Win- keliex-scombinatie „Plan West" 109 volgeplakte zegelboekjes ingelevei'd. De datum, waarop de extra premie van f 3 gold, was 9 December. De gelukkigen waren: Mevrouw Dekker, H. Burgerstraat; Smit, Noor- derwijkweg 99; A. van Hooyen, Grensstraat 38; Kors, Wilhelminastraat 9; Beunders, Hobbestr. 30; Binkhorst, Nax'cissenweg 159: Gx'oen, C. H. Moensplein 2A, J. van Galen, Adrichemstraat 56 cn K. Peelen, Walx-avenstraat, Velsen-Noord. DEN DADER OP HET SPOOR? Den laatsten tijd wordt Heemskerk weer on veilig gemaakt door talrijke diefstallen. Zoo werden de vorige week en nxx deze week vier fietsen gestolen, terwijl bij andere inwoners ko nijnen werden ontvreemd. De dader (of daders) opereei-de hoofdzakelijk in de duinstreek. Toen dezer dagen een der slachtoffers, wiens fiets gestolen was, weer een ander karretje wilde aanschaffen, trof hij bij een handelaar in tweede handschrijwielen, zijn eigen karx-etje aan. Op zijn vraag waar de fiets vandaan kwam, vertelde de man, dat hij de fiets van een onbekend iemand gekocht had. Het signalement dat de man van den onbekende op kon geven, kwam percies over een met iemand die zich voox-heen in Heemskerk aan de duinstx-eek gevestigd had, doch nu zwer vende is. Zijn aanhouding is per radio door den Burgemeester verzocht. Raadsvergadering. DinkgreveSluys 2—0 Schmidt-v. Leuffen 1—1 BuijckPersoon 2—0 VisserHendriks 1—1 Oudendijk—Boogaard 2—0 Dink gre veKlaver 2—0 BakhuysGoets 0—2 KlaasenNieuwenburg 2—0 KokKraaienhagen 2—0 Janssen Sr.v. d. Linden 1—1 OosterlingWarmerdam 1—1 Hoekema—Sanders 0—2 KrabLenoble 0—2 Zaal v. Rooden 2—0 De KortBacker 2—0 Janssen Jr.Lenoble 2—0 BiermanMastenbroek 2—0 JonkerVink 2—0 Schipper—Dikkeboom 2—0 KreuleFiset 2—0 30—10 CASTRICUM Een toclit naar de Shetland- eilanden. Lezing van Jan P. Strijbos. Voor een geheel bezette zaal heeft de heer Jan P. Strijbos in café Borst een lezing ge houden over zijn tocht naar en zijn verblijf op de Shetlandsche eilanden. Na een kort inleidend woord van den heer E. Vogelenzang, rentmeester van het provin ciaal landgoed, begon de heer Strijbos zijn lezing met een reisverhaal van den tocht met den logger KW 176 onder schipper Teun v. d. Plas naar de Oostkust van Groenland. Met veel moeite slaagde spr. er in van de Deen- sche, regeering een vergunning te verkrijgen voor een bezoek aan de eilanden, waar hij twee maanden verbleef bij de eenige op het eiland verblijf houdende familie. Spr. gaf ver volgens een beeld van de gesteldheid van deze eilanden, daarbij vooral aandacht schenkend aan den bodem en aan de dierenwereld. Vooral de vogels zijn hier in enorm getal aanwezig. Zij nestelen in de ontoegankelijke spleten en holen van de rotsen, die de eilanden omrin gen. De schapen leveren de wereldberoemde Shetlandsche wol, waarvan de vrouwen op het voornaamste eiland met twaalf pennen haar Meeding breien. De heer Strijbos lichtte zijn causerie toe met een serie zeer mooie lichtbeelden. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de heer Vogelenzang een woord van dank tot den spreker voor zijn interessante en leerzame lezing. In Februari zal de heer Strijbos een lezing houden over zijn zwerftochten op IJsland. HEEMSKERK Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN s.s. Ove Toft s.s. Zeeland Deensch Nederl. Castro Urdiales erts Newcastle kolen GASBESCHERMINGSDIENST Vx-ijdag a.s. zal de afdeeling Heemskerk van den Gasbeschermingsdienst met haar oefeningen aanvangen. Door de afdeeling zijn vijf gasmas kers aangekocht. De oefeningen zullen worden gehouden onder toezicht van de E. H. B. O. ver eeniging „P. I. M." GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Aan het politiebixreau zijn inlichtingen te be komen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: 10 postzegels, zwax-te hond, scha kelarmband, beige portemonnaie met inhoud, rood kinderschoentje, witte kinderhandschoen, zilveren broche, huissleutel, bankbiljet, groen regenmutsje, Jongenspet, drukmeter voor auto banden, zwarte portemonnaie, bruin hoedje, baal stroo, grijze dameshandschoen, zwart-wit hondje, paar glacé handschoenen, rijwielbelas- tingmex-k en een huissleutel. Verloren: 3 belastingmerken, blauwe porte monnaie met ritssluiting, donker blauwe dames handschoen, reservewiel met dommekracht, „Wa- terman"-vulpen zonder dop, rieten koffer en een Schotsche temer. De begrootingen vastgesteld. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. Afwezig de heer A. de Wildt. Na vaststelling van de notulen werd de ge- meentebegrooting 1938 gewijzigd. Het eind bedrag werd vastgesteld op f 210.406.30. Hierna stelde de voorzitter de begrooting voor 1939 aan de orde. De begrooting van het Gemeentelijk Wo ningbedrijf werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van f 15663.87. De gemeentebegrooting was nagezien door een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren v. d. Outenaar, Kunne en Vendel. De heer Vendel vroeg inlichtingen over verscheidene posten. Zoo vroeg hij in de eerste plaats uitbreiding van de straatverlichting. Het uitgetrokken bedrag van f 3200 achtte spr. te laag. De voorzitter antwoordde, dat naar de uitbreiding van het aantal lichtpunten een onderzoek is ingesteld. Het wachten is op een begrooting van de kosten. Wanneer deze bekend zijn, kunxien deze uitgaven bij supple- toire begrooting geregeld worden. De raad besloot het uitgetrokken bedrag van f 3200 op f 3700 te brengen. Voorts informeerde de heer Vendel naar den stand van de onderhandelingen met de naburige gemeenten over het aanstellen van een gemeente-opzichter in gemeenschap- pelijken dienst. De voorzitter zei, dat ook daarin moei lijkheden schuilen. Dit is bij de onderhande lingen met Uitgeest wel gebleken. O.m. zou aan den huidigen functionaris een jaarlijksch wachtgeld van f 400 moeten worden uitgekeerd waarvoor de gemeente Heemskerk niets heeft Het wachten is nu op de beslissing van het gemeentebestuur van Uitgeest. De zaak blijft in ieder geval de aandacht houden. Het uitgetrokken subsidie voor den Vrij wil ligen Landstorm achtte de heer Vendel te laag in verband met de toeneming van het aantal leden. Spr. stelde voor het bedrag van f 50 op f 75 te brengen. De voorzitter zag daarin het gevaar schuilen, dat zoo'n verhooging niet zou wor den goedgekeurd. Het voorstel tot verhooging van het subsidie werd aangenomen. (Tegen stemden de heeren Henneman, Muyen en v. d. Outenaar). De heer Vendel bepleitte afschaffing van de belasting op z.g.n. „luxe paarden". Deze paarden worden slechts gebruikt om oude of gebrekkige menschen naar en van de kerk te rijden. De voorzitter zei, dat om redenen van billijkheid afschaffing niet gewenscht is te achten. Deze belasting is namelijk een der grondslagen van de personeele belasting. Nochtans zegde de voorzitter overweging in het college toe. Betreffende een vraag over de restauratie van het raadhuis deelde de voorzitter mede, dat het Werkfonds het eerste plan wil wijzigen. In afwijking van dit plan is het Werkfonds van oordeel, dat economischer een verdieping op het raadhuis kan worden ge bouwd inplaats van uitbreiding met den aan bouw van nieuwe lokalen. De zaak is nog bij het Werkfonds in onderzoek. De heer Muyen wilde den post voor de luchtbescherming met f 200 verhoogen. f 300 voor de aanschaffing van een sirene en enkele geschriften achtte spr. niet voldoende. Een zuurstofkoffer bijv. is noodiger dan een sirene evenals verbandmiddelen, een rijdende bran card enz. Dan zou de gemeente althans bij het eerste gevaar kunnen optreden. De voo'rzitter vond het bedrag van f 300 voor een gemeente in de derde gevaren- klasse nog al hoog. Ten aanzien van de zuur stofkoffer heeft de gemeente een overeen komst getroffen met het gemeentebestuur van Beverwijk. Wethouder Hennem-lan zou verhooging van den post te gewaagd vinden. Het zal zelfs nc-g de vraag zijn of een bedrag van f 300 wordt goedgekeurd. Het voorstel van den heer Muyen werd aan genomen. De heer M u ij e n verzocht tevens met aan drang langs den Kleinen Houtweg fietspaden aan te brengen. Met dezen wensch zal rekening worden gehouden. Op een vraag naar de tuinderscredieten antwoordde de voorzitter, dat de gemeen te daaromtrent met het provinciaal bestuur in onderhandeling is getreden. De begrooting werd hierna met algemeene stemmen vastgesteld in Inkomsten en uitga ven op een bedrag van f 274.136.54. Ingekomen was een verzoek van de V.V.V. om rustbanken te plaatsen langs de Noorder laan. Tevens werd een subsidie van f 50 ge vraagd. Aangezien de secretaris van de V.V.V. ge tracht had de handteekening van den voor zitter dier vereeniging na te bootsen, zoo als de voorzitter opmerkte, werd het stuk ter zijde gelegd. Bij de rondvraag drong de heer M u ij e n er op aan, het aantal raadsvergaderingen beter over het geheele jaar te verdeelen. De voorzitter zei, dat de leden In den zomer over het algemeen weinig tijd hebben voor het bijwonen van vergaderingen. De thans gevolgde werkwijze achtte spr. de juiste. De vergadering werd hierna gesloten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5