TRAGISCH ONGEVAL TE HONSELAARSDIJK. DRIJFIJS OP DE RIVIEREN. De Sprong in het Leven FEUILLETON Oorspronkelijke Nederlandsclie roman door FELICIA CORDEA. 33) „Zie je wel, dat het helpt!" riep Verschuur triomfantelijk uit. „Opeens weet je weer, hoe ik heet! En is het misverstand tusschen ons nu op gehelderd of niet?" In plaats te antwoorden gaf Elvi haar weer stand op. Verschuur voelde, hoe ze zich behage- lijlc in zijn armen nestelde. In de diepten van het park liepen twee gelie ven, wier woorden voor niemand anders betee- kenis hadden, dan voor hen zelf. De armen had den ze ineengestrengeld, de hoofden naar elkaar toegebogen. „Herinner jij het nog. Elvi dit is de helling met het mooie mos, en de oude boomen die je toen, den eersten keer, dat we samen hier waren zoo vurig verdedigd hebt. Dit heerlijke stukje natuur, dat niet verwoest mocht worden. Dat zal ook niet verwoest worden. Maar hier, op deze helling, komt een huis, breed en laag, met een rieten dak er op. En wie zullen daarin wonen, denk je?" Elvi sloeg haar armen om hem heen, trok zijn hoofd naar haar toe en gaf hem een kus. Twee gelukzalige kinderen verdiepten zich in droomen der toekomst. Temidden van deze visioenen rees voor Elvi's Dog het gezicht van een vrouw met rood haar, rijk door de natuur bedeeld, doch die door haar eigen toedoen steeds armoede oogstte. „Theo, we zijn nu zoo gelukkig. Wil je me een gunst toestaan? Het is niet voor mij. Ik vraag het voor een ander". „Hoe zou ik je nu ooit meer iets kunnen wei geren, Elvi?" „Dat is waar! Ze heeft ook gezegd, dat ik nu alles van je gedaan kan krijgen". „Wie bedoel je, Elvi?" ,„Je vrouw, Theo!" „Mijn vrouw? Ken jij haar dan ook?" „Zeker. Ik weet niet of jij het weet, maar wij zijn heele dikke vriendinnen. Wij komen zoo maar bij elkaar op bezoek. En naar aanleiding daarvan en naar aanleiding van een mededee- ling, die zij mij in vertrouwen gedaan heeft, wil ik je om een groote gunst verzoeken". „Dat van die vriendschap met mijn vrouw moet je me later wat duidelijker uiteen zetten. Maar wat is de gunst?" „Ik wilde graag, dat je me belooft, haar na de scheiding niet geheel je hulp te ontzeggen. Ik vind die gedachte vreeselijk". Verschuur keek haar aan en kuste haar op nieuw. „Als er nog een ding voor noodig was, om mij van je volmaaktheid te overtuigen, dan is dit het. Je gunst is je toegestaan, ofschoon ik geen oogenblik van plan geweest ben, haar geheel aan haar lot over te laten. Maar hoe zit dat nu met die vriendschap met Irene?" „Irene en ik zijn, zooals ik je reeds verteld heb, dikke vriendinnen. Hoe kun je anders het feit verklaren, dat ze mij dingen oververtelt, die jij haar in vertrouwen medegedeeld hebt?" „Welke dingen, Elvi?" vroeg Verschuur, die wel voelde, dat ze hem er weer tusschen nam, maar die toch vreeselijk nieuwsgierig geworden was. „Nu, ze kwam vandaag naar me toe, enkel en alléén om me geluk te wenschen, nadat jij baar verteld had „Wat verteld?" „Nadat jij haar verteld had, dat we gaan trou wen". „Heeft zij je dat verteld! Is ze daarvoor spe ciaal naar je toe gekomen? En ook, om je ge luk te wenschen? Nu, ik moet eerlijk zeggen, dat had ik stellig niet van haar verwacht. En hier zal ik beslist rekening mee houden, bij de uit- keering!" Elvi glimlachte fijntjes. Hoe gemakkelijk kan een vrouw toch van een man gedaan krijgen, wat ze wil! „Maar Elvi, lieveling, wat heb je haar geant woord?" „Wat ik haar geantwoord heb, Theo, Is een geheim tusschen haar en mij! Ik vind niet, dat jou dat iets aangaat". „Elvi, je moet het mij vertellen!" Elvi keek Verschuur aan. Ze keek hem recht in zijn eerlijke, blauwe oogen. „Ik heb haar geantwoord, dat, als jij het goed gevonden hebt, dat over ons te vertellen, ik er niets meer aan toe te voegen heb". „Zoo, kleine huichelares, al de angst bij Furné was dus niet echt! Je had je besluit, om mij tot slachtoffer te maken al kant en klaar! Nu ken ik iivn:« „rrMiiven eindelijk Hoor!' Elvi echter had in de laatste minuten haar groote les reeds geleerd en ze antwoordde hem op een toon van de diepste overtuiging. „Hoe durf je zooiets te beweren, Theodoor H. Verschuur. Zoo ver is een man bij zijn tweede vrouw natuurlijk nog lang niet!" xxn. Het was precies half twaalf, toen het dienst meisje bij Angela kwam, die juist voor de zoo- veelste maal bezig was „The Laughing Sorrow" te verslinden. „Juffrouw Angela, daar is iemand aan de te lefoon, die een taaltje spreekt, waar ik geen woord van versta. En mevrouw is de stad in gegaan om boodschappen te doen". Angela legde het boek weg en ging naar de telefoon. „Ja, met wie spreek ik?" „Helloh, miss Angela, is that you?" „Lloydü" Angela's vrije hand zocht steun tegen den muur. Haar hart bonsde. Het bloed steeg haar naar de slapen. „U herkent mijn stem nog, Miss Angela?" Angela beheerschte zich met geweld. „Mr. Lloyd! Bent uHier in Den Haag?" „Ja, ik ben terug gekomen!" Angela schraapte haar keel, waar een prop in gekomen was. Ze moest toch met hem spre ken. Lloyd, Lloyd, Lloyd, jubelde het in haar. Daar is Lloyd! Ze slikte haar tranen weg. Ze zou hem immers zoo dadelijk moeten antwoor den. En zijn stem klonk nog altijd even vrien delijk als vroeger. „Wel, wanneer kan ik je zien, Angela?" Bijna had ze uitgejubeld. „Nu direct, dadelijk zoo gauw mogelijk!"maar ze hield zich nog bijtijds terug. „Wanneer je wilt! Wil je niet bij me thuis ko men. Vanmiddag om half vier?" „Natuurlijk, heel graag zelfs! Ik ben zoo ge lukkig, dat ik je weer terug zal zien, Angela. En jij?" Zoo goed had Angela haar keel echter nog niet geschraapt, om hem op deze vraag een samen hangend antwoord te kunnen geven. Ze knikte en hoopte, dat Lloyd dit ongesproken antwoord aan den anderen kant zou kunnen hooren. Toen lachte ze. Als een dioot, vond ze. Zou zij geluk kig zijn hem weer terug te zien?!! Ze nam zich voor straks even uit te huilen, om het niet te moeten doen, als hij er was. Lloyd hoorde haar lachje en begreep, wat het beteekende. „Well tot straks". Angela was een flauwte nabij. „O yes.good byeno.ik bedoel. tot straksgaf ze hem ten antwoord en dit gestamel moest beslist allerdwaast geklonken hebben, doch het ontroerde Lloyd aan den an deren kant zeer. O dat meisje, dat hij straks te rug zou zien was een wonder. Hij kon een glim lach niet onderdrukken, als hij dacht aan haar verwarring, die zoo duidelijk uit haar toon en woorden geklonken had. Angela was na dit telefoongesprek regelrecht naar haar zitkamer geloopen, om te probeeren, haar kalmte te herwinnen. Na eenige oogenblik- ken gaf ze dit op. Van kalmte was eenvoudig geen sprake! Straks zou immers Reggie Lloyd hier zijn, bij haar thuis! Straks zou ze hem te rug zien na een scheiding van bijna een half jaar! En wat voor een scheiding! Angela ver diepte zich in haar kamer nog wel een half uur lang in de meest uiteenloopende visioenen. Toen drong het tot haar door, dat ze haar ouders moest waarschuwen of tenminste Paps, omdat Ma niet thuis was. Met de „Laughing Sorrow" onder haar arm ging ze naar Furné toe. „Maar kindje", protesteerde deze, „wat kom jij hier doen? Beneden wacht 'n karrevracht vol cliënten." „Die zullen rustig moeten wachten' Paps. Ik kom namelijk vandaag niet als je dochter, ik kom ook als cliënt bij je en mijn geval is veel belangrijker dan die van al je vervelende cliën ten bij elkaar. Paps, vandaag is je dochter in de wolken. Veel hooger in de wolken, dan ze ooit per vliegmachine geweest is. (Wordt vervolgd)* Door het springen van een gasbuis aan de Dijkstraat te Honselaarsdijk zijn Woensdag drie personen tengevolge van gasverstikking om het leven gekomen. Het tragisch ongeval wordt druk besproken op de plaats des onheils Het Ned. Historisch Scheepvaartmuseum te Amsterdam heeft een globe van Willem Janszoon Blaeu ten geschenke gekregen, die in 1599 te Amsterdam is uitgegeven. Deze globe, de eerste, welke Blaeu het licht deed zien, is een zeer kostbare aanwinst voor de collecte oud-Neder- landsche globes, die het museum in zijn bezit heeft Een kostelijke inzending op de Kerstveiling en tentoonstelling Yan fruit in het gebouw van de Tielsche Veiling Een hevige brand heeft Woensdag gewoed in de meubelzaak der fa. Vroom Dreesmann te 's-Hertogenbosch. Het geheele gebouw werd een prooi van het alles vernielende vuur Op de groote rivieren is het scheepvaartverkeer stilgelegd in verband met de groote massa's drijfijs. Een overzicht op de Lek nabij de spoorbrug te Culemborg Koningin-weduwe Elisabeth van Bel gië bij het verlaten van het Roode Kruis-gebouw te Brussel, waar zij deelnam aan de voedselverstrekking aan de armen De officieele proefvaart en overname van het bij Wilton Feyenoord voor de Holland-Amerika Lijn gebouwde m.s. „Zaandam had Woens dag plaats. - Het hijschen der vlag tijdens een fikschen sneeuwstorm

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5