IJmuider Courant Zevenduizend vluchtelingen BERICHT DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Afstandrijders. Verkeersgevaren. Spoorwegen blijven met pech kampen. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF Noodlottig gebeuren in garage Echtelijk drama mogen ons land binnenkomen Visscherij-Snufjes. 24e JAARGANG No. 46 Uitgave Lourens Co«ter. Maatschappij voor Courant Uitgaven en 4igem. Drukkerij N.V Groote Houtstraat 93, Haarlem, Tel. 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEKEBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 24 DECEMBER'38 Abonnementen ppr week f 0.121/?, per maand f0.52'/2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.10. Dc stoere mannen, die popelen om a.s Don derdag aan den vijfden Frieschen Elfsteden tocht deel te nemen, zullen nog wel erg in twijfel verkeeren of het er heusch van komen zal. Want een week uitstel is in onze Neder- landsche „ijsverhoudingen", als ik dit onge wone woord bezigen mag, een hachelijke zaak. Hoe vaak is veel korter uitstel niet gevolgd door een zoo volledige mislukking, dat op den wedstrijddag hetzij die den Elfstedentocht of de Nederlandsche of gewestelijke kam pioenschappen gold de golfjes vriendelijk kabbelden waar eens de smalle ijzers zwier den? De sneeuw heeft voor de schaatsenrijders den boel aardig bedorven. En nu zijn er bij de elf Frieschssteden en tusschenliggende ge meenten zooveel, die van hoogerhand „gesa neerd" zijn, dientengevolge erg zuinig moeten wezen en van Den Haag niet royaal mogen gaan baanvegen, dat er vertraging is ont staan. De boeren en de studenten zullen te hulp komen. Dat doet mij prettig aan. Is het niet een beeld van gezonde volkskracht, als boer en student de handen ineenslaan om den bezem te hanteeren? En dat terwille van de vaderlandsche sport, die ons zelden haar gun sten moge betoonen maar die toch dieper in de ziel des volks verankerd blijft dan alle ge- importeerde sporttakken, het voetbal incluis? Hepkema rekent er op dat Donderdag 750 deel nemers aan wedstrijd en tocht aan den start zullen verschijnen. Ik ken Hepkema. Velen kennen hem. Hij is veelzijdig en enthousiast. Hebben velen hem ontmoet in zijn functie van dagbladdirecteur, weten vele anderen van hem als advocaat, er zijn er bovendien tal- loozen die in hem den ziel van den Elfsteden tocht erkennen. Als die a.s. Donderdag heusch mocht door gaan zal het de zesde zijn. De eerste werd op 2 Januari 1909 gehouden, de tweede op 7 Februari 1912, de derde op 27 Januari 1917, de vierde in Februari 1929, de vijfde op 16 December 1933. Dat zal u misschien wel ver bazen, want hieruit blijkt dat de ijs-winters toch niet zóó zeldzaam zijn als wij meestal wel plegen te denken. In de historie van den Elfstedentocht is er een twaalfjarig bestand geweest, van '17 tot '29, maar overigens ziet het er nog niet zoo gek uit met de statistiek. En als gij de gegevens bekijkt die de historie ons biedt omtrent de strenge winters der vo rige eeuw zult ge met mij tot de slotsom ko men dat onze grootvaders wel eens lichtelijk opsneden als zij het hadden over al die jaren van ijssport, waardoor hun jeugd werd geken merkt. Ondanks allen verschuldigden eerbied jegens de voorvaderen rijst bij mij het ver moeden, dat hun ijs-mogelijkheden niet rui mer waren dan de onze maar dat zij op hun ouden dag, hun jeugd idealiseerend, aan het overdrijven zijn geslagen. Hepkema wacht intusschen op zijn 750 stoere mannen, terwijl zijn boeren- en stu denten-legioen aan den arbeid tijgt. En als Hepkema de 750 haalt zal hij zijn record van 1933 verbeteren. Toen was het heel mooi en prettig weer voor het maken van een langen afstandsrit en verschenen er in totaal bijna zeshonderd deelnemers aan den start te Leeu warden. En dat was verreweg het hoogste to taal, ooit bereikt. In '29 was het verschrikke lijk koud, woei er een felle Oostenwind, was het ijs op vele punten heel slecht en moest het grootste deel van de 320 starters den zwa- ren strijd opgeven. Het is geen gekheid: 200 K.M. op de schaats. Te minder omdat we in dit land altijd zoo weinig gelegenheid tot voorbereiding krijgen. Die gelegenheid is ook nu, ondanks het uitstel, niet best, want de sneeuwlaag maakt het ondernemen van tochten haast overal onmo gelijk. Dus zullen vele inschrijvers voor a.s. Donderdag er zich mee moeten vergenoegen, urenlang baantjes te tollen op ijsbanen of op de schoongeveegde singels van sommige ste den. De Elfsteden-wedstrijd is een vervaar lijke krachtprestatie maar ook de tocht is eerbiedwekkend, zooals ieder middelmatig schaatsenrijder zal erkennen, die na 50 K.M. een soort spit-in-zijn-rug en een onbedwini baar verlangen naar verwarmende dranken, behagelijke stoelen en roodgloeiende kachels bij zich voelt opkomen. Het zijn alleen de menschen met de juiste, natuurlijke lichaamshouding en den gemakkelijken, soe- pelen langen slag die zoo'n Elfstedentocht kunnen volbrengen en daarbij dan de einden slecht ijs, die een ander uitputten, met ge lijkmoedigheid verwerken. Wat den wedstrijd betreftCoen de Koning won hem in de slechte omstandigheden van 1912 in 11 uur 40 minuten, De Vries in de goedé condities van 1933 in ruim negen uur Dat is het record een wonder van een tijd. Als mr. M. E. Hepkema ook op dit punt a.s. Donderdag een record-verbetering verwacht is hij een buitengewoon optimist. Maar ja opti mistisch moet de ziel van de Elfstedentocht van nature wel wezen. R. P. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Sinds de vorst ons kwam regeeren En een sneeuwdek ligt op 't land, Is er aan het snelverkeeren Wel een heel speciale kant. Snel geldt in dien zin voor allen, Sneller dan de wandelaar, En zelfs deze mag niet mallen, Met het glij- en slipgevaar. Nooit zijn d'ongeschreven wetten Van 't verkeer zoo zeer van kracht, Elk moet op den ander letten Ieders leuze zij: geeft acht! Fietsers gaan al heel gauw glijden In hun moeizaam evenwicht, Bij 't voorzichtigst autorijden Tobt de rijder voor met zicht. Het parool is: rij zorgvuldig, Loop vooral niet onbesuisd, En daarnevens: wees geduldig, Als gij andrer paden kruist. Allen moeten dezer dagen, En dat is niet zoo'n bezwaar, Wel hun tempo wat vertragen, Ter voorkoming van gevaar. Denk er daarbij aan, verkeerder, Beter is 't om twaalf uur thuis, Dan een korte stonde eerder, Om elf uur in 't ziekenhuis. Ook Hembrug en Velserbrug beginnen nukken te vertoonen. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK. Remerkerkweg 87 Telef. 5421 (Adv. Ingez. Med.) BEVROREN LEIDINGEN. Bij dringende gevallen met de feestdagen belt U even KOOYMAN, Loodgieter, DRIEHUIS TELEFOON 4468. (Adv. Ingez. Med.) Lijken van twee chauffeurs gevonden Door benzine- en oliedampen bedwelmd? Hedennacht zijn twee chauffeurs monteur, in dienst van de autogarage „Favoriet", eigenaar de heer Van Wijn bergen, gelegen in de Van Ostade- straat te Amsterdam, tijdens het ver richten van werkzaamheden aan een auto in die garage om het leven geko men. Omtrent het verloop van dit ernstig ongeval vernamen wij het volgende: Het zal omstreeks half één geweest zijn, toen een chauffeur van de „Favoriet" na een rit te rugkeerde. Het viel den man op, dat er in de garage op dat oogenblik geen licht brandde. Hij opende daarop de deur en ging naar binnen, waar een zware lucht van benzinedampen en verbrande olie hem tegemoet kwam. Midden in de garage stond een auto waarvan de koplichten brandden. Voor deze auto was een looplamp op standaard opgesteld, die evenwel niet brandde. De chauffeur probeerde het electrische licht in de garage te ontsteken, doch dit weigerde, ver moedelijk doordat de stoppen waren doorgesla gen. Hem wachtte evenwel een'nog ernstiger ontdekking. Twee van zijn collega's de 32-jarige chauffeur-monteur K. J. en de 30-jarige chauf feur-monteur M. G., die bezig geweest waren deze auto te repareeren, lagen bewusteloos en gaven geen teekenen van leven. Een hunner lag bij de ïooplamp vóór den wagen, de andere op een treeplank. De verschrikte chauffeur riep aanstonds om hulp en men bracht de slacht offers naar buiten, terwijl men onverwijld den geneeskundigen dienst opbelde. Spoedig ver scheen de auto met dr. Jacobs, die onmiddel lijk met behulp van zuurstofapparaten trachtte de levensgeesten op te wekken, evenwel tever geefs. Tot op dit oogenblik is de juiste oorzaak van dit doodelijk ongeval nog niet bekend. Vermoe delijk zijn de slachtoffers door de benzine- en oliedampen bedwelmd geraakt, maa - -pt is niet uitgesloten, dat ook de looplamp hier een rol heeft gespeeld en dat zij door den electrischen stroom om het leven zijn gekomen. Beide man nen waren gehuwd. Pandbewijzen van kostbare sieraden verloren. De pech blijft de Spoorwegen achter volgen, Vrijdagmorgen had men te kampen met een gebroken stroomdraad tusschen Haarlem en Leiden. Te Rot terdam brak een koppeling van een goederentrein, waardoor een aantal wa gons bleven staan. Toen een locomotief deze zou gaan ophalen gleed deze door en botste tegen dc goederenwagons, waar van er één naast de rails kjvam te staan. En Vrijdagavond ontspoorde-na bij de Witte Poort op het traject Leiden Utrecht een goederenwagon, vermoe delijk doordat de wissel bevroren was en weigerde. De wagon kwam dwars over de rails te staan en versperde de lijn naar Woerden. Reizigers uit Leiden naar Utrecht werden over Den Haag of Amsterdam vervoerd. In de Rijnstreek zelf werden de reizigers per autobus vervoerd. In den loop van den avond wist men de lijn nog vrij te maken. Weer een ander soort pech had men met de Hembrug, waardoor Vrijdagavond na tien uur geen opening meer kon geschieden. Vermoedelijk heeft zich in de kamraderen ijzel afgezet, in elk geval vergde het openen van de brug zooveel energie, dat de motoren warm liepen. Om deze reden heeft men de brug met handkracht bediend. Het gevolg was, dat van het op tijd openen en sluiten niets terecht kwam. Men was blij, als er beweging in de brug was. Omstreeks tien uur passeerde nog een reeks schepen, welke een tijd lang had liggen wach ten. Om kwart voor elf heeft men nogmaals geprobeerd de brug te openen, doch toen ging zij niet verder dan twee graden open. Met heel veel moeite heeft men haar weer kunnen sluiten. Het treinverkeer ondervond slechts weinig ver traging. Nadien is de brug niet meer open ge weest. Te middernacht lagen vijf schepen, die uit de Amsterdamsche haven waren vertrokken vóór de brug, aan de andere zijde lag een vijftal bin nenkomende schepen, terwijl er nog negen bin nenkomende in het Noordzeekanaal onderweg waren. Ook de Velserbrug ondervond hinder van de vorst, de opening ging ook daar met moeilijkhe den en vertraging gepaard. Niettemin kon men haar nog in bedrijf houden. Door vinder ingelost. Een bewoner van de Van Ostadestraat te Amsterdam heeft bij de politie aangifte ge daan van het feit, dat een onbekende eenige sieraden, ter waarde van ongeveer zesduizend gulden, welke bij een gemeentelijke bank van leening waren beleend, heeft ingelost. De eigenaar van de sieraden, waaronder een bizondere parel van hooge waarde, heeft de pandbewijzen verloren en de vinder ervan heeft de kostbare sieraden voor een zeer ge ring bedrag gelost. Ook vertraging bij de Posterijen. Door vertraging bij de Spoorwegen. Het hoofdbestuur der P.T.T. deelt mede, dat tengevolge van de treinvertragingen bij de spoorwegen ook het postvervoer in zooverre eenige vertraging kan ondervinden, dat door het missen van aansluitingen de mogelijkheid bestaat dat poststukken een of twee bestellin gen later worden bezorgd. In verband met de aan het einde van de week veelvuldig verschijnende periodieke bladen moet er rekening mede worden gehouden, dat deze wellicht niet overal des Zaterdags zullen kunnen worden besteld. Echter zal overal in het land op den tweeden Kerstdag een bestelling plaats hebben, waar door eventueel ongerief in dit opzicht, zooveel mogelijk wordt weggenomen. Man levensgevaarlijk vrouw ernstig gewond Vrijdagavond heeft zich in een woning aan de Paul Krugerstraat te Rotterdam een echtelijk drama afge speeld. De man, die levensgevaarlijk en de vrouw, die ernstig werd gewond, zijn in het ziekenhuis opgenomen. De 42-jarige J. E. en zijn echtgenoote, de 30- jarige A. E.K., waren tezamen in de huis kamer terwijl de twee kinderen, jongens van 8 en 9 jaar buiten aan het spelen waren. Er ontstond ruzie over den inhoud van een brief, welken de vrouw bezig was aan familie te schrijven. De man wond zich zoodanig op, dat hij een hamer greep en hiermede de vrouw op het hoofd sloeg. Hevig bloedend wist de vrouw de woning te ontvluchten. Bij buren zocht zij onderdak. Haar toestand maakte het noodzakelijk, dat de G.GD. werd gewaarschuwd. Ook de politie werd van het gebeurde in kennis gest- Toen de politie in de woning ging kijken, vond men den man bloedend op den grond liggen. Met een mesje had hij zich aan de polsen ernstig gewond. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. De vrouw werd ter plaatse verbon den. Ook voor haar bleek opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Haar toestand is echter niet levensgevaarlijk. De kinderen zijn bij familieleden ondergebracht. De diefstal op de Elisabethville. Hadden de dieven een grooteren buit verwacht? Omtrent den diefstal aan boord van het Belgische stoomschip „Elisabethville" wordt nader gemeld, dat de buit bestond uit 12 pakken met uitgezochte, ruwe Congoleesche nijverheidsdiamanten, met een totaal gewicht van 16.147.30 gram, verder 4 taven geel goud elk wegende 9 tot 10 kilogram. De dieven hebben waarschijnlijk veronder steld, dat een grootere hoeveelheid goud aan boord was. Uit telegrammen, welke zijn ge wisseld met de afzenders is evenwel gebleken dat deze grotere hoeveelheid is verzonden met een Britsch schip. Nieuwe minister van handel in Amerika. Hopkins volgt Roper op. President Roosevelt heeft den administra teur van de „Work Progress Administration1 Harry Hopkins, benoemd tot opvolger van den minister van handel, Roper. Hopkins zal worden opgevolgd door kolonel Harrington. De W. P. A. is de federale instantie, welke belast is met de sociale vorozorg. Minister Goseling verdedigt het werk van zijn departement. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Al- barda betreffende snellere afdoening van verzoeken om toelating van Duitsche vluch telingen hier te lande en het aantal toege laten vluchtelingen heeft de minister van justitie het volgende geantwoord: Verzoeken tot toelating van vluchtelingen, welke blijkens de daarin vervatte gegevens voor een gunstige beslissing in aanmerking komen, plegen zeer spoedig te worden afge daan. In noodgevallen heeft de behandeling veelal telefonisch plaats. Wanneer in bepaal de gevallen een nader onderzoek noodig blijkt vordert de afdoening uiteraard eenigen tijd. De behandeling van verzoeken pleegt echter ernstig te worden bemoeilijkt door honderden telegrafische, telefonische, schriftelijke en mondelinge verzoeken om en aansporingen tot snelle behandeling. Vergeten wordt, dat al deze pogingen om de behandeling te versnel len, verwarrend werken op de zeer omvang rijke administratie en dat ook de behandeling van deze herhaalde verzoeken weer oneven redig veel tijd kost Dank zij de toegepaste werkmethode is het moge!\ik geweest op korten termijn groote aantallen vluchtelingenzaken te behandelen. Voor verzoeken om opname van vluchte lingen in gezinnen wordt het systeem ge volgd, dat ondergeteekende, eventueel in over leg met de betrokken comités, beslist, of in beginsel toestemming kan worden verleend Bij een beslissing in gunstigen zin stelt het hoofd van de plaatselijke politie daarna, voor zoover noodig, nog een summier onderzoek in met name naar de betrouwbaarheid en be staansmiddelen van den aanvrager. Het percentage der gevallen, waarin de mi nister in verband met het polit.ieonderzoek op zijn aanvankelijke beslissing moest terug komen, is gering. Voor waf hph-eft de opname van vluchtelingen van middelbaren leeftijd in kampementen en van kinderen in kolonie huizen blijft een nader onderzoek na de be slissing van den minister steeds achterwege. Ongeacht eenige gevallen, die aanleiding- geven tot een speciaal onderzoek, is het tem po, waarin door het departement ten deze gewerkt, zeer hoog, zulks in tegenstelling met het kennelijk buiten hun toedoen trage tempo, waarin de vluchtelingen, die toestem ming daartoe hebben verkregen, ons land plegen binnen te komen. Door het vorenstaande zal het zonder meer duidelijk zijn, dat het niet doenlijk is, per daj_ en datum op te geven hoeveel vluchtelingen metterdaad zijn toegelaten in den zin van „binnengekomen". Het aantal gevallen, waarin door den minis ter sinds 7 November 1938 toestemming is verleend tot toelating in ons land van vluch telingen voor opname in gezinnen, kampen en koloniehuizen, zal zeer binnenkort rijn ge stegen tot 7000. Op deze wijze is in de daar voor het meest in aanmerking komende ge vallen, binnen de grenzen van hetgeen voor ons land mogelijk is. hulp verleend geworden Verdere toelating van de groote aantallen vluchtelingen (voor de toelating van kinde ren bestaat nog eenige ruimte) acht de re geering niet verantwoord. Na afwikkeling van de nog in behandeling zijnde verzoeken zal zij er tot haar leedwezen toe moeten over gaan, terug te keeren tot het stelsel, dat slechts in zeer bijzondere omstandigheden toe stemming tot binnenkomst hier te lande wordt gegeven. Daar na bovengenoemden datum eenige honderdtallen vreemdelingen (deze getallen zijn niet in het cijfer van 7000 begrepen) ons land zonder de vereischte toestemming heime lijk zijn weten binnen tve komen, zijn naden maatregelen tot het tegengaan van zoodanige verdere binnenkomst genomen. E L Z E R'S HeerenmoduJuris ZEEWEG 78, heeft den hoed dien IJ zoekt (Adv. Ingez. Med.) CCCLXXXIV. Met de ongeveer 20.000 kisten haring, die deze week werden aangevoerd, zal het dit seizoen met de versche haring vermoedelijk wel afge- loopen zijn. Deze zuur gevangen vischjes heb ben heel weinig geld opgebracht, zoodat het seizoen met recht een „nadeelig slot" heeft gehad. Er was met de haring niets te begin nen, zoodat de prijzen aan het einde der teelt slechter waren dan ooit. Wat nu nog in het Kanaal vischt, zal wel spoedig naar huis kee ren om aan den haard het Feest der Feesten te vieren. Maar het was niet alleen slecht met de ha ring, ook al het andere heeft weinig opge leverd, zoodat de besommingen buitengewoon slecht waren, ook al door de geringe vangsten. Er waren slechts weinig werkelijk goede rei zen en één daarvan was die van de Zwarte Zee IJM. 94, die nog kans zag f 3680 te besommen. Als ik dan noem de Hercules IJM. 196 (f 3230) en de Norma Maria IJM. l (f 3520), dan ben ik door de behoorlijke besommingen heen. De rest was slecht, soms zelfs zeer slecht. Neen, voor de visscherij en den vischandel had de vorst gerust weg kunnen blijven. En zoo is ook alle hoop verdwenen, dat de omzet van de laatste maand des jaars nog .ets in zou halen van den achterstand bij ver leden jaar. Het zijn nu geen dagen meer van f 50.000. zooals de vorige week; daar heeft de vorst, die juist een week geleden haar intrede deed. een plotseling einde aan gemaakt. Er kwamen deze week slechts 27 trawlers aan de markt, hetgen wijst op lange reizen. Het visschen valt nu ook niet mee met deze felle koude. Nu er toch over de visscherij zoo weinig te vertellen is, ga ik nog maar eens rondom de Visschershaven een kijkje nemen. Het valt lang niet mee, zooiets te doen bij een tempe ratuur van minus 10 graden C., maar het is toch interessant aan den buitenkant. De haringhaven ligt vol „afgesneden" ha- ringloggers, die liggen te sluimeren onder een dikke laag sneeuw. Aan den halkant is het stilletjes. Daar is alleen wat belangstelling bij het bekende bordje achter de tralies, waarop de havenknechts de binnengekomen trawlers met hun vangsten aan teekenen. Daar moet ik het nog even over hebben. Over dat bordje, bedoel ik. Alles van het Staatsvisschershavenbedrij f is zoo goed ver zorgd. Meer dan eens heeft de IJmuider Cou rant daarop gewezen. Maar met dat bordje is het niet in orde. In de eerste plaats is het raam van gaas, dat er voor zit, te dik en te dicht, waardoor ook overdag moeilijk te lezen is, wat er op het bord staat. En als het donker is, zie je heelemaal niets. De directie van het S.V.B. zou velen er een plezier mee doen. in een en ander te voorzien, door er ander gaas voor te spannen en er een lampje voor aan te brengen. PIETERMAN. DE INVITATIEWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Lan«ent1ijk winnaar. Vrijdagmiddag werd te Amsterdam begonnen met de ritten over 1500 Meter. De Amsterdam mer Buyen bleek in goeden vorm te zijn. Koops verloor van hem, waarbij Buyen een tijd maakte van 2 min. 35 4/5 sec. tegen Koops 2 min. 37 2/5 sec. Jan Langendijk startte tegen Dr.. L. Dijkstra in den zevenden rit. Het was toen reeds aanmerkelijk kouder geworden, terwijl de wind was opgekomen: deze was hinderlijk. On getwijfeld werd de tijd van Langendijk daardoor ongunstig beïnvloed; nog meer was dat het ge val bij Simon Heiden, die als laatste op dezen afstand startte. Het rijden van Heiden schonk, evenals op de 500 Meter, nog weinig bevrediging. De uitsla gen waren als volgt: 1500 Meter: 1. Buyen 2 min. 35 4/5 sec.; 2. Langendijk 2 min. 37 sec.; 3. Koops 2 min. 37 2/5 sec.; 4. Dr. Dijkstra 2 min. 41 4/5 sec.; 5. Zwanenburg 2 min. 42 2/5 sec.; 6. Kremer 2 min. 44 sec.; 7. Ekelschot 2 min. 45 sec.; 8. en 9. Van der Heiden en Schenk, beiden 2 min. 45 1/5 sec. Gonne Donker het eenige meisje, dat aan deze wedstrijden deelnam, maakte over 500 Meter een tijd van 53 sec. en over 1500 Meter 3 min. 2/5 sec. Z- startte niet op de 5000 Meter. 5000 Meter: 1. Langendijk 9 min. 25 sec.; 2. Koops 9 min. 34 3/5 sec.; 3. Zwanenburg 9 min. 41 sec.; 4. Buyen 9 min. 42 1/5 sec.; 5. Van der Heiden 10 min. 3 4/5 sec.; 6. Kremer 10 min. 8 sec.; 7. S. Heiden 10 min. 20 1/5 sec.; 8. Dr. Dijk stra 10 min. 20 3/5 sec. Eindklassement: 1. Langendijk 1657,63 pnt.; 2. Buyen 159,15 pnt.; 3. Koops 159,71 pnt.; 4. Zwanenburg 152,23 pnt.; 5. Dr. Dijkstra 164,79 punten. HET PROGRAMMA. Onder auspiciën van den K. N. S. B. zullen de volgende wedstrijden gehouden worden: Op Maandag 26 December organiseert de ijs- club „Volharding" te Oudkarspel nationale i proef wedstrijden voor amateurs in het hard rijden. De Koninklijke Vereeniging „De IJsclub" te Leeuwarden heeft de organisatie in handen van het provinciaal kampioenschap van Friesland in. het hardrijden voor amateurs over 500, 1500 en 5000 Meter, dat op Dinsdag 27 December a.s. zal worden gehouden. Het provinciaal kampioenschap van Over- ijsel in het hardrijden voor amateurs over 500, 1500 en 5000 Meter zal op Maandag 26 Decem ber a.s. worden verreden op de baan van de Hengelosche IJsclub te Hengelo. De Vereeniging „IJs- en Volksvermaak" te Nieuwe Niedorp organiseert op Zondag 25 De cember a.s. een nationalen wedstrijd in het hard rijden voor dames over 500 en 1000 Meter. Twee dageh later, dus op Dinsdag 27 December, zal er op dezelfde baan een nationale wedstrijd in het hardrijden voor amateurs worden verreden over 500 en 5000 Meter.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1