DEKENS Joh. de Waard's N.V. WED. OOSTEN ZOON „Van een logger en een nieuw huis." Het nieuwe kantoor van het O.-K. Vakverbond. Toen in het begin van de maand October J.l. de logger Sch. 102 strandde, waarbij helaas enkele menschenlevens verloren gingen, zal wel niemand onzer gedacht hebben, dat dit de oorzaak zou kunnen worden, dat wij als af- deeling IJmuiden, een nieuwe woning zouden moeten betrekken, aldus schrijft de heer A. J. v. Kleef in „Taak en Plicht", het orgaan van het O. K. Verbond van Vakvereenigingen. Zijn wij goed ingelicht dan is zulks toch inderdaad het geval, omdat de stranding van dezen logger de directe oorzaak schijnt te zijn, waarom een Scheveningsche reederij haar be drijf naar IJmuiden zal verplaatsen. Daartoe kocht deze reederij het tegenwoordige kantoor van de Reedersvereeniging in IJmuiden aan. welke vereeniging toen op haar beurt weer aankocht het gebouw waarin onze afdeeling was gevestigd. Als gevolg van dezen laatsten aankoop, kregen wij het verzoek om op 31 December a.s. het door ons gehuurde gedeelte te willen ontruimen, op grond van het feit, dat ons huurcontract op dien datum eindigde. Het zoeken naar een ander geschikt tehuis voor onze afdeeling was niet gemakkelijk. Wel iswaar bestaan in de tusschen- en achter liggende straten rondom de havens, voldoende gebouwen waarvan een gedeelte te huur zou zijn geweest, doch de geheele omgeving daar van en de bouwwijze der straten lokt aller minst aan, om daarin een eigen kantoor te vestigen. Ten slotte is de knoop doorgehakt door den aankoop van het perceel Trawlerkade 42, en kele huizen naast het tegenwoordige perceel gelegen. Na verbouwing leent dit gebouw zich uitstekend voor nu en in de naaste toekomst. Het benedengedeelte is verhuurd en zal dat ook in de toekomst blijven. Het bovengedeelte zal na verbouwing bevat ten een bestuurskamer van circa 4x6 meter, een W.C., hall en keukentje, en een vergader zaal van ongeveer 7 x 11 meter, voldoende plaats biedende aan ongeveer 100 tot 120 per sonen. De samenstelling van de afdeeling met haar groote aantal visschers, maakt dat vrijwel nimmer een vergadering in dit gebouw zal plaats hebben, welke meer menschen omvat. Voor bijzondere gelegenheden staan andere wegen open. Dit gëbouw wordt nu betrokken op 1 Januari 1939, hoewel dan de verbouwing nog in vollen gang zal zijn, en eerst omstreeks 1 Maart a.s. geheel zal kunnen zijn voltooid. Tot zoolang zal het even behelpen zijn, doch daarna zal het Verbond in het bezit zijn van een keurig, en in alle opzichten geschikt afdee- lingskantoor. ABORTUS CRIMINALIS. Wegens het plegen van abortus criminalis is een inwoonster van IJmuiden-Oost aange houden. Na onderzoek is zij aan de justitie in Haar lem overgegeven. Lustelooze stemming in den Rijks visehaf slag. Kerstvergadering in het Gebouw voor Chr. Belangen. Van den Ring Kennemerland van het A. 3. V. Maandagavond heeft in het Gebouw voor Chr. Belangen de Kerstvergadering plaats ge had van den Ring Kennemerland van het Ned. Jongel. Verbond. Het gebouw was voor deze gelegenheid eenigszins feestelijk ingericht. Nadat de vergadering met een kort inlei dend woord door den voorzitter der afdeeling IJmuiden den heer M. van Dongen geopend was werd overgegaan tot de Kerstliturgie, die geleid werd door den voorzitter. Deze liturgie stond in het teeken van het Kerst-evangelie. De declamatie geschiedde met warmte en ge voel. De zang werd hoofdzakelijk verzorgd door de afd. IJmuiden. Na de pauze, waarin gezorgd werd voor een warmen dronk, was het woord aan den heer L. P. Fismeer, eere-voorzitter der afd. IJmui den waarna met samenzang en gebed werd gesloten. De Ring Kennemerland kan op een intieme gezellige Kerstvergadering terugzien. Restant besommingen. Schepen met versche haring: VL 216 f36; VL 200 f224; VL 199 f785; VL 142 f 587; VL 85 f400; VL 217 f475; VL 207 f31; VL 206 f197; VL 205 f75; VL 16 f193; VL 114 f168; VL 109 KW 130 f196; SCH 23 f580; SCH 210 f450; SCH 332 f290 De heer J. v. d. Kerkhof f bezoldigde bij den Algem. Ned. Bouwarbeidershond. Een vacature in den gemeenteraad. Auto's uit de provincie blijven weg. De strenge vorst maakt niet alleen het vis- schen moeilijk de ijszetting belemmert ten zeerste het werk der zeevlsschers ook de handel lijdt er ten zeerste onder; de visch ziet er onooglijk uit, zoodat vooral de straatventers weinig omzetten, die er dan ook de voorkeur aan geven, thuis te blijven, daar ze toch niets verdienen kunnen. Een en ander heeft tot gevolg, dat slechts weinig koopers den afslag bezoeken, hetgeen zeer goed merkbaar is aan het geringe aantal vischauto's dat deze dagen naar IJmuiden komt. Waar men anders, vooral op Maandag en Dinsdag vele tientallen nabij de vischhallen ziet, is dit thans tot een enkele beperkt. Voor het visscherijbedrijf is het dan ook te hopen, dat Koning Winter spoedig zijn biezen weer pakt. AANGEKOMEN. 19 December: Akershus s.s. Oslo Venus s.s. Hamburg Merope s.s. Stettin Rijnstroom m.s. Swansea Capella s.s. Hernösand Uddeholm s.s. Skoghall 20 December: Merel s.s. Londen Maurice Rose s.s. Swansea Hermann Littmeyer m.s. Noordzee Inversuir m.s. Port Arthur Ara s.s. Bergen VERTROKKEN. 19 December: Gudborg Segrell s.s. Antwerpen British Fidelity m.s. Hamburg Jagersfontein m.s. Rotterdam Lind m.s. Antwerpen Elin s.s. Bremen Mascotte m.s. Rotterdam Alexander Pushkin s.s. Leningrad 20 December: Stureborg s.s. Gothenburg Olga (Deen) s.s. Bremen Terug uit zee. Het Duitsche motorschip Hermann Litmeyer, dat wegens ijsstremming op het IJselmeer zijn weg van den Rijn naar Wismar door het Noord zeekanaal buitenom genomen had, keerde la ter wegens den harden Noordoostenwind naar hier terug. Verkochte schepen. Het Nederlandsche m.s. „Bothnia", hetwelk verkocht werd naar Marokko (eerder gemeld) en thans „Moghreb" geheeten, behoort nu toe aan de reederij Compagnie Chérifienne d' Ar- mement te Casablanca. Naar gemeld wordt be droeg de opbrengst volgens Fairplay f 125.000. Groote diepgang. Het Iersche tankmotorschip „Inversuir" pas seerde gisteren komende van Port Arthur naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Verlenging van een motorlogger. De motorlogger KW 25 „Wilhelmina I" zal op de scheepswerf „Zorg Vlijt" te Maassluis 6 Meter worden verlengd. Tegelijkertijd wordt het schip voorzien van een zwaarderen motor. Vlootuitbrelding. Het voor rekening van kapt. K. Veenma te Groningen door de firma Bodewes te Martens- hoek gebouwde motorvrachtschip „Glory" is met goed gevolg te water gelaten. Dit schip heeft een laadvermogen van ongeveer 370 ton en zal worden uitgerust met een Bolnes-Dieselmotor. Om te dokken. Het Nederlandsche tankmotorschip „Megara" zal 27 dezer te Amsterdam arriveeren van Har burg komende om in één der dokken eenige reparaties te ondergaan. v. d. KERKHOFF De heer J. v. d. Kerkhoff alhier is met ingang van 1 Januari a.s. -benoemd tot bezoldigd dis trictsbestuurder van den Algem. Nederl. Bouw- arbeidersbond ter standplaats Zwolle. Door deze benoeming ontstaat een vacature in den gemeenteraad, waarvan de heer v. d. Kerk hoff sedert 1935 lid was. De soc.-democratische raadsfractie verliest in hem een goed woord voerder. Zijn betoogen waren steeds goed opge bouwd en de zaken, die zijn aandacht hadden, had hij goed bestudeerd, zoodat zijn argumenta tie steeds aller aandacht had. Opvolger in den raad is de heer N. Raven te Santpoort, die in de vorige zittingsperiode ook reeds eenige jaren deel van den raad uitmaak te; de heer Raven kreeg toen den zetel, die open- gekomen was door een vacature in de groep- Schilling, waarvan de lijst uitgeput was. Steun voor Stille Armen. Een denkbeeld, dat overweging verdient. De heer H. A. Repko, Kalversti'aat 28 schrijft ons: „Volgens den heer Waardenburg, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon is er veel geld noodig voor onze stille armen. Naar mijn idéé is hiervoor wel een oplossing te vinden, wanneer winkelier en publiek zouden samenwerken. Vele winkeliers geven kassabons, punten, con tantzegels ofkortingen welke soms tot 5 pet. gaan. Indien nu eens door Maatschappelijk Hulp betoon zegels werden uitgegeven, welke de 400 stuks a f 1 door de winkeliers op verschillende adressen zouden gekocht kunnen worden om ze op hun beurt aan de klanten uit te geven bij aankoop van 25 cents per stuk, wat dus zou be- teekenen een korting van 1 pet., wat toch m.i. voor geen enkelen winkelier bezwaarlijk zou kunnen zijn. Als attractie voor het publiek want die. moet er aan verbonden zijn zou 25 pet. van de ingekomen gelden maandelijks of wekelijks beschikbaar moeten worden gesteld voor prijzen van f 5, uit te keeren in den vorm van waardebons en wekelijks of maandelijks uit Getemperde ijspret in den polder. pakje, plusfour, slip-over, pull- over, ijzersterk enwarm. Alleenverkoop voor de Gemeente Velsen Heeren Modemagazijnen KANAALSTRAAT 46-48 I3MUIDEN - TELEF. 4054. (Adv. Ingez. Med.) te loten op genummerde kaarten met 100 zegels volgeplakt. Elke getrokken kaart wordt beloond, met vijf waardebonnen van f 1, inwisselbaar te gen goederen bij eiken deelnemenden winkelier. Op deze wijze zou er heel wat geld voor de stille armen ingezameld kunnen worden, hetgeen moge blijken uit de volgende berekening: In het rayon IJmuiden-Driehuis-Velsen zijn ongeveer 500 winkeliers, welke ik matig schat op een omzet van f 100 per week of in totaal f 50.000. Er komt dus- wekelijks een bedrag in van f 500; hiervan gaat 25 pet. of f 100 af voor prijzen. Daarvan kunnen. 20 prijzen van f 5 wor den uitbetaald en blijft er voor het goede doel dus wekelijks f 400 over. Zou dit voorstel niet eens in overweging kun nen worden genomen én besproken worden met de besturen der Winkeliersvereenigingen? De stille armen zouden er wel bij varen en het pu bliek heeft kans op een aardigen prijs. Spoed is gewenscht." Tot zoover de heer Repko en wij kunnen niet anders, dan zijn denkbeeld toejuichen. Het vraagt van publiek en winkelier slechts een klein offer en met de vele kleintjes, die ook hier een groote maken, zou een goed werk vei'richt kunnen worden. i Zou op eenige wijze onze hulp hierbij noodig zijn, dan zullen wij die zeker niet onthouden. REDACTIE. De hevige koude hield de meeste liefhebbers in huis. Velsen heeft thans, behalve de banen van „Brederode" in Santpoort weer haar aloude ijsbaan in den polder. Eenige honderden meters ten Zuiden van den Amsterdamschestraatweg ligt weer een groot stuk weiland onder water en deze watermassa, ter oppervlakte van eenige bunders, is door moeder Natuur in een mooie ijsbaan herschapen. De heele vlakte blijkt berijdbaar en het ijs is van goede kwaliteit. Maar gisteren telden we op de baan hoogstens een vijftigtal lief hebbers, die de felle koude durfden trotseeren. Dit waren dan ook wel de „echte" liefheb bers. Want het was er bitter koud; de felle Oostenwind had vrij spel en striemde de rijders in het gezicht. Maar ze hielden stand en er was een „koekesoopie" waar wel iets te krijgen was om de inwendige temperatuur wat te ver- hoogen. Voor de liefhebbers van deze heerlijkste dei- wintersporten is het te hopen, dat Thialf het spoedig met den Oostenwind op een accoordje gooit. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Th. DisselköterSigman, d., Kluyskenslaan 6, Santpoort. G. KatersNuijen, z., Trawlerkade 10a, IJmuiden. C. de Koning— v. d. Gaag, z., Tuindersstraat 17, IJmuiden. B. v. AssemaHopman, z., Beverwijk. H. v. ParadijsOfficier, d., Kastanjestraat 6, IJmuiden. C. M. Ankerv. Dongen, z., Corn. Drebbelstr. 30rdr, IJmuiden. W. C. G. Toeset Busch, z., Bloemendaalschestraatweg 68, Sant poort. G. PlugKramer, z., Pr. Krugerstraat 71, IJmuiden. C. Vuijkde Vries, d„ Tuinders- straat 25, IJmuiden. M. Metzelaar—Fatels, d., Gr. Houtweg 178, Velsen-N. A. C. Schade Bos, d., v. Galenstraat 18, IJmuiden. E. J. Th. WeijHermse, z., P. C. Hooftlaan 28, Velsen. Overleden: C. v. d. Pol, 57 jaren, echtgenoote van P. v. d. Veldt, Kanaaldijk 35, IJmuiden. K. Groen, 64 jaren, echtgenoote van P. Heere, Kennemerlaan 64rd, IJmuiden. M. v. d. Win den, 74 jaren, echtgenoote van H. Jongsma: K. Wilhelmstraat 3. IJmuiden. F, Visser, 64 jaren, echtgenoote van J. Posthuma, Velser- duinweg 278, IJmuiden. K. F. Allan, 70 jaren, weduwe van O. Bussemaker, Meeuwenlaan 65, IJmuiden. De werkloosheid. Overzicht van het aantal ingeschreven werk zoekenden op 17 December 1938. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 21 DECEMBER Thalia Theater: „Sabotage" en „Pleegkinde- en", 8 uur. Rex Theater: „De rectpzru'ik van dr. Deruga" H.15 uur. Theater de Pont: „De terugkeer van De Roode Pimpernel" en „Een kus in het donker"-, 8 uur. DONDERDAG 22 DECEMBER Rex Theater: „De retvan dr. Deruga" H.15 uur. AGENDA VOOR BFVER WIJK WOENSDAG 21 DECEMBER Luxor Theater. Breestraat- „Huwelijk op af betaling" en „Cassidy's belofte", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg: Balletten Yvonne Georgi, I.15- uur. Palace Familie Cinema: „Spionnage in de Grient" en „De glazen kogel", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het leven van Emile Zola". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Zeewolf", 2.30, 7 en .15 uur. Luxor Sound Theater: „Je bent maar eenmaal long", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: De ondergang van de „Wil liam Brown" en „Verkeerd beoordeeld". Moviac Theater: „Het geheim van Zermett. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 115 uur, behalve 's Maandags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. DONDERDAG 22 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen s middags en s avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. 206 26 49 119 163 43 734 283 446 182 24 48 12 12 2 119 5 Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen Mannen bov. de 18 jaar 2083 1709 286 Mannen ond. de 18 jaar 90 75 15 Vrouwen bov. de 18 jaar 17 13 4 Vrouwen ond. de 18 jaar 15 13 2 157 25 580 117 247 19 Totaal 2205 1810 286 109 De totale werkloosheid bedroeg over de over eenkomstige week van 1937: 2211; 1936: 2657; 1935: 2741; 1934: 2477. Voorkomt verkoudheid en keelpijn Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT KERSTAVOND. Op heden (21 December) wordt in de Geref. Kerk een bijzondere Kertsavond gehouden, waarop het woord gevoerd zal worden door den plaatsvervanger van Dr. W. G. Harrestein, den heer D. Wijnbeek, en den Amsterdamschen straatprediker, den heer N. Baas. Muzikale medewerking verleenen mej. R. Zwart (zang), Jan Zwart (orgel) en het Evan gelisatie Zangkoor. BRAND IN „DE VERFTON". Gisteren werd de hulp van de plaatselijke brandweer ingeroepen voor een brand, die was ontstaan in een verfwinkel aan den Hagelinger- weg, tegenover den Overbiltweg. Toen de brandweer onder leiding van opper- brandmeester Jak met bekwamen spoed gear riveerd was, brandden de verfwaren reeds flink. Door kordaat optreden wist de brandweer ech ter met eenige stralen op de waterleiding in betrekkelijk korten tijd het vuur meester te worden, zoodat voor uitbreiding niet gevreesd behoefde te worden. De winkel was echter grootendeels uitge brand, het woonhuis liep water- en brand schade op. De oorzaak van den brand moet gezocht wor den in het omvallen van een petroleumkachel. NED. IIERV. GEMEENTE. Naar aanleiding van het beroep, dat door het kiescollege van den Ned. Herv. Gemeente te Deventer werd uitgebracht op Ds. R. H. Olde- man van hier, vernemen we, dat Ds. Oldeman in de godsdienstoefening van den Eersten Kerst dag zijn beslissing aan de gemeente zal mede- deeien. CASTRICUM Gistermorgen is een ijsbreker van het Kaarseladeveer naar Spaarndam ver trokken om daar een schip .dat in de buitenhaven was vastgevroren, te bevrijden. Het vertrek van het Spaarne. Brand in een dubbel woonhuis. Kordaat optreden van de brandweer. Dinsdagmorgen 10.30 uur ontstond brand in de bovenverdieping van de woning van het ge zin Breedwijk aan de Torenstraat. Door den feilen wind aangewakkerd breidde de brand zich spoedig na de ontdekking over de ge heele verdieping uit. De brandweer was echter in minder dan geen tijd met de motorspuit aanwezig en spoedig kon het vuur met twee stralen worden aangetast. Intusschen hadden de bewoners met be hulp van onwonenden zoo goed en zoo kwaad als het ging een gedeelte van het huisraad en ook dat van de benedenverdieping uit het brandende huis gebracht. Ook het belendende perceel, dat onder één dak was gebouwd met de brandende woning, werd geheel ontruimd, daar men vreesde, dat het vuur door de tus- schenmuur zou slaan en ook deze woning van het gezin Van der Heuvel zou aantasten. De brandweer kwam voor een lastige opgave te staan, want de strenge vorst maake het hanteeren van de slangen uiterst moeilijk, De straat was dan ook spoedig met een laag ijs bedekt. Door het kordate optreden van de brandweer, onder leiding van brandmeester Tromp, werd voorkomen, dat de brand zich verder uitbreidde. De brand bleef echter, ondanks de enorme hoeveelheid water, die reeds in het vuur was geworpen, hardnekkig voortwoeden. Eerst te gen twaalf uur doofden de laatste vlammen en konden de met ijs bedekte brandweerlie den tot de bovenverdieping doordringen. De roode haan had hier een geweldige ravage aangericht. De verdieping was geheel uitgebrand, de benedenwoning kreeg veel waterschade, terwjji het belendende perceel eveneens veel water schade bekwam. De beide families waren te gen brand verzekerd. Burgemeester Sloet was op het terrein van den brand aanwezig. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk een kachel, die 's morgens op de bovenverdie ping was aangemaakt. Toen mevrouw Breedwijk, die alleen thuis was, eenigen tijd na het aanmaken van den kachel naar boven ging en een deur van een kamer opentrok, kwamen haar de rookwolken tegemoet, die zoo dik waren, dat het onmoge lijk was om de kamer binnen te komen. On middellijk werd toen de brandweer gewaar schuwd en dank zij het doortastende optreden van de spuitgasten werd ongetwijfeld grooter onheil voorkomen. BARTEL] OR ISSTRAAT 15—17. WOLLEN - GESTIKTE - DONZEN in groote sorteering voorradig. Concurreerende prijzen. (Adv. Ingez. Med.) /CHEEP/ 'TJEINCEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 20 v. Rott. n. Tampico. Lochgoil, Vancr. n. Rott. 17 v. Los Angeles. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 17 te Seattle. Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 19 te L. Angeles. Leerdam. Vera Cruz n. Rott. 17 v. Tampico. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. 18 te Tam pico. Lochavon, Rott. n. Vancouver 18 te Cristobal Blommersdijk Rott. n. New-York 18, 60 mijl O. van Land's End. HALCYON LIJN. Maasburg 20 v. Rott. n. Narvik. Vredenburg 20 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 19 v. Genua te La Goulette Stad Zwolle, L. Falaises n. Velsen v. Oran. Stad Vlaardingen, Narvik n. Vlaardingen. 21 Dec. te Hoek v. Holland verwacht. Stad Haarlem, n. Genua, 19. 30 mijl Z. T. Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 19 van Rotterdam te Bremen. Jagersfontein 20 v. Rott. n. Beira. Boschfontein (uitr.) 20 te Kaapstad. Meliskerk (th.) 20 Dec. van Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 19 v. Rott. te Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Meerkerk (thuisreis) 19 v. Singapore. Gaasterkerk (thuisr.) 22 te Antw. verw. HOLLAND—AUSTRLIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 20 Dec. van Sydney. KONINKLIJKE SHELL. Agatha 18 van Balik Papan te Calcutta. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baarn 19 v. Amst. te Callao. Barneveld 20 van Amsterdam te Hamburg. Boskoop 17 van Arica n. Mollendo. Deucalion, Patras n. Amst, 19 v. Algiers. Hermes 19 van Cavalla te Piraeus. Iris, Oporto n. Amsterdam p. 19 Lydd. Juno, Venetië n. Amsterdam p. 19 Gibraltar. Pericles, Barbados n. Amst. 19 te Havre. Poseidon 19 v. Oran n. Malta. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 19 Ouessant. Crijnssen, Amst. n. Barbados 10 v. Madeira. Van Rensselaer 19 v. Curacao n. Pto Cabello Orpheus 20 v. Amsterdam te Gothenburg. Mars, Triest n. Amst. 20 (12 midd.) 95 mijl van IJmuiden. Theseus 20 van Danzig te Amsterdam. Bennekom 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Triton 20 v. Savona te Venetië. Vulcanus 20 v. Thessaloniki n. Nea Playa. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 20 van Bahia. Salland (uitr.) 19 te Rio Janeiro. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Myrmidon 20 v. Batavia te Amsterdam. Hector Japan n. Rotterdam 18 te Singapore. Diomed. Kobe n. Rotterdam 19 v. Manilla. Polydorus, Amst. n. Batavia 19, 65 mijl Z.Z.O. van Land's End. Laertes 17 van Batavia naar Amsterdam. Glenaffaric, Japan n. Amst. 17 v. Penang. Glenapp. Dairen n. Rott. 17 v. Shanghai. City of Newcastle, Dairen n. Rott. 19 te Cebu ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisr.) 20 te Londen. Sibajak (uitr.) 20 van Tanger. Buitenzorg (thuisr.) 20 te Singapore. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN.' Alwaki (thuish.) 19 van Montevideo. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Poel au Roebiah (thuisr.) 19 v. Colombo. Salabangka (uitr.) p. 19 Gibraltar. Tjikandi (uitr.) 18, 20 mijl Z.O. v. Niton. Chr. Huygens (uitr.) 20 te Port Said. Tarakan 20 Dec. v. Amst. te Batavia. WIJK LIJN Naaldwijk 19 van Vlissingen te Bilbao. Randwijk, Philad. n. Hamb. p. 19 Scilly. Zonnewijk, 19 v. Antw. te Boston (Mass.) ZUID-AFRIKA LIJN. Maetsuycker Saigon n. Sydney 19 v. Singap. Ombilin 18 v. Auckland té Batavia.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2