SNEEUW. Dieselmotoren voor arctische trawlers. 1; CUEEP/ 'T'JÜNCEM Belangrijk besluit van Britsche reeders. Na een nauwkeurig- onderzoek van de vraagstukken, verband houdende met de verre visscherij, die thans zulk 'n belangrijk aandeel heeft in de aan voeren in de grootste Britsche vis- schershavens, zijn eenige Britsche reeders tot de conclusie gekomen, dat de tijd thans daar is om voor de verre visscherij den Dieselmotor als voort stuwingskracht te kiezen. In verband hiermede wordt vooral het vraagstuk der snelheid als een be langrijke factor beschouwd en reeders van de Humber hebben scheepswerven om offerte gevraagd voor schepen van ongev. 175 voet lengte met een geladen vaart van 14mijl. In een hoofdartikel wijst de redacteur van The Fishing News er op, dat de trawlerree1"* ders steen en been geklaagd hebben over den prijs en de kwaliteit van de steenkool. Op de Humber zijn de prijzen voor kolen ten be hoeve van de trawlvisscherij steeds 1/6 tot 2/- per ton duurder dan voor andere doeleinden In Januari van dit jaar hebben de reeders er bij de Midland Coal Board op aangedrongen, de prijzen te verlagen, maar de Board meen de dat deze redelijk waren. De trawlervloot van Huil gébruikt per jaar bijna 800.000 ton steenkool, welke productie werk geeft aan 320 mijnwerkers. In het loo- pende jaar werd de prijs met 4/- per ton verhoogd, waardoor de uitgaven voor de ge- heele vloot met 160.000 stegen. Men verwacht dat de met Dieselmotoren uitgeruste snelle trawlers voor de verre vis scherij voord eeliger zullen zijn dan de stoom trawlers. Zij zullen eerder aan de markt ko men en dientengevolge een betere kwaliteit visch aanvoeren en bovendien den reeders een winstkans geven, die in dezen tijd, nu het zooveel moeite kost, de eindjes aan elkaar te knoppen, buitengewoon welkom is. Van uit Grimsby varen reeds drie groote motortrawlers, terwijl Lowenstoft zeven kleine exploiteert voor welke haven nog een zestal besteld is. De kleine Lowestofter trawlers leveren een dusdanig succes op, dat men in die haven voornemens is, geleidelijk de stoommachine door den Dieselmotor te doen vervangen. Deze controverse tusschen stoom en inwen dige verbranding, die thans de Engelsche ha vens bezig houdt, is in IJmuiden niet minder actueel, te meer nu ook het IJmuidensche visscherij bedrijf zich op de verre visscherij gaat toeleggen. Vooral bij deze visscherij speelt de kolenrekening een groote rol, omdat op een reis naar de Barentszee van die drie weken ongeveer twee weken improductief zijn, m. w. dat de schoorsteen veertien dagen moet rooken zonder dat- er gevischt wordt. En al hoewel de voor deze visscherij gebezigde stoomtrawlers over het algemeen zuinige sto kers zijn, gaat er heel wat door den schoor steen voordat de trawler op de visscherij is en gaan er eveneens heel wat schepjes in de vuren voordat de visch aan de markt is. Het is vooral voor de verre visscherij van belang om het goedkoopst mogelijke voortstuwings middel te bezigen en daar ook in IJmuiden veelal over dure en slechte kolen geklaagd wordt, en de verre visscherij zooals nu reeds is gebleken alleen dan levensvatbaarheid heeft wanneer de exploitatiekosten omlaag kunnen worden gebracht, zal men ook in IJmuiden dit vraagstuk ernstig onder de oogen moeten zien. Het IJmuidensche vissche- rijbedrijf gebruikt per jaar ongeveer 130.000 ton steenkool, hetgeen een uitgaaf vergt van ca. 1.400.000. En de steenkolenrekening of beter gezegd het mechanisch voortstuwings instrument ls de eenige post, waarop even tueel bezuinigd zou kunnen worden. Hoe langer de reizen gemaakt worden en hoe grooter we trawlers zijn die men in de vaart brengt, des te meer klemt het brand stof- resp voortstuwingsvraagstuk. Op een ge wone Noordzeereis worden in den regel Jjijna evenveel vischdagen gemaakt als op een reis naar de verre visscherij, terwijl het stoomen naar en van de visscherij niet de helft vergt van het stoomen naar de Barentszee of naar de verder Oostwaarts gelegen vischgronden. Kerstspel der Vrijz. Hervormden. Eenvoudige middelen en toch een stemmingsvolle sfeer. Het Kerstspel, dat onder leiding van mevr. Madeleine RamibonnetSpeet door de leden der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden werd opgevoerd, speelde zich Woensdagavond wel in de juiste sfeer af: buiten de onmis bare Kerstsneeuw, binnen het stemmingsvolle interieur der Bethlehem-kerk en een toewij ding der uitvoerders. Vertrouwenwekkend en sprookjesachtig, zoo echt dien tijd doen herlevend, dat je voor het eerst het aloude verhaal van dat won dere gebeuren in dien Kerstnacht eeuwen geleden, uit den mond van ouderen vernam, zoo flikkerden de tientallen kaarsjes op het podium. Ondersteund door orgelspel, fluit, cello, alt, vicol en gemengd koor, reciteerden en zongen de uitvoerenden hun strofen welke tezamen het Kerstverhaal vormden. Wij willen in dit verband niemand afzon derlijk noemen; een ieder heeft zich met groote toewijding en naar zijn beste kun nen gekweten van datgene wat hem of haar door de leidster was opgedragen. Mevr. Ram- bonnet was de vertelster, die de verschillende phasen van het spel verbond en zij zegde met groote expressie haar verzen. Het waren maar eenvoudige middelen met welke de speelsters en spelers werkten, het beantwoordde echter geheel aan den trant van dit Kerstspel, een van die primitieven, waar de Middeleeuwen zoo rijk aan waren. En die ook niet meer gevraagd zullen hebben, dan hetgeen ook thans weer gebezigd werd om de oude sproke te vertolken. We hadden verwacht, dat de belangstelling grooter geweest zou zijn. Maar zullen de uit voerenden zelf niet vinden, dat het beter is met weinigen het Kerstspel intens te bele ven, dan met een stampvolle kerk met louter nieuwsgierigen? Vele van deze oude, primitieve verhalen zijn in dezen tijd weer tot nieuw leven gewekt. Dit Kerstspel is er een van; wellicht eeuwen hebben deze verhalen gesluimerd tot in de twintigste eeuw. W. Kazerne voor 230 man. In een nota naar aanleiding van het verslag over een suppletoire defensie-begrooting voor 1938 zegt de minister, dat het kazernement voor de kustartillerie te IJmuiden bestemd zal worden voor 230 man, waaronder 30 onderoffi cieren; de bouwkosten hiervan zijn globaal geraamd op f 345.000. De extra-kosten voor den aanleg van toe gangswegen en aanlegsteigers, alsmede die voor de water- en electriciteitsvoorziening in verband met de ligging in de duinen, zijn zeer globaal geschat op f 100.000. „SAN FRANCISCO'' KOMT IN HET THALIA THEATER! dEANEJTE. MacDONALD Zelden heeft een film zulk een storm van enthousiasme veroorzaakt als de nieuwe Metro Goldiwyn Mayer super „San Francisco", Niet alleen omdat hier voor de eerste maal de twee geliefde sterren van het witte doek, Clark Gable en Jeanette Macdonald samen spelen, niet alleen omdat Spencer Tracy de rol van een geestelijke vertolkt op een wijze dat de vereeniging van Amerikaansche acteurs hem tot den „koning van de maand" uitver- koor. Maar ook omdat de regisseur W. S. Dyke hier een zoo grootsehe en verschrikkelijke stof aandurfde: de historisch-getrouwe ver filming van de aardbeving van 18 April 1906, die de wereldstad San Francisco verwoestte, Deze verfilming is thans de sensatie van Europa: in Londen, Parijs en Berlijn, zoo goed als in Amsterdam heeft het publiek de voorstellingen van dit meesterwerk met ge juich begroet. Deze film is een modern epos geworden en een meesterwerk, waarop niet alleen de Metro Goldwyn Mayer, maar te recht ook de geheele film-industrie trotsch is. Onze plaats mag deze film vernachten als Kerstprogramma in het Thalia Theater. VERLOTING „SOLI DEO GLORIA". Bij de trekking van de verloting, georga niseerd door de Chr. Gem. Zangvereeniging ,Soli Deo Gloria" z-ijn de prijzen gevallen op' de nummers 584, 596, 675, 686 en 753. De P. T. T. en de Kerstdagen. De directeur van het post- en telegraafkan toor te IJmuiden maakt bekend, dat op 25 Dec. a.s. geen bestelling zal worden uitgevoerd te IJmuiden en Velsen, doch dat dien dag, evenals op andere Zondagen, gelegenheid zal bestaan tot het afhalen van correspondentie. Op den 2en Kerstdag (26 Dec.) vindt des voormiddags één bestelling plaats voor brie- ven- en pakketpost. Het hoofdkantoor te IJmuiden en het hulp kantoor te Velsen zullen op de Kerstdagen voor den post-, telegraaf- en telefoondienst zijn geopend als op Zondagen. Het hulpkantoor te IJmuiden-Oost alsmede de postagentschappen aan Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en dat te Driehuis (gem. Velsen) blijven op 25 en 26 Dec. a.s. gesloten. 4 PROCENT 20-JARIGE OBLIGATIëN HOOGOVENS. Naar wij vernemen is de belangstelling voor bovengenoemde inschrijving zoo groot ge weest, dat op de kleine inschrijvingen niets en op de grootere inschrijvingen slechts een ge- 'ng percentage kon worden toegewezen. VERGADERING I. A. M. V. De af deeling IJmuiden der Intern. Anti-Mili taristische Vereéniging belegt a.s. Vrijdagavond een openbare vergadering in Flora. Als sprekers treden op de heer N. J. C. Scher- merhorn over „De hel waarin wij leven" en de heer J. de Haas over „Vrede op aarde". TENTOONSTELLING R.-K. VROUWENBOND. Woensdagmiddag heeft in het R.-K. Vereeni- gingsgebouw een tentoonstelling plaats gehad an de door de naaikrans van de afdeeling IJmuiden van den R.-K. Vrouwenbond ten bate van de armen der parochie vervaardigde klee- dingstukken. Zeer velen hebben dit werk, dat op enkele tafels was uitgestald bezichtigd. Aan deze ten toonstelling was tevens een feestelijk tintje ge geven daar alle kinderen van de leden waren uitgenoodigd, die een paar uur op prettige wijze zijn bezig gehouden door den goochelaar. Tijdens de pauze werd chocolademelk ver strekt, die zich met deze koude goed liet sma ken. Aan het slot dankte de geestelijke advi seur pastoor J. C. de Moei, den heer Palmer voor de prettige wijze waarop hij de kinderen heeft vermaakt. DAMMEN. IJmuiden—Koog aan de Zaan. Een gelijk spel. Voor de competitie van het district Noord- Holland werden in hotel Kennemerhof de vol gende ontmoetingen gespeeld: IJmuiden II—D.K.Z. I. De uitslag luidt als volgt: K. de JongP. v. d. Horst 0—2 J. SmitK. de Boer 1—1 D. OttN. Lurgereis 0—2 A. v. d. MerweP. Swaan 2—0 H. Lichtendahl—D. Visser 1—1 H. v. d. Heijde—H. Mol 2—0 E. BroekC. Sterk 1—1 J. KuykP. Ofman 0—2 B. v- LeeuwenR. Keuring 2—0 P. Beets—K. Koene 1—1 Totaal 10—10. Het D. C. IJ.-tiental dat met 5 invallers uit kwam heeft zich schitterend geweerd tegen de a.s. kampioenen der eerste-klas-competi- tie. De IJmuidenaren hebben aan Stabiel Sant poort en Öosterkwartier Haarlem met dezen uitslag een uitstekenden dienst bewezen, daar door dit gelijke spel het kampioenschap van D. K. Z. voorloopig nog is uitgesteld. Voor de tweede klas competitie speelden IJmuiden IIID. K. Z. II. J. BrandT. v. Urk 20 P. v. d. Velde—B. Koene 2—0 C. BroekH. v. d. Berg 11 L. BoonJ. B. Jonge jan 20 T. HoekH. de Groot 1- R. HuhlD. Voorn 1 A. Schager—W. Zwingeling 2—0 J. Visser Sr.J. Wijkamp 02 J. de VlugtJ. Koenen 2—0 J. Bol—R. de Boer 1—1 14— IJmuiden III, zal het voorbeeld van het eer ste tiental volgen. Donderdagavond wordt gespeeld tegen Be verwijk 2. Indien D. C. IJ. III weet te winnen, dan zal dit tiental kampioen zijner afdeeling zijn. VERLOTING DAMRUBRIEK. De verloting om de prijzen van de dam- rubriek heeft door onvoorziene omstandighe den nog steeds niet plaats gehad. De verloting is thans vastgesteld op Dins dag 27 December a.s. in hotel Kennemerhof. Aller opkomst is dringend gewenscht. „Gezellig Samenzijn'. G. S.St. Bavo vermoedelijk 119. Onder groote belangstelling vond Dinsdag avond in het St. Fidelisgebouw de belangrijke ontmoeting plaats tusschen de kampioens- candidaten G.S. en St. Bavo uit Heemstede. Het is een uiterst spannende strijd geworden, waarin aanvankelijk St. Bavo de beste kansen kreeg door het falen der staarthorden van G.S.'Doch aan de kopborden toonden de IJmui denaren overduidelijk hun superioriteit en daar ook S. Nanne een fraaie winstpartij boekte, keerden de kansen zoodanig dat bij het af breken een 9—9 stand bereikt werd. De partij van C. Bakker staat zeer gunstig, zoodat waarschijnlijk deze wedstrijd voor onze plaats- gènooten een 119 overwinning oplevert. De kampioenskansen zijn hierdoor wel zeer fraai geworden, daar de nog resteerende wed strijden; een thuiswedstrijd tegen D.C.H. en uitwedstrijden tegen H.R.K.D. en T.E.P. geen onoverkomelijke moeilijkheden behoeven op te leveren. De gedetaileerde uitslag luidt: Gez. Samenzijn: St, Bavo, Heemstede: 1. G MeijssenB. H. Stevens 2—0 2. P. v. BuurenJ. Drayer 2—0 3. C. BakkerJac. Warmerdam afgebr. 4. L. HaverJ. v. d. Zwan 2—0 5. J. SpeetA. Masteling 0—2 6. P. BalmL. v. d. Voort 1—1 7. S. NanneJ. Weyers 2-0 8. J. JasperseC. Stijnman 0—2 9. P. v. d. KloosterJ. Stevens 0—2 10. Th. de ReusJ. Veen 0—2 Voorloopig totaal 99 De overige tientallen van G.S. brachten het er minder goed af; het schaaktiental moest voorloopig met 27 z'n meerdere in D.D.O. uit Velsen-N. erkennen, terwijl het 2e damtiental ook al niet tot een normalen uitslag kwam; de wedstrijd tegen St. Joseph te Haarlem werd bij een 410 stand in het nadeel van G.S. afgebroken, zoodat ook deze ontmoeting ver loren zal gaan. BBBBBBj 'l j' Het begon gistermiddag met fijne sneeuw, toen vielen er vlokken en daarop dwarrelden weer fijne sneeuwkristallen omlaag, die je aleen kon zien tegen het licht van de straatlantaarns. En voordat we er erg in hadden waren de straten, de daken en de boomen getooid met een" witte wade, die daar waar ze ongerept bleef flonkerde en schitterde alsof er millioenen fijne diaman ten over uitgestrooid waren. De wereld was ineens veel mooier geworden. Het was niet zooals we de laatste jaren ge wend zijn: het werd geen groezelige „natte rom mel", het bleef sneeuw en het bleef wit. Be halve daar waar de gemeentereiniging met den zandwagen kwam. Maar velen hadden geen oog voor het mooie witte sneeuwkleed; dat waren zij, die er op de fiets uit moesten, dat waren zij die een hand wagen voortduwden. Die voelden meer voor een beetje warm water, opdat het maar zoo gauw mogelijk weer zou verdwijnen. De reinigingsdienst kwam niet alleen met den zandstrooier, ook de nieuwe sneeuwploeg werd van stal gehaald. Dit instrument deed goe de diensten; het maakte ten minste, dat de fiet sers en de menschen met handkarren enz. niet Een beeld uit dc film „Het schip der vervloeking". (Luxor Theater, Beverwijk.) AANGEKOMEN. 20 December: Helene m.s. Skarreminde Ara s.s. Bergen IJstroom m.s. Leith Theseus s.s. Danzig Vliestroom s.s. Huil Myrmidon m.s. Batavia Iris s.s. Oporto Havik m.s. Danzig 21 December: Mars s.s. Triëst Express m.s. Hellevoetsluis Velta s.s. Riga Bay Fisher s.s. Plymouth Lekhaven s.s. Villa Constitucion Jupiter s.s. Rotterdam Brandaris m.s. Antwerpen Tynningö s.s. Oxelösund Asperity s.s. Newcastle VERTROKKEN. 20 December: Magnitogorsk s.s. Hamburg Runnelstone s.s. Goole Hermann Littmeyer m.s. Wismar Konsuls P. Dannebergs s.s. Newcastle Burgundia s.s. Antwerpen Bart m.s. Rotterdam Iris s.s. Rotterdam Bennekom s.s. Hamburg 21 December: Merel s.s. Londen Björkö s.s. Rotterdam Dc eerste reis. Het Iersche tankmotorschip „Inversuir" het welk gisteren van Port Arthur te Amsterdam arriveerde maakte hiermede de eerste reis in de tankvaart. Het schip vertrok 9 November 1.1. van Hamburg, waar het nieuwgebouwd van de werf kwam, naar Port Arthur om te laden. Op 1 dezer ving het de reis, beladen met petroleum, naar Amsterdam aan. Beorderd. Het s.s. „Iris" van de K. N. S. M. kreeg, ko mende van Oporto in de Buitenhaven alhier orders om de reis, niet naar Amsterdam, doch naar Rotterdam te vervolgen. Na een kort op onthoud is het schip direct derwaarts ver trokken. Zonder te lossen reis voortgezet. Het Nederlandsche s.s. „Barneveld", hetwelk met 4000 ton Chilisalpeter naar Delfzijl ver trokken was, ging beloodst binnen Borkum voor anker. Op deze plaats verloor het schip een anker met ongeveer 45 vadem ketting. Kort hierop zette het schip, zonder te Delfzijl gelost te hebben de reis naar Hamburg voort. De Noordersluis niet buiten be drijf gesteld. De werkzaamheden, welke oorspronkelijk aan de Noordersluis heden zouden plaats vin den, zijn, in verband met de minder gunstige weersomstandigheden, tot naderen datum uit gesteld. Dit zal binnenkort officieel worden medegedeeld. Het scheepvaartverkeer kan dus hier op de gebruikelijke wijze doorgang vinden. Aanvoer ijzererts. Het Zweedsche s.s. „Tynningö" arriveerde gis teren met een lading ijzererts van Oxelösund aan het Hoogovenbedrijf, alhier. Groote diepgang. Het Britsche s.s. „Myrmidon" passeerde gis teren van Batavia naar Amsterdam het Noord zeekanaal met een diepgang van 8,1 Meter. al te veel last van de moeilijk berijdbare stra ten hadden. Er was veel belangstelling voor den sneeuw ploeg, die zich met zijn geratel, veroorzaakt door het stooten van de kleppen op de straatsteenen, eenigszins luidruchtig aankondigde. Het is een typisch instrument, waarbij het menschelijk gewicht een groote rol speelt. Want de man, die achter op den ploeg plaats neemt, moet met zijn lichaamsgewicht via een opvee- rende zitplaats den ploeg in werking stellen. Als hij opstaat veert de ploeg op en is hij buiten werking. Des avonds had de jeugd bezit van de straat en van de sneeuw genomen. In de Kennemer laan vierde de inwrijfsport hoogtij en vele meis jes zijn met een paar roode wangen en een nat ten hals naar huis gegaan. Ze vonden het klaar blijkelijk erg fijn, want anders zouden ze wel een straatje-om geloopen hebben want ze weten heel goed, hoe laat het is als er blanke sneeuw op straat ligt. En de groote menschen, die de zon in het water konden zien schijnen, hadden er schik in, te meer omdat de jongens zooveel aandacht aan de meisjes schonken, dat ze de groote menschen met rust lieten. Het was nu eens een echt gezellige boel in de Kennemerlaan en dat kan niet altijd gezegd worden. Klachten over bevroren kamer planten. En de remedie. De heer H. Schc-ls, tuinbouwkundige t* Driehuis schrijft ons: Het bevriezen van kamerplanten is in deze vorstperiode even erg geworden als in Fe bruari 1929. Het ergst is evenwel, dat de planten in dien toestand meestal slecht be handeld worden door ze zonder meer in een verwarmd vertrek te brengen. Deze hande ling brengt in alle gevallen een groote ver nieling teweeg van de cellen waaruit blad en stengel zijn opgebouwd. Brengt bevroren planten in een onverwarmd maar vorstvrij vertrek (bijv. Kelder) en be sproeit ze eenige malen licht met koud water. De meeste kamerplanten, voorzoover niet van tropischen oorsprong, kunnen daardoor wor den gered. De bij velen zoo geliefde clivia her stelt zich dan weer geheel, terwijl zij andera absoluut verloren zou zijn. Afscheid van den heer J. A. Gonweleeuw. Vrijdag 23 December zal de heer J. A. Gou weleeuw afscheid nemen van de Comité- School, waaraan hij 32 jaar als onderwijzer verbonden is geweest. Vele van zijn leerlingen heeft hij zien groeien tot menschen, die hun taak in de maatschappij vervullen. Ongetwij feld zal men dan ook van de gelegenheid ge bruik willen maken om persoonlijk afscheid van den heer Gouweleeuw te nemen, waartoe de gelegenheid bestaat Vrijdagmiddag om 5 uur in de achterzaal der Bethlehemkerk in de James Wattstraat. Een scène uit „Vadertje Langbeen". (Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest.) „Vier mannen en een gelofte". (Corso Theater, Castricum.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Rott. n. New York p. 20 (n.m.) Kaap Race. Bilderdijk, Rott. n. Tampico 21 te Antw. Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 19 v. Los Angeles. Breedijk, Rott. n. Baltimore 18 te Hampt. Rds. Leerdam, Rott. n. New-Orleans 19 te Houston. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 18 te Tacoma. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 21 Dee. v. Bremen te Hamburg. Jagersfontein (uitreis) 21 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 21 v. Havre via Antw., 23 Dec. te Rotterdam verwacht. Jaarstroom (thuisreis) pass. 20 Las Palmas. HOLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 20 van Kurrachee. Arendskerk (thuisr.) p. 20 Kaap de G. Hoop. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerlc (thuisr.) p. 21 Ouessant, 22 (4 n.m.) te Antwerpen verw. HALCYON LIJN. Rozenburg 20 van Bilbao naar Velsen. Stad Vlaardingen 21 v. Narvik te Antw. Stad Haarlem, Vlaardingen n. Genua 20, 155 mijl Zuid van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Simon Bolivar 18 v. Barbados te Cristobal- Ganymedes 21 v. Thessaloniki te Stamboul. Hermes 20 Dec. van Piraeus n. Amsterdam. Iris 21 Dec. van Vigo te Rotterdam. Mars 21 Dec. van Triëst te Amsterdam. Triton 20 Dec. van Venetië naar Triëst. MEYER CO'S SCHEEPVAAR'i MIJ. Hector, Japan n. Rott. 21 v. Singapore. Antilochus, Rott, n. Dairen 19 te Kobe. City of Newcastle, Dairen n. Rott. 20 Dec. te Kolambugan. Bendoran 20 Dec. van Dairen n. Rotterdam. Menestheus 10 van Osaka naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten 20 van Hamburg naar Rotterdam 21 (2 n.m.) verwacht. Kertosono (uitr.) p. 21 Perim. Kota Agoeng (thuisr.) p. 20 Ouessant. Tapanoeli (uitr.) 20 van Londen. Kota Baroe 21 van Batavia n. Rotterdam. Garoet (thuisr.) vertr. 21 van Londen. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aludra 21 van Hamburg naar Rotterdam. Vlaardingen aang. 21 Dec. Tor, Bordeaux, bunkert. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Saleier (uitr.) 1 Dec. van Port Said. Christiaan Huygens (uitr.) 20 van Suez. Tawali (thuisr.) 20 Dec. van Sabang.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2